Įžvalgos

🌄Žilvinas Nečiūnas. Gedimino kalno naujienos

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 12 d. 23:24

27     

    

Žilvinas Nečiūnas. Gedimino kalno naujienos

Vyksta 1992 metais pastatytų gotikinių arkų restauravimo darbai. Darbus vykdo skandalingai pagarsėjusi broliams Rabačiams priklausanti Kauno įmonė „Virmalda“ („auksinio tualeto“ istorijos dalyvė). Darbai atliekami be konkurso – likviduojama mat avarinė situacija: aptrupėjo pirmaisiais Kulnytės direktoriavimo metais naujai suprojektuotos ir sumūrytos arkos. Projekto konstruktoriumi pasitelktas J. Mendelevičius, kuris ir prieš ketvirtį amžiaus, kai buvo statomas šiandien restauruojamas rūmų antstatas, buvo projekto konstruktoriumi. Kas įdomu – jis pats net nebando neigti – tos statybos, greičiausiai, ir buvo plyšių sienose atsiradimo priežastis.

Kalno aikštelėje statoma kažkokia neregėta konstrukcija. Matyt, tai ir bus pastaruoju metu eterio pradėjusio vengti Augustinavičiaus minėtas kalno gaubtas. Atrodo pigiai, o kainuos turbūt labai brangiai. Be šito gaubto kalnas „peržiemoti“ negalėtų. Tiesiog uždengti kalno aikštelę plėvele žemas lygis – ne tokiems darbams susibūrėme. Nes ant Kalno AIKŠTELĖS patiesta plėvelė neleistų vandeniui įsigerti į kalno vidų, atitinkamai – ir išsikrauti jo šlaituose. Visai kitas reikalas uždėti plėvelę ant ŠLAITO, kad ten išsikrovęs vanduo negalėtų išgaruoti ir šlaitai įmirktų iki maksimumo – tada ir tokia pigi priemonė kaip pastolių plėvelė kalno tvarkytojams nekelia pasibodėjimo (praeitų metų baltoji plėvelė ant šiaurinio šlaito).

Susidarė dar dvi nuošliaužos. Viena slinktelėjo šiandien vakare (nuotraukų padaryti negalėjau, nes jau buvo sutemę) pietrytiniame šlaitas – tarp pernai gruodžio mėnesį ir šių metų kovo pradžioje įvykusių nuošliaužų. Antroji nuošliauža prasidėjo visiškai naujoje vietoje – rytiniame šlaite, tiesiai po pagrindiniu pakilimo taku, virš gatvės, skiriančios kalną nuo Vilnelės. Pirmą kartą patebėta rugsėjo 27 dieną. Spėju, kad kalno tvarkytojai arba nieko apie ją nežino, arba jiems viskas yra vienodai, nes kodėl tada nėra atitverti pėsčiųjų šaligatvis ir dalis gatvės, ant kurių bet kurią akimirką gali užvirsti nemaža grunto masė. Susirankioti griūvančiame šlaite įsmeigtus labai brangius stebėjimo prietaisus irgi reikėtų, nors jie nieko niekados ir neparodė, jei apskritai jų parodymus kas nors stebi.

Taigi, Kalnas toliau griūva, realių jo tvarkymo darbų nėra, už jo tvarkymą atsakingi marazmatikai su kiekviena diena vis labiau įžūlėja ir krečia vis didesnius cirkus.

Žilvino Nečiūno nuotr.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

RRR       2017-11-10 22:10

Autorius skelbia melagingą informaciją. Tai yra baudžiama.

labai trumpos propagandos melo kojos       2017-10-15 11:58

Vilniaus pilių direkcija – valstybės įmonė, atsakinga už Vilniaus pilių komplekso atstatymą ir statybą, techninę priežiūrą, esamų ir atstatytų objektų (pastatų, statinių, inžinerinių tinklų, komunikacijų) ir teritorijos tvarkymą, darbų tęstinumą.
Įmonė įsteigta 1994 m. Iš pradžių įmonės steigėjo funkcijas vykdė Lietuvos Respublikos statybos ir urbanistikos ministerija, o nuo 1998 m. ją reorganizavus į Lietuvos Respublikos aplinkos ministeriją direkcija perėjo Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos atsakomybėn. 2016 m. įmonė likviduota, o jos turtas perduotas Nacionaliniam muziejui ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams.
1995 m. Vilniaus pilių direkcija vykdė Aukštutinės pilies vakarinio bokšto rekonstrukciją, pilies kalno tvarkymo darbus (takų, šlaito tvirtinimas, apšvietimo įrengimas);
2003 m. VPD organizavo keltuvo į Gedimino pilies kalną įrengimą.
Per Vilniaus pilių direkciją buvo vykdoma Valdovų rūmų statyba.
2010m. Vlniaus pilių direkcija padengė Pilies kalno šlaitus technogeniniu vandeniui imliu gruntu, (valdovų rūmų statybos atliekomis).
Nacionalinis muziejus Pilies kalną savo žinion perėmė 2016 metais, kai dėl daugybinių aferų, piktnaudžiavimų ir veiklos broko Vilniaus pilių direkcija buvo išvaikyta ir uždaryta - medžių ant kalno nebuvo tuo metu nebebuvo.
B. Kulnytė negalėjo ir neorganizavo neegzistuojančių medžiu kirtimo.
Muziejus 2016 m. gavo kitų kontorų nualintą ir problemų prifarširuotą objektą.

Laimiui       2017-10-15 9:41

Negi iki šiol dar nesupratot, kas su J nereikia prasidėt ir būtent todėl, kad kaip narcizas pokalbio net 5 min negali sulaikyt

nusivylusiam       2017-10-15 9:18

Dėl pilies kalno ir gretimų kalvų būklės yra atlikta ir atlikinėjama daugybė tyrimų. Deja, dauguma tų tyrimų pateikia skirtingas išvadas, dažnai radikaliai besiskiriančias vienas nuo kitų. Kol kas nėra vienareikšmio atsakymo dėl šlaitų slinkimo priežasties. Viešose kalbose kalno tema, politikos daugiau nei   žinojimo. Ką skelbti? Spėlionių vinigretą ir tuo skatinti dar gausesnius spėliojimus. Kiek žmonių nuolat lankosi muziejaus puslapyje? 0,0000001 % ?
Viešumas ne visada panacėja. Pavyzdys Garliavos byla- viršų paėmė intensyvi propaganda. “Valdiškos žinios” buvo įkaltos, įsriegtos į visuomenės sąmonę, didžioji dalis žmonių arba tiki jog Vensckai/ Kedžiai nusikaltėliai, o biologinė motka ne prie ko.
Net jeigu muziejus paskirtų keletą etatinių darbuotpojų tvarkyti viešuosius ryšius, jie nepajėgtų konkuruoti su propagandos volu.
Mano asmenine nuomone pilių rezervato kalvų problemos yra “tradicinės”, t.y. geologiškai užprogramuotos šių darinių susiformavimo metu. Žinant ledynmečio periodu vykusius procesus, žinant ledynų plokščių tektonikos donamikos principus ir to meto grunto paviršiaus strutūrą/sudėtį- galima susidaryti vaizda apie Vilniaus kalvų susiformavimo ypatumus ir geologinę struktūrą.
Manau jog Pilies kalnas, Trijų kryžių kalnas yra sudaryti iš nestabilios sudėties ir itin skirtingo tankio sluoksnių ir kaip rodo istorija, praeityje nekartą yra vykę nuošliaužos. Tų nuošliaužų būta dar didesnių nei nučiuožė dabar. Ypač tai pažymėtina apie Trijų kryžių ir Bekešo kalvų junginį kurio šlaitai per pastaruosius porą šimtų metų buvo ne tai kad nuslinkę - ten vyko tikros griūtys. Šie procesai kartojasi periodiškai. Ir kartosis. Pilies kalnas mažiau ” judrus” vie todėl, kad ši kalva stovi atskiriau ir jos nespaudžia žemių masymas iš užnugario kaip yra Kalnų parko kalvų masyvui.
Geologinės masės, grunto kiekiai kalvų šlaituose yra tokie milžiniški, jog juokinga klausyti apie kažkokius medžius atseit tvirtai prilaikiusius šlaitus.
Kai ateina laikas nučiuožti, čiuožia su viskuo! Nors baobabai ir sekvojos ten augtų- nuvažiuotų žemyn ir leidimo neklaustų. Nes taip buvo jau ne kartą.
Vilniaus kalvos yra sudarytos iš labai skirtingo tankio sluoksnių. Plūkto molio sluoksneliai perdengti žvyro ir smėlio gruntu ir jų sukibimas labai nestabilus. Deja.
Pilies kalnas dar be visako yra išknaisiotas rausiant tunelius. Stebuklas jog vis dar stovi. Ko gero sarkofago “lukšto” suformavimas yra vienintelis būdas sustabdyti kalno eroziją ir stabilizuoti kalvą. Tokia mano asmeniška muomonė.
Viešų diskusijų “ką daryti su kalnu” organizavimas? Gal dar organizuokim budulių balsavimą? Padarykim kaip norės liumpenų dauguma. Kaip dėl Lukiškių aikštės. Ot būtų smagu!
Vytauto paminklas nepatinka?
Pone- ta skulpūra yra muziejaus eksponatas ir stovi muziejaus teritorijoje.
Muziejai savo eksponatų neeksponuoja ten kur publika pageidauja.
Pageidavimų koncertus transliuoja televizijos. Ne muziejai.
Vytauto pa!inklas stovi LDK Vytauto ( Gedimino pilis buvo medinė!) statytos mūrinės pilies papėdėje. Pilis priklauso muziejui ir skulpūra prikauso muziejui.
Lai visuomenė ir valdžia organizuoja paminklo viešoje sostinės erdvėje statymą ir pastato kur pageidausite. Pirmyn.
Bet kažkodėl nestato. Nes valstybingumo simboliams liberastinė europederelastonė postsovietinės nomenklatūros valdžia yra alergiška.
Todėl tikro paminklo Vytautui Didžiąjam LR sostinėje dar nebus ilgai.
Nes toks paminklas neatitinka piderastiškos/ tolerastinės ideologijos nuostatų.
Jeigu tamsta esate alergiškas muziejaus pastatytai tarpukario menininko sukurtai skulptūrai-laikmečio eksponatui, tiesiog praeidamas nusisukite.
Jums nepatinka mano komentarų stilius?
Rašinėjote vėjus ir papūgiškai kartojote propagandos klišes- į tai ir sureagavau. Nemandagiai? Nemandagiai.
Manęs “inteligentiška” melo forma neįpareigoja cackintis.

 

Laimis       2017-10-15 8:39

Tiesa, muziejus skelbia naujienas, bet tik pasiskaitykite, kaip “raminamai” jos veikia:
http://www.lnm.lt/gedimino-kalno-bukle-stebima-24-valandas-per-para/
Vien ko pavadinimas vertas…
Užsitęsus lietui, ženkliai padidėjo nuošliaužos Gedimino kalno pietrytiniame šlaite rizika
- - -
čia sakoma “ženkliai padidėjo nuošliaužos rizika”, o pačiame tekste ape tai sakoma:
“Gedimino kalno pietrytiniame šlaite formuojasi iki 40 m ilgio bei iki 10 pločio grunto deformacija jau esamos nuošliaužos kūne”
Gal kas gali išversti” tokią neva “ekspertinę” kalbą į žmonių?
O dabar paskaitykite Žilviną Nečiūną ir patys įsitikinkite - kaip diena ir naktis.
Taigi pats muziejus mums makaronus kabina. Kodėl?

Laimis Juozapui       2017-10-15 3:20

tamstos negebėjimas elgtis nuosekliai, pačiam laikytis kitiems “dosniai” dalijamų patarimų, nuolatinis savęs teisinimas / išsisukinėjimas, kurio rezultatas - ilgos paklodės be racionalios minties, yra tiesiog nuviliantis…
nenoriu atsakyti tuo pačiu ir klijuoti etiketes, šaipytis, nors dabar, po šitiekos insinuacijų, tokią “teisę” pats suteikei, bet tikiu: skaitytojas ir pats pasidarys išvadą, kuris iš mudviejų yra demagogas ir “propagandonas”, o kuris kelia realias problemas, užduoda pagrįstus klausimus.
- - -
Taigi dar kartą klausiu:
- apie muziejaus info: kodėl nėra tekstų apie realią Kalnos, muziejaus ir pan, padėtį ir, žinoma, apie muziejaus ateities planus - ypač kas nuspręsta dėl Trijų Kryžių kalno?
- jei išties gresia susidorojimas, esama korumpuotos grupės, kurie nori perimti muziejų, atvirumas visuomenei, viešumas leistų apsisaugoti
- kodėl mzuiejus neorganizuojamos diskusijos, geriausių protų šturmai - kodėl valdininkai nusavino mūsų teisę spręsti.
- taigi kas visa tai trukdo skelbti savo - muziejaus ar asmeniniame - puslapyje?
Man jūsų patikinimai “mačiau, tikrai, patikėkite manimi” po šitiekos čia ir kitur dėstomų manipuliacijų ir vartymųsi neįtikina. O savo sarkazmu, nutaikytu į asmenį, save tik diskredituoji.
- negi pats vis ar galvoji, jog pastatyti Vytauto paminklą patvory yra patriotinis veiksmas, o ne išjuoka? man tai gėda dėl tokio “Vilniaus sulietuvinimo” ir pikta , tai juk nereiškia, jog viskas su juo gerai…
- - -
Mano greitą atsiliepimą galima paaiškinti ir nekuriant sudėtingų teorijų apie kontorą. Atsakymas paprastas: mano toks darbas - prie kompiuterio kartais prasėdžiu po dešimt ir daugiau valandų, vakar sėdėjau dar daugiau.
Rytais spaudos skaitymą pradedu nuo Tiesos.lt. Čia nauji dalykai pasirodo arba naktį - negaliu laukti, arba rytą - puiki dienos pradžia.
Beje, pats taip pat staigiai reaguoji ir reagavai, ypač į kitus personažus.
Dažnai atrodo, jog tik ir tykai, kada kuris atsilieps.
- - -
Žodžiu, labai nusivyliau.

Al.       2017-10-15 2:10

Na, apie mūsų suklastotas žinias viskas aišku. Ir žiurkių lenktynes dėl postų irgi. Vis tik visuomenė turi surasti būdų pateikti tautai tikras žinias. Ir kiekvienas nusikaltimas - ar kalno nugriovimas, ar medžių iškirtimas turi turėti savo vardą ir pavardę.

Vienžo,       2017-10-14 10:52

Yra du dalykai: riebus kalno tvarkymo imitavimo kąsnis, t.y.galimybė niolika metų melžti pinigus milijonais nesibaiminant pasekmių už išvogimą. Ir keletas milijonų ES lėšų muziejaus rekonstrukcijai.
Viena gauja nusprendė jog abu kąsniai turi atitekti jiems, todėl imtasi neparankios direktorės nušalinimo operacijos.
Visuomenė šeriama propaganda ir kvailinama lygiai tokių tecnologijų pagalba kaip ir Garliavos bylos atveju.
Visa muziejaus informacija visuomenei yra arba blokuojama arba kryptingai tendencingai iškraipoma kuriant įžūlias insinuacijas ir manipuliuojant viešąja nuomone.
Atsakingai sakau- turėjau progą susipažinti ir mačiau kokius atsakymus žiniasklaidai pateikia muziejus ir kokius išdarkytus variantus vėliau publikuoja 15min ir delfiai. O kai nepavyksta muziejaus komunikatų iškraipyti, tuomet jų neskelbia, o ištrimituoja iš piršto laužtus dalykus.
Pvz.:mandagų ir dalykišką muziejaus laišką delfiams monikutės laxudra nesivargina cituoti. Vietoje to skaitytojams propagandos šliūxa atvirai meluoja jog muziejus , “piktai atrėžė”. Mačiau originalų muziejaus komunikato tekstą- labai mandagus ir dalykiškas. Bet kažkokia deziportalo kurwelė naglai viešai teigia, jog atseit muziejus piktai atsikiryinėja.
Va tokia reali pad3tis or aiškinti reikia pirma kas ir kodėl vyksta.
Pakeliui paaiškėtų jog vaizdelis gerokai kitoks nei visuomenei primygtinai peršama.
Linkiu Redakcijai nuodugniau padidomėti situacija ir ateityje tokius propagandinius straipsnius publikuoti po tam skirtos rubrikos iškaba.
J.

Dzeikas       2017-10-14 10:25

PS. Ka galetu pasakyti koksnusenes JAV Oro Pajegu generolas pamates Gedimino pili:
- Man regis “skraidancios tvirtoves” Lietuvos nebombordavo, bet visdelto atsiprasau uz musu lakunus.
Cia perfrazavus zinoma anekdota apie Kolizieju.

Dzeikas       2017-10-14 10:21

Jeigu yra taip, kaip rasoma, tai galima diagnozuoti situacija kai pacientas jau nejaucia skausmo.T.y. organizmas pats supranta , kad situacija beviltiska ir geriau net nesigilinti i liga - gydymui nera nei lesu, nei kvalifikuotos pagalbos.
Todel protingiausia elgtis kaip Leonido Breznevo laiku TSRS - uzdaryt langus ir siubuot tarsi traukinys toliau vaziuotu. Nugrius tas kalnas ir ma ji galai.O siandien dar gyvensiu ir galvos nesuksiu.
Stabdziai nuluzo vienzo.

Juozapas (vietoje epilogo)       2017-10-14 10:17

Mane nepaprastai gerai nuteikė paskutinis pono “Laimio” komentaras.
Idealiai toks kokio laukiau, kad galėčiau skaitytojams paaiškinti kas vyksta.
Ačiū, pone “Laimi”!
O dabar semantinis diskusijos išaiškinimas:
Straipsnis pasirodė spalio 12-tą. Šiandien- spalio 14-ta.
Dabar mielieji, malonėkite pasižiūrėti ” diskusijos” istoriją:
Parašiau, išdėsčiau nuomonę kuri gana griežtai kertasi su viešoje erdvėje konstruojama opinija.
Tuomet sulaukiau reakcijos. Įdomus aspektas- kiekvieną kartą “oponento” replikos į mano komentarus atsirasdavo nedelsiant.
Aš rašinėjau kada turėjau laiko ir noro, o ponas “Laimis” reaguodavo lyg būtų koks budėtojas. Susidarė įspūdis, jog ponui L taip rūpējo šis reikalas, jog ponas trečia para budi prie kompo, kad galėtų operatyviai sureaguoti į viešai oficialiam fonui prieštaraujančius ir kaip suprantu kažkam žaidimą gadinančius juozapavimus.
Be kita ko, 15kaminutinnkų propaganda “savo” nuomonę grindžiantis tūlas iš pradžių neturėjo nicko ir “Laimiu” pasivadino tik pajutęs jog bevardis anonimas mažiau įtaigus. Todėl savo manipuliacijoms suteikė personifikuotą pavidalą.
Durniams tokie makaronai gal ir limpa. Bet ne man.
Vyruti, samdinėli- ne ant tokio užsirovei.
Išlukštenau tave pirmą dieną, o po to mėgavausi pono kvailumu lendant į spąstus.
Dabar skaitytojai gali dar kartą peržvelgti komentarus ir šio paaiškinimo kontekste nesunkiai nuspręsti- kas čia pas mus demagogas ir propagandonas.
Šachas ir matas:)

Juozapui       2017-10-14 9:22

ir vėl išsisukinėjate
matyt, kitaip ir nebus
tik tuščios kalbos: turėtumėte ką pasakyti, jau seniai būtumėte pasakęs
tad visi galim pasidaryti išvadą, jog personažas J tėra poza, o už jos - tuštuma

Laimiui       2017-10-14 9:16

Na, kai žmogaus ko nors paklausi, pirma tikiesi sulaukti atsakymo, o ne kitų klausimų. Tamsta beriate man vis naujus klausimus, į 1-ą manąjį niekaip nenorite atsakyti, tik apeliuojate dėl mandagumo stokos.
Kaip šauksi, taip atsilieps.
Į visus tamstos klausimus turiu konkrečius atsakymus. Mielai atsakyčiau.
Kai tamsta pradėsite girdėti ko klausiau.

Juozapui       2017-10-14 8:21

kodėl normalų pokalbį kreipi į asmeniškumus?
negi išties esi toks naivus, jog manai, kad visi akli ir nemato, kaip pats išsisukinėji ir mali visokį jau keliskart pergromuliuotą blūdą?
- - -
taigi: dar kartą - jei pats esi ne-demagogas ir ne-stūmikas, kodėl ignoruoji mano klausimus?
- - -
Beje, ir pats gerus klausimus keli:
Tikrai, kur originalus muziejaus info? t.y.
Kodėl muziejų tenkina tai, ką rašo 15min.lt, o tavęs ne???
Kur B. Kulnytės paaiškinimas: bus kertami Trijų Kryžių kalno medžiai ar ne?
Kas nusprendė iškirsti Gedimino kalno medžius?
Koks jos pačios vaidmuo? Kuo nors pasitikėjo ir buvo suklaidinta?
Tegul pasisako ir mes suprasime, o dabar - ką dangsto?
- - -
Ar tikrai vis dar manai, jog Vytauto paminklo pastatymas Rūmų patvory, visiškai nesuvokiant (kol kas manykim taip), kaip atrodys Kalno fone tokių proporcijų paminklas, yra patriotinis veiksmas???
- - -
Ir dar - gal vieną kartą nustosi apsimetinėti, jog nesupranti, kad tokios “ura-
patriotų piarinės pergalės” ir yra tikrasis pralaimėjimas?

demagogui       2017-10-14 8:04

Kur originalus muziejaus info?
Nematau.
Matau valatkyno primaltą šūdą.
Paimti du trys komunikato žodžiai, o toliau 15kaminutininkų laxudrų kūryba.
Pone Laim- pakiši mums atvirą marmeladą iš irbandai įtikinti jog tas šamarliakas yra atseit tiesa.
Kitas dalykas- labai juokinga žiūrėti, kaip nuosekliai apsimeti nematąs klausimo apie tyčinę kampaniją dėl strateginio posto perėmimo “sukalbamesnio” kandidato naudai.
Todėl manau jog ne diskutuoti čion atėjai, o stumti propagandos pagal spec.zadaniją.
Nes tai jau darosi akivaizdu ir be papildomos optikos.

Laimis - J.-ui       2017-10-14 1:56

ar tamsta gali nors retkarčiais būti nuoseklus?
bent perskaityti, ką pats prieš tai parašei?
- - -
Juk dabar šaipaisi pats iš savęs, užsipuolusio kažkokį nelaimėlį, kuris drįso pasakyti, jog ne tik Gedimino kalnas nuogas…
- - -
15min.lt paskelbė paties muziejaus, t.y. tos pačios B. Kulnytės vadovaujamos kontoros parengtą info…
Tai iš ko tyčiojiesi?
- - -
ir kodėl neatsakai į klausimą apie Vytautą Didįjį Dvaro arklidžių kieme?
nykštuko proporcijų - Kalno fone?...

nelaimėliui laimiui       2017-10-13 23:59

Asmens kodą ir savo adresą nurodęs ponas “neanoniminis” Laimis - “ne personažas” smile
Jis diagnozė.

J---Laimiui       2017-10-13 23:53

“15min” et cet. imbierinio porno nekomentuosiu.
Jeigu a la valatkinė “medija” tamstai autoritetingas info šaltinis, galiu pareikšti tik užuojautą.
“Pociūnas užimuš pac- myždamas”, Zoologinė-biologinė Raudona Piniginė tobula motina”, “Pedofiliją išgalvojo patys Kedžiai”, ” Venckienė šopinasi Šikagoje”, o “Gedimino pilies kalą griauna B. Kulnytė”.
Tas pats braižas, tie patys šaltiniai.
Ir užsakovai tie patys.
Spjaunu ant tokių “naujienų”.

Personažui (irgi anonimui?) J. - Laimis       2017-10-13 23:27

Įsiterpsiu ir aš.
Nekomentuosiu visų tų J. asmeniškumų ir refleksijos stokos.
Nepažįstu nei Kulnytės, nei Budrio, nei to Gedimino kalbo gelbėjimo štabo: viceministro ir Co.
Man, tiesą sakant, tas pats, kas duoda palaiminimą iškirsti Kalno medžius ir ruošiasi nugenėti Trijų Kryžių kalną, jie vis tiek daro nusikaltimą. Jei tai daro “savesnė” už galimus ne savus - tik blogiau.
Jei B. Kulnytė nori nors kiek reabilituotis, turi aiškiai ir nedviprasmiškai baigti su planais sugrąžinti dar vieną kalną į viduramžius.
- - -
Žilvinas Nečiūnas 2017 liepos mėn. 25 d. 14:25:24
Šiandien prasidėjo paskutiniai paruošiamieji darbai prieš pradedant
Pilies kalno naikinimą. Po supiltinio grunto pašalinimo seks natūralaus
kalno geologinio pagrindo sukasimas terasomis (sulaiptavimas). Ant šių
terasų bus pilamas naujas žvyro sluoksnis ant kurio bus patalpintos
italų įmonės Maccaferri tinkladėžės pripildytos slovakiška akmens
skalda. Vienintelis šių, švelniai tariant, perteklinių darbų tikslas -
atkurti kelis šimtus metų atgal nugriuvusį kalno šlaitą. Maža jiems
vieno tokio bandymo daryto trisdešimt metų atgal, bandymo kuris kartu su
medžių iškirtimu ir privedė prie šiandieninės apverktinos Gedimino
kalno būklės.
- - -
Žilvinas Nečiūnas pasidalino nuoroda grupėje Kultūros paveldo draugai
Rugsėjis 22 d., 15:08 ·
Be jokio gailesčio ar sąžinės graužaties ardomas Gedimino kalno šlaitas. Šlaito sulaiptavimas (natūralaus geologinio pagrindo sukasimas terasomis) ir skaldos užpylimas su gabionų intarpais nėra skirti kalnui gebėti nuo naujų nuošliaužų ar erozijos. Tvirtinti priešingai, būtų tolygu tvirtinimui, kad Valdovų rūmai - būtinas gaubtas apsaugantis nuo atmosferos poveikio autentiškus pamatus. Vykdomų darbų tikslas - atstatyti iki nuošliaužų buvusį šlaito profilį. Profilį, kuris atsirado 1988-2014 pilant ant šlaito žemes. Trys milijonai eurų, ekskavatoriumi nukasti kultūriniai sluoksniai ir mažiausiai metras sunaikinto natūralaus šlaito pagrindo vardan netolimoje praeityje pridarytų kvailysčių restauravimo ir įamžinimo! Visa tai vyksta abejingai stebint šalies politinei valdžiai, prezidentė apie Kalną apskritai nėra turbūt tarusi nei vieno žodžio.

- - -
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/i-gedimino-kalna-kyla-laiptai-tvarkant-nuosliauzas-irengiamos-tinkladezes-56-857012
- - -
Labai iškalbinga nuotrauka: tik įsižiūrėkite į Vytautą Gedimino kalno papėdėje… Jūs čia matote didįjį kunigakštį? imperijos sukūrėją? ar ... Kalno elfą? nykštuką? tegul ir su kardeliu?...
Juozapai, jums tikrai atrodo, kad čia patriotinis veiksmas?...

J--- anonimui       2017-10-13 21:40

Pažįstu/nepažįstu- koks skirtumas? Žinau pakankamai. Ir ne iš monikučių, tiapkinų ar valatkų sosiskinės melasklaidos.
Tamsta tyliai apsimetei šlangu ir negirdom nuleidai tyčinio direktorės išėsdinimo proceso priežąsties temą. Kodėl tamstai neužklūva toks tūlas Budrys? Taip, kalbu apie tą patį “muziejininkystės patriarxą” už kurio respektabilios baltos ševeliūros kyšo milijardinės “įsisavintų” pinigėlių sumos. Tas senas sovietinis komunistų nomenklatūros sėbras smagiai prasuko “valdovų” rūmų statybos bizniuką ir daug kitų. Ir eidamas devintą dešimtį, tvirtai sėdi muziejaus valdovo soste ir suka kitus stambius bizniukus.
Ir niekas jo nejudina. Matyt, labai švariai skalbia otkatų komunistiniams draugeliams pinigus, a ne? Negirdėjai? Nesidomėjai, a ne?
O va apie Nacionalinio muziejaus direktorės “nusikaltimus”, tamsta džiugus “razlivatsia”. Ar niekas “nepaprašė” paskalambyti nuo “vienabobasakė”?
Nes reikia būti durnu, kad tikėti anti medijų feikais.
Nes protingas, ar bent sveikos nuovokos turintis visada paklausia savęs- o kam naudinga ir kas taip suinteresuotas stumpti B. K. pjudymo mašineriją?
Vardan ko visas šaršalas? Juk gal nesate toks bukas, jog tikėtumėte jog viskas vardan nuoširdaus rūpesčio kalnu ir pilies bokštu?
Lietuviškos masmedijos yra natūrali stierva praskečianti batus prieš bet kokią storesnę piniginę. Negulėk tamsta su muiliütėmis/monikutėmis- smegenų sifilį pasigausi.

Juozapai,       2017-10-13 17:32

gerai, kad tamsta p. Kulnytę pažįsti ir gal net galite užsimerkti į kai kuriuos sprendimus, o ką daryti kitiems, kuriems Vytauto paminklo pastatymas muziejaus galiniame kieme didelio įspūdžio nedaro ir neatperka tos žalos, net jei ir nebūta kokio egoistinio išskaičiavimo?...
Ko gero, ji yra nuveikusi tikrai gerų darbų, bet autorius ne apie tai ir rašo: ne viso gyvenimo nuopelnus juk aptarinėje - tik viena tema, konkretūs sprendimai… 
Beje, gal jūsų Kulnytė yra tiesiog naivi? arba ambicinga? Gal galima ja lengvai manipuliuoti? užsispyrusi - kartą suklydusi klaidos nepripažins - visa tai gali baigtis ne mažiau liūdom pasekmėm.
Turiu omeny, kad ir sprendimą kirsti Gedimino kalno medžius - ar ne ji nusprendė, nors nėra jokia tų dalykų specialistė?
O ką sako tas faktas, kad Trijų Kryžių kalno toks pat nuplikinimas “istoriškumo vardan” už, matyt, irgi nemažus pinigus, jau kaip ir nuspręstas?
Akivaizdu viena, ji turi ir užnugarį. Tai ir kerta, ir, kaip pats sakote, “plėšia”, ir savavališkai paminklus stato.
Sakote, asmeninės naudos ne ir ji tik blogų žmonių klastos auka?
Man tai atrodytų net labai keista…

Krienas su jais, vilniečiais       2017-10-13 17:13

Išsirinko išsišiepilį, kuris moka tik šieptis, kaip arklys.

Jules       2017-10-13 13:19

Lietuvoje taip įsisiautėjo dezistai, kad nebėr kur dėtis. LRT net greitąjį Romaškiną runkelių kvailinimui į pagalbą kviečiasi - viena jau nebegali runkelyno suvaldyt, nes tie pagaliau ima blaivėt.

Juozapas       2017-10-13 12:38

Kategoriškai nesutinku ir atmetu bjaurias insinuacijas bei manipuliacijas kuriomis prifarširuota šio “straipsnelio” rašliava!
Kaip portalo redakcija galėjo publikuoti šį mėšlą?
Birutė Kulnytė yra reto sąžiningumo žmogus, Lietuvai, jos Nepriklausomybei ir nacionalinio kultūrinio-istorinio paveldo puoselėjimui ištikima asmenybė.
Ponai - nesuvokiate kas vyksta?
Lietuvos Nacionalinis muziejus su visais filialais ir objektais yra didžiulės apimties ir reikšmės reiškinys.
O tai reiškia, jog tai yra vieta ir proga kur būtų galima pavogti ir išplauti šimtus milijonų eurų.
Įsivaizduokite kokio dydžio otkatai galėtų būti. Valdovų rūmų aferos nublanktų.
Esmė - ES lėšų dalybos baigiasi, po ketverių metų eurų upės užsirauks.
B.Kulnytė generalinės direktorės poste yra neperlipamas kliuvinys milijonų vogimui.
Laikas senka, ES lėšų kraniuko užsukimo terminas sparčiai artėja ir ką?
Tai va - norima kuo skubiau pašalinti nepalankią  aferų konstravimui direktorę ir jos vieton pasodinti savą kuris užtikrintų jog viskas vyktų sklandžiai ir “zakonno”.
Paminklas Vytautui Didžiąjam kalno papėdėje pastatytas asmeniška B. Kulnytės iniciatyva, valdžios perspėjimų , draudimų ir grąsinimų nebandyti to daryti fone. Bet, visų komuniagų, liberastų ir europederelastų įtūžiui-  paminklas stovi!
Ir tai tik vienas epizodas ir daugybės jums tikintiems purvaisklaidos dezinformacijomis nežinomų.
Ar bent nutuokiate, jog valdžia buvo neskyrusi nei vieno euro valstybės šimtmečios jubiliejui Signatarų namaų ekspozicijai parengti?
B.
Kulnytė realiai sveikatos likučių kaina išplėšė šiek tiek lėšų, kad šventa Nepriklausomybei vieta būtų deramiau sutvarkyta. Nieko nebūtų buvę, suprantate?
Muziejaus žmonės dabar dirba - tinkuoja, dažo, kuria ekspozicijos interjerą kiaurą parą be išeiginių, nes lėšos gautos trys mėnesiai prieš iškilmes.
Gėda ir šlykštu skaityti tokius propagandinius užsakomuosius purvinus “straipsnius”.
Ponai komentatoriai - prieš rašinėdami kvailystes bent pasitikrinkit ką komentuojate.
Fui.

Blogai       2017-10-13 10:55

Blogos naujienos, bet yra viena gera :DL Kunigaikščio Vytauto paminklas Gedimino kalno papėdėje, nuo Nėries krantinės pusės link Arsenalo pro muziejaus arką įėjimas į kiemą  dešinėj pusėj ( nuo gatvės nesimato ).

taip       2017-10-13 10:31

O jau atrodė, kad po visuotino sujudimo nuo Skvernelio iki Satkūno, kvailioti sustosime.  Per grandiozinius projektus nematyti realybės, kad irsta toliau. Svarbu pastatyti sarkofagą. Ar gaila pinigų? Juk jie ne konstruktorių.
Tarp kitko labai patiko autoriaus rašymo stilius ir dalykiška info. Ką dabar sakys atsakingi ponai?

Nebus kaltų,       2017-10-13 9:55

nes niekam nerūpi tas Kalnas. Dabar visi susirūpinę savo gerbūviu: ar pavyks išlaikyti šiltą kėdę seime, vyriausybėje. O nusikaltimai Lietuvai? Ką ten, juk niekas dar nebuvo nubaustas, nors nusikaltimų sąrašas netilptų ir ant kilometrinių paklodžių. Kaltų nėra ir nebus, nebent nubaus kokį sargą, kad per garsiai nusičiaudėjo ir nugriovė Kalną...


Rekomenduojame

Vidmantas Valiušaitis. Žmogus liko toks pats: in memoriam Jonui A. Antanaičiui

Arvydas Juozaitis savo apsisprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose praneš jau šį pirmadienį

Skirmantas Malinauskas primena: egzistuoja ne tik melo inžinerija, bet ir du BK straipsniai

Jolanta Dambrauskienė: SOS! Kauno Laisvės alėjoje žalojamos liepos

Algimantas Rusteika. Naujausi Sprinter „tyrimai“: Arvydo Juozaičio nebuvo, nėra ir nebus?

Dalai Lama: Europa priklauso europiečiams – kiekvienas turime puoselėti savo šalį

Vytautas Sinica apie didžiausią grėsmę Lietuvai: kai provakarietiški vanagai ima nebesiskirti nuo prokremliškiausių vatnikų, tačiau visi apie tai tyli

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla yra politinė

Aras Lukšas. Išpuolis prieš Generolą Vėtrą: čekistinio žanro klasika

Nuo bačkos. Saulius Skvernelis: kultūros darbuotojų protestams nėra pagrindo

Europos Parlamentas balsavo už sankcijas Vengrijai

Nickas Hanaueris, Davidas Rolfas. Naujasis ekonomikos mokslas: gerovė „nelaša iš viršaus į apačią“ – ji „plečiasi iš vidurio“

Arvydas Juozaitis Ramūnui Karbauskiui – viešas laiškas

Algimantas Rusteika. Tas, kuris juokiasi, yra laisvas net nepriklausomoje valstybėje

Ričardas Garuolis. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ siūlo, kaip stabdyti socialinį dempingą

Bronius Puzinavičius. Estams pasisekė – jie turi alergijai paminklams atsparią ir galvoti apie praeitį nevengiančią Prezidentę

EŽTT: Norvegija pažeidė žmogaus teises byloje dėl vaiko teisių

Liudvikas Jakimavičius. Išeiviai ir mes, arba Gyvenimas Vezuvijaus papėdėje (papildyta)

Lidžita Kolosauskaitė. Švietimo spindesys ir skurdas

Švedijos parlamento rinkimuose - pažeidimai ir išpuoliai prieš Švedijos demokratus

Valdas Vižinis. Laiškas emigravusiems. Ir VALSTIEČIAMS

Martynas Katelynas. Rinkimai Švedijoje: nevaldoma masinė migracija nulems rezultatą?

Vidas Rachlevičius. Apie Prezidento rinkimų kampaniją kitaip, arba Kas mums visiems atsitiko, kad dabar turime tai, ką turime?

Geroji Naujiena. Jį sutikę net kurtieji girdi ir nebyliai prabyla!

Kaip atsiranda prekeiviai Lietuva?

Roko Gasparaičio interviu su Arnoldu Zdanevičiumi, buvusiu homoseksualu: „Homoseksualizmas yra baisi liga, sielos liga“

Andriaus Švarplio replika A.Lašui, arba Dar kartą apie viešojo sektoriaus (o ne Landsbergių verslo) nususinimą prisidengiant „teise ir laisve rinktis“

Chemnicas: prieš nevaldomą imigraciją protestuojantys vokiečiai priminė Angelai Merkel nuo pabėgėlių rankos žuvusius tėvynainius

Algimantas Rusteika: Prapjaukim pilvą ir ką nors padarykim

Popiežius Pranciškus. „Tikri pinigai kyla ne iš kitų pinigų, o iš darbo“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.