Dienos aktualija

Vytautas Sinica. Tikrai rimtų iššūkių akivaizdoje turime tik save – savo valstybę ir jos galimybes

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 23 d. 5:57

62     

    

Vytautas Sinica. Tikrai rimtų iššūkių akivaizdoje turime tik save – savo valstybę ir jos galimybes

Maža paslaptis, kad SAM tarnautojai ilgas savaites dairėsi į ES institucijas ir tikėjosi, kad iš ten ateis planas ir komandos, kaip tvarkytis su virusu. Kai neatėjo, teko skubiai tvarkytis patiems, o ministrui asmeniškai prisiimti ugnį. Tuo mes nesame kokie labai išskirtiniai. Tas pats daugelyje ES šalių – tapo įprasta kažkuo kliautis ir kažko tikėtis.

Dabar gi ES absoliučiai pavedus (kitaip ir negalėjo būti, nes šitai situacijai nėra instrukcijos ir niekas negali jos padiktuoti) visoje Europoje nacionalinės valstybės kovoja kiekviena už save. Vienos kovoja ryžtingai ir susitelkusios, o kitos dar nelabai. Vokietija ir Prancūzija uždraudė eksportuoti dabar būtinas priemones iš savo šalių, o mes Lietuvoje sėkmingai gaminame ir masiškai eksportuojame į JAV ir kitur. Natūralu, kad Lietuvai neturime, tad perkame iš užsienio, bet iš užsienio net ir sumokėję nesulaukiame, nes kitur pirmenybė nacionalinėms reikmėms ir didžiausiems įtakingiausiems pasaulio pirkėjams. Kokį prioritetą, net ir sumokėję už taip trūkstamą prekę, galime gauti, pavyzdžiui, Kinijoje, kur mūsų ambasadorė net kiniškai nekalba?

Lietuvos valdžiai ir šiuo metu ypač konkrečiai SAM reikės įsisąmoninti, kad tokių krizių atvejais globalistinės struktūros yra pernelyg nerangios ir apskritai neveiksnios, o svarbiausiais veikėjais vėl tampa lankstesnės ir gyvybingesnės nacionalinės valstybės. Atitinkamai bet kurios šalies valdžia pirmiausiai turi remtis visų pirma nacionaliniais resursais ir atidžiai klausytis iškiliausių savo protų.

Kaip tik toks yra biotechnologas filantropas akademikas Arvydas Janulaitis, kuris: a) siūlėsi gaminti valstybei reikiamus reagentų tirpalus; b) siūlėsi daryti tą nemokamai (!!!). Taip, šiuo konkrečiu reagentų tirpalų klausimu siūlomi terminai ilgi. Bet bendras požiūris turi būti ieškoti, ką gali padaryti mūsų protai ir verslai. Ir jau tikrai atsiliepti, kai didžiausi protai patys siūlosi (daugiau žr. ČIA).

Tikrai rimtų iššūkių akivaizdoje turime tik save – savo valstybę ir jos galimybes, jos žmones, jos kapitalą, jos žinias ir susitelkimą. Dažnai daug to potencialo nebeišnaudojama, neieškoma ar negirdima, nes tiesiog nebėra įpratimo tai daryti.

SVARBU. Jau nujaučiu, kad šis įrašas bus bandomas suprasti ne taip, kaip buvo parašytas. Tai nėra priekaištas Vyriausybei ar Verygai. Kuo daugiau gilinuosi, tuo labiau įsitikinu, kad Lietuvoje su virusu yra tvarkomasi aukštu lygiu. Tai nereiškia, kad be klaidų. Klaidų daug, jos neišvengiamos ir prasminga jas konstruktyviai įvardyti, KOL ta kritika nevirsta bandymais apskritai abejoti valdžios tinkamumu ir perimti valdžią krizinėje situacijoje. Baisu ir pagalvoti, kaip šioje situacijoje būtų atrodžiusios ankstesnės bent pastarojo dešimtmečio Vyriausybės.

Pasaulyje visos šalys daro daugybę klaidų, nes niekas nežino, kaip elgtis šioje situacijoje ir niekas nesugebėjo (ir negalėjo) jai pasiruošti. Pasaulyje yra gal viena kita pavyzdingai besitvarkanti šalis ir nė viena jų nebuvo Šengeno atvirų sienų zonoje. Kai kritikai sako, kad ‘medikai seniai sakė, kad bus taip ir taip’, labai šaunu. Bet visi jie nutyla, paprašyti parodyti tuos valstybės vadovus, o ne medikus, kurie priėmė teisingiausius sprendimus ir nesulauktų jų kritikos. Vis nerandu tos laimingosios valstybės. Nes medikams rūpi tik ligos suvaldymas ir jie galėtų ir pirmą ligos dieną visiškai uždaryti valstybės gyvenimą. O politikams, deja, reikia ieškoti balanso tarp visų susijusių valstybės interesų ir išvengti chaoso. Visame pasaulyje matome vienokias ar kitokias nesėkmes bandant tai padaryti, t.y. suderinti tai, kas nesuderinama. Veryga tvarkosi geriausiai, kaip galėjome tikėtis iš Lietuvos politikų. O konstruktyvia kritika galime padėti tvarkytis dar geriau.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-04-4 14:30

gaila,kad to nesupranta taip kaip sis jaunuolis.Zinome tokia baika,kad drauga(us) pazinsi nelaimeje.Mane labai gniuzde tokie poelgiai,kai Razma su nupirktais “patriotais"leke prie Skvernelio sodybos ir vare tokias nesamones,kad buvo koktu klausytis.Razma iki tol skaiciau vienu is tu ,kurie oilnai neprarade sazines,bet sis kuprius visus traukia paskui save?Kaip galima sitaip pazeminti Skverneli,kuris tuo metu vadavosi is baisios ligos.Va tokiu momentu ,matomai zmogus gali ir savitvarda prarasti,o kai Judosiaus anukas su ilganose viduri baltos dienos varo gesefta -nei vienas suva nesuloja.Net prezidentui po feny,o galetu pasakyti,kaip pasake nesenai,kad viskam saikas.Noriu paklausti;kur tie kaltinimai?

ah1       2020-03-24 16:28

> stasiui. Siūlau nepanikuoti, nes nematau reikalo, nematau viruso COVID -19 genomo etalono ir darau išdavą kad COVID-19 viruso nėra. Yra COVID -19 egregorius, pscichologinis informacinis laukas apie COVID 19, bet COVID -19 viruso nėra ir net neabejoju.

stasys        2020-03-24 15:30

ah1 ..siūlote Lukašenkos gydimo metodą ? .. iš esmės žmonės ne nuo viruso miršta o nuo jo sukeltu komplikacijų ..o čia ir prasideda kaip ir pagal kokia metodika vertinti žmogu užpuolusia bėdą .. pav. gal žmogus gyvenime gausiai alkoholį vartojo ir rūkė kaip kaminas pas “bomža” ..Nuo tiesos nepabėgsite .. ji visada Jus pasivys netgi tada kai sėdite tupykloje ir skaitote sena - miela ‘komjaunimo tiesa’ .

ah1       2020-03-24 15:14

tai va, pirmiausia kad virusai nepultų derėtų pašalinti imuniteto sumažėjimo priežastis :
1. Nuoaltinį stresą mažinti stabdant propogandą viruso COVID 19, kurio genomas nepaskelbtas, nėra žinomas, nėra jokio įrodymo kad COVIS 19 yra, ir liautis gazdinti aplinkinius žmones pliurpalais - viruso COVID-19 RNA genomas nepaskelbtas, nėra įrodymo kad COVID 19 yra. Tiesiog išjungit TV, radijas dėl savo imuniteto stiprinimo, nepasiduokit nuolatiniam stresui dėl skleidžiamų negatyvių pliurpalų
2. Kvėpuokit kuo tyresniu oru
2. Atsisakykit šlamštmaisčio
3. Užsiimkit mėgiama veikla, džiaukitės padarytais darbais.
Neleiskit imunodeficitui sunaikinti jus iš vidaus. Naikinkit priežatis - nebus priežasčių prikibti virusui - nebus virusų padarinių.

ah1       2020-03-24 13:45

pilnas internetas info. kad nuo virusų vaistų nėra, gydymas liaudiškomis priemonėmis ir daug skysčių, virusai puola nusilpus imunitetui. Tai va šalinti reikia priežastis, t.y. tai kas silpnina imunitetą ir stiprinti imunitetą. Imunitetą silpnina pastovus stresas, deguonies stoka, šlamštmaistis, croniškos ligos, antibiotikai ir t.t.

ah1       2020-03-24 12:32

Citata -“Tikrai rimtų iššūkių akivaizdoje turime tik save – savo valstybę ir jos galimybes”
1. Realiai mes neturime savo valstybės - mes neturim savo pinigų litų
2. Realiai neturėdami savo valstybės pinigų mes neturime savo valstybės,  esame priklausomi nuo ES ir nuo COVID 19 egregoriaus.
Todėl ką lieps tą ir darysim, ką darys kiti tą darysim ir mes.

Ar ne laikas susikaupti į gydymą,-       2020-03-24 9:11

išdalinti visiems Favipavir (japonišką) po reikiamą dozę,supažindinti su izraelietiška fibrozinių diržų plaučiuose šalinimo metodika,sunkiausiems įsakyti kreiptis į ligonines.Gaila,kad Veryga tik vaistus moka uždrausti.O šiaip,tai laikytis karantino,kaukės,skarelės,šalikai,atstumas testai ir pamažu judam…

Al.       2020-03-24 1:16

Mūsų valdžia vėlavo. Ir gretimų šalių valdžia vėlavo. Lenkai užsidarė 2 dienom anksčiau, estai - keturiom. Latviai - 1 diena vėliau. Bet blogiausia, kad neuždarė grįžtančių keliautojų ir nepasirūpino tyrimais. Bet ir visa ES vėlavo ir niekuo nepasirūpino. Tiek diegę kosmopolitizmą, niekas iš Europos vadų nemąstė globaliai, kai reikėjo, nesimokė iš sėkmingai dirbusių Azijos šalių - Taivan(i)o, Singapūro. Bet dabar vyriausybę spardanti opozicija tada, kai reikėjo to teisingo sprendimo, elgėsi dar beatodairiškiau. Vilniaus liberalai vaizdavo drąsuolius - Vilnius leido Kaziuką, Kaunas - krepšinio varžybas. Patys rodė kokie jie drąsūs, kai reikėjo būti atsargiems. O Verygą dergė nuo pat pradžių. Jei jis būtų priėmęs savalaikius sprendimus, turbūt būtų apkaltinę antikonstituciniu teisių suvaržymu. Pagaliau, pamatę, kad Valstiečių ministrus kasdien rodo per TV, ir, kad krizę ko gero vistik, kad ir su nuostoliais,suvaldys, o reiškia laimės ir rinkimus, nusprendė pulti visais pabūklais. Pasitelkę net Lietuvos Dalią. Taigi liberalkonservatoriai bet kokią situaciją naudoja tik vienam - perimti valdžią. O tada jau Stambulo konvencija ir visa kita. O mūsų visų viltis, NS, atvirkščiai - laikosi socialinės distancijos. Taigi, gal ir reiktų iš valstiečių atimti valdžią, bet kas vietoj jų ? Atrodo, kad vienintelis dalykas, galinti mus išvaduoti iš pato, tai ir yra virusas. Užsitęsusi epidemija gal būt ,,ištrauks” į viešumą ne tik užkrėstuosius, bet ir sveikąją tautos dalį. O dabartinį valdininkų luomą nustums į ilgalaikį karantiną.

"gydytojui"- asilo fanui       2020-03-23 23:03

Pasiūlytume tau pačiam gydytis, bet kad nuo bukumo vaistų nėra.

gydytojas       2020-03-23 22:25

Ministras A. Veryga dirba labai gerai, nežiūrinti anūko šunaujos kenkimo. Pagarba ministrui. Opozicija šiandien - politinė cholera.

free fly - dienos tema       2020-03-23 22:20

Skrisk muse, skrisk laisva ir neatsigręždama.  Dega mūsų namai o tu nabagėle, gaisrininkams kulnus kandžioji.

Dzeikas       2020-03-23 22:14

Fokusams:
Verta isimint.O juk sita durneli kazkas ant sakiu i prezikus kele pries 10 meti.
Gaila, kad tamstos komentaras kaip akmuo i vandeni pliumpt, ir viskas.
Juk Banku pleve labiau prisisikes buvo - o isrinktas lyg niekur nieko i vierchus.
Toks ispudis , kad tautai lengva oligofrenijos forma diagnozuot galima.

Italai "švenčia"       2020-03-23 22:14

virusą su vėliavomis balkonuose.Ar atsiras lietuvių balkonuose vėliavos ir muzika?Tai įkvepia nepasiduoti.Šiandien vakare Italijoje ir Vokietijoje skambėjo varpai.

Dzeikas       2020-03-23 22:08

“Tikrai rimtų iššūkių akivaizdoje turime tik save – savo valstybę ir jos galimybes, jos žmones, jos kapitalą, jos žinias ir susitelkimą.”
———————————————————————————————
Kartais gaila ,kad zmogus per diedelius plaucius turi. Butu mazi , ziurek nesamoningai antrai sakinio daliai oro pritruktu ir tos kvailystes nepasakytu.
Pasitikekite TIK SAVIMI, nes tie nuokrusos , - paziurekite i ju drebancias rankas, lakstancias akytes - tarsi pagauti vagiant vistas. Ka jie gali patart ar padet? I maiseli supilt ir nunest i organiniu trasu duobe. Kumeleti temoka moteris must kai ju keli tuzinai pries viena, tat tiketis pagalbos is ju - tokia klaida gali buti paskutine jusu gyvenyme.
Ka galia padaryti DABAR? Internete susiraskite kinietuku istverusiu Wuhano karantina pasakojimus.Ka ir kaip jie dare. Pagrindine dezinfekcijos priemone spiritas ir chloro tirpalas. Spirito Lietuvoj ums niekas neduos, bet metilo spiritas tiktu taip pat(isorinei dezinfekcijai). Pradekite nuo kasdienio(KASDIENIO!) grindu plovimo savo bute chloro tirpalu. Budami ne namie rankas valykites spiritu kas 2 val.( namie muilu) Burna skalaukite sudytu, is bedos grynu vandeniu. Duru rankenas spauskite ne delnu, o isorine plastakos puse.Patalpoj laikykite distancija 2m, lauke 1.
Kauke galite pasisiuti patys. Tiks skudurelis ant burnos - turie laiko, tada tarp skudureliu vatos prikiskite..
Jeigu neduok die susirgote - bandykite gydytis paracetamoliu. Na jeigu tikites pagalbos is susivienijimo “Lietuva” - kreipkites i medikus, gal ir gydys.
Vienzo, nebijokite neisvengiamo ir nerizikuokite kur nebutina.

V. Andriukaičio fokusai       2020-03-23 21:56

Apie tipinį prezidento, opozicijos ir ES biurokratų elgesį Vytenio Andriukaičio pavydžiu labai taiklus straipsnis - https://minfo.lt/aktualijos/straipsnis/jolanta-blazyte-bebrai-ir-virusai
Straipsnyje minima pirma TV laida - LRT “Dienos tema”.

“Taigi šitas bebras, vardu Vytenis, dar vasario 26 d iš TV ekrano tautiečiams pranešė, kad nerekomenduoja vykti tik į Italiją, bet rekomenduoja keisti atostogų kryptį. Suprask, dėl Italijos atsargiai, o dėl visų kitų krypčių – varykit kiek kas norite ir kur norite. Dar, pasipuikuodamas savo „drąsa ir protu“, pasigyrė, kad pats į Italiją tai važiuotų, bet tik apsiginklavęs žemėlapiais ir dezinfekcinėmis priemonėmis. Tuo pačiu visiems „ištižėliams ir bailiams“ priminė, kad pernai nuo gripo pasaulyje mirė net 37 000 žmonių. Ir galiausiai papasakojo saldžią pasaką apie tai, kad viruso atžvilgiu Europoje viskas saugu ir valdoma „iki negalėjimo”.

„Labai norėčiau Lietuvos žmonėms nusiųsti žinią. Lietuva yra ES valstybių sandraugos narė. Ji yra bendrame ES krizių valdymo mechanizme. Yra Europos sveikatos krizių skubusis komitetas, kuris veikia, arba Sveikatos apsaugos komitetas. Yra vadinamoji greitojo sekimo, reagavimo, nustatymo sistema visose 27 valstybėse, įskaitant Lietuvą. Yra referentinių laboratorijų tinklas visose valstybėse, įskaitant Lietuvą. Yra Europos užkrečiamų ligų centras, kuris mato, gali atskiras Lietuvos vietas pamatyti, kadangi satelitinė sistema veikia….Yra taip pat kelios agentūros, kurios dirba lygiagrečiai: Europos vaistų agentūra, Europos aviacijos saugos agentūra…“ – porino bebras, vardu Vytenis. O dar kovo 2 d. vykusiame TV forume bebras, vardu Vytenis, piktinosi tuo, kad vyriausybės priimtos epidemijos valdymo priemonės yra per griežtos – mat atšaukti net kovo 11-osios renginiai…

Bet jau visai netrukus – kovo 21 dieną - tas pats bebras, vardu Vytenis, jau piktinosi, kad vyriausybės priimtos priemonės buvo per švelnios:

„Testuoti reikėjo ne tik iš užsienio parvykstančius ir iš Lietuvos niekur nekeliavusius žmones <...>. Apmaudu, kad parvykusiems žmonėms buvo leista vykti namo saviizoliacijai. Būtų buvę efektyviau steigti laikinuosius karantino punktus <....>. Ukmergėje turi būti sanitarinis kordonas…. ir t.t.“

uhhh       2020-03-23 20:41

Vytautai, Vytautai… suprantu, valgyti reikia… bet ...
bet nu negalima šitaip, negrąžu, kažkaip ly ne Tavo parašyta, lyg su “google translate” ;-(((

ah1       2020-03-23 19:30

ir vis tiek man “nelimpa” tas COVID -19, COVID-19 genomo etalono nėra o dar sakoma kad caronovirusas mutavo, tai iš kur žino kad mutavo jei neturi ir nerodoma pirminis COVID -19 genomo etalonas? Jei nėra COVID 19 pirminio genomo etalono, tai palyginamuoju būdu neįmanoma nustatyti nes nėra su kuo palyginti… todėl pagal mane tai nėra jokio COVID-19, nes nėra jokio šrodymo kad jis yra. Na visai kaip dievas visi tiki kad yra bet niekas jo nematė ir nėra jokio įrodymo kad dievas yra taip lygiai kaip tas COVID 19, visi tiki kad jis yra bet niekas jo nematė.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-03-23 19:11

Politikų trumparegiškumas yra pavojingas, nes tai kas dabar vyksta tėra tik
neišjungtų komunistų afera žudikė su kodiniu pavadinimu “Pasaulio lietuviai “.
Jei kitaip, tai
milijonas (pusė visų Lietuvos!) darbininkų išvaryta svetur per 30 (taikos!) metų, dabar, jau ir su viruso parvežimu. Katastrofa.

Visos seimo komunistuojančios partijos - Tautos žudikės turi būti išjungtos už l sunkius padarinius Tautai bei Lietuvai.
___________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
2020 kovo 23

graudu       2020-03-23 18:13

G.Nausėda: “kovoje su koronavirusu Lietuvos kariuomenė pasirengusi padėti!”

Taip, padės- šaudys į virusą iš haubicų, vaikysis boxeriais, o paviję užplumpins Boleko Peteliškino nupirktais auksiniais šaukštais.

> 17:21       2020-03-23 17:51

Tai tu turbūt nesulauksi ir nieko nepamatysi. Baimė žudo.

Vardas       2020-03-23 17:31

Patiko Sinicos logiska URM, SAM ministeriju biurokratines krizes analize Lietuvoje, ES, Pasaulyje. Nieko nera blogiau nei Lietuvos Deep State biurokratine sistema pati rinktusi sau tinkama Sveikatos ministra arba kriziniu situaciju suvaldymo vadova.
Linkiu sekmes darbe Verygai ir LZVS. Nemanau, kad Veryga yra durnius, kad bandys sedeti ant 2 kedziu, Sveikatos ministro ir Biologinio ginklo krizes suvaldymo vadovo. Jei matys, kad neuztenka laiko 2 darbams 1 metu, galu gale turime juk viceministru. O ir dabar gyvename be 1 ministro. Aciu dievui, kad tai nera Sveikatos ministras.

natūraliam atrinkėjui       2020-03-23 17:21

palauksim.
pažiūrėsim kiek entuziastų liks ir kaip optimistiškai jie atrodys,
tarkim gegužės pradžioje.

Etatiniai isterikai       2020-03-23 16:46

vėl gavo darbo smile . Palojot - ir sveikesni? Pandemija atėjo ir praeis, bet nuo lietuviškos isterijos niekas vaistų neišras. Teks laukti, kol įvyks natūrali atranka. Sako, negatyvo platintojai gyvena trumpiau smile . Taigi kantrybės, brangieji!

Virusas medikams       2020-03-23 15:19

primins,kad medicina ne tik biznis,bet ir pašaukimas,pasiaukojimas…

Čia propaganda be užsakymo numerio?       2020-03-23 14:55

Skaitau p. Vytautą Sinicą:
„Baisu ir pagalvoti, kaip šioje situacijoje būtų atrodžiusios ankstesnės bent pastarojo dešimtmečio Vyriausybės. Veryga tvarkosi geriausiai, kaip galėjome tikėtis iš Lietuvos politikų.”
Suprantu, kad skaitau ne nepriklausomą komentatorių, o valdančios partijos vieno iš lyderių Eugenijaus Jovaišo patarėją seime. Ar po propagandiniu straipsniu tai neturi būti pažymėta?

banko plėvė       2020-03-23 14:39

“-Verygai trūksta tskant kompetencijos, bet tegul toliau dirba, škia”

Paulius       2020-03-23 14:33

save gal dar turime (jei slapta valdžiagyviai mūsų jau neišparceliavo kaip ir kitus „Lietuvos resursus“), bet apie kokią dar valstybę čia ponas Vytautas kalba?

ahui       2020-03-23 13:40

kokį čia šūdą mali, tau gi jau buvo pasakyta - mokslininkai pranešė, jog nustatyta, kad coronavirusas ultrafioletinės spinduliuotės nebijo.
gal tu sau smegenėles pasišvitink.

ah1       2020-03-23 13:36

apie lito susigrąžinimą reikėtų galvoti - COVID 19 puiki proga litui sugrįžti.
COVID 19 Italijoje ir Italijos veiksmai reiškia viena, kad nebus dar vienos iš trijų ES pinigų donorės, o likusios dvi Prancūzija ir Vokietija vargu ar “pavež” “donoravimą” likusioms ES narėms.
Na o kas dėl kaukių tai pilna internete kad kaukės neveiksmingos, jas reikia keisti kas dvi valandas. Jei ir reikia tai pirmiausia reikia apsauginių priemonių medikams ir ne bet kokių o pilname komplekte, pirmiausia turėtų būt pasirūpinta medikais.
Šiai dienai vaistų nuo COVID 19 nėra. Vienintelė priemonė ultravioletas - kvarco lempos, iš  TSRS laikų namuose naudotų savadarbių kvarco lempų praktikos -organizmas eina kaip laikrodis, pradėjo strigt pasikvarcini ir “kvit” velniavai visokiausiai.

Ir kaukes jau šiandien       2020-03-23 12:59

galima pradėti siūti.Verslas atsilieps.Seniau chirurgai operavo su medžiaginėm,medvilninėm kaukėm.Viena medikė skundėsi,kad po sintetinėmis dūsta.

AAA       2020-03-23 12:17

Ta laiminga valstybė, kuri gerai tvarkosi - JAV.

vansi       2020-03-23 11:57

O ką veikia mūsų nuostabus Nuosėda, (Tapkė Nr.2)?
Tikriausiai įrašinėja naują mantrą Tautai.
“-Reiškiu škia tskant susirūpinimą” smile

kaip bus       2020-03-23 11:54

Valdžios planas aiškus- kai padėtis taps nebekontroliuojama, kai aikštės bus nuklotos lavonmaišiais , jie tiesiog ...paskelbs atsistatydinantys.
Lietuvoje, kaip žinia, norint išvengti pasekmių už tarnybinį aplaidumą, pakanka tiesiog atsistatydinti.
“Nebedirbu, nieko nežinau, dabar jau nebe mano reikalas”.

Aukštasis pilotažas,jei       2020-03-23 11:52

pavyks suderinti karantiną su kad mažu,bet ekonomikos judėjimu.Jei prezidentas nepasiduos konservatoriams įvesti karines padėtis.

GKČP       2020-03-23 11:45

Vyriausybes reikia nušalinti visame pasaulyje kaip nesusitvarkančias, o vietoje jų mes paskirsime reikiamus kadrus.

"labai blogo" Kasiulevičiaus įžvalgos       2020-03-23 11:37

“Šiuo metu naujų atvejų skaičius dvigubėja kas 2 paros.
Veiksnys bloginantys situaciją – nauji įvežtiniai atvejai, bei nevaldoma situacija gydymo įstaigose.
Todėl po 1 mėnesio, šalyje galime turėti jau ne 5000,
bet 10 000 registruotų COVID – 19 atvejų,
iš jų 2 000 pacientų ligoninėse, iš kurių 500 atvejų bus reikalinga dirbtinė ventiliacija.”
Kiek mes ten turime tų plaučių ventiliavimo aparatų?

Povilui       2020-03-23 11:29

jautriausia valdžiagyvių vieta reitingai.
įmyžo praradimas jiems tragedija.
nepasitikėjimo demonstravimas yra nemenkas spyris.
reikia liautis spaudyti verygoms “laikus” “UŽ”
kol valdžia gali girtis jog buratinai juos palaiko,tol darys nesąmones. net šiame portale pilna verygų fanų.
tai yra absurdas, kuomet aplaidūs nevykėliai maudosi populiarumo reitinguose.
už durnumą teks mokėti brangiai.

Povilas       2020-03-23 11:03

duok duok į snukį duok
Reikia duoti taip,kad pajaustų.Tada bus rezultatas. Kitaip - ne.
O nelinkusiųjų galvoti nuolatinis pravardžiavimas jų smegeninių neišjudina.
Gal vertimas į kitą, jiems suprantamą kalbą pagelbėtų.
Vertėjo darbas,aišku, nelengvas. Bet juk nesupranta…
Ir subinės jų jau prispardytos… nepadeda smile

.J. Zaitis       2020-03-23 10:57

Kursiu Ligonių Partiją - “Virusas yra če”

.J. Zaitis       2020-03-23 10:57

Kursiu Ligonių  - “Virusas yra če”

escape       2020-03-23 10:51

Lietuvoje epidemija netrukus baigsis nes užsikrėtusių ir sergančių bus labai nedaug.
???
Tai įvyks dėl to, kad virusas, kaip ir kiekvienas gyvas organizmas irgi turi savigynos instinktą.
Dabar virusas puola sveiko proto žmones.
Tačiau kadangi tokių Lietuvoje labai mažai, netrukus virusui nebeliks kur plėstis.
Virusas irgi ne savižudis, idiotų nelies - durnumu užsikrėsti pavojinga.
Visi žino - durnumas visiškai nepagydomas.

tragedijų tragedija       2020-03-23 10:43

O jeigu karantinas užsitęs iki Kalėdų?
Karantino metu negalės vykti jokie rinkimai, reiškia liksim nepabalsavę.
Visiškam lietuviui negauti pabalsuoti baisiau už virusą.
Siaubų siaubas.

duok duok į snukį duok       2020-03-23 10:33

buratinai buki ir kaip visada giria valdžią
pasireiškė burliokiškas kumečių mentalitetas -
tipo, “jeigu pamaloninsim poną tada gal ir mūsų pasigailės”
tuo tarpu sveikos nuovokos dėsnis sako -
valdžia gerai dirba piliečių labui tik kai nuolat gauna į snukį.
kol spardai subines tol juda - tai įrodyta istoriškai

жираф большои ему виднеи       2020-03-23 10:20

aukštiems valdininkams per ilgus kaklus dašunta ilgiau
išeitis -reikia pritrumpinti jiems kaklus
šnaic kirvuku ir dašuto

nu jo       2020-03-23 10:14

dašus, bet - kaip visada, kai šaukštai jau bus po pietų.
ko vertas dabar parbėgėlių karantinavimas,
kai infekcija išsėta po visą Lietuvą?
kodėl geras idėjas reikia stumti?
kodėl toks pasipriešinimas sveikam protui/
todėl, kad pusgalviai bijo pasirodyti jog ir yra pusgalviai neturintys jokios kompetencijos.
pusgalviams įmyžas yra svarbiau už piliečių gyvybes ir tai tikroji nelaimių priežastis.

Povilas       2020-03-23 10:07

elementarios sveikos nuovokos idėjoms.
Kodėl nedašus?
Nedašus iš pirmo karto. Ir iš dešimto.
Iš pusės žodžio jis turbūt nesusigaudys
Reikės stipriai jį “bombarduoti” įvairiais kanalais. Tada yra šansų.
Prastumti gerą idėją - labai rimtas darbas. Ir prasmingas.

Necypti!       2020-03-23 10:01

Dar ne pasaulio pabaiga. Ji ateis, jeigu savo be ribų pramogaujančiam jaunimėliui neišaiškinsite, kas yra karantinas ir kodėl jo reikia laikytis. Joks Veryga to už jus nepadarys.
O straipsnis brandus. Be isterijos.

Povilui       2020-03-23 9:54

Pirma tai rimta desovietizacija ir dekagebizacija, o tai dabar įslaptintieji kagebistai mus kagebizuoja, marginalizuoja ir skelbiasi sąmoningąja visuomenės dalimi. Čiauškutės per dezi LRT jau kalba apie diktatūrą. Sovietų Lietuvos kūrėjų vaikai ir anūkai atvirai iš mūsų viešai tyčiojasi, pasivadinę sąmoningaisiais ir tinkamais ekspertais.

elementarios sveikos nuovokos idėjos       2020-03-23 9:53

Nors slunkiai beviltiškai vėluoja, kol dar Lietuvai neatimtas AA+ kreditavimo reitingas, kol dar galima gauti pinigų už neigiamas palūkanas, (kai skolintojas dar primoka kad imtum) pasiskolinti kad ir 20 mlrd popierinių eurikų.
Kadangi iki naujų metų pinigai klaikiai nuvertės, grąžinsime beverčius popierius.
Galima būtų nupirkit keliasdešimt milijonų aukščiausios saugumo klasės respiratorių ir aprūpinti ne tik medikus, bet ir visus piliečius.
Pensininkams respiratoriai turi būti dalinami nemokamai, kiekvienam piliečiui skirti respiratorių savaitei.
Prekybos tinklai turėtų įsigyti respiratorių iš valstybės ir kiekvienam įeinančiam į maximą duoti respiratorių.
Tai parasčiausi pasiūlymai, kurie aiškūs bet kokiam psichiškai sveikam žmogui.
Tik verygoms niekad nedašus.

sugeneruota idėja       2020-03-23 9:44

Nr. 1 - tuoj pat, šiandien nušalinti pusgalvį Verygą ir paskirti profesionalų gydytoją infektologą

Povilas       2020-03-23 9:36

Kritika valdžiai - gerai.
Bet jos deficito šiandien tikrai nėra.
Taigi, profesionalūs kritikuotojai, jei sugebate, savo gausiuose smegenų vingiuose sukurkite ir vieną-kitą konstruktyvų pasiūlymą.
Juolab kad ir nerangusis Veryga lėtai lėtai, bet ima ir sureaguoja - štai paskutinė parvykėlių dalis jau nebebus paleista laisvai “ganytis” po Lietuvą.

LOL patriotas       2020-03-23 9:32

reikia apsivynioti liemenį trispalve, o galvą tualetiniu popieriumi ir virusas nepagriebs

stasys        2020-03-23 9:27

Tai nereiškia kad visi turi su ta tavo nuomone sutikti V.Sinica ..Tamsta nesi gydytojas nesi ir specialistas užkrečiamu lygu , tada lieka būti tik politikui kuris žiūrį į problema ir mato daugelį galimu tos epidemijos vystymosi eigų ir jei reikalingu sprendimu . Ar tikrai mato ? ar tik linkčioja galvą parėmęs .. ir sau kartoja mes pasitikime A.Veryga nes jo klaidos užprogramuotos – jo ne patirtimi susidūrus su tokia situacija ...o mes triušiai sutinkantis papulti į jo puodą .. Kaip dar aiškiau nusakyti esama padėti ??  Gal kartais V.Sinica žino tolesnio plano ,gelbėti Lietuva , detales ..o gal yra pilnai įsitikinęs jog sveikatos ministro daroma viskas siekiant papildyti būtinas priemones kovojome su epidemija ? .. o gal nuvykus man šiandiena į bet kokia vaistine gausiu ne tik kaukiu (kuriu pasak ministro nereikia) gausiu ir to dezinfekcinio skysčio rankoms ir paviršiams ?  o ka žino apie ta ‚planą –chuligana Verygos‘ kaimu gyventojai ir vienkiemiuose besiglaudžiantis senoliai ? . .. a tep paprašysim visuomenės patriotu anie sulakios dviračiais ir apžiūrės ar kokiai močiutei ko netrūksta ... Jei jau nutarėte remti valstiečius darykite ta bent tinkamai ir su tinkama argumentacija .. Dabar ne laikas dumoti planus valdininko užstalėse nesikalbant su visuomene . Kad mano kritika būtu tikra kritika duosiu pasiūlymą laikas kurti ir rajonuose , miesteliuose , kaimuose .. vietos pagalbos punktus ir mokyti žmones, tinkamai elgtis,  kol jie bent jaučiasi sveiki .. ROGES REIKIA RUOŠTI VASARA ..jaunuoli o ne spėlioti ar bus sniego žiema (mintis perkeltinė)  ..toks ir skirtumas tarp to ka mano R.Karbauskio ‘beausiai‘  ir stasius blaškydamasis po Lietuva .

europederalist Ušpetras       2020-03-23 9:16

šiuo metu pirmiausiai turėtume pasirūpinti varlyčių ir žydrumų teisėmis

Teisingai       2020-03-23 9:11

Labai teisinga pastaba: “Maža paslaptis, kad SAM tarnautojai ilgas savaites dairėsi į ES institucijas ir tikėjosi [..]”. ES valstybės perleido briuseliui žymią dalį suvereniteto, todėl tikėjosi iš itin dideles algas imančių ir kitokiomis gausiomis privilegijomis save aprūpinusio Briuselio elito ir savalaikės iniciatyvos, ir normalaus vadovavimo, bei visų valstybių veiksmų koordinavimo. Tačiau pasirodė, kad ES yra tik nuodinguose liberalkomunistiniuose politkorektiškumo glitėsiuose šliaužiojanti bestuburė ir begalvė ameba, kuri nei laiku reaguoti, nei ką nors organizuoti panašiose situacijose nesugeba. Priešingai, net paskelbus karantiną, visos ES vardu dažnai kalbanti Vokietija kartu Norvegija vis dar kalbėjo, kad karantinas jų šalyse negalios prieglobsčio prašytojams. Ameba prarado ir savisaugos instinktus, ir blaivų protą. Idiotė ES ameba sugeba vykdyti tik globalistines Sorošo komandas. Kad ir kaip ši pandemija pasibaigtų - Briuselis jau galutinai ir visiškai save sukompromitavo.

anetė       2020-03-23 8:58

Labai teisingos įžvalgos. Kas šiandien labiausiai dirba, tą žemina, kritikuoja, patys nieko protingo negalėdami pasakyti.

anetė       2020-03-23 8:56

Vytautai, protingas žvilgsnis į šiandienos realybę. Kas dirba netausodamas savo jėgų, šiandien labiausiai kritikuojamas.
kur šiandien avuliai, dargiai, kad prisidėtų parama, tik verkia verslas žlugs

apgailėtiini reikalai       2020-03-23 8:06

Kodėl autorius įsitikinęs,  kad Lietuvoje su virusu yra tvarkomasi aukštu lygiu, jei testų atlikta vargani pora tūkstančių visai Lietuvai, o atvykėliams nėra tikro karantino? Kiek epidemiolopų Verygos įslaptintoje komisijoje?  Kodėl joks žurnalistas nepasidomi, kad išmetus senus civilinės gynybos planus naujų nesudarėme, savarankiškai dirbti nemokame, o komandos iš ES vėlavo ir vietoj veiksmų džiaugėmės gražiu Verygos balsu. Kaip lietuviška, ne pirmas kartas.

ką mes turime?       2020-03-23 8:05

Mes neturime savo valstybės. Turime vėlevyte ir herbiuku dekoruotą imitaciją, kuri yra tiesiog ES kvazi imperijos pakraščio provincija/teritorinis administracinis vienetas.
Imitacinė “valstybė” valdoma imitacinės “valdžios” t.y.  būrelio lėšas skirstančių ir įsi/pasisavinančių  marionečių.
Imitacinės šalies imitacinė valdžiukė daro ką? Imituoja veiklas.
O imitacinė “opozicija” imituoja oponavimą.
“Nacionalinis susivienijimas” yra irgi tik eilinė imitacija.
Dekoratyvinis “demokratijų” imitavimo darinys garo nuleidimui.
Tai ką mes turime ir kas mums liko?
Pasižiūrėkite į veidrodį ir pamatysite tą vienintelį savo gelbėtoją.

asilas pagaliau pabudo       2020-03-23 7:42

Tik ką Veryga pranešė, jog nuo šiol iš užsienio grįžtantys pramogautojai turistai nebebus paleidžiami namo “savarankiškai karantinuotis”- virusą platinanti publika bus privalomai izoliuojama savivaldybių paskirtose patalpose.
Dvi savaites Veryga ignoravo siūlymus izoliuoti parvykėlius, nevykėlio “ministro”  aplaidumo ir beribio kvailumo dėka, karantino nepaisantys pramogautojai nevaržomai išplatino užkratą po visą Lietuvą.
O Sinica čiulba ditirambus.
Kvailys giria kvailį.

nacionaliniai moliūgai       2020-03-23 7:32

Nestebina zylių ditirambai verygoms. Zylės nuo pat pradžių buvo palankūs kolchozninkams. Vaikagrobystė ir miškų plynai kirtimai zylėms ne kliūtis.
Dėl vieno galima sutikti- jeigu dabar valdžioje būtų anūko konerv-liberastai ar ūsuoti bebrai, būtų visiškos šakės. Dabar skirtumas toks, kad tos šakės bus atšipę.
O šiaip, šis straipsnelis pačiu laiku- propatrionai atskleidė kas esą.
Nieko neverta šutvė.

Pagarba autoriui       2020-03-23 7:21

Teisingai pastebėta.Uztenka tos kritikos vyriausybei.Veryga tvarkosi pagal galimybes gerai.Kas jau turi patirtį tvarkytis su taip uzpuolusiu pasauliniu virusu? Konservatorių puolimas akivaizdus.


Rekomenduojame

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.