Zigmas Vaišvila kaltina prezidentę D. Grybauskaitę melu, o V. Landsbergį – S. Lozoraičio išdavyste

Tiesos.lt redakcija   2014 m. vasario 28 d. 1:07

31     

    

Zigmas Vaišvila kaltina prezidentę D. Grybauskaitę melu, o V. Landsbergį – S. Lozoraičio išdavyste

Ketvirtadienio, vasario 27-osios, vakarą Kovo 11-osios Akto signataras Zigmas Vaišvila išplatino žiniasklaidai laišką, kuriame kaltina pirmąjį atkurtos Lietuvos valstybės vadovą Vytautą Landsbergį Lietuvos ambasadoriaus Vašingtone Stasio Lozoraičio išdavyste ir teigia, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė siekdama antrosios kadencijos pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai melagingą informaciją.

Supažindiname su Z. Vaišvilos tekstu.

* * *

Zigmas Vaišvila:

Po 1992 m. deputatų nesusikalbėjimo Aukščiausioje Taryboje šis parlamentas nusprendė nutraukti savo veiklą anksčiau laiko, pateikdamas Tautos balsavimui šiandien valdžios nebegerbiamą mūsų Konstituciją. Dėl parlamento Pirmininko V. Landsbergio tuometinio pykčio ir įsikyrėjimo Tautai jis suprato, kad nebus išrinktas Prezidentu. Todėl oponuoti A. Brazauskui pirmuosiuose (1993 m.) Respublikos Prezidento rinkimuose po Nepriklausomybės atkūrimo buvo pakviestas mūsų ilgametis ambasadorius Vašingtone a.a. Stasys Lozoraitis. Tačiau taip būti parduotam, kaip minėtų rinkimų metu buvo parduotas šis Lietuvos Nepriklausomybės klausimui visą savo gyvenimą ir šeimą paaukojęs mūsų Ambasadorius, net įsivaizduoti sunku.

Perėmus KGB archyvus ir medžiagą, VSD darbuotojams pavyko nulaužti KGB kompiuterius, kuriuose radome įvairios – tikroviškos ir KGB „pamodeliuotos“ informacijos apie mūsų aktyvius žmones, taip pat ir a.a. St. Lozoraitį. Šia informacija, be VSD, disponavo ir Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyrius. Vytauto Landsbergio nurodymu buvęs šio skyriaus vadovas Artūras Skučas šios medžiagos ar dalies jų kopijas perdavė A. Brazausko rinkimų štabui – Vladimirui Beriozovui. Sužinojęs apie tai, nuskubėjau į „Draugystės“ viešbutį, kuriame, nesuprantu, kodėl šiame viešbutyje, buvo įkurdintas mūsų kandidatas (KGB trijų Vilniaus viešbučių „Draugystės“, „Neringos“ ir „Gintaro“ kambariuose buvo įrengę pasiklausymo įrangą, kuri vargu ar tuo metu jau buvo išmontuota). Sulaukęs St. Lozoraičio su a.a. p. Daniela, pasakiau jiems šią naujieną. St. Lozoraitis patvirtino, kad tai jam jau žinoma. Komentuoti vienas kitam nebeturėjome ką.

Su tokia politine morale Lietuva ir gyvena tuos Nepriklausomybės dešimtmečius – telaimi rinkimus priešingos politinės krypties politikas, bet tik ne tos pačios, dešinės krypties, jei juo bus ne Vytautas. Sužinojęs, kad V. Landsbergis turėjo drąsos po tokių žingsnių parašyti savo knygą apie a.a. St. Lozoraitį, iki šiol neprisiverčiu atversti jos. Jei V. Landsbergis dėl šios informacijos atskleidimo kreipsis į teismą, to nebijau. Tikiuosi teismo procesas nebus uždaras. Manau, kad pats laikas visiems suvokti šio asmens makiaveliškus pasažus. Taip pat ir jo ar ne jo projektą „Lietuvos Dalia“, kuri po 1989 m. gruodyje įvykusio LKP atsiskyrimo nestojo į A. Brazausko vadovaujamą LKP, o pasiliko LKP/TSKP, kuriai vadovavo perversmininkas ir kolaborantas M. Burokevičius. Už šį apsisprendimą p. D. Grybauskaitė buvo apdovanota paaukštinimu – paskirta viena iš TSKP Vilniaus aukštosios partinės mokyklos vadovų – moksline sekretore su 30% atlyginimo priedu. Sausio 13-osios bylos duomenimis, M. Burokevičiaus vadovaujamos LKP/TSKP Maskovos lėšomis buvo samdoma apie 800 žmonių. D. Grybauskaitė – vien jų. 

Beje, p. Prezidentė D. Grybauskaitė šiemet VRK pateikė žinomai melagingus savo biografijos duomenis, jų tarpe ir tai, kad po LKP atsiskyrimo ji tariamai buvo įstojusi į LKP, o ne pasiliko TSKP. Priminsiu, kad TSKP Vilniaus aukštosios partinės mokyklos dėstytojui J. Arvasevičiui, šios įstaigos partiniame susirinkime, rinkusiame delegatus į LKP/TSKP suvažiavimą, pasisakiusiam už LKP atsiskyrimą nuo TSKP, darbo karjera baigėsi iškart – jis buvo ne tik nušvilptas šiame partiniame susirinkime, bet ir išmestas iš darbo. Ir, savaime aišku, nepaskirtas šios perversmininkų štabo įstaigos moksliniu sekretoriumi, kas už lojalumą TSKP nutiko Daliai Grybauskaitei.

Kviečiu VRK įvertinti p. D. Grybauskaitės pateiktus žinomai melagingus biografijos duomenis. Prieš penkerius metus tai pačiai VRK ji pateikė priešingą informaciją apie šį savo biografijos laikotarpį. Taip pat ir tai, kada ji vyko į JAV Džordžtauno universiteto 6 mėnesių studijas – 2009 m. ji rašė, kad ten vyko 1991 m., o 2014 m. ji jau rašo, kad ten vyko 1992 m. Supraskite, kai po 1991 m. rugpjūčio pučo Maskvoje D. Grybauskaitė jau dirbo Nepriklausomos Lietuvos Vyriausybės struktūrose. Melas buvo, yra ir bus melas. Su atviru ir net valstybės paslaptimi nepridengtu melu Prezidentė D. Grybauskaitė žengia ir į antruosius Respublikos Prezidento rinkimus. Taip ir nepasimokiusi tiesos per penkerius metus. Priminsiu, kad Seimo frakcijoms pateikta svarstymui informacija dėl Prezidentės apkaltos, kurios vienu argumentų yra žinoma melagingos informacijos apie savo biografiją pateikimas VRK 2009 m.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Naglis Puteikis       2014-03-1 20:42

Kai įstojau į TS-LKD 1995, tai ji buvo gera, švari, demokratiška partija, bet pamažu maždaug nuo 2003 ji pradėjo degraduoti ta prasme, kad nors deklaravo patriotines ir bendražmogiškas vertybes, bet pradėjo elgtis priešingai, o tuo nariu, kurie kritikavo slydimą nuo vertybių, pradėjo uiti, persekioti, išstumi ir mesti iš partijos. Kovojau prieš dviveidiškumą kol buvo bendražygių - visuose TS-LKD tarybos posėdžiuose apie tai kalbėjau, bet šalininkai tirpo, kol paskutiniajame tarybos posėdyje likau vienintelis balsavęs prieš nedemokratiškos ir nekrikščioniškos Grybauskaitės iškėlimą į Prezidentes ir likau vienintelis toje taryboje balsavęs už referendumą dėl žemės. Tik tada ir išėjau.

Gintautas       2014-03-1 3:03

Mano balsas Vaisvila arba Puteikis, turiu laiko apsispresiu.  Parlamento gynejas.

Gintautas       2014-03-1 2:56

Man ji buvo ir bus kaloborante.  Parlamento gynejas.

>> Višvila yra tas žmogus       2014-02-28 22:20

Prezidentas negali būti “nauju Seimo vedliu”.

Nustebusi ir nusivylusi       2014-02-28 22:18

Niekur neteko skaityti, kad Puteikis peiktų Vaišvilą, ar Ropė kritikuotų Vaišvilą. Bet štai skaitau, kad Vaišvila visus kaltina.

Labai labai keistas elgesys. Eik, žmogau, registruokis, rink parašus, važiuok per Lietuvą, dėstyk žmonėms, ką padarysi geriau už Grybauskaitę...

O jis sėdi, nieko neveikia ir kitus keikia.

Vaisvila yra tas zmogus,       2014-02-28 20:25

kuri noreciau matyti LR Prezidentu. Puteikis galetu likti Seime ir ten kelti revoliucijas ir jas vykdyti iki galo. Seimui reikia naujo vedlio, kuri rinktu visi, ne pagal partinius sarasus.

Savanorei        2014-02-28 20:01

žala daroma didelė,kad nėra sutarta dėl vieno kandidato.Kad remiamas Vaišvila bus jau žinojo.Kalbėti,nereiškia gebėti daryti.Jei reikia apvoliotos tiesos,ar netiesos-prašo0m,jos netrūksta.Jei atsisakytų, būtų  sužinojęs ir pirma ėjęs t šnekėtis,ne išsikelti:)

savanore to 17:55       2014-02-28 19:45

nesamone.kai R.Paulauskas sutiko kandidatuoti ,dar nebuvo aisku ar kandidatuos Z.Vaisvila.mano balsas atitektu R.Paulauskui jei nekandidatuotu Z.Vaisvila,nes pritariu visoms jo issakytoms mintims (Naktigone su Rolandu Paulausku).manau,kad Rolandas.P.esant reikalui, sutiktu atsisakyti kandidaturos del bendro tikslo,kuo abejoju del Puteikio.ir nieks ten nieko neviliojo.
ar tamstos darbas skaldyti malkas ir kirsinti?gero darbo.

tetai Betai       2014-02-28 16:55

teisybė ne puolimas.Ar reikia meluoti.Ar reikia nesakyti,kad Paulausko žmonės tik sužinoję ,kad bus remiamas Vaišvila strimagalviais"pakvietė” Paulauską ir pristatė VRK:).Ar tai santarvės paieškos?Dalį iš iniciatyvinės grupės parašų rinkėjų perviliojo į Paulausko štabą?Patogu buvo patirties turintys ir net pavadinimus pasiėmė“savanoriai”,“iniciatyvinė grupė”,kad patrauklu būtu rinkėjams,lyg susitapatintų,kitam susimaišytų gal,lyg parašų rinkėjai remtų tai ko jie dauguma neremia:).Ir čia Z.Vaišvila visai teisus ir kartu kuklus.

Teta Beta to Gerbiamieji       2014-02-28 16:35

Suprantu Tiesos.lt. Spėju, kad šitas portalas nenori kurstyti nesantaikos tarp nesisteminių kandidatų. Ekspertuose Zigams Vaišvila užsipuola visus kitus kandidatus ir kviečia vienytis. smile Pamenu, taip darė ir Medalinskas. Apie Vaišvilą galvojau geriau.

Gerbiamieji,       2014-02-28 16:05

politika yra kompromisų menas. Tačiau, net ir politikoje negali būti kompromisų su savo sąžine. Priešingu atveju mes kovojame ne dėl TIE-SOS, bet dėl valdžios. Dalinė tiesa, jau yra melas. Palyginkime Z.Vaišvilos pareiškimo tekstą ekspertuose (goo.gl/rldb4E) ir čia paskelbtą. Trūksta pradžios, kurioje kviečiama konsoliduoti nesisteminių kandidatų jėgas, susitarti dėl vieno kandidato ir neskaldyti Tautos. Pasirinktas kitas kelias, kuris naudingas tik “sistemai” ir jos proteguojamai kandidatei. Visa kita tėra žaidimai išsiaiškinti momentinį savo (ne)populiarumą. Nežinau, ką mano kiti, bet man tai yra ženklas, kad nenorime nieko keisti ir visos pastangos yra tik audra vandens stiklinėje. Kas neieško kompromisų dėl vienybės, stumia pakilusį pilietiškumą vėl į apatiją ir cinizmą. Reiškia valstybės jau nebeturime ir jos nenorime. Turime tik gaujas. Taigi, nuo 1990 m. nieko naujo.

Kaip gražu?       2014-02-28 15:54

Ko reikia bijoti?
” D. Grybauskaitė dalyvaus tik VRK rengiamuose LRT priešrinkiminiuose debatuose ” skaitykite ekspertuose.
Antros kadencijos siekianti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė teigia dalyvausianti kandidatų į prezidentus debatuose, kuriuos organizuos Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Pasak jos, ji pasisakys tose laidose ir renginiuose, kuriuos finansuos VRK bei kurie bus numatyti jos darbotvarkėje.

„Jie yra jau aptarti su VRK ir su Lietuvos televizija ir radiju. Jau yra numatytos datos. Be jokios abejonės, ten, kur bus apmokėta iš VRK, tose laidose stengsiuosi dalyvauti“, – sakė D. Grybauskaitė

uch ta grybauskaite       2014-02-28 15:44
to vaikezeli       2014-02-28 14:27

ko taip pykstat?Ar nemėgstat kai kas sako tiesą?Jei tai ne tiesa tai teisme ir išsiaiškins.

To vaikėzeli 2014-02-28 14:39        2014-02-28 14:19

Būk malonus mažarašti ir nesitaškyk savo putom smile
Jūsų žiniai iš vikipedijos :
Gimė:
1956 m. gruodžio 20 d. (57 metai)
Šiauliuose
Veikla:
politikas, fizikas - mokslų dr., verslininkas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras.

Patriotui Nr.1       2014-02-28 14:14

Patriotizmas yra paskutinė NIEKŠO priedanga.Samuelis Džonsonas.

smagu       2014-02-28 13:45

Labai smagu, kai ober pedofilo žydrieji valstybininkai nervuojasi - negali jie pakęsti tiesos apie jų karalaitę polikarpovną smile

vaikėzeli       2014-02-28 13:39

vaišvilėlį KODĖL nepasidomi paulausko tėvo biografija ??, KODĖL vaikėzeli ?. O bendrai tai dink tu vaikėzeli visuomenei iš akių su savo superglūšom pezalynėsm ir kiršinimais, nusibodai iki gyvo kaulo pacanėli nelaimingas, kaip žmonės sako.

kaunas       2014-02-28 12:13

sutinkame, kad gerb. Vaišvilą reikia saugoti. Ačiū tokiems didiems Žmonėms.

Laukiam Z.Vaišvilos apsisprendimo       2014-02-28 10:51

Pareiškiniai dokumentai teikiami iki kovo 7 d. Vyriausioji rinkimų komisija, gavusi pareiškinius dokumentus, per 3 kalendorines dienas priima sprendimą dėl pretendento registravimo ir parašų rinkimo lapų išdavimo.
Kas žinote, kodėl nepateikiami Z.Vaišvilos dokumentai?

ruta       2014-02-28 9:41

Raudonos Dalios klapciukai mane / ir ne be reikalo , nes Lietuvos pilieciai ja isrinko prezidente / , kad dauguma Lietuvos pilieciu yra pusprociai ir nesigilins , nei i biografijas , nei draugauja su logika .Musu seimai yra nesuvokiama , kaip galima buvo isrinkti Brazauska , Adamku / kuris net neatsisake savo Amerikos pilietybes , balotiruodamas i Lietuvos prezidentus , ir negyveno Lietuvoje / Gribauskaite ? Ar nebuvo padoriu ir principingu , ar ponas Lansbergis , kaip tikras nieksas , bijojo konkurencijos ir gero pendelio i pasturgali uz griovejiska veikla ?
Palaikome pona Vaisvila uz jo rysta , siudelioti taskus ir istraukti i dienos sviesa , visa Valstybes kenkeju sutve !

Siūlau susipažinti su visu Z. Vaišvilos tekstu       2014-02-28 9:21

ekspertai eu/zigmas-vaisvilanesazininga-ir-amoralu-kviesti-zmones-pasirasyti-uz-keturisnesisteminiuskandidatus/

Geras       2014-02-28 9:18

Tvix porelė.

Algis       2014-02-28 8:57

Kaip traukia blogis blogį; Landsbergis su Grybauskaite, kaip Tvix porelė!

Anikė       2014-02-28 8:44

Žaviuosi Z.Vaišvilos drąsa,noru parodyti,kas vyko tais dabar kruopščiai perdažomais pirmais Nepriklausomybės metais.Man baisu dėl nutildytų poetų ir
rašytojų,dėl tautos išrinkto Prezidento R.Pakso nuvertimo,dėl K.Prunskienės
atviro puolimo ir sunaikinimo…Ir kiek lengvatų prisikūrė naujieji ponai sau…
Rentos,atimti Vilniuje iš žmonių sklypai ir padovanoti net po kelis P O N A M S
be sąžinės ir garbės,išsidalintas pajūris…Visi gerai žino tas nuodėmes,tik
teisingumas užrištom akim.Jei apsilankytų kas privačiose mūsų šulerių valdose, rastų kaip Janukovičiaus vilose -apetitas siurbėlių ribų neturi,todėl visi kiti
vegetuoja,ne gyvena.Gerai,kad Lietuvoje dar neišnyko drąsūs žmonės.Kuo daugiau
protingų kandidatų galės kalbėti,tuo daugiau sužinosime,kas vyko “už uždarų”
valdžios durų.

info       2014-02-28 8:06

perzvelgiu spauda kasdien,bet niekur neaptikau, kad gerb.Zigmas atsieme kandidatura.Juk ir debatai buvo konferencijoje su N.Puteikiu.Tik uz Ji balsuosime!Nieko pries neturiu, bet pamastykite,kodel tik paskutiniu momentu N.Puteikis isstojo is partijos ir isoko i rinkimu traukini.Ar tai nebus konserv.atsarginis ejimas? Neatrodo labai ryztingas,kad galetu drasiai kautis su Lietuva supanciais rykliais.Man jis asocijuojasi su premjeru flip flop…Minkstokas siam darbui.Ir dar,atsakau nezinanciam,Z.Vaisvila nieko neslepe,sitie dalykai daug kam buvo zinomi ir anksciau,pati skaiciau apie susidorojima su Lozoraiciu.

Drasus zmogus       2014-02-28 4:07

Dabar apsauga reikalinga p.Vaisvilai!

Dalia       2014-02-28 4:04

O juk ne vien Lozoraičio išdavystė...kaip pagaliau ta draugystė su p.Slavinu - juk prabilta apie jo rezistencijos “patvarkymą” dar 1941 kovą.

O bet taciau       2014-02-28 3:08

Kodel Vaisvila 20 metu slepe, kad Landsbergis isdave Lozoraiti?

Z.Vaisvila vaiksto       2014-02-28 3:03

skustuvo asmenimis. Viesindamas siuos faktus (kai kuriuos is ju zmones nujaute ir anksciau)jis tampa nepatogiu ir nereikalingu tiems, kurie siekia auksciausiu postu. bukite atsargus. KGB ir GRU darbuotojai yra ziaurus. Nepamirskime, kad butent jie nuzude Kedi, Usa, kaip nebereikalinga. Gal ju pirstai susitepe ir G.Kiesaus krauju. Jei Vaisvila kandidatuotu - balsuociau uz ji.

Eik tu sau       2014-02-28 2:20

Jei tai tiesa, šlykštu.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.