Ugdymo politika, Geopolitika, Europa

Vytautas Sinica. Paryžiaus žudynių pamokos

Tiesos.lt siūlo   2015 m. lapkričio 14 d. 19:35

16     

    

Vytautas Sinica. Paryžiaus žudynių pamokos

Pro Patria

Paryžių sukrėtė didžiausias teroro išpuolis nuo 2004 metų, kai 191 žmogus žuvo per sprogimus Madrido metro. Šiąnakt Paryžiuje negalutiniais duomenimis pareikalauta 160 aukų. Gerai organizuoti, bombomis, granatomis ir kalaškinovais ginkluoti savižudžiai teroristai surengė atakas futbolo stadione, koncertų salėje ir keliuose restoranuose. Paryžiuje paskelbta nepaprastoji padėtis, sustabdyta didelė dalis transporto, uždarytos šalies sienos. Pasaulis gedi, smerkia terorizmą ir reiškia paramą Prancūzijai. Prisidėdami prie užuojautos tragedijos aukoms, turėtume plačiau pažvelgti į įvykių kontekstą ir galimas pamokas.

Prancūzija kaip karo laukas

2015-ieji Prancūzijai tapo islamiškojo teroro metais. Sausį šalį sukrėtė ataka prieš įžeidžiančio turinio satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakciją. Tuo pačiu metu šalyje vyko keli smulkesni išpuoliai, ypač prieš žydų parduotuves. Atakos prieš žydus kartojosi, musulmonų antiseminizmas šalyje augo ir tai galiausiai privedė prie tūkstančių Prancūzijos žydų kraustymosi į Izraelį, kurio premjeras pakvietė grįžtančius tautiečius išskėstomis rankomis.

Tuo tarpu teroro išpuoliai tęsėsi: pramoniniame rajone netoli Grenoblio birželį žmogui nupjauta galva. Auka buvo darbdavys teroristo, kuris aukos galvą aprašinėjo arabiškais užrašais, o išpuolio metu turėjo „Islamo valstybės“ vėliavą. Galiausiai rugpjūtį automatu ginkluotas vyras bandė surengti skerdynes traukinyje, tačiau buvo laiku sustabdytas kartu važiavusių JAV kariškių.

Visi šie įvykiai kūrė nesaugumo atmosferą, jau kuris laikas šalyje buvo sustiprintas saugumas. Tačiau tai nesutrukdė į renginius Paryžiuje patekti automatais ginkluotiems teroristams.

Dar rugpjūtį teko rašyti, kad Europos laukia viešų egzekucijų įrašai iš Europos šalių sostinių. Žinant, kad teroristų veikimo tikslas yra skleisti baimę žudant civilius gyventojus, būtent teroro ir žudynių perkėlimas į Europą yra nuosekli ir logiška jų veiklos tąsa. Islamo valstybei viena nupjauta galva Prancūzijoje verta daugiau nei šimtas nufilmuotų egzekucijų Sirijoje. Europiečiai turi jaustis nesaugūs savo namuose. Žinant vyraujantį Europoje mąstymą, pakankamai tikėtina, kad piliečių reakcija į teroro išpuolius bus ne skatinimas kovoti su teroristais jų šalyse (čia jums ne JAV), o raginimai „nebeerzinti musulmonų“ antskrydžiais Sirijoje. Penkis milijonus musulmonų gyventojų turinčioje Prancūzijoje klausimas, kaip reaguoti į tokius išpuolius, iškyla ypač aštriomis formomis.

Uždaromos sienos ir migrantų grėsmė

F. Hollandas paskelbė, kad Prancūzija uždaro visas sienas, kiekvienas pasienio postas nuo šiol bus tikrinamas. Priemonė skambi, tinkanti žmonėms nuraminti ir deranti prie bendros ES tendencijos uždarinėti vidaus sienas. Tačiau saugumo šaliai sienų uždarymas tikrai nesuteiks. Vieša paslaptis, kad su migrantų srautais į Europą pateko ir nauji ISIS kovotojai, tačiau rekrutų jiems netrūksta ir pačiose Europos šalyse.

Terorizmo grėsmė, bent Prancūzijoje, tik netiesiogiai susijusi su pabėgėlių problema ir atviromis sienomis. Prancūzija ir konkrečiai Paryžius seniai turi savo potencialių teroristų armijas. Vien 2012 m. duomenimis Paryžiuje gyveno pusė milijono, o Il de Franso regione (Paryžiaus apylinkės) – viso 1,5 mln. musulmonų. Kaip matėme, ir dešimties užtenka siaubui pasėti Paryžiaus gatvėse.

Jokiu būdu negalima visų musulmonų laikyti potencialiais teroristais. Religija – ne diagnozė. Tačiau net 16 proc. Prancūzijos gyventojų teigia palaikantys ISIS tikslus, jaunimo gretose šis skaičius siekia 27 proc. Šie žmonės yra lengvai pažeidžiami teroristinių grupių propagandos ir verbavimo. Ir jie jau seniai Prancūzijoje – ten gimę, užaugę, baigę jokio lojalumo valstybei nebeugdančias kairuoliškas mokyklas. Būtent toks buvo „Charlie Hebdo“ užpuolikų profilis. Prancūzijai šie skaičiai reiškia mažiausiai du dalykus: visišką valstybinės švietimo sistemos fiasko ir akivaizdžią grėsmę nacionaliniam saugumui.

Tuo tarpu pabėgėlių per kelerius metus priimta tik 24 tūkstančiai, didelė jų dalis telkiasi Kalė uoste ir pagarsėjo tik šturmais prie Lamanšo tunelio. Iškart po šios nakties įvykių Kalė migrantų stovykloje, vadinamosiose „džiunglėse“, įsiplieskė gaisrai, nors visi korektiškai neigia, kad tai prancūzų kerštas už atakas Paryžiuje.

Įvykiai Paryžiuje, be abejo, yra arba privalo tapti rimtu signalu musulmonų migrantų priėmimo kitoms, uždarų ir lengvai radikalizuojamų musulmonų bendruomenių neturinčioms šalims, pirmiausiai Vidurio ir Rytų Europai. Kaip teigia buvęs ambasadorius JAV Ž. Pavilionis „negalime vien tik plačiai atverti savo durų nepatikrinus kas pro jas įeina. Negalime nuolat teigti, kad esame pasiruošę, kai iš tikrųjų nesame“. Europoje smarkiai per daug tikėjimo draugiškos ir vieningos žmonijos pasaka. Tačiau tai pamokos mums, ne Prancūzijai. Paryžiaus išpuolių atveju šiandienos migrantų srautai, greičiausiai, ir vėl nieko dėti. F. Hollandas tiesiog užsidaro kartu su savo teroristais.

Politkorektiškos kaltųjų paieškos

Atakų centre atsidūręs socialistų prezidentas kaip ir pridera pasmerkė teroristus, paprašė draugiškų šalių vienybės ir išsakė užuojautą aukų artimiesiems. Tačiau iš pirmųjų F. Hollando ir B. Obamos pasisakymų panašu, kad ir vėl bus vengiama nurodyti, kad dėl teroro išpuolių kaltas islamo ekstremizmas. Ką noriai skelbia patys musulmonų kovotojai, nedera ištarti Vakarų šalių lyderiams. Vengiantieji įvardyti savo problemų kilmę visada tuo kenkia tik patys sau, bet Vakarų viešojoje erdvėje įsigalėjęs kultūrinis marksizmas ir politinio korektiškumo kanonai neleidžia to padaryti.

Problema principinė: jeigu pripažįstame, kad egzistuoja ryšys tarp islamo religijos ir terorizmo, tuo pačiu pripažinsime, jog kultūriniai ir religiniai skirtumai nėra bereikšmiai – jie lemia visuomenių stabilumą, sugyvenimą, o kraštutiniais atvejais kaip šis – ir jos narių gyvybes. Bet Vakarų Europa jau pusę amžiaus buvo mokoma, kad kultūriniai, religiniai ir kiti nesirenkami tapatybių skirtumai nieko nereiškia. Net Bažnyčia pradėjo skelbti, kad musulmonas krikščioniui brolis, abu savaip ieškantys kelio pas tą patį Dievą. Marksistuojantis Vakarų elitas, kuriam ir atstovauja F. Hollandas su B. Obama, nėra pasiruošę pripažinti, kad ne kažkokie abstraktūs, o būtent islamo teroristai yra nuolatinė ir vis didėjanti grėsmė Europos gyventojams. Tačiau kuo ilgiau jie dels, tuo neadekvatesnės bus jų ir mūsų reakcijos priemonės.

Islamo taika

Vakarams būtų sveika nustoti sau meluoti, kad islamas yra taikos religija, o „Islamo valstybė“ neturi nieko bendra su tikruoju islamo mokymu. Kai JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry aiškina, kad „islamas yra taiki religija, kuri remiasi visų žmonių orumo idėja, o Islamo valstybė yra islamo priešas“, jis arba nežino, ką šneka, arba ciniškai ramina daugiakultūrinę valstijų visuomenę, kad JAV nekariauja prieš islamą kaip tokį. Abiem atvejais tai netiesa.

„Islamo valstybė“, prisiėmusi atsakomybę už išpuolius Paryžiuje ir susieta su ankstesnėmis atakomis Prancūzijoje, vadovaujasi autentišku klasikiniu, kalifato laikus siekiančiu islamo aiškinimu. Tai nėra jokia atskalūnų sekta. ISIS siekia atkurti pasaulinį islamo kalifatą ir bent sunitų (ISIS – taip pat sunitai) islamo mokytojai šiam tikslui iš principo pritaria. „Mes laukiame kuo greitesnio kalifato atėjimo, [tačiau] kalifo vardas gali būti suteiktas tik visos musulmonų tautos (umos)“, – Islamo valstybės pretenzijas komentavo vienas garsiausių sunitų islamo mokytojų ir autoritetų Yusufas al-Qaradawi.

Taigi problema sunitams ne pats ISIS tikslas islamizuoti visą pasaulį, o abejotina pretenzija prisiimti šį vaidmenį sau. Ne vienas Palestinos politikas yra pareiškęs, kad „ISIS doktrina kyla iš Korano ir Sunos. Nėra tokio dalyko kaip „ISIS ideologija“, nes jų ideologija yra pats islamas“. Ne vienoje vietoje Suna tiesiogiai nurodo nupjauti kitatikiams galvas ir pirštus, jei jie nesutinka atsiversti į islamą (47:4; 8:12). ISIS būtent tą demonstratyviai daro. Turime reikalą su islamo ortodoksais, bet ne su tikėjimą iškraipančia sekta.

Tačiau kaip įmanomas toks masinis įtikėjimas islamu – „taikos religija“? Ilgametis islamo tyrinėtojas, buvęs Ronaldo Reigano komandos, o dabar JAV nacionalinės saugumo tarybos narys Robertas Reilly paaiškina šį paradoksą. Jo teigimu, musulmonai toms pačioms sąvokoms suteikia visai kitas prasmes nei vakariečiai. Klasikinio islamo tikslas yra taika (salam), bet tai ne bet kokia taika, o taika pasaulyje, suvienytame islamo ir valdomame šariato teisės principais. Agresija tikėjimo reikaluose negalima, tačiau tas (asmuo ar tauta), kas triskart atsisako atsiversti į islamą, pats yra laikomas agresoriumi (taghout) ir pradedančiu karą (harb). Visa, kas trukdo islamo sklaidai, prieštarauja Alacho valiai, tad tokio aiškinimo šalininkams belieka gintis. Islamo sklaida buvo kiekvieno kalifo kasmetinė pareiga. Karui skleidžiant islamą keliami reikalavimai ir ISIS nebūtinai juos visus atitinka. Bet būtent į šią klasikinę, VII a. siekiančią kalifų pareigą pretenduoja naujoji teroristinė valstybė. Islamas kaip taikos religija tokioje šviesoje neprieštarauja ISIS tikslams ir metodams.

Kas toliau?

Nėra jokio pagrindo galvoti, kad teroro išpuoliai Europoje liausis. Priešingai, logiška tikėtis jų aktyvėjimo. JAV ir Rusijai įsitraukus į karo veiksmus Sirijoje, o ISIS prarandant pozicijas tikrojo karo fronte, normalu, jog teroristinė organizacija grįžta prie išbandytų ir veiksmingų savo veikimo būdų. Kai yra silpna, jai labai svarbu pasirodyti stipriai ir perkelti dėmesį nuo savo problemų Sirijoje (tam tikra prasme, tą patį Sirijoje veikia Putinas).

Esamoje situacijoje, kai ne viena Europos valstybė yra įsileidusi, bet neintegravusi gausybės svetimai civilizacijai priklausančių piliečių, būtina skubiai stiprinti saugumo priemones trumpalaikėms grėsmėms spręsti. Rytų Europą šie įvykiai pamoko apie atvirų ES išorinių sienų keliamą pavojų ir verčia pergalvoti džiugaus migrantų priėmimo idėją.

Vakarų Europai tuo tarpu kyla ekonominis ir kultūrinis integracijos aspektai. Pasigirsta aiškinimų, jog Vakarų šalys turi užtikrinti atbėgėliams ir n-tosios kartos imigrantams orų gyvenimą ir darbo vietas kaip sėkmingos integracijos būtiną sąlygą. F. Hollandas ir B. Obama tam pritartų. Tačiau jei imigrantams neatsiranda oriai gyventi leidžiančio darbo priimančių šalių darbo rinkose ar juo labiau jei jie patys nenori dirbti ir renkasi gyvenimą iš pašalpų, abiem atvejais tokia našta Europos valstybėms tiesiog nereikalinga.

Antruoju, kultūriniu aspektu, būtina ne žodžiais, o darbais mesti multikultūralizmo modelį į istorijos sąvartyną, kur jam ir vieta. Kritinį požiūrį į savo valstybę (ne valdžią!) ir į jos istoriją formuojančios mokymo programos yra tiksinti bomba, lėtai ir užtikrintai dezintegruojanti tautiškai mišrias visuomenes. Tik kultūriškai integruotus ir valstybiškai lojalius piliečius be skrupulų ugdančios valstybės gali būti ramios, jog užantyje neaugina teroristų. Visi turime skausmingą prabangą, gailėdami Paryžiaus aukų, kartu pasimokyti iš Prancūzijos padarytų klaidų.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Palmaitis       2015-11-19 16:44

Taigi zylės parodo, kad palaiko oficialius “terorizmo” aiškinimus, o kitaip ir negali būti, jei rūpi ne tiesa, bet populiarumas vardan akademinės karjeros. Zylėms ir sprogdinimai Makskvoje, Buiknakske ir Volgodonske (Riazanėje neišėjo) irgi būtų islamo teroro aktai, jei tik Vakarai nebūtų susipykę su putinu (apie 911 net nekalbu, o kam įdomi tiesa, ras jos per akis:
topinfopost.com/2014/01/18/scientists-confirm-explosives-used-to-demolish-towers-on-911
truthin7minutes.com/september-11-hoax-the-truth-about-the-911-hoax/)
Tiesa ir tai, kad islamas nėra jokia taikos religija, bet, panašiai kaip kadaise krikščionybė, laiko save vienintele teisinga, o todėl turinčia išplisti visame pasaulyje. Apie tai, kaip reikia elgtis su pagonių šventovėmis, galima paskaityti ir Toroje.
Deja, mano nuostabai akademinės zylės mala apie kažkokią “suną” ir jos “vietas”, bet nurodo Koraną (kuo dėtas 8:12 nesupratau, o 47:7 žinoma daugiau kaip 1300 metų, bet dėl to niekas nevadino islamo teroristiniu: jis ir neslėpė karingumo, kuris atgijo būtent po 911 provokacijos, nes musulmonai nesileis padaromi tokiais pat skudurais, kaip krikščionys).

s.m.       2015-11-16 14:39

va butent to labiausiai ir reikia Lubiankai, - kad visi gvaltu soktu nesusimastydami perkast gerkles islamo ispazinejams nesvarbu ar pabegeliams Europoje, ar pacios Lubiankos projektui Sirijoje “ISlamo valstybe”...
Kruvoje komentaru vieninteli protinga vakar mechaniskai numinusavau ir as, deja.
Prireike visos nakties skaitymo, kad mintyse prasviesetu.
Tiek JAV, tiek Europa puikiai zino, kas stovi uz lektuvo Egipte sprogdinimo, kas stovi uz Paryziaus skerdyniu.
Visi tiks apsimeta tikintys muslmonu autoryste teroro ispuoliuose ir skelbia “dzihada” ir tuoj pat puola bombarduoti atseit siru teroristus is… Cecenijos… (Na, bombarduodami huilo sraigtelius kazkuria prasme isivaizduoja bomarduojantys ji…). Realiai tuo tarpu puikiai suprasdami, kad branduoliniu ginklu mojuojancia sizofreniska makaka nudauzti staigiai ir be kruvinu purslu ant puses pasaulio neiseis. Todel ir duos ekonomiskai “nukraujuoti” letai. Kaip tas jau vienakart buvo naftos kainomis nudusinus Mordora Jelcino laikais.
Kas tingi galvoti, pulkite minusuoti. Kas netingi, - persiskaitys netgi rusu autoriu (rusu, Karlai !!!) argumentuotus straipsnius su rysikiausia potekste - KAM TAI NAUDINGA…

Marselietis       2015-11-15 20:04

Atrūgos ateina iš istorinių klaidų. Iš “Apšvietos” epochos ir tokių ateistų, “proto bokštų” kaip Didro, Ruso, Kurlos Murlos etc., kurie ir suformavo sekuliarų marksistinį - ateistinį prancūzo mentalitetą. Todėl Putinas jiems draugelis, didesnis autoritetas už Jėzų Kristų.
Jei Dievo nėra, viskas galima. Dekalogas negalioja, nes kaip gali įsakinėti tas, kurio nėra. Va iš čia ir atsiranda tokie drąsuoliai “Charlie Hebdo”, kurie stebisi, kodėl į juos šaudo įžeisti musulmonai.
Gal jie nesuvokia, ką reiškia “džichadas”. Apgailėtinai man atrodo Holandas ir Obama su savo kalbom, vaidindami drąsuolius.

> Eik, tu zyliau ...        2015-11-15 16:37

Neprautaburni, ar iš pavydo menkini gerbiamą straipsnio autorių? O straipsnis tikrai yra puikus. Ačiū straipsnio autoriui už tai.

Nieko naujo šitame lizdelyje       2015-11-15 10:27

Kur tik nepažiūrėsi, visur besikartojantys iki koktumo atsibodę, formuojančio “ekspertams” prilygstančios auditorijos nuomonę Juozapinio paistalai. Todėl nenuostabu, kad žmogelis taip nerdamasis iš kailio, kompiuterį vietoj pagalvės naudoja. Įdomiau būtų sužinoti, kieno nurodymu ir už kiek taip stengiasi?

Eik, tu zyliau ...       2015-11-15 0:16

Piemenio kalbos. Pamokos… Kokios dar pamokos! Tūpas rašinėtojau, pasižiūrėk į asilų holando ir merkelienės mordas. Tie debilai nepasimokē ir nepasimokys.
Kaip ir mūsų vietiniai debilai valdžioje. Bliamba, vat tai įkliuvom- iš vienos pusės agresyvūs ruskijos psichai, o iš kitos pusės briuseliniai idiotai su milijonais babajų už nugaros.
Tokioj pekloj reikia protingų ir ryžtingų žmonių valdžios postuose.
Išdavikai ir padlaižiai valdžioje tokiu metu yra pavojingesni už priešus.

Jei diagnozė teisinga       2015-11-14 22:42

autorius turėtų kalbėti ir apie tai, ką daryti su tais, kurie nenorės integruotis???
Mano galva, čia esminis klausimas. Ir jį autorius kažkodėl apeina.

Tel Avivas ir Maskva žavisi Sinica       2015-11-14 22:24

pravilno tovariščiau Sinica dumaješ - močyt musulmonus išvietėje.

Trumpai apie islamą       2015-11-14 22:22

Aišku, kad islamas nėra tik teroristų religija, nes ne visi musulmonai yra teroristai (o gal tiksliau, ryžtasi tapti teroristais), bet taip pat yra aišku, jog islamas yra kurianti teroristus religija. Manau, kad šio teiginio niekas negali paneigti, nes tokia yra gyvenimo realybė. Beje, kuo karštesnis islamo išpažinėjas, tuo didesnė tikimybė, kad jis kada nors gali tapti fundamentalistu - džihadistu.

keistas įspūdis       2015-11-14 22:11

Jei išties situacija yra tokia, karas, ir nuožmus, ilgai trunkantis, tiesiog neišvengiamas. Ir valstybės kaip tokios vertingumas tampa savitikslis… Kiek žinau, būtent tokia yra ir neokonų, karo šauklių, pagrindinė mintis.
Bet tokiame kontekste autoriaus siūloma “išeitis” naivi - keisti švietimo sistemos turinį - be skrupulų ugdyti valstybei lojalius piliečius. Ir visiškai nekalba apie tos “valstybės” turinį...
Gal neatsitiktinai ir teroristų grupuotė pasivadino “valstybe” - viršdariniu, tik jie bent nurodo turinį.

ar ne setonas sukure korana?       2015-11-14 22:09

svarbiausia, kad eurovaldziagyviu sekantis zingsnis bus ne apriboti babaju teises,o atvirksciai- tai mes europieciai turesim save apriboti,kad ala neizeisti ir dar labiau nesiutinti alacho galvasudziu- nebegalesim svesti atvirai kaledu velyku, moterims teks apsiskarmaluoti, baznycios bus paverstos zmogzudziu mecetemis ir tt. Bus kaip afrikoj- siukslynai smarve ismatos skurdas ligos prievartavimai ir savizudziu mesmales ....

tipo.       2015-11-14 21:23

susirupine taip vadinami intelektualai iš katakombu išlys nežinau kada…

šokiruotas...       2015-11-14 20:54

tai tik nekaltas ikandimas abejingiems…

Jėzuso pamoka Sinicai.       2015-11-14 20:36

Bet kokia ideologija - krikščionybė, islamas, demokratija, komunizmas, liberalizmas, sodomizmas ar tiesiog debilizmas yra konstruktai siekiant valdyti mases. Ideologijų susikirtimas nėra ideologijų problema bet yra problema tų kurie konstruoja ir išnaudoja tam tikras ideologijas siekdami ideologijoje nedeklaruotų tikslų.
Prancūzijos problema ta kad nebėra Prancūzijos, yra Afrika ir prancūzų revoliucijos išsigimusi ideologija kaip ir ‘europos vertybės’. Prancūzija yra be suvereno ir suvereniteto, kaip ir likusi Europa. O terorizmas yra tik to produktas. Prancūzija, kaip viena iš keliančių pasaulyje chaosų valstybė, užsimeta chaosą ant savęs. Kodėl Prancūzija skerdė afrikiečius ir kodėl bombardavo Libiją? - todėl, kad patys norėjo sočiau gyventi. Atėjo laikas apmokėti sąskaitas.

valdas.       2015-11-14 20:27

autoriau, atsakyk kodėl krikščionys ar ateistai erzina islamo išpažinėjus?

Nereikia kaltinti tik       2015-11-14 19:54

islamo.Priežastys ir pačioje Europoje.Ištvirkimas ją silpnina.Laikas ateiti padorumui į šį žemyną.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.