Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Vytauto Rubavičiaus prognozė Lietuvai niūri: belieka tyliai stebėtis, kodėl sparčiai augant BVP, vis labiau didėja socialinė atskirtis

Tiesos.lt siūlo   2019 m. vasario 26 d. 13:40

16     

    

Vytauto Rubavičiaus prognozė Lietuvai niūri: belieka tyliai stebėtis, kodėl sparčiai augant BVP, vis labiau didėja socialinė atskirtis

Ramunė Sakalauskaitė | DELFI.lt

Stebint gausėjantį kandidatų į merus būrį ir prieš šimtmetį metų sostinėje gyvenusio prancūzų rašytojo Romaino Gary knygose aprašytus nevalytus Vilniaus šaligatvius, vis dažniau susimąstoma, kaip turėtų dirbti geras miesto meras. Gal ir ne jis atsakingas už kiekvieno sostinės kiemo švarą, tačiau kodėl iki šiol neturime kitose Europos demokratinėse šalyse sėkmingai dirbančių seniūnų ir seniūnaičių?

Yra daug problemų, susijusių su miesto valdymu. Vakarietiški miestai valdomi savivaldos pagrindais, daug ką lemia vietos gyventojai, net pavienių žmonių balsas. Miestą valdantieji kartu su vietos gyventojais tariasi dėl daugybės urbanistinės, ekonominės, socialinės ir kultūrinės plėtros bei vis labiau suvokiamos gamtosaugos reikalų. Tai, drauge su visuomene, įgyvendinami darnios plėtros sumanymai.

Mūsuose nesama jokių teisiškai sutvarkytų valdančiųjų ir vietos gyventojų santykių. Tokių, kuriuose visuomenė turėtų sprendžiamąjį balsą. Juk net visuomenei piktinantis, o teismams pripažįstant pažeidimus, Lietuvos statytojai toliau sėkmingai tęsia įgyvendina savo projektus. Miesto valdžia atvirai aptarnauja didžiuosius „statybininkus“, kuriems svarbiausia statyti kuo greičiau ir kuo pigiau, o parduoti kuo brangiau. Pridengdama savanaudiškumą valdžia atmeta reikalavimus bendrauti su vietos gyventojais ir atsižvelgti į socialinius bei kultūrinius gyventojų poreikius, kurie didina kaštus ir mažina pelną.

Straipsnio tęsinį skaitykite DELFI.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jota        2019-02-28 13:35

Žinoma, yra ir antikristinių “paspaudimų”, čia jau be abejonių. Kartais būna, kad pats žmogus nežino, kam iš tikrųjų tarnauja.

Jota       2019-02-28 12:54

Kita vertus, pagalvojau, o iš kur tiems komentatoriams žinoti, jei šiuolaikiniai Šv. Rašto leidimai išeina be jokių paaiškinimų? Turbūt dėl tos kvailos priežasties, kad nesuvaržytų religinio pažinimo “laisvės” ir neprimestų savo nuomonės. Tiek “Katalikų pasaulio”, ir juo labiau ekumeninius leidimus stengiamasi parengti be specifinių (katalikiškų) komentarų, kad tiktų visiems, ir tokiu atveju jie iš tikrųjų niekam netinka, nes biblinis supratimas paliekamas kiekvieno savivalei.
Anksčiau Šv. Raštas išeidavo su tradicinį krikščionišką supratimą atspindinčiais paaiškinimais, ir toks supratimas būdavo privalomas visiems, nes tai oficialus Bažnyčios supratimas, atnešantis “vieną mintį ir vieną dvasią”, o ne chaosą.

Užtai komentatoriai ir paisto visokius niekus apie “egregorius”, apie demokratijas ir tėvų su vaikais lygybę.

Demokratija ir krikščionybė visiškai nesuderinami dalykai. Visa Bažnyčios istorija liudija demokratijos nenaudai. Tikrąją tiesą lemia ne balsų kiekis, bet dvasinis tikinčiųjų ryšys. Vidinei tiesai nėra vietos, jei dauguma daro spaudimą mažumai.

Minėtoji ištrauka (Mt 10,34-39) kalba apie ištikimybę Kristui, o ne apie demokratiją.

 

stasys        2019-02-27 11:45

Jei V.Rubavičius būtu sąžiningas sau ..pirmiausiai primintu o kaip pats dievagojosi apie Lukiškiu a. projektą kai ta pati Vilniaus bendruomenė balsavimo būdu pasirinko kita tos aikštės urbanistinį projektą , tada juk mažiausiai utoriaus buvo galvojama kokiais sumetimais buvo apsispręsta tautine simbolika padėti į stalčių , o patriotinį Seimą pasiusti toli toli ..kur vaikšto po viena . Šiandiena tas projektas vilkdamas . Tai toks ir autoriaus prognoziu vertinimas , trūksta minčiu ir poelgiu nuoseklumo tam vyrui .

Jotai       2019-02-27 11:32

galiu Jus paguosti - kai kurie komentatoriai, ypač slepiantys savo antikrikščioniškumą, kovojantys prieš krikščioniškuosius Vakarus
regimai patys savę tiek ‘prisilaikina’ (taip anksčiau? darydavo delfis),
kad noromis nenoromis per tokį neproporcingumą išsiduoda.
Banalūs, skurdūs minties, argumentacijos ar žaismės požiūriu komentarai
paprastai sulaukia nedaug ‘laikų’.
14:28, 20:18 NT ‘egzegezė’ išvis yra blėniai. Bet jie žymėti antikristiškai.
Taip kad Tiesos.lt kovos lauke veikia ne tik kontoriniai.

Jota       2019-02-27 10:35

Neatsistebiu, kaip lengvabūdiškai čia žmonės priima bet kokią nesąmonę apie Evangeliją (kom. Kaip Evangelijose parašyta, 14.28, net 16 pliusų).

ah1       2019-02-27 2:17

todėl kad valstybė nustačiusi tokią minimalią algą kokia yra ir nesilaiko Europos socialinės chartijos 4(1) str., Lietuvoje ne tik negalioja LR Konstitucija, Europos žmogaus teisės bet ir Europos socialinė chartija

Dzeikas       2019-02-26 20:36

Biblforsheristams:
Aplamai nomenklatura, arba kitaip “elitas” kuris uzgrobes valdzia Lietuvoje dejes ant musu cia diskusiju ir nuomuones. Jie turi savo supratima ir savo skaiciavimus ka jie darys tuo ar kituo atveju. Na cia kaip Gulag lageryje, ju taisykle Nr1: “Tu mirk siandien, o as galbut rytoj”. Musu kalbos, diskusijos kaip padaryt , kad jie, “vierchai” butu ataskaitingi mums(cholopams) ir atsakingi - juos domina tiek, kiek tai nepavojinga ju buvimui valdzioj ir ju valdymo budo atgaminimo. Panasiai kaip barako “muzikai” (lagerininku kasta) diskutuoja prie stalo, o “vierchai” (blatnyje) ant skonkiu kortom pliekiasi. Kol mes diskutuojam , atsidiskutuojam ir einame su pridiskutuotu pas “blatnyje” su pasiulymais - jie paima ‘maliava’, pazada isnagrineti reikala (‘peretriom bazar na shodniake’) , o jus eikite dirbt ir laukite laisku.
Tol ziuri pro pirstus i siuos musu padiskutavimus. Dar patriotus-pidrijotus palesina, kad prota apie ‘sventa Lietuvos zemele’ padulkintu.Durneli su patrotine ritorika pasiuncia su briedais.Arba kokia 6-kia klijuoja “Dzeikas, padla is lietuviu kalbos tyciojasi, jis lenku snipas w raide bando ipirst!’ O jus diskutuokite, diskutuokite…

Apie evangelijas 14.28       2019-02-26 20:18

Ar čia turite galvoje Mt 10,34-39? (Nemanykite, jog aš atėjęs nešti žemei ramybės. Aš atėjau nešti ne ramybės, o kalavijo. Atėjau sukiršinti sūnaus prieš tėvą, dukters prieš motiną ir marčios prieš anytą. Žmogaus namiškiai taps jam priešais. Kas myli tėvą ar motiną labiau negu mane, nevertas manęs. Kas myli sūnų ar dukterį labiau negu mane, nevertas manęs. Kas neima savo kryžiaus ir neseka paskui mane, nevertas manęs. Kas išsaugo savo gyvybę, praras ją, o kas praranda savo gyvybę dėl manęs, atras ją.)?

evangelistui       2019-02-26 19:54

“...išaugti iš šeimos hierarchijos ir bendradarbiauti,tapti lygiais ,draugais.Jei tai neįvyksta,tada reiškia neįvyksta demokratija…”
Tatai tamsta kurioje evalgelijoje perskaitei-
“Pagal Marksą” ar “pagal Engelsą”?

Dzeikas       2019-02-26 16:33

As dabar pradedu suprasti Juoza Baltusi, kuris per saujudinio kipiezo meta siule saujudistu kamarile dusinti negailestingai. Pramate zmogus kas i valdzia ateina.

išeitis iš skurdo       2019-02-26 16:09

Rererendumo būdu, Lietuvoje nustatyti:
1) mažiausią mėnesio algą (MMA) – 2000 (litų) € ir įpareigoti Seimą bei vyriausybę tai įgyvendinti nuo 2021 sausio 1;
2) mažiausią pensiją – 1119 (litų) € nuo 2021 sausio 1.

Negi neatsiras       2019-02-26 15:42

nei vieno VU docento, kuris suskaičiuotų, kiek maždaug apytiksliai vienas milijonierius duoda ubagų Lietuvai?

revoliucinė situacija daroma       2019-02-26 14:33

nesimokė tovariščius rubavičius partškoloje, nestudijavo giliai Lenino raštų, nežino, kad reikia sukurti revoliucinę situaciją - supriešinti žmones.
kad nebūtų jokio teisingumo.
kad lietuviai patys išsipjautų.
komunistai puikiai dirba.

Kaip Evangelijose parašyta,kad       2019-02-26 14:28

Kristus atėjo atskirti motinos nuo dukters,tėvo nuo sūnaus,marčios nuo anytos…Parašyta ten griežčiau,bet mintis ta,kad ateina laikas,kai mama ar tėvas su savo vaikais turi išaugti iš šeimos hierarchijos ir bendradarbiauti,tapti lygiais ,draugais.Jei tai neįvyksta,tada reiškia neįvyksta demokratija ir didėja atskirtis su ją lydinčiais melu,prievarta,apgaule,korupcija,kurią apmoka valstybė,taip naikinant demokratiją.Tad kol vadinamas elitas netaps partneriais su tauta,tol skęsim,išsivaikščiosim,nyksim…

Jules       2019-02-26 14:27

O todėl, kad vienas Raudonosios oligarchijos milijonierius, kiek tūkstančių ubagų ir bedalių, beturčių duoda Lietuvai? Nagi paskaičiuokime, ypač tie, kurie baigę VU su pagyrimu ar raudonu medaliu?

Amžinas       2019-02-26 14:09

Bangavimas kaip Okeane, todėl ne dbikojui padarui, nors jis dedasi protingu, tai sustabdyt, tai galėtu padaryti tik Dievas, bet jis nedaro, todėl dvikojis padaras to niekada nepadarys, tik banguos, priklausomai nuo vėjo, tai daugiau tai mažiau, kartais kyla ir audrų, net ir cunamių.

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.