A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Vytautas Vyšniauskas. Ar ne laikas likviduoti visas studentų atstovybes? | Tiesos.lt

Politika, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

🌄Vytautas Vyšniauskas. Ar ne laikas likviduoti visas studentų atstovybes?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 22 d. 8:38

4     

    

Vytautas Vyšniauskas. Ar ne laikas likviduoti visas studentų atstovybes?

Veidaknygė

Ar neatėjo laikas likviduoti visas studentų atstovybes? Fakultetų studentų atstovybės, kurios rūpinasi vietiniais reikalais, nuveikia daug naudingų darbų, tačiau centrinės studentų atstovybės, panašu, ne tik Vilniaus universitete yra absoliučiai apgailėtinos.

Pernai VU SA studentų vardu ėmė remti „Baltic Pride“ paradą, nors tų pačių studentų atsiklausta nebuvo, o panašiu laiku, kaip dabar, jau išsivaikščiojus studentams vos per kelias dienas vis tiek pavyko surinkti 400 parašų, kuriais pasisakyta prieš tokią SA savivalę. Kitu metų laiku parašų skaičius būtų eilę kartų didesnis.

Šią gegužę Seimui priėmus alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, VU SA ir vėl studentų vardu be jų sutikimo puolė reikšti griežtą nepritarimą priimtoms pataisoms. Nors akivaizdu, kad tai turėtų daugumos studentų palaikymą, tačiau vis tiek nepolitinė organizacija, skirta gerinti studentų sąlygas, susijusias su studijomis ir universitetu, neturėtų kištis į su tomis studijomis niekaip nesusijusių politinių sprendimų vertinimą studentų vardu.

Ir vėl lipama ant to paties grėblio. Nesusitupėję vaikiūkščiai VU SA Parlamente bei kitur, be abejo, reiškia savo asmeninius interesus ir liberalią agendą, tačiau tai akivaizdžiai pažeidžia studentų atstovavimo principą, viską kurpiant ant siaurų pažiūrų ir trumparegiškų asmeninių interesų,  kurie – darkart pabrėžiu – yra nesusiję su studentų akademiniu gyvenimu.

Dabar Kauno technologijos universiteto studentų atstovybė, organizavusi pataikūnišką kontrprotestą protestui – palaikymo akciją apgailėtinai aukštojo mokslo reformai, skelbiasi atstovaujanti „visuotinei studentų pozicijai“ (daugiau apie šią Švietimo ir mokslo ministerijos organizuotą akciją „pasipriešinti besipriešinantiems“ skaitykite ČIA – Tiesos.lt past.).

Beje, tokiai jų savivalei ir apskritai jų pozicijai prieštaraujantys komentarai begėdiškai trinami. Pasiteisinimas: „Nenorime sukelti diskusijos ir tuščiai leisti laiką“.

Šiuo atveju klausimas yra toks, kuriuo SA turi teisę ir net pareigą reikšti poziciją, tačiau pastanga tą daryti pasirėmus asmeninėmis motyvacijomis, neatsižvelgiant į visą studentų bendruomenę ir visais būdais slepiant bei neigiant faktą, kad tai nėra jokia visuotinė pozicija ir nepritariančių jai yra ne tiek ir mažai, rodo, kad ta teise ir pareiga reikšti poziciją šiurkščiai piktnaudžiaujama.

Tai nedviprasmiškai rodo, kad centrinės studentų atstovybės yra parazitinės organizacijos, leidžiančios iš paauglystės dar nespėjusiems išeiti vaikams demonstruoti savo galią ir visų studentų vardu grįsti asmeninių poreikių, nesusijusių su tiesioginėmis studentų atstovybės pareigomis ir funkcijomis, tenkinimą. Tai – tiesiog chrestomatinis naudojimosi tarnybine padėtimi atvejis. Todėl įmanomi tik du sprendimo būdai – arba griežtos pertvarkos ir demokratizacijos privalo įvykti pačiose atstovybėse, arba jos turi būti nedelsiant likviduotos.

Kitu atveju kiekvienas sąmoningas studentas turėtų suprasti, kad studentų atstovybės jam neatstovauja, net jeigu konkrečiu klausimu, kuriuo apskritai neturėtų pasisakyti kaip tokios, ir atstovauja konkretaus žmogaus pozicijai.

Studentų atstovybė studentus turi atstovauti KAIP studentus, kiek tai susiję su jų studentiniu gyvenimu, o ne kaip atskirus žmones ar piliečius, kurie už universiteto ribų gali daryti, ką nori, kaip ir SA nariai, kurie to daryti neturi teisės, juo labiau – universiteto jiems suteiktų galių vedini.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Agnė       2017-06-23 15:15

Gerai, kad dar yra mąstančių studentų

Lietuvos jaunimo dienos       2017-06-23 13:17

Penktadienis - atskira diena studentams ir jau baigusiems studijas (nuo 18 metų).
16 val. prasidės teminiai užsiėmimai ISM auditorijose (Arklių g. 18) ir Visų šventųjų bažnyčios parapijos salėje (Rūdninkų g. 20).
Dalyviai galės pasirinkti iš septynių teminių užsiėmimų. Juos ves filosofė, KTU docentė dr. Lina Šulcienė, „Tele2“ vadovas Petras Masiulis, teisininkas Vygantas Malinauskas, Seimo narys Mantas Adomėnas, ISM Politikos dalykų grupės vadovas dr. Vincentas Vobolevičius, egzorcistas, kun. Arnoldas Valkauskas, VDU docentė dr. Nijolė Liobikienė.
Daugiau:
http://jaunimodienos.lt/penktadienis-ljd-pirma-karta-speciali-diena-studentams/

Marginalas       2017-06-22 17:27

Atstovauti studentams? Atstovauti galima tik laisviesiems, bet laisvųjų nebenumatoma. Naikinti viską, tegyvuoja vieningas klusnių robotų konclageris!

taip       2017-06-22 12:34

Puikiai lietuviškai pasakyta; vaikiūkščiai. Mano karta pavadintų  komsorgais. Primena tuos kontramitingus prieš nacionalistus 1988 m. O dar anksčiau visokius pažangaus jaunimo raštus, kurie tuoj pat atsidurdavo “Tiesoje”. Vieni smerkė, kiti palaikydavo. Pagal komandas iš  partinių komitetų.
Po saule nieko naujo.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.