Partijos

Vytautas Vyšniauskas. „Konservatorių“ totalitarizmas. Atsakymas partiniam jaunimui

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 15 d. 19:40

34     

    

Vytautas Vyšniauskas. „Konservatorių“ totalitarizmas. Atsakymas partiniam jaunimui

Po Seime Sąjūdžio 30-mečio minėjimo proga pasakytų kalbų sujudo Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partinis jaunimas, panoręs reaguoti visų pirma į minėjime pasakytą mano kalbą.

Seimo narė ir TS-LKD jaunimo bendruomenės pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė parašė straipsnį, kuriame atkartojo partijos tikrovės vaizdinį nupasakojančius teiginius, prieš kurį laiką pažertus jos partijos kolegės Ingos Skrebytės rašinyje.

Tai tie patys teiginiai, kurie lėmė „konservatorių“ nesėkmę praeituose parlamento rinkimuose: Lietuva išgyvena geriausią tarpsnį šalies istorijoje, nes tik kvaili tamsybininkai gali skųstis didėjančia emigracija (tai, mieli kolegos, rodo mūsų laisvę!), augančia socialine atskirtimi ir skurdu (svarbiausia, kad šalies ekonomika auga, o verslas yra nepriklausomas!), suvereniteto atsisakymu ir ištirpimu tarptautinių darinių ir užsienio korporacijų įtakų raizgalynėse, nemažėjančiais savižudybių mastais.

Ir taip, svarbiausia – šventvagiška kalbėti apie tai, kad Lietuvą valdančios partijos – visų pirma liberalai ir „konservatoriai“ – yra korumpuotos ir faktiškai vykdančios nusikalstamas veikas tuo pačiu metu, kai savo rinkėjams aiškina apie skaidrumą, sąžinę ir laisvę.

Laisvę meluoti rinkėjams, laisvę nesilaikyti pažadų, laisvę visus savo kritikus laikyti valstybės išdavikais. Prieš porą metų matėme liberalų reklamą su daužoma stikline „korupcija“. Matėme prieš porą metų ir jų pirmininką sulaikomą STT. Šiemet ryškėja ir TS-LKD ryšiai su „MG Baltic“ koncernu, prieš rinkimus derintos programos.

Kodėl vietoj to negalime tiesiog girti vieni kitų ir apsimesti, kad šalis nėra atsidūrusi ant tragedijos slenksčio?

Jei tendencijos nesikeis, karo atveju nelabai bus kam ginti šalies, greitai nelabai kam bus studijuoti šalies aukštosiose mokyklose, nelabai bus kam mokėti pensijas – dabartinis jaunimas savo senatvėje pensijų jau tikrai nebegaus, nes jų nebus iš ko mokėti, kadangi darbingo amžiaus žmonių tolydžio mažėja.

Šiandien jau tik aklas nemato, kad Lietuva siaubingose kančiose miršta, ir tik prie jos prijungta Europos Sąjungos dotacijų lašelinė dar palaiko jai gyvybę.

Tai reiškia faktinę priklausomybę nuo ES, kurios finansų nemokame efektyviai panaudoti ir tik išdaliname fasadų rekonstrukcijoms ir abejotinos naudos projektams, per kuriuos įsisavintos lėšos nugula į kišenes tiems, kas „dar niekada taip gerai negyveno“, kai tuo tarpu provincija skursta nedarbe, pašalpose ir pensijose.

Kartais naiviai aiškinama, kad emigrantai parsiunčia pinigus, kurių čia nebūtų uždirbę.

Neturima elementaraus suvokimo, kad išmirus arba išvykus jų artimiesiems, tų pinigų niekas nebesiųs, o gyvybinė ir kūrybinė tautos galia bus prarasta amžiams.

„Konservatoriams“ tai nerūpi. Jiems atrodo, kad lietuvių kalbos neprarandame, nes ja vis dar kažkas kalba. Jeigu katastrofiškai žemą jaunuomenės raštingumo lygį suvokiame kaip išraiškos laisvę, kaip laisvę klysti, tuomet, aišku, viskas yra gerai.

Ir visai nesvarbu, kad paniekinę Konstituciją norime iškraipyti kalbos raidyną, kad kavinės savuosiuose meniu gatvėse neretai atsisako lietuviškų užrašų, kad visuotinai šaipomės jau vien iš užsienietiškų terminų lietuviško atitikmens paieškų.

Jie įsivaizduoja, kad alternatyvų vyro ir moters sudaromai šeimai kūrimas, Kalėdų pavertimas komerciniu pasismaginimu, institucinis vaikų grobimas iš šeimų dėl menkiausių smulkmenų, moksleivių tvirkinimas seksualinių mažumų propaganda mokyklose ir panašūs dalykai nerodo tradicijų praradimo, nes vis dar susėdame prie Kūčių stalo užkirsti sintetinių maisto imitacijų, jau seniai sintetiniu pusfabrikačiu pavertusių žmonių širdis, be kurių tyrumo jokios tradicijos nėra įmanomos.

R. M.-Mikulėnienei atrodo, kad Vasario 16-osios minėjimo dalyvių gausa jau savaime liudija patriotizmo klestėjimą, kai vis masiškiau nyksta supratimas, kam ta valstybė apskritai reikalinga, ir vis mažiau žmonių nori su ja apskritai saistytis, o vienintelę valstybingumo ir tautiškumo prasmę mato krepšinyje ir masiniuose koncertuose.

Partiniam jaunimui itin nepatiko Sąjūdžio minėjimo proga išgirstas priekaištas, kad būtent „konservatoriai“ pirmieji išdavė Sąjūdžio idealus.

Išlieta daug ironijos, tačiau adekvačiai sureaguoti taip ir nesugebėta, tarsi minėjime norėta tik bukai kaltinti valstybės ir tautos išdavimu – visai taip, kaip įprasta patiems „konservatoriams“ valstybės priešais paskelbti visus partijos kritikus.

Buvo labai aiškiai įvardyti faktai: Sąjūdžio programoje smerkiama nekontroliuojama migracija, su stalinizmu lyginama tautų sumaišymo ir suliejimo politika, kaip alternatyva planuojama tautinė švietimo sistema ir tautos interesams tarnaujanti ekonomika.

Tuo tarpu Tėvynės Sąjunga, pasisakydama už Europos federalizaciją, už globalią Lietuvą, kuri neturi geografinių ribų, kartu su nusikalstamu „MG Baltic“ valdomu Liberalų Sąjūdžiu darydama neoliberalią švietimo reformą, ugdymą ir aukštąjį mokslą versdama tarnauti verslo, o ne tautos ir valstybės interesams, tiesiog papunkčiui išduoda absoliučiai kiekvieną Sąjūdžio pamatinio nepriklausomos tautinės valstybės idealo aspektą.

Šaltai konstatuojamas faktas.

Nuogąstaujama, kad iš tribūnos Seime išdrįsta suabejoti partijų ir rinkimų demokratiniu veiksnumu. Pusė šalies gyventojų rinkimuose niekada nedalyvauja, kita pusė – mėtosi tarp naujų gelbėtojų ir senų nomenklatūrinių partijų, kurios visos it viena stumia neoliberalią ideologiją, skatina Lietuvos globalizaciją ir emigraciją, o jokių priešnuodžių nuo išsivaikščiojimo ir nepakeliamo psichologinio klimato nepasiūlo. Jau nekalbant apie korupcinius skandalus, kuriuose paskendo patys „konservatoriai“.

Tautos referendumai yra sabotuojami, galintieji savavališkai sprendžia, kam leisti referendumui rinkti parašus, o kam – ne, esminiai nacionalinės svarbos klausimai – tokie kaip nacionalinės valiutos pakeitimas į eurą – sprendžiami be referendumo, o oficiozinei linijai paprieštarauti norintys piliečiai išvadinami runkeliais, obskurantais ir kitokiais atsilikėliais. Konstitucinis Teismas, kurio tauta nerinko, skelbia su Konstitucija prasilenkiančius išaiškinimus pagal „konstitucinę dvasią“, kurie yra galutiniai ir neskundžiami. Kas galėtų paneigti, kad demokratija Lietuvoje yra tik fasadinė?.. Ji paprasčiausiai niekam nebeatstovauja.

„Konservatoriai“ nuolatos bet kokią kritiką jų atžvilgiu laiko kritika pačiai valstybei, demokratijai ir laisvei. Kaip alternatyvą savo partijai įsivaizduoja tik tarnavimą „putiniškai rankai“, išėjimą iš NATO ir ES. Putino Rusija niekada nebus Lietuvai draugiška, o NATO yra būtinas apsaugos nuo jų garantas, tačiau „konservatoriai“ nesupranta, kad gali būti už NATO ir prieš Putiną, ir vis tiek kritikuoti jų partiją. Adolfas Hitleris gyrėsi savo partiją pavertęs valstybe.

Panašu, kad „konservatoriai“ irgi mintyse yra įvykdę tokį virsmą, nes savo partiją tapatina su valstybe. Toks susitapatinimas yra vienas svarbiausių totalitarinio mąstymo bruožų.

Aristotelis sakė, kad tironijoje vienintelis laisvas žmogus yra pats tironas, o visi likusieji – vergai. Panašu, kad „konservatorių“ mąstysenai toks protų valdymo braižas nėra svetimas, nes visi šalies gyventojai yra priklausomi nuo „konservatorių“ malonės, kuri lemia, ar kas nors nebus paskelbtas Rusijos agentu. Tie patys rusai sako, kad jei turi galią, tai proto nereikia.

Sąmoningas atsisakymas mąstyti, bet kokią kritiką suvedant į tarnavimą Rusijai, tobulai atitinka šią rusišką ištarmę. Keista, kad didžiausi kovotojai su Rusijos grėsme iš esmės vadovaujasi rusiška mąstysena. R. M.-Mikulėnienė savo argumentu įveikia pati save: emigracijos mastai, korupcija, žlugusi švietimo sistema ir abejingumas savo tautiečiams, pasak jos, yra „laisvos valstybės požymiai – tokios, kokią kūrė ir sukūrė Sąjūdis.“

Ar tikrai Sąjūdis Lietuvos valstybę kūrė tam, kad korupciniais ryšiais pasismaugusios partijos diktuotų Lietuvai įstatymus pagal verslininkų užgaidas?

Politikė siūlo pasižiūrėti 1994 m. nuotraukas, ar tikrai niekas nepasikeitė nuo to meto į gera? Pasikeitė, bet ne tik į gera: žmonės išsivažinėjo, išsivaikščiojo, šeimos iširo, senoliai nuskurdo, jaunesni išsižudė, likę prasigėrė.

Galiausiai R. M. Mikulėnienė griebiasi „paprasto žmogaus“ kortos: esą pesimistinis požiūris jį paralyžiuoja ir skatina nieko nebedaryti valstybės labui. Netiesa.

Būtent tokios „konservatorės“ savo žodžiais ir darbais Lietuvą paralyžiuoja – tą puikiausiai liudija tūkstančių žmonių nuotaikos po Sąjūdžio minėjimo, kurie kartoja trisdešimt metų laukę tokių kalbų, ir pagaliau su ašaromis akyse pajutę bent kažkokią viltį dėl Lietuvos ateities.

Viltį, kurią „konservatoriai“, kartu su kitais nomenklatūrininkais, pasiglemžusiais Sąjūdžio vardą ir paniekinę jo idealus, buvo taip ilgai atėmę iš Lietuvos žmonių...

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pagarba       2018-06-18 12:11

šitam jaunuoliui.
Ir nuoširdžiausia pagarba Tavo, gerb. Vytautai, pedagogei Mamai.

Pikc       2018-06-18 1:07

Atkreipkite dėmesį, kad labiausiai dėl V. Vyšniausko pasisakymų “putojasi” dvi grupės: vatnykai (čia atstovaujami “jėzuso” ir konservatnykai (čia atstovaujami “pikasiaus” - kuris (t.y. tas tikrasis), beje, buvo raudonas kaip makakos užpakalis). Sakyčiau, gana simptomiška ir šį tą sako apie abiejų grupių giminingumą. wink

Arvydas       2018-06-17 20:57

Tas vaikis yra protingas. Pagarba.

Ema       2018-06-17 7:59

Betgi kokie nelaisvi žmonės yra tie liberalizmu persismelkę save vadinantys “konservatoriais” ale konservatoriai. Iš vienos pusės jie baisiai dreba, kaip į kiekvieną mūsų žodį reaguos kremlius, o jeigu tai jam patiks, neduok, Dieve, iš kitos pusės paniškai bijo Briuselio, kad kokiais ksenofobais ir netolerantais neapšauktų, bet jiems nesvarbu, ką apie tai mano piliečiai, jų rinkėjai, jiems tai nesvarbu. O man visai nesvarbu, kaip kokia iniciatyva atrodys tam kremliui, man svarbu, kaip jaučiamės mes, čia, Lietuvoje, o jaučiamės nekaip. Triūbydami apie grėsmes iš kremliaus, jie jau perlenkia lazdą, jau tampame atsparūs toms jų baimėms, ir, neduok Dieve, jeigu iškiltų grėsmė ar karo pavojus, gali būti, kad daug piliečių jau ir nebepatikėtų, ir šito būtų pasiekę mūsų “konservatoriai”, bet gal jie tyčia taip ir daro? Kyla įvairiausių minčių, netgi tokia, kad jų veikla ir yra naudingiausia kremliui… Taigi, o Vytautas elgiasi šauniai drąsiai sakydamas tiesą, mano pagarba jam. Smagu, kad tiek dėmesio sulaukė jo drąsus žodis, buvau nustebinta, kai patyriau, kad ir toli nuo politinių ir visuomeninių įvykių esantys žmonės, netgi labai jauni, sureagavo į jo kalbą. Gal dar ne viską būsime praradę?

konservatoriiai už       2018-06-16 21:55

“Laisvę meluoti rinkėjams, laisvę nesilaikyti pažadų, laisvę visus savo kritikus laikyti valstybės išdavikais”. Ko gero jie jau supranta, kiek yra patys save apsiš....  vadovaudamiesi savo ” geriau žinančių ” titulu. Tik jie pamiršo, kad šį titulą patys sau nusipaišė, niekas jiems jo nesuteikė. Ir jie niekada negalvojo apie bent jau toleranciją kitaip manantiems, nes labai susikoncentravo į toleranciją biologiniais pagrindais. Ir dėsnis apie pasekmes pasitvirtino. Tokiu ilgalaikiu ir beribiu savo oponentų įžeidinėjimu - jie leido užaugti kritinei masei žmonių, kurie net į dabar desperatiškai bandomas demonstruoti munduro plovimo pastangas net nekreipia dėmesio. Didžiuojuosi lietuviu, kuris nepuola “kovoti”, kad mėšlas smirda, o ramiai pasiima šakes laikui atėjus ir eina tvartą išsimėžti. Juk negali, žmogau,  taip palikti… grin

...       2018-06-16 19:27

Pražiopsojo “konservatoriai” puikų jaunimą iš Pro Patria, oi, pražiopsojo, o gal susizgribo, kad anie netiks, nes ne tą patį Dievą garbina? “Konservatoriai” ėmėsi Mamonai tarnauti, tai traukia prie savęs visokius užkulnius ir greituolius. Jie turi ką ir norėjo turėti, “niekada taip gerai negyveno”, bet kodėl urzgia ant tų, kurie mato jų parsidavimą Mamonai? Ne tik urzgia, bet ir savo skalikais pjudo, tegul ir pasilieka su savo supratimu apie gerą gyvenimą, tegul džiaugiasi patys savimi. O Vytautui ačiū už drąsą, už puikią Lietuvos tikrovės analizę.

Kodėl nutilo Vilniaus forumas       2018-06-16 18:09

Ir nevykdo savo iškeltų užduočių?

nusivylusi       2018-06-16 16:18

Kas tas partinis jaunimas? Langaitis su baltomis (???) pirštinėmis, svajojęs apie ministro postą, o jo negavęs metė mandatą ir išėjo į verslą. Kaščiūnas, ne tik pats lengvai įsivėlęs į MG Baltick voratinklį, bet bandęs ir Degutienę įvelti. Adomėnas, turintis puikų išsilavinimą, galėjęs produktyviai dirbti Lietuvos labui, o ne Mockui. Makauskas su Me to šleifu, Kernagis tėvo šešėlyje, senojo Landzbergio proteže Mikulėnienė, nieko nenuveiksi Lietuvai, parašanti konservatorius šlovinančių rašeinėlių. O apie anūką tai nėra net ką pasakyti - visiškas 0, intrigantas ir skandalistas.

Konservatoriai       2018-06-16 14:33

yra hiperaktyvūs.Jie ir didžiausią nesąmonę pateiks kaip geriausią perlą,jei tik jie daro.Todėl reikia palinkėti šiems jauniems žmonėms energijos be atvangos ginant tiesos idealus.Neatvėsti ir su įkarščiu eiti nesikuklinant ten,kur širdis šaukia.Tada Dievas padės.

Hm?       2018-06-16 14:06

Tai Mikulėnienė iš Jedinaja Rossija? Pirmąkart girdžiu - ačiū už informaciją, bet dar reiktų pasitikslinti kai kurias detales ir bus aišku, kas per paukštytė. Visai Kubilius nusivažiavo, jei tokią laiko pas save?

Pažangios jėgos        2018-06-16 13:12

susiskaldžiusios,čia bėda.Ir jei jos nemoka toleruoti kad ir nedidelių skirtumų ir moka tik kritikuoti,tai vėl ateis į valdžią kgb statytinis.

viskas bus       2018-06-16 12:54

gerai, Raigerdai, nuo piktavalių ir klasitngų sutvėrimų, neabejotinai apsimesiančių V.Vyšniausko draugais, jį saugos ir kiti įžvalgūs ir patyrę žmonės. V.Vyšniauskas - šaunuolis, dabartinei Lietuvai būtinai reikalingi jauni, perspektyvūs ir teisingai mąstantys politikai, filosofai, ekonomistai, teisininkai ir kiti. Kalbant rimtai - daabr Lietuva nėra tokioje pavojingoje situacijoje, kaip kad buvo gerokai anksčiau, tačiau šiandien - kitos grėsmės ir kiti iššūkiai.

Priežastys       2018-06-16 12:27

Tarp koncervų daug prisipažinusių KGBešnykų.
Negi sakysi Tautai kas toks esi?.
Geriau užsislaptinti iki mirties ir dar truputį...ir šaukti “RŪSAJ PUOLA”.

Misteris       2018-06-16 12:20

Tariu AČIŪ autoriui.
Esate TIESOS karys iš prigimties.
Jeigu pavyktų tokių surinkti 500 ,-MONADĄ perverstume.

Raigerdas        2018-06-16 12:16

Turiu prisipažinti, kad žaviuosi šio jauno žmogaus įžvalgomis, jų tikslumu ir objektyvumu. Šis jaunas žmogus Lietuvai yra tikras išsigelbėjimas. Tikrai lietuviai yra nepaprastai gabių žmonių tauta, jeigu sugeba net tokiais sunkiais laikais išauginti tokio aukšto dorumo, nepaprastai drąsų ir protingą jauną žmogų. Tai mūsų Sabonis tik ne krepšinyje, o politikoje. Net nedvejodamas balsuočiau už jį kaip Lietuvos Prezidentą. Šitas jaunas žmogus gali pakartoti mūsų Didžiojo Vytauto žygdarbius. Aišku, fariziejai puls jį kaip tik išmanydami, ir Pikasas jau mato jame savo auką. Bus dar klastingų pasiūlymų gerbiamam Vytautui Vyšniauskui, bet tikiu, kad jis sugebės atpažinti klastą. Klasta yra vienas iš pavojingiausių dalykų, nes priešiškai kalbantys žmonės nėra tokie pavojingi, o klastingi žmonės niekada tau tiesiai neišsakys savo priešiškumo. Klastingas žmogus kantriai lauks tavo klaidos, jis kantriai kaups savo neapykantą ir smogs tada, kada tu nesitikėsi, arba kada tau reikės pagalbos. Ir ta pagalba iš klastingo žmogaus bus peilis į nugarą. Kažkada tai bandžiau apie tai bandžiau paaiškinti a.a. Šliužui. Bet tada jis manęs neišgirdo.
Jeigu tai būtų LDK laikais, tai, be abejonės, gerbiamas Vytautas Vyšniauskas būtų kviečiamas būti Karaliumi kokioje nors šalyje, aišku, jeigu būtų leidęs jam jo titulas.
Galima daug vietų pacituoti iš Vytauto Vyšniausko puikios analizės, bet pacituosiu vieną, kuri gana tiksliai atspindi konservatorių politiką, ir jų tragedija yra tame, kad jie šito nesugeba suvokti, panašiai, kaip alkoholikas nesugeba suvokti savo tikrosios padėties, vedančios jį į pražūtį:“Sąmoningas atsisakymas mąstyti, bet kokią kritiką suvedant į tarnavimą Rusijai, tobulai atitinka šią rusišką ištarmę. Keista, kad didžiausi kovotojai su Rusijos grėsme iš esmės vadovaujasi rusiška mąstysena. R. M.-Mikulėnienė savo argumentu įveikia pati save: emigracijos mastai, korupcija, žlugusi švietimo sistema ir abejingumas savo tautiečiams, pasak jos, yra „laisvos valstybės požymiai – tokios, kokią kūrė ir sukūrė Sąjūdis.“ Tik aš pataisyčiau, kad ne rusiška mąstysena, o partijos “Jiedinaja Rosija” daugumos politikų mąstysena. 

to Jėzusas       2018-06-16 11:47

Siūlai grįžti prie bankų avenių, iš kur atplaukė Trockis į Petrapilį su amerikietišku pasu iš Prezidento rankų ar kaip? Žinoma, VU docentai šito tikrai nesupras su savo kvailinamais mamyčiukais - zubryliukais. Jiems rūpi aukšti balai, diplomai, o ne Tiesa ar tikros žinios ir tikri mokslai. Pseudo mokslas šiandien ant bangos - būrėjų ir raganų kiek tik nori Mūs Lietuvoje ant kiekvieno kampo, ypač oligarchijos dvaro politrukų.

Konservams        2018-06-16 11:16

Turi būti padarytas galas, kuo greičiau tuo geriau.

Jėzusas       2018-06-16 10:23

Jaučiasi jaunatviškas naivumas. Buvimas NATO jau automatiškai reiškia ištautinimą ir išvalstybinimą, be jokių jeigu ir t.t. Pasižiūrėkite kaip sekasi Turkijai atstovauti savo interesus ir balansuoti. NATO narė perka rusiškus S-400 ir kariauja Sirijoje su NATO kitų šalių siunčiamais teroristais. Reikia baigti manipuliuoti visokiais Hitleriais (Hitletis buvo tiek NATO, tiek ES idėjinis pradininkas) ir demonizuoti visokius Putinus. Putinas pats savaime nieko nereiškia, jei nesuvoki globalaus konteksto. Siūlau išeiti iš pripersto kambario ir pradėti studijuoti tautų valdymo teorijas, norint kažką susigaudyti.

Jūratė       2018-06-16 10:09

Vytautai, didžiuojamės, kad esi ir kad kalbi tiesą. Tiesa, pesimizmas kartais tikrai paralyžiuoja, tačiau nutylėti tos nevilties, kurioje gyvena lietuviai, tiesiog negalima. Įdomu tai, jog labiausiai ši kritika nepatinka tiems, kurie yra apsirūpinę, laido gerklę tribūnose, o šiaip jau - rūpinasi tik savimi. Jie parduoda iškirtimui mūsų miškus, o patys gyvena Turniškėse ir nacionaliniuose parkuose. Gal kas nors žinote kokį įtakingą, daug uždirbantį žmogų, kuriam aukščiau pateikta kritika patinka? Mielai sužinočiau, kas jie.

Pikasui       2018-06-16 10:03

Būtų vertinga ir išmintinga, jeigu, būdamas taip save vadinančių konservatoriu gerbėjas, atsakytumėte konkrečiai, ką tas vaikinas neteisingo pasakė. Tiesa yra svarbiausia, teisybė irgi. Žinote, esu už mūsų narystę NATO, esu už mūsų narystę ES (už tokią, į kokią stojome, už sąjungą, ne už kažkokią federaciją, kur nerinkti žmonės primetinės mums, ką turime daryti, kaip vaikus auklėti, kiek migrantų priimti ir t. t.). Ar jums neatrodo, kad konservatorių žmonės ne taip kalba su piliečiais, jiems rimtai reikėtų pakeisti toną, jeigu nori prisijaukinti sau rinkėjų. Mane labai sunervina, kaip pasakius kritišką žodį apie jų veiklą, tuoj pat esi apšauktas kremliaus išpažinėju, na ne taip reikia, juk gal esame demokratinė valstybė, gal reikia ir į piliečių pageidavimus atsižvelgti? Nebent jie jau atsižvelgia ir vykdo kitos pakraipos rinkėjų poreikius? Nebent jie nusprendė atstovauti kitą sluoksnį? Tuome reikia tai pasakyti. Žinote, didžiausia grėsmė valstybei - viduje ir netgi viršūnėse - jeigu toleruojama korupcija ir nusikaltimai, kas galėtų paneigti, kad tokie neparduos ir valstybės? Jie juk ją ir pardavinėja, o jūs barate supykusius piliečius, tikrai neprotinga, dar labiau atstumiate nuo šios grupuotės galimus rinkėjus, keiskite taktiką - nuoširdus patarimas, žmonės nemėgsta dviveidžių, melagių, vagių, viliuosi, kad jau nebemėgsta ir nebetoleruoja.

Fiasko.       2018-06-16 9:49

  Senoji konservatorių gvardija labai neapdairiai pasielgė, kai tapo pedofilų subinlaižiais. Nuo tada jie prarado didelę dalį savo elektorato, prarado blaivų mąstymą pradėjo elgtis neadekvačiai, tapo visiškai priklausomi ir paklusnūs pedofilų bosams. Todėl pats laikas jiems pasitraukti iš politikos, nes kitaip jų laukia gėdingas fiasko…

Pikasas       2018-06-16 9:04

Išgirdus Vytauto Vyšniausko kalbą Seime bei perskaičius jo šį rašinį susidaro įspūdis, kad šis magistrantas dabartinės politinės daugumos buvo pasirinktas neatsitiktinai. Tą įrodo ir specifinių komentatorių aktyvumas. Negalima teigti, kad vaikino pateiktuose teiginiuose visai nėra tiesos. Ji yra, bet daugiausiai atsirinkti, deja, populistiniai akcentai kurie paskęsta demagogijos jūroje. Toks stilius pastaruoju metu tampa vis populiaresnis net ir tarp aukštas pareigas turinčių politikų ar valdininkų. Gal tai lemia ir tas faktas, kad dalis Lietuvos darbingos visuomenės plačiai pasklido po turtingesnes šalis? Manau, kad didesniuose miestuose sugebama į tokias tokių agitatorių pastangas žvelgti giliau. Koks santykis kitur? - reiktų atskiro tyrimo. Manau, kad situacija komplikuota. Lietuva šia prasme nėra labai išskirtinė. Kai kuriose labiau Kremliaus paveiktose bei įtakotose šalyse matome pavyzdžius kokią galią tam tikram visuomenės sluoksniui turi pigus populizmas. Situacija pas mus turi vieną papildomą problemą. Esame prie Rytų imperijos sienos į mus žiūrima, kaip Kremliaus katastrofos dalį. Šia prasme netgi kokia Vengrija ar net Lenkija gali jaustis šiek tiek saugiau. Net ir Čekijos lyderio sudegintos didžiulės trumpikės atrodo tik kaip smagi pramoga. Mes tokių ar panašių pramogų negalim sau leisti. Nemanau kad prie tokių rašinių susirikiavę nuolatiniai Kremliaus interesų “čiulbėtojai” atspindi visuomenės daugumos požiūrį. Tačiau net ir toks jų kiekis trukdo visuomenės sąmonėjimo procesui, kuris neatsiejamas nuo mūsų laisvės ir demokratijos kūrimo. Be šių sąlygų ekonominis augimas tampa dar sunkiau įmanomas. Politinė korupcija taip pat atlieka prie kojos pririšto akmens funkciją. To taip pat negalima nepastebėti…

 

Reikia teisingumo       2018-06-16 9:00

Konservatoriai išdavė mus ir apgavo - žiauriai apgavo.

...       2018-06-16 8:46

Delfis mano komentaro kažkodėl nepraleido ir nebeleidžia komentuoti, todėl pabandysiu čia padėkoti šiam jaunuoliui, AČIŪ! ‘Konservatorių” jaunimėlis nesuvokia, kodėl būtent šita grupuotė užkliuvo Vytautui, nors atrodo labai aiškiai pasakyta, todėl, kad daug krikščioniškai ir patriotiškai nusiteikusių žmonių pasijuto apgauti, nejaugi dar reikia aiškinti? Apgavote mus daugelyje dalykų, aš, asmeniškai atsitokėjau nuo 2012 05 17, kai regėjau nežmoniškumą Garliavoje ir šios valdančiosios partijos laikyseną tų klaikių įvykių atžvilgiu. Gal ir reikėjo tokio sukrėtimo, kitaip nebūtume pamate jų tikrojo veido. Dabar gi jie vaidina konservatorius, nors vykdo globalistinę liberalizmo politiką, kame čia netiesa? A, turime dėl visko džiaugtis ir dėkoti šiai partijai, netgi dėl didžiausios Europoje socialinės atskirties, savižudybių (netgi jaunimo), emigracijos, džiaugtis angliškais užrašais sostinėje, pamiršti, kokia vertinga mūsų kalba, nustumti ją į virtuvės lygmenį, anot jų jaunimėlio - viskas tik į gerą, taip gerai dar negyvenome, vajetau, kaip smirda Brežnevo laikais. Ne mes nuo jūsų atsiribojome, bet ūs nuo mūsų, ir apgailestauju, kad renkatės tokius šungrybius majauskus, adomėnus, langaičius, ruporais turite užkulnius-ramanauskus, o netenkante tokio jaunimo, kaip Vytautas Vyšniauskas, Vytautas Sinica, dar ir daugiau praleidžiate užsidėję savo žydrus akinius, kurie tik jus pačius tik jums patiems gražius rodo :D Kas belieka mums? Ogi auginti tokius Vytautus!

Kagi,       2018-06-16 8:11

daugiau negu tiesa.

Būtų gerai,       2018-06-16 6:05

kad per artimiausius Seimo rinkimus koncervatoriai nepraeitų 5% barjero. Jie to tikrai verti.

O kas ta...       2018-06-16 1:45

O kas ta Mikulionienė?Paprasčiausia kažkieno dukrelė,konservatorių prastumta į pirmuosius viršuje pagal sąrašą.Pasėdėjo Briuselį,dabar sėdi Seime ir kilnoja rankelę
pagal partijos nurodymus,negalvodama apie tautos likimą.Ciniškas jaunimėlis tikrai Lietuvos neišgelbės.Ir negelbės,nes rūpestėlis tik apie save.Pagalvok,Milulioniene,
gerai pagalvok ar neklysti šiandien,nes rytoj gali būti jau vėlu kuo nors pagelbėti
Lietuvai.Tėvynę reikia mylėti,už ją kovoti,o jei reikės ir žūti,kaip tai padarė
Tautos Didvyris A.Ramanauskas - Vanagas.Ir neužmiršk ,Mikulioniene,tų,kurie ne taip seniai žuvo prie TV bokšto.Jie paaukojo savo gyvybes,kad šiandien gyvenantys, kurtų
ir stiprintų savo Tėvynę Lietuvą.Ir prireikus drąsiai stotų ginti jos.
Vytautai Vyšniauskai,nekreipk dėmesio į dar nesusitupėjusios ir mažai gyvenimo
druskos valgiusios moteriškės pašnekėjimus.Kurkite greičiau kitą Sąjūdį,kol nepa-
liko Lietuvos paskutinis lietuvis.
Mikulioniene,imkis gelbėti Lietuvą nuo pražūtingos korupcijos,mirtiną pavojų valstybei kelia vis didėjantis skurdas.

Vilnietis       2018-06-16 1:27

Vyšniauskas malačius.

taiką       2018-06-15 22:20

jau ir Bernardas Braždžionis nepraeina? Prakeikti bolševikai

G.P.       2018-06-15 22:06

Šaunuolis Autorius. 100 balų! Lenkiu galvą ir džiaugiuosi, kad yra dar Lietuvoje tokių lietuvių!

skaitytojas       2018-06-15 21:34

bravo autoriui.

Laikas       2018-06-15 21:00

Garbingas lietuvi, Tu busi Lietuvos tai yra Tautos Prezidentu. Mokinkis VE kalbas, jei ir moki anglu, to tikrai neuzteks. Tavo amziaus vakarieciai moka po tris, keturias VE kalbas. Per trisdesimt metu jie auksciausieji taip surezisavo, kad tautieciai masiskai nekalba VE kalbomis. Ir tai yra vargo , skurdo, lopu ant greitkeliu ir neissilavinusiu salis. Ta salis velkasi EU uodegoje. O Lietuviu Tauta tikrai nera sito verta. Jaunime, gelbekit Musu sali!

Lietuvė       2018-06-15 20:43

Ačiū, Vytautai. Stiprybės ir Dievo palaimos.

Tomas       2018-06-15 20:20

Vytautai,puiku.Viską teisingai surašei.


Rekomenduojame

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.