Dienos aktualija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Ekonominė politika, Žiniasklaida

Algimantas Rusteika. Kaip „laisva“ „demokratinė“ žiniasklaida monopolininkus gina

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 9 d. 12:14

16     

    

Algimantas Rusteika. Kaip „laisva“ „demokratinė“ žiniasklaida monopolininkus gina

Didžiausi vargšai Lietuvoje yra tie, kurie, naudodamiesi monopoline padėtimi, ją daugiausiai plėšia ir daugiausiai šimtų milijonų užkala, t.y. bankai ir prekybcentriai. Ir tikrai – vargšai. Štai „Lidl“ Lietuvos pelnas pernai išaugo 4 kartus, bet čia sunku tiksliai ir palyginti, nes tinklas tik ateina ir kaip pasiutęs Didelių Pelnų Šalyje renčia prekybcentrius. Štai ir „Iki“ pelnas išaugo 125 proc..

O „Maxima grupės“ konsoliduotos pajamos 2018 m. padidėjo 22,1 proc. – iki 3,451 mlrd. Eur. Grynasis pelnas ūgtelėjo 56 proc. – nuo 74,9 mln. Eur iki 116,7 mln. Vien pernai daugely šalių atidarė daugiau nei 100 naujų parduotuvių. Vargšai.

Praktiškai visi skaidriomis ašaromis plūstantys vargšų skandinavų bankai irgi labai skaidriai plauna vargšų rusų oligarchų smirdinčius pinigus. Ir dar skaidriau, įvairiausiais būdais pelnus išsiveža į metropoliją. O iš prekybcentrių didikų tik viena „Norfa“ labai skaidriai vargsta skaidrioje tėvynėje.

Kiti arba tikri užsieniečiai, arba, kaip maximalistai, išsislapstę Maltos ir Kipro holdinguose. Bet visi įvairiausiais tarpusavyje susijusių firmų manipuliavimais pelnus išsiveža ten, kur mokesčių mažiau. Korporacijų valdomame pasaulyje jų tikrasis pelnas ir pelnas, nuo kurio mokami mokesčiai, – sunkiai susisiekiantys indai.

Vien prakalbus apie šių „vargšelių“ apyvartų, kurių neišeina lengvai paslėpti, apmokestinimą kilo etatinių tėvynės mylėtojų, storų „apžvalgininkų“ ir sočiai išlaikomų „ekspertų“ baisus klyksmas. Tų pačių kovotojų už įvairiausias teises, kurie visom keturiom už mažutėlių opeliukų apmokestinimą, „independensų“ plėšikavimą, ES lėšų įsisavinimo schemas ir smulkaus bei vidutinio verslo galutinį sunaikinimą oligopolijų džiaugsmui.

Tam šventam dvarininkų pelno apsaugos tikslui baudžiauninkams sugalvota naivi pasaka. Tik paklausykit, vaikučiai – stambaus verslo ir bankų apmokestinimas pakels kainas ir palūkanas, nes mokesčius apmoka vartotojai! Tik užmirštama pasakyti, kad absoliučiai visi monopolizuoti verslai mokesčius bando užkrauti vartotojams, nes ten, kur monopolijos – konkurencijos nėra.

Taip ir norisi paklausti: o ką – kitų verslų apmokestinimas kaštų nepadidina? Tai ką tada reikia apmokestinti labiau, kas turi dalintis sėkme ir nešti sunkųjį rąsto galą – ar ne tie, kurie naudodamiesi savo priveligijuota padėtimi prisiplėšia daugiau? Kad smulkieji ir vidutiniai, kuriuos taip mylit prieš rinkimus, atsigautų, kainas numuštų ir bent kokia konkurencija atsirastų?

Ir štai džiaugsmo fanfaros – monopolistų pasamdyti ekspertai „nustatė“, kad mokesčio stambiajai prekybai įvedimas maisto kainas pakels 13 proc. daugiau nei kiltų tokio mokesčio neįvedant! Išvertus į lietuvių tai reiškia, kad kainos ir taip vis tiek kils, tačiau stambiesiems monopolininkams norint išsaugoti šimtamilijoninius pelnus, 1 € kainuojanti varškės pakelis pabrangs ne 10, o net 11,3 ct! Tai kas, kad jie savo puslapiuose pliurpia apie socialiai atsakingą verslą ir socialines atskirtis – pelnas uber alles! Jie padidins tiek, kiek reikia, kad nė cento neprarastų!

Šio saviškių šunuodegiautojų „tyrimo“ labai reikėjo, nes atsiveria begaliniai manipuliacijų horizontai. Ir štai delfių ir kitų orakulų antraštėse matom, kaip „maisto kainas pakels 13 proc. daugiau, nei kiltų tokio mokesčio neįvedant“ virsta į „maisto kainas pakels 13 proc.!“ O LRyto televizija per žinias jau atviru tekstu skelbia didžiąją manipuliatorių naujieną – maisto kainos padidės 13 proc.!

Runkeliams siunčiama žinutė, kad juos plėšiančių monopolijų didesnis apmokestinimas padidins monopolistų kainas ir apiplėš pačius runkelius. Ir ne tik šiuo melu dauguma patiki – tai yra didi monopolinės valstybės tiesa. Nes kitaip jų sukurtame netikrame pasaulyje, kuriame tikrovė niekam nerūpi, ir negali būti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2019-12-9 21:50

ah1 ..Dabar renkamas proletariatas - beraštis , pilkos masės substancijoje . Aš kalbu apie visai kita kategorija piliečiu..kurie nesiseilėtu gavę porcija kritikos ir netupinėtu apie problema kaip A.Rusteika ,.. nešliaužiotu keliais kaip Reigardas ir nemaltu nieku kaip Vl.Vasiliauskas apie prioritetinius valstybės projektus . ..kaip tęstą sau pavardinkite bent dešimt pavardžių iš atminties ,tos valstiečiu daugumos ? Manau bus sudėtinga ..jie visi vienodo veido ir vienos formos ..Taip nutinka kai pilka masė valdoma vieno ..ta formulė kaip tik taikoma žmonėms be pažiūriu ir savo nuomonės . Seimas kaip demokratijos kalvė turėtu turėti labai plačias ir įvairias pažiūras ..priešingu atveju kaip Jis negali atstovauti VISAI visuomenei ..ir kaip pas mus priimta atstovauja tik menamai rinkėju daugumai .. balsuojančiu ..Turbūt tai būtu viena tu priežasčių kodėl ‘ūsuotiems barsukams’ taip nesiseka per rinkimus ir va tenka dabar ‘kovoti‘ Seime dėl tos rinkimu kartelės nuleidimo iki 3 proc. ..Su laiku ir aplamai galima bus panaikinti atstovavimo procentus o situacija kaip buvo ir liks tokia pati .. Ne ten problemos ..

Labai tinka       2019-12-9 20:36

anglų posakis: “Any penny…’

ah1> stasiui       2019-12-9 20:34

neiškraipyk stasy mano komentaro siūlančio demokratijos lygybės principą. Būtent dabar ir renkami ir išrenkami į seimą kapitalistai - valstiečiai, kapitalistai verslininkai,  biudžetininkai nuo TSRS laikų, ir jų išperos.

žinia LPS Algirdui K.       2019-12-9 19:50

Seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija (kai sąrašinių negali būti seime). Jau 7 seimai yra antikonstituciniai.

ah1       2019-12-9 19:22

kainų pakėlimas tai prekės antkainio padidinimas pagal kapitalisto sumanymą - kiek sumano tokį antakinį ir uždeda, kai didėja prekės kaina dėl ankainio - automatiškai padidėja parduodamos prekės PVM - gerai kapitalistui gerai biudžetui, o proletariatas skurdinams, nes už viską  “suma sumarus” sumoka proletariatas - kapitalisto pelnas - tai proletariatui nesumokėtas darbo užmokestis, mokesčiai į biužetą - prpletariatui nesumokėtas darbo užmokestis, biudžetininkų algos, biudžetininkų mokesčiai visi - tai proletariatui nesumokėtas darbo užmokestis.

stasys        2019-12-9 19:14

ah1 > siūlo dozuoti demokratija sovietu pavyzdžiu >:)) Sprendimas galėtu būti daug paprastesnis į Seimą rinkti tik aukštąjį išsilavinimą turinčius ir su tam tikra padėtimi visuomenėje . Vat kai prirenkame į jį besisnarglėjančius proletarus su muzikantus ir valstiečiais,.. taip likusius ketverius metus ir šokame pagal ju polka su ragučiais ...

ah1       2019-12-9 18:49

va, va varnas varnui aklies nekerta. Todėl ir būtina proletraiato interesams ginti sukurti proletriato teisų ir intersų gynimo partiją ir įvesti seime kvotas 50:50 partijų nariams, skirtingų klasių skirtingiems interesams atsovauti ir ginti - va tada ir bus tikra demokratija su lygybe ir lygiomis teisėmis manau, o dabar proletariato klasės interesų neatstovauja nei viena partija, na bent jau aš nematau to.

Algis Jokštys       2019-12-9 18:24

Ačiū, Algimantai. Paprastai žmogiškai malonu žinoti, kad aš ne vienas “beprotis”. Kad yra daugiau panašiai matančių. Bet juk “plaukiam prieš srovę”, ar ne ? Aš imu ir pasiguodžiu, kad jau du pūdus nugyvenau, anūkai tuoj į mokyklą. O kai pagalvoju, kaip ta mokykla atrodo, tai nuliūstu, paskui supykstu. Rusiški talpūs ištiktukai ištinka.
Rašykite ,Algimantai. Talentą turite, atitinkančius dalykus griebkite. Perskaitau tekstą - ir lyg viltelė, lyg svajonėlė kokia sušmėžuoja.
Vienžo.

Reikia       2019-12-9 17:27

klausyti, ką sako Laisvosios Rinkos Instituto mokslininkai. Arba E. Zingeris, arba A. Vinokuras. O gojų aimanos į dangų neina. Laikas tokius dalykus žinoti.

stasys        2019-12-9 17:18

Rasykime laiskus demokratu penkiukei… 2019-12-9 15:43 > tamsta esate fantazorius , kuriam trūksta supratimo jog politikoje veikia tik vienas konkurencijos dėsnis , kiekvienas už save ir savo idėjas.smile Nemalonu ta pripažinti bus Jums bet politikai vienijasi tik pasiekę dugną siekiu atsispirti .. pačiam .smile

stasys        2019-12-9 17:08

Pati minčių eiga autoriaus neteisinga . Valstybėje negalima mokesčius didinti pagal gauto pelno kartele ..Jei daug uždirbi privalai mokėti mokesčius , bet tie mokesčiai negali tapti diskusija kai nepavyksta iš pirmo karto priimti sekančiu metų biudžeto . Tai meta labai bloga šešėlį ant Seimo ir aplamai ant vyriausybės nes suponuoja tokį įvaizdį ..jog pritrukus pinigu savo išlaidoms vyriausybė gali skubiai ju ieškoti knisdamasi po svetimus stalčius ir spintas .Jei valdžioje nelieka elementarios moralės supratimo o ta valstybė tampa tuo mistiniu loviu iš kurio galima išsirankioti sau saldžias morkas ..tai ka tada kalbėti apie tokios visuomenės socialinio teisingumo supratimą ir aplamai kaip veikia tas mechanizmas Lietuvoje ..Aš irgi bučiau už tai kad didintume mokesčius paslaugu sektoriui ..kuris neužsiima gamyba ir eksportu . Tik mano supratimu ta reikia daryti su pereinamuoju laikotarpiu ištempiant į kelis metus , o tos tvarkos nekeisti bent penketą metu ..Nereikia kreipti dėmesio į visokio plauko rėksnius iš radikalaus kairiojo Ūsuotu barsukų sparno ..Parėkauti mes visi galimybe , o va užtikrinti tvarkingai surenkamus valstybės mokesčius tai jau visai kas kita .Pirma taisyklė : mokesčius didinant negalima juose įvesti chaoso .. ir to paversti svetimu kišenių kraustymu. Antra: labai svarbu kad ir visuomenė dalyvautu tuose debatuose ..ne kaip ūkininkai daro , čiut ka tuoj su traktoriais į  miesto aikštes , o normaliai paaiškinant žmonėms jog jokie klimato kaitos (niuansai ) negali pajudinti tos tvarkos. Ir stabilumas gaunamu pajamų valstybėje toliau lieka prioritetu ..  Nebus valstybei naudos iš trumpalaikiu „pasipinigavimu“ ..ir jei ji nematys rytojaus dienos perspektyvu ..jos elgesys bus toks pat kaip R.Karbauskio ‚meilė‘ D.Grybauskaitei..

O nerunkeliai       2019-12-9 16:39

balsuos už AMB bloką. Tai geriausia ką turime.

Birute       2019-12-9 16:34

Saunuolis Autorius-viskas isaiskinta,aciu.

Raigerdas       2019-12-9 16:00

Pagaliau atsirado nors vienas žmogus, kuris išdrįso įvardinti daiktus savais vardais:“Runkeliams siunčiama žinutė, kad juos plėšiančių monopolijų didesnis apmokestinimas padidins monopolistų kainas ir apiplėš pačius runkelius. Ir ne tik šiuo melu dauguma patiki – tai yra didi monopolinės valstybės tiesa. Nes kitaip jų sukurtame netikrame pasaulyje, kuriame tikrovė niekam nerūpi, ir negali būti”. Tik ne valstybė yra monopolistas, o monopolijos pavertė šituos nesigaudančius niekame politikus, savo interesų vykdytojais. Kur čia yra ta tikroji problema? Problema yra nekompetetingume valstybės sukūrime. Klaidos yra padarytos pačioje pradžioje. Mūsų politikai buvo išmaudyti pačioje pradžioje. Bet blogiausia yra tai, kad jie šito nesupranta, o nesuprasdami, jie nieko negalės ištaisyti. Čia yra kaip su tuo alkoholiku, kuris gali atsikratyti alkoholizmo tik tada, kai jis pradeda suvokti, kokioje būsenoje jis randasi. O jis, kaip užhipnotizuotas mušasi į krūtinę ir įrodinėja, kad jis ne alkoholikas. Panašioje būsenoje randasi ir mūsų politikai. Todėl šita runkelių apiplėšinėjimo mašina dirbs toliau, o runkeliai balsuos už Gabrielių, kuris dar labiau juos pasodins į dar didesnę priklausomybę nuo šitos melą  propaguojančios mašinos. Gabrieliui toks dalykas kaip Tiesa yra nesuprantamas dalykas, nes jo dūšelei yra artimesnis melas. Ir jis meluoja ir tuo didžiuojasi. Tai yra patologija, o senelis šito nesupranta, nes giminystės ryšiai yra aukštesni, nei valstybės reikalai, todėl Šiaurės Korėjos valdymo manieros yra sektinos šiai šeimynėlei. rtimesnis melas. Ir jis meluoja ir tuo didžiuojasi. Tai yra patologija, o senelis šito nesupranta, nes giminystės ryšiai yra aukštesni, nei valstybės reikalai, todėl Šiaurės Korėjos valdymo manieros yra sektinos šiai šeimynėlei.

2x2       2019-12-9 15:44

Niekas nekalba apie tai, jog monopolistus galima apmokestinti ir pažaboti elementariu veiksmu:
Kuo didesnį antkainį užsidedi, tuo didesnį pelno mokestį moki.
Pvz:
10% antkainis- 5% pelno mokesčio

25% antkainis- 15 % pelno mokesčio


50% antkainis- 30% pelno mokesčio

100% antkainis- 70% pelno mokesčio

125% antkainis- 90% pelno mokesčio

150% antkainis- 100% pelno mokesčio

200% antkainis- 20% bauda nuo apyvartos

Ir viskas. Pūsti kainų ir lupikauti nebeapsimokėtų.
Rinka maža, reiškia prekybcentriai negali norėti pelnų kaip didelėje rinkoje.
Nepatinka- pošli von.
Atsilaisvins vieta šeimų krautuvėlėms.

Rasykime laiskus demokratu penkiukei...       2019-12-9 15:43

  Nepasitikėjimas,  asmenybinės teisumo varžybos, nepakankamos pastangos demokratų bendravimui, deja, bet kasdienybė. Šiame kontekste teigiu, kad tarp gerbiamų  J. Dagio, A. Juozaičio, D. Kuolio,  N. Puteikio, V. Radžvilo ir P. Uršio ieškomas beveik supermenas galimam ryžtingam, bendram ir racionaliam demokratų poelgiui organizuoti…Už kelių dienų  Seime bus paskutinis lemiamas balsavimas dėl 3 procentų kartelės, kurį vis žlugdė opozicijos manevrai. Ne man, garbiems iškiliems demokratų vyrams, įrodinėti, kad 3 bei 5 (koalicijai) procentai yra BEVEIK gyvybės ir mirties klausimas jūsų esamiems ar buriamiems politiniams dariniams. Pats laikas, kad ir gerb. P. Urbšiui ar N. Puteikiui, ar kitai demokratų asmenybei , mobiliu telefonu VISUS paminėtus politikus sukviesti į BNS spaudos konferenciją antradienį,  ar trečiadienį blogiausiu atveju, ir piliečiams pareikšti `demokratų nuostatą šiuo klausimu. Be abejo, joje iracionalu pasiūlyti piliečiams rašyti laiškus savo apygardų seimūnams…Aukoju tokiai istorinei , nes unikaliai- bendrai konferencijai 50 eurų (rengėjui pervesiu ar perduosiu per parą..).
Primenu, ką jūs,net nepriklausomai nuo balsavimo rezultatų Seime laimėsit ,suorganizavę BENDRĄ preskonferenciją:
1. Priblokšite , kaip minimum, savo neįtikėtina darna visą ONS lagerį...
(Jų lagerio šulai , ypač išalkę valdžios Seimo opozicijos veikėjai, ir ONS dvaro sapnus aiškinantys politologai ir žurnalistai., gaus nokdauną. Pamatys apstulbę anūkėlis bei jo razmos, degutienės, šimonytės ar valatkos su jastramskiais, gritėnais bei vinokurais, kad yra Lietuvoje ir demokratų stovykla, kaip alternatyvą jų pinigingam, gausingam, rėksmingam ir įtakingam lageriui),
2. Maloniai nustebinsite visas piliečių ir rinkėjų  grupes (pirmiausia, tą 10 nuošimčių, dar priskirtinų politinei tautai),
3. Suteiksite trapią , įkvepiančią viltį demokratiškiems žmonėms, kad prieš rinkimus dar įmanomas stebuklas- bendras ONS oponentų aljansas, siekiant ,kad nei vienas iš 10 nuošimčių rinkėjų balsų nenueitų promenklatūrinėms partijoms,
4. Suteiksite postūmį rinkėjams siųsti reikiamus signalus savo atstovams Seime…Net TS, liberalų ar LSDP seimūnams balsuojant prieš viduje grauž nesmagumo kirminas- nes žinos,kad rinkėjai laiškuose reikalavo kitaip,,,,Kažkas iš jų bus bent trumpam demoralizuotas…
5. Pelnysite sau kažkiek tai bonusų Dievo ir rinkėjų akyse už tokį ryžtingą bendrą veiksmą ginant demokratines vertybes…
6. Skaitlinga   LR kariuomenė  neiššovė 1940 metų birželį nei vieno bent garbę galėjusio išgelbėti šūvio. Jūs, garbieji vyrai, šią savaitę dar galite paleisti savo, bent demokratų stovyklos garbę išgelbėsiančią ,salvę...Nes prieš akis lemiamos ,,kautynės” Seime, galinčios kiek pralaisvinti kietai ONS virvėmis suveržtų piliečių rankas ir galimybes turėti Seime bent frakciją, oponuojančią ONS lageriui..
Kuris iš paminėtų  garbių žmonių  turės drąsos, pasišventimo ir išminties atlikti veiksmą, prilygintiną žygdarbiui ir dėl bendro veikimo galintį  patekti į Lietuvos pilietinių Gineso rekordų knygą? Galop, minimum ,  gali gi paminėti demokratai surengti bent internetinę konferenciją Seime, jei žygis į BNS ne pagal galimybes…
Pagarbiai- Algirdas K.  LPS Kauno IG eksnarys                                                                        
P.S. Šis mano laiškas išreiškia ir lūkesčius daugumos pilietinės iniciatyvos grupės –STS- narių (apklausiau telefonu), kuri prieš  prezidento rinkimus bandė demokratus įkalbinti iškelti tik vieną  kandidatą . Prašau šios grupės narių daugumos vardu ir, drįstų teigti ,daugelio geros valios rinkėjų vardu, kad gerb. Seimo narys P.Urbšys arba N. Puteikis ryžtingai imtusį  pirmadienį  skubių organizacinių veiksmų (viso labo skambučiai…) šiai pilietinei valiai realizuoti ir vėliau el. laišku visiems šio laiško gavėjams parašytų apie veikimo pasekmes…Manau, jog daugeliui mūsų bus svarbu sužinoti pavardes tų, kurie be svarių aplinkybių  paliko kitus demokratus vienus BNS galimo ,,mūšio“ lauke..Geros kloties visiems tiems, kas susiburs į bendrą preskonferenciją...Visus pavienius šio laiško gavėjus raginu pamiršti lietuvišką drovumą bei asmeninius rūpesčius ir savo ruožti parašyti po pritariantį sakinį paminėtiems politikams…Politikams sakau, jog kitų pritariančių laiškų nebuvimas reikš tik begalinį eilinių visuomeninkų  nusivylimą ir nuovargį, o ne manymą, kad toks BNS ,,mūšis“ , dėl mūsų visų ateities , netikslingas….

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.