Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas

Švedijos Visuomenės sveikatos tarnyba pripažįsta: skubiai sukurta vakcina gali turėti katastrofiškų pašalinių poveikių

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 29 d. 8:58

4     

    

Švedijos Visuomenės sveikatos tarnyba pripažįsta: skubiai sukurta vakcina gali turėti katastrofiškų pašalinių poveikių

Lapkričio 23 dieną Švedijos dienraštis „Samhällsnytt“ paskelbė publikaciją, kurioje teigiama, kad ketvirtadalis Švedijos gyventojų, atmetančių siūlymą skiepytis nuo Covid-19 iš baimės dėl galimo pašalinio poveikio, sulaukė palaikymo iš Švedijos Visuomenės sveikatos tarnybos generalinio direktoriaus Juhano Karlsono (Johan Carlsson), kuris pripažino, kad pašaliniai poveikiai taip pat galimi.

Daugelio atmintyje dar neišblėso skandalas, susijęs su vakcina nuo kiaulių gripo ir su jos sunkiais pašaliniais poveikiais*. Daroma išvada, kad gydymas negali būti blogesnis už užkratą**, kai dauguma patiria Covid-19 simptomus, kurių sunkumas yra nuo lengvo iki vidutinio.

Tad duodamas interviu Švedijos televizijos SVT programai „Agenda“ („Darbotvarkė“; žr. ČIA) Švedijos visuomenės sveikatos tarnybos generalinis direktorius Juhanas Karlsonas sakė, kad jis „visiškai supranta tą didelę grupę žmonių, kurie nenori rizikuoti patirti sunkesnes pasekmes nuo skubiai sukurtos vakcinos nei nuo ligos, nuo kurios vakcina turėtų saugoti.“

Kaip rašoma „Samhällsnytt“ publikacijoje, Karlsonas pripažino: atmesti „katastrofiškų“ pašalinių poveikių, tokių kaip tų, kurie prieš 11 metų pasireiškė nuo vakcinos prieš kiaulių gripą, negalima, bet tuo pat metu teigė, kad daroma viskas, kad to būtų išvengta.

* 2009-aisiais, po vakcinavimo prieš kiaulių gripą „Pandemrix“ vakcina, keli šimtai vaikų ir jaunuolių Švedijoje susirgo narkolepsija (daugiau apie tai skaityti ČIA).
** pažodžiui – „boten kan inte bli värre än soten“, t.y. „gydymas neturi tapti blogesnis už suodžius (t.y. už tai, kas lieka sudegus)
.

Samhällsnyt redakcija

Parengė Daiva Jakubonienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nė nežinom,kad       2020-11-29 11:32

yra vakcina nuo kiaulių gripo,kuris buvo tikrai baisus.Sirgo vaikas,tai gerai,kad gavom vaistų.

stasys       2020-11-29 11:32

Mes ir šiandiena perkame vaistus ant kuriu pakuotėse buna parašyta jog jums privalu pasikonsultuoti prieš tai su gydytoju .Kas mano jog pajėgs sveikatos sistema visu piliečiu atvejus atidžiai peržiurėti ir pasverti sumažinant riziką ?Beje daugiausiai tos rizikos su tais kurie daugiausiai turi problemu ir yra rizikos zonoje , todėl kiekvienam asmeniškai teks apsispręsti dėl to sprendimo ..priimti ta vakcina ar ne ,o rizika pasidalinti su pačiu savimi .

Tvankstas       2020-11-29 10:42

Kai tikslas sunaikinti 7 mlrd. žmonių, tai bet kuri skubi bloga vakcina yra FANTASTIŠKAI gera.

Jules       2020-11-29 10:21

Kol Covid’as - mokslas laikinai sustabdytas, įsisiautėja Kapsukė. Taip, draugai, kol vyko Niurnbergo procesas, pralaimėjusių vokiečių korimas, laikinai buvo sustabdyti karinių statutų atitinkamų straipsnių veikimas Anglijos ir Amerikos kariuomenės, reikalingas nugalėtojų teismui, kaip dabar mokslas pristabdytas ir išdykauja šulėriai, žodžiu, pseudo mokslas. Brežnevo epochos penketukininkai ir dabarties dešimtbalininkai ir šimtininkai traiško kritišką, loginį mąstymą ir stato runkelius į vietą, partalindami darbo vietas Lietuvos ubagynui.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.