Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Vytautas Vyšniauskas. Apie šių dienų paradoksą – nelaisvus žmones laisvoje valstybėje

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 14 d. 20:10

12     

    

Vytautas Vyšniauskas. Apie šių dienų paradoksą – nelaisvus žmones laisvoje valstybėje

Jūsų dėmesiui siūlome Vytauto Vyšniausko kalbą, pasakytą monsinjoro Alfonso Svarinsko Partizanų parke laisvės kovotojų pagerbimo šventėje liepos 14 dieną.

Albino Kuliešio video reportažas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kolLietuvoje yra tokio jaunimo       2018-07-17 19:23

tol yra vilties. Sekmes Vytautui ir aciu uz tiesu zodi.

nuomonė       2018-07-16 22:08

Gerb. Vytautas - jaunosios kartos atstovas, bet išmintimi pralenkia minias senolių. Pagarba. Ir stebiuosi Jūsų įžvalgų gyliu.

Jim Caviezel, filmo "Kristaus kančia" pagr. aktori       2018-07-16 14:26

“Laisvė tai ne galimybės daryti ką nori, Laisvė yra laisvė daryti tai ką reikia daryti.”

Dzeikas       2018-07-16 9:27

Siuo atveju sutampa,ar labai panasios Raigerdo,ar JAV ikureju nuomuones.Berods B.Franklinas pasake,kad “musu laisve ir demokratija tinka tik moraliems zmonems”.

pagarba puikiam jaunam ŽMOGUI       2018-07-16 7:09

kaip komsomolcai - iš visų partijų, tame tarpe ir iš konservų - siunta ant to puikaus , protingo ir išmintingo ŽMOGAUS.

Irena       2018-07-15 17:51

Taikliai pasakyta. Ačiū Vytautui už puikią ir teisingą kalbą. Norėtųsi kad šią kalbą išgirstų kuo daugiau valdžioje esantys, mokytojai, dęstytojai.

Ir dar kartą       2018-07-15 17:50

Patvirtinu, kad man imponuoja žmonės, kurie turi ką pasakyti be špargalkių...

Stalin-Churchill Pact       2018-07-15 15:06

Intiko platybėse toks futbolo aistruolis MonsterAmongMen rašo, kad šiandien Afrikai didi diena Europoje: „Big Day for Africa could be the greatest sporting achievement ever if Frafrica reach the world cup final“. Jei drg.Juozaitis laimėtų prezidento rinkimus - diena būtų dar didesnė mums, lietuviams. To ir palinkėkime, kad Juozaitis nuolat laimėtų mums didžias dienas, ura-a-a-a-a-a!

Misteris       2018-07-15 14:18

Vytautas užduoda gerą toną.
Durys atidarytos…

Raigerdas        2018-07-15 11:50

Be abejonės, Vytautas Vyšniauskas lieka ištikimas pats savo principams. Labai džiaugiuosi, kad mes turime tokių drąsių žmonių. Dabar apie tą laisvę. Kas yra svarbu šioje “Laisvėje”. Kodėl yra daug nelaisvų žmonių? Yra toks įdomus reiškinys: tu negali sėsti vairuoti traktoriaus ar automobilio, kol neišmokai jo valdyti ir negavai teisių automobilio valdymui. “Laisvei” teisių nereikia. Tačiau “laisvė” yra tiesiogiai susijusi su valdymu. Jūs neatrakinsite užrakintas duris, jei neturite rakto nuo tos spynos, esančios duryse. Ar “Laisvei” reikia rakto? Taip, “Laisvė” turi raktą ir tos durys į “Laisvę” arba yra užrakintos arba atrakintos. Tai, kas turi tą raktą ir kas gali atrakinti tas duris į “Laisvę”? Tas duris atrakinti gali tik sąžiningas žmogus. Nesąžiningiems žmonėms šitos durys į “Laisvę” neatsidaro, todėl jis priverstas vaidinti, kad jis yra laisvas, ir pastoviai tai aplinkui demonstruoti, kad jis yra laisvas, kaip tai būna per homoseksualų paradus, nors iš tikro jis yra vergas. Nesąžiningiems žmonėms atsidaro kitos durys, kurios veda dar prie kitų durų, tos prie trečių, ketvirtų ir finale jis atsiduria prie laiptų, vedančių žemyn, žemyn, žemyn, kur nebėra jokios šviesos. Taigi, “Laisvė” yra prieinama tik sąžiningiems žmonėms, savanoriams vergams ji yra nepasiekiama. Tegul nepyksta ant manęs, gerbiamas Vytautas Vyšniauskas, bet paradokso čia nėra, nes “Laisvė” yra didžiulis pasiekimas ir tai pasiekiama didžiulių pastangų dėka. Ji negali būti taip lengvai prieinama, kaip yra prieinamas alaus butelys kokioje nors parduotuvėje. Vakar Klaipėdoje pamačiau Aludarių šventę. Tai jokia aludarių šventė, nes tai yra “Švyturio” organizuota žmonių girdymo akcija. Gal būt, ten buvo ne vienas tūkstantis. Chroniukams tai buvo šventė, nes niekas taip nedžiugina chroniuko, kaip šalia esantis toks pat chroniukas. Ir chroniukų buvo daug. Jie šokinėjo, jie džiaugėsi, kadangi buvo įkaušę. Ten pat buvo ir vaikai, kurie matė ir girdėjo tas įkaušusių jaunų tėvų blevyzgas. Įkaušimas jiems yra pats didžiausias pasaulyje džiaugsmas. nei veino laisvo žmogaus aš ten nemačiau. Ir štai Naisiuose vyko gražus festivalis šeimoms, kur nebuvo alkoholio. Taigi, yra miesto meras liberalas Grubliauskas Klaipėdoje, kuris yra laimingas girdydamas Klaipėdos jaunimą, ir yra Ramūnas Karbauskis, kuris nesiekia nugirdyti jaunimo. Tai jums yra klausimas: kuris yra laisvas, o kuris yra vergas, - liberalas Grubliauskas, liežuviu tauškiantis apie laisvę ir darantis atvirkščiai, kaip tai darė komunistai su dviguba morale, ar Ramūnas Karbauskis, kuris organizuoja puikų festivalį Naisiuose šeimoms ir visiems, kam priimtinas geras, skoningas poilsis be alkoholio? Ir nepamirškite, kad “Švyturys” uždirbo daugybę pinigų nuo chroniukų. Taigi, dvi Lietuvos ir du skirtingi vadovai, iš skirtingų partijų, vedančių žmones visai priešingomis kryptimis.

To nepatinka       2018-07-15 10:47

O tu tą darei kada be popieriaus lapo?

Stalin-Churchill Pact       2018-07-15 10:39

Nesaugūs ir nelaisvi žmonės laisvoje valstybėje, kur oligarchinį neosovietikų režimą saugo narsūs Garliavos “bojevykai” ir superiniai partiečiai, gebantys įtakoti net Amerikos teisėjas. Lietuva galinga šalelė, turinti tokių seimūnų ir partiečių, tiesa?

Nepatinka       2018-07-15 8:05
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

Nepatinka       2018-07-15 8:05

Kai skaito iš lapo. Išėjai kalbėti, tai ir kalbėk drąsiai, dėstyk mintis iš galvos! Paskui toki ir neatsakinėja į nesuderintus klausimus. Čia dedu minusą, sakykit kaip norit, o skaityti mokam visi…


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.