Vytautas Švanys. Vyriausybė pasiryžusi aukoti Lietuvos gamtą „skalūnų revoliucijai“

Tiesos.lt redakcija   2013 m. rugpjūčio 22 d. 9:40

6     

    

Vytautas Švanys. Vyriausybė pasiryžusi aukoti Lietuvos gamtą „skalūnų revoliucijai“

Lietuvos geologijos tarnyba (LGT) parengė projektą, kaip bus įgyvendinama Lietuvos Respublikos Žemės gelmių įstatymo 15 straipsnio 8 dalis, t.y. kaip valstybinės institucijos turės kontroliuoti hidraulinio uolienų ardymo procesą.

Pagal projekto autorius, visa visuomenės sveikatos ir žemės gelmių apsauga suvedama tik į tai, kad bendrovė, turinti teisę atlikti hidraulinio ardymo darbus išsklaidytiems angliavandeniliams išgauti, yra įpareigojama per 20 dienų pranešti atitinkamoms tarnyboms, jau PO TO, kai bus tuos darbus ATLIKUSI, t. y. tada, kai JAU bus supumpavusi į gelmes šimtus vagonų nuodų. Atsakingos tarnybos – Aplinkos ministerijos Regiono aplinkos apsaugos departamentas, Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Visuomenės sveikatos centras ir Valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos – iš bendrovės turėtų gauti gręžinio duomenis, supumpuotų toksinių medžiagų kiekius ir sudėtį.

Ir viskas.

NENUMATYTA joks informacijos pateikimas PRIEŠ atliekant darbus, JOKIA tų darbų kontrolė, priežiūra, pavojingų medžiagų testavimas ar panaudojimo kontrolė!

Ir šį nutarimo projektą Vyriausybė ruošiasi priimti SKUBOS tvarka.

Sunkiai protu suvokiamas ryžtas vardan „skalūnų revoliucijos“ aukoti Lietuvos ateitį.

Tiesos.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nerijus       2013-08-26 14:11

Baisu. Ir svarbiausia, kad “šuo loja, o karavanas toliau eina”...
Nejau taip ir baigsis viskas tuom, kad faktai rėžiami į akis, akivaizdžiai kalbama apie daromą žalą, kylančias gresmes vienam didžiausių Lietuvos turtų, ne tik Lietuvoje, bet ir svetur, tačiau valdžiai nė motais ir toliau tik savi interesai diktuos…

Kada atsimerksim, kad laikina nauda neatpirks to, kas bus prarasta. Galu gale kiek paskui reikės skirti pinigų iš tų pačių biudžetų klaidoms taisyti… Tik faktas, kad bus per vėlu.

Anikė       2013-08-23 21:01

Anglijos žmonės taip pat kovoja prieš skalūninių dujų gavybą, bet ne taip pasyviai, kaip mes.Jie -žemės šeimininkai,
o mes savojoje tik statistinis vienetas, už mus viską sprendžia visažiniai gudručiai sostinėje SAVO ir savo draugų
naudai.

Rasa       2013-08-23 1:04

Papiktinimą kelianti klerkų savivalė - kas juos įpareigojo taip už mus spręsti ir tokias “žaidimo” taisykles mums primesti?

banga       2013-08-22 23:10

ner zodziu…(

labas       2013-08-22 23:07

uzverst

taigis       2013-08-22 22:46

tai įrodo tik vieną faktą - LT aukščiausia valdžia tikrai nėra savarankiška.Tai viso labo marionetė svetimųjų rankose. Nes niekad nepatikėsiu,kad duok jiems valią  - tai jie savo noru ims darkyti savo šalį.Nori/nenori - tiesos teks pakapstyt žyyyymiai giliau

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.