Įžvalgos

Kas tas Juozaitis? – „Vieniša tiesa“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 15 d. 20:54

5     

    

Kas tas Juozaitis? – „Vieniša tiesa“

Jūsų dėmesiui siūlome Lietuvos telefilmą „Vieniša tiesa“ – 1990 metais sukurtą pasakojimą apie Arvydą Juozaitį, jauną filosofą, dar Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) susikūrimo išvakarėse, 1988 m. balandžio 20 d., sausakimšoje Dailininkų sąjungoje susprogdinusį „intelektualinę bombą“ – perskaičiusį garsųjį pranešimą „Politinė kultūra ir Lietuva“ (skaityti ČIA).

Sovietinių okupantų pavergtoje Lietuvoje ši kalba, po Lietuvą plintantys jos įrašai tapo impulsu burtis ir svarstyti Lietuvos likiminius klausimus, o svarbiausia – veikti išvien siekiant pagrindinio tikslo –  per kultūrinę nepriklausomybę žengti į politinę.

Filmą, kaip dar vieną iš būdų atsakyti į klausimą, kas tas Juozaitis, aktualų tiek tuomet, tiek ir dabar, sukūrė  Tomas Ribaitis, filmo scenarijų parašęs kartu su rašytoja Jurga Ivanauskaite. Filmo operatorius – Rimvydas Leipus.


Ta proga siūlome prisiminti, ir kaip savo istorinę kalbą iš 30 metų perspektyvos vertina pats A. Juozaitis. Savo įspūdžiais apie to meto ir dabarties politinę kultūrą Lietuvoje jis pasidalijo su portalo Alkas.lt vyr. redaktoriumi Jonu Vaiškūnu (ČIA).

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jules       2018-12-15 23:32

Demokratijos šventė būdavo prie drg.L.Brežnevo VU, kai docentai duodavo priesaiką Sovietijos fundamentoriui - for the “Fundamentals of Soviet Law”, o ne konservatorių Jurgiui, kaip dabar Seimo tavernoje.

tuoj       2018-12-15 23:25

Konservinis Žiulis-Jules jau atbėgo pilti purvo. Netrukus pastiprinimui atskubės ir “jungtinės šiukšlių pajėgos”. Tiesiog tolerancijos idilė, demokratijos šventė portale:)

O iš kur       2018-12-15 23:13

pas AMBalą buvo tiek pinigų, ką? Kad tokį kandidatą ateičiai užsiaugint, ką? Nežinot, ane?

Prancūzai       2018-12-15 23:03

jau verčia bankininką Macroną.Vakar žiniose ir G.Landsbergis,ir Kurlianskis pasakojo apie savo susitikimus bei G.Landsbergio prašymus per televiziją konservatorius nušviesti objektyviai.Visko gi nepasako.Juk per visas žiniasklaidas priemones didžiausias dėmesys konservatoriams kaip gelbėtojams.Iš kur pas juos tiek pinigų?Įtakoti reitingus ir juos įteiginėti?

J.Baugeureau       2018-12-15 22:21

Aha, “sausakimšoje Dailininkų sąjungoje susprogdinusį „intelektualinę bombą“ – perskaičiusį garsųjį pranešimą „Politinė kultūra ir Lietuva”, bet drg.L.Berija irgi, pradėdamas “Perestroikę” ir susodindamas okupantus ir kolonistus Lietuvoje ant “čemodanų na bokzal” irgi kažką panašaus perskaitė ir pražuvo. Pasisekė tik Andropovui su Gorbiu ir Savisaro žmonele. Iš tos Dailininkų sąjungos vėliau garsioji Šatrija mus pavarė “Von”, kaip nepatikimus Partinių ir nepartinių blokui su Gorbio leidimu daryti “Perestroikę” ir Lietuvoje, su tikslu besąlyginiam Gorbio parėmimui. Tiesa, Andropovą pašovė.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.