Naujienos

Vytautas Sinica. Siūlomos Civilinio kodekso pataisos sieks uždrausti Lietuvoje lyties keitimą

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 12 d. 22:57

14     

    

Vytautas Sinica. Siūlomos Civilinio kodekso pataisos sieks uždrausti Lietuvoje lyties keitimą

Kaip su apmaudu skelbia Lietuvos Gėjų Lyga, Seime įregistruotas įstatymo projektas, draudžiantis bet kokios formos (vaistais, operacija, psichiatrine terapija) atliekamą lyties keitimą.

Žinant, kad laikymas save esant kitos lyties, yra psichinis sutrikimas, toks projektas yra sveiko proto pergalė. Akivaizdu, kad jis bus puolamas liberalių medijų, o pasirašę Seimo nariai patirs spaudimą ir žeminimą.

Jau dabar žiniasklaidoje visur klaidinančiai teigiama, kad Lietuva EŽTT bylą pralaimėjo dėl to, jog nereglamentuoja lyties keitimo, tačiau visur patogiai nutylima, kad ta byla pralaimėta tik todėl, kad Civilinis kodeksas numatė lyties keitimo galimybę ir taip sukūrė lūkesčius. Uždraudus lyties keitimą, būtų išspręsta ir pralaimėjimą EŽTT lėmusi problema.

31 projektą užregistravęs Seimo narys žengė žingsnį šia protingo problemos sprendimo linkme. Tikime, Seimas turės drąsos ir sąžinės balsuoti už jų projektą. O kol kas žinokime jų pavardes ir prisiminkime, kam užtenka drąsos teikti teisingus, bet politiškai nekorektiškus įstatymus:
1. Laurynas Kasčiūnas
2. Saudargas Paulius
3. Rimantas Dagys
4. Povilas Urbšys
5. Rita Tamašunienė
6. Algimantas Dumbrava
7. Audrys Šimas
8. Vanda Kravčionok
9. Zenonas Streikus
10. Egidijus Vareikis
11. Laimutė Matkevičienė
12. Kazys Starkevičius
13. Mindaugas Puidokas
14. Aurimas Gaidžiūnas
15. Stasys Tumėnas
16. Arūnas Gumuliauskas
17. Asta Kubilienė
18. Aušrinė Norkienė
19. Arvydas Nekrošius
20. Dainius Kepenis
21. Algimantas Kirkutis
22. Kęstutis Mažeika
23. Juozas Rimkus
24. Andriejus Stančikas
25. Viktoras Rinkevičius
26. Gediminas Vasiliauskas
27. Lauras Stacevičius
28. Guoda Burokiene
29. Levutė Staniuvienė
30. Andrius Navickas
31. Audronius Ažubalis

P.S. Jau teko girdėti komentarų, kad nors tai ir liga, bet lyties pakeitimas (tapatumo sutrikimo sukeliamos iliuzijos ‘patenkinimas’) yra pati geriausia pagalba, padedanti žmogui išvengti kančių.

Taip nėra. Tarp pakeitusiųjų lytį yra ypatingai aukštas savižudybių lygis net ir juos visiškai toleruojančiose šalyse, tokiose kaip Švedija. Psichinė problema, nepasitenkinimas savo tapatumu, niekur nedingsta, o visame pasaulyje daugėja lyties atkeitimo operacijų, apie šį reiškinį jau kuriami dokumentiniai filmai.

Prisitaikyti prie žmogaus iliuzijos ir versti pagal ją gyventi aplinkinius nėra adekvati pagalba. Norintys suvokti siūlymo absurdiškumą gali atlikti mintinį eksperimentą: užuot įsivaizdavę save esant kitos lyties, įsivaizduokime, kad esame kitos rasės, kitos pilietybės, kitos profesijos, kitos rūšies, tiesiog Napoleonas ar Elvis.

Ar geriausia pagalba tam žmogui bus visiems aplinkui pritarti jo iliuzijai? Tokia normalizavimo strategija tik gilins socialinę problemą, ką geriausiai liudija ‘translyčių’ vaikų reiškinys Obamos Amerikoje. Pasimokykim iš svetimų klaidų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> O kur...       2017-11-14 12:43

Būtų labai keista, jeigu Maldeikienė taip pat siūlytų tokias Civilinio kodekso pataisas. Juk TS-LKD frakcijos krikdemiškas sparnas, pasak jos, yra atsilikusių, dar neišsivadavusių iš viduramžiškų prietarų, Seimo nariai.

O kur...       2017-11-13 23:46

Lietuvos sąrašo remti kandidatai??
Nėra net Maldeikienės, nors ji pati sakosi krikščioniškų pažiūrų?
Puteikis tas tai bailys - prieš Tapiną su Miliūte tai tikrai nepūs.

Pikc       2017-11-13 23:12

Daugiau info ir argumentų: http://www.propatria.lt/2017/11/siuloma-uzdrausti-chirurgini-ir.html
Beje, keista, kad pralaimėta byla dėl Civilinio kodekso, nes jame aiškiai parašyta, kad nesusituokęs pilnametis asmuo turi teisę medicininiu būdu pakeisti savo lytį, jeigu tai mediciniškai įmanoma - bet juk tai NĖRA įmanoma, tad jokių lūkesčių būti negali.

deja,       2017-11-13 19:51

Tu toks -tokia gimei. Ir nieko medicina nepadarys, nes ji dar labai mažai ką gali padaryti- ypač kai tokie sutrikimai susiję su genetiniais nukrypimais- jie dažnai sąlygoja ir visus kitus fiziologinius, hormoninius, neurologinius pakitimus. Tai turėtų būti visa puokštė negalavimų, kurie dabartinei medicinai nėra įkandami. Tik išorinis eksterjeras pakeičiamas, psichologiškai žmogus tiki, kad dabar jis tapo kitoks dėl vienos “detalės"pakeitimo.Saviapgaulė ir bandymas įtikinti kitus, kad tai “veikia”.

nuomonė       2017-11-13 19:48

atsiranda norinčių psichikos ir elgesio sutrikimus gydyti chirurginiu būdu? Pagal tarptautinį ligų klasifikatorių TLK -10-AM PSICHIKOS IR ELGESIO SUTRIKIMAI F64 - Lyties tapatumo sutrikimai, F64.0 - F66.9.
TLK -10-AM taikomas tiesiogiai Lietuvoje ligos kodą įrašant į asmens kortelę.
Visi marširuojantys paraduose reikalaujantys psichikos ir elgesio sutrikimų ligas,  F64 - Lyties tapatumo sutrikimai, gydyti chirurginiu būdu turėtų būt laikomi psichiniais ligoniais ir gydomi, o atliekantys chirurgines lyties keitimo operacijas laikomi nusikaltėliais, slepiančiais nesigydančius asmenis turinčius psichikos ir elgesio sutrikimų ir keliančius grėsmę visuomenės saugumui pirmiausia vaikų, moterų garbės ir orumo žeminimui -  opruotų vyrų stebėjimui besituštinančias ir besišlapinančias moteris moterų tualetuose - na kuri normali moteris norėtų kad ją stebėtų svetimas vyras besidažančią, besituštinančią,  besišlapinančią  moterų tualete?

hau       2017-11-13 14:47

Puiku. Pritariu. Nors ir mažais žingsneliais, bet sveiko proto link.

Tiesiai šviesiai...       2017-11-13 13:50

Aplamai straipsnis tikrai yra labai geras, tačiau tik reikėtų „daiktus vadinti savo vardais“. Iš tikrųjų, Civilinio kodekso siūlomos pataisos uždraustų ne „lyties pakeitimą“ (kas yra neįmanoma atlikti), bet chirurgiškai draskyti psichinių ligonių klyną.

verslas       2017-11-13 13:35

Lyčių keitimo klinika neribotais kiekiais superka iš gyventojų papus, birkas ir kiaušius et cet. pričindalus. Galime atvykti į namus.

progresyviai       2017-11-13 13:32

keičiu, nuomoju arba parduodu visokias lytis.
patrauklios sąlygos, didelis pasirinkimas.
galima ir išsimokėtinai.

liberalus skelbimas       2017-11-13 13:30

Keičiu 1988 Opel Asconia į kitą lytį.
Jeigu susitarsim, pridėsiu žiemines padangas.

AAA       2017-11-13 13:29

Kaip galima uždrausti tai, ko neįmanoma padaryti - pakeisti lyties?? Gal reiktų uždrausti bet kokia forma žaloti patį žmogų gydymo įstaigose, nes jos skirtos gydyti, bet ne žaloti?

mama iš kaimo       2017-11-13 11:03

  Bet kita vertus, toks “keitimas”, tai lyg ir savos rūšies plastinė operacija, tik pacientas - arba kvailesnis, arba ne visai psichiškai sveikas. Mano supratimu, - tegul norintys darosi tiek viena, tiek kita, svarbu tik, kad jos nebūtų apmokamops mokesčių mokėtojų pinigais. O su savais pin igais ir savais kūnais tegul ekgiasi tauip, kaip nori.

taip       2017-11-13 10:42

Paviešintos pavardės man rodo Seimo narių  atsakingumą. Apgailėtina, kad iš 141 tokių tėra tik 31.  O kai kurių, deklaravusių tautines vertybes, labai pasigedau - kur jie?

Medikė       2017-11-13 10:36

Lyties pakeisti negalima išorinių lyties organų žalojimu operaciniu būdu. Nėra galimybės pakeisti to, ką davė gamta. “Lyties keitimas”  ar toks noras - psichologinė problema, todėl ją padėtų spręsti specialistai psichiatrai, psichologai, tik jokiu būdu ne chirurgai. Save žalodamas ir hormonus naudodamas žmogus nepakeis savo lyties, tik nepataisomai susižalos. Straipsnis yra labai teisingas.


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Mantas Adomėnas. Ar Lietuva tebėra „nepriklausoma demokratinė respublika?“

Algimantas Rusteika: „Įsitaisykit patogiai: Show must go on. O viskuo, kuo reikia, pasirūpins specialiosios tarnybos“

Vytautas Radžvilas. Kalba prieš aušrą: apie šunišką ir žmogišką laisvę

7 metus trukusi Gimdymų namuose byla baigta: Aukščiausiasis Teismas išteisino Jurgitą Švedienę bei Dalią Jakaitę

Vladimiras Laučius: šių metų Dalios Grybauskaitės atradimas – Lietuvoje knibždėte knibžda vidaus priešų...

Aušra Maldeikienė. 2018 birželis: ar pilietinio pasipriešinimo sąjūdžiai sugriaus Potiomkino kaimo bastionus?

Krescencijus Stoškus. Tarp embriono ir Fausto

Nuo bačkos. Sadauskas ir Juknevičienė: augančios europietiškos Lietuvos priešai buriasi aplink Juozaitį, kad padėtų Karbauskiui

Prezidentės metinis pranešimas: ką pasakė, o ką nutylėjo Dalia Grybauskaitė?

Algimantas Rusteika. Apie politikus ir biurokratus

Ar geri tėvai turėtų duoti berniukui lėlę, kai jis prašo kardo?

Prezidentės devintojo metinio pranešimo išvakarėse Prezidentūra pristato Dalios Grybauskaitės „darbus Lietuvai“

Verta prisiminti. Arvydo Juozaičio kalba 1989-ųjų roko marše: Lietuvos valstybei – TAIP!

„Su Lisabonos sutartimi ES nuvažiavo nuo bėgių“ – Švedijos demokratai ją sieks persvarstyti ir ketina rengti referendumą dėl ES

Žymūs visuomenės veikėjai ragina Arvydą Juozaitį dalyvauti Prezidento rinkimuose: „Lietuvai reikia Atgimimo prezidento“

Raimondas Kuodis Andriui Navickui: „Leo epopėjoj konservatoriai krito veidu į substanciją, deja“

Neregėti kirtimai: masiškai pjaunamas nacionalinis Dzūkijos parkas – elitinių Europos parkų dalis ar stichinė dykynė? (video)

Povilas Urbšys: „Nuogąstavimai, kad VSD tyrimas bus akių dūmimas – pasitvirtino“

Austrija uždarys užsienio valstybių finansuojamas mečetes ir deportuos imamus

Stambulo konvencija iš arti: manote, šįkart Seimas balsuos sąmoningai, perskaitęs visą, ne tik pavadinimą ar preambulę?

Geroji Naujiena. Kas tik vykdo Dievo valią, tas man ir brolis, ir sesuo, ir motina

Doug Mainwaring. Planuotos tėvystės organizacija dangsto seksualinius nusikaltimus?

Raimondas Navickas. Neturit pingų naujiems automobiliams? Tuomet mokėsite dar ir mokestį

Algimantas Rusteika. Kaip valstiečiai pasirūpins ūkininkais ir pagaliau Lietuvoj atsiras regioninė politika

Irena Vasinauskaitė. Sustabdykime vietinės valdžios patyčias iš paprasto žmogaus

ESTT sprendimo dėl vienalyčių santuokų reziumė

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Feministės, nustokite menkinti moteris. Atsakymas Sandrai Vilimaitei

Verta prisiminti. Vytautas Rubavičius. VSD vėdinimui – „Privacy Act“ įrangą

Atodangų metas. Patvirtinta: praėjusią savaitę Vilniuje rasti partizanų vado A.Ramanausko-Vanago palaikai

Andrius Švarplys apie biurokratinį terorą, kurio šaukiasi JT ekspertė Dalia Leinartė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.