Europarlamento rinkimai 2019, Geopolitika, Europa

Vytauto Radžvilo komitetas pristatė EP rinkimų programą ir kandidatų sąrašą (papildyta vaizdo įrašu)

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 20 d. 19:09

5     

    

Vytauto Radžvilo komitetas pristatė EP rinkimų programą ir kandidatų sąrašą (papildyta vaizdo įrašu)

Pro Patria

Vilniaus universiteto profesoriaus Vytauto Radžvilo suburtas visuomeninis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ pirmadienį pristatė savo rinkimų programą ir kandidatų sąrašą. Kartu su V. Radžvilu į Europos Parlamentą kandidatuoja dizainerė Jurga Lago, Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus, kompozitorius Faustas Latėnas, politologas Dovilas Petkus, aplinkosaugininkas ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys dr. Romas Pakalnis, istorikė prof. Rasa Čepaitienė ir kiti visuomenės veikėjai.

Pristatytoje komiteto programoje teigiama, kad globalistinio ES elito pastangos suvaldyti krizę siūlant dar gilesnę integraciją gilina pačią krizę ir tampa vieningos Europos griovimu. Programos autorių teigimu, „Lietuva gali išlikti ir turi ateitį tik atsinaujinusioje Europoje. Atsinaujinusią laisvos ir demokratiškos Europos tautų ir valstybių bendriją turi įtvirtinti nauja Europos Sąjungos narių sutartis. Europos Parlamentas privalo tapti vienu svarbiausių ES atgimimo ir pertvarkymo naujais pagrindais centrų.“

Paklaustas apie prieštaravimus programoje, kurioje vienu metu kalbama apie būtinybę priešintis federacijos kūrimui ir siūlomi įvairūs nauji ES lygmens reguliavimai, V. Radžvilas aiškino, jog būtina skirti du tikslus – ilgalaikį siekį susitarti dėl naujos, mažiau integruotos ES sutarties, ir nuolatines pastangas esamomis sąlygomis atstovauti Lietuvos visuomenės interesus ir vertybines nuostatas Europoje.

Programoje žadama siekti nutraukti ES vykdomą migracijos skatinimo politiką, ES lygmeniu reglamentuoti žiniasklaidos tinklų veiklą, panaikinti diskriminaciją skirstant ES paramą ES šalims, užtikrinti atsakingų ES institucijų atsakomybę už skirstomos paramos socialinius padarinius – didinamą, o ne mažinamą socialinę atskirtį, nepritarti ES kariuomenės kūrimui, atgaivinti diskusiją ir analizę dėl galimybių šalims vykdyti savarankišką monetarinę politiką, ES lygiu apginti tėvų teisę auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus ir būti saugiems nuo valstybės mėginimų atimti vaikus, jei šeimoje nėra tiesioginio pavojaus vaikų sveikatai ar gyvybei, atšaukti ES pritarimą „Nord Stream 2“ projektui, užtikrinti, kad jokios ES institucijos nesikištų į šalių apsisprendimus šeimos sampratos klausimais, įskaitant ir finansavimo genderizmo ideologijos propagandai ES šalyse nutraukimą.

„Mūsų programos kertinis principas – besąlygiškas nepritarimas ES federalizavimui. Kad ir kaip būtų pertvarkytas ES politinis valdymas, būtina įtvirtinti valstybių atstovavimą Sąjungos politiniuose organuose. Pagrįstai teigiama, kad ES kenčia nuo demokratijos deficito. Daug kalbama apie tai, kad ES valdo nerinkta biurokratinė institucija (Europos Komisija), tačiau mažiau kalbama apie tai, kad pati ES ir jos federalizacija naikina demokratiją ES šalyse narėse. Būtina atkurti demokratijos pradus pačiose šalyse narėse. Be narių atstovavimo būtina įgyvendinti reformas, kurios panaikintų ES įsitvirtinusias nepolitines, taigi ir nedemokratines valdymo formas. Šios formos akivaizdžios – biurokratija ir teisminis valdymas. Institucijos kaip Europos Teisingumo Teismas seniai peržengia savo kompetencijos ribas ir pradeda diktuoti ES šalims vieną ideologiją, kišdamasis net į sritis kaip šeimos politika, kurias Lisabonos sutartis aiškiai paliko išimtinei šalių narių kompetencijai“, – pristatymas programą teigė prof. Vytautas Radžvilas.

Jo teigimu, po artėjančių rinkimų Europos Parlamente susigrums du požiūriai į Europos ateitį. Viena pozicija remsis nuostata, kad galima išlaikyti status quo ES politikoje. V. Radžvilas įsitikinęs, kad šią poziciją atstovaus į esamą situaciją atvedusios jėgos, kurios nepripažįsta problemų masto ir sudėtingumo ir siūlys federalizacijos kelią.

„Ne pirmą kartą matoma, kad patekus į politinę krizę į ją ir atvedusi valdančioji klasė griebiasi taktikos – reikalavimo suteikti dar daugiau įgaliojimų. Antroji stovykla teigs, kad būtina esminė ES pertvarka, kurios rezultatas turėtų būti nauja sutartis, grindžiama visiškai kitais ideologiniais principais. Dabartinis Europos integracijos projektas grindžiamas ideologija, pagal kurią ES projektas yra tarpinė stotelė į būsimą nepolitinę, betautę, globalią pilietinę visuomenę. Tuo tarpu antroji stovykla remiasi prielaida – ir tai akivaizdu iš ją atstovaujančių partijų programų ir retorikos, – kad tautos ir valstybės yra gyvybiškai svarbios ir jų nėra kuo pakeisti. Jų vizijoje būtina sutartis, kuri pripažintų, kad tautos ir nacionalinės valstybės yra būsimosios Europos pagrindas“, – teigia V. Radžvilas, priskiriantis save pastarajai stovyklai.

Pirmadienį vykusios spaudos konferencijos metu visuomenei prisistatė komiteto keliamo sąrašo viršuje esantys Jurga Lago, Arūnas Svitojus ir Faustas Latėnas.

Paklausta, į kurios ES šalies santvarką ir vertybes siūlytų lygiuotis Lietuvai, Jurga Lago siūlė verčiau klausti savęs, kuo mes galime būti įdomūs pasauliui.

„Pasauliui mes įdomūs ne tuo, kiek esame į jį panašūs ir tokie patys, „vakarietiški“. Manau, kad viską, ko pasiekiau, pasiekiau dėl to, kad esu lietuvė. Tuo, kuo esu autentiška, ką atsinešiau iš savo „babytės“, iš kaimo, ką užauginau. Aš integravausi ir jau spėjau „išsiintegruoti“ iš mūsų vadinamųjų progresyvių Vakarų. Ir štai tuo aš esu įdomi. Šiandien, pavyzdžiui, ispanų menininkai stengiasi būti nebe ispanais, jie bijo būti ispanais, bijo savo vėliavos, niūniuoti savo himną. Jie bijo išsiskirti ir nori būti europiečiais iš visų jėgų. Bet tai reiškia, kad jie nebeįdomūs. Visos šalys turi stengtis išlikti savitos, kad netaptume susiniveliavę kaip buvome SSRS. Europoje stebime grįžimą prie vadinamojo leftizmo, susidomėjimą komunizmu, privalomą genderizmo (pasirenkamos lyties) dėstymą mokyklose ir universitetuose. Valstybinės mokyklos per Stalino gimtadienį išsikabina Stalino kalendorius ir raudonas vėliavas. Mat jiems Vakaruose tai yra naujiena, nepatirta ir nestudijuota, tariamai modernu. Tokio mąstymo yra siekiama, visuomenės kairėjimas yra ideologinis projektas. Šiandien kalbėdama su menininkais girdžiu, kad šiandien būtent mes, Vidurio ir Rytų europiečiai, ko gero, esame atsparesni, nes perėję komunizmo vandenis. Šiandien mūsų regionas dėl šios patirties yra Europos stuburas“, – aiškino Jurga Lago.

„Pagrindinis klausimas apie ES ir žemės ūkį yra atotrūkis tarp lūkesčių ir realybės. Lietuva turėjo narystės dėka pasiekti ES vidurkius, tačiau nepasiekė net 70 proc. ES vidurkio. Vyksta stiprus diskriminavimas tarp ES Rytų ir Vakarų, tad niekam nesikeičiant, atotrūkis tarp mūsų ir likusios Europos tik didės. Tai lemia, kad ypač kaimą palieka labai daug žmonių, turime tūkstančius išnykusių kaimų. Pradeda nykti ne tik kaimai, bet ištisos seniūnijos, kurių kai kuriose neliko virš pusės gyventojų. Tai veda ir prie tautinės stagnacijos, ir ekonomikos nuosmukio. Ne kartą teko dalyvauti protesto akcijose Briuselyje, kur iš Lietuvos dalyvaujame šimtais žmonių, tačiau anapus stiklinės uždangos sprendimus priimantys asmenys, taip pat Lietuvoje rinkti europarlamentarai mąsto taip: „Gaila, bet nieko negalime padaryti“. Padaryti galima, tačiau į ES reikia ateiti su protu, išmintimi ir mąstymu apie perspektyvas“, – savo dalyvavimo Europos Parlamento rinkimuose motyvus komentavo dr. Arūnas Svitojus.

Komiteto atstovai žada artimiausiomis dienomis pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai pareiškinius dokumentus. Rinkimai į Europos Parlamentą vyks gegužės 26 dieną kartu su Prezidento rinkimais.

propatria.lt

* * *

Prof. Vytauto Radžvilo pasisakymas apie būsimą situaciją Europos Parlamente ir parengtos rinkiminės programos pagrindines nuostatas.

 

P.S. Politinė reklama, parengta ir platinama neatlygintinai.

 

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

taip tai taip ,ale       2019-02-22 12:01

pirmiausia pagaliau privalo būti atšaukta (bent jau Lietuvos atstovams) nieko gero Lietuvai tikrai nežadanti milžiniškų algų sistema - juk tai jokios parlamentarų algos,- tai greičiau - kasmėnesinis jų balsų pirkimas.Siūlau,pirmiausia visas mūsų parlamentarų algas iš ES nukreipti tiesiai į LT biudžetą. Ir tik iš jo mokėti mūsų atstovams lietuviškų standartų algas,komandiruotpinigius.Tai pirma ir būtina sąlyga kandidatuojantiems . Kodėl nekeliate pradžiai šitos ,visų pasipiktinimą keliančios problemos išsprendimo .Juk ir arkliui aišku,kad “kas muziką užsako ,to ir ..”. Taip ,kad nėra čia ko purkštaut ,apsimetinėt kad šito nepastebit. Nes jūsų tikslas privalo būti Lietuva,jos problemos pirmiausia.Nes nebeturim antros AE ,kad galėtumėt pasitarnaudami ES energetikos lobistams ,vėl ....Nebeturim ir antros Mažeikių gamyklos…Kažkiek miškų dar ,berods likę:(

iš to debesies gali būti lietaus       2019-02-21 1:08

Sėkmės! Mano balsą turite. O kiek jau pavyks jums padaryti, tiek pavyks. Konjuktūra šiuo metu jums visiškai nepalanki.

Kaip susigrąžinti       2019-02-19 20:22

linų auginimą ir gamybą iš jų?

ah1       2019-02-19 19:57

jie visi nori pinigų, nes realiai jų balsai yra niekiniai - tik 0,... proc.

Profesorius- kvailys ar tik apsimeta??       2019-02-19 15:23

Komentuotojai- ne profesoriai tiktai….,pasakykit racionaliam žmogui- ar gaus EP mandatą V.R. KOMITETAS, JEI lygiagrečiai geriečių RINKĖJŲ  balsus gegužę rinks JUOzaičio komitetAS?  Reikia būti silpnapročiu PROFESORIUMI Radžvilu arba nupirktu už JUDO SIDABRINIUS, KAD ATMESTUM Juozaičio siūlymą eiti kartu į EP RINKIMUS.RADŽVILO siauraprotystės kaina jau aiški- visi geriečiai eikvos eneregiją ,lėšas, sveikatą veltui, nes EP mandato ,geriečių ir rinkėjų balsų susikaldymo dėl profesoriaus kaltės atveju, negaus nei vienas geriečių komitetas…
RADŽVILO SAVANORIŠKA ,PIKTYBINĖ BEPROTYBĖ TURI BŪTI AKIVAIZDI   VISIEMS NE SILPNAPROČIAMS DEMOKRATAMS- ESAMOS OLIG. SANTVARKOS OPONENTAMS…


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Iš propagandos frontų. Užkalnis: pagaliau Lietuva atsiveria imigrantams. Pasitinku su gėlėmis

Raimondas Navickas. Versli moteris – kiekvieno politiko svajonė

Joana Noreikaitė. Liepos 17-toji

Dar viena 17-oji Simono Daukanto aikštėje: kas išgirs ir atsakys, ar dar gyva Deimantė?

Justas Mundeikis. Imituokime socialinį dialogą. Antra dalis

Algimantas Rusteika.Tikras lietuvis viską, kas jam sakoma, užmiršta per savaitę

Vytautas Sinica. Europa, kurios gėdijasi tariami euroentuziastai ir kurią taip mylime mes, ‘euroskeptikai’

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.