Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Vytautas Sinica. ŠMC su L. Ruokyte-Jonsson pasirinko: siūlo ... ant partizanų galvų. Dabar laikas rinktis Seimui

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 27 d. 23:36

13     

    

Vytautas Sinica. ŠMC su L. Ruokyte-Jonsson pasirinko: siūlo ... ant partizanų galvų. Dabar laikas rinktis Seimui

Veidaknygė

Šimašius ir Ruokytė yra ypatingas duetas. Ypatingas Vilniui ir Lietuvai. Abu jie buvo ir yra savaip atsakingi už svarbiausias Vilniaus atminties ir paveldo vietas. Ir abu padarė, ką galėjo. ŠMC buvo leista išrinkti paminklą žuvusiems už Lietuvos laisvę. Kaip ŠMC mąstymas leidžia, taip ir išrinko – kalnelį-bunkerį.

Kalnelį, kuris logiškai redukuoja mūsų laisvės kovas į sėdėjimą apkasuose. Kalnelį, kurio unikalios koncepcijos vienodumo su paminklu Romui Kalantai Kaune (ČIA) ŠMC ekspertai nepastebėjo. Kalnelį, kurio reikšmė ir estetinis grožis bus savaime aiški ir lietuviams, ir svečiams. Kalnelį, kuris ypač gražiai žaliuos šaltuoju metų laiku. Galiausiai kalnelį, kurio pats autorius džiaugiasi, kad jį įrengus žmonės galės ant jo vedžioti šunis. Žinia, šunys vedžiojami ne šiaip sau. Grįžtant prie simbolikos – ŠMC nusprendė priimti projekto autoriaus siūlymą šikti ant partizanų galvų.

Internetai jau juokauja, kad jeigu pils, gali supilti iš Gedimino kalno nuošliaužų. Kadangi kalnas netvarkomas jau seniai, situacija blogėja akyse, darbai vis atidėliojami, o visuomenėje vis labiau įsismelkia susitaikymas, kad grius ir kalnas, ir pilis. Visa tai ministrei su meru dalinantis, t.y. kaip karštą bulvę mėtant atsakomybę ne tik tarp savęs, bet net ir bandant ją primesti Nacionalinio muziejaus vadovei, nors dar prie Biručio kalnas buvo tvarkomas Nacionalinio muziejaus lėšomis – valstybė jų nerado. Taigi abiejų dvasios liberalų darbas ranka rankon kol kas nuosekliai veda link to, kad Lukiškių aikštėje nebus jokio Žuvusių už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo, o Gedimino kalnas grįš į būklę, kurioje buvo carinės okupacijos metais. Seimui pasyviai stebint.

Remigijų Šimašių čia galima suprasti kaip ideologinį liberalą ir politinį pragmatiką. Jis žino, kad toks sprendimas tiks ir patiks liberalams ir mankurtams (čia ne tas pats) – žmonėms, kurie alergiški vienu atveju monumentalizmui, kitu atveju – Lietuvos valstybingumui ir jo ženklams. Nenustebsime, jeigu turės fanatizmo prieš pasitraukdamas tą bunkerį ir supilti. Iš principo – kaip skaidrios liberalų ir LLRA valdžios sostinėje pėdsaką.

Bet štai ministrė. Ministrė, kurios visa veikla – ištisiniai skandalai, tačiau kuri susilaukia palyginti labai mažai žiniasklaidos dėmesio. Per nepilnus veiklos metus Kultūros ministerijoje:

- nežinioje pakabinti visi darbuotojai grasinant jiems atleidimais, nesilaikant informavimo terminų, sulaukiant darbuotojų profsąjungos pasipriešinimo;

- iš anksto, be konkurso ir ne laikinoms pareigoms į atleisto Kėvišo vietą (teatro vadovu!) paskirtas ‘verslo bendruomenės rekomenduotas žmogus’;

- tik kilus skandalui surengtas LNOBT vadovo konkursas, savo ruožtu irgi tapęs skandalu;

- neišsklaidė abejonių dėl savo išsilavinimo;

- kratėsi ir kratosi atsakomybės dėl Gedimino kalno gelbėjimo (šiandien viceministras pasiųstas aiškinti, kad ŠIANDIEN pavojaus piliai nėra, o takas ir sienos neistorinės, taigi gali ir kristi);

- kėsinasi naikinti Lietuvos nacionalinį muziejų (ČIA);

- viską vainikavo Seimo sprendimo sabotavimas – seniai sakiusi, kad pati nepritaria Vyčio paminklui, ministrė po Seimo gegužės 2 dienos vienbalsės rezoliucijos statyti Vyčio monumentą surengė perteklinį, neteisėtą konkursą ir taip Vyčio projekto atsikratė. ŠMC ‘ekspertų’ valia atsidūrė aukščiau Seimo valios.

- galima tęsti ir tęsti.

Dabar Seimui belieka pasirinkti:

a) ar palikti viską, kaip yra, ir tuo viešai pripažinti, kad jo sprendimai Lietuvoje neturi jokios reikšmės, jeigu paties Seimo valdančiųjų paskirti ministrai nenori jų vykdyti;

b) parodyti valią ir priversti vykdyti Seimo priimtus ir reprezentatyvių, o ne daugkartinių internetinių visuomenės apklausų palaikomus sprendimus bei atsakyti už destrukciją ir savivalę.

Taigi?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Daina       2017-12-4 9:39

Bet ko tie šiuolaikiniai architektai išmoksta akademijoje? Supilti didelę krūvą? Ir tai paminklas? Šis “nugalėtojas” man primena tą pasakaitę apie kalvio mokinį, kuris pasižiūrėjęs į dirbantį kalvį tesugebėjo pagaminti tik šnipštą...

Pikc       2017-11-28 23:08

“taip”, turite omenyje šitą? https://lt.wikipedia.org/wiki/Sąjungos_aikštė#/media/File:Sąjungos_aikštė._Link_memorialo.JPG
Išties, dar vienas to “progresyvaus mianynyko” “originalumo” įrodymas - kaip ir kito komentatoriaus (“Pasirodo, Labašausko “kūrinys” dar ir plagiatas”) pateiktas pavyzdys: https://images.trvl-media.com/media/content/shared/images/travelguides/destination/178318/Vietnam-Veterans-Memorial-45135.jpg

Salomėja       2017-11-28 17:22

Tuskulėnų dvaro teritorijoje buvo įrengta viena iš pirmųjų legali šunų šikinimo aikštelė vilniečiams. Kagėbynas žinojo, ką daro. Mes žinojome ne visi. Tikslas ir buvo pirmiausia įskaudinti ir pažeminti tuos, kurie žino. Bet dabar faktą, kad šioje teritorijoje buvo kankinami, niekinami, pakasami kovotojai už Lietuvos laisvę, žino visi padorūs žmonės. Todėl nusikalstama iš esmės tokia kovotojų ,,pagerbimo’’ raiška. Nemanau, kad tokiu atveju tiktų sakyti - atleisk jiems, Viešpatie, nes jie nežino, ką daro. Nes žinoti privalo. Besmegeniai negali užimti ministrų, merų, netgi ŠMC vadovų postų. Kodėl taip nejauku, širdį gelia, kamuoja svetimos gėdos jausmas? Nes šleikštu nuo tų asmenų bukumo, kita vertus, čia jų pasąmonės atspindys. Nekenčia jie Didvyrių, nes patys yra tik smulkūs niekšeliai. Visada nekentė. Mums skaudu, o jie piktdžiugiškai trina rankas: suprask - prisidengdami pagarba partizanams, Lietuvos laisvės kovotojams, taip rafinuotai (atvirai dabar negalima, žaidimo taisyklės pasikeitė) juos bando dar kartą paniekinti. 

Bronius Puzinavičius       2017-11-28 12:09

Ar reikia stebėtis, kad žmonės masiškai palieka šalį, kurios vadinamasis politinis ir kultūrinis ,,elitas” nusišneka iki to, jog būtinu valstybės demokratiškumo požymiu, asmens ir individo laisvės atributu, kuriamo memorialo privalumu nesidrovi įvardinti ,,voliojimąsi” ant žolės, taip pat šunų vedžiojimą valstybės reprezentacinėje aikštėje, kurie tuštindamiesi ir šlapindamiesi (kilnodami kas keli metrai kojas) ,,pagerbs” laisvės kovotojų memorialą? Koks trumpas kelias nuo ,,tokio” Atgimimo iki visiško išsigimimo! O tempora o mores!

NorKūnas       2017-11-28 12:04

Lietuvos Nepriklausomybę atkūrėme 1990 m. kovo 11 d. ir tai pasauliui paskelbėme VIEŠAI. Tuomet kodėl laisvės kovotojams, kuriais esame ir mes, gyvieji,
nes kova už laisvę yra nuolatinė! kiekvieno žmogaus ir tautos pareiga,
kaip paminklas netinka Saulės šviesoje visų galimas regėti
švytintis archetipinis tautai “Vytis”, ir kaip “Laisvės Karys”,
ir kaip eschatologinio laiko Apokaliptinis Raitelis?
Kodėl, vis dar būdami laisvi, turime paklusti lėkštos pažanguolių ideologijos menamoms naujovėms (nes tai, ką jie siūlo, mena ikikristinės barbarystės! laikus)
ir kovotojus už LAISVĘ SLAPSTYTI, paminint tik jų slapyvardžius
ir kažkodėl jiems supilant okupuotos šalies simbolį - “žeminę”?!
Kaune garsioji Juozo Zikaro „Laisvė“ postmodernių kvailių ir barbarų,
pritariant savivaldybės profanams, nusavinta tos pačios dvasios -
“skulptūros menas XXI a. jau miręs”, užkalta į dėžę, “pastatyta ant sovietinio virtuvinio stalo” ir padaryta tinkama paaugliams darytis “selfius”.
Privalu bent dabar ir čia, Vilniuje, pasakyti “Gana!”. - Nes tai ir yra tikrosios patyčios, žalojančios žmogų ir tautą gelmiškai, o ne tos, leftistinės propagandos už globalistų pinigus užperkamos ir kasdien per TV ekranus rodomos.

trūksta žodžių       2017-11-28 10:41

Tai jau visiškas dugnas. Mūsų sostinė okupuota -  šį kartą liberalmarksistų. Kas ir iš kur ištraukė šitą ponią Jonson? Ar ne p. Skvernelis, kuris ir atsakingas už savo vyriausybę? Ko vertas toks seimas, jei ŠMC gali priimti atsakingus sprendimus?
Vis kuo toliau - tuo gražiau ir sparčiai ritamės pakalnėn. Kas darosi su šia valstybe ir kokios juodosios jėgos lemia mūsų gyvenimus? Vien tik klaustukai…ir jokio aiškumo…

Nuomonė       2017-11-28 9:50

Ministrę reikia pašalinti iš pareigų dėl kompetencijos ir padorumo stokos. Būtina įgyvendinti Seimo ir visuomenės daugumos patvirtintą monumento idėją - Vytį.

taip       2017-11-28 9:46

gerai būtų prie šio straipsnio pridėti keletą Kaune Sąjungos aikštėje 1979 m supilto panašaus kalnelio su betonine sienele vaizdų. Buvo statyta komjaunuoliams. Skulptorių darbo komjaunuolių bareljefai jau demontuoti, sienelė tebėra. Šunys taip pat vedžiojami, kaip Jakilaičiui apie būsimą galimybę sakė jaunasis skulptorius. Ir veltui dėjosi originalus bei naujamadiškas. Tiesiog nelabai savo srityje žino paveldą. Pridėsiu, kad vyresnei kauniečių kartai tas panašumas kelia neįtikėtinos transformacijos jausmus.

Balsavimas niekinis.       2017-11-28 8:47

Pats “balsavau” kelis kartus iš to pačio kompo , skirtingais vardais ,net kirilica rašiau. Ir Putinu ir Binladenu ir Antarktidos gyventoju prisistačiau. Viskas sistemai tiko ir dar padėkojo už balsavimą. Negaliojantis tas “balsavimas - NEGALIOJANTIS ! Bėje , kas rinko komisiją kuri balsus skaičiavo?

ruta       2017-11-28 8:39

..liberastai ir mankurtai tol vykdys Lietuvos valstybingumo simboliu ir jo zenklu eliminavima ,kol mes busime tokie vangus , baugus , abejingi SAVO valstybes ir jos istorijos interesams .Ar kas gerbs valstybe , kuri negerbia SAVO istorijos , SAVO Tautos , SAVO identiteto ...?

Arvydas       2017-11-28 8:25

Šikam ant visų, tai kodėl kapai turi likti išimtis? Referendumai mūsų valdžiažmogiams ne rodiklis, EŽT sprendimai ne rodiklis ir t.t. ir panašiai. Sistema veikia.

Algimantas       2017-11-28 6:09

Taip palikti nevalia! Turi būti vykdomos Seimo ir Mitingo nuostatos arba rasti naują Plechavičių.

NorKūnas       2017-11-28 2:53

1. Bunkerio simbolis - tai akivaizdi nuoroda, kad Lietuva vis dar okupuota ir kovotojams už Lietuvos laisvę, net ir 28-aisiais jos Nepriklausomybės (paradoksas!)) metais, vis dar tenka slapstytis “žeminėse”.
Nors taip, graudu, ir yra.
2. Imituodami žeminę (nors virš žemės iškilusią?) ruošiamės švęsti d e š i m t metų trukusį partizaninį pasipriešinimą sovietų okupantams
ar Lietuvos valstybės atkūrimo š i m t m e t į?
3. Kodėl ant “betoninių pušų” kamienų būtų rašomos
ne tikrosios! žuvusiųjų kovotojų pavardės ir vardai, bet tik jų slapyvardžiai?!
Nuo ko ir kam slėpti tikruosius tautos kankinių ir didvyrių vardus?
4. Galiausiai: kas ir kodėl pasinaudojo nuoširdžiu, bet dvasiškai nesubrendusiu, postmodernizmo atgyvenos ideologemų paveiktu trisdešimtmečiu,
aiškinančiu, kad dabar - 2017-ieji ir todėl skulptūros žanras jau miręs(!)?
Tai tik keli, manau, esminiai klausimai, kuriuos, regint tokį mokyklišką Labašausko projektą galima tęsti ir tęsti…


Rekomenduojame

Marijos Radijas: pokalbis apie Šiluvos deklaraciją

Joana Noreikaitė. Šimtas dvyliktoji TIE–SOS! akcija

Eimutis Bagdonas. Jei vakcinos tikrai saugios ir veiksmingos, kodėl taip vengiama skaidrumo? Mintys „Transparency International“ tyrimo paraštėse

Jonathon Van Maren. Kai ateistams reikia krikščionybės

Vygantas Malinauskas. Ką daryčiau aš

Rasa Čepaitienė. Kad smėlio dėžė netaptų dykuma

Saulius Dambrauskas. Apie teisę, Žmogaus Teises ir valią

Andrius Švarplys. Belieka tikėtis, kad tai taps visuomenės įpročiu

Andrius Švarplys. „Žirniukų revoliucija baigėsi tualete. Tiesiogine prasme“

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.