Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Savivalės istorijos, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Sveikatos apsaugos politika

Vytautas Sinica. Skiepas, laisvė ir sąžiningumas

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 20 d. 12:45

15     

    

Vytautas Sinica. Skiepas, laisvė ir sąžiningumas

Visiškai nesutinku su tais, kas mano, jog skiepijimasis turėtų būti privalomas, tačiau atvirai tą sakančius bent savaip gerbiu už sąžiningumą.

Daug sunkiau gerbti tuos, kurie kartoja, jog skiepytis neva niekas neverčia, o pasirinkimas yra visiškai laisvas net ir priešingu atveju prarandant galimybę dirbti ir naudotis viešosiomis ir verslo paslaugomis. Galimybes, kurios visos atimamos ne dėl visuomenės sveikatos apsaugos, o būtent ir akivaizdžiai tam, kad priverstų abejojančius pasiskiepyti. Vadinti tai laisvu pasirinkimu yra absurdas. Juo labiau absurdas yra sakyti, – kaip sako Sveikatos apsaugos ministerija, – kad padarę tokį „laisvą pasirinkimą“ savanoriškai prisiima ir visas galimas jo rizikas dėl galimų šalutinių poveikių. Privalomo skiepo šalininkai, kurie nedrįsta viso to tiesiai pavadinti privalomu skiepu (kas tai neabejotinai yra), vadina tai laisve rinktis.

Tokia laisvės samprata, nors vargiai nuoširdi ir nepaprastai keista, visai nėra nauja. Ją išplėtojo vienas toks XVI a. filosofas – Tomas Hobsas, „Leviatano“ autorius. Jis mokė, kad jokie valdžios sprendimai ir jokia tironija niekaip negali pažeisti žmogaus laisvės, nes žmogus visada laisvas nepaklusti įstatymui ir rinktis verčiau bausmę, nei tai, ko iš jo reikalauja įstatymai.  Laisvas bėgti nuo bausmės ir rinktis mirtį, jei bus pagautas. Laisvas, žodžiu, visada, kol nėra fiziškai supančiotas ir kol jo kūnas gali daryti pasirinktą veiksmą, kad ir draudžiamą. Dabar ta pačia laisvės samprata vadovaujasi sakantys, kad įvedus segregaciją „skiepas neprivalomas, kiekvienas laisvas pasirinkti, kaip jiems geriau“.

Tik štai tokia iškrypusi laisvės samprata Hobsui buvo reikalinga akivaizdžiai vienam tikslui – pateisinti jo paties pasiūlytai (ir sekusį šimtmetį Europoje sėkmingai išplitusiai) absoliutinei monarchijai. Tokiai, kurioje nei Dievo, nei žmogaus įstatymai neriboja absoliučios valdovo valios. Tik su tokia laisvės samprata Hobso siūloma absoliuti valdovo savivalė galėjo „negrasinti laisvei“. Mat laisvė Hobsui faktiškai nepažeidžiama. Dabar ji tokia pati tapo mūsų dienų „liberalams“.

Galvoju, kad sakantys, jog „skiepykis arba nebedirbk“ yra laisvas pasirinkimas, nėra ar bent nemano esantys absoliučios valdžios šalininkai. Bet elgiasi jie kaip tokie. Norintys privalomo skiepijimo turėtų rasti drąsos tiesiai tą pasakyti ir politinės valios „parduoti“ tą kelią visuomenei be užuolankų ir apsimetinėjimų.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>Žemynai 2021-08-21 3:15        2021-08-22 1:54

Ar nieko nesupainiojote?
Kuo tamstai trukdo žinutė apie tai, kad kalbama tema ,,Respublikoje” bus V.Masalskio pasisakymas? Net jei jo pasisakymas prieštaraus tamstos, straipsnio Autoriaus, mano ar kieno nors kito įsitikinimams?

 

Lietuvių tautos nacionalistas       2021-08-21 18:00

> Sušiktas Sinica…
> Sušiktas NS…
> Sušikti šeimamaršiai…
Jums tik garą nuleidinėti… Vis sukate nuo esmės…
Kada nedviprasmiškai išsakysite aiškų pasipiktinimą ir reikalavimą Europos žydų sąjungos radikaliam pertvarkymui į Europos Tautų Sąjungą be prakeikto genderizmo, be prakeikto kosmopolitizmo…
Negi lauksite visiško subyrėjimo…
———-
Sušikta „Respublika“ nebeleidžia net nuorodos kopijuoti. (Argi tai nepatyčios… Tomkau, demokratijos mylėtojau, pypt-pypt-pyyyyypt).
Toks straipsnis „Respublikoje“ „Vengrų politologas: Laikas pakalbėti apie „Huxit“.“

stasys       2021-08-21 17:05

Pritariu gerb .. pritarti galima kito nuomonei turint savo, bet vargiai Jus tokia turite .Keliate rankas kai reikia ir linkčioje galva kai klausotės . Išplauti vertybines sąvokas sumakaluojant savo kokteilį tamstai įprastas reikalas .

Pritariu gerb. V.Sinicai       2021-08-21 15:31

šiandien žodis liberalas skamba kaip keiksmažodis.

stasys       2021-08-21 6:33

Jus Vytautai Sinica didesnis liberalas nei tie valdžioje . Man atrodo jog yra tikslas nustoti vartoti ta liberalizmo sąvoka esantiems valdžioje . Negali būti laisvas jei esi suvaržytas pareiga .Taip ir su skiepais ..

Žemynai       2021-08-21 3:15

buvo laikai, kai su jumis diskutuodavome alke ir čia tiesos portale. Bet ar jūsų pačios narsūs vakseriniai lozungai neverčia susimąstyti, kad gal jau “pakilote vienu laipteliu aukščiau - educated” ir su jūsų “tikėjimu mokslu” pats laikas į delpę...

Žemyna       2021-08-20 22:42

Šeštadienio „Respublikoje“ skaitykite:
Pavojingas džinas, kurį išlaisvino Žmogaus teisių deklaracija
- respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/sestadienio_respublikoje_skaitykite_pavojingas_dzinas_kuri_islaisvino_zmogaus_teisiu_deklaracija/ 

(„Aktoriui, režisieriui Valentinui Masalskiui ima atrodyti, kad viena iš Žmogaus teisių deklaracijos pasekmių, kurios vaisius skiname, - išlaisvintas kvailumas. „Kada kvailas žmogus pajunta laisvę, kada jis gali kalbėti, ką tik nori, jis tampa pats sau autoritetas”, - žvelgdamas į tai, kas vyksta aplinkui, sako Klaipėdos jaunimo teatro įkūrėjas.”)

 

ah1       2021-08-20 21:15

tai kad nėra jokio skiepijimo - nėra vakcinos, o tas marmalas kur leidžia į kūną  neapsuagoja - pavyzdys Izraelis, kur apsikrečia ir paltina vakcinuotieji. Stabdykit tikrovės neatitinkančios informacijos skleidimą - vadinkit daiktus ir reiškinius tikrais vardais - nėra vakcinos, nėra skiepų bo leidžiamas marmalas ir eapsaugo - kaip anksčiau užsikrėsdavo ir nešiodavo caronbaubį taip ir sumarmaliuoti neskiepu užsikrečia, nešioja ir paltina tą caronbaubį  toliau.
Be to va sako jis mutavęs - kas reiškia kad nėra jokios vakcinos nuo naujos mutacijos ir būti negali o seni marmalai fiziškai ir morališkai pasenę.  Ir iš viso kokia sudėtis to marmalo?  Aūūūū žurnalistai - kokia to marmalo neskiepo, kuris nesaugoja nuo karonbaubio,  sudėtis?

T0mas J.       2021-08-20 20:46

Valdžią, kuri įveda segregaciją, reikia nuversti kuo greičiau. Fašizmui - NE!!
Pagal įstatymą informacija apie paciento sveikatą yra KONFIDENCIALI ir valgyklų darbuotojai NETURI TEISĖS jos reikalauti. Vyriausybės potvarkis, leidžiantis tai daryti - NETEISĖTAS. Vyriausybė pastoviai pažeidinėja įstatymus, ir daro tai SĄMONINGAI. Saugokis, Šimonyte! Tokią vyriausybę būtina skubiai keisti.
Darysime tai rugsėjo dešimtą dieną.

Nacionalistas       2021-08-20 16:43

Sinica, tu parazite, kodėl suki nuo esmės?!
Globalizmas, genderizmas, multikultūralizmas, leftizmas ir Pasaulinės vyriausybės kenkėjiška veikla yra didžiausias blogis ir apie tai pirmiausiai ir garsiausiai būtina kalbėti, o skiepai savaime išsispręs…
Tu su savo pasisakymais, kaip ir šeimos maršas ir kiti rėksniai tik nuleidinėji garą.

tiek       2021-08-20 15:38

Karbauskis teisingai rado būdą : valdžia turėtų apdraust visus besiskiepijančius ,jei jau taip .Gi rizikos jokios ,nieks gi nemiršta , nesuserga nuo vakcinos .Todėl - visai logiška suma nukentėjusiam būtų 10 - 100 tūkst eur. (nelygu patirtai žalai,na kiek mažiau nei kokioj Danijoj).

Diskusija       2021-08-20 15:13

Dėl Lietuvos nacionalistų partijos įkūrimo.
(Prįmami tik tekstiniai pasisakymai)...

baisu       2021-08-20 15:09

Liberastai bizūno duoda, o valstiečiai baronka vilioja.

amam       2021-08-20 13:45

Vienu absurdu daugiau ar maziau..Todel tamstos mitingo vertinimas klaidingas.Maziau mitingu,daugiau absurdu.Daugiau mitingu,maziau absurdu.

Dominyka        2021-08-20 13:06

Ačiū, Vytautai, už straipsnį ir filosofinį esamos situacijos nušvietimą. Nėra čia jokios laisvės. O tvirtinti priešingai yra manipuliacija žmonių sąmonėmis.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Nacionalinis susivienijimas dėl galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje kreipėsi į STT

Lenkija: kritikuoti Kiniją vien tam, kad įtiktume Amerikai nėra mūsų interesas

Vytautas Sinica. „Valdantieji meluoja, kad dėl asmenvardžių nepažeidžia Konstitucijos“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.