Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Bažnyčios socialinis mokymas, Krikščionių pilietinis veikimas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Tiesos.lt siūlo   2020 m. spalio 11 d. 5:38

10     

    

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

„XXI amžius“

Jūsų Eminencija, pernai popiežiaus Pranciškaus valia buvote pakeltas į kardinolus. Nors esate emeritas, tačiau Jūsų balsas viešoje erdvėje girdimas ir laukiamas. Šįkart norėtume pakalbinti Lietuvai ir visiems tikintiesiems svarbia tema: artėja mūsų valstybei svarbus įvykis – Seimo rinkimai. Neretai, rinkimams artėjant, girdime skundžiantis, kad nėra už ką balsuoti – vieni politikai seniai pabodę, kiti – nepažįstami. Gal iš viso nereikia eiti balsuoti?

Kiekvienų rinkimų metu gali užklysti mintis nedalyvauti rinkimuose. Ir ne dėl to, kad vieni politikai pabodę, o kitų nepažįstame, bet kad dažnai politikais nusiviliame ir, atrodo, kaip bebalsuotume, Lietuvos politiniame gyvenime niekas nesikeičia. Tačiau būtų blogai pasiduoti tokioms emocijoms. Jei mes, tikintieji žmonės, nedalyvausime rinkimuose, kiti rinkėjai, galbūt, išrinks tokius politikus, kurie visiškai neatsižvelgs į mums svarbias vertybes, kaip antai, dėmesys silpniausiems žmonėms, santuokos keliu kuriama šeima ar gyvybės apsauga ir kt. Dalyvauti rinkimuose mums, tikintiesiems, yra ir pilietinė ir krikščioniška pareiga. Pilietinė – nes mums svarbu, kad Lietuva aiškiai eitų laisvės ir demokratijos keliu, krikščioniška pareiga – kad Seimas priiminėtų tokius įstatymus, kurie užtikrintų bendrąjį gėrį ir bendražmogiškųjų bei krikščioniškų vertybių svarbą tautos gyvenime.

Teneatbaido nuo rinkimų ir koronaviruso grėsmė. Protingai pasisaugokime laikydamiesi Lietuvos Sveikatos centro nurodymų ir pasirinkime laiką, kada rinkėjų prie balsavimo urnų būna mažiau.

Raginu visus, tame tarpe ir garbaus amžiaus žmones, būtinai dalyvauti rinkimuose ir rinkti tuos, kurie, mūsų žiniomis, atrodys geriausi ir pasitarnaus Lietuvos ateičiai. 

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad žmonės norėtų matyti Lietuvoje rimtą krikščionišką politinę jėgą. Beveik kas trečias rinkėjas yra pasiilgęs partijos, kuri savo veiklą remtų krikščioniškomis vertybėmis, plėtotų Bažnyčios socialinį mokymą. Kodėl būtent dabar reikia tokios politinės jėgos?

Kadangi Lietuva turi gilias krikščioniškas šaknis, todėl nepaisant sovietinės prievartos ir mūsų laikų liberalių nuotaikų, daugelis mūsų tautiečių save laiko tikinčiaisiais ir, konkrečiai, krikščionimis, todėl visiškai natūralu, kad šie žmonės nori tinkamo jų atstovavimo Seime. Rimtos krikščioniškos politinės jėgos reikia ne tik dabar; ji visuomet buvo ir bus reikalinga. Vadovaudamiesi krikščioniškomis nuostatomis mūsų partizanai kovojo už Lietuvos laisvę ir daugelis paaukojo savo gyvybę. Tikintieji žmonės – pasauliečiai ir dvasiškiai –  per visą sovietmetį dalyvavo neginkluotame pasipriešinime, palaikydami tautos laisvės dvasią. 1991 metais Aukščiausiąją Tarybą taip pat gynė daugiausia tikintys žmonės.

Šiais metais dėkojame Dievui už laisvės ir nepriklausomybės trisdešimtmetį, tačiau aiškiai matome kad dalis politikų nepaiso Lietuvos krikščioniškų šaknų ir negina krikščioniškų vertybių, negina ir santuokos keliu kuriamą šeimą. Laisvę daugelis supranta ne kaip atsakingą tarnavimą Lietuvai, bet kaip galimybę gyventi pagal savo norus, nesivadovaujant net ir bendražmogiškąja morale. Todėl būtina, kad naujame Seime būtų politikų, kurie gerai atstovautų visiems – tiek krikščionims, tiek ir kitokių įsitikinimų tautiečiams.

Ar yra tokia partija?

Man, kaip dvasiškiui, netinka pirštu rodyti ir sakyti: balsuokite už šią ar kitą partiją. Kiekvieno rinkėjo teisė ir pareiga susipažinti su partijų ir konkrečių kandidatų nuostatomis ir pasverti, kiek jos atitinka krikščioniškus standartus.

Ačiū Dievui, kad į Lietuvos politinį gyvenimą įsijungia ne tik žmonės, kuriems rūpi medžiaginė visuomenės gerovė, bet ir tie, kurie suvokia, kad pinigai ir gerovė nėra aukščiausia siekimybė, bet yra dar svarbesnių dalykų. Šiandien reikia ginti gyvybę nuo prasidėjimo iki natūralios mirties, reikia palaikyti tradicinę šeimą, nes kai byra šeimos, kenčia vaikai, o juk šiandien vaikų ir paauglių savižudybėmis mes pirmaujame pasaulyje! Šeima yra visuomenės tvirčiausias pamatas. O kas gins šeimą, jei neturėsime Seime partijos, kuriai šie klausimai gyvai rūpėtų?

Kuo galima paaiškinti, kad viešoje erdvėje yra pakankamai daug priešiškumo ginantiems krikščioniškas vertybes?

Dėl to nereikia stebėtis. Dalis politikų, užuot pozityviai kalbėję apie savo ginamas vertybes, bando suniekinti kitaip mąstančius. Tuomet jie pradeda kalbėti, kad į Seimą atėję krikščioniškai mąstantieji politikai taps vos ne inkvizitoriais. Jie turėtų suprasti, kad pliuralistinėje visuomenėje buvo ir bus įvairiai mąstančių – bus ir krikščioniškų nuostatų besilaikantys politikai. Būtų didelė bėda, jei Seimas neturėtų tokių politikų .

Krikščionybės ir politikos santykis neretai atrodo keistai. Net partijos, kurios aiškiai laikosi liberalių nuostatų, stengiasi save rodyti kaip vos ne krikščioniškos. Ar tai ne veidmainystė?

Politikus galima suprasti, bet ne visada galima pateisinti jų elgesį. Galima suprasti politikus, kai jie bando laimėti įvairiausių įsitikinimų rinkėjus – nuo priklausančių  Bažnyčios bendruomenei iki besivadovaujančių kairiojo liberalizmo nuostatomis, kuriose nėra vietos krikščioniškoms vertybėms. Tačiau garbingas politikas turi labai aiškiai apsibrėžti, kokių nuostatų laikosi jis pats ir kokias nuostatas gins, jei laimės rinkimus. Bet kokia veidmainystė nepuošia nei eilinio Lietuvos piliečio, juo labiau – politiko. Nuo tokių politikų reikėtų laikytis per saugų atstumą.

Viena didžiausių šiandienos problemų yra šeimos situacija. Šeimos nestabilios, vaikų gimdoma mažai, o dar iškyla visokie bandymai įteisinti įvairias partnerystes. Atrodytų, niekas neabejoja, kada gyvybė prasideda, kada baigiasi, bet taip sunku ją ginti. Žmonės, turintys galimybę gyventi bendruomenėje, santuokoje, patys renkasi vienatvę. Kaip tokioje situacijoje turėtų elgtis politikai, atstovaujantys krikščionišką politinę jėgą?

Krikščionys politikai privalo labai aiškiai deklaruoti, kokias vertybes jie gina. Ir nebijoti, jeigu kažkas juos laikys nešiuolaikiškais. Gyvename demokratinėje visuomenėje, todėl negalime norėti, kad visi politikai turėtų vienodas pažiūras. Mes privalome gerbti įvairiai mąstančius, tačiau yra vertybių, kurios buvo svarbios prieš du tūkstančius metų, svarbios dabar ir tokios bus iki pasaulio pabaigos – tai žmogaus orumas, tai gyvybės branginimas, tai santuokos keliu vyro ir moters kuriama šeima, tai ir dėmesys silpniausiems visuomenės nariams, kurie nepajėgia apginti savo teisių.

Atrodytų, kad gyvename mokslo ir technologijų epochoje, bet žmonių galvose labai daug sumaišties. Kartais atrodo, kad nėra nieko blogo leisti žmogui gyventi ne pagal Dievo planą ar bendražmogiškosios moralės normas, bet leisti jam rinktis kas lengva ir malonu. Kur, tačiau, yra ta riba, kurios peržengti negalima?

Dievas mums padovanojo laisvę, tačiau ši dovana yra labai trapi. Laisvi mes būname tiek, kiek branginame tiesą, teisingumą ir kiek pasiruošę tarnauti. Normalus laisvas žmogus yra tas, kuris su meile žvelgia į kitus žmones ir yra pasiruošęs jiems pasitarnauti. O jei vietoje tiesos ir meilės žmogus kreivina savo gyvenimo kelius, tuomet tampa savanaudžiu egoistu – vergu savo dvasioje. Štai toji riba, kurios niekada negalima peržengti.

Pasaulį sukausčiusi pandemija parodė, kad žmogaus pasitikėjimo savimi, mokslo, medicinos, politinių ir socialinių organizacijų bei judėjimų pasiekimų nepakanka, norint išspręsti šiuolaikinio pasaulio problemas. Žmogus pasirodė labai silpnas, susidūręs su užkrečiama virusine liga. Kokius politinius sprendimus šioje situacijoje laikytumėte krikščioniškais?

Nuo epidemijos mus gina medikai; jie stovi pirmose barikadų eilėse, todėl juos privalome labai gerbti. Labai brangūs yra visi tie žmonės, kurie bando kuo greičiau sukurti vakciną ir vaistus nuo COVID 19. Visų politikų pareiga įsiklausyti į medikų balsą ir jiems padėti. Tik užgriuvusios pandemijos nenaudoti savo rinkiminės kampanijos interesams!

Šaltinis: „XXI amžius“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Family Watch International       2020-10-12 22:44

2020 m. Spalio 12 d

Vaikų seksualizavimas visame pasaulyje: UNESCO „švietimo“ planas

1 mūsų internetinio seminaro dalis buvo paskelbta mūsų svetainėje:
https://familywatch.org/2020/09/29/unesco/?inf_contact_key=6896b6eaf30ce0d45aebb0c7dd34d6ea1b0a3f0fd3ee5d9b43fb34c6613498d7

Jei dar nesate užsiregistravę 2 daliai, galite tai padaryti čia:
https://familywatch.org/resources/webinars/?inf_contact_key=91c83794d9709e66c3f83adc3b9b8427d18a532c4142cb79caf2b269de1401fa
TEMA: Vaikų seksualizavimas visame pasaulyje:
UNESCO „švietimo“ planas, 2 dalis
2020 m. Spalio 13 d., Antradienis

LAIKAS: 19:00 - 20:00 Lietuvos laiku.

WEBINAR APRAŠYMAS: UNESCO internetinio seminaro „Exposing UNESCO“ 1 dalyje sužinojome apie šios JT agentūros istoriją, jos vaikų seksualizavimo plano kilmę ir keletą jos prieštaringai vertinamų partnerysčių ir projektų. 2 dalyje apimsime pagrindinę UNESCO visapusiško seksualinio švietimo (CSE) iniciatyvą, skirtą seksualizuoti vaikus Afrikoje, taip pat prieštaringai vertinamą taktiką, įrankius, programas ir strategijas, kurias UNESCO naudoja abortams ir LGBT teisėms.

Pagarbiai,Sharon Slater, „Family Watch International“ Pirmininkė
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
http://www.familywatch.org

Antanas       2020-10-12 19:16

Geriau būtumėte neklausę kardinolo. Per anuos Lietuvos pardavimo rinkimus Į naują ES pardavėme nacionalinę valiutą -Litą, savo įstatymus, krikščioniškos šeimos autoritetą, už kunigų kuklias pensijas kardinolas pas Grybauskaitę sutiko leisti alkoholio reklamą, Šiluvos atlaidai ne stebuklas o istorinis ES paveldas, Šventintas vanduo šunims ir katėms leidžiamas Vilniaus bažnyčioje o tikintiesiams ne…...gražus vaizdelis suklupdytų tikinčių “pardavus” Lietuvą po ES vėliava ir stovint vyskupui. Dabar reklaminiame laikraštyje atsinaujinę socialdemokratai į krikščionis po kita vėliava. Manau, kad geriau “XXI amžius” būtų uždavęs keletą klausimų “megztoms beretėms”

Dzeikas       2020-10-11 20:52

Krikscionybeijui:
Dar vienas tautinis pontas: “...pirmine krikscionybe buvo butent komunistine” :D :D :D
Visi patriotai a le Albinas is Radio show isitikine ,kad Jezus buvo pirmasis komunistas ir kitus itikineja.
Issiplaukite galvas.
Jezus ragino dalintis SAVANORISKAI ir ne svetima turta dalinti, o SAVO. Dar karta - SAVO!
Komunistine ideja gi ragina ATIMTI ir po to isdalinti.Ir ne savo, o SVETIMA! Pasistenkite pajusti skirtuma. Nes pagal “krikscionybei” iseitu,kad pirmieji krikscionys kaip kokie pakeles plesikeliai apiplese keliauninkus kur miske susede “broliskai” dalinasi grobi ir puotauja. Grazus “vaizdzelis” pasakytu Uspaskich. Tu cia is durnumo ar tycia nusikalbi?

Krikščionybei        2020-10-11 10:42

nėra vietos būtent DEŠINIŲJŲ liberalų nuostatose, bet ne kairiųjų, kurių spektras platus, kartais anarchistinis, o tai leidžia ir krikščioniškas maksimas. Juk pirminė krikščionybė buvo būtent komunistinė (Apd 2:44-45).
Tuo tarpu dešinysis liberalizmas ramiai kalba apie neprisitaikančių prie “pažangos” nekonkurentabilių, o todėl “nereikalingų” ir “perteklinių” žmonių “natūralų” išmirimą badu (Hayekas).
Taigi ne visuomet gera tai, kas dešinėje, kaip gali atrodyti iš “kairios” sovietinės diktatūros praeities perspektyvos.

Žodžio laisvė...       2020-10-11 10:30

Kardinole,laisvę mums padovanojo ne Dievas,o Lietuvos žmonės patys sau pasidovanojo gindami TV bokštą -
žodžiui laisvę,gindami savo Parlamentą su mintimi ,kad jame nebus apgavikų,sukčių ir vagių su melagiais.O ką mes matome?Matome kaip šlykščiai “pasidovanojo” sau aukštą ir gerai apmokamą krėslą iki kadencijos pabaigos Seimo Pirmininkas Viktoras Pr.
Jam dešimt Dievo įsakymų - neapgaudinėk, tuščia vieta.O kaip Seimo nariai priėmė įstatymą ,kad valstybės vardu galėtų atiminėti vaikus iš šeimų ir juos ištremti net
į kitą pasaulio kraštą (Naujoji Zelandija).Kaip manote,ar ta mergaitė brangiai “pirkėjams” iš N.Zel.kainavo ?O kur yra Deim.Ked.?Ar tame reikale nebuvo melagystės ir apgaulės?Kodėl Tauta įžvelgia tame reikale nedoro elgiasio iš svarbių valstybės tarnautojų?O kaip Lietuva gyveno tada iki krikščionybės įsigalėjimo prieš 600 metų?
Sakote,mažai dabar gimdo.O kai gimdė labai daug vaikų ir pusė jų išmirdavo neužaugę,tai buvo gerai?Kiekvienoje šeimoje išmirdavo 30 % vaikų.Ir dabar negalėtų  išmaitinti daugybės vaikų šeimos,kai neišmaitina net 2-3 vaikų.Civilizacija nukeliavo ir moterys nenori tapti gimdymų inkubatoriais.Bepigu kalbėti vyrams apie gimdymus,kai jiems nereikia gimdyti,o tik reikia išmokti saugoti savo ir ne savo moteris.

Kada Simonyte pasodins?       2020-10-11 10:03

Pagoglinkit straipsni “ „Neliečiamieji“ agonijoje arba „Snoras“ bus konservatorių saulėlydis?”

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-10-11 9:51

Klestint krikščionybei, milijonas (pusė visų!) darbininkų išvaryta iš namų iš Lietuvos. Kas galėtų tai paneigti?

oooo       2020-10-11 8:20

Širvintų amerikonas julius Milaitis prabudo! Teisingai džeikai, duok kardinolui kagėbistinių “pipirų”, kad žmonėms protų nebalamūtintų. Juk kas geriau, jei ne tu, gali žinoti, kada “zmogus kurybingas pagal Dievo pavidala ir pavyzdi”.

ei dzeikai       2020-10-11 8:10

Ko čia loji ? Jei pats esi netikintis tai nepulk tikinčių žmonių ir dvasininkų. Kardinolas kaip tik labai aiškiai pasakė apie laisvę ,kad laisvė tai žmogaus apsisprendimas daryti gera o ne gyventi laisvai nuo visko net nuo moralinių normų Taigi tikintis ir tikrai LAISVAS žmogus aiškiai atpažįsta pedofilus ir jų advokatus kad ir ką tie bemeluotu.

Dzeikas       2020-10-11 7:53

“Raginu visus, tame tarpe ir garbaus amžiaus žmones, būtinai dalyvauti rinkimuose ir rinkti tuos, kurie, mūsų žiniomis, atrodys geriausi ir pasitarnaus Lietuvos ateičiai.”
————————————
Kardinole, ramsus nepapainiojai? Tu kardinolas, tu sielu ganytojas ar tu politikas? Nes jeigu butum sielu ganytojas, tai ragintum rinkti tuos, kurie pasitarnautu bendrajam geriui, sielu isgelbejimo palengvinimui, zmogaus kurybiniu galiu islaisvinimui.Nes tik laisvas zmogus kurybingas pagal Dievo pavidala ir pavyzdi.
O jeigu “pasitarnaus Lietuvai” tai cia galima suprast dvejopai: nes pedofilu advoktai Mergaites byloje irgi gali populiariai paaiskinti tau, kad jie pasitarnauja Lietuvai, nes slept tenka auksta JAV paeriguna uztikrinanti Lietuvos sauguma, - yra tokia versija.
Tai tu, kardinole, apsispresk jau. Politiku budamas irgi issigelbesi.Tik sutana nusivilk, kai varai politine , patriotine tegul propoganda ir su sielovada susijusia menkai.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.