Naujienos

Vytautas Sinica. Siūlomos Civilinio kodekso pataisos sieks uždrausti Lietuvoje lyties keitimą

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 12 d. 22:57

14     

    

Vytautas Sinica. Siūlomos Civilinio kodekso pataisos sieks uždrausti Lietuvoje lyties keitimą

Kaip su apmaudu skelbia Lietuvos Gėjų Lyga, Seime įregistruotas įstatymo projektas, draudžiantis bet kokios formos (vaistais, operacija, psichiatrine terapija) atliekamą lyties keitimą.

Žinant, kad laikymas save esant kitos lyties, yra psichinis sutrikimas, toks projektas yra sveiko proto pergalė. Akivaizdu, kad jis bus puolamas liberalių medijų, o pasirašę Seimo nariai patirs spaudimą ir žeminimą.

Jau dabar žiniasklaidoje visur klaidinančiai teigiama, kad Lietuva EŽTT bylą pralaimėjo dėl to, jog nereglamentuoja lyties keitimo, tačiau visur patogiai nutylima, kad ta byla pralaimėta tik todėl, kad Civilinis kodeksas numatė lyties keitimo galimybę ir taip sukūrė lūkesčius. Uždraudus lyties keitimą, būtų išspręsta ir pralaimėjimą EŽTT lėmusi problema.

31 projektą užregistravęs Seimo narys žengė žingsnį šia protingo problemos sprendimo linkme. Tikime, Seimas turės drąsos ir sąžinės balsuoti už jų projektą. O kol kas žinokime jų pavardes ir prisiminkime, kam užtenka drąsos teikti teisingus, bet politiškai nekorektiškus įstatymus:
1. Laurynas Kasčiūnas
2. Saudargas Paulius
3. Rimantas Dagys
4. Povilas Urbšys
5. Rita Tamašunienė
6. Algimantas Dumbrava
7. Audrys Šimas
8. Vanda Kravčionok
9. Zenonas Streikus
10. Egidijus Vareikis
11. Laimutė Matkevičienė
12. Kazys Starkevičius
13. Mindaugas Puidokas
14. Aurimas Gaidžiūnas
15. Stasys Tumėnas
16. Arūnas Gumuliauskas
17. Asta Kubilienė
18. Aušrinė Norkienė
19. Arvydas Nekrošius
20. Dainius Kepenis
21. Algimantas Kirkutis
22. Kęstutis Mažeika
23. Juozas Rimkus
24. Andriejus Stančikas
25. Viktoras Rinkevičius
26. Gediminas Vasiliauskas
27. Lauras Stacevičius
28. Guoda Burokiene
29. Levutė Staniuvienė
30. Andrius Navickas
31. Audronius Ažubalis

P.S. Jau teko girdėti komentarų, kad nors tai ir liga, bet lyties pakeitimas (tapatumo sutrikimo sukeliamos iliuzijos ‘patenkinimas’) yra pati geriausia pagalba, padedanti žmogui išvengti kančių.

Taip nėra. Tarp pakeitusiųjų lytį yra ypatingai aukštas savižudybių lygis net ir juos visiškai toleruojančiose šalyse, tokiose kaip Švedija. Psichinė problema, nepasitenkinimas savo tapatumu, niekur nedingsta, o visame pasaulyje daugėja lyties atkeitimo operacijų, apie šį reiškinį jau kuriami dokumentiniai filmai.

Prisitaikyti prie žmogaus iliuzijos ir versti pagal ją gyventi aplinkinius nėra adekvati pagalba. Norintys suvokti siūlymo absurdiškumą gali atlikti mintinį eksperimentą: užuot įsivaizdavę save esant kitos lyties, įsivaizduokime, kad esame kitos rasės, kitos pilietybės, kitos profesijos, kitos rūšies, tiesiog Napoleonas ar Elvis.

Ar geriausia pagalba tam žmogui bus visiems aplinkui pritarti jo iliuzijai? Tokia normalizavimo strategija tik gilins socialinę problemą, ką geriausiai liudija ‘translyčių’ vaikų reiškinys Obamos Amerikoje. Pasimokykim iš svetimų klaidų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> O kur...       2017-11-14 12:43

Būtų labai keista, jeigu Maldeikienė taip pat siūlytų tokias Civilinio kodekso pataisas. Juk TS-LKD frakcijos krikdemiškas sparnas, pasak jos, yra atsilikusių, dar neišsivadavusių iš viduramžiškų prietarų, Seimo nariai.

O kur...       2017-11-13 23:46

Lietuvos sąrašo remti kandidatai??
Nėra net Maldeikienės, nors ji pati sakosi krikščioniškų pažiūrų?
Puteikis tas tai bailys - prieš Tapiną su Miliūte tai tikrai nepūs.

Pikc       2017-11-13 23:12

Daugiau info ir argumentų: http://www.propatria.lt/2017/11/siuloma-uzdrausti-chirurgini-ir.html
Beje, keista, kad pralaimėta byla dėl Civilinio kodekso, nes jame aiškiai parašyta, kad nesusituokęs pilnametis asmuo turi teisę medicininiu būdu pakeisti savo lytį, jeigu tai mediciniškai įmanoma - bet juk tai NĖRA įmanoma, tad jokių lūkesčių būti negali.

deja,       2017-11-13 19:51

Tu toks -tokia gimei. Ir nieko medicina nepadarys, nes ji dar labai mažai ką gali padaryti- ypač kai tokie sutrikimai susiję su genetiniais nukrypimais- jie dažnai sąlygoja ir visus kitus fiziologinius, hormoninius, neurologinius pakitimus. Tai turėtų būti visa puokštė negalavimų, kurie dabartinei medicinai nėra įkandami. Tik išorinis eksterjeras pakeičiamas, psichologiškai žmogus tiki, kad dabar jis tapo kitoks dėl vienos “detalės"pakeitimo.Saviapgaulė ir bandymas įtikinti kitus, kad tai “veikia”.

nuomonė       2017-11-13 19:48

atsiranda norinčių psichikos ir elgesio sutrikimus gydyti chirurginiu būdu? Pagal tarptautinį ligų klasifikatorių TLK -10-AM PSICHIKOS IR ELGESIO SUTRIKIMAI F64 - Lyties tapatumo sutrikimai, F64.0 - F66.9.
TLK -10-AM taikomas tiesiogiai Lietuvoje ligos kodą įrašant į asmens kortelę.
Visi marširuojantys paraduose reikalaujantys psichikos ir elgesio sutrikimų ligas,  F64 - Lyties tapatumo sutrikimai, gydyti chirurginiu būdu turėtų būt laikomi psichiniais ligoniais ir gydomi, o atliekantys chirurgines lyties keitimo operacijas laikomi nusikaltėliais, slepiančiais nesigydančius asmenis turinčius psichikos ir elgesio sutrikimų ir keliančius grėsmę visuomenės saugumui pirmiausia vaikų, moterų garbės ir orumo žeminimui -  opruotų vyrų stebėjimui besituštinančias ir besišlapinančias moteris moterų tualetuose - na kuri normali moteris norėtų kad ją stebėtų svetimas vyras besidažančią, besituštinančią,  besišlapinančią  moterų tualete?

hau       2017-11-13 14:47

Puiku. Pritariu. Nors ir mažais žingsneliais, bet sveiko proto link.

Tiesiai šviesiai...       2017-11-13 13:50

Aplamai straipsnis tikrai yra labai geras, tačiau tik reikėtų „daiktus vadinti savo vardais“. Iš tikrųjų, Civilinio kodekso siūlomos pataisos uždraustų ne „lyties pakeitimą“ (kas yra neįmanoma atlikti), bet chirurgiškai draskyti psichinių ligonių klyną.

verslas       2017-11-13 13:35

Lyčių keitimo klinika neribotais kiekiais superka iš gyventojų papus, birkas ir kiaušius et cet. pričindalus. Galime atvykti į namus.

progresyviai       2017-11-13 13:32

keičiu, nuomoju arba parduodu visokias lytis.
patrauklios sąlygos, didelis pasirinkimas.
galima ir išsimokėtinai.

liberalus skelbimas       2017-11-13 13:30

Keičiu 1988 Opel Asconia į kitą lytį.
Jeigu susitarsim, pridėsiu žiemines padangas.

AAA       2017-11-13 13:29

Kaip galima uždrausti tai, ko neįmanoma padaryti - pakeisti lyties?? Gal reiktų uždrausti bet kokia forma žaloti patį žmogų gydymo įstaigose, nes jos skirtos gydyti, bet ne žaloti?

mama iš kaimo       2017-11-13 11:03

  Bet kita vertus, toks “keitimas”, tai lyg ir savos rūšies plastinė operacija, tik pacientas - arba kvailesnis, arba ne visai psichiškai sveikas. Mano supratimu, - tegul norintys darosi tiek viena, tiek kita, svarbu tik, kad jos nebūtų apmokamops mokesčių mokėtojų pinigais. O su savais pin igais ir savais kūnais tegul ekgiasi tauip, kaip nori.

taip       2017-11-13 10:42

Paviešintos pavardės man rodo Seimo narių  atsakingumą. Apgailėtina, kad iš 141 tokių tėra tik 31.  O kai kurių, deklaravusių tautines vertybes, labai pasigedau - kur jie?

Medikė       2017-11-13 10:36

Lyties pakeisti negalima išorinių lyties organų žalojimu operaciniu būdu. Nėra galimybės pakeisti to, ką davė gamta. “Lyties keitimas”  ar toks noras - psichologinė problema, todėl ją padėtų spręsti specialistai psichiatrai, psichologai, tik jokiu būdu ne chirurgai. Save žalodamas ir hormonus naudodamas žmogus nepakeis savo lyties, tik nepataisomai susižalos. Straipsnis yra labai teisingas.


Rekomenduojame

Marcusas Robertsas. Pasaulio religijos 2060-aisiais

Alvydas Jokubaitis, Mindaugas Kubilius. Europos Sąjunga: kur mes keliaujame?(III). Nedemokratiškų nuostatų įsivyravimas demokratijoje?

Dariaus Kuolio atrinkta. Justino Marcinkevičiaus atsakas savo kaltintojams: „Valstybę praradote jūs, o tautą mes vis dėlto išsaugojome“

Raimondas Kuodis. „Ekonomikos dėstymą yra užvaldę neoliberalai“

Valdas Vasiliauskas. Tauta nebuvo pakviesta į  šimtmečio šventę

Nuo bačkos. Vilniaus meras Remigijus Šimašius: „Vilnius yra kosmopolitinis, atviras miestas ir turi labai simbolizuoti tokias idėjas“

Nida Vasiliauskaitė. #TuIrgiKaltas?

Vladimiras Laučius. „Pagrindinis žurnalistikos tikslas yra ieškoti tiesos“

Lietuvos Respublikai – 100. Darius Kuolys: Vilniuje – Valstybės atkūrimo takas (II)

Vasario 13-ąją Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymas

Irena Vasinauskaitė. Nieko asmeniško… Tik vykdau pažadą [2], arba Šis bei tas apie politinį priekabiavimą

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Paskutinė idėja Lietuvai

Vasario 16-ąja Lukiškių aikštėje įvyks šventinis renginys „Atmintis ir pagarba“

Kun. Robertas Skrinskas. Lietuvos paaukojimai Marijai: istorinė apžvalga

Kun. Vytenis Vaškelis. Tėvynės paaukojimas Marijai

Geroji Naujiena: Viešpaties ranka pagydo ligotus kūnus ir nuvalo nuo sielos nuodėmės raupsus

Vilniaus forumas: Lietuvos valstybė buvo, yra ir bus!

Prof. Vytauto Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymas (papildyta)

Vyskupų kreipimasis, artėjant Lietuvos paaukojimui Nekaltajai Marijos, Lietuvos Globėjos, Širdžiai

Šimtas metų atkurtai valstybei: Kokią Lietuvą sukūrėme? Žurnalistų požiūris

Donaldas Trumpas: „Tikėjimas yra pagrindinis amerikiečių gyvenimo principas“, mūsų teisės „dovanotos mūsų Kūrėjo“

Kun. Robertas Skrinskas. #Metoo, arba Kaip elgėsi įvairių laikų krikščionys, patyrę lytinę prievartą, priekabiavimą

Kun. Robertas Grigas. #MeToo Sekuliarios dogmatikos veidmainystė

Algimantas Rusteika. Skandalai ir ritualai

Replika. Liudvikas Jakimavičius apie DELFI žurnalistikos kokybę

Antanui Terleckui – 90. Nuoširdūs sveikinimai!

Vidmantas Valiušaitis. „Tai kelias į dvasinį totalitarizmą“

Lietuvos Respublikai – 100. Darius Kuolys: Vilniuje – Valstybės atkūrimo takas

VDU mokslininkai: gimstamumo padėtį galime taisyti pasimokę ir iš gerų pavyzdžių

Vasario 15 dieną kviečiame paminėti vyskupus ir kunigus – laisvės kovotojus, savo gyvybę ar gyvenimą paaukojusius už Lietuvos laisvę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.