Europarlamento rinkimai 2019, Geopolitika, Europa

Vytauto Radžvilo komitetas pristatė EP rinkimų programą ir kandidatų sąrašą (papildyta vaizdo įrašu)

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 20 d. 19:09

5     

    

Vytauto Radžvilo komitetas pristatė EP rinkimų programą ir kandidatų sąrašą (papildyta vaizdo įrašu)

Pro Patria

Vilniaus universiteto profesoriaus Vytauto Radžvilo suburtas visuomeninis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ pirmadienį pristatė savo rinkimų programą ir kandidatų sąrašą. Kartu su V. Radžvilu į Europos Parlamentą kandidatuoja dizainerė Jurga Lago, Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus, kompozitorius Faustas Latėnas, politologas Dovilas Petkus, aplinkosaugininkas ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys dr. Romas Pakalnis, istorikė prof. Rasa Čepaitienė ir kiti visuomenės veikėjai.

Pristatytoje komiteto programoje teigiama, kad globalistinio ES elito pastangos suvaldyti krizę siūlant dar gilesnę integraciją gilina pačią krizę ir tampa vieningos Europos griovimu. Programos autorių teigimu, „Lietuva gali išlikti ir turi ateitį tik atsinaujinusioje Europoje. Atsinaujinusią laisvos ir demokratiškos Europos tautų ir valstybių bendriją turi įtvirtinti nauja Europos Sąjungos narių sutartis. Europos Parlamentas privalo tapti vienu svarbiausių ES atgimimo ir pertvarkymo naujais pagrindais centrų.“

Paklaustas apie prieštaravimus programoje, kurioje vienu metu kalbama apie būtinybę priešintis federacijos kūrimui ir siūlomi įvairūs nauji ES lygmens reguliavimai, V. Radžvilas aiškino, jog būtina skirti du tikslus – ilgalaikį siekį susitarti dėl naujos, mažiau integruotos ES sutarties, ir nuolatines pastangas esamomis sąlygomis atstovauti Lietuvos visuomenės interesus ir vertybines nuostatas Europoje.

Programoje žadama siekti nutraukti ES vykdomą migracijos skatinimo politiką, ES lygmeniu reglamentuoti žiniasklaidos tinklų veiklą, panaikinti diskriminaciją skirstant ES paramą ES šalims, užtikrinti atsakingų ES institucijų atsakomybę už skirstomos paramos socialinius padarinius – didinamą, o ne mažinamą socialinę atskirtį, nepritarti ES kariuomenės kūrimui, atgaivinti diskusiją ir analizę dėl galimybių šalims vykdyti savarankišką monetarinę politiką, ES lygiu apginti tėvų teisę auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus ir būti saugiems nuo valstybės mėginimų atimti vaikus, jei šeimoje nėra tiesioginio pavojaus vaikų sveikatai ar gyvybei, atšaukti ES pritarimą „Nord Stream 2“ projektui, užtikrinti, kad jokios ES institucijos nesikištų į šalių apsisprendimus šeimos sampratos klausimais, įskaitant ir finansavimo genderizmo ideologijos propagandai ES šalyse nutraukimą.

„Mūsų programos kertinis principas – besąlygiškas nepritarimas ES federalizavimui. Kad ir kaip būtų pertvarkytas ES politinis valdymas, būtina įtvirtinti valstybių atstovavimą Sąjungos politiniuose organuose. Pagrįstai teigiama, kad ES kenčia nuo demokratijos deficito. Daug kalbama apie tai, kad ES valdo nerinkta biurokratinė institucija (Europos Komisija), tačiau mažiau kalbama apie tai, kad pati ES ir jos federalizacija naikina demokratiją ES šalyse narėse. Būtina atkurti demokratijos pradus pačiose šalyse narėse. Be narių atstovavimo būtina įgyvendinti reformas, kurios panaikintų ES įsitvirtinusias nepolitines, taigi ir nedemokratines valdymo formas. Šios formos akivaizdžios – biurokratija ir teisminis valdymas. Institucijos kaip Europos Teisingumo Teismas seniai peržengia savo kompetencijos ribas ir pradeda diktuoti ES šalims vieną ideologiją, kišdamasis net į sritis kaip šeimos politika, kurias Lisabonos sutartis aiškiai paliko išimtinei šalių narių kompetencijai“, – pristatymas programą teigė prof. Vytautas Radžvilas.

Jo teigimu, po artėjančių rinkimų Europos Parlamente susigrums du požiūriai į Europos ateitį. Viena pozicija remsis nuostata, kad galima išlaikyti status quo ES politikoje. V. Radžvilas įsitikinęs, kad šią poziciją atstovaus į esamą situaciją atvedusios jėgos, kurios nepripažįsta problemų masto ir sudėtingumo ir siūlys federalizacijos kelią.

„Ne pirmą kartą matoma, kad patekus į politinę krizę į ją ir atvedusi valdančioji klasė griebiasi taktikos – reikalavimo suteikti dar daugiau įgaliojimų. Antroji stovykla teigs, kad būtina esminė ES pertvarka, kurios rezultatas turėtų būti nauja sutartis, grindžiama visiškai kitais ideologiniais principais. Dabartinis Europos integracijos projektas grindžiamas ideologija, pagal kurią ES projektas yra tarpinė stotelė į būsimą nepolitinę, betautę, globalią pilietinę visuomenę. Tuo tarpu antroji stovykla remiasi prielaida – ir tai akivaizdu iš ją atstovaujančių partijų programų ir retorikos, – kad tautos ir valstybės yra gyvybiškai svarbios ir jų nėra kuo pakeisti. Jų vizijoje būtina sutartis, kuri pripažintų, kad tautos ir nacionalinės valstybės yra būsimosios Europos pagrindas“, – teigia V. Radžvilas, priskiriantis save pastarajai stovyklai.

Pirmadienį vykusios spaudos konferencijos metu visuomenei prisistatė komiteto keliamo sąrašo viršuje esantys Jurga Lago, Arūnas Svitojus ir Faustas Latėnas.

Paklausta, į kurios ES šalies santvarką ir vertybes siūlytų lygiuotis Lietuvai, Jurga Lago siūlė verčiau klausti savęs, kuo mes galime būti įdomūs pasauliui.

„Pasauliui mes įdomūs ne tuo, kiek esame į jį panašūs ir tokie patys, „vakarietiški“. Manau, kad viską, ko pasiekiau, pasiekiau dėl to, kad esu lietuvė. Tuo, kuo esu autentiška, ką atsinešiau iš savo „babytės“, iš kaimo, ką užauginau. Aš integravausi ir jau spėjau „išsiintegruoti“ iš mūsų vadinamųjų progresyvių Vakarų. Ir štai tuo aš esu įdomi. Šiandien, pavyzdžiui, ispanų menininkai stengiasi būti nebe ispanais, jie bijo būti ispanais, bijo savo vėliavos, niūniuoti savo himną. Jie bijo išsiskirti ir nori būti europiečiais iš visų jėgų. Bet tai reiškia, kad jie nebeįdomūs. Visos šalys turi stengtis išlikti savitos, kad netaptume susiniveliavę kaip buvome SSRS. Europoje stebime grįžimą prie vadinamojo leftizmo, susidomėjimą komunizmu, privalomą genderizmo (pasirenkamos lyties) dėstymą mokyklose ir universitetuose. Valstybinės mokyklos per Stalino gimtadienį išsikabina Stalino kalendorius ir raudonas vėliavas. Mat jiems Vakaruose tai yra naujiena, nepatirta ir nestudijuota, tariamai modernu. Tokio mąstymo yra siekiama, visuomenės kairėjimas yra ideologinis projektas. Šiandien kalbėdama su menininkais girdžiu, kad šiandien būtent mes, Vidurio ir Rytų europiečiai, ko gero, esame atsparesni, nes perėję komunizmo vandenis. Šiandien mūsų regionas dėl šios patirties yra Europos stuburas“, – aiškino Jurga Lago.

„Pagrindinis klausimas apie ES ir žemės ūkį yra atotrūkis tarp lūkesčių ir realybės. Lietuva turėjo narystės dėka pasiekti ES vidurkius, tačiau nepasiekė net 70 proc. ES vidurkio. Vyksta stiprus diskriminavimas tarp ES Rytų ir Vakarų, tad niekam nesikeičiant, atotrūkis tarp mūsų ir likusios Europos tik didės. Tai lemia, kad ypač kaimą palieka labai daug žmonių, turime tūkstančius išnykusių kaimų. Pradeda nykti ne tik kaimai, bet ištisos seniūnijos, kurių kai kuriose neliko virš pusės gyventojų. Tai veda ir prie tautinės stagnacijos, ir ekonomikos nuosmukio. Ne kartą teko dalyvauti protesto akcijose Briuselyje, kur iš Lietuvos dalyvaujame šimtais žmonių, tačiau anapus stiklinės uždangos sprendimus priimantys asmenys, taip pat Lietuvoje rinkti europarlamentarai mąsto taip: „Gaila, bet nieko negalime padaryti“. Padaryti galima, tačiau į ES reikia ateiti su protu, išmintimi ir mąstymu apie perspektyvas“, – savo dalyvavimo Europos Parlamento rinkimuose motyvus komentavo dr. Arūnas Svitojus.

Komiteto atstovai žada artimiausiomis dienomis pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai pareiškinius dokumentus. Rinkimai į Europos Parlamentą vyks gegužės 26 dieną kartu su Prezidento rinkimais.

propatria.lt

* * *

Prof. Vytauto Radžvilo pasisakymas apie būsimą situaciją Europos Parlamente ir parengtos rinkiminės programos pagrindines nuostatas.

 

P.S. Politinė reklama, parengta ir platinama neatlygintinai.

 

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

taip tai taip ,ale       2019-02-22 12:01

pirmiausia pagaliau privalo būti atšaukta (bent jau Lietuvos atstovams) nieko gero Lietuvai tikrai nežadanti milžiniškų algų sistema - juk tai jokios parlamentarų algos,- tai greičiau - kasmėnesinis jų balsų pirkimas.Siūlau,pirmiausia visas mūsų parlamentarų algas iš ES nukreipti tiesiai į LT biudžetą. Ir tik iš jo mokėti mūsų atstovams lietuviškų standartų algas,komandiruotpinigius.Tai pirma ir būtina sąlyga kandidatuojantiems . Kodėl nekeliate pradžiai šitos ,visų pasipiktinimą keliančios problemos išsprendimo .Juk ir arkliui aišku,kad “kas muziką užsako ,to ir ..”. Taip ,kad nėra čia ko purkštaut ,apsimetinėt kad šito nepastebit. Nes jūsų tikslas privalo būti Lietuva,jos problemos pirmiausia.Nes nebeturim antros AE ,kad galėtumėt pasitarnaudami ES energetikos lobistams ,vėl ....Nebeturim ir antros Mažeikių gamyklos…Kažkiek miškų dar ,berods likę:(

iš to debesies gali būti lietaus       2019-02-21 1:08

Sėkmės! Mano balsą turite. O kiek jau pavyks jums padaryti, tiek pavyks. Konjuktūra šiuo metu jums visiškai nepalanki.

Kaip susigrąžinti       2019-02-19 20:22

linų auginimą ir gamybą iš jų?

ah1       2019-02-19 19:57

jie visi nori pinigų, nes realiai jų balsai yra niekiniai - tik 0,... proc.

Profesorius- kvailys ar tik apsimeta??       2019-02-19 15:23

Komentuotojai- ne profesoriai tiktai….,pasakykit racionaliam žmogui- ar gaus EP mandatą V.R. KOMITETAS, JEI lygiagrečiai geriečių RINKĖJŲ  balsus gegužę rinks JUOzaičio komitetAS?  Reikia būti silpnapročiu PROFESORIUMI Radžvilu arba nupirktu už JUDO SIDABRINIUS, KAD ATMESTUM Juozaičio siūlymą eiti kartu į EP RINKIMUS.RADŽVILO siauraprotystės kaina jau aiški- visi geriečiai eikvos eneregiją ,lėšas, sveikatą veltui, nes EP mandato ,geriečių ir rinkėjų balsų susikaldymo dėl profesoriaus kaltės atveju, negaus nei vienas geriečių komitetas…
RADŽVILO SAVANORIŠKA ,PIKTYBINĖ BEPROTYBĖ TURI BŪTI AKIVAIZDI   VISIEMS NE SILPNAPROČIAMS DEMOKRATAMS- ESAMOS OLIG. SANTVARKOS OPONENTAMS…

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.