Europa, Šiaurės Amerika, Ukraina, Rusija

Vytautas Sinica. Vakarų veikėjai siunčia signalus, kad reikėtų nuolaidų Putinui

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 25 d. 21:32

20     

    

Vytautas Sinica. Vakarų veikėjai siunčia signalus, kad reikėtų nuolaidų Putinui

Jau kurį laiką Vakarų veikėjai (lyderiais nepavadinsi) siunčia signalus, kad reikėtų nuolaidų Putinui, glosto ir nori išsaugoti jo brangųjį veidą. Ypač daug žmonių sureagavo po Kissingerio. Stebėjosi, piktinosi. Jo kalba siaubinga, bet stebėtis nėra ko – skaitę jo knygas negalėjo tikėtis kitko. Visgi Kissingerio ir kokio Macrono mąstymas kiek skiriasi. Macronas sako (p Scholzas mano), kad reikia nuolaidų Putinui:

a) Kad jis galėtų išsaugodamas veidą išeiti iš šio karo;
b) Kad šis karas pernelyg neužsitęstų;
c) Kad dėl jo ekonomiškai nereikėtų kentėti kitoms šalims;
d) Kad Rusija pernelyg nenusilptų ir vietoje jos garantuojamo stabilumo nekiltų chaosas.

Tai yra siaubinga ir klaidinga pragmatinė logika. Jos esmė – Ukrainos paaukojimas, o kartu ir kitų potencialiai Rusijos užpuolamų šalių paaukojimas. Mūsų paaukojimas. Kontinentinės Europos „lyderiai“ mus drąsiai ir mielai atiduotų meškai mainais už stabilumą, neturiu dėl to abejonių. Jie jaučia su Rusija didelių šalių (na nebesakysiu imperijų) solidarumą, brangina savo steigiamą tvarką labiau už viską, galvoja, kas čia galėtų būti vietoje didelės imperinės Rusijos ir juos ima siaubas nuo minties apie tą chaosą, kurį keltų jos subyrėjimas. Jie nemano, kad jis neįmanomas, jie jo kaip tik labiausiai bijo.

Kissingeris kiek kitoks. Jis nemano, kad Rusija gali subyrėti ir tuo sukelti geopolitinį chaosą. Jis mano, kad Rusija tikrai išliks pakankamai stipri ir stabili. Jo baimė, kad visiškai atstūmę Rusiją Vakarai nustums ją į Kinijos glėbį, o to negalima leisti. Manau, kad Kissingeris klysta net labiau Europos „lyderius“. Klysta dėl dviejų esminių klausimų.

Pirma, Rusija niekada nebuvo ir nebus Vakarų partneris, su kuriuo galimi pragmatiški santykiai. Tai buvo fasadas, laikina poza, kol ji buvo patogi Rusijai. Vakarai gali turėti tuos santykius, bet tik mainais į santykius su visa Vidurio Europa, nes pastaroji – kitaip nei Vakarai – anksčiau ar vėliau būtų toks pragmatiškos draugės Rusijos grobis. Dabar, po visų karo nusikaltimų, genocido Ukrainoje, grasinimų atominiais ginklais, fosforo ir vakuminių bombų, Rusija jau yra ištirpdžiusi tos draugystės iliuziją. Elitai nori draugauti, bet prielaidų nebėra. Neįmanoma saugant Putino veidą išsaugoti ir savo veidą, šnekas apie laisvę, žmonijos solidarumą, žmogaus teises. Arba tai, arba draugiški santykiai su Rusija po 2022 metų.

Antra, ir tai gal dar svarbiau, Kinijai niekada nerūpės draugauti su nusilpusia Rusija. Kinija yra gryniausias pavyzdys šalies, kuri turi tik interesus. Ji supranta, kad negali dominuoti prieš Vakarų sukurtą pasaulio tvarką, ji nori maksimaliai efektyviai žaisti JOJE, toje tvarkoje. Jai rūpėjo vienalytė partnerystė su Rusija iki karo Ukrainoje, kai Rusija jai ir pasauliui dar atrodė stipri, verta bijoti ir skaitytis. Dabar to vaizdinio nebėra. Tai buvo Rusija, su kuria kartu Kinija jautėsi galinti mesti iššūkius JAV tvarkai. Dabartinė Rusija nebėra įdomi Kinijai, nes Kinijai įdomi tik galia. Kinijos oficiozai patys viešai tai rašo: negalime tapti parijais pasaulyje, remdami Rusiją, turime išlikti respektabilūs. Galima sakyti net taip: parodžiusi silpnumą Ukrainoje, Rusija kaip tik prarado Kiniją. Kiniją ją „parduoda“ nemirktelėjusi. Kuo labiau nusilps Rusija, kuo mažiau veido bus leista išsaugoti Putinui, tuo mažesnis bus kažkokių Kinijos ir Rusijos sąjungų šansas. Didės nebent šansas, kad Kinija bandys virškinti Rusiją ir greičiausiai – kuo netiki Kissingeris – tik dalimis, nes visos nesuvirškintų.

Silpna Rusija yra mūsų visų interesas. Net jeigu tai reikštų Kinijos stiprėjimą, tai reikš ir prarastą galimybę judviejų sąjungai mesti iššūkį Vakarams. Kuo mažiau bus išsaugota Putino veido, kuo labiau nusilpninta ir – idealiu atveju – fragmentuota Rusija, tuo bus geriau. Nebūtinai stabiliau, tačiau esama tvarka pati savaime yra nestabili dėl Rusijos geopolitinio kodo. Jos kuriama stabilumo iliuzija yra neišvengiamai laikina ir nestabili. Ją pakeisti, kad ir į kažką, ko dar neįsivaizduojame ir nežinome, yra prasmingas ir geras darbas, vertas susijusių rizikų.

Nors tarpusavyje labai skirtingai mąstantys, ką pabandžiau paaiškinti, Kissingeris ir Macronas yra to paties neadekvataus Vakarų elito santykio su Rusija pavyzdžiai. Ukrainos ir mūsų visų išlikimas priklauso nuo to, kiek išoriniams veiksniams pavyks perlaužti tą jų mąstymą, priversti kad ir nenoromis priimti jam prieštaraujančius sprendimus.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tuoj ukrų nacius vėl reikės “evakuoti”       2022-05-27 23:04

Российские военные взяли под контроль «всю линию соприкосновения с отрядами бандитов в городе Северодонецке ЛНР», сообщил глава Чечни Рамзан Кадыров.

Он также рассказал, что первые кварталы города зачищены, российская армия взяла под контроль здание гостиницы, которую украинские военные готовили для обороны. Кадыров также заявил, что киевские силы полностью блокированы в городе и «все отходы из него под контролем российских войск».

Ha ha ha!       2022-05-27 22:25

Ne)žydas Zelenskis iš karo jau 1 000 000 000 žalių sukalė.

to "tiesiog smagu"...       2022-05-27 17:45

džiaugiesi ,kad Lietuvai artėja galas(jei broliškai Ukrainai kaput,tai juk kiekvienas supranta ,kieno eilė sekanti…)? Todėl tokius kaip pats reiktų džiovint ir sudėt į tiesiamą asfaltą ,kad Lietuvos žemelė atsigautų,niekšeli.

Tiesiog smagu       2022-05-27 14:59

“Rusijos pajėgos tęsia judėjimą pirmyn Donecko apskrities sienos link ir planuoja susijungti su aplink Lymaną vykdomomis operacijomis. Rusijos pajėgos gegužės 26-ąją pilnai užėmė Lymaną“, – skelbia JAV esantis Karo analizės institutas (ISW).
Šie karybos analitikai teigia, kad Rusijos pajėgos ir praėjusią parą sėkmingai tęsė bandymus apsupti Severodonecką. Pranešama, kad rusai Severodonecko link artėja ir iš Vojevodivkos bei Sčedryščiovos. Taip pat skelbiama, kad Severodonecko-Lysyčansko katile gali būti įstrigę iki 10 tūkstančių Ukrainos armijos karių.

hmmmm       2022-05-26 18:00

“Литва поставит новую партию военной помощи Украине. Об этом заявил министр обороны страны Арвидас Анушаускас в Twitter.

«Мы готовим новую партию поддержки Украины. 20 бронетранспортеров М113, 10 военных грузовиков и 10 внедорожников (для разминирования) скоро будут доставлены в Украину» — указал Анушаускас....”
https://anna-news.info/litva-predostavit-dopolnitelnuyu-voennuyu-pomoshh-ukraine/

Al. Aliokams       2022-05-26 15:39

,,tamsta fantazierius.Mes tokie galingi,kad galim sprest ar buti ES..nUSILEISK ANT ZEMES..mES NESUGEBEJOM NUSIKRATYT pis VALDZIUKES.Mes esam niekingu suuudziu kaimene.Stai ir viskas.Prakakoje valstybele,pavirte i nieka.Taip mums ir reikia.”

Jei žodžiai nieko nereiškia, tai kam komentuoji ? Juk nekomentavimui nereikia leidimo.

Šį kartą        2022-05-26 15:27

situaciją teisingai vertina Sorošas,tegul ir mums nepriintina jo ideologija.Rytų Europa turi siekti maksimumo,nes kito pasirinkimo,nebent karą,ji neturi.O jei tik Putino gaujai pavyktų gauti nuolaidų tai pabaltijui keršytų tokiu karu,kad maža nepasirodytų.Aplamai,kad Amerika pradės derėtis su reto žiaurumo karo nusikaltėliu Putinu ,yra nesuprantama.Interesai interesais,tačiau yra krikščioniškos vertybės,kurios yra toks ginklas,kuris visada iššauna,jei jo nepaisoma.“Jėzus verkė Jeruzalės…”.

Visa laimė,       2022-05-26 15:21

kad Zelenskis žydų kilmės,todėl Kisindžerio pasiūlymai nepraeis.Zelenskis su juo pasišnekės kaip su lygiu.Kisindžerio pasiūlymai visiškai nepriimtini.Daug abejonių ,ar tai tik jo pasiūlymai.Už jo prorusiška grupuotė ,kuriai naudinga palaikyti žudiką Putiną?Siaubas.

Žemyna        2022-05-26 14:19

,,Gribočkų” jam užvalgyt duoti… 

Jeigu ką       2022-05-26 11:56

Kiek mes čia berašinėtume, bus taip, kaip bus, o ne taip, kaip mes norime ar įsivaizduojame, kad norime, kad būtų. Labai neįsitraukite, nes galite nusivilti rezultatu, kurį geriausiu atveju nuskandinsite alaus butelyje, o blogiausiu atveju neturėsite, ką ėsti.

Jeigu bobute turetu...       2022-05-26 9:09

taigi tu elgiesi kaip sabakievicius..Vos kas is bjauriai pilkos nevykeliu gaujos pasirodo protingesnis,tuoj kiti nikciemni puola kast i kinkas,aprieti..Elgiesi kaip kacapai tarpusavy..,ty mienja uvazaies,..fui,kaka,tamsta su savo komentu pasirodei,kas esas.Tikras kaka.

Jeigu ką       2022-05-26 7:55

Ir dar pagalvojau apie Lietuvos valdžią. Kokia tauta, tokia ir valdžia. Kas atsitiktų, jei avinų banda išsirinktų ne avinus, o išminčius. Žinoma, tai neįmanoma. Bet, visdėlto, jei šeimininkas paskirtų išminčius ar išminčiai sugebėtų, ką nors pakeisti avinų bandoje. Ar avinų bandoje gali iškilti išminčius? Nebent tai būtų retai pasitaikanti muutacija. Ar, Sinica, manai esantis išminčius avinų bandoje?

Jeigu ką       2022-05-26 7:48

Tai Zelionkos ir Arestovičiaus lygio pamąstymai. Nenusiriskite gerb. Sinica iki tų marionečių lygio. Juk niekas neverčia kalbėti. Kalbėkite apie tai, kur geriau sekasi.

aliokai       2022-05-26 7:45

tamsta fantazierius.Mes tokie galingi,kad galim sprest ar buti ES..nUSILEISK ANT ZEMES..mES NESUGEBEJOM NUSIKRATYT pis VALDZIUKES.Mes esam niekingu suuudziu kaimene.Stai ir viskas.Prakakoje valstybele,pavirte i nieka.Taip mums ir reikia.

Arestovičius (Feigin live)       2022-05-26 1:12

Арестович: Не все готовы к миру, где Россия проиграла @ФЕЙГИН LIVE

https://www.youtube.com/watch?v=pZZ2oGkqiYg&ab_channel=AlexeyArestovych

Al.       2022-05-25 22:54

,, Kontinentinės Europos „lyderiai“ mus drąsiai ir mielai atiduotų meškai mainais už stabilumą, neturiu dėl to abejonių.” - Tai kokio galo mums likti jų Sąjungoje ? NATO tai bent raštiškai įsipareigojus ginti. O ES tik reikalauja priimti ,,vertybes”.

,,Kuo mažiau bus išsaugota Putino veido, kuo labiau nusilpninta ir – idealiu atveju – fragmentuota Rusija, tuo bus geriau.” Nežinau ar tikrai mums geriau, kad Rusija subyrėtų. Tarpusavio karai su atomu paliestų ir mus. O komunosatanistinis Perkrovimas tik pasmarkėtų. Pagaliau, skelbdami, kad mūsų tikslas suskaldyti Rusiją, mes remiame Kremliaus propagandą, kad Vakarai siekia Rusiją suskaldyti ir, galų gale, sunaikinti. Ar mes to tikrai norim ? Manau, mes norim tik vieno - kad Rusija atsikratytų čekistinės valdžios ir judėtų demokratijos link.

ah.ą       2022-05-25 22:16

tu nemanyk kad tu manai. Kai tu manai tu nemanai kad tu manai.

siaubas       2022-05-25 22:08

žydas kisindžeris, liepia žydui zelenskiui nusileisti žydui putinui žydo švabo davose

Nebetures rasieja jegu       2022-05-25 21:54

iki musu atsivilkti.Taigi,rusofilai,be reikalo buvot islinde is savo plysiu.Juks atgal,smirdaliai..

degradavę       2022-05-25 21:52

žydai toliau perša jiems naudingą istorijos tėkmę

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.