Partijos

Vytautas Sinica. Tokios partijos Lietuvoje nėra

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 13 d. 8:32

19     

    

Vytautas Sinica. Tokios partijos Lietuvoje nėra

Su socialdemokratu prof. Andrium Bielskiu ir konservatorium prof. Kęstučiu Masiuliu laidoje pas Virginijų Savukyną diskutavome apie iniciatyvą naujai partijai rasti. Patogumo dėlei vadinu ją krikdemiška, nes politologiškai tai tiksliausias jos apibūdinimas. Politiškai tai vis įvelia į ginčą su TS-LKD, o ginčų politikoje veltis beprašmiška. Gal rasiu tikslesnį žodį? smile

Sakyčiau buvo karšta diskusija, ypač su prof. Bielskiu (Masiulis nutarė apsimesti, kad tarp mūsų nėra skirtumų).

Primenu, kad tokia partija, kuriai kurtis kvietimą paviešinome prieš porą savaičių, turėtų remtis bent penkiais principais:
1) pagarba visuomenės nuomonei;
2) tradicine/krikščioniška morale;
3) tautos ir suverenumo išsaugojimu;
4) socialinio teisingumo siekiu;
5) vakarietiška geopolitine orientacija.

Tokios partijos Lietuvoje nėra. Tokiai partija yra ne niša, o platūs klodai, jei tik pakankama aktyvi dalis sugebėtų joje susiburti ir ištransliuoti savo idėjas ir siekius plačiajai visuomenei. Jeigu pritariate, kad tokia partija Lietuvoje reikalinga ir norėtumėte prisidėti, galite užpildyti anketą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Yra tokia partija -        2019-09-14 20:03

Bolševikų(internacių) partija vadinama, kuri dabar pasiskirsčiusi po partijas ir tapusi kapitalistų, itin stambių kapitalistų, ir banksterių partijomis, kaip anais gerais laikais, kai bankyras drg.Jacob Schiff Petrapilį ėmė su Trockio pagalba, žinoma, atplukdytu tiesiai iš Niujorko. Tiesa, su nuotykiais ir tyčiniais stabdymais Halifakse tik dėl runkeliokų paikų akelių, kaip ir VU su VDU studenčiokų ir absolventų, kai šie ko nors blogo neįtartų, kai žadama prasčiokams atiduoti fabrikus, bankus, žemę ir telegrafą, kaip dabar LRT į antilituanistų rankas ir magaryčių dar taiką pridėti, kuri baigėsi dviem baisiais pasauliniais karais, o dabar rengiamasi Trečiajam. Žinoma, tai buvo mažaraščio nuomonė, ne daugiau.

Trump       2019-09-14 19:01

President Trump talks to wall and Democrats in an epic speech.2019-09-14

https://www.youtube.com/watch?v=VwcA3UqYxlU

Ekspertas       2019-09-14 15:07

Mylėti reikia savo vaikus ir gyvenimą. Putinas yra jūsų zombinių smegenų susikurtas vaizdinys. Per tokius sukurtus teigiamus/neigiamus vaizdinius ir valdomi zombiai.

Žinoma,       2019-09-14 14:14

ypač, kai viena partija pasiskirstė po dešimčią tariamai naujų partijų - krikščioniškų taip pat. Ypač dabar, kai visuotinai žinoma, kad Kubiliaus politikos kuosų kariauna dirbo LDDP naudai, kad šie nuolat rinkimus laimėtų po jų vasališko valdymo, pasiskirstė po apgaulingas partijas, po skambiais ir šventais pavadinimais. Po tokiais pavadinimais visada slepiasi apgaulė runkeliokams ir moksliukams-pavyzdukams, doruokšliams, kalantiems bele ką, ką oligarchijos dvaro docentai nurodo, o šiems valdančioji ekonominė politikos klasė. Tie, kurie pasauliui suvairavo Bolševikų perversmą Petrapilyje 1917 metais. Žinoma, šito Mažylis ten, ES parlamente, niekaip išstenėt negali, nes alga gera. Negali jis runkeliokams išverst, na, kad ir šitą: Robert H. Jackson‘s letter to President Truman, Oct. 12, 1945. State Department files: „The Allies have done or are doing some of the very things we are prosecuting the Germans for. The French are so violating the Geneva Convention in the treatment of German prisoners of war that our command is taking back prisoners sent to them for forced labor in France. We are prosecuting plunder and our Allies are practicing it. We say aggressive war is a crime and one of our allies asserts sovereignty over the Baltic States based on no title except conquest“. Tai buvo mažaraščio nuomonė ir citata.

Eksperdui       2019-09-14 14:09

Dirbti pogrindyje ir mylėti Putiną, ar ne? smile

šiaip jau       2019-09-14 14:08

Bielskis yra kraštutinių kairiųjų ekstremistas, 2011m. kurstęs riaušęs prieš Kovo 11-osios eitynes, tačiau nepatrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Maža to, vėliau netgi tapo premjero Butkevičiaus patarėju. Tai ką gero ta atmata pasakyti galėjo?

Ekspertas       2019-09-14 7:57

Šiandieninis politologijos mokslas skirtas sisteminiams dunduksams kepti, tad nenuostabu, kad ir Vytauto galvoje yra košė. Žmogus gal nori visuomenei gero tačiau visai neturi nuovokos. Esmė, kad demokratija (partijos, parlamentai, rinkimai ir t.t.) net nėra valdymo forma tai daugiau tokia suarta žemė, kurioja derlių augina tas, kas sugeba realizuoti savo valdymo potencialą. Partijų gausa yra skirta tik miniai vilioti prie urnų ir manipuliuoti jomis. Bet kokio valdytojo tikslas (ir metropolijos ir kolonijos)kad jokia viena partija neįsigalėtų, nes tada sunkiau ją suvaldyti, kad nenukryptų nuo užduoto kurso. Kai nukrypsta - atsitinka perversmai, karai ir t.t.
Nauja “krikščioniška” partija bus suvirškinta “žiliasklaidos” ir jos galia bus proporcinga jos sistemiškumui.
Vienintelis kelias yra dirbti pogrindyje ir šviesti žmones. Laukti kol ateis “išvaduoti” savotiškas amerikonas. smile Praktiškai reikalinga sukurti naują politologijos mokslą kuris remsis realiai vykstančiais socialiniais reiškiniais ir dėsniais.

Erlickas       2019-09-14 0:42

Registrų centre išsiimkite pažymą kiek vilkas(juridinis asmuo) su avies kailiu naikino savo pavadinimą ir naujai užsiregistravo? Kodėl keitė kailį? Kad nebūtų apkaltintas?

Čia yra ,,gudruoliukų''       2019-09-13 21:47

,kurie ,atseit, neskiria politinės orientacijos nuo geografinės.  Gal geriau kremliun rašykit.

Man       2019-09-13 19:54

tik viena aišku. Žinau daug Masiulių ir visi pidarai.

T0mas J.       2019-09-13 19:19

Man užkliuvo penktas principas - vakarietiška geopolitine orientacija. Ar negalima kurti partijos BE šio principo?
Kuo Vakarų agresoriai mums simpatiškesni už kitus agresorius?
Man asmeniškai niekuo.
Kuo normalios Rytų šalys prastesnės už normalias Vakarų šalis? Niekuo.

Rūta       2019-09-13 14:01

Klausiau radio laidą. V.Sinicos kalbėsena ir argumentavimas patiko. Manau, kad jaunasis būsimos partijos lyderis (dar ne profesorius)  gerokai stipresnis už abu profesorius. Nederėtų komentatoriams priekaištauti, kad nepasakė to ar ano. Toks laidos formatas, visko išdėstyti nebuvo galimybių. Puikus jaunojo lyderio prisistatymas. Sveikinu ir linkiu sekmės. TS, į kurią kažkada dėjome viltis, deja, nusigrybavo. K.Masiulio postringavimas, kad partija nusisuko nuo krikščioniškų vertybių dėl gausesnio elektorato, visai nuvylė. Manau, kad kiekviena partija turi veikti pasaulėžiūriniu ir vertybiniu principu, o ne vilioti rinkėjus. Gal pagaliau Lietuvoje rasis politinė jėga, kurią galima remti visa širdimi.

grumstas       2019-09-13 13:16

Labai greiti visi kritikuoti autorių. O negi nematote , negi negirdite, kad Sinicai ir netik jam , visiems daugiau dešiniesiems oponentams tenka oponuoti prieš kelis ‘profesorius’’ vienu metu. Tai įprasta LRT politika ; netinkamus sistemai žmones , kalbėtojus , prelegentus parodyti netinkamoje šviesoje, palikti juos vienus prieš kalbančių vilkų gaują.
Niekada nepamiršiu “propesoriaus Masiulio ” kūno kalbos , kai jis praeituose rinkimuose , kuriuos konservatoriai prakišo kiaurai valstiečiams: išgąsčio pilnomis akimis žiūrėjo į įėjusį patalpon, kurioje partijos nariai laukė ir aptarinėjo įvykusių rinkimų rezultatų, savo partijos “lyderį Gabrielių: kas dabar bus? Esu kaltas , esu kaltas…

Užkliuvo pirmasis principas       2019-09-13 12:56

Pirmasis principas - pagarba visuomenės nuomonei gali būti tas laiptelis ant kurio galima būtų lengvai suklupti. Bent jau iki šio laiko tolerancijos, tos vadinamos pagarbos turinčiam šiek tiek kitokią nuomonę žmogui iš Pro Patrijos narių, ypač iš vadovų, labai trūko. Jei nebus padaryta tam tikrų išvadų, ir toliau sėkmingai bus ieškoma ne bendrų sąlyčio taškų, o priešų, partijos kryptis bus ne jungianti bet skaldanti tai daugelis rinkėjų nusigręš.
Girdėjau važiuojant tą radijo diskusiją ir užkliuvo p. Sinicos replika vieno Seimo nario adresu. Neminėsiu pavardės, bet pagalvojau, kad tas Seimo narys nėra dar pats blogiausias variantas: neapsivogęs, nekorumpuotas, mėgsta rėžti tiesiai į akis, nors kartais ir pro šoną, bet jauno politiko mesti tokie įžeidžiantys žodžiai vyresnio žmogaus adresu, nevisai pamatuoti, parodo, kad šiam politikui dar teks daug košės išvalgyti, kol suvogs, kad reikia rodyti pagarbą kitam, o ne storžieviškumą.

asd       2019-09-13 12:56

Mano vertinimu, A.Sinica silpnai pasisakė, ką jam reiškia išsaugoti lietuvišką tapatybę. Jo atsakymas, kad lietuviškos tapatybės išsaugojimą iš esmės reiškia išsaugoti tik lietuvių kalbą ir daugiau nieko. Tuomet kyla klausimas, o kur dingo visa kita lietuvių kultūra? Nejaugi jam tinka šiandien greitai plintanti anglosaksiška masinė kultūra vietoje lietuviškos? Be to, nepaliko gero įspūdžio ir pats V.Sinicos silpnas oponavimas priešininkams ginče dėl lietuvių kalbos, kaip valstybinės kalbos. Pavyzdžiui, neišgirdau iš V.Sinicos griežto prieštaravimo, kad ir į K.Masiulio postringavimus, jog mokslinius darbus yra tikslinga rašyti ne lietuvių, bet anglų kalba (beje, imdamas už pavyzdį Lietuvos senovę, kai beveik neraštingame pasaulyje, aplamai nebūdavo valstybinės kalbos įstatymo). Argi nekyla klausimas, kodėl norintys atrodyti ne Lietuvos, bet globalaus pasaulio specialistais, užuot rašę savo mokslinius darbus ir lietuviškai ir angliškai, jie rašo tik angliškai. Juk tai yra grubus valstybinės kalbos įstatymo pažeidimas! Nejaugi visi Lietuvos specialistai puikiai moka anglų kalbą ir angliškai parašytą tekstą jau skaito be anglų kalbos žodyno? Net neabejoju, kad ir šiems, rašantiems savo mokslinius darbus angliškai, tenka ne taip jau mažai pavartyti anglų kalbos žodynus. Apie kitus anglų kalbos viešo propagavimo būdus net nekalbu: tą visi matome išėję į bet kokio Lietuvos miesto gatvę ir paskaitę lietuviškų firmų pavadinimus.

Analogija apie bezdžionę       2019-09-13 11:10

Ačiū TSKP-LKD šutvei už savo vertybes. Jų nerasta ir to pasėkoje net tokia bezdžionė iš Kazachastano, vardu Tomas, tuo naudodamasi bandė kurti partiją pavadinimu “konservatorių” partiją, nes tokios nėra.

Nors yra savų sąskaitų       2019-09-13 9:40

su žydais,tačiau pamesti galvos nereikėtų.Šiaip ar taip,šią tautą pasirinko Kristus,nors ji jį nukryžiavo.Dievo keliai nežinomi. O ginčus geriau spręsti civilizuotai.Nors kai kam labai norisi stipriai lietuvius supriešinti su šia pasirinktąja tauta.Šis kiršinimas yra prieš krikščionybę.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-09-13 9:33

Klestint okupacinei krikščionybei, milijonas (pusė visų) darbininkų dingo iš Lietuvos. L blogai

ar korupcija - krikščioniška?       2019-09-13 9:19

visi valdantieji, ypač teisingumo atstovai: prokurorai, teisėjai savo gyvenimą konstruoja korupcijos pagrindu.
juk tai taip krikščioniška: pasidalinti pinigais.


Rekomenduojame

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Rasa Čepaitienė. Suklastota meilė

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus vardo pliažo naujienos

Robertas Grigas. Man tai buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo

Tomas Baranauskas. Apie magišką smėlio galią

Prisiminkime ir atminkime. Goda Krukauskienė: Budavonės kankiniai

Algimantas Rusteika. Vienybės klausimu: tiesa išlaisvina

Vygantas Malinauskas. „Kaip ant tyčių...“

Vytautas Radžvilas. Sisteminė „opozicija“ – nomenklatūrinio režimo atrama

Nuo bačkos. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė: Šimašius būtų puikus prezidentas

Liudvikas Jakimavičius. Sprigtas į snapą Gaidžiui

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Valstybės pliažas

Artūras Račas. Monika pretenduoja į Metų citatos autorės titulą

Vygantas Malinauskas. Kas čia yra „tas“, kuris „gali pražudyti ir sielą, ir kūną pragare“?

Paraštėje. Nida Vasiliauskaitė. Tai klasizmas, joks rasizmas

Vytautas Sinica. Šimašius Lukiškių aikštę nutarė paversti pliažu…

Geroji Naujiena: „Nebijokite!“

Liudvikas Jakimavičius. Skambėjimas mūsų laikais yra dalykas svarbesnis už turinį

Tomas Bakučionis. Teisinių „stebuklų“ ir nuogų karalių šalis

Kęstutis Bacvinka: „Kas apgins gyventojų lėšomis įkurtą parką“

Andrius Švarplys. Kam painioti savo politines aspiracijas su mokslu ir akademiniu pasauliu?

Andrius Švarplys. Keli štrichai Naujosios Amerikos portretui

Algimantas Rusteika. Niekas nenori nieko keisti

Nida Vasiliauskaitė. Vienintelis lemtingas dalykas – dvasinis kalibras, ontologinis rangas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas, palydėtas jo paties komentaru

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.