Zigmas Vaišvila: „Atkurkime Tautos ir valdžios pasitikėjimą!“

Tiesos.lt redakcija   2013 m. gruodžio 14 d. 20:21

6     

    

Zigmas Vaišvila: „Atkurkime Tautos ir valdžios pasitikėjimą!“

Siūlome Lietuvos Respublikos iniciatyvinės grupės referendumui paskelbti ir 2013 m. gruodžio 15 d. mitingo „Apginkime Žemę ir Tautos valią!“ kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Seimą dėl referendumo paskelbimo skubos tvarka.

Vyriausioji rinkimų komisija 2013 m. rugpjūčio 22 d. sprendimu Nr. Sp-120 įregistravo iniciatyvinę grupę privalomajam referendumui dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 str., 47 str. ir 147 str. pakeitimų. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisijai įteikta apie 321 000 Lietuvos piliečių, pritariančių šiai iniciatyvai, parašų. Gruodžio 14 d. Vyriausioji rinkimų komisija jau patvirtino, kad net 292 200 parašų atitinka įstatymo reikalavimus, dėl dalies kitų iniciatyvinei grupei suteikė teisę šalinti neesminius jų trūkumus. Tokiu būdu patvirtinta, kad apie 12% balso teisę turinčių mūsų piliečių mano, jog šis privalomas referendumas svarbus ir rūpi mūsų Lietuvai. 12% Lietuvos piliečių nuomonę gerbti būtina.

Ši piliečių iniciatyva pavyko, nors iniciatyvinei grupei nebuvo suteikta įstatymo nustatyta galimybė pasisakyti dėl jos Lietuvos televizijoje – svarbiausiame mūsų valstybės informacijos sklaidos šaltinyje. Vakar LRT „Panoramos“ laidoje neatsakingai paskelbta melaginga informacija, kad 16000 parašų tariamai buvo suklastota. Sąjūdžio metais tokiam melui garsiai ir išdidžiai sakydavome: „Gėda!“

Iniciatyvinės grupės nariai, visi savanoriškai parašus rinkusieji ir iniciatyvą savo parašais parėmusieji šią naštą ant savo pečių užsidėjo vedini ne grupių tikslų, o bendro supratimo, kad Žemė yra valstybės ir Tautos pagrindas, kad mūsų Konstitucijos 4 str. nustato, jog aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus. Praėję šį erškėčių kelią ir jausdami atsakomybę dėl mūsų žmonių ir valstybės, kreipiamės į Tautos atstovybę Lietuvos Respublikos Seimą – eikime šiuo keliu drauge, atmeskime priešpriešą! Tik drauge sugebėsime pasiekti bendrų ir valstybei gyvybiškai svarbių tikslų šiuo atsakingu mūsų Tautai ir svarbiu jos išlikimui metu. Padėkime vieni kitiems, supraskime vieni kitus, tarkimės ir diskutuokime, spręskime tai drauge!

Šv. Kalėdų išvakarėse susitaikykime ir atleiskime vieni kitiems, ženkime ir Lietuvą ginkime drauge. Dovanokime vieni kitiems didžiausią Kalėdinę dovaną – atkurkime Tautos ir jos rinktos atstovaujamosios valdžios tarpusavio pasitikėjimą. Todėl kviečiame Lietuvos Respublikos Seimą skubos tvarka priimti nutarimą paskelbti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 str., 47 str. ir 147 str. pakeitimų. Tam jau teisėtai pritarė net 292 200 Lietuvos piliečių! Pritarkite tam ir Jūs, 141 Lietuvos Seimo narys! Tai būtų tikras ir didžiulis, nuoširdus mūsų visų bendras žingsnis ir Didžioji dovana mūsų Tautai, patyrusiai daugel vargų. Ne medžiokime ir ne gėdinkime vieni kitus, o atsikvėpkime per Šv. Kalėdas. Paskirkime šią mūsų šventę apmąstymams ir susikaupimui prieš didelius ir atsakingus darbus. Tebūnie tai graži ir prasminga šių metų pabaiga.

Seimas parodė iniciatyvą keisti Konstitucijos 147 str. referendumo paskelbimo parašų skaičiui sumažinti. Tai taip pat svarbus žingsnis į Tautos ir valdžios vienybę, tarpusavio pasitikėjimo atkūrimą.

Nebevarginkime vieni kitų nepasitikėjimu ir ignoravimu, kuris lydėjo Lietuvą šio referendumo kelyje. Tesprendžia šį klausimą Tauta. Ji yra šios Žemės ir valstybės suverenas, kurio teisių varžyti neturi niekas. Neignoruokime 12 procentų Tautos nuomonės. Sukurkime šį tikrai istorinį įvykį drauge!

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

rūpūs miltai,        2013-12-17 11:40

Lygiai tuos pačius žodžius savo devizu iškėlė naijai senas kandidatas į prezidentus, Vaišvilos kolega - Artūras Paulauskas: ATKURSIU tautos ir valdžios pasitikėjimą.

matau, kad net rusai mums tokio prezidento nelinkėtų:)) juolab tie, kuriems reiks gyventi (pvz. saulėlydžiu pasirašinėjantis Sokolovas) ) tokio žmogaus valdomoj šaly… jau kai Artūras pradėjo putot apie “pavojų internete”, iškart pamaniau, kad po “terorizmo” ar “hakerizmo” priedanga pirmiausia būtų atakuojami laisvi, nepriklausomi anoniminiai internautai, ypač tie, kurių smegenėlės vis dar nepasiduoda “ketvirtosios valdžios” manipuliacijoms. Nors ir šiaip jau daugybė portalų leidžia komentuot tik iš žd valdomų socialinių tinklų - Tviterio, facebuko ir kt. Avelės turi būti gerai suskaičiuotos ir akylai stebimos, nors jų “ganytojai” ir yra patys vilkai. !!!

Artūro tėvelis tai jums ne koks nkvd prižiūrimų gaisrininkų šoferis Polikarpas… Artūro tėvelis OHOHO!!! O jau Jolantos, išskyrusios Artūrą su jo pirma žmona lietuve, tėvelis tai dar labiau OHOHOHO!!!
Kaži ar ims Artūro tėvelių ir protėvių biografijas tirti didysis perestroikininkas iš Dubnos - Z.Vaišvila, didžioji žurnalistų kūrybinė fantazuotoja R.Janutienė, didieji “ekspertai” iš sudegusio teatro?
Jaučiu, kad netirs. Nes visus tuos tyrimus, anot pačios Janutienės (žr.alfa)  užsakinėjo DĖDULĖ X, kurį Janutienė pažinojo iš anksčiaus, bet šios “valstybinės” paslapties nelinkusi mums “nutekinti”.
Taip kad Artūro P.  biografija šiai chebriukei matomi labai tinkama, nors tu ką..ką...

ach kaip uoliai -       2013-12-16 22:38

parašų rinkimas dėl referendumo iš tikrųjų atskleidė, kad Lietuvoje yra idiotų, aklai pritariančių konservatorių propagandai.  Džiugu, kad jų nėra daug.Lėk į girią, kaskis žeminę- rusas ateina :D))

Vakar T.Dapkaus laidoje       2013-12-16 8:04

dalyvavęs E.Masiulis elgėsi keistai.Ar į prezidentus jie nesiruošia kelti V.Gailiaus,kuris elgiasi taip pat keistai.Ir neoriai bei negarbingai slapčia tikisi ir tų balsų,kurie remia Venckienę ir Garliavą.Gal klystu?

beje        2013-12-16 2:16

demokratinėj š.korėjoj pasitikėjimas valdžia taip atstyatytas, taip atstatytas… kad niekas nedrįsta net pagalvoti kitaip… smile

ach kaip uoliai        2013-12-16 2:14

Zigmas tarnauja Uspaskichui ir A.Paleckiui. Referendumas dėl žemės buvo tik pretekstas kvailiams apmulkinyi… Juk Putinas irgi keičia konstituciją...

ar nereiktų šių veikėjų į Š.Korėją iškomandiruoti?

reda       2013-12-15 23:02

Neesminiai trukumai turi buti pasalinti , o Tauta valdzios , televiziju , seimunu uzstatytoje tyloje vis delto surinko reikiamus parasus. Tu parasu surinkimo istorija ir skaicius turi ijeiti i Gineso knyga ne tik Lietuvoje


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.