A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Vytautas Vyšniauskas. Ar ne laikas likviduoti visas studentų atstovybes? | Tiesos.lt

Politika, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

🌄Vytautas Vyšniauskas. Ar ne laikas likviduoti visas studentų atstovybes?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 22 d. 9:38

4     

    

Vytautas Vyšniauskas. Ar ne laikas likviduoti visas studentų atstovybes?

Veidaknygė

Ar neatėjo laikas likviduoti visas studentų atstovybes? Fakultetų studentų atstovybės, kurios rūpinasi vietiniais reikalais, nuveikia daug naudingų darbų, tačiau centrinės studentų atstovybės, panašu, ne tik Vilniaus universitete yra absoliučiai apgailėtinos.

Pernai VU SA studentų vardu ėmė remti „Baltic Pride“ paradą, nors tų pačių studentų atsiklausta nebuvo, o panašiu laiku, kaip dabar, jau išsivaikščiojus studentams vos per kelias dienas vis tiek pavyko surinkti 400 parašų, kuriais pasisakyta prieš tokią SA savivalę. Kitu metų laiku parašų skaičius būtų eilę kartų didesnis.

Šią gegužę Seimui priėmus alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, VU SA ir vėl studentų vardu be jų sutikimo puolė reikšti griežtą nepritarimą priimtoms pataisoms. Nors akivaizdu, kad tai turėtų daugumos studentų palaikymą, tačiau vis tiek nepolitinė organizacija, skirta gerinti studentų sąlygas, susijusias su studijomis ir universitetu, neturėtų kištis į su tomis studijomis niekaip nesusijusių politinių sprendimų vertinimą studentų vardu.

Ir vėl lipama ant to paties grėblio. Nesusitupėję vaikiūkščiai VU SA Parlamente bei kitur, be abejo, reiškia savo asmeninius interesus ir liberalią agendą, tačiau tai akivaizdžiai pažeidžia studentų atstovavimo principą, viską kurpiant ant siaurų pažiūrų ir trumparegiškų asmeninių interesų,  kurie – darkart pabrėžiu – yra nesusiję su studentų akademiniu gyvenimu.

Dabar Kauno technologijos universiteto studentų atstovybė, organizavusi pataikūnišką kontrprotestą protestui – palaikymo akciją apgailėtinai aukštojo mokslo reformai, skelbiasi atstovaujanti „visuotinei studentų pozicijai“ (daugiau apie šią Švietimo ir mokslo ministerijos organizuotą akciją „pasipriešinti besipriešinantiems“ skaitykite ČIA – Tiesos.lt past.).

Beje, tokiai jų savivalei ir apskritai jų pozicijai prieštaraujantys komentarai begėdiškai trinami. Pasiteisinimas: „Nenorime sukelti diskusijos ir tuščiai leisti laiką“.

Šiuo atveju klausimas yra toks, kuriuo SA turi teisę ir net pareigą reikšti poziciją, tačiau pastanga tą daryti pasirėmus asmeninėmis motyvacijomis, neatsižvelgiant į visą studentų bendruomenę ir visais būdais slepiant bei neigiant faktą, kad tai nėra jokia visuotinė pozicija ir nepritariančių jai yra ne tiek ir mažai, rodo, kad ta teise ir pareiga reikšti poziciją šiurkščiai piktnaudžiaujama.

Tai nedviprasmiškai rodo, kad centrinės studentų atstovybės yra parazitinės organizacijos, leidžiančios iš paauglystės dar nespėjusiems išeiti vaikams demonstruoti savo galią ir visų studentų vardu grįsti asmeninių poreikių, nesusijusių su tiesioginėmis studentų atstovybės pareigomis ir funkcijomis, tenkinimą. Tai – tiesiog chrestomatinis naudojimosi tarnybine padėtimi atvejis. Todėl įmanomi tik du sprendimo būdai – arba griežtos pertvarkos ir demokratizacijos privalo įvykti pačiose atstovybėse, arba jos turi būti nedelsiant likviduotos.

Kitu atveju kiekvienas sąmoningas studentas turėtų suprasti, kad studentų atstovybės jam neatstovauja, net jeigu konkrečiu klausimu, kuriuo apskritai neturėtų pasisakyti kaip tokios, ir atstovauja konkretaus žmogaus pozicijai.

Studentų atstovybė studentus turi atstovauti KAIP studentus, kiek tai susiję su jų studentiniu gyvenimu, o ne kaip atskirus žmones ar piliečius, kurie už universiteto ribų gali daryti, ką nori, kaip ir SA nariai, kurie to daryti neturi teisės, juo labiau – universiteto jiems suteiktų galių vedini.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Agnė       2017-06-23 16:15

Gerai, kad dar yra mąstančių studentų

Lietuvos jaunimo dienos       2017-06-23 14:17

Penktadienis - atskira diena studentams ir jau baigusiems studijas (nuo 18 metų).
16 val. prasidės teminiai užsiėmimai ISM auditorijose (Arklių g. 18) ir Visų šventųjų bažnyčios parapijos salėje (Rūdninkų g. 20).
Dalyviai galės pasirinkti iš septynių teminių užsiėmimų. Juos ves filosofė, KTU docentė dr. Lina Šulcienė, „Tele2“ vadovas Petras Masiulis, teisininkas Vygantas Malinauskas, Seimo narys Mantas Adomėnas, ISM Politikos dalykų grupės vadovas dr. Vincentas Vobolevičius, egzorcistas, kun. Arnoldas Valkauskas, VDU docentė dr. Nijolė Liobikienė.
Daugiau:
http://jaunimodienos.lt/penktadienis-ljd-pirma-karta-speciali-diena-studentams/

Marginalas       2017-06-22 18:27

Atstovauti studentams? Atstovauti galima tik laisviesiems, bet laisvųjų nebenumatoma. Naikinti viską, tegyvuoja vieningas klusnių robotų konclageris!

taip       2017-06-22 13:34

Puikiai lietuviškai pasakyta; vaikiūkščiai. Mano karta pavadintų  komsorgais. Primena tuos kontramitingus prieš nacionalistus 1988 m. O dar anksčiau visokius pažangaus jaunimo raštus, kurie tuoj pat atsidurdavo “Tiesoje”. Vieni smerkė, kiti palaikydavo. Pagal komandas iš  partinių komitetų.
Po saule nieko naujo.


Rekomenduojame

Iš propagandos frontų. Marius Ivaškevičius: „Aš asmeniškai renkuosi Tiesą“

Vladimiras Laučius. Sušimašinta Lietuva

Vytautas Radžvilas. Apie vienašališkas „dekonstrukcijas“ ir keistas Eurasia Daily bei lrt.lt sąsajas

Valdas Vasiliauskas. Ar Lietuva turi sostinę?

Linas V. Medelis. Sąmokslo teorija: kaip skęsta Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Kai istorikai ima bijoti faktų

Vitalijus Karakorskis: „Tai yra valstybės šantažas“

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.