Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 15 d. 9:13

19     

    

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Naujoji vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė, prisistatydama visuomenei, interviu pasakė, kad vaikas yra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė, ir prašo gyventojų išgirdus už sienos verkiant kaimynų vaiką nueiti paklausti kaimynų, ar viskas gerai, ir pasisiūlyti padėti. Viskas suformuluota labai gražiai ir širdingai, tikriausiai tokiais pasisakymais tikėtasi nuraminti visuomenę šia jautria tema, bet man jie kelia siaubą, kad šeimų persekiojimas tęsis toliau ir kad komunistinė „vaikas priklauso valstybei“ pasaulėžiūra leidžia šaknis.

Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė. Net kai tuo tenori pasakyti, kad turėtume neužsimerkti prieš smurtą, negali kalbėti kaip Leninas, Kollontai ir XIX amžiaus socialistinių komunų kūrėjai. Vaikas yra šeimos dalis ir tėvų atsakomybė juo rūpintis. Iki šiol žmonija sutarė, kad šeima tam idealiai tinka ir geriausiai tą daro. Visų kitų atsakomybė yra juokingai maža, palyginti su jų. Atitinkamai, ir visų kitų teisės aiškinti tėvams, kaip auklėti savo vaikus. Valstybės pareiga apsaugoti vaiką nuo realaus smurto ir užtikrinti jo laikmečio poreikius reikalaujantį išsilavinimą. Valstybė turi pasitikėti tėvais – kad šie myli savo vaikus, kad jais rūpinasi, kad nori jiems gero ir kad vaikų auginimas (nors reikalaujantis daug jėgų, kantrybės ir pasišventimo) nėra aukštasis mokslas, kuriam reikia specialistų mokymų ir sertifikatų.

Ir ne, kaimynai neturi pradėti vaikščioti ir skambinėti vienas kitam į duris ir taip kelti įtampą, kai tik pas ką nors verkia vaikas. Ypač turintys mažų vaikų, paklauskite savęs, kaip dažnai skambintumėte vieni kitiems į duris.

Visą interviu skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

sls       2020-06-1 21:25

Taip,  paliko mocia   vaika dveju metu   trim dienom su muzika ijungta, o pati kurvavotis   isleke.  Vaikas sienas nudraske,  uzuolaidas rove, klyke, nevalge, niekam neidomu, nes gi cia ne musu visu reikalas, vaikui su mama geriau.  Kurva ta   sesta karta jau del to   lyg ir   pagauta.  Bet ar atims kas vaika? Tai aisku, kad ne, nes visokie pridurkai is 19 maziaus   tokiuose va portaluose aiskins,kad vaikui vis tiek su mama geriau. Kita karta gal isvis ta vaika dabaigs, bet pridurkai aiskins,kad vaikui   jau geriau butu uzmustam, bet mamos, nei paimtam. nes gi cia butu komunistis pesekiojimas   Ir jis ivyko tas komunsitinis persekiojimas, nes galu gale kazkokie kaimynai iskviete policija.

štaziui       2020-05-17 13:47

triperine stasele, užteks tau savo gėdą čia visiems rodyti. Bėgte į “Barnevernet”, ten pamiršai atsiimti savo trisdešimt norveginių. O čia savo išplerusia vagina neplėvesuok. Gėdą savo šeimininkams darai.

Al. Redaktoriui       2020-05-17 13:29

Ar Nykštukų skyrių jau panaikinot? Nepasiteisino ar gavot nurodymą iš centro?

stasys        2020-05-17 13:18

Klausimas 2020-05-17 6:33 . Kaip turėtu V.Sinica atsakyti tam ‘patvoriniui’ ? Gal pritarti ir imti arkliškai galva linkčioti ..  ? tarpais tyliai žvengti ir kojomis žeme kąsti .. oij kaip blogai kai avižos baigiasi ..

Klausimas       2020-05-17 6:33

V. Sinicai. Ar Deimantė Kedytė nebuvo vaikas, kai ją grobė? Kai jai galvutę apmuturiavo su narkotikų pripumpuota antklode? Ar pamynus vienų teises, galime kovoti dėl kitų teisių?

Šiaip,       2020-05-16 14:20

gaila, kad Bernardinai.lt spausdina tokius interviu. Manau, kad jiems (pranciškonams) yra daromas spaudimas. Tad kyla klausimų - kokie “griekai” juos “pakabino” Tiesa, akimirksniu šį straipsnį nugrūdo žemyn, kaip nugrūdo ir kun. br. Arūno Peškaičio pasisakymą dėl kaukių žmones gąsdinančio ir perteklinio privalomo jo nešiojimo.

alius       2020-05-16 10:29

Redakcija, publikuodama Sinicos nuomonę apie Baškienės interviu, deramai neatskyrė nuomonės nuo straipsnio. Nuoroda į bernardinus :  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2020-05-12-naujoji-vaiko-teisiu-apsaugos-ir-ivaikinimo-tarnybos-vadove-sieks-visuomenės-pasitikėjimo/180190

Al.       2020-05-16 1:24

Atrodo, lyg Sinicos rašinys būtų bernardinuos, o ir nuoroda neveikia. Sinica teisus, tik gaila, kad visa neokomunistinė žiniasklaida jį ignoruos. O savilaidos brangūs Lietuvos žmonės dažniausiai neskaito.

Alio,       2020-05-15 18:37

Čia gal nėra nuoroda, o provokacija. Taip bernardinai.lt išspausdinino straipsnį tik, ne V. Sinicos o Baškienės. Tikriausiai tam, kad palygintumėte. Kiek supratau V.Sinicos straipsnio ten ir nebuvo. Gaila, kad nebeleidžia komentuoti ano portalo.

alius       2020-05-15 17:04

Redaktoriai, sutvarkykite nuorodą į visą straipsnį.  Alio

>> 13:46       2020-05-15 16:02

Tai tu nemeluok. Jei nepanaikino, tai užblokavo tiktai ,,Tiesoje”.

Vaikas yra       2020-05-15 15:51

vergvaldžių nuosavybė, kaip ir būta visais istoriniais laikais viso labo tik iki XVIII a. pabaigos.
Geras vergas - kuris laiku įskundžia kaimyną.

>>>"Bernardinai" 11:45       2020-05-15 13:46
stasys        2020-05-15 13:32

Tiesa visada kažkur per vidurį ir va šioje istorijoje A.Sinicos ji kažkur smulkmenose detalėse kurios nusako konkretų atveja individualiai . Niekas tikrai nenori nei brautis į svetimus namus išgirdus vaiko verksmą bet ir praeiti negali pro šalį sutikus vaiką su mėlyne ant veido . Juk tie nesutramdomi peštukai smurtaujantis prieš mokytojus mokyklose yra tie vaikai nuo kurių nusisukė visuomenė vaikystėje ..be deramo dėmesio tėvams . Tėvystės reikia mokytis , deja sovietinė tėvų visuomenė tikrai nėra tas pavyzdys kuriuo reikia sekti .

Deivis        2020-05-15 11:48

Krikščioniška moralė tai mitas. Biblijiniai asilai yra amoralūs iš esmės.

,,Bernardinai"       2020-05-15 11:45

straipsnį panaikino? Štai jums ir ,,krikščionybė” su visomis savo ,,moralėmis”!

Papildymas prie - Žodžio laisvė       2020-05-15 11:34

Taip, Lietuvoje yra baisių ligų, nors serga ne visa Lietuva. Daug yra kenčiančių lyg gyventų viduramžiais, lyg nebūtų jokių žmogaus teisių, lyg niekada nebuvo ir negali būti teisingumo, o vis dar turi vilties, kad gali būti ir normalus gyvenimas. O kodėl jis niekaip netampa normaliu? Priežastis aiški - čia dar tėra tarybų valdžia, tik apipinta moderniais žodžiais. Lietuvą vadina net teisine demokratine valstybe, nors tai yra tik žiaurus pasityčiojimas.  Kas čia užima svarbiausius postus? Buvę aršūs okupantų gerbėjai, atviri arba užsislaptinę KGBistai, kurie niekada negali būti žmonėmis. Ar yra kur nors kitur pasaulyje, kad KGBistai būtų užslaptinti 75 metams? Jie turi būti visiems žinomi ir neturi teisės dirbti jokioje valstybinėje tarnyboje.Kol jie galės laisvai veikti, žmonės gyvenimo neturės. O svarbiausis, jog teisėsauga palikta tokia, kokia buvo taryb.laikais- visi tie patys kadrai, jeigu kai kurie paseno, tai dirba jų vaikai. Vertėtų žurnalistams pasidomėti, kurie teisininkai yra baigę VU Teisės fak. spec. grupę, kai buvo vienais metais nuspręsta grupę be konkurso surinkti tik teisininkų vaikų - žinoma KGBistų ir kitų panašių. Jiems nereikėjo stengtis mokytis, jie buvo užtikrinti, kad sėkmingai baigs, kad turės svarbų darbą, nepriklausomai nuo gabumų.Štai net dabar jie gali globoti visokias padugnes, pedofilus, o kas jiems nepatinka - sutraiškyti, nors nebus jokios kaltės. Tad dėl šitų padugnių Lietuva ir pasmerkta. O kas tai galėtų pataisyti? Tai “išpuoselėjo” 10 metų buvusi, o dabar ar turime prezidentą, kuris galėtų tą baisų palikimą iškopti?

Šarūnas       2020-05-15 9:52

Labai protingas straipsnis. Ačiū autoriui.

Žodžio laisvė...       2020-05-15 9:40

Po įvykių Garliavoje 2012 m.gegužės 17 d.praėjus pusantro mėnesio patyriau infarktą
kai pamačiau per TV kas dėjosi Klonio gatvėje.Vakar pamačius Tiesos.lt vaizdus apie
smurtą išplėšiant Mergaitę iš senelių namų - visą naktį neužmerkiau akių.Visos mamos,
turinčios vaikų, negali likti abejingos ir dėl svetimų vaikų.
Tai siuabinga buvo diena,kai Lietuvos Konstituciją buvo išniekinta ,o pareigūnų priesaikos sulaužytos,Lietuvos trispalvė vėliava buvo sutrypta purvinais batais.
Įstatymas apie teisėjo neliečiamybę ir jo būsto saugumą buvo grubiai pažeistas.
Vadinasi,eilinis pilietis negali jaustis saugus net ir savo name,kai valstybinės
struktūros nesilaiko teisinės,demokratinės valstybės gyvenimo normų,kai įstatymas
negina valstybės piliečio.
Lietuva,tu sergi sunkia liga.


Rekomenduojame

Raimondas Navickas. „Gyveni sau žmogus ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!“

Audrys Karalius. Nacionalinis stadionas Vilniuje 1984–2020: trumpa Ligos istorija

Neringa Venckienė: „Su Deimante dabar kažkas ne taip…“

Tomas Bikelis. VU fizikas KTU „mokslininkui“ apie 5G: pagrįstos abejonės ir miglota ateitis (autoriaus atnaujinta)

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.