Užsienio politika

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 15 d. 19:46

5     

    

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

„Žinių radijuje“ su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką. Manau, pokalbis buvo gana gilus ir įdomus. Matas nekalba klišėmis, turi viziją ir platų akiratį, retą tarp šiandienos politikų. Daro visiškai skirtingas nei aš prielaidas ir išvadas, bet iš to ir gimsta gyvas pokalbis, kuriame pats gali kažką išgirdęs nustebti.

Jeigu gerai suprantu oponento poziciją, Lietuva (valdantieji) susikūrė konfliktą Kinijoje, nes šiai šaliai tenka didelis JAV dėmesys ir mums reikia dalyvauti globaliame žaidime bei tą dėmesį pritraukti į save. Lietuva (valdantieji) esą susikūrė konfliktą Baltarusijoje suprasdami, kad Lukašenkos nenuvers, bet sukurs prielaidas baltarusių tautoje formuotis antirusiškoms nuotaikoms ir permainų potencijai. Mano akimis, pirmuoju atveju tai dvelkia servilizmu, antruoju atveju - gana makabriškas žaidimas svetimos visuomenės likimu ir žmonių gyvenimais. Netikiu tokių veiksmų sėkme, o tiksliau tuo, kad tokioje situacijoje galima apskaičiuoti ir pagrįstai tikėtis norimų rezultatų. Tikimybė laimėti panaši kaip loterijoje. Bet ant kortos pastatoma Lietuvos verslo ateitis, dirbančiųjų gyvenimai ir apskritai šalies ekonomika bei įvaizdis. Tai nesąžiningas žaidimas, kurį vadinti vertybiniu galima nebent ironiška prasme.

Apibendrinant, dėl taikos, demokratijos ir žmogaus teisių visame pasaulyje negalima kelti pavojų savo piliečių gerovei ir pačiai valstybei. Tai utopinis tikslas, praktikoje tampantis distopija. Matas viską mato kitaip. Paklausykite:

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

patariu       2022-01-16 14:52

  Jeigu būtų protingos mintys, tai falcetas neužkliūtų. Matukui tik paskaitas skaityti apsnūdusiems, kuriems viskas tas pats, tiesioginis eteris ar nesuderinti klausimai ne jam. Nori atrodyti eruditas, o gaunasi pasipūtęs menkysta.

Ne iš šviesuomenės       2022-01-16 14:33

Lietuvos nacionaliniai interesai pagal Matą Maldeikį nustebino. Turbūt savaip nacionalinius interesus supranta ir Anūkas. Todėl ir šiandieninė realybė tokia.

patarkit       2022-01-16 13:52

kas klausėt - ar verta prasidėt, necyps paskui savaitę ausyse nuo falceto?

Ehrmantraut       2022-01-16 12:38

Paaukojau 40 minučių laidai, išvada - be reikalo gerbiamas Vytautas giria tą Maldeikį, kuris su sektantišku fanatizmu laidoje gynė ir pateisino visus konservatorių viršūnėlių veiksmus. Besiklausant, kirbėjo mintelė, kad kažkur tai jau girdėta, skaityta. Paskui atsiminiui, kad panašiomis intonacijomis kalbėjo Adolfėlis prieš pat galą : “jei vokiečių nacija nesugeba įgyvendinti nacionalsocializmo idėjų ir kovoti už savo fiurerį tai tegul jinai prasmenga”. Taigi ir mes kovosim už konservų “vertybinę politiką ir demokratiją visame pasaulyje” iki paskutinės įmonės, iki paskutinės darbo vietos, iki paskutino darbingo neemigravusio lietuvio.

Sigitas       2022-01-16 10:06

Nelabai supratau p.Vytauto diskusijos su šiuo atsiprašant politiku prasmės…Obuolys nuo obels toli nerieda, gal reikėtų nesismulkinti ir diskutuoti su pačia Maldeikiene? Kad šis žmogas jaučiasi 200 proc. teisus ir arkliui aišku ir sakyti, kad jis kažkoks ten ypatingas nar labai protingas mažų mažiausia nekorektiška, nes į Seimą šis ponaitis pakliuvo ne dėl savo sugebėjimų, o dėl pavardės.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.