Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Sinica. Žmogaus teisių ideologijos diktatūra

Tiesos.lt siūlo   2015 m. birželio 7 d. 1:44

14     

    

Vytautas Sinica. Žmogaus teisių ideologijos diktatūra

Pro Patria

Praėjusią savaitę konservatoriai (TS-LKD) į viešumą „nutekino“ socialdemokratų parlamentinėms partijoms pasiūlytą partijų „susitarimo dėl žmogaus teisių ir laisvių apsaugos Lietuvoje“ projektą. Visai pagrįstai jis atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre.

Nors iš pradžių dėl tokio dokumento preliminariai tarėsi visos partijos, galiausiai viešą paramą jam išsakė tik socialdemokratai (LSDP) ir liberalai (LLS). Oficialiai projektas parengtas Teisingumo ministro Juozo Bernatonio, nors pasak LSDP narės Mortos Vidūnaitės, jį pasiūlė liūdnai pagarsėjęs Dainiaus Pūro Žmogaus teisių stebėjimo institutas. Konservatorių viešas atsimetimas nestebina – į projektą kaip tariamos žmogaus teisės sudėti visi LSDP ir LLS kultūrinės-moralinės politikos idealai. Jame randame asmenvardžių rašymą pasuose nevalstybine kalba, vienalyčių „šeimų“ pripažinimą, teisę į eutanaziją, abortus pagal pageidavimą, masinę dvigubą pilietybę, Bažnyčios prilyginimą lobistinei organizacijai ir daug kitų keistenybių, kurių joks save gerbiantis teisininkas nepavadintų žmogaus teisėmis.

Tiesa ta, jog dokumentas yra visai ne apie žmogaus teises. Tai neomarksistinė moralės ir kultūros politikos darbotvarkė. Žmogaus teisės yra įtvirtintos tarptautinėse konvencijose ir Lietuvos Konstitucijoje, todėl nereikalingas joks atskiras partijų susitarimas jas ginti. Lietuvai tereikia jas įgyvendinti ir tai yra įvairių institucijų, tačiau ne įstatymus leidžiančio Seimo darbas. Tuo tarpu projektas siūlo susitarti dėl naujų „žmogaus teisių“ kūrimo pagal marksistinę darbotvarkę.

Apgaulę liudija paprastas faktas: jei dokumente būtų žmogaus teisės, tai dauguma ES narių jas atvirai laužo. Kelios šalys draudžia abortus, beveik niekas neleidžia eutanazijos ar įrašų asmens dokumentuose nevalstybine kalba. Arba ES gyvena susitaikiusi su žmogaus teisių pažeidimais, arba tai nėra jokios žmogaus teisės. Žinoma, teisingas antrasis atsakymas.

Toks susitarimas „dėl žmogaus teisių“ yra iš principo neįmanomas. Kaip minėta, dėl pripažintų žmogaus teisių net ir nereikia tartis. Tuo tarpu LSDP ir liberalai bando postmodernių individų užgaidas „prastumti“ ideologiniams oponentams po skambia ir kone šventumo aurą įgavusia „žmogaus teisių“ retorika. Juk prieštarauti žmogaus teisėmis tapę blogo tono ženklu, todėl tai, ką jomis pavadiname, savaime įgauna neliečiamybės statusą. Susitarimas tarp skirtingų ideologijų partijų dėl marksistinių siūlymų kurti naujas, niekuo nepagrįstas „žmogaus teises“ yra absoliučiai neįmanomas. Tuo partijos savaime pripažintų, jog neturi pasaulėžiūrinių skirtumų. Priešingai nei ekonominiais ar administraciniais klausimais, vertybių ir moralės klausimais kompromisas yra neįmanomas. Moralės pažiūros remiasi prielaidomis, kas yra gyvybė, kas yra šeima, koks yra valstybinės kalbos statusas. Skirtingos sampratos lemia skirtingą vertinimą, tačiau vietos kompromisui šiais klausimais nėra.

Nors bandomas pateikti kaip visai ne ideologinis, o „žmogaus teisių“ klausimas, šis projektas yra aiškiausia žmogaus teisių ideologijos pastangų sunaikinti bet kokį pasipriešinimą ir sukurti vienvaldę diktatūrą išraiška. Naudojantis „žmogaus teisių“ burtažodžiu siekiama primesti visoms partijoms vieną pasaulėžiūrą ir ta vienintele pasaulėžiūra paremtą „žmogaus teisių“ sampratą. Juk pripažinti kokį naują troškimą žmogaus teise reiškia primesti vienos pasaulėžiūros valią kitos pasaulėžiūros piliečiams. Būtent todėl turėtume kalbėti apie žmogaus teisių ideologiją, kuri kaip ir visos ideologijos grumiasi su kitomis dėl įtakos politikams ir visuomenėms. J. Bernatonio siūlymas yra tipinis tokios ideologijos produktas. Šio siūlymo pretenzija būti privalomam visoms partijoms liudija diktatorišką jo pobūdį.

Šis susitarimas yra itin antidemokratiškas. Tai susitarimas atvirai ignoruoti daugumos piliečių valią vertybiniais klausimais. Vos užmetus akį į dokumentą aišku, kad jame numatomoms pseudo teisėms prieštarauja absoliuti dauguma šalies piliečių. Sutarimas vienalyčius santykius pripažinti šeima arba leisti pasų įrašus nevalstybine kalba yra didžiausias pasityčiojimas iš demokratinės piliečių valios, kuri yra vienintelis demokratinės santvarkos legitimumo ir joje valdančiųjų galios šaltinis. Kiekviena tokį susitarimą pasirašiusi partija tuo pačiu į savo rinkimų programą neoficialiai įtrauktų ir nuostatas pildyti šiuos piliečių daugumos valiai prieštaraujančius bei tarptautinių konvencijų žmogaus teisėmis nepripažįstamus įsipareigojimus.

Tačiau dokumentas turi ir porą teigiamų pusių. Pirma, jis skatina susimąstyti apie pačią „žmogaus teisių“ šių laikų politikoje kilmę ir pagrįstumą. Paradoksas, jog apie prigimtines teises Vakarų politikoje pradėta kalbėti kaip tik po to, kai XVIII a. pabaigoje buvo galutinai atsisakyta tikėjimo, jog egzistuoja apibrėžtas ir nekintantis žmogaus prigimties turinys. Po šio mąstymo posūkio tapo nuoseklu ir įmanoma steigti vis naujas ir naujas „prigimtines teises“, nes niekas negali autoritetingai pasakyti, ką diktuoja ir ko neleidžia žmogaus prigimtis. Prigimtiniu paverčiamas kiekvienas hedonistinis individų noras.

XX amžius tapo tokio norų vertimo teisėmis scena. Praktikoje prigimtinė teisė gimsta politikų balsais. Tipiškai marksistai arba liberalai (bet kartais ir konservatoriai, nes iš principo ir konservatizmas vadovaujasi neapibrėžtos žmogaus prigimties nuostata) pateikia siūlymus įsteigti naujas žmogaus teises, (euro)parlamentarai balsuoja, o rezultatas ir lemia – atsiranda nauja „prigimtinė teisė“ ar ne. 2013 metų pabaigoje Europos Parlamente vos kelių balsų dėka nepriimta Estrellos rezoliucija būtų sukūrusi „prigimtinę žmogaus teisę“ į abortą. Poros politikų balsai lėmė, jog tokios „prigimtinės teisės“ dar neturime. Taip politine valia yra steigiama žmogaus prigimtis.

Antra, partijų susitarimo iniciatyva ir nutekintas dokumentas tobulai atskleidžia LSDP visuomenės ir valstybės viziją. Kadangi tai šios partijos derybinė starto pozicija, galime drąsiai manyti, kad dokumente išdėstyta tvarka, kurią įgyvendinti norėtų patys socialdemokratai, gavę absoliučią daugumą parlamente. Liberalai jau pripažino, kad pritaria šiam projektui, taigi, galima sakyti, jog žinome ir jų visuomenės viziją. Šia prasme dokumentas yra labai naudingas ir daug pasakantis.

Įdomu, jog TS-LKD reakcija į šį siūlymą nebuvo nuosekli – žymiausi partijos politikai dokumentą pasmerkė kaip iš esmės nepriimtiną, tuo tarpu naujasis pirmininkas G.Landsbergis kalbėjo apie viso labo netinkamą formą ir būtinybę diskutuoti. Suprantant, kad susitarimas dėl naujų „žmogaus teisių“ kūrimo yra neįmanomas, TS-LKD būtų kvailystė siūlyti alternatyvų partijų susitarimą ir, atrodo, tą supranta pati partija. Tačiau savąją viziją, kaip turėtų būti reguliuojami žmogaus teisių ir laisvių klausimai Lietuvoje, TS-LKD turėtų sukurti ir pateikti visuomenei. Po skambių diskusijų apie partijos atsinaujinimą, būtų sąžininga dar iki Seimo rinkimų pristatyti, kokia gi TS-LKD moralinė-kultūrinė visuomenės vizija. Juolab, kad pačiu šio dokumento pasirodymu tą jau padarė LSDP ir liberalai.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Palmaitis       2015-06-9 3:00
Tomas       2015-06-8 9:27

O kur galima perskaityti Bernatonio dokumentą? Bilotaitės padėjėjo kritika gerai, bet noriu matyti, ką jis kritikuoja.

Letas Palmaitis       2015-06-8 3:29

Daryti sprendimus balsų dauguma ir yra demokratija, kas nepatinka? Kad dauguma nori kitaip? Pirma abejoju tos daugumos mentaliniu brandumu, nes ypatingai mažai individų yra priaugę iki mąstymo. Antra, kuri dauguma? Juk niekad istorijoje nebūta demokratijos visiems. Demokratija, jei tai ne Islandijos sala, kurioje gyventojai mėgaujasi prabanga viską spręsti ne tariamų atstovų balsais, bet tautos referendumu, yra realią finansinę ir karinę galią turinčiųjų valdymas nuo pat vergvaldinės Graikijos. Šiandien viešpataujantys vergvaldžiai yra bankininkai oligarchai, o kvailiai vergai renka ne savo, bet jų atstovus. Todėl, kaip, deja, visą laiką įkyriai kartoju, jokių priekaištų demokratijai, išskyrus nebent dėl posovietinės specifikos, nėra pagrindo kelti - ji yra tokia, kokia tik ir tegali būti, net atsižvelgiant į paveldėtą burliokinį chamiškumą ir įžūlumą.
Pagaliau Autoriui, jei katalikas, turi būti gėda vartoti masonų atgaivintas Antikos stabmeldžių sąvokas, kai Šventajame Rašte jokios demokratijos nėra nė kvapo. Dar XIX a. popiežiai atmesdavo demokratijos principus, kaip antikrikščioniškus.
Laikas suvokti, kad tikintiesiems ginčytis su antikristais yra beprasmiška, o bandymas laimėti per demokratinius cirkus yra bepročio užsiėmimas. Balsų dauguma bus priimta viskas, ko reikalauja Antikristas, nesvarbu, kaip vadinasi “partija”. Jei katalikai ar kitų konfesijų krikščionys, arogantiškai ignoruos Graikijos tikinčiųjų pasipriešinimą suelektroninimui bei laimėjimą milijonams žmonių pareikalavus, tada neišvengiamai ateis diena, kada neliks atsiskaitymo grynaisiais, o “pasas” (Autorius turi suprasti, kad įrašai “pase” - kvailiams, o tikras įrašas yra aparatu nuskaitomi elektroniniai lagerinio identifikavimo duomenys, kuriuose krikšto vardas pakeistas lagerininko numeriu, valstybinės ar nevalstybinės kalbos čia jokios nėra) - taigi “pasas” ir privalomo represinio banko kortelė bus vienas ir tas pats. Va tada ir ateis išsvajota “tikroji demokratija”, kur kiekvienas žingsnelis bus apskaičiuotas iki žmogaus gyvybės ar eutanazijos pagal sąskaitos augimą - neaugimą, o “laisvė” bus didžiulė - iškrypėliški apibrėžto termino “santuokiniai” santykiai, grupiniai ir poriniai, su kurios tik nori lyties atstovais, su vaikais ir gyvūnais. Visi vergai yra laisvi!

kokia dar zmogaus teisiu diktatura???       2015-06-7 21:21

Zmoniu genocidas per prokuratura!!!O kas ir kam susikure tokia prokuratura paklauskite Paulausko????

Idomus dalykai vyksta       2015-06-7 18:20

Pvz-didziausia geju teisiu gyneja Seime kazkodel isigyja butuka Egipte(ir mylimaji),salyje,kurios religija gejus persekioja,moteris diskriminuoja.Zodziu-kaip paziuresi su tom zmogaus teisem…Feministes labai,, progresyvios “,,,pazangios” karstai gina multikulturizma,kas pagrinde reiskia islamo ispazinejus,kurie moteris laiko nuosavybe,puszmogiais.Nieko nereiskia,kad beveik 100% isprievartavimu Skandinavijoje ivykdomi siu ,,multikulturistu”,kad zmones uzpuldinejami,zydai bega is Europos,dega automobiliai ir tt.Tiek ir terupi joms feminizmas,kitu moteru likimas,kiek per organizacijas gaunami pinigai ir susireiksminimas…

O Jungtine Karalyste bando atsikratyti       2015-06-7 13:15

Vadinamu Zmogaus teisiu,nes prieinama prie absurdo:vienas recidyvistas is salies nedeportuojamas,nes…yra alkoholikas,o jo musulmoniskoj saly tai draudziama.Ir kodel deportuojami lietuviai ne tokie gudrus ?Banalu ir paprasta-prigimtines ir visokios zmogaus teises baigiasi ten,kur prasideda kito.Deja ,ismusus is po koju tradiciniu vertybiu pagrinda,zmogus be biurokratu nurodymo nebesugeba nei savo seimyniniu gyvenimu pasirupinti.Kaip pvz galvojate:tevams masiskai paliekant seimas ar nekencia Vaiku Teises ?

n,.,,mn       2015-06-7 13:02

Lietuvoje LR Konstitucija negalioja - žiniasklaida paskelbia žmogų kaltu nesant įsiteisėjusio teismo nuosprewndžio.

kitas        2015-06-7 11:51

Romas Turonis dar nieko vyriukas, dar neugdo Pavlikų Morozovų.
Net va Povilionienei su Purveneckiene ir B. Vėsaite tai reiktų Seime pasiūlyti įstatymą įteisinantį VYRŲ TEISE GIMDYTI. Antraip sugrius visa Povilionienės lyčių lygybių propaganda.

hmm..        2015-06-7 10:58

Socdemas “lygių galimybių” propagandistas, vyras feministas Romas Turonis, kiek žinau, yra dar ir Švietimo profsąjungos pirmininko pavaduotojas.

taigi,        2015-06-7 10:41

kaip matom,  istorija kartojasi. Lygiai kaip po Spalio revoliucijos, bandoma okupuoti jaunus protus, ugdyt naujus “didvyrius” Pavlikus Morozovus, kad šie, kaip ir Pavlikas, nukreiptų šautuvus prieš savo tėvus? Tik šįkart iškėlę ne raudoną vėliavą, bet vaivorykštės?

internauts dėl vaizdumo        2015-06-7 10:34

įdedu trockistinės FALCON organizacjos, kurios padalinys Lietuvoje - Socdemū Sakalo su Romu Turoniu įkurta JAUNŲJŲ SAKALIUKŲ sajunga,mažą ištraukėlę iš jų “švietimo” planų vaikams:
.
The activities to achieve the objectives will be the following:
1) Steering Group meeting I will combine a thorough evaluation of IFM-SEI’s inclusion work and the formulation of a needs-based, proactive and
targeted inclusion strategy for the movement at all levels. The group will also prepare in detail the two-part inclusion training course for local leaders
and will begin the revision process of Rainbow Resources. 
2) Inclusion Training Course I will bring together local group leaders motivated to pro-actively address inclusion in their groups.  The participants will
receive inclusion training, will share their local challenges and will develop strategies based on their specific needs. They will also receive training and
back-up to create an environment free of homophobic bullying.
3) Local Inclusion Strategies.  The participants of the training course will develop and carry out local inclusion strategies with their groups.  They will
put into practice what they learned at the training course and will work with their peers to reach out to excluded groups. 
4) Inclusion Training Course II.  The participants will gather again to share their successes and challenges.  They will work together to overcome
obstacles faced and revise and improve their strategies. 
5) Steering Group Meeting II. The steering group will meet to thoroughly evaluate and build on the All Together 2.0 strategy. 
///

Rainbow Network
The IFM-SEI Rainbow Network was officially set up in 2007 and needs to continue its work as a platform for LGBT youth in IFM-SEI member organisations,
support the Kurt Löwenstein Education Centre in organising Queer Easter and be active at our international camps. We should also strengthen its visibility in
between camps and events on our website and newsletter to emphasise that we fight against all forms of discrimination, including homophobia and
transphobia that are still very widespread all over the world. 
Šaltinis: http://www.ifm-sei.org/files/up/strategy-and-work-plan-2013-2016.pdf

internauts        2015-06-7 8:38

Labai teisingai jaunasis politologas pastebėjo - Europos sąjunga NIEKO BENDRO SU IŠSIGIMUSIOM ŽMOGAUS TEISĖM NETURI. Kaip ir Jungtinės tautos.
Perskaičiau nesenai Seimo svetainėje visus ES teisės aktus, Jungtinių tautų konvencijas ir net Strasburo Žmogaus teisių Europos Tarybos konvencijas ir neradau nei žodžio apie vienos lyties santuokas, siūlymo įteisinti abortus ir kitų nesąmonių, kuriomis Europą taip mėgsta kaltinti neaiškūs propagandistai.
Tai iš kur visos tos nesąmonės plaukia?
Kas iš tikrųjų globoja mūsų partijas?
Ogi įsiveskim į google socialist internacional ir liberal internacional ir sužinosime.
Sužinosime, kad po atsiskyrimo nuo Rusijos komunistų partijos mūsų Kirkilo vadovaujami komunistai perėjo neotrockistų globon ir propoguoja senas trockistines idėjas.  Socialist internacional dabar vadovauja Graikiją nualinęs jos premjeras Popandreu. Šiam internacionalui priklauso ir Anglijos leiboristų partija, Izraelio Bundas ir dar dvi partijos ir daugybė partijų iš besivystančių šalių.
Dar Stalinas suskaldė Kominterną - komunistinį internacionalą į dvi bolševikines šakas. Išvijęs ar iškomandiravęs iš savo šalies   trockistus, jis faktiškai juos paskleidė po pasaulį, kur jie kaip reikiant subujojo.
.
Dabar šie neotrockistai didžiausiu savo rūpesčiu laiko “vaikų teises”. Tam, kad perimti vaikus į savo globą, kad atskirti juos nuo “tradicinių” visuomenių,  K.Lowenšteinas dar prieš antrą pasaulinį būdamas Vokietijos Veimaro vyriausybėje įkūrė tokią tarptautinę FALCON organizaciją, kuri ir dabar bando daryti įtaką Strasburo Europos Tarybai, kuriant naujus “švietimo” įstatymus, atiminėjant vaikus ir t.t. Dar prieš karą trockistų užvaldyta Veimaro respublika sukėlė vokiečių masinį nepasitenkinimą, bet trockistai atsakomybės dėl Holokausto neprisiima. Jie ir toliau vykdo savo tikslus, nekeisdami strategijos, tik taktiką, o atsakomybę dėl Holokausto suversdami nacionalizmui, prieš kurį labiausiai kovoja.
.
Beje, dabar liberalsąjūdiečio Dainiaus Pūro įkurto “Homo teisių” instituto vadovo pareigos perleistos Liberalų sąjūdžio ir Žydų bendruomenės vienam iš vadovų -  Leonidui Donskiui. Jis ir EP “rūpinosi’ Žmogaus teisėmis. Šis institutas gauna nemažą paramą per kažkokį Norvegijoj įsteigtą fondą. 

partškolos mokiniai       2015-06-7 7:30

partškoloje bernatonį ir kitus komuniagas (liberastus) mokino:
- pirma turi būti žmonijos laimė - ideologija.
- o po tos ideologijos - represijos.
prancūzų ir rusų revoliucijos parodė, kad tai labai smagu ir efektyvu: milijonus galima smagiai nužudyti. Ko komunistai ir trokšta - kraujo, kraujo, kraujo…

Gaujų susitarimas       2015-06-7 7:25

Koks dar gali būti susitarimas, kaip „susitarimo dėl žmogaus teisių ir laisvių apsaugos Lietuvoje“. O aš maniau, kad žmogaus teises gina Lietuvos Respublikos Konstitucija, kurioje aiškiai išdėstyta:
  6 straipsnis
        Konstitucija yra vientisas ir tiesiogiai taikomas aktas.
        Kiekvienas savo teises gali ginti remdamasis Konstitucija.

  7 straipsnis
        Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai.
 
  9 straipsnis

        Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.

  38 straipsnis
        Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas.
        Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.
        Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

Išeina, kad partinės gaujos nori perrašyti LR konstituciją pagal antikonstitucinį susitarimą. Jeigu toks susitarimas būtų priimtas seime tai šis susitarimas būtų antikonstitucinis ir antidemokratiškas. Tai reikštų atvirą ignoravimą daugumos piliečių valiai vertybiniais klausimais. Dėl tokio susitarimo prabalsavus seime reiktų tokį seimą galutinai išvaikyti ir patraukti balsavusius baudžiamojon atsakomybėn.

 

Rekomenduojame

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.