Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Iš propagandos frontų

Vytautas Sinkevičius: „Kai net teisininkai užmiršta, kad jie pirmiausiai yra teisininkai, ir tampa pirmiausiai politikais…“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gruodžio 4 d. 14:40

26     

    

Vytautas Sinkevičius: „Kai net teisininkai užmiršta, kad jie pirmiausiai yra teisininkai, ir tampa pirmiausiai politikais…“

Be komentarų.

2018 m.

Buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas, Mykolo Romerio universiteto (MRU) profesorius Vytautas Sinkevičius:

„Apskritai galime kalbėti apie dabar esantį tokį lengvą ar bent palengvėjusį požiūrį į teisę, į teisės viršenybę, pagarbą teisei. Kai net teisininkai užmiršta, kad jie pirmiausiai yra teisininkai, ir tampa pirmiausiai politikais, tai turime tokią situaciją, kokią turime“ (nuoroda ČIA).


2019 m.

„Prezidentei Daliai Grybauskaitei atmetus „socialdarbietės“ Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministres, premjeras Saulius Skvernelis padarė išvadą, kad su šia prezidente suderinti naujo ministro kandidatūros bus neįmanoma.

D.Grybauskaitė I.Gudžiūnaitės neskyrė argumentuodama, jog ši neturi reikiamos dalykinės patirties ir nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos.

Buvusio Konstitucinio Teismo teisėjo V. Sinkevičiaus teigimu, iš atsakingo valdymo principo kyla prievolė parinkti pakankamos kompetencijos kandidatūrą, kuri išmano tos srities problemas, turi idėjų, kaip jas spręsti.

„Prezidentas nėra notaras, kuris turi tik patvirtinti kandidatūrą, kurią pateikė premjeras. Prezidentė, paskirdama ministrą, prisiima atsakomybę, moralinę atsakomybę už jo veiklą“, – pabrėžė konstitucinės teisės žinovas.

Profesorius V.Sinkevičius pabrėžė, kad prezidentė turi teisę nepaskirti pateiktos kandidatūros, jeigu mano, kad ta kandidatūra nėra tinkama, neturi pakankamos kompetencijos, valdymo įgūdžių ir kitų dalykų. „Tokiais atvejais turi dominuoti ne politinės ambicijos, ne įsižeidimai, o jausmas, kad privalau vykdyti, privalau paklusti Konstitucijai, privalau teikti naują ministro kandidatūrą. Jeigu premjeras atsisakys, neteiks, kaip sako, naujos kandidatūros, jis nepaisys Konstitucijos, nevykdys savo konstitucinės pareigos“, – pabrėžė teisininkas.

„Tad šiuo atveju didžiausia atsakomybė tenka būtent ministrui pirmininkui, kuris teikia prezidentui kandidatūrą nepakankamos kompetencijos. Taip sukuriami dirbtiniai konfliktai, kurie visiškai nereikalingi valstybei. Emocijos ar politinės ambicijos šiuo atveju turėtų būti padėtos į šalį“, – tvirtino V.Sinkevičius (nuoroda ČIA).


2020 m.

„Anot V. Sinkevičiaus, kandidatūras G. Nausėda gali atmesti, kai yra konstituciškai pagrįstų argumentų. „Nemanau, kad kol kas tie argumentai, kuriuos jis sako – nepakankama kompetencija, neturi vadovavimo patirties, yra konstituciškai pagrįsti argumentai. Tai yra galios argumentai.“

Paklaustas, ar I. Šimonytė gali atsisakyti teikti naujas kandidatūras į tam tikrus postus, argumentuodama, jog tai, jos vertinimu, yra tinkamas žmogus, V. Sinkevičius atsakė: „Žinoma, gali. Tada prezidentui tenka labai stipriai rizikuoti. Jis turės aiškiai, argumentuotai pasakyti, kodėl tas kandidatas netinka. Nepakaks pasakyti, kad neturi patirties, menka kompetencija, nes tie visi kandidatai, apie kuriuos jis šneka, yra išsilavinę, turi patirtį, turi puikią kompetenciją.“

Jei vis dėlto kandidatai būtų atmesti remiantis tokiais argumentais, anot teisininko, I. Šimonytė arba valdančioji dauguma galėtų kelti klausimą, ar G. Nausėda tinkamai atlieka savo pareigas: „Tada premjerė arba valdančioji dauguma galėtų kelti klausimą, ar prezidentas nepiktnaudžiauja savo įgaliojimais, ar jis juos tinkamai vykdo“, – kalbėjo profesorius (nuoroda ČIA).


2016 m.

„Konstitucijos teksto, jos raidės, negalima aiškinti ir taikyti taip, kad būtų paneigti Konstitucijos principai, jos dvasia“, – aiškina konstitucinės teisės žinovas Vytautas Sinkevičius.

V.Sinkevičius pabrėžia, jog suvokiant Konstituciją kaip joje įtvirtintų teisės normų ir principų visumą, kaip vieningą ir darnią sistemą, konstatuotina, kad Konstitucijoje nėra spragų, tarp atskirų nuostatų nėra prieštaravimų“ (nuoroda ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tobula       2020-12-7 13:33

Kaip savikritiška…

stasys       2020-12-7 9:58

Pilnai gali būti jog J.R. vis dar jaučia nuoskaudą gavus iš A.S. pastaba jog negalimas Lietuvos Konstitucijos teksto naujas išaiškinimas pasikliaunant savimi pačiu ,jei tik noriu tai ir galima .

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-12-7 3:02

Kas nori pasiskaityti apie tą niekingą antikonstitucininką, tai prašau čia:

http://www.ekspertai.eu/konstitucijos-korifejo-bankrotas92150/

Yra ir daug daugiau… jei kas nori kreipkitės, padėsiu.

Brutas       2020-12-6 17:58

Nemėgstu kekšių:nesvarbu iš kur jos, kieno skirtos, kokias pareigas eina ar kokiais vardais vadinasi

stasys       2020-12-6 8:50

Ną ir vėl tas pats . Susikuriame sau įvaizdį apie žmogų , paverčiame ji kažkokių konstitucinių stabų ( idol) o paskui cituojame ji kaip kokį teisinį orakulą . Pagal mane tai tamstos ,visi , kiek paklydote savo vertinimuose . Privataus asmens išsakytos nuomonės visada įtakojamos simpatijų vienam ar kitam politikui ar situacijai . Žmogus daugiau dešimt metų neužima jokių pareigų susijusių su konstitucine teise . Tai kad žiniasklaida ji cituoja dažniai jo nedaro tuo ko tamstos iš jo tikisi sulaukti .

o taip        2020-12-5 23:57

juliaus Milaitis jau čia, reiškia, kad visi susirinko, KGB posėdis pradedamas…

s.m.       2020-12-5 21:11

keistai be dėmesio liko Bačiulio straipsnis portale žemiau apie tai, kad tas pats ponas teisėjas vos prieš pora metų kalbėjo kitaip…

Žodžio laisvė...       2020-12-5 17:36

Lietuvoje dekomunizacijos-dekegebizacijos juk nebuvo.O juk žinia,kad okupuotos Lietuvos teisininkai buvo okupanto tarnai,drauge su KGB struktūromis sekė, baudė ir
naikino partizanus,disidentus,laisvo žodžio sakytojus.Grobė jų turtą ir trėmė į
Sibirą,ar pasikloję miestelių centruose “linksmino” gyventojus.Šitaip per okupaciją,atrodo, sunaikinta apie milijoną Lietuvos žmonių.Nėra Lietuvoj šeimos,kuri nebūtų patyrusi nuo okupanto moralinio,dvasinio,materialinio nuostolio.Todėl negaliu
gerbti ir pasitikėti okupacinio laikotarpio “teisininkais”.Todėl visi matome,kad
Nepriklausomoje Lietuvoje ilgimės teisingumo.Nėra vilties,kad padėtis keistųsi,nes
norinčių ją keisti nėra.

T0mas J.       2020-12-5 16:30

Kad prigimtį turi kolaborantišką – Vytautas Sinkevičius įrodė okupacijos metais, 10 metų LTSR Aukščiausios Tarybos prezidiume dirbdamas. Prigimtis stiprus yra dalykas, tai neprapuola metams bėgant. Išsirenki ką nors stipresnį - ir tarnauji jam. Šalia stipresnio ir pats, vijokliu širdy būdamas, drūčiau jautiesi. Daug tokių buvo LTSR teisininkų, priešui okupantui tarnavusių, veidmainių TSKP narių – ir Egidijus Kūris, ir jo tėvas Pranas, ir Jonas Prapiestis. Man tik keista, kad toks vijoklis drįsta vis kišti viešumon savo trigrašį svarbiais valstybei klausimais.

Prašalieti,       2020-12-5 14:42

ir vėl mini drg.L.Trockio draugelį - nusipelniusį okupantams stribą? Vėl medžioji?

Aklos temidės tarnas       2020-12-5 11:10

Iki skausmo nusibodęs šališkas veikėjas…

tiek       2020-12-5 11:10

suvaikėjimas akivaizdus,gerai tai atskleista.

Prašalietis       2020-12-5 9:19

Lansberginio durnių laivo teisės pseudo šviesuolis V.Sinkevičius, “užsimiršęs” kad kol kas dar gyvena žemėje, pats ne per seniausiai “tapo konstitucinių dvasių specialistu”, todėl jam yra “bepigu, padedant konstitucinėms dvasiom, kompetentingai, profesoriškai” šiandiena pavaryti lansberginio durnių laivo neišsivaikščiojusiems keleiviams kaip kiti pseudo teisininkai “užsimiršę” darosi politikais….Kas liečia Konstucijos “supratimą” lansberginiame durnių laive, tai “supranta” tik “su konstitucinėmis dvasiomis pažintį užmezgęs, teisės šviesuolis” Sinkevičius… Kaip sako liaudies išmintis-Durnių laivas ir Afrikoje yra durnių laivas…, kuriame “viską supranta” tik vietinių vadų paskirti šamanai, žyniai ir “mokantys Konstitucijas ir kitokius parašymus skaityti tarp eilučių, iš žvaigždžių ir Mėnulio fazių”, raštingi ir beraščiai “tautų akademiniai šviesuoliai”...

teisininkai niekad neužmiršta       2020-12-5 1:36

kam yra skolingi už savo postus, už turtą, už nebaudžiamumą (KGB)

KT funkcijas turi perimti Aukščiausias Teismas       2020-12-4 23:34

Kodėl? - Todėl, kad mūsiškis KT akivaizdžiai aptarnauja tik tam tikrų ideologinių bei politinių grupuočių interesus, taigi, supuvo - ir tiek.
Kita vertus, pats tokio KT egzistavimas nesuderinamas su teisinės valstybės samprata, t. y. su valdžių padalijimo principu - Vakarų civilizacijos skiriamuoju bruožu ir demokratijos kaip vienos iš politinio valdymo formos dar teikiamos vilties įgyvendinti teisingumo dorybę, tautai gyventi taikoje.

Kis       2020-12-4 23:18

gerai nepamenu,nes nesidomejau labai KT pirmais Nepriklausomybes,bet istrigo Sinkeviciaus pavarde,kuri jau taip laikais gaudavo paslaugu is valdanciu(tuo metu valde tie patys TS),daug buvo triuksmo,nes tais laikais dar TS nebuvo neliaciami.Jie kazkur rytu Lietuvoje to vyruko sodybon patiese kelia ir padare tilta per upeli.Man tai buvo nepriimtina,kad sitaip elgiasi vienas is KT teiseju,siandiena mane net nestebina kur kas baisesni dalykai.Gerokai pazengeme demokratijos link,ka ir besakyti,ordinai,medaliai,kiti paskatinimai,nekalbu uz otkatus ir nebaudziamuma,kur be Grazulio generaline prokuratura kitu problemu Lietuvoje nrera?O gal prokuraturos nera?

DD plius DD       2020-12-4 22:48

Ne tiek “be komentarų”, kiek su konjuktūra- yra skirtumas.

stasys       2020-12-4 22:38

cit. ‘Yra teisė. Ir dar yra teisė į prostituciją. Labai daug kas renkasi prostituciją, nes kaip sunku Jėzaus priesaiko laikytis ’
- va jums dar vienas teisės žinovas . Bejausmis ,sudžiūvęs sausainis ir tas greičiau apsiverktu pamatęs tikrą žmogišką prigimtį , nuolat klysti .Pala , tuoj paseilinsiu pirštą ir surasiu tinkama pastraipa.

stasys       2020-12-4 22:31

hmm.. . pirmiausiai jie paprasti žmonės ir tik vėliau tampa ir esti kažkuo . Kunigai pas mus politikoja , gerai dar jog niekas juos pažodžiui nepurto , todėl aniems netenka raudonuoti lentelėmis kokia nesakone ..va R.G. čia įsigudrino sarkazmo ,karts nuo karto papilstyti ir nieko vis dar gyvuojame .

Jules       2020-12-4 21:08

Halifax(dabartinis jo atitikmuo pasaulinei misijai Wuhan ar Uhanas) turėjo būti iš didžiosios raidės, bet nieko, juk ir Mokslinis Komunizmas, sunaikinęs, berods, 66 milijonus gyvybių liko nenubaustas ir sėkmingai Didžiosios Troikės aljanse nudreifavo iki Mokslinio Covid’o, kurio aukų skaičius, manyčiau, irgi bus nemažas. Viskas pagal drg.M.Suslovo planą, kurį dabar tikriausiai vykdys drg. Madame Liūtė Trockytė, ar taip, ką manote?

Jėga       2020-12-4 20:58

Teisė yra to, kieno yra valdžia, ypač liberodų, taip kalbėjo Pranašas iš praeities.

EWRwer       2020-12-4 19:42

Ei, teisininke, pasakyk ką nors apie konstitucinio teismo predsedatelį, kurio kadencija yra pasibaigusi ir kuris vis tiek eina šias pareigas? Gink savo klano interesus, bo gal vėl pakliūsi į tą kontorėlę? Ar tokiomis smulkmenomis - dabartinio konst. predesedatlio elgesiu - nesidomi? Dar prisimink kitus tris to teismo teisėjus, kurių kadencija pasibaigusi ir kurie vis dar lindi tam teisme? Kvaili tie ankstesniojo seimo nariai - juk jie galėjo ramiai sau toliau sėdėti seime - juk konst.teismo predesedatelis tupi tam teisme pasibaigus jo kadencijai ir Litwos respublika nesužlunga!

Riomerio       2020-12-4 16:24

profkes lygis zinomas,ju darbuotoju taip pat.

Taip       2020-12-4 16:20

V.Sinkevičius-tipiškas liberalmarksistinio braižo teisininkas,Konstitucines nuostatas aiškina pagal ideologinius poreikius.Panašaus teisinio atspalvio yra ir dabartinis nelegalus KT pirmininkas,deja.

ha ha        2020-12-4 15:43

super citatos parinktos. tas klounas jau daugiau susigadinti reputacija nebelabai ir gali, nors tiek ten tos reputacijos ir buvo pastaruoju metu…

Jules       2020-12-4 15:15

Teisininkai pirmiausia kokios teisės? Okupacinės, kolonijinės ar Lebensraum’o, a? Mūsiškiai pirmiausia Sovietijos Fundamentoriaus(Fundamentals of Soviet Law, o dabar Neo-Soviet Law) specialistai ir mokslų daktarai, o vėliau po jų tik visa kita. Desovietizacijos nebuvo, todėl Lietuva neturi ateities ir drg.Covid’as su naująja Liūte Trockyte, kol kas laikinai sulaikyta Uhane Kinijoje, kaip L.Trockis halifax’e,  gali palikti Lietuvą be lietuvių per jūsų malonę, per jūsų antilietuviškus fundamentus. Žinoma, tai buvo mažaraščio nuomonė - kiemsargio padėjėjo nuomonė, jeigu ką?

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.