Kultūros, kalbos, istorijos politika

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 11 d. 21:03

11     

    

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Lino Karpavičiaus sienoje pamačiau nuostabią sovietinio kolaboranto mąstymo iliustraciją: Stalino saulę Lietuvai parvežęs neva rašytojas Antanas Venclova ankstyvuoju sovietmečiu rašo prašymą: perleisti jam patikusį namuką Palangoje, o esamus gyventojus iškeldinti. Juk yra pirmos ir antros rūšies žmonės: vieniems reikia skirti namus, kitus galima iškeldinti.

Privilegijos paveldimos. Antano Venclovos sūnus, garsus rašytojas prof. Tomas Venclova sovietmečiu užsiėmė disidentine veikla ir kai visi kiti už ją keliaudavo į Sibirą arba į psichiatrinę, Venclova jaunesnysis už bausmę buvo išleistas į Vakarus gyventi kapitalistinio gyvenimo. Pirmos ir antros rūšies žmonės.

Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus. Kieno jis garbei ir ką išvis svarbaus įamžina? Visiems mįslė. Antanui Venclovai kolaborantui? Pasityčiojimas iš Lietuvos. Antanui Venclovai rašytojui? Kad jis buvo niekinis rašytojas. Tomui Venclovai? Gyviesiems muziejai nerengiami ir pats sūnus to atsisakė. Antanui ir Tomui Venclovoms? Dabar tarsi bandoma maskuotis po tokia išeitimi (pavadinimas Venclovų namai-muziejus), nors vienas gyvas, kitas nevertas muziejaus. Bet muziejus egzistuoja. Pirmos rūšies žmonės.

Sovietinės nomenklatūros privilegijos paveldimos, o nusikaltimai nebaudžiami. Atsiribojant nuo Venclovos - daugybė įtakingiausiuose postuose Lietuvoje esančių asmenų yra stribų, KGB agentų, komunistų partijos elito vaikai ir anūkai. Dar daugiau, stribams, KGB agentams, komunistų partijos elitui dalinami valstybės ordinai ir garbės ženklai, partizanų ir nekaltų civilių kraujas absoliučiai atplaunamas, lyg nieko nereikštų (M. Misiukonio, F. Broncoskajos ordinų atvejai). Dėl to (nors ne tik dėl to) reikia žinoti istoriją ir nepalikti jos istorikams. Ji gyvena tarp mūsų.

Apie Antano Venclovos namą Palangoje: https://www.facebook.com/photo?fbid=1649085478826605&set=a.106004236468078

Apie Venclovų namą-muziejų: https://www.propatria.lt/.../irena-balciuniene-netiesa-ir…

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ar visi muziejai skirti garbinimui?       2022-08-13 17:14

Ar nebūtų protingiau Venclovų muziejų paversti Venclovos - sovietinio koloboranto muziejumi? Parodyti, kaip gyveno sovietams visomis prasmėmis tarnaujantis menininkas? Juk tokių buvo daugybė.  Būtų ir aktualu, ir įdomu, panašiai kaip su Grūto parko muziejumi. Tie griovimai, naikinimai labai bolševikiškai atrodo. Tai ir Nėries namą-muziejų reikėtų sunaikinti.

na jau       2022-08-12 19:33

Misiukonio ne dera painioti su Broncovskaja. Misiukonis nedvejodamas prisidėjo prie išsivadavimo nuo okupantų, o kad įslaptinti kegebistiniai megztaberetnykai juodino visus sąjūdiečius ir padoresnius komunistus, tai čia jų taktika nereikia naudotis

Kostas       2022-08-12 16:50

Matosi, kad jau pats laikas kviestis Breiviką į Lietuvą.

realistas       2022-08-12 15:46

Nepavyks jums Sinica prasimušti į valdžią kaip ir visam NS. Na, juk pats rašote kad valdo išdavikų, stribų, kagebistų palikuonys. Tai ko stebitės? Antra, nulinį pilietybės variantą Lietuvoje įvedė Sąjūdžio ir Vytauto Landsbergio, t.y. valstybės vadovo vadovaujama Aukščiausioji Taryba - Atkūriamasis Seimas. Tad ko nereiškiate pagrįstu priekaištų valstybės vadovui? Juk pasakius A reikia pasakyti ir B. Ar kinkos per silpnos įrašyti šių bėdų kaltininką? Juk Latvijoje ir Estijoje nulinio pilietybės varianto nebuvo, tad daug netinkamų asmenų atsisijojo. Rusakalbių ir kitų tarybinio laikotarpio migrantų Lietuvoje buvo žymiai mažiau nei Latvijoje ir Estijoje, bet latviai ir estai nebijojo.

Tai tik       2022-08-12 12:13

patvirtina, kas pasaulio, o kartu ir Putino, viršininkas.

Al.       2022-08-12 11:40

Namą reikia grąžinti jo teisėtų savininkų palikuonims. O Venclovas liustruoti.

Ponaitis Sinica       2022-08-12 8:55

perlenkė lazdą pavadindamas Antaną Venclovą niekiniu rašytoju. Jo romanai, eilėraščiai turi ir turės vietą skaitančios visuomenės sąmonėje. Bet čia ne apie tai kalba. Vieno ar kito žmogaus meninis, literatūrinis talentas šiuo metu atmetamas grynai ideologiniais, propagandiniais sumetimais. B. Brazdžionio literatūrinis talentas, žiūrint literatūros kritiko akimis, maždaug sutampa su A. Venclovos, tik magnetiniai poliai sukeisti. P. Cvirka, . Nėris talentingesni už abu drauge sudėjus. Tačiau vadovaujantis propagandine, ideologine, vadinasi, laikina ir nepatikima nuojauta A.Venclovos politinį visuomeninį mitą reikėjo sugriauti anksčiau, nei tai buvo padaryta su P. Cvirka.

stasys        2022-08-12 7:50

Dalis visuomenės tokius muziejus gerbia ir tai faktas . Noryte Jus to ar ne bet P. Cvirkos paminklui nukelti reikėjo tokios politinės valios kuri perlaužtu stuburą senam rašytoju sajungos sovietiniam mąstymui . Reikės laiko ir tai problemai ..nors kas galėtu paneigti jog tie du įvykiai nėra tik kompromisiniai susitarimai ... iš abiejų pusių . Pas mus viskas politika ..netgi Kaune viešo ‘auksinio šikano’ statyba , jau dabar neveikiančio .

As tai irgi       2022-08-12 6:17

tam muziejuj mielai matyciau venclova,prikaustyta prie sikano ir rasinejanti intelektualius atsiprasinejimo veikalus uz visa savo isdaviku gimine.O zmones eitu ir spjaudytu jam i xare.

Viskas       2022-08-12 4:51

čia paaiškinama. Venclova tipiškas Pasaulio Vyriausybės tarnautojas, todėl jam dzin, ką paiki lietuvaičiai apie jį galvoja ar nori imtis kokių tai priemonių. Tėvynės išdavikai, Blogio imperijos kolaborantai šiandien visur ir viskamę - juos gina A-bombačka arba Dubna.

T0mas J.       2022-08-11 23:10

Aš už,kad Venclovų muziejus išliktų, bet eksponatus reikia gerokai pakoreguoti ir pakeisti pavadimą į KOLABORAVIMO MUZIEJUS (arba IŠDAVIKŲ MUZIEJUS).
Pagrindinis eksponatas labiausiai matomoje vietoje galėtų būti išdidintas iki 130x100cm Antano Venclovos laiško Palangos miesto Vykdomajam komitetui faksimilė prabangiuose rėmeliuose.
Grūto parkas valstybei reikalingas, bet jis yra toli nuo Vilniaus ir Kauno.
Būčiau visai UŽ, kad kažkas truputį panašus būtų ir sostinėje; būtų gaila išmėtyti, sunaikinti 100 ir 70-ies ar pan. metų senumo autentiškus daiktus, dokumentus..
Mano manymu kolaboravimo muziejus yra reikalingas, kad tauta žinotų savo niekšų pavardes kartu su čia pat pateikiamais įrodymais..

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.