Gynybos politika, Europa, Šiaurės Amerika, Ukraina, Rusija

Vytautas Sinica. Niekas tiesiau už ukrainiečius šiandien nepasako, kokie iš tiesų karo akivaizdoje yra Vakarai

Tiesos.lt redakcija   2022 m. kovo 30 d. 10:31

16     

    

Vytautas Sinica. Niekas tiesiau už ukrainiečius šiandien nepasako, kokie iš tiesų karo akivaizdoje yra Vakarai

Niekas tiesiau už ukrainiečius šiandien nepasako, kokie iš tiesų karo akivaizdoje yra Vakarai. Zelenskio pateiktą NATO klasifikaciją būtų galima skelbti vadovėliuose (vertimas DELFI):

V. Zelenskis NATO skirsto į penkias stovyklas. Pirmajai priklauso tie, kurie „neprieštarauja ilgam karui, nes tai reiškia, kad Rusija liks išsekinta, net jei tai priverstų Ukrainą žlugti ir kainuotų ukrainiečių gyvybes“. Kiti nori greitos karo pabaigos, nes „Rusijos rinka yra didžiulė [ir dėl to] kenčia jų ekonomikos“. Jie norėtų, kad Rusija išsaugotų tam tikras rinkas. Trečioji – įvairesnė – šalių grupė „pripažįsta Rusijos nacizmą“ ir nori, kad Ukraina nugalėtų. Prie jų jungiasi mažesnės, liberalios šalys, kurios „bet kokia kaina trokšta, kad karas greitai baigtųsi, nes mano, kad žmonės yra svarbiausia“. Paskutinei stovyklai priklauso sutrikusios šalys, kurios nori taikos dabar ir visais įmanomais būdais, nes jos regimos kaip „Rusijos Federacijos atstovybės Europoje.“

Neapsigaukite su trečiąja grupe, šiame sąraše tautų laisvė, suverenumas ir gyvenimas savoje žemėje, niekam nerūpi.

***

Tą mąstymą savuoju siaubingu pasakojimu iliustruoja Ukrainos ambasadorius Vokietijoje (Lino Karpavičiaus vertimas):

Iškart po Putino karių invazijos, Vokietijos finansų ministras pareiškė, kad „Ukrainai liko kelios valandos“, – sakė Ukrainos ambasadorius Andrijus Melnykas. Anot jo, Christianas Lindneris tada mandagiai šypsodamasis sėdėjo ir kalbėjo taip, lyg ukrainiečių pralaimėjimas seniai būtų įvykęs faktas. „Ginklų tiekimas arba Rusijos atjungimas nuo SWIFT yra beprasmis“, – sakė jis.

„Turėjau jausmą, kad jam svarbiau finansinis stabilumas nei mūsų kančios. Gal kaip finansų ministrui tai jam svarbiau. Šiaip ar taip, man tai buvo nokautas. Tada pokalbį baigiau. Aš retai verkiu, bet po pokalbio su Christianu Lindneriu ašaros man tiesiog riedėjo,“ - prisipažino Melnikas.

Šitie žmonės, šitos valdžios, šitie Vakarai yra viskas, ką turime. Ar gali būti kas nors baisesnio? Ukrainiečiai puikiai kovoja su tais ginklais, kuriuos jiems tiekia. Tiekia turkai ir čekai, estai ir lenkai, britai ir mes (kiek galim). Tiekia ir JAV, tačiau mažai, labai mažai pagal savo galimybes. Prancūzija faktiškai netiekia. Vokietija sako, kad bus galima nutraukti visas sankcijas, vos tik baigsis karo veiksmai.

***
Vieno bijau labiausiai, kad Vakarai pradės taikyti nežmonišką spaudimą Ukrainai susitaikyti su nepriimtinomis sąlygomis ir pasirašyti taiką, kad tik greičiau baigtųsi karo veiksmai ir visi galėtų vėl prekiauti, keliauti ir draugauti, o svarbiausia, vėl pirkti naftą ir dujas. Ukraina gali už mus laimėti mums mūsų karus su Vakarų parama, bet Vakarai turi siaubingą svertą - gali bet kada tos paramos nebeduoti, kad tik Ukraina nelaimėtų per daug, kad nereikėtų bijoti vis naujų Putino grasinimų ir kad tik greičiau būtų taika. Tai būtų niekingiausias poelgis, bet dėl to jis netampa neįmanomu. Labiausiai tad bijau šito, ne Putino ir paties karo.

***

Visa ši tragiška scena šiandienos Europoje skleidžiasi ne tuščioje vietoje. Ji atskleidžia tą žmogaus formą, kuria tapome. Italų rašytojas Curzio Malaparte dar XX a. viduryje siaubingame ir kartu nuostabiame karo atsiminimų romane „Oda“ rašė (cituoju):

- Europoje šiandien parduodama viskas: garbė, tėvynė, laisvė, teisingumas. Pripažinkite, šiandien pardavinėti vaikus - menkniekis.
- Jūs kilnus žmogus, - pasakė generolas Gijomas. - Niekada neparduotumėt vaiko.
- Kas žino, - atsakiau pusbalsiu. - Visai nesvarbu, koks tu kilnus, - būti sąžiningu žmogumi dar nieko nereiškia. Kalbam ne apie individualią sąžinę. Modernioji civilizacija, šioji bedievė civilizacija verčia žmones sureikšminti savąją odą. Šiandien svarbi tik ji. Tik mūsų oda yra kai kas tikro, apčiuopiamo ir nepaneigiamo. Turime ją vieną. Oda priklauso mums. Mirtingiausia, kas egzistuoja gyvenime. Siela, žinia, nemirtinga! Bet argi siela kam rūpi? Svarbi tik oda. Iš žmogaus odos padaryta viskas. Kariuomenių vėliavos, jos irgi padarytos iš žmogaus odos. Kariaujama nebe dėl garbės, laisvės ar teisingumo. Kariaujama dėl odos, dėl šitos pasibjaurėtinos odos.

Oda čia, aišku, troškimas gyventi ir kiti troškimai. Va ir viskas. Asmeninė sąžinė, kilnumas nieko nereiškia, jeigu civilizacijai terūpi oda. Skaitai ir matai, kad mes čia jau buvom.

Nuotraukoje puikus Bačiulio parodytas tekstas apie odos mylėtojus Politico portale. Toks puikus, kad komentare įdedu jo lietuviško vertimo nuorodą.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Feiginas       2022-03-31 11:11

Фейгин жёстко про Кадырова, Мединского, Абрамовича, Чубайса, Южную Осетию и Березовского
https://www.youtube.com/watch?v=SSNE58ylHsQ&ab;_channel=ИГрянулГрэм

Benderovcai - užsimaskavę diversantai       2022-03-30 22:34

Turėsime šalyje daug problemų su ukrainiečiais, kai pradės reikšti savo pretenzijas dėl privilegijų.

> Klausimas Algirdui       2022-03-30 18:35

Jau dabar gali bėgti raudonų gvazdikų pirkti!…

ah.ą       2022-03-30 18:33

tiesiausiai pasako lietuvių kalba žodis “vakarai” - va karai. Karai, karai, karai, karai. Vienu žodžiu vakarai - va karai. VA - valstybinio antspaudas, reiškiantis neginčijama.

moralė       2022-03-30 16:53

Ir kokį veidą  karo akivaizdoje parodė jūsų ir Putino bičiulis Orbanas. Lietuviški jo gerbėjai ,jo vertybių išpažinėjai,gal paprotinkit kokiais nors pareiškimais pasiklydusį  savo bičiulį,Putino subinlaižį.

ah.ą       2022-03-30 16:30

Bidonas aiškiai pasakė kad Rusija grįš į 19 a.

Dzeikas       2022-03-30 15:21

Reikia perziureti santykius su ES. Toli grazu ne visos europos salys tinka ipadoriu valstybiu kompanija: Turxetu kurtis naujas blokas: UK, Lenkija, Ukraina Rumunija,Slovakija. Baltijos valstybes.Nors pastaruju buvimas del Lietuvos prostitutavimo Vokietijai.
Bet kuriuo atveju tai butu apie 170-180 mln gyventoju valstybiu blokas ir jis turi realu potenciala ekonomiskai aplenkti Vokietijos klientura.

habilitās       2022-03-30 14:57

Taip stipriai nenusivilčiau, juk turime ir mes naudos – matome, kad NATO yra tik dekoracija. Čia principas: „savi marškiniai” pereina į aukštesnę fazę – odą, juk ji dar arčiau kūno.
Tas, kas raštingas žino, kad jokių „Vakarų” senai nebėra, nes griuvus Berlyno sienai, griuvo ir tai, kas buvo vadinama „Vakarais”, t. y. vertybių sistema, kurią įvedė JAV prasidėjus Šaltajam karui.
Na, bet ką padarysi – CPŠ yra CPŠ!

Taip       2022-03-30 14:39

Sąžinė ir morale ne šio pasaulio dimensija.Žodžių autorius matomai sprendė jau seniai apie save ir kitus

Nieko naujo       2022-03-30 13:25

Vakarai lenkus drąsino kariaut su Hitleriu ir žadėjo jiem stipriai padėt, o paskui biški persigalvojo .

Duok Dieve       2022-03-30 13:08

Duok Dieve gerai įkvėpti šviežio oro Putinui ir iki Gibraltaro…
Ne mažiau.

StasySG       2022-03-30 12:41

Taip, yra toks naujas straipsnis “Putino naudingi Vokietijos idiotai”.—-w w w. politico.eu /article /putin-merkel-germany-scholz-foreign-policy-ukraine-war-invasion-nord-stream-2/—-( By Matthew Karnitschnig
March 28, 2022 )

Klausimas Algirdui       2022-03-30 11:34

Kada tai ivyks? Mes paprasta darbo liaudis norim zinot kada eit pasiskint geliu?

StasySG       2022-03-30 11:05

Ir Sinica teisus. Ir dar toks Ilarionovas, pabėgęs iš Rusijos.

Algirdas       2022-03-30 10:57

Pamatysit, po “ Azovo” grupuotės Marijupolyje ir kariuomenės prie Donbaso palaidojimo prisišauksite galimybę ir Marytės žemėje gintis priešakinėse linijose.

Rytai       2022-03-30 10:44

Šitas rašeiva, agresyvus kovotojas už saulę iš rytų, pastaruoju metu smarkiai perlenkia.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.