Zigmas Vaišvila: Būtina atkurti neteisėtai panaikintą šauktinių kariuomenę

Tiesos.lt redakcija   2014 m. balandžio 3 d. 16:38

11     

    

Zigmas Vaišvila: Būtina atkurti neteisėtai panaikintą šauktinių kariuomenę

Tiesos.lt redakcija

Šių metų kovo 25 dieną prezidentė Dalia Grybauskaitė metiniame pranešime nurodė partijoms pasirašyti susitarimą dėl šalies saugumo. Kovo 29 dieną be jokių aptarimų 7 parlamentinės partijos, išlaikomos valstybės biudžeto lėšomis, pasirašė prezidentės inicijuotą susitarimą dėl 2014–2020 metų Lietuvos saugumo politikos strateginių gairių. Karo akivaizdoje, apie kurį išsijuosę skelbia Vytautas Landsbergis, prezidentė ir jos bendrininkai konservatoriai, liberalai, o dabar jau ir socialdemokratai, didinsime karo biudžetą. Liberalai net įstojo į Šaulių sąjungą, tik dar nepateikė įstatymo projekto dėl šaulių apginklavimo ir nepaskelbė apie liberalų jaunimo ėjimą į šauktinių kariuomenę. Kažkas nauja – nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11-ąją, visų pirma, LKP (vėliau – LDDP, socialdemokratai) ir liberalai Aukščiausioje Taryboje tiesiog isteriškai trukdė krašto apsaugos kūrimui. Konservatorių, įsisteigusių tik 1993 metų gegužės 1 dieną, nuopelnų ir būti negalėjo.

Mūsų istorinė patirtis ir Ukrainos pavyzdys patvirtina, kad ginti Tėvynę reikia darbais, o ne provokaciniais tuščiais šūkiais.

Lyg nujausdamas apie kovo 29 dienos susitarimą, dar kovo 25 dieną kaip signataras raštu kreipiausi į Seimą, prezidentę ir Vyriausybę ir paraginau nedelsiant atkurti neteisėtai panaikintas šauktinių kariuomenę ir alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą. Priminiau, kad tebegalioja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 139 straipsnis, nustatantis, jog Lietuvos valstybės gynimas nuo užsienio ginkluoto užpuolimo yra kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio teisė ir pareiga, o įstatymo nustatyta tvarka mūsų piliečiai privalo atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą. Mano veikla 1990–1992 m. kuriant Lietuvos krašto apsaugos sistemą (Aukščiausiosios Tarybos krašto apsaugos ir vidaus reikalų komisijos pirmininkas, 1991 m. sausio 13-osios naktį išrinktas Ministro Pirmininko pavaduotoju, Laikinosios gynybos vadovybės narys ir VSD vadovas) suteikia man moralinę teisę to reikalauti.

Kodėl pažeidžiant mūsų Konstituciją atsisakyta visuotinės karo prievolės ir apsiribota samdinių kariuomene? Pradėjo tai krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, pabaigė Rasa Juknevičienė. Estijos, manančios, kad ji nėra tokia turtinga ir nepatriotiška šalis, kad atsisakytų šauktinių kariuomenės, Šveicarijos, manančios, kad ginklas turi būti kiekvieno kasmet karo mokslų apmokamo šveicaro namuose, ir vienintelės, pritaikiusios Ukrainą užpuolusiai Rusijai realias ekonomines sankcijas nutraukiant derybas dėl sutarties su Rusijos vadovaujama Muitų sąjunga, pavyzdžiai parodo, kokiomis turi būti save gerbiančios ir ginančios šalys. Beje, Suomija, skirtingai nei mes ar broliai latviai ir estai, savo laiku nepabijojusi ginklu pasipriešinti Tarybų Sąjungai ir apgynusi nepriklausomybę, nėra NATO narė, o su Rusija sugeba palaikyti ekonomiškai sau labai naudingus santykius. Mums, turintiems tokias beviltiškas valdžias, kurių veiksmai ar neveikimas naudingi išskirtinai tik Rusijai, bet ne Lietuvai, narystė NATO šiuo metu yra vienintelė mūsų gynybos viltis. Gerbiu mūsų kariuomenės profesionalus, tačiau to deja neužtenka. Samdinys yra samdinys, kuriam ryt kažkas gali sumokėti daugiau – taip stebėjimąsi mūsų trumparegiškumu atsisakant šauktinių kariuomenės pernai aiškino kolegos estų signatarai.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

MUSU       2014-04-4 10:55

veikejai nesupranta,kad naujoviskas karas bus raketinis,o su sautuveliu,tik sernus galesi medzioti kuriu lietuvoje beje neliko…

neigiamas SALDO       2014-04-4 10:44

vercia drebeti jav ekonomika ir jos karines strukturas.dabar lietuvos ekonomika neislaikys sauktiniu kariuomenes,o kareivis su mediniu sautuvu ir suplysusia uniforma butu didziule geda.

Aplamai,jei       2014-04-4 10:21

šventai ir pasišventusiai gyventume,tai nereiktų kraujo lieti laikas nuo laiko.Tai būtų gera prervencija.

Neverta aukoti       2014-04-4 10:19

jaunų žmonių.Reikia ginti idelaus.Kurių Lietuvoje nė su žiburiu nerasi.Ne žmones šaukti ir aukoti,bet kurti ideaslus ir jų laikytis.Tada nei šaukti nereikės,patys veršis.

Pritariu Olekui.       2014-04-4 10:17

Užtenka savanorių.

Esu       2014-04-4 10:17

prieš šauktinius.Zigmui jau nereiks eiti.

1313       2014-04-4 3:29

Sutinku ,bet su salyga,kad tarnaus visi,VISI,be jokiu isimciu!!!

Beviltiška       2014-04-3 21:49

tikėtis, kad Olekas ką nors padarytų dėl šauktinių kariuomenės, jei pats ir sunaikino.Bet keisčiausia, kad Rasa , save laikanti superpatriote, per keturis metus nepadarė nieko.

gudi giria       2014-04-3 19:21

kiekvienas vyras turi tarnauti kariuomeneij koja neapsisukusi I kita puse ir pirmyn,ner cia ko vaikscioti gatvemis ir nesamoniu prisigalvoti,tai vyriskumo mokykla.visu pirma turi buti pakeista uniforma,kad butu patraukli ziuretusi,o tas margas kombinizonas turi buti devima pratybose karo atveju,o tas lepses nuo galvu ir avalyne apsurdo grazinti jankiams ir tegul jie ta savo stiliu degina ir vendzina piranijas.atkurti pries karines lietuvos salmus,tai vienas is graziausiu stiliu turi buti ldk veliava tikras herbas kokie grazus musu atributai milvydas juskauskas ir netik saukte sauke apie musu istorija,o kosmopolitai su vienu veikenciu smegenu pusrutuliu nieko negirdi invalidumas neispasakytas ir nereike skiepyt,kad neapsiginsim,mes mazi ne velnia netiesa,cia ta suoke kurie briuseli paskiepyti vakcinuoti I ten nuvazeve gryzta,be proto

Nezinau,       2014-04-3 18:02

Ar gali .tokia maza valstybe atsilaikyti pries dideles valstybes galybe,bereikalingai aukosime jaunus zmones,nors ir taip ju beveik nera,visi emigrave.Zemes bus parduotos,nafta ir dujas pumpuos amerikonai del ko kariauti ir ka ginti?Gyvenimas vienas ir kito man niekas neduos!

ŠAUKTINIAI       2014-04-3 16:55

Pirmieji šauktiniai- turėtų būti Valstybės VADAI, PO TO- TARNAUTOJAI ir tik pabaigoje- sėdintys už nusikaltimus. Šaukdami jaunus vyrus, sunaikinsime Tautos genofondą- juos reikia saugoti, o uždarytus įkalinimo įstaigose- tegul eina išpirkti savo nuodėmių gindami Tėvynę, o vadai ir tarnautojai- tam jie ir vadai, kad mūšin pirmi eitų.


Rekomenduojame

Tikintieji kviečiami kasdien drauge melstis šv. Juozapo maldą

Vytautas Rubavičius. Karūnuotasis keičia pasaulį

Rasa Čepaitienė. Karantinas (II): kinų pavasaris. Antroji dalis: politekonominė

In memoriam: Vaclovas Bagdonavičius

„Iš savo varpinės“. Naujausios PSO rekomendacijos: karantinas COVID-19 nesustabdys?

Marius Malakauskas. #LaikykisVeryga

Italija: kunigas, atidavęs kitam pacientui savo plaučių ventiliatorių, mirė nuo koronaviruso

Neringos Venckienės pranešimas spaudai: Ar buvo galima tikėtis kitokios teismo nutarties?

Vytautas Radžvilas. Dagio „krikščioniškos“ frakcijos pavardės

Vytautas Sinica. Visi genijai pasiruošę vertinti po laiko

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 26-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Aras Lukšas. Precedento neturinti byla: Lietuva prieš nacizmą

LGGRT Centro tyrimo išvadas patvirtino Rusijos Federacijos valstybinis archyvas

Susitelkusi Lietuva. Mykolas Kleck: „O, Lietuva, kaip aš tave myliu“

Audrius Bačiulis. Apie Europos Sąjungos jungtinius apsaugų nuo Corona viruso epidemijos pirkimus

Algimantas Rusteika. Na, bet kai viskas baigsis, bus gerai

Andrius Švarplys. Demokratija tapo globalistinio valdymo iškamša

Michaelas Cookas. Bijote koronaviruso? Džiaukitės, kad negimėte prieš 400 metų

Povilas Gylys. Dalia Grybauskaitė: asmeninės savybės

Liudijimas. Gydytojas iš Lombardijos: „Džiaugiuosi, kad grįžau prie Dievo, kai mus supa kančia ir mirtis“

Rasa Čepaitienė. Palaikykime SAM ministrą Aurelijų Verygą

Verta prisiminti. J. Tumo-Vaižganto laiškas apie „karantino sąlygas“ Kauno potvynio metu 1926-aisiais

Aurelijus Veryga. #veido_kaukės

Jurga Lago. Štai kaip gerai „tvarkosi kitos šalys“, arba Apie europinius standartus

Neringa Venckienė dalijasi prisiminimais: „Kas išliejo, nutašė, suformavo… mus tokius?“

Rasa Čepaitienė.  Karantinas (II): kinų pavasaris

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 24-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Vladimiras Laučius. Koronavirusas rodo tikrąjį mūsų veidą

Ar tikslinga dėvėti namuose pasiūtą kaukę? Užkrečiamų ligų ir AIDS centro informacija

Roberto de Mattei. Nauji scenarijai koronaviruso eroje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.