Gynybos politika

Vytautas Vyšniauskas. „Konservatoriai“ – antivalstybininkai? R. Juknevičienė ir A. Kubilius – Lietuvos išdavikai?

Tiesos.lt siūlo   2018 m. balandžio 7 d. 20:59

25     

    

Vytautas Vyšniauskas. „Konservatoriai“ – antivalstybininkai? R. Juknevičienė ir A. Kubilius – Lietuvos išdavikai?

propatria.lt

Tėvynės Sąjungos „konservatorių“ būrelis prigulė pokaičio po savo pačių išgaląsta giljotina. Partiečiai aktyviai pasisako už krašto apsaugos finansavimo didinimą. Labai teisingas žingsnis! Dabartinė geopolitinė situacija yra visiškai nedėkinga tokiai mažai šaliai kaip Lietuva, todėl krašto apsaugos stiprinimas yra būtina valstybės ir tautos išlikimo sąlyga, kuriai gailėti finansų paprasčiausiai neapsimoka.

Vis dėlto šį kartą „konservatoriai“ savo veidmainyste pramušė dugną, kurio pramušinėjimas jau seniai yra tapęs šios partijos vizitine kortele.

„Konservatorių“ kaltinimai valdantiesiems

Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis neseniai pareiškė, kad artimiausiu metu krašto apsaugos finansavimą keliant iki 2,5 proc. nuo BVP, žmonių gyvenimas gerėtų lėčiau. Tuo tarpu „konservatoriai“ aktyviai pasisako už finansavimo didinimą ir kaltina valdančiuosius palankumu Rusijai dėl šių neskubėjimo. Nesuprastas R. Karbauskis dar kartą paaiškino: „Visada palaikiau ir palaikysiu mintį, kad krašto gynybai reikia didinti lėšas“, tačiau „isteriški pareiškimai dėl to, jog Ramūnas Karbauskis pasisako prieš finansavimo didinimą krašto apsaugai yra sąmoningas melas, nes pasisakiau dėl 2019 metų, o ne dėl keleto metų periodo, per kurį planuojama didinti krašto apsaugos finansavimą.“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga per visą valdymo laikotarpį pasisakė už finansavimo krašto apsaugai didinimą ir nuosekliai siekia šio tikslo įgyvendinimo. Dėl to nėra jokio ginčo ar prieštaravimo. Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius užtikrina, kad „2,5 proc. tikrai bus, esminis klausimas, dėl kurio dabar diskutuojama, kaip greitai galima pasiekti. 2 proc. pasiekėme anksčiau, nei buvo planuota“ (žr. nuorodos komentaruose). Taigi klausimas susijęs tik su didinimo skuba, dėl kurios valdantieji ir vanojami.

Buvęs „konservatorių“ premjeras Andrius Kubilius sako, jog R. Karbauskis „ciniškai supriešina krašto ir žmonių saugumą bei jų socialinę gerovę“. Anot jo, valdančiųjų lyderis tokiomis informacinėmis atakomis sąmoningai diskredituoja gynybos finansavimo didinimą. Kadangi, valstybės saugumo departamento vertinimu, tokia veikla yra viena iš trijų didžiausių grėsmių Lietuvos saugumui, A. Kubiliaus pasisakymą, kaip ir visus pasisakymus apie jam nepalankius žmones, persmelkia įsitikinimas, kad Karbauskis tarnauja Rusijai.

Buvusi „konservatorių“ krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė antrina savo kolegai, apie R. Karbauskį galvodama kaip apie „naudingą Rusijai idiotą arba patį tikriausią Kremliaus agentą“. Galima suprasti, kad „per Kremliaus pinigus“ Seimą užvaldęs Karbauskis (kaip apie jį sako parlamentarė) tiesiog atidirbinėja savo finansuotojams.

Vilniaus politikos analizės instituto atstovas Simas Čelutka šį požiūrį taip pat įsisavinęs. Situaciją jis komentuoja taip: „Bandymas supriešinti gynybos ir socioekonominius poreikius yra antivalstybinė veikla.“ Verta įsidėmėti! Atsisakymas didinti finansavimą krašto gynybai motyvuojant kitokiais gyventojų poreikiais – antivalstybinė veikla! S. Čelutka tęsia: „Toks naratyvas, mano galva, atitinka Kremliaus interesus, nes akivaizdu, kad žmonių sąmonėje šalies saugumas tampa nereikalinga prabanga“.

Viskas su „konservatoriais“ ir jų iš pažiūros visiškai pagrįsta kritika valdantiesiems būtų gražu, jeigu neegzistuotų praeitis.

Juoda „konservatorių“ praeitis: nuskurdinta krašto gynyba

2008-2012 m. „konservatoriai“ valdė Lietuvą. Jų ministras pirmininkas buvo A. Kubilius, o krašto apsaugos ministrė – R. Juknevičienė. Būtent šiuo laikotarpiu finansavimas krašto apsaugai buvo mažinamas labiausiai per visą Nepriklausomybės laikotarpį.

1994 m. finansavimą sumažinus nuo 0,7% iki 0,48% nuo BVP, iki pat 2004 m. jis buvo didinamas, kol pasiekė 1,52% ribą. Išskyrus 1999 m., kada finansavimas sumažintas nuo 1,3% iki 1,01% – atkreiptinas dėmesys, kad tais metais taip pat valdė „konservatoriai“, o tai yra antras stambiausias finansavimo sumažinimas per visą Nepriklausomybės laikotarpį, nors jie 1997-1998 m. finansavimą ir buvo padidinę daugiau nei dvigubai – nuo 0,57% iki 1,3%.


Krašto apsaugos ministerijos grafikas

Nuo 2005 m. finansavimo mažinimo tendenciją (2005 m. – 1,23%, 2006 ir 2007 m. – 1,18 %, 2008 m – 1,11%) „konservatorių“ ir liberalų valdžia ne tik pratęsė, bet ir neregėtu mastu užaštrino visiškai nuskurdinę krašto gynybą: 2009 m. – 1,08%, 2010 m. – 0,88%, 2011 m. – 0,80%, 2012 m. – 0,78 proc. Per ketverius metus finansavimas sumažintas net per 0,33 proc. nuo BVP – nuo 1,11 iki 0,78. Beveik trečdaliu!

Kaip galima matyti iš antrojo grafiko, tik nuo 2014 m. socialdemokratų valdžia ėmėsi finansavimo krašto apsaugai didinimo ir iki 2016 m. jį buvo pakėlusi beveik dvigubai – nuo „konservatorių“ paliktų 0,78% iki 1,49%. Maža to, „valstiečių“ valdžia per mažiau nei pusę savo kadencijos krašto apsaugos finansavimą dar padidino trečdaliu – nuo 1,49% iki 2,01%.


Krašto apsaugos ministerijos grafikas

Finansavimą krašto apsaugai per visą Nepriklausomybės laikotarpį labiausiai sumažinę „konservatoriai“ susiduria su dvejomis vyriausybėmis, kurios kartu sudėjus 2013-2018 m. finansavimą padidino daugiau nei dvigubai – nuo 0,78% iki 2,01% – ir ne tik atstatė „konservatorių“ nurėžtą procentinę dalį, bet ir pasiekė didžiausią finansavimą krašto apsaugai per visą Nepriklausomybės laikotarpį.

Kaip šios netolimos praeities kontekste skamba „konservatorių“ kaltinimai valdantiesiems dėl finansavimo krašto apsaugai didinimo ir tariamo grėsmių nacionaliniam saugumui kėlimo bei pataikavimo Rusijai?

„Konservatorių“ pasiteisinimai ir neišvengiamos išvados

Akivaizdu, kad „konservatoriai“ tokioje situacijoje griebtųsi vienintelio jų veiklą pateisinti galinčio argumento – buvo ekonominė krizė! „Tik visiškai ekonomikos ir realios geopolitinės situacijos nesuprantantis vatnikas gali mus kaltinti dėl finansavimo mažinimo, nes diržų veržimosi politika buvo būtina“, – sakytų jie.

Galima prisiminti ir pačios R. Juknevičienės, tuometinės krašto apsaugos ministrės, žodžius apie teigiamas finansavimo mažinimo puses: „krizė atidengė išlaidavimo mastus, kurie buvo visose sistemose, taip pat ir iš dalies pas mus. Buvo labai gera proga tą sustabdyti ir įpratinti žmones gyventi kitaip“.

Juk tokie pasisakymai realiai reiškia ne ką kita, o būtent gynybos ir socioekonominių poreikių supriešinimą. Kitaip tariant, pagrindinis krašto apsaugos finansavimo mažinimo pateisinimas „konservatorių“ valdymo laikotarpiu buvo būtent tai, ką S. Čelutka vadina antivalstybine veikla ir ką jis kartu su A. Kubiliumi ir R. Juknevičiene, tuo kaltindami R. Karbauskį, laiko tarnavimu ar pataikavimu Rusijai.

Akivaizdu, kad ne vien žodžiais, bet ir realiais veiksmais supriešinti krašto gynyba ir socioekonominiai poreikiai (pastariesiems teikiant pirmenybę), taikant pačių A. Kubiliaus ir R. Juknevičienės kriterijus, visiškai atitinka Kremliaus interesus ir vienareikšmiškai lemia, kad, S. Čelutkos žodžiais tariant, „žmonių sąmonėje šalies saugumas tampa nereikalinga prabanga“.

Tuo labiau, kad reikėtų nepamiršti, jog 2008 m. du mėnesius prieš Seimo rinkimus, kuriuos laimėjo „konservatoriai“, Rusija buvo pademonstravusi savo agresiją prieš Gruziją, sukeldama karą dėl Abchazijos ir Pietų Osetijos teritorijų.

Su visa užuojauta padoriems partijos nariams, kurių yra tikrai ne vienas, išvada peršasi pati. Būdami nuoseklūs, „konservatoriai“ turėtų pripažinti, kad jie patys kaip partija yra antivalstybinė jėga, kelianti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, o Lietuvą link pražūties krašto apsaugos požiūriu stūmusios vyriausybės vadovas A. Kubilius ir krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė – vienas už kitą Rusijai naudingesni idiotai ir patys tikriausi Kremliaus agentai.

Tai – ne spėjimas ar nuomonė, o nuosekli išvada, neišvengiamai plaukianti iš „konservatorių“ logikos, kuria grindžiama jų kritika valdantiesiems ir jų pačių veiksmų pateisinimas. Tą suvokti būtina kaip tik atsižvelgiant į tai, ką „konservatoriai“ nuolatos teisingai akcentuoja dėl krašto gynybos ir Rusijos grėsmės. Jų keliami tikslai ir kriterijai yra labai teisingi. Kaip tik todėl būtina imtis priemonių prieš pačius „konservatorius“, kurie tų kriterijų neatitinka ir patys diskredituoja gynybos politiką, dėl ko daugybė žmonių ima abejoti Rusijos grėsme, kurios realumu abejoti yra pražūtinga.

Akivaizdu, kad A. Kubilius ir R. Juknevičienė, pasak R. Juknevičienės ir A. Kubiliaus argumentų, yra nacionaliniam saugumui pavojingi Lietuvos valstybės išdavikai, todėl būtina sustabdyti tolesnį jų veikimą Lietuvos politinėje sistemoje.

A. Kubiliaus žodžiais tariant, šiandien nebeužtenka vien tik piktintis tokiais realią grėsmę nacionaliniam saugumui keliančiais dalykais: „Tokioms grėsmėms reikia išmokti užkirsti kelią“. Net ir tada, kai tokias grėsmes kelia ne kokie nors Kremliaus televizijos kanalai, o vieni iš šiandieninių „konservatorių“ lyderių.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Agnė       2018-04-9 11:44

Šį straipsnį į DELFI, kad perskaitytų kuo daugiau žmonių.

to Klausimas       2018-04-9 8:36

Tai sakai, kad gini Kubiliaus kuosų kariauną ir jųjų tris Žečpospolitos raideles, ane?

Klausimas       2018-04-9 7:06

Kiek Karbauskis sumokėjo šiam autoriui už straipsnį?

Ramanauskai,       2018-04-8 21:24

išlipk iš traktoriaus ir nusiramink, gerai? Bankų avenių tikrai pats neįveiksi, nesvaik. Paksius pirmiausia Jurgio su Vagnorkos produktas, o jei dar tiksliau - Maskolijos fantomas, Matuškos čempionas, ne daugiau ir politikoje nė bė, nė mė pradžioje be dviejų garsių politikos kuosyčių ir “bojevykų” bei pageriančių liočikų už nugaros. Be Kutraitės-Vanagaitės popierkų politikoje nesigaudė absoliučiai, tiesa? Tas Fantomasas tikras sėkmės kūdikis ir tiek, ar supratai?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahooo.com       2018-04-8 19:45

to “Dėl Paksiaus     2018-04-8 17:38”. Paksas yra konservatorių, V.Landsbergio produktas. O kaip žinia V.Landsbergis ne komunistų į valdžią nekvietė. Imkime tokį sąrašą. A.M. Brazauską kvietė savo pavaduotoju, o tas tapo ministru pirmininku. Ponia K.Prunskienė, Šimėnas, G.Vagnorius. R.Paksas, B.Kuzmickas, L.Sabutis ir t.t. ir t.t. O gal kas nors žinote nors vieną nekomunistą ar ne kgbistą?

Dėl Paksiaus       2018-04-8 16:38

užtenka vien to, kad nemėgo nebuvusių Kompartijoje, ar to nepakanka? Na, o kubiloidai, įtariame, varys mus Žečpospoliton - atgalios į buvusį Lietuvių pragarą kadais.

Palaimintajam       2018-04-8 16:22

Parašei A reikėjo parašyti ir B. Išdėstyk, pagal tamstą, Paksiaus darbelius, o aš parašysiu visus Qiubiliaus jau ne darbelius, o tikruosius “darbus”, nuo kurių LIetuva cypia. Man tik įdomu, kodėl dar Qiubilius su Šimonke ne kalėjime.

Taipui, taipui       2018-04-8 16:17

Tai, kad tie bežemiai tingėjo dirbti žemę, todėl pardavė ar išnuomojo gauna skatikus ir dejuoja, kad blogai gyvena.

Taip, taip        2018-04-8 13:21

Vadinamieji valstiečiai, kaip sako “taip išeina” ...“jie įleidę šaknis į žemę” - bet aš manau, kad jie, keli žemvaldžiai, suleido šaknis į žemę, o didžioji dauguma tikrų valstiečių, tų žemvaldžių dėka (o gal ir apgaule?), tapo bežemiai ir priversti emigruoti, arba už grašius dirbti tokiems žemvaldžiams? Be tikrų valstiečių, vidutiniokų, lietuviško kaimo ir mažų miestelių tikrai neatkursime (nesukursime)?

to Konservatoriai ir liberalai       2018-04-8 13:10

Miestuose bus lengviau susemti ir į Sibirą išvežti arba raketų pagalba sunaikinti du, tris miestus ir lietuvių nėr - nešam gėlių ant draugo M.Suslovo kapo prie Kremliaus.

Palaiminti tie,       2018-04-8 13:08

kurie nematę Kubiliaus ir Paksiaus darbelių jais tiki per Atvelykį.

taip išeina       2018-04-8 11:53

Jei prabilsi, kad sunku gyventi, kad skursti, būsi Tėvynės išdavikas nes tarnausi Rusijos interesams. Kokie laikai… Kur dingo demokratinis pliuralizmas…

Konservatoriai ir liberalai       2018-04-8 10:59

tiesiog gvoltu visus nori sukelti į miestus,kur siautėja baisus susvetimėjimas.Kaime kitaip.Kad ir valstiečiai netobuli,labai nuodėmingi,bet jie įleidę šaknis į žemę ir tik tai vienintelė jėga galinti pasipriešinti konservatoriams.Kol kas,gal atsiras ir daugiau jėgų,tik jos bus stiprios,jei turės ryšį su žeme,su šaknimis.

Kiek pamenu       2018-04-8 10:24

Krašto apsaugą labiausia žlugdė tai Olekas, Kirkilas ir panašūs?  O Paulauskas su Karbauskiu ir padėjėjais tai net parašus rinko, kad jokiu būdu Lietuva neįstotų į NATO. Dar pamenu, kad būtent Juozo Oleko ministravimo laikotarpiu buvo perkami auksiniai samčiai ir šaukštai? Atrodo, jis ministeriu buvo 2 kadencijas? Taigi?

Nuomone       2018-04-8 10:16

Konservatoriu partija, tai ne partija, tai mafijinis klanas uz kurio stovi nusikaltimai Mazeikiu nafta, Snoras, Lietuvos praskolinimas ....imti paskola tris kart brangiau, o po to žinomas ratelis , tame tarpe ir Grybauskaite prisipirko vyriausybiniu popieriu ir gauna procentus ir kaupia turtą .Reiskia kuo paskola brangesne, tuo Grybauskaites procentai didesni.Tai Grybauskaite uždirba is visu mokesciu mokėtoju pinigu. Kubiliaus nusikaltimu tyrimo komisija turi pateikti viesumai kas dar pirko tuos vertybinius popierius, nes tai buvo uždaras neviesintas pirkimas, ten daug neaiškumo ir manau .Mafija zino budu kaip užsidirbti .

Didžiausia       2018-04-8 8:49

grėsmė nacionaliniam saugumui yra masinė žmonių evakuacija. Perteklinis KAM biudžeto didinimas tikrai nepadės jos išspręsti. KAM biudžeto didinimas galėtų būti svarstomas kartu su mokesčių reforma, pvz. jos pogresyvumo didinimu ir visuotine pajamų ir turto deklaracija. Esu visiškai įsitikinęs, kad pirmiausia reikia didinti finansavimą švietimui ir mokslui, tik paskui - viskam kitam.

Su intrigų arkliuku vėl į Seimą...       2018-04-8 8:49

Mano nuomone, „konservatoriai“ yra, visų pirma, intrigantai, intrigomis besistengiantys kelti savo reitingus, kad per kitus rinkimus gautų daugumą Seime. Dažniausiai intrigos pasirenkamos tokio pobūdžio, kad rinkėjams keltų nepasitikėjimą kitų partijų ištikimybe Lietuvai ir rinkėjams diegtų mintį, kad būtent „konservatoriai“ yra tikrieji Lietuvos patriotai, o va kitos partijos galimai tarnauja Rusijos interesams.

albina       2018-04-8 8:27

O koks likimas Seimo nutarimo dėl konservatorių kaip partijos pripažinimo teroristine?Gal laikas grįžti prie šios temos? Ir kodėl jie patys nenori panaikinti tokio sprendimo?

Neriesai ir kitiems       2018-04-8 7:42

Po tiek metų turėtumėte pastebėti, kad konservai, socdemai ir liberastai, darbiečiai ir t.t. yra vienos rankos pirštai.

Kam tie nereikalingi klaustukai       2018-04-8 6:36

Visi konservatoriai sėdėję anksčiau ir dabar sėdintys seime yra Lietuvos antivalstybininkai ir KGB-istai išdavikai. O R. Juknevičienė ir A. Kubilius jau seniai turėjo sėdėti kalėjime iki gyvos galvos. JAV teismai tokius teisia ir sodina 100 metų. Kadangi visos teisėsaugos stogas yra prezidentė ir kol ji sėdės Daukantynėje sėdės seime ir šie niekšai.

Neriesa       2018-04-8 3:18

Galima kiek nori paišyti visokių diagramų, bet tuo metu nebuvo pinigų ir konseratoroaiai miekada neturėjo tokios daugumos, kad galėtų vieni nusprėsti. jau tokiaia dalykais kaltinti minimus konservatorius- nesąžininga mažu mažiuasiai

aha, aiškėja propatria       2018-04-7 23:26

kai tovariščius olekas su chebra milijonais vogė, ruskelius priiminėjo tarnauti ir visaip žlugdė KAM’ą - nemato kai kas…

o bet tačiau,       2018-04-7 22:29

būkime nuoseklūs iki galo - KAS yra didžiausia koncervpalaikių-išdavikų Globėja?

Ploju atsistojes       2018-04-7 22:20

Super straipsnis ir argumentai! Visada palaikiau konservatorius. Deja deja…

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-04-7 21:50

Antivalstybininkai? Visi Seimo nariai per visas 7 kadencijas yra išrinkti ANTIKONSTITUCIŠKAI pagal nelygią “balsavimo” teisę. Taigi visos be išimties partijos ir valdžios yra prieš teisinę ir demokratinę Lietuvos valstybę, vadinasi jie visi yra ir ANTIVALSTYBININKAI.

Skaitykite

2016-09-11 straipsnį “ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”
http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825/

2017-03-11 straipsnį “Okupuota nepriklausomybė”
http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670/


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.