Žiniasklaida

Vytautas Sinica. Tikiu, kad Žydrūnas Savickas skundais teismams nebus pagąsdintas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 1 d. 10:14

16     

    

Vytautas Sinica. Tikiu, kad Žydrūnas Savickas skundais teismams nebus pagąsdintas

Puikus etiškas Žydrūno Savicko interviu. Nors pats interviu ne apie tai (apie Tapino užsipuolimą), apskritai kaip bežiūrėsim, Savickas šiandien yra vienas drąsiausių ir nuosekliausių patriotišką poziciją viešai ginti drįstančių viešųjų asmenų. Ginančių ne tik partizanus, kas vis dar politiškai korektiška, bet ir tautinės valstybės principus nuo globalizmo apskritai. Taip, tam dabar viešam asmeniui reikalinga nemaža drąsa. Ir jam ta drąsa kažkaip organiškai tinka smile

O apie ką interviu? Apie konfliktą su Tapinu dėl to, kas ką įžeidė ir kas iš ko tyčiojasi. Savicko sprendimas vyriškas - pasakykime vienas kitam ką galvojame, Tapino - grąsinti skundais teismuose. Pastarasis dalykas apskritai gana keistas ir žymi liūdną tendenciją Lietuvos gyvenime.

Prieš gal savaitę buvo tokia diena, kai Tapinas ryte grasina teismais vulgariems anoniminiams komentatoriams, prirašinėjusiems internete grasinimų, pasiuntimų ir keiksmažodžių jo atžvilgiu. Vakare grasina teismais Žydrūnui Savickui, parašiusiam, kad Laimonas Tapinas gavęs kokį ten sovietinį apdovanojimą, ėjęs tokias sovietines pareigas, kurių iš tiesų nėjęs. Pats sako, kad medžiagą skundams surinkti padeda jo komanda, reikia suprasti, Laisvės TV komanda. Visko sprendimas - teismai. Sėdžiu tad ir galvoju:

1) ar tai savivertės problema, ar kažkokie įsisenėję įpročiai problemas ir įsižeidimus spręsti teisiniais skundais? Ar žinojimas, kad jokios institucinės galios neturintį ir jokio pavojaus tau nekeliantį burnotoją laido gale nubaus valstybė, teikia kažkokį pasitenkinimą?

2) ar tikrai turėtume taikyti baudžiamąją teisę už kad ir pačius vulgariausius ar agresyviausius komentarus, kurie, aišku, žeidžia žmogų, bet nėra realiai planuojami įgyvendinti (ką policija bent prieš kelis metus dar įvertindavo svarstydama skundus)?

3) ar Laisvės TV darbuotojai yra pakinkyti (arba ‘savanoriauja’) renkant medžiagą tik patį Tapiną asmeniškai liečiantiems skundams kaltinimui privačia tvarka? Ar tokios Laisvės TV funkcijos? Ar joms aukoja žmonės ir gaunamas (jei gaunamas, rodos, kad gaunamas) biudžetinis/konkursinis finansavimas?

4) Ar Tapinui tikrai atrodo svarbu, kokias aukštas pareigas prie okupacinio režimo ėjo jo tėtis? Lietuvoje visi norintys supranta - kas iš gyvenimo patirties, kas iš istorijos mokslo - kad bent iki perestroikos sovietmečiu į kapitalistinius Vakarus stažuotis humanitarai tai jau tikrai nevažiuodavo be vienos išpildytos sąlygos, nereikia garsiai sakyti kokios. Ar prasminga piktintis, kad įvardijamos ne tos pareigos, jeigu buvo užimtos kitos pareigos? Ar dėl to viskas atrodo geriau?

Tikiuosi ir tikiu, kad kas jau kas, o Žydrūnas Savickas tai atstovės šioje situacijoje ir skundais teismams nebus pagąsdintas. Dar tikiuosi ir tikiu, kad jis apskritai ir toliau bus tuo pilietinės drąsos pavyzdžiu, kuriuo pastaraisiais metais man pačiam kiek netikėtai tapo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J. -> tiesos.lt       2020-06-2 21:32

Pataisykit portalo laikrodį - neteisingai rodo laiką.

T0mas J.       2020-06-2 21:31

Šiemet sausio 2 rašiau šiame portale maždaug tokį komentarą, dabar pakartosiu:

“Andrius Tapinas yra sūnus Jono Laimono Tapino, gerai gyvenusio okupacijos metais.
1978–1979 m. Laimonas stažavosi Sorbonos universitete Paryžiuje, mat KGB juo pasitikėjo.
Laimonas Tapinas - TSKP narys nuo 1977 m.”

Andrius manęs į teismą nepadavė. Gal dar paduos?

štaziui       2020-06-2 20:08

stasele, nupiepusių rašliavėlių stuksentoja, ką, “apsodinimo vaginomis” pasiilgai? Ko tu čia vis orą gadini? Nevark dėl trisdešimties norveginių, visą kokio ten “žmogaus” ar dar kokių “teisių” kontorą juokini, kurie tave čionai atsiuntė.

Taip       2020-06-1 20:29

Ir ,,Tiesos.lt” svetainę užplūdo politinis amaras,kaip stasiai,prašaliečiai,kis…

stasys        2020-06-1 19:59

O sekmadienį Pumprickaitė LRT žurnalistė 2020-06-1 16:50 > ko čia zirzti ? juk ne ‘vaginomis’ apsodino .. pavadino tik sugyventiniu .laibai šiuolaikišką viena iš šeimos variacijų ..

Problema       2020-06-1 19:43

pačiam Nausėdoj, o ne tuose , kurie apie jį nuomonę reiškia .

comon :-)        2020-06-1 18:14

A, tai čia ta kur - “comon nemira” grin lrt. Pirma tegul lietuviškai šnekėti pradeda per nacionalinį lrt, gėda klausyti. Kiek tapinas turi žiūrovų, tiek dar yra žmonių konserv. propaganda tikinčių.

O sekmadienį Pumprickaitė LRT žurnalistė        2020-06-1 16:50

O sekmadienį LRT per savo laidą “Savaitė” N.Pumprickaitė mūsų Prezidentą išvadino sugyventiniu prie valstiečių partijos. Va taip tiesiai šviesiai paniekino žmogų, Prezidentą, kurį išrinko Tauta. Jau taip dabar tapo madinga sukonservatorėjusių LRT žurnalisčių  .išlaikomų biudžeto, tyčiotis iš tautos vadų .NEGRAŽU,NEMIRA, prieš  visą Lietuvą.Palaikau Savicką.

 

nezinau       2020-06-1 16:27

gerai Savickas pasisake siuo klausimu. ivairaus plauko tapinams tai aiskiai nepatinka. bet reikia ir jiems pratintis. kazkokie bent jau siek tiek naujesni vejai eme pusti ir lietuviskoje ziniasklaidoje, pvz., net delfyje jau kai kada pasirodo ivairiu nuomoniu, kuo prie buvusios diktatores (redaktore kazkaip nesinori vadinti) to nebuvo. va tik no nezinau, ar Savickas yra viesai pasisakes apie savo naryste Liberalu partijoje? ka apie tai galvoja, ar tebera nariu ir t.t. as jo, kaip ir kitu, niekur soc tinkluose neseku, todel nezinau. bet idomu

stasys        2020-06-1 12:47

Prašalaitis ..na gal Jus ten tikrinote .. iš kur man žinoti ? palieku kiekvienam pačiam nuspręsti ..Vienok ka tikrai žinau Savickas nesiginčytu taip atkakliai žinodamas jog ten moteris . du plius du keturi ..matematika elementari .

stasys        2020-06-1 12:42

NITKE 2020-06-1 12:27 > aš taip manau kad jam to tikrai nereikia .smile Žmogus turi šeima ir verslą ..didelį draugų rata ..koks sveiko proto individas visai išmainytu į vargą ?

Prašalaitis       2020-06-1 12:40

“Na susipyko vyrai apsižodžiavo”

Vyrai? Nuo kada Tapinas yra vyras?

NITKE       2020-06-1 12:27

Tokie zmones kaip Savickas turi seime vieta rasti ,o ne sabatauskas ,sakaliene,gabriukai visoki majauskai ir taip toliai

stasys        2020-06-1 11:57

Na susipyko vyrai apsižodžiavo , ar jau yra pagrindas tokia tema kelti į Tiesas ? ..jei neturima aktualiu temų diskusijai .. tik paprašykite nemokamai aprūpinsiu pav. ..etaplius.lt/teismas-pradejo-nagrineti-a-paleckio-byla-kaltinamieji-apklausiami-uzdarame-posedyje. Pagailėkite tu ‘pražilusių senučiukų’ pakaušiu ? ar joms tikrai būtina čia dėl tu socialiniu nieku sveikta džiaustyti .?  alio draugas V.Sinica ..kur tamstos sąžinė ?

Kis       2020-06-1 11:46

Is to meto” elito”(negi vyresnio amziaus zmogui paslaptis,kad minimum turi buti partijos nariu,o max privalai vykdyti KGB pavedimus)pirmu atveju turejai pats moketi mokescius,o antru tau mokejo,nes tu stukalinai ir tuos demonus.Tad nieko naujo,o vyresne ir itaikingesnre buvoKGB,panasiai ,kaip siandiena pasilikusios tos siuksles?Juk visi zinome,kad pasiekti karjeroje reikejo buti lojaliam,panasiaikaip siandiena ,jeigu myli esi patriotas,galima beveik viskas,kitaip jau vatnikas.slekta ir velniai zino (zino TS) kuo esi?Nesinori kartuotis,bet kol gyvens rezidentas ir rezidentura,jokios nepriklausomybes nesulauksite.Net okupacijos metu okupantai iki tokio lygio nebuvo pasieke-bijojo,o siandiena nera ko bijoti,vieni iavaryti,kiti nuvaryti,o treti 10% nupirktu pinigais arba santazu.

Prašalietis       2020-06-1 10:59

Vytautui Sinicai į jo užduodamus sau ir Tapinui keturis klausimus V.Lansbergis, G.Lansbergis, D.Grybauskaitė, Tapinas ir daug daug kitų “kukliai” atsakytų - Viena klumpė kitas batas, mano tėtis deputatas…. Na ir kas iš to seka, o gi nieko…


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.