Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Vytauto Landsbergio Vasario 16-osios kalba, skirta atkurtos Valstybės šimtmečiui: „Punktai sakymų“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 17 d. 19:08

62     

    

Vytauto Landsbergio Vasario 16-osios kalba, skirta atkurtos Valstybės šimtmečiui: „Punktai sakymų“

Jaunoji šimtamete Lietuva,

sveikinu tave, pradėjusią skaičiuoti antrąjį Respublikos šimtmetį. Sveikinu tave išdidžią naujausiais pasauliniais mokslo, technologijų atradimais: tik žiūrėk, pasauli, su kuo ateina ir ką tau atneša Lietuva. O, be to, dar išdidi vis gausesniais sporto laimėjimais – plaukikų, irkluotojų. Pastebėkim – tai ne sukčių laimėjimai, kurių didiesiems atstovams dar teko išsisukinėti per dopingų makalynes. Ir vis tiek jie eina gėdingai lauk, o Lietuva žengia ir laimi.
[...]

Ir vis dėl to tai paradoksų šalis – daugybė niekalo ir niekybės. Valykimės.

Dieve mano, nejau reikia tiek vogti.

Susitvarkykime su ta aikšte, ar tikrai ji mums per didelė? Ar nukirstas miškas gražiau už skriejantį raitelį?

Pamėginkime būti atlaidesni vieni kitiems. Gaila žmonių, kuriems atrodo, kad didžiausias malonumas – tai įkasti savo artimui. O jei pavyktų pažeminti savo tėvynę, čia tai didžiausias malonumas.

Vargšai, kurie nežino, ką daro.

Piliečiai, pilėnai… Ką tik išgirdau šiomis dienomis mažo berniuko didelę mintį: piliečiai yra tie, kurie turi pilį. Taip, vaikine. Ne tik turi, bet ir gina ją. Ginsimės paskutinėje aukštumoje. Kur gynėjai, ten sostapilė –  ten tavo šalis.

Dabar siūlo turėti ir ginti daugiau sostapilių – ne tik vieną lietuvišką. Tai būtų pamatų plovykla – neturime daug laiko žaisti savimi kaip lėlėmis. Būsime stumiami ir blaškomi, laikysime – tik būryje.

Ar įmanoma atsilaikyti? Šimto metų ištvermė parodė, kad įmanoma.

Nuolatos Lietuvos broliai kažkur joja,
Saulė teka, mėnuo dega, upės nesustoja.
Tu, dangau beribis, laimink mūsų žygį.
Buvom baisiai suvaryti, bet sapnavom Vytį.

Tie dvidešimt politikų savanorių, nuo „Aušros“ ir „Varpo“ laikų, niekieno neliepiami, tik širdies pašaukti, ėję atkurti Lietuvos, susirinko 1918-aisiais Vilniuje, Pilies gatvėje, kad pareikštų lietuvių tautos ir šviesuomenės išpuoselėtą, subrandintą valią: „Teesie Lietuvos valstybė ir vėl. Tebūnie ji nepriklausoma, demokratiniais pagrindais besitvarkanti, visų žmonių laisvai išrinkto Seimo tevadovaujama.
Su šia Vasario 16-osios idėja, viltimi ir samprata, ėjome dar sykį į Kovo 11-ąją – ir vėl skelbdami teisę būti Lietuva ir tokia Lietuva, kiek jos piliečiams pakaks proto ir atsakomybės.

Ir Dievas davė laisvę. Tada – savanorių iškovotą, paskui – gintą sukilėlių, partizanų. Ir vėl – jau taikiu būdu – iškovotą Kovo 11-ąją, Sausio 13-ąją. Ją tereikėjo branginti, puoselėti, ginti jau kitais būdais.

Ginti kaip kiekvieno paprasto žmogaus teises nomenklatūros niokojamoje Lietuvoje. Ginti kaip garbę ir teisingumą, neleisti, kad koks atsibastėlis tyčiotųsi, o nuosavi gudragalviai tėvynės meilę pravardžiuotų idiotizmu. Čia, deja, per mažai gynėm – nesukilo protestuoti visa Lietuva, tarytum pasidavė, bet aš manau, ji sukils.

Būkim garbingi žmonės ir mūsų tėvynė bus garbinga – kai garbinga, tai ir teisinga. Tebūnie taip.

Buvau Sąjūdyje nuo pat pradžios ir puikiai atsimenu Sąjūdžio ideologiją, kaip ją formavome. Kvietėme visus Lietuvos žmones eiti kartu, nes čia mūsų Tėvynė, nepriklausomai nuo jų tautybės, etninės kilmės ar net, kokiom aplinkybėm jie čia atsirado: ar jie čia jau daugelį kartų gyvena, ar atvažiavo prieš keliasdešimt metų, ar vos prieš dešimt.

Mes kalbėjome apie pilietinę visuomenę ir būtent apie Lietuvos tautą, sakydavom „Lietuvos žmonės“. Tokia buvo labai paprasta sąvoka – visi Lietuvos žmonės. Visi lietuviai tuo, kad Lietuva jiems brangi. Jie atėjo čia ir nori, kad Lietuva būtų laisva, nepriklausoma šalis, kurioje galės visi kartu dirbti ir ją kurti. Bet ar tapome kiek nors laisvesni?

Viskas prieštaringa. Esame laisvesni, be abejo, nuo sovietų armijos ir neteisėtos sienų kontrolės, nuo KGB teroro ir tarybų valdžios savivalės, laisvesni rinktis darbą ir studijas, kurti verslus, keliauti po pasaulį ir jame reikštis, tačiau, deja, turime pakankamai ir senųjų valdžios papročių ir savivalės, nesame laisvi nuo korupcinių neteisybių, nesame laisvi nuo savo praeities, tai yra sovietinių elgesio normų, tai yra gobšumo, pataikavimo. Šia kryptimi dar augti ir augti, kaip linkėjo amžiną atilsį Vincentas Sladkevičius.

Tačiau vienam išmėginimui Lietuva dar nerado tinkamo rakto. Tai vidaus būvį menkinantis materializmas, valdžios bei turtų godulys, pagraužęs paskutinį buvusį išsilaisvinimo idealizmą. Žmonės, kurie savo žemėje turėjo būti broliais, ėmė jaustis pranašesni arba prastesni vieni už kitus. Ramiai apgaunantys ir skaudžiai apgautieji. O dalis netgi permąstė, kad ankstesnė nelaisvės nelaimė buvo jų laimė. Pasidalinimas į turtingus galingus ir neturtingus bejėgius darėsi vis didesnis. Buvo stabdomi mažieji, norintys prasisiekti ir stotis ant kojų.

Pagarba žmogui, visai antisovietinis reiškinys, garavo kaip ryto rasa. Savo vienintelę valstybę turėtume puoselėti kaip daržą, kaip sodą, kurį pirmiausia reikia ugdyti, kad būtų vaisių visiems. Materialistai į ją žiūri kitaip – kaip į dubenį, iš kurio patogu priėjus pačiam pasrėbti.

Ir prieina – būriais, grupėmis draugų. Nelaimė ta, kad Lietuvoje gyvenant galima širdimi išeiti svetur, kai Tėvynės meilės vietą užima nemeilė. Tada nesunku ir nusigręžti amžiams.

Kas palaiko tokį suskilimą Lietuvoje? „Mes kovojam ne prieš valdžios kūną, bet prieš blogio dvasią“, – kažin kada dėstė apaštalas Paulius laiške efeziečiams. Jei šiandieną kai kam tai rodosi pernelyg sudėtinga, manykim, kad piktoji dvasia ir blogio dvasia bemaž tas pats… Skirtumas tas, kad piktąją dvasią galima nupiešti su ragais, o blogio dvasią reikia pajusti, atpažinti.

Lietuvoje verčiau atidėti paveikslėlius. Priminei teisybę, ir gana. Svarbiau stoti prieš blogio dvasią. Tegul jaunimas kartais pasiskaito Išminties knygą. Ateina nauja banga – ir jaunimo, ir vėl prabundančios visuomenės, kuri bus pajėgi pasakyti „Ne“. Žodis „ne“ kartais yra nepaprastai svarbus. Ne – blogiui, ne – blogajai valstybės krypčiai, ne – visuomenės smukdymui į išsigimimą.

Ir nė kiek ne prastesnis žodis „gana“. Ir jis turi būti pasakytas. Be langų daužymų, be grasinimo – tiesiog tvirtai ir aiškiai. „Gana, ponai draugai“.

Jeigu tavo Tėvynę kas nors žemina, ar turi pakankamai garbės jausmo užstoti, protestuoti? Jeigu tavo Tėvynę skriaudžia, ar tu turi drąsos ją ginti? Nes tau skaudu, kad ją skriaudžia. O gal tu lendi į krūmus su savo menku skausmu? Karys toks neturėtų būti. Partizanai dėl to ėjo mirti.

Buvo jau kartą panašu į stebuklą. Atrodėm esą kitokie. Norėjom gyventi kitaip – kaip žmonės tarp žmonių. Atrodė, lyg būtume tapę kitokie, tarsi išties galime būti kitokie. Prisiminkim Sąjūdį ir Atgimimą ir pamėginkim dar kartą. Tai požiūris į žmogų, tavo artimą, tai požiūris į šalį, tavo artimą. Ar aš čia kam nors reikalingas? Visame dideliame pasaulyje, koks aš galiu būti kam nors reikalingas? Savo artimui, savo Tėvynei aš reikalingas ir tu reikalingas geresnis, nes esi žmogus su širdimi.

Pabuvom jau šimtą metų tokioje gražioje šalyje, kurią dabar per mažai mylime. Ar prabūsime joje dar tiek? Taip, jei mylėsime paukštelius ir vaikelius. Jeigu norėsime būti kitokie. Išnyksime kaip dūmas, jei nenorėsime būti kitokie, jei nemylėsime vaikelių ir neatsikratysime blogojo savęs: piktoko, pavydelniko – sovietinio gobšuolio.

Plėšdamas aplink, tu apiplėši ir pats save. Nebeturi nieko. Dovanodamas aplink, apdovanoji ir save. Tąsyk esi. Tik šiuo būdu, darbščiuoju būdu senovės lietuvių kalnėnų ir žemaičių, dar išliksime. Kryžius žadėjo gyvybę.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Greitajai       2018-02-20 0:18

Ne “Božoro”“, o Božėro, jei lietuviškai. Ar supratai, greitasis Romaškinai?

adminai, - GREITĄJĄĄĄ !!!       2018-02-19 23:25

agentui džiūlzui božoro nuo persišventimo blogaaa… Balti arkliai verčia pačiam pasivadinus asilu prie visų iš eilės komentatorių kabinėtis.

StasysG       2018-02-19 22:29

Ir dar mintis. Žiūriu Janutienės Nuoga tiesa. Sėdi signatarai.  Kalba vis nukrypsta apie Seimo Rinkimus. p.Vagnorius siūlo išsirinkti gerus Seimo narius. Kalti rinkėjai… KOdėl Rinkimų problemos nepasiūlius Nuogai tiesai. Juk rytoj Janutienė per Patriotus rodys ir kalbins vienuolę N Sadūnaitę... Gal ta laida pasitarnautų ir rimtam dalykui, ne vien kiršinimui?

Mes, asilai,       2018-02-19 21:04

greitąjį konservatorių Ramanauską vadiname tiesiog Romaškinu. Iš anksto perspėjame daktarą Joną Ramanauską, kad nesumaišytų su P.S.Romashkin - akademiku korespondentu, liaudiškai tariant, Corresponding Member, Academy of Sciences of the U.S.S.R. Žodžiu, Ramanauskų tiek daug Mūs Lietuvoje kaip šieno, todėl net asilai pasimeta, apie kokį Romaškiną kalbama? Apie Ramanauskus konservatorius ar apie Ramanauską kaip labai garsų antilandsbergistą iš Kauno?

StasysG       2018-02-19 19:07

Man priekaištauja (23.28) “Neskaitote mano straipsnių”. Esu skaitęs ir tuos straipsnius, ir Konstitucinio teismo nutarimus. Pastarieji yra ne tokie, kokių reikėtų teisingesnei Lietuvai. Bet mano paskaitymas niekur neina. Ir ką galiu padaryti? Keiktis? Neapsimoka. Iškelti plakatą prie Seimo ar KT? Pažiūrės ir nueis? Jei mokėčiau labai gerai anglų l. ir turėčiau pinigų apsimokėti, parašyčiau straipsnį į kokį nors įtakingą žurnalą Europos Sąjungoje. Tada jį perskaitytų ir dabartinis Lietuvos elitas. Ir Seimo nariai ir prezidentai. Tada gal kas nors ir pajudėtų.  Nes kas dabar? Parašė  prieš 2 metus signataras, juristas L N Rasimas garsų internetinį portalą Delfį. Na ir kas? Jokios reakcijos. Sistema pagal masę priimtų įstatymų juda TOLYN. Kur? Į nežinią...

StasysG       2018-02-19 18:46

Vienas skinukas. Čia toks vienas rašytojas (16.38) parašė: “greitasis konservatorius Ramanauskas”, manydamas, jog taršo Ramanauskaą-Greitai…

Dar kartą Asilas mokslų daktarui       2018-02-19 17:57

Tai ne melas, ne apgaulė, o suklydimas dėl 36-jo dr. Jono Ramanausko, nes palaikiau daktarą teisininku, kuriuo, pasirodo, jis nėr - todėl atsiprašau daktaro, skubančio diagnozes mums, asilams, išrašinėti. O visa kita lieka galioti - gali kreiptis į Madame Albright dėl paaiškinimo, kas nuo ko ir dėl ko Mūsų Lietuvoje? Kodėl taip ir ne kitaip, kodėl tokie keliaprasmiai įstatymai ir tokia rinkimų sistema, ir, žinoma, dualizmas partijos įstatuose. O daktaro diagnozė, žinoma, stipri, kad “esu MELAGIS per visą pilvą ir vėmalas tuo nepatikės, nes smegenėlės yra atrofavusios”. Stpri, tikrai, nes daktariška, be jokios abejonės!

Asilas daktarui       2018-02-19 15:38

1978 tarnavote Estijoje, o Curriculum’o visgi neteikiate, kur ta visa Jūsų mandrystė sudėliota? Na, o Asilas ir negali būti protingu, o apie vėmalus tai tik greitasis konservatorius Ramanauskas išmano, bet ne asilai.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-19 15:20

“Išsismarkavusiam mokslų daktarui     2018-02-19 15:38
Mokslų daktare, konservatoriau, nagi klok savo 1978 metų Curriculum’ą mums ant stalo čia, pažiūrėsim, ko pats vertas? Gal Jūsų Curriculum’as prastesnis ir už Maldeikienės, ką gali žinot, kaip čia yr iš tikro, ką? Kas patį spaudžia, Iročka ar Jurgis, ką? Tiesiogiai mes išsirinkti galim tik Uspaskį ar kokį raudonkepurį, ar va tokį kaip Jūs su va tokiu Curriculum’u. Koks dar KT? Girdėjot vakar, ką Dūda pasakė, kad teisėjai - tai katastrofa, nežinot? Kas Jums rekomendacijas į Tėvynės Sąjungą parašė, gal galėtumėt mus painformuoti?”

Nors esi ir negarbingas ANONIMAS, nes skleidi MELĄ tiesos.lt komentaruose.
Taigi pirmiausiai, NIEKADA savo gyvenime jokioje partijoj nebuvau nė vienos vienos MIKROSEKUNDĖS. Todėl esi MELAGIS per visą pilvą. 1978 metais, ko gero dirbau Kauno Radijo Gamykloje ir nuo rugpjūčio tarnavau kariuomnėje Estijoje.
Taigi niekas NIEKADA man jokių rekomendacijų į TS NERAŠĖ. Tačiau tamstos vėmalas tuo nepatikės, nes smegenėlės yra atrofavusios. Ant mano Skype programos yra 36 Jonas Ramanauskas. Todėl nesidraskyk ASILE.

Mums svarbu žinot,       2018-02-19 15:16

kas rekomendavo šitą mokslų daktarą į Tėvynės Sąjungą su tokiu prastu Curriculum’u? Disciplinų išklotinė baisi, tiesa? Blogesnė už mguščicos Maldeikienės, tiesa? Iročka ar Jurgis? Šiaip, rekomendacijos stojimui į partiją būdavo pateikiamos nuo dviejų konservatorių.

StasysG       2018-02-19 15:07

15.38. Iš konteksto ir mylimo “Jurgio” galima atpažinti,kad čia ponas Jules. Kaip gaila, kad Tiesiečiai neduoda IP. Būtų aišku, su kuo diskutuojame.

Išsismarkavusiam mokslų daktarui       2018-02-19 14:38

Mokslų daktare, konservatoriau, nagi klok savo 1978 metų Curriculum’ą mums ant stalo čia, pažiūrėsim, ko pats vertas? Gal Jūsų Curriculum’as prastesnis ir už Maldeikienės, ką gali žinot, kaip čia yr iš tikro, ką? Kas patį spaudžia, Iročka ar Jurgis, ką? Tiesiogiai mes išsirinkti galim tik Uspaskį ar kokį raudonkepurį, ar va tokį kaip Jūs su va tokiu Curriculum’u. Koks dar KT? Girdėjot vakar, ką Dūda pasakė, kad teisėjai - tai katastrofa, nežinot? Kas Jums rekomendacijas į Tėvynės Sąjungą parašė, gal galėtumėt mus painformuoti?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-19 14:19

to “StasysG—->dr. J.Ramanauskui (17.04) ir kitiem     2018-02-18 23:28”
Jūs rašote: “Ta rinkiminė korupcija vyksta metai iš metų. Konstitucinis teismas kur? Kadangi jo niekas neprašo, tai jis tam rinkimų buldozeriui pritaria, toliau naudojasi privilegijosmis ir gražiai gyvena.”

Neskaitote mano straipsnių smile. Buvo paprašyta LR KT išaiškinimo ir LR KT TEISINGAI išaiškino apie lygią rinkimų teisę: “vienas rinkėjas - vienas balsas”, tačiau išaiškinęs “pamiršo” įtraukti į NUTARIMĄ. Gali apie tai paskaityti 2017-08-10 straipsnyje “KONSTITUCINIO TEISMO ŠARLATANAI (III dalis)”

http://www.ekspertai.eu/konstitucinio-teismo-sarlatanaiiii-dalis93170/

Arba, kad ir “Ultimatimas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”.

http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825/

to ruta       2018-02-19 9:56

Žiūrėk, vakare beidama tik neįkrisk pati į tą smalą kartu su daktaru Jonu Ramanausku. Visgi įdomu, kaip tam daktarui pavyko mintinai iškalt “Fundamentals of Soviet Law”, po rukovodstvom Academy of Sciences of the U.S.S.R, Institute of State and Law, ir atsidurt Lietuvos konservatorių partijoje, a? Kas jį galėjo tokį rekomenduot, gal Jurgis, ką manote, ponia Rūta? Ką mano Karolinka(Karoliniškės)?

ruta       2018-02-19 9:49

..pekloje smala tuoj uzvirs ..

to Kas gali paneigti       2018-02-19 9:32

Pačiam labai Dubnos KGB generolai parūpo, ane? Labai susirūpinot dėl S-200 Dubna arba kitaip SA-5 Gammon?

to Kas gali paneigti       2018-02-19 9:25

Rašai, žąsiuk, kad Landsbergis neatsikratė bolševikų ir pats juos tuo pat metu gini nuo jo. Pavyzdžiui, Bolševikų partijos narius: Paksą, Šatriją, Butkevičių ir taip toliau. Nežinai, kad sprendžia ne Seimo Prezidentas, o Seimo dauguma, kuri buvo bolševikinė tiek Atkuriajame Seime, tiek vėlesniuose. Kas tokie LK(bolševikų)P Centro Komiteto Pirmąjį sekretorių išsirinko LR Prezidentu, a? Žemių perkėlimo įstatymą priėmė LDDP, nežinai? Kokia buvo Mažeikių naftos gamyklos skola pardavimo metu irgi nežinai, ane, žąsiuk? Kaip gali dirbti gamykla be žaliavos ir pastatyta ji buvo su pikantišku tikslu, kad ten būtų žemaičiai praskiesti kolonistais, okupantais, irgi nežinai, ane? Meluoji ir nemirksi, gal spec.KGB kursus baigęs prie Gorbio Neringoje su mūsų perspektyviu anuomet jaunimėliu, a?

Kas gali paneigti V. Landsbergio „nuopelnus“ Lietu       2018-02-19 8:58

1. Ar ne jis, laimėjus Sąjudžiui rinkimus, Vyriausybę sudarė tik iš KP ir CK , tuo sutrypdamas Tautos pastangas demokratiniais būdais atsikratyti sovietinių kolaborantų?
2. Ar ne jis neįvykdė desovietizacijos, dėl ko valdžioje taip ir liko „buvę ir nepražuvę“ komunistai ir KGBistai?
3. Ar ne jis sukūrė naują „elitinę“ nomenklatūrą: korumpuotą ir kriminalizuotą?
4. Ar ne jis neįvykdė KGB darbuotojų deportacijos po 1991 rugpjūčio 19 d. pučo, o leido įsidarbinti valdžios, valdymo ir netgi jėgos, saugumo struktūrose, tuo padėdamas pamatus „elitinei mafijai“  susikurti?
5. Ar ne jis organizavo nemažai politinio susidorojimo procesų savo konkurentams: 
V. Čepaičiui, Z. Vaišvilai, K. Prunskienei, A. Butkevičiui, S. Stomai, R. Paksui?
6.  Ar ne jis sukūrė „skylėtą“ teisinę sistemą, įgalinančią:
- „Prichvatizuoti tautos turtą“  sukurant 100 milijardinę investicinių čekių aferą?
-  Perkelti žemę iš prastų plotų į brangias reprezentacines, apgrobiant savininkus ir praturtinant „elitą“  dar 20 milijardų litų, pats tapo milijonieriumi per žemės kilnojimą ir atsiimtą turtą (deklaruota19 milijonų)?
-  Parduodant savininkų teises į žemę kitam asmeniui, kas įgalino apgrobti žemės iki šiol dar nemažai savininkų neatgaunančių nei išlikusių namų, nei žemės, nei nuomos už juos, nei kompensacijos?
-  Ištraukė – išėmė iš neliečiamo „strateginių Lietuvos objektų“ sąrašo Mažeikių naftos gamyklą ir sukėlė grėsmę Lietuvos ekonominiam savarankiškumui?
-  Kiek jau praėjo metų kai iš pensininkų buvo atimta dalis pensijų, o V. Lanndsbergis net „nepastebėjo“ to, nekalbant apie tai, kad galėjo ir privalėjo atstatyti pensijas?
7.  Ar ne jis Ignalinos AE elektrą pardavinėjo 7 kartus pigiau nei Lietuvos piliečiams tiek Kaliningrado karinei bazei (pastoviai jo paties įvardintam priešui), tiek Baltarusijai, tiek broliams latviams, kas per 18 metų susidarė 10-20 milijardų nuostolių tautai?
8. Ar ne jis veltui „pardavė“ Mažeikių-Butingės-Biržų naftos kompleksą per Bumgarnerį (JAV) Chodorkovskiui (Rusija) ir padarė Lietuvai 4 milijardų litų žalą?
9. Ar ne jis pagrasino už teisybę apie „Wiljamsą“ teismu, nors yra Konstitucinio Teismo įvertinimas bei viešas V. Adamkaus prisipažinimas apie konservatorių prievartą – argi tai ne diktatūra?
10. Ar ne jis pardavė visas įmones tik „užsienio investitoriams“ už puse kainos, o ne saviems?
11. Ar ne jis suleido skandinaviškus bankus į Lietuvą, kurie už pervedimus, valiutos konvertavimą, įmokų už komunalines paslaugas priėmimą ir panašias paslaugas susižeria daugiau nei po 700 milijonų
Litų,O lietuvoje nesukūrė  Valstybinio komercinio banko, kuris galėjo biudžetui susišluoti tuos jau skandinaviškus milijonus.

Komentatoriui - "... jeigu žmonės pajėgūs... "       2018-02-19 8:48

Kad lietuviai būtų pajėgūs džiaugtis gyvenimu, visų pirma jie turi gerai kalbėti ir rašyti lietuviškai. O tamsta, atrodo, kad nesi nei lietuvis, nei moki lietuviškai rašyti. Taigi, mokykis, lavinkis, o jau tada bandyk diskutuoti su prof. V. Landsbergiu. Kol kas, atrodo, esi nepajėgus?

Žinokit,       2018-02-19 8:04

tiesiogiai mes pajėgūs rinkti tik mafiją. Greit įves runkeliams elektroninius rinkimus - tad nuolat laimės liberoidai.

V. Landsbergis: jeigu žmonės pajėgūs džiaugtis gyv       2018-02-19 7:56

Tai dabar gerbiami komentatoriai parašykit, kokius gi Lazbergis padarėdarbus, kad žmonės džiaugtūsi? Nepainiokit seimo narių, prokurorų, teisėjų ir visų kitų klerkų.

Puons Tarabilda,       2018-02-19 7:53

Jūs dar ne Rygoje?

Asilas mokslų daktarui Jonui R.       2018-02-19 7:39

Dviprasmybės ir keturgubi įstatymai, dvigubi standartai ir mitomanija ne Lietuvos išradimas. Ne tuo adresu kreipiatės. Galetumet pradėt nuo Madame Albright, bet blauzdos per silpnos, todėl tik ant asilo tegalit paburnot, MTS mechanizatoriai su moksliniais laipsniais.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-19 7:11

to “StasysG—->dr. J.Ramanauskui (17.04) ir kitiem”. Ačiū, neįtikėtinai geras ir svarbus straipsnis. Kaip sakoma iki pilnos laimės gal tik tiek ir trūko.


Liudviko Narcizo Rasimo 2016-04-08 straipsnis “L. N. Rasimas. Gadinimas”

https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/l-n-rasimas-gadinimas.d?id=70883084

Tiesiog trūko jungiamosios grandies. Kaip gal žinai, savo pirmą straipsnelį apie tai parašiau 2016-04-13. Man atrodo, tada tokio straipsnio nebūčiau teisingai tada supratęs. Dabar visai kitas reikalas. Įsipaišo į sistemą. Truputį vėliau sužinosite. Man atrodė, kad gal fantazuoju, o pasirodo ne fantazija, o tikri dalykai vyko taip kaip galvoju. Modelis labai aiškus.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-19 6:56

to “Asilas mokslų daktaraui p.Jonui Ramanauskui     2018-02-18 17:14”. Rašote “Mes taip nemanome, todėl nepatariame Jums burnoti prieš valstybės atkūrėją, sutariame?”. Dar tokio asilo reikia tikrai paieškoti. Asile pasakyk, kas burnoja? Tik skaičiuojame atkūrėjo realiai nuveiktus darbus, jo nuopelnus. Kokie jie yra tokie jie ir yra. Patikrikint,asile, ar TIESĄ kalbu. Na taip, jei tiesa netinka, tad eik į tvartą, asile.

nuo bačkos       2018-02-19 0:17

Paų portalas skelbia interviu su patriaxu:
“Vytautas Landsbergis: jeigu žmonės pajėgūs džiaugtis gyvenimu, tai mano darbas padarytas”
Jeigu.
Į klausimą atsako paprastas skaičius: 37 000 - tiek ir dar su trupučiu, lietuvių nusižudė per pastaruosius 28 metus.
Dar 1 000 000 lietuvių nusipirko po bilietą į vieną pusę.
Kai paskutinis lietuvis aero uoste išvykdamas išjungs šviesą, belzebubo darbas bus visiškai padarytas.
Pagal landzgrybinį-kubylinį planą, pabaigtuvės numatytos 2030.

Stasiui G.       2018-02-18 23:42

Tėtušis negali pasirašyti po tokia įstatymo nuostata.
Nes tuomet Anūko partijėlei ir pačiam Anūkui būtų psdc.
Nes koncervai pagal sąrašus seiman kažkaip dar patenka, o viemandatėse jiems subines spardo bet koks kolchozninkas.

StasysG       2018-02-18 23:05

Todėl būtų sąžininga paklausti signataro V.Landsbergio, ar jis pasirašytų po šiuo signataro L N Rasimo pareiškimu dėl Konstitucijos 55 straipsnio vykdymo dviprasmiškumo šiandien? Manyčiau, kad nepasirašytų. Kodėl? Todėl kad jis taip aukštai pasikėlęs, kad tie dalykai jo nebejaudina. Atsirado žemėlapyje Lietuva? Atsirado, ir jam to pakanka. Kiti tegul remontais užsiima… Užsiėmė, bet jau svetur.

kaip gražu miške       2018-02-18 23:03

Ir pagiedos už tėtės sielą
Laštingala Galvažudys.

Tarabilda       2018-02-18 22:58

baikim burnoti. Geriau už jį pasimelskim.

Hegemono dvynių viršūnė(Twin Peaks)       2018-02-18 22:35

Cha, buvo tiesioginiai merų rinkimai ir ką išsirinkote? Ką išsirinko Vilnius, a? Rinksit tiesiogiai OBCHSS Prezidentu, ane? Jūs nepakartojami šaunuoliai.

StasysG --->dr. J.Ramanauskui (17.04) ir kitiem       2018-02-18 22:28

O ką nurodo Konstitucijos 153 straipsnis? Cituoju: “153 straipsnis
Kai ši Lietuvos Respublikos Konstitucija bus priimta referendumu, Lietuvos Respublikos Seimas iki 1993 metų spalio 25 dienos 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma gali pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas, kurios yra 47, 55, 56 straipsniuose, 58 straipsnio antrosios dalies 2 punkte, 65, 68, 69 straipsniuose, 84 straipsnio 11 ir 12 punktuose, 87 straipsnio pirmojoje dalyje, 96, 103, 118 straipsniuose, 119 straipsnio ketvirtojoje dalyje.”.——Deja, kaip rašo signataras Rasimas, nei naujas Seimas, nei pati TAUTA nieko nebenorėjo tobulinti ypač 55 straipsnio. Ta rinkiminė korupcija vyksta metai iš metų. Konstitucinis teismas kur? Kadangi jo niekas neprašo, tai jis tam rinkimų buldozeriui pritaria, toliau naudojasi privilegijosmis ir gražiai gyvena.

StasysG --->dr. J.Ramanauskui (17.04) ir kitiem       2018-02-18 22:13

Kodėl atsirado blogybės Seimo rinkimų įstatyme, apie kurias Jūs rašote? Pateiksiu SIGNATARO L N Rasimo paaiškinimą, kurio aš nebuvau skaitęs; pražiopsojau kažkaip. Cituoju: “L. N. Rasimas. GADINIMAS.  D E L F I . lt 2016 m. balandžio 8 d. 12:12 “Derindami konstitucines nuostatas ir rašydami Konstitucijos tekstą tam, kad jis būtų pateiktas Tautai priimti, pateikėme nemažai kompromisinių tekstų. Tą lėmė ne tik partinė situacija Atkuriamajame Seime, bet ir tai, kad kartu su Konstitucija turėjo būti paruoštas ir Seimo bei Prezidento rinkimų įstatymas. Tai buvo tiek pat sunkaus darbo ir politinės valios reikalaujantis kūrinys, kaip ir pati Konstitucija.
Kitaip tariant abu rezultatai buvo konstitutyviniai, t. y. neparašius ir nesuderinus vieno teksto, kitas praranda prasmę, nors ir kaip gerai būtų darbas padarytas. Rašant ir derinant Konstitucijos 55-tąjį straipsnį – vieningos nuomonės nepriėjome. Vieni siūlė, kad Seimas būtų renkamas vienmandatėse apygardose, kiti, kad pagal partijų sąrašus. Teko eiti pas deputatus Juozą Karvelį ir Joną Tamulį, faktiškai vadovavusius rinkimų įstatymo rašymui, ir derinti. Buvo sutarta, kad šį kartą pusė Seimo narių bus išrinkta pagal partinius sąrašus, o kita – vienmandatėse apygardose. Visgi visi gerai supratome, kad tokia mišri rinkimų sistema nėra demokratinė, nes sukuria nelygią išrinktųjų padėtį prieš rinkėjus, o ir patys rinkėjai, rinkdami Seimo nariais žmones, faktiškai savo valią išreiškia kaip simpatijas vienai ar kitai politinei organizacijai. Supratome, kad tokia sistema iš esmės nėra nei lygi, nei visuotinė, nei tiesioginė, todėl bendru sutarimu nutarėme, kad naujai išrinktas Seimas ją pataisys iki 1993 metų spalio 25 d. paprasta tvarka, t. y. kitokia, negu Konstitucijai keisti nustatyta tvarka. Vėliau prie šio straipsnio atsirado ir daugiau tokių, dėl kurių susitarti nepavyko. Jiems irgi buvo pritaikyta ta pati nuostata, kad tie straipsniai ar atskiros jų dalys gali būti pakeistos paprasta 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma

Taip atsirado Konstitucijos 153 straipsnis. Toks tad buvo didysis kompromisas, bet jis leido paleisti Atkuriamąjį Seimą, išrinkti jau nepriklausomybės sąlygomis ir Seimą, ir Prezidentą. Tą rašau todėl, kad tik suderinus Konstitucijos 153 straipsnio formuluotę, buvo galima 55 straipsnyje įtvirtinti visuotinę, lygią, tiesioginę ir slaptą rinkimų teisęs būtinybę. Nuoširdžiai manėme, kad naujai išrinktas Seimas visų pirma imsis rinkimų įstatymo pakeitimų arba tiesiog Konstitucijoje nurodys, kokia rinkimų sistema – proporcinė ar mažoritarinė yra Lietuvoje. Deja, Seimo nariais be didelių pastangų tapę per partinius sąrašus, nutarė, kad tokią privilegiją reikia išsaugoti, todėl kitiems gi kovojusiems vienmandatėse apygardose nebuvo jokių šansų net visiems sutartinai sudaryti 3/5 visų Seimo narių. Taip buvo žengtas pirmas korupcijos, kaip Konstitucijos 55 straipsnyje numatytos rinkimų tvarkos, gadinimas (lot. corrumpere – papirkimas, bet corruptio – gadinimas). Atsirado privilegijuotųjų Seime luomas – išrinktieji pagal partinius sąrašus Seimo nariai ir partinis egoizmas pasidarė norma”.

adg       2018-02-18 19:00

Objektyviai vertinant V.Landsbergį kaip politiką pagal jo vertybines nuostatas – tai liberalmarksistinų pažiūrų politikas, praeityje labai aktyviai siekęs Lietuvos nepriklausomybės TIK nuo Rusijos, tačiau ne nuo kitų valstybių -tokių kaip ES, siekiančios sunaikinti tautinių valstybių suverenitetus, ir Lenkija.

lietuvis       2018-02-18 18:29

as ir lenkiau galva pries ji ,pries LANZBERGI ,jis ejo ,teisingu keliu ,bet ,paslydo ,ant posukio,as jam linkiu ,kad jis pasveiktu ,sulauktu ,daug ,graziu ,gyvenime akimirku,.bet ,Sadunaite ,paprase ,kad,DEIMANTE ,Butu atvesta ,svest 100cio LIETUVOS,
magnolija ,neparode.o .kas yra jinai LIETUVOS PILIECIAI ZINO.
KITA BARIKADU PUSE.NE SU TAI .VYTAUTAI LANZBERGI NUEJAI.
APIE JA YRA DAUG MEDZIAGOS.JAI KA.

Koks Kvazimodas       2018-02-18 16:31

Tokia ir kvazimodiška kalba. Meeeee.

Jules Baugeureau       2018-02-18 16:28

J’avais un camarade. De meilleur il n’en est pas. Dans la partie et dans l’amitié. Turėjau draugą toje partijoje ir draugystei, geresnio neberasiu. Jam pakirpo stabdžius, o man sparnus. Mon coeur est déchiré. Soyons toujours unis, mano drauge! Kol politinės davatkos Karolinkoje rinks jurgius ir veidmainingai keliais einančias aplink bažnyčias iročkas su kolchoznicomis į LR Seimą ar į ES parlamentą - tol taip ir bus - nunykinėsime. Pakirpinės mums ne tik sparnus, bet ir stabdžius - lėksime pro langą. Pone daktare, Jonai Ramanauskai, jums kada nors yra pakirpę sparnus ar stabdžius?

Asilas mokslų daktaraui p.Jonui Ramanauskui       2018-02-18 16:14

Taip, tamsta daktare, mes negalime pargriauti Amerikos su Rusija, todėl ir pačiam patariame nesiplėšyti ir nebaidyt vėžių Lukos ežere Trakuose. Europos Saulė buvo nuleista 1945 metais ir pasidalintas pasaulis, kuriame Lietuvos neliko. Pusė Europos buvo pasiųsta Gulagan, nežinai? O legendinis generolas George Patton, nesutikęs su tokiomis dalybomis ir Europos pavergimu bei masinių Europos moterų išprievartavimu, genofondo dirbtiniu praskiedimu, buvo susprogdintas, nors dėl runkeliukų akių ir palaidotas su pompa - iškilmingai. Negi tamsta, pone daktare, esate stipresnis už generolą G.Patton’ą? Mes taip nemanome, todėl nepatariame Jums burnoti prieš valstybės atkūrėją, sutariame?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-18 16:04

to “Anti - Fantomasas     2018-02-18 11:35
Daktaras Ramanauskas, įlipęs į traktorių, skelbia karą Amerikai ir važiuoja Vašingtoną užimt - nukariaut. Kada baigsite blūdyti, draugai?”

Gal ir blūdinu, visko gali būti. Tačiau mano blūdą reikia paneigti ne karksėjimu, o konkrečiai motyvuotai. Tam Jūs privalote atsiversti 1992-07-09 Seimo rinkimų įstatymą ir būtinai patikrinti, kad yra to įstatymo SIGNATARAS. Jeigu kartais tenai aptiksite, kad signataras yra Vytautas Landsbergis, tai tuomet kaip tamsta suprasti, ar tai BLŪDAS ar blūdijimas. Ir dar būtinai patikrinkite (esu tas, kuris irgi niekuo netiki, pirmiausiai patikrinu ir įsitikinu) galiojančio Seimo rinkimų įstatymo (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.06267D86738E/lyGURhvddO) 42 str. 2 dalį: “2. Asmuo, įrašytas į kandidatų sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje, turi teisę tuo pat metu būti iškeltas kandidatu į Seimo narius ir vienoje vienmandatėje rinkimų apygardoje.” Tai yra tas pats asmuo į tą patį Seimą per tuos pačius rinkimus GALI kandidatuoti dviem skirtingais būdais, o save išsikėlęs tokios teisės NETURI. Kur čia matote Konstitucijos 55 str. įtvirtintą lygios rinkimų teisės principą? A, NEMATOTE, o ką jūs matote? Bolševikinę propgandą. Pasižiūrėkite dar kartą. Yra net sugalvota galiojančia SRI redakciją taip transformuoti į oficialų SRI (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.06267D86738E) tektą taip, kad 42str. 2-a dalis pasidaro 33 str. 1-ma dalimi: “Kiekvienas kandidatas į Seimo deputatus gali būti įrašytas tik į vienos politinės partijos ar visuomeninio politinio judėjimo iškeltų kandidatų sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje. Asmuo, įrašytas į tokį sąrašą, turi teisę tuo pat metu būti iškeltas kandidatu į deputatus dar ir vienoje vienmandatėje rinkimų apygardoje.” Ir kaip taip sugalvoti sujaukti SRI ir pakeisti tų pačių nuostatų NUMERACIJĄ. Kam to reikia, iš kur toks variotizmas atsirado??? Manau, kad oficiali SRI atsirado todėl, kad PASLĖPTI 2016-04-13 straipsnyje “Eilinį kartą antikonstituciniai rinkimai - valdžia nelegitimi” (http://www.ekspertai.eu/eilini-karta-antikonstituciniai-rinkimai-valdzia-nelegitymi88021/) panaudotą numeraciją. O dabar sulyginkite SRI tuos tekstus ir pamatysite, kad 1992-07-09 buvo priimti DU SRI su skirtingomis straipsnių numeracijomis ir juos abu tą pačią dieną pasirašė tas pats Vytautas Landsbergis. Tai kas čia BLŪDIJA, kas daro tas NESĄMONES?
Būtinai patikrinkite per dieną 5 kartus, ar TEISYBĘ sakau, ar blūdiju. Jeigu kartais patikrinus visgi visą laiką aptiksite V.Landsbergio pavardę ir po abiem tekstais, tai nesakykite, kad blūdiju, o sakykite, kad Jūs pats ASILU užgimėte, kitą įvardindamas, kaip blūdijantį.

to kalbos, kalbelės       2018-02-18 13:38

O tai pats tuos darbus nudirbai, o ne Landsbergis, ane? Ką Landsbergis nudirbo Jūs jau bebaigiate išparceliavoti - pragerti kaip tie bajorai LDK. Manai, kad tuo didžiuoju darbu buvo Stalino saulės parvežimas į Lietuvą arba Marcinkevičiaus Lenino ratai su gėlių vazonu jame, ane?

kalbos, kalbos, kalbeles       2018-02-18 13:11

pamirso p. Landsbergis S.Neries zodzius:
-Zygiais, o ne zodziais, mes Tevyne mylime!

Jules       2018-02-18 12:38

O mes pritariame p.G.Karoso kalbai ir sveikiname jį su Šimtmečiu, bet nereikia nukrypti ir į lankas, į šunkelius, ir visas mūsų bėdas, ir nelaimes versti p.Landsbergiui. Nereiktų užmiršti, kad mes prezidentu 1993 metais išsirinkome LK(bolševikų)P CK Pirmąjį sekretorių ir sugrąžinome į aukščiausią ir žemiausią valdžią, ir į “Prichvatizaciją” Centro Komitetą, kurį valdžioje ir versle tebeturime iki šiol. Mes vieni neatsikūrėme nei 1917-1920 metais, nei 1990 metų kovą, o mums labai stiriai padėjo. Anuomet vokiečiai, Rytų Prūsija, Antrasis Žalgiris, o dabar visai neseniai jankiai. Tad nereikia susireikšminti ir pervertinti savo jėgas, ir indėlį, kad nebereiktų dar kartą atgimti, nes to kito karto gali jau ir nebebūti. ES turi būti Tėvynių Sąjunga, Nacijų Sąjunga ir jokiu būdu ne Federacija, tad kame reikalas? Ko priešinamės, o ne švenčiame Lietuvos Respublikos Šimtmetį?

Ar jum nekyla klausimas       2018-02-18 12:22

Kodėl pagal apklausas tokį žemą populiarumą turintis ir taip visų nemėgstamas V. Landsbergis nepraranda savo įtakos ir yra toks įtakingas? Susimamąstykime.

Jau seniai laikas       2018-02-18 11:57

panaikinti Landsbergio monopolį į Signatarų namų balkoną vasario 16-ąją, jis to seniai nebevertas. Tik kad mes labai jau nuolankūs, niekas nenori pyktis su šituo įtakingu intrigantu. Šiemet ryškiausią Vasario 16-osios kalbą Lukiškių aikštėje pasakė Gintaras Karosas, tokios kalbos turėtų būti sakomos iš Signatarų namų balkono. Keista, kodėl šios kalbos dar į savo prtalą dar neįsikėlė tiesos.lt, žr. http://alkas.lt/2018/02/16/vilniuje-ivyko-vasario-osios-patriotines-eitynes-nuotraukos/

Hegemono dvynių(Joe-Winnie) viršūnė       2018-02-18 11:46

Tai Landsbergio laiškai Lietuvai. Landsbergis vienas pargriauti Blogio imperijos sąjungininkų negali, ypač kai trukdo kolchoznicos ES parlamente ir Lietuvoje - ekskomjaunimo aktyvistės ir LDDP karalienė Lietuvos konservatorių partijoje. O Jūs jam nepadedate, o tik nuolat trukdote, ypač tyčiodamiesi iš valstybės atkūrėjo - griaunate Lietuvą su ugnele ir liūtiška neapykanta atkurtai Lietuvos valstybei, vadindami tai - “Istorine klaida”.

Lyg ir       2018-02-18 11:19

gražūs žodžiai ir daugumoje teisingi, tačiau… Žodžiai, kokie jie bebūtų gražūs, lieka tik žodžiais. Žmogų, bendruomenę, valstybę apibudina darbai. Ir tik darbai. Todėl šiais žodžiais gali patikėti tik tie, kurie neišmoko girdėti tarp žodžių, skaityti tarp eilučių ir matyti tarp darbų. Taigi taip skaitant ką naujo pamatome? Ogi nieko. Tiksliau, tą patį nesavikritiškumą, jokių pastangų keistis pačiam ir daryti įtaką bent savo artimiausiai aplinkai. Štai jo teiginiai: “nevogti”, “nekandžioti savo artimo” ir t.t. Tai kodėl neauklėja savo anūkėlio, kad tas nesikandžiotų prie kiekvieno kampo, jo žmonelės, kad nevogtų ir nežalotų vaikų moralės. Ir apie tai, kad jo išauklėtas anūkėlis išvirto į aršų liberalą nė žodžio. Išpažinties, pone VL reikia, o ne abstraktaus paplepėjimo. Ir tokios, kad nieko nebūtų tarp žodžių nei tarp eilučių. Lauksime.

infowar       2018-02-18 11:16

Buratinų bukumui nėra ribų. Ruskių troliui “O.G” pakanka pataikaujant kvailiams pakritikuoti Patriarxą ir mulkiai jau ploja.
Taip, Patriarxas yra veidmainis. Bet tai nereiškia, jog smerkiant konervų tėtušį būtina pritarinėti lubiankos troliui.
Mulkių atmintis trumpa, o galvoje vien pjuvenos- buratinams nerūpi, jog čia pat po kitu straipsniu “O.G.is” teisina Krymo aneksiją, kad laido grąsinančias užuominas dėl Klaipėdos.
Tokį publikos vištakumą sunku suvokti.
Tačiau nestebina. Portalo adminas irgi leidžia ruskių agentui laisvai varyti propagandą.

Žąsiuk,       2018-02-18 11:11

sovietmečiu anas tyrinėjo Čiurlionį, muzikos meną, o ne okupantui tarnavo kaip pats ar pati, kaip ta kolchzoznica ES parlamente, kuri užsiiminėjo kolchozų plėtra, stiprindama Blogio imperiją, nežinai?

Kaip        2018-02-18 10:59

sovietmiečiu išmoko anas (pats pasivadino propiesoriumi) demogaogiją varyti, taip ir varo. Ir nesvarbu, kas moka - Rytai ar Vakarai. Svarbiausia, kad mokėtų ir aukštintų. Ale nieko naujo. Buvo toks Liuciperis. Jis irgi save aukštino… Kuo jam viskas baigėsi, irgi ne paslaptis.

Anti - Fantomasas       2018-02-18 10:35

Daktaras Ramanauskas, įlipęs į traktorių, skelbia karą Amerikai ir važiuoja Vašingtoną užimt - nukariaut. Kada baigsite blūdyti, draugai?

Na ir ką čia       2018-02-18 10:30

ant vieno žmogaus sukrovėte? Viso pasaulio blogybes ir Jums, žąsiukai, ne gėda? Esat tokie drąsūs ir ant tiek ciniški, ir nagli, kad galite Amerikai karą vienu mostu paskelbti ir pražudyti šalį, nenaudėliai, a? Ar neprisišauksite savo šeimoms tokiu gėdingu elgesiu nelaimės, ką manote?

O.G.iui       2018-02-18 10:12

Ruskių agentėli - nesikišk į mūsų reikalus.

G.P.       2018-02-18 9:58

Kalba graži. O darbai? Lito sunaikinimui pritarė “patriarchas” ar pasipriešino? Lietuvos žemės išparceliavimui atėjūnams pritarė “patriarchas” ar pasipriešino? Lietuvos pavertimui neomarksistinių globalistų provincija pritarė “patriarchas” ar pasipriešino?

Ir t.t.

patriarxuj       2018-02-18 7:04

O kaip Anūko nepotizmas paveldint postą?
O kaip dėl korupcijos varant Austėjos biznius.
Ar ne nuo to reikia pradėti apsivalymus?

Agnė       2018-02-18 5:10

“Gaila žmonių, kuriems atrodo, kad didžiausias malonumas – tai įkasti savo artimui.”
Tai nuo anūko ir pradėkim! Pralaimėjai rinkimus, nusiramink. Dar niekada taip nebuvo, kad po seimo rinkimų, jau antri metai, bandoma atvesti tautą į protą įrodant, kad ne tie laimėjo. Gerai, nors Vasario 16 pabuvom be kolhoznikų, karbauskinų, runkelių, gandragalvių ir t.t.

Veidmainis velnio profesorius       2018-02-18 1:32

Lietuva žlunga akyse, tuoj prarasim pusę tautiečių ir paskutinius valstybingumo likučius, bet apie tai nei žodžio, burba kažkokius poterius, moralizuoja, kai pats nieko nesilaiko ir nevykdo iš to, ką kalboje kitus kviečia daryti. Nuo pat sąjūdžio laikų taip mus visus mulkina, klastingas veidmainis.

Tos jo gražios kalbos,       2018-02-18 1:12

besiskiriančios nuo darbų, hipnotizuoja ir mulkina mus jau 30 metų. Ar ne šitas apšepęs profesorius sulošė tobulą šachmatų partiją: įpiršo mums raudonąją Dalią, kuri be visų kitų niekšybių, niekada nežinojo, nežino ir nesivargina sužinoti, kur yra Deimantė, kuris įslaptino ir įteisino KGB-istus bei apgaule atviliojo Lietuvą į pražūtį.

netikiu, netikiu, nepasitikiu       2018-02-18 0:37

ne vieną kartą turėjo konservos valdžią - galėjo tramdyti raudonuosius nusikaltėlius.
me.
patys pradėjo šokti pagal komuniagų dūdelę...

$+$       2018-02-18 0:30

“Nascuntur poėtae, fiunt oratores. Barbara non facit philosophum”.  (Poetais gimstama, kalbėtojais tampama. Barzda filosofu nepadaro). Neprisimenu kieno posakis.

Al.       2018-02-18 0:05

Manau teisingai pasakyta. Sadūnaitės ir Plumpos kalbų nekartoja, bet papildo.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-17 22:59

“Plėšdamas aplink, tu apiplėši ir pats save. “. O ką daryti apiplėštiems? Turiu omenyje lygia rinkimų teisę, įtvirtintą Konstitucijoje. Kas 1992-07-09 pasirašė tokį Seimo rinkimų įstatymą, pagal kurį turime tokią situacija:“Daugiamandatėje išrinktas Seimo narys jau po dviejų savaičių vėl skuba į tuos pačius rinkimus į tą patį Seimą, kad dar kartą būtų išrinktas tam, kad jo neišrinktas kolega partiniame sąraše patektų į Seimą. Aukščiausias idiotizmas. Išsityčiojimas ir iš teisės ir iš demokratijos. Pasaulis tokių šposų nėra girdėjęs. Gėdų gėda. Tokiu būdu turime keturias seimūnų rūšis: pirmarūšiai yra tie, kurie yra dvigubai išrinti daugiamandatėjė ir vienmandatėje. Turime antrarūšius Seimo narius, kurie išrinkti tik vienmandatėse apygardose. Turime trečiarūšius Seimo narius, kurie išrinkti tik daugiamandatėje apygardoje. Ir pagaliau turime ketvirtarūšius Seimo narius, kurie visai niekur nėra išrinkti ir į Seimą patenka tik todėl, kad turime dvigubai išrinktus Seimo narius. Taip yra surėdyta pagal 1992-07-09 LR Seimo rinkimų įstatymo 42 str. 2 dalį, kurį priėmė LR signatarai, o pasirašė Lietuvos strategas, tada Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis. Akivaizdžiai ir labai grubiai yra sulaužytas tada galiojusio Laikinojo Pagrindinio įstatymo, o vėliau ir LR Konstitucijos lygios rinkimų teisės principas. Visi septyni Seimai yra išrinkti pagal antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą. Todėl visą laiką Lietuva yra okupuota antikonstitucinių jėgų.”

punktai       2018-02-17 22:51

“Ir tebūnie Dala Lietuvos dalia”
“Referendum-dum - tfu, tfu!”
..
Laisvės premijos “laureatas” pamiršo priminti N. Sadūnaitės klausimą:
Kur yra ir ar dar gyva Deimantė Kedytė”?
Nepaklausė.
Tai ko verta ta kalba?
Veidmainystė.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.