Sveikatos apsaugos politika

Vytautas Sinica. Visi genijai pasiruošę vertinti po laiko

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 26 d. 14:27

34     

    

Vytautas Sinica. Visi genijai pasiruošę vertinti po laiko

Sulaukiau pastabų, kad Grybauskaitės 2016 metų kalbos apie ligoninių optimizavimą (http://tiny.cc/8fqxlz) yra per senos, netinkamos priminti.

Tebūnie. Prisiminkime visai nesenus dalykus. Vakarykštis Europos Komisijos sveikatos apsaugos komisaras, o dabar Pasaulio sveikatos organizacijos spcialusis pasiuntinys Europai Vytenis Povilas Andriukaitis lygiai prieš mėnesį ramino, koks nereikšmingas yra koronavirusas, lygindamas jo ir paprasto gripo aukų skaičius. Praėjus mėnesiui sako, kad tokiai epidemijai, kokia gresia dabar, reikėjo pasirūpinti iš anksto. Praėjo mėnuo, ne keturi metai.

Tuo pačiu galima priminti, kad pats Andriukaitis praėjusią kadenciją buvo Sveikatos apsaugos ministras, galėjęs pasirūpinti rezervais, numatyti teisines prielaidas ir sukurti praktikas, kad jie būtų užtikrinami ateityje. Nuo tada, regis, jokia pandemija nebuvo ištikusi. Bet visi genijai pasiruošę vertinti po laiko. Už pastebėjimą dėkingas Raimondui Kuodžiui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Lietuva dar turi paskutinį šansą       2020-03-29 8:16

Nebalsuokit rudenį už konservatorius

Julita       2020-03-28 19:13

Grybauskaitės valdymo metais iš Lietuvos pabėgo 1 milijonas žmonių. Ką apie tai panelė pasakys? Oi, pamiršau, juk ji neklysta. Matyt, čia irgi tokie ES vidurkiai, kuriais “reikia” vadovautis. Tarytum patys nesugebėtume protauti, ko mums reikia.

...       2020-03-27 22:13

Jeigu nesurys VALSTIECIU,privalome rudeni trigubai daugiau balsuoti uz juos.Kitaip mes nieko negalime pakeisti,tik balsuojant.Vokieciai negali atsistebeti,kaip musu rinkta valdzia tvarkosi sios nelaimes metu.UZ GERB.VALSTIECIUS.

Ehrmantraut       2020-03-27 10:39

dar būtų gerai surast niektauzos mačiulio straipsnį iš metų pradžios, kad epidemija žymesnio poveikio ekonomikai nepadarys.

Kisai       2020-03-26 23:16

Taip, koncervai ir ūsuoti bebrai yra vagys ir niekšai 30 metų kenkę Lietuvai.
Taip, anie yra išdavikai ir natūralūs banditai.
Taip, kolūkuečiai daug padaŗė-
jie padarė tokių dalykų, kokių kirkiliniai ir lanzgrybiniai dar nedarė:
plynai kirto sengires ir draustinius, iniciavo bei įteisino vaikagrobystę.
Galima rypuoti apie kažkuriuos kaip “mažesnį blogį”,
tačiau kaip nebūna dalinio nėštumo, kaip nebūna dalinės tiesos,
taip nebūna ir mažesnio blogio.
Blogis visada yra tik blogis.
Nebūna “geresnio” blogio.

manyčiau       2020-03-26 22:50

Okupacija irgi pakėlė visus niekšus, nes jie “nežinojo” apie trėmimus, partizanus… Nelaimės - pandemijos metu irgi bunda tokie patys? O geniją nurodo vardai - magnolija, bielka ir kt.

Kis       2020-03-26 22:47

labai pikta,kai mokina tie bambukai ,kurie per 27 metus viska tik griove,o siandiena su rimtomis mordomis ir po pietu siulo “auksinius saukstus”,kiek reikia tureti cinizmo,negerbti zmoniu,lyg jie jau idiotai.?Kada laksto marazmatikai,kurie senai turejo uz savo nusikaltimus sedeti ten kur jie nusipelne,o jie ir vel,kaip prise 30 metu,varo suda ant zmoniu,kurie per viena kadencija padare daugiau,negu jie per visus Nepriklausomybes metus?Nemazai itakos yra ,kad nera jokios teisybes,teisesaugos,vyksta pajungta vienam tikslui-vogti!

lygiai taip pat elgiasi       2020-03-26 21:10

visa vadinamoji opozicija- liberalkonservatoriai su simonytemis, anukeliais, cmilytemis, simasiais priesaky.

Melagiai ir vagys       2020-03-26 21:07

Prieš mėnesį grybė sakė, kad jai orumas neleistų užimti jokių pareigų, net seimo pirmininko, o dabar jau skaičiuoja fondo pinigus. Melagė aferistė. Šitiek žmonių išvarė per 10 metų iš Lietuvos.

Pataikaudami       2020-03-26 20:40

ES pinigams,Sveikatos sistemą prisidengdami reformų įvaizdžiu griovė ir konservatoriai,ir socdemai,ir net valstiečiai buvo užsimoję.Anekdoto vertas A.Kubiliaus pažadas tada,kad sunkiai sergančius iš rajonų skraidins malūnsparniai.O kas buvo sukurta,-didelės eilės pas daktarus,kaip pavyzdį duodant ,kad ir kai kuriose užsienio šalyse taip.O kodėl pas mus negali būti geriau?Griauti lengviausia.

Tikri "genijai"        2020-03-26 20:36

Jau didesnių “genijų” už šituos ir su žiburiu nerasime…

пазор       2020-03-26 20:18

Gėda socialistinės tarybinės tikrovės juodintojams!

>kas gydys ligonius       2020-03-26 20:05

Tamsta esi arba kvailys(ė), arba piktavalis(ė) sąmoningai iškraipantis tikrovę. Tokiu metu tai jau ir niekšybė.

pukiai tvarkosi       2020-03-26 18:48

Ukmergėje izoliuotas paskutinis gydytojas, beveik 100 senolių liko be priežiūros

stasys        2020-03-26 18:11

stasy 2020-03-26 17:49 > Jus pamirštate kas dirba Italijos ,Ispanijos ir Prancūzijos sveikatos sistemose ? tie patys jauni rytu europiečiai baigę medicinos mokslus , o Lietuvoje tie kas liko . Sergamumas Europoje sąlygotas didesne populiacija senjorų gyvenančiu atokiuose rajonuose ir čia Lietuva viens prie vieno su vakariečiais , aš nebūčiau toks tikras jog mums klostysis kur kas geriau . Skirtumas tik toks kad Lietuvoje nebus tokios didelės epidemijos bandos kokia matėme V.Europoje . Mes mažesni ir negalime lygintis gyventoju skaičiumi .. elementari matematika .  Ar Jus nestebina jog trečio pasaulio šalys savotiškai geriau tvarkosi su epidemija nei senosios demokratijos ? Na niekaip negali įtarti jog ju medicinos sistema geriau dirba bei tos brangiai kainuojančios ..Europoje .

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-03-26 18:06

2003 sausio 23, seime,
Vytenis Andriukaitis balsavo už - dėl konstitucijos 47 straipsnio keitimo. Tai yra balsavo už bemaž didžiausios aferos įgyvendinimą pagal klaikią idėją - žemė užsieniečiams, o ne piliečiams. 
2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkui (Tautos priešui) Vyteniui Andriukaičiui dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos (su Lietuvos pilietybės panaikinimu).
Reik paskelbti registrų centro duomenis - kiek svetimšalių aferistų žemgrobių yra dabar Lietuvoje.
______________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
2020 kovo 26_

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-03-26 18:06

L didelė grėsmė nacionaliniam saugumui:
kai komunistė Dalia Grybauskaitė užsirioglina ant NATO tanko bei su vandalu Mariumi Ivaškevičiumi išniekina partizanus ir Gitanui Nausėdai tylint.

Dabar ir       2020-03-26 17:56

miestų žmonės skundžiasi,kad didelės eilės.O tai,rajonų ligoninių uždarinėjimo,silpninimo pasekmė.Nes rajonai priversti važiuoti į miestus.

stasy       2020-03-26 17:49

Kinija-ne ES ,todėl mirtingumas(jei skaičiai tikri)mažas,bet kinai ligoninę pastatė-dar vieną ,ne pirmą tam regione,bet dar vieną,daktarų neoptimizavo,seselių taip pat,daktarai iš kitur į Kiniją ne skrido-užteko vietinių.ES neturi daktarų,ligoninių,jose lovų,personalas jose prastai apmokytas-va kodėl serga 10 proc medikų,va kodėl į pagalbą italams ,ispanams ,skrenda kinų daktarai,o ne žymusis ES daktarų personalas.Tai įvertinus padėtį ES ,Lietuvoj nėra taip blogai

Prašalaitis>katilas juodas       2020-03-26 17:48

Į save veidrodyje pasižiūrėkite, mulki. Kur šitame straipsnyje yra ne tai kad pataikavimas ar panegirika, bet nors vienas žodis apie Verygą?
Kiekvienas normalus ir adekvatus žmogus dabar turi nekelti vėjo, o jei kritikuoja tai kritika turi būti pagrįsta ir skirta padėčiai gerinti, o ne bloginti, ir juo labiau ne įvaizdžių gerinimui. Sinica tiesiog gina dabartinę vyriausybę nuo piktybinio ir melu persunkto puolimo kurį organizuotai vykdo politiniai (ir ne tik) padugnės. O tiems padugnėms pritaria tokie patys padugnės arba šitos liberastinės iškrypėliškos sistemos priveistos bobos kurios pradėjo viešai panikuoti jau nuo pirmų dienų ir kurių beverčiai gyvenimai pagrinde sukasi apie malonumus ir rūpinimąsi savo kailiu (nevengiant to daryti kitų sąskaita).

Nesu valstiečių gerbėjas, tačiau siūlau pasidomėti kaip valdantieji vasario pabaigoje siūlė politinėms jėgoms laikytis vieningai, kaip konservatnikiniai, užingridiniai ir užušimašiniai intrigantai slėpėsi po lapais ir išlindo tik kiršinti, be jokių konkrečių pasiūlymų, kaip peikė valdančiuosius už mintis apie karantiną, o po to keikė dėl per švelnaus. Kaip puolė Verygą dėl nedalyvavimo konkurse kol paaiškėjo, kad tai buvo tiesiog aiškiaregiškas sprendimas, nes neįgalūs eurobiurokratai dar tik svarsto pirkimo sąlygas. Kaip siūlė antikonstituciškai įvesti įpatingąją padėtį,  o po to sabotavo priverstinę izoliaciją. Kaip genderinė buhalterė demonstravo “kuklumą” būti tinkama MP ir t.t. ir panašiai.

kas gydys ligonius?       2020-03-26 17:13

Veryginio “vadovavimo” dėka šiuo metu Lietuvoje saviizoliacijos karantine yra jau 545 medikai.
545 gydytojai kurie negali dirbti.
Mažai?
Veryga pasirūpins, kad tuoj susirgtų visi gydytojai.
Šitą jis sugeba.

katilas juodas       2020-03-26 17:07

na dėl kgb magnolijos tai viskas aišku - kriminalinės koncervų chuntos vadeiva šnekėjo iš savo varpinės.
viskas aišku ir dėl raudonojo vytenio.
nuostabą kelia uolus sinicų pataikavimas kolchozninkų veryhai.
akivaizdu, jog tas asilas yra nupušęs ir neįgalus tvarkytis su pandemija.
bet zylėms atrodo jog puikus.
todėl po poros mėnesių gali tekti priminti ir sinicai jo panigeriką veryhai.
kai padėtis bus jau tragiška, lavonai primins.

Taip Vytautai       2020-03-26 16:47

andriukaičiai, grybauskaitės, liandsbergiai, šimašiai, masiuliai – visi iš to paties kelmo.
Demagogija, insinuacijos, populizmasjiems duona kasdieninė...

Kodėl reikia mažinti       2020-03-26 16:44

lovų?O jei kiek sumažinus ,skyriai turėjo išlikti ir labai sustiprinti,modernizuoti,kad jaunimas važiuotų dirbti,tobulėti.Anais laikais apie rajonų gydytojjų profesionalumą sklisdavo legendos.

Negynė D. Grybauskaitė       2020-03-26 16:43

Lietuvos žmonių teisės į normalią mediciną.Tik prisidėjo organizuojant perversmą,kurio metu būtų pablogėjus karantino kordinacija ir galėjo būtų daugiau aukaų nuo viruso.Ar apie tai jie nepagalvojo?Tik apie valdžią?

ah1       2020-03-26 16:23

va, va pasirodo žmonių gydymas nuostolingas,žmonių gydymas turi būti naudingas,pelningas jei žmonės neserga tai nuostolis, nėra pelno, nėra mokesčių į biudžetą. O jei vis tek neserga, vis tiek nėra pelno nes nevartojat vaistų ir nevartojat gydymo pasalugų?  Kaip pastimuliuoti gydymo pasalugų vartojimą ir padidinti pelną? va,  še jums carono virusą, še jums nuoaltinį stresą per informacines priemones, bijokit, nusilps imunitetas dar ir kaip sirgsite,jei sirgsite ir vartosite visas gydymo priemones ir paslaugas ir bus to pelno ir naudos iš jūsų, bus čia jums nesirgt. Būtent taip veikia kapitalizmo vartojimo sistema pelnui gauti.

stasys        2020-03-26 16:21

Stasiui 2020-03-26 15:42 > tada argumentuokite kur Jus matote A.Verygos pliusus lyginant su kitomis Europos šalimis ? Kinijos mirtingumo vidurkis 0.6 proc. pyko metu , o mes tik pradėjome ir jau ..( skaičiuokite patys ) .

Prašalaitis > tiesa 2020-03-26 15:03        2020-03-26 16:03

Neapsigaukite, tai jau vyksta. Rusteika ne taip seniai iš google ištraukė į dienos šviesą straipsnį, kurį, berods, alfa.lt buvo ištrynusi. Deja, nepamenu straipsnio, o ieškoti tingiu.

Prašalaitis       2020-03-26 15:54

Tas senas išverstkūris narcizas Andriukaitis užuot prieš kelioliką metų už korupciją sėdęs į teisiamųjų suolą ir tapęs normaliu politiniu lavonu, sugebėjo tapti ne tik ministru, bet net ir eurokomisaru. Neįtikėtinas gajumas. Kaip čia neprisiminus liaudies išminties, kad “š... neskęsta”.
Sinica dar nepaminėjo, kad šitas veikėjas prieš nepilnas tris savaites iš televizoriaus ekrano sau būdinga pasipūtėliška gaida aiškino, kad skristų į Šiaurės Italiją slidinėti apsiginklavęs epidemiologiniu žemėlapiu. Tipinis biurokratinis avinas.

>15:14       2020-03-26 15:50

Optimizavimas nėra tapatu periferinių įstaigų uždarymui. Optimizavimas - tai tiesiog visko mažiau, kad ir didmiesčiuose. Ingrida juk irgi rėkė, kad per daug intensyvios terapijos lovų, kad tai neatitinka ES standartų.

Stasiui       2020-03-26 15:42

Dėl nemąstančio jaunimo-’’ Vien palankus turimu lovų skaičius negali užtikrinti epidemijos suvaldymo regionuose , atrodo dėl to net ginčytis nereikia . Joms reikia ne tik profesionalių gydytojų bet ir geros aparatūros , o ju ten nėra . Mažėjantis Lietuvos gyventoju skaičius Lietuvos rajonuose rajonines ligonines pastatė į ta pačia problemą kaip ir švietimo įstaigas, trukumas ligoniu tuščios lovos ir didelis specialistu nutekėjimas į kitas šalis “-tai ar ligoninės užsidarė-ar jas dirbtinai uždarė?,kad atseit trys centrai užtikrins pagalbą visai Lietuvai?ar gerai,kad buvo naikinamos greitosios pagalbos stotys(taip sakant,kad mažesnis greitukių skaičius užtikrins geresnę paslaugą),o dabar tos pačios mašinos vežioja ir korona virusu sergančius ir pvz.su insultu žmones,daktarai iš ligoninių ne išvažiavo,o buvo išvaryti sakant,kad jie neįvykdo normų(nors dabar apie normas nieks lyg ir nekalba),seselės buvo atleistos taip pat.Ir dar tai matyt geriau karantinuot namie ar viešbučiuose o ne tam pritaikytuose pastatuose.Verygos nemėgstu,bet šiuo atveju jis veikė geriau nei visos ES pareigūnai.Kas tiesa tas tiesa

stasys        2020-03-26 15:14

Jaunimas V.Radžvilo visai nemasto galva . Vien palankus turimu lovų skaičius negali užtikrinti epidemijos suvaldymo regionuose , atrodo dėl to net ginčytis nereikia . Joms reikia ne tik profesionalių gydytojų bet ir geros aparatūros , o ju ten nėra . Mažėjantis Lietuvos gyventoju skaičius Lietuvos rajonuose rajonines ligonines pastatė į ta pačia problemą kaip ir švietimo įstaigas, trukumas ligoniu tuščios lovos ir didelis specialistu nutekėjimas į kitas šalis .  Kitas dalykas valstybiniai rezervai ? po tokio sėkmingo praeitais metais biudžeto ginimo A.Veryga žiūrėdamas į Kinija turėjo savęs paklausti ar mes pasiruošę .. o jeigu KAS. To neįvyko netgi tada kai epidemija persikėlė į Europa .Dėl A.Andriukaičio seno kirpimo politikas kaip ir A.Gylys kur vėjas pučia ten šakos linksta .Ši karta palankiai pučią S.Skverneliui į nugara .. V.Sinica irgi ten paliks .?

tiesa       2020-03-26 15:03

taip, cia gryna tiesa. juokinga, kad taip vadinami zurnalistai is mainstream to nepastebi. o siaip gerai, kad kol kas dar netrina senesniu straipsniu. nezinia, kaip bus ateityje, gali tekti veliau juos kazkur uzsisaugoti ir kaupti asmeninius archyvus.

Grybauskaitė       2020-03-26 14:55

uoli direktyvų vykdytoja.ES biurokratai pasakė ,nebuvę Lietuvoje,ir šie vykdo,net nepasitarę su žmonėmis,kurie vietose geriau žino.Grybauskaitė atstovavo konservatoriams,kurie prie valstiečių staiga ėmė “gelbėti ” ligonines nuo Verygos užmojų jas uždaryti.Ar tikrai suprato,kad tai negerai?Kai žiūri per TV ir dabar rodo rajonų ligonines peršasi mintis ,visdėlto,gerai,kad jų tiek daug paveldėjom iš sovietmečio.Juk jas pastatė mūsų tėvai.Kodėl jas griauti,uždarinėti?


Rekomenduojame

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Rasa Čepaitienė. Suklastota meilė

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus vardo pliažo naujienos

Robertas Grigas. Man tai buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo

Tomas Baranauskas. Apie magišką smėlio galią

Prisiminkime ir atminkime. Goda Krukauskienė: Budavonės kankiniai

Algimantas Rusteika. Vienybės klausimu: tiesa išlaisvina

Vygantas Malinauskas. „Kaip ant tyčių...“

Vytautas Radžvilas. Sisteminė „opozicija“ – nomenklatūrinio režimo atrama

Nuo bačkos. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė: Šimašius būtų puikus prezidentas

Liudvikas Jakimavičius. Sprigtas į snapą Gaidžiui

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Valstybės pliažas

Artūras Račas. Monika pretenduoja į Metų citatos autorės titulą

Vygantas Malinauskas. Kas čia yra „tas“, kuris „gali pražudyti ir sielą, ir kūną pragare“?

Paraštėje. Nida Vasiliauskaitė. Tai klasizmas, joks rasizmas

Vytautas Sinica. Šimašius Lukiškių aikštę nutarė paversti pliažu…

Geroji Naujiena: „Nebijokite!“

Liudvikas Jakimavičius. Skambėjimas mūsų laikais yra dalykas svarbesnis už turinį

Tomas Bakučionis. Teisinių „stebuklų“ ir nuogų karalių šalis

Kęstutis Bacvinka: „Kas apgins gyventojų lėšomis įkurtą parką“

Andrius Švarplys. Kam painioti savo politines aspiracijas su mokslu ir akademiniu pasauliu?

Andrius Švarplys. Keli štrichai Naujosios Amerikos portretui

Algimantas Rusteika. Niekas nenori nieko keisti

Nida Vasiliauskaitė. Vienintelis lemtingas dalykas – dvasinis kalibras, ontologinis rangas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas, palydėtas jo paties komentaru

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.