Kultūros, kalbos, istorijos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 29 d. 11:35

18     

    

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

„Spragtuko“ nerodys, nes žeidžia mažumas. Mintys kyla įvairios.

Įprasta, kad beprotiškiausias ir labiausiai iššaukiantys elgesys yra pateisinamas ir leidžiamas, jeigu prisidengiama menininko kūrybos laisve. Kas sumano tuštintis ant vėliavos, kas ant Kristaus atvaizdo, kas šiknaskylių parodą iškabina galerijoje, šiaip nuogas viešumoje – tai vis kūrėjo laisvė.

Bet kūrėjo laisvė dingsta, kai senesni, ne tokie „pažangūs“ kūriniai užgauna kokią visai ne mažą mažumą. „Dėdės Tomo trobelė“, „Nežudyk strazdo giesmininko“ ar Marko Tveno kūriniai tokie skausmingi juodaodžiams, kad cenzūruojami mokyklų programose. Dabar cenzūruosim operą ir baletą. Ar ne aukštyn kojomis viskas? Kodėl tik dekadansui laisvė? Ar jis nieko nežeidžia?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Mickėyus Mouseas       2021-11-30 21:37

Į marazmų kolekciją. Butinai parodykit savo vaikučiams.
https://youtu.be/nDLumk_rQQw

diedui       2021-11-30 16:21

cia nebuvo diskusija del meninio situ baletu lygio. tai aisku, kad jis negali buti auksto lygio, nes pasirodymai taip pat vyksta visuose didesniuose Europos miestuose, galima pasigooglinti. tam reikia simtu papildomu atlikeju vienu metu. ir tie pasirodymai daznai vyksta netgi ne tam pritaikytose patalpose, bet koncertu salese ir pan., nes ten galima parduoti zymiai daugiau bilietu. ir publika ten susirenka tikrai nelabai reikli. viskas taip ir dar karta taip. bet gi ta baleta uzdraude ne del jo (ko gero zemo) meninio lygio. o del kitos priezasties . ir tai yra gedinga.

amam       2021-11-30 12:49

...vatnykas Caikovskis…jus,brolyciai,paruket armonautu zoles.Apie stasiu prisistatanti asmeni neverta ir kalbet,bo i suda imynes pats ir dvoksi

Diedas       2021-11-30 10:56

Gerokai kuoktelėję pripuolė prie valdžios. Daro visiškus absurdus.
Bardakas komunizmas grįžo.
Kas liečia Stasio mintis apie vatnykų baletą, tai tiesos yra.
Prieš naujus metus, Maskvos didysis Teatras, arba Maakvos baletas, pradeda gastroles.
Įdomiausia tai, kad vienu metu sugeba būti keliasešimtyje vietų. Vienžo visur, kur tik yra vatos.
Vilniuje, Klaipėdoje, Rygoje, Taline, keliasdešimtyje Rusijos, keliolikoje Vokietijos miestų ir t.t.
Girdėjau nuomonę apie prieššventinį Gulbių ežerą Klaipėdoje. Baletas buvo provincijos kultūrnamio lygio, publika, girti į kelnes besišluostantys snarglį vatnykai. O atsiliepimai spaudoje, lyg tai būtų pasaulinio lygio artistai gastroliavę.

stasys       2021-11-30 10:42

Ko čia taip triukšmauti ? Str. kuris cituoja Ch.Theobald tik daro prielaida ir nepateikia jokiu faktų . Cituojama autorė rašo ne apie ‘„blackface“ Spragtuke klestinti o poreikį keisti esama ‘Spragtuko’ pastatymą modeninant patį pastatymą . Tie du ruskiu choreografai ‘murziai’ taip nieko ir nesuprato . Prieš puolant kažką kaltinti ir siūti etiketes , naudinga pasidomėti konkrečiu asmeniu tai yra Ch.Theobald kaip asmenybe ...Mano komentaras aišku labiau ‘stasio’ bet jis čia puikiai tinka pripučiant skaitytojams į akis saldžia miglą ,..nors jame tiesos grudo yra . Tai kas mene ilgai užsistovi tampa propaganda ir įtaka žiurovui formuojant tam tikrą požiurį ..Tai vistik kodėl ‘spragtuko’ negalėtu pastatyti vokiečiu kilmės dramaturgas ?

Prašalietis       2021-11-30 10:39

Diedas Prašaliečiui     2021-11-29 21:33
Matomai Tamista, kaip pradėjai gerti gorbačiovinės perestroijkos pabaigos deficito laikais nelegaliai pradėtą “importuotą” medinį spiritą Royal, taip tik šiandiena kažkiek prasipagiriojai… Todėl tau buvę profesionalūs stribai (šiandiena užsislapstinę 75 metams) ir jų palikuonys(Armonaitė, Nilsen, Rusijos valstybės paslaptis Grybauskaitė...), buvusi stribų agentūra- “Dėdulė” ir minia kitų..., įvairiomis “politinėmis’ spalvomis persidažiusių profesionalių Brazauskinių komunistų ir jų palikuonių valdžia šiandieninės Šimonytės asmenyje “tik atėjo”... Nors visškai nepragėręs proto eilinis žmogelis matė ir prisimena, kad ši gorbačiovinių perestroijkinių laikų komunistinė publika kaip atėjo gorbačioviniais laikais pavadovauti, tai 1990 metais tik persimetė tarnauti ne Maskvai, o Vašingtonui. Nuo tada ji niekur per visus 30 metų taip ir nebuvo nors trumpam nuo valdžios lovio “kur nors kitur” pasitraukusi. Nebent galima konstatuoti, kad po “tautos komunistinio ąžuolo” Brazausko mirties “tautinė” komunistinių profesionalų  chebra pakriko ir jos skaitlingumas prie valdžios lovio sumažėjo. Bet tai tik leido Lansgrybio (“Dėdulės”) buvusių sąjūdinių stribų, sąjūdžio laikais susibičiuliavusių su tremtiniais, kurių masė buvo užverbuota tų pačių stribų, beretinėms partijoms užimti atsilaisvinusias vietas prie valdžios lovio. Taip kad mažiau vartok “krūminės”, pereik prie šiandiena “vakarietiškai progresyvios” kanapės dūmo, kuris tau “atstatys ir prašviesins” atmintį ir tu pamatysi šiandieninėje valdžioje ir aplink ją daug sovietiniais laikais viešai taip pat “patriotiškai” šmėžavusių tų pačių snukių... Arba pamatysi, kad šią seną komunistinę ir KGB-istinę gvardiją  tepakeitė jų palikuonys ir paveldėtai pasipuošę “vakarietiškomis” grimasomis ir išsaugoję paveldėtas komjaunuoliškai spindinčias akis…

del baleto       2021-11-30 9:16

stasys ir vel apsimeta durnesniu, negu yra. visoje senojoje Europoje yra tam tikros tradicijos, net nesvarbu ar kazkaip dirbtinai sukurtos, ar naturaliai atsiradusios. viena is tu tradiciju yra operos ar baleto lankymas Kaledu- N.Metu laikotarpiu. tada i pasirodymus eina daugelis net ir tokiu, kurie nera dideli operos ar baleto entuziastai. ne man spresti, kiek tai gerai, ar tiesiog tokia mada. bet taip yra. todel didziausiuose vakaru miestuose masiskai vyksta butent Spragtuko pasirodymai, toks ispudis, kad net ir visus pensininkus/es surenka nuo pat Rusijos galo iki Italijos pradzios tiems pasidodymams. tie, kas nemegsta baleto, eina i Siksnosparni, irgi tokia pat mada. tik kad, skirtingai nuo baleto, operas is esmes turi visi didesni miestai, tai jie ir patys gali vaidinimus pasidaryti. cia tik visiskas stasys gali sitoje situacijoje iziureti kazkoki rusiskuma, ar antirusiskuma. stasys, jeigu nebutu toks koks yra, butu perskaites, kad cia nebuvo siaip jau eilinis pasirodymas, o butent siekis atgaivinti kazkada dideli pasisekima turejusi pastatyma. tai vyksta ne tik su rusiskais pastatymais, tai vyksta ir su amerikietiskais ir su europietiskais tipo Bejart, nes tu kazkada dideli pasisekima turejusiu pastatymu nauja karta nera maciusi, o senoji jaucia nostalgija. ir dar, jeigu stasys vaiksciotu i vaidinimus uzsienyje, pamatytu, kaip per paskutinius 20-30 metu ten viskas pasikeite. ir toli grazu ne viskas i gera.

stasys       2021-11-30 3:44

Niekas nerado kaip tiems ruskiams dar kitaip paaiškinti jog tas ju ‘spragtukas’ jau pabodęs ir reiktu atnaujinti naujametinį repertuarą. Senos rusiškos tradicijos valkioti ta patį per tapatį ..labai gajos ten kur daug jų išeivių gyvena ..Aš tai vertinu geru pokyčiu ir palikime mena šone ..jis ne stabas kuriam reikia ipročiais vergauti ..

John Harper (Patriot Power News)       2021-11-30 0:08

Bijodama įžeisti musulmonus, didžiausia Kanados mokyklų taryba atšaukė ISIS išgyvenusiųjų renginį studentams, kuriame dalyvavo buvusi „Islamo valstybės“ grupinio sekso vergė.
https://patriotpowernews.com/?p=27728?utm_source=google&utm_medium=sm&utm_campaign=tlg_wac

Diedas Prašaliečiui       2021-11-29 21:33

Prašalieti. Baigėsi demokratija, grįžo komunizmas, valdžioje taviškiai -  skrebvaikiai naujo pasaulio be asmenybių ir absurdiškų komandų kūrėjai ir paleistuviai, bet pačiam vis tiek blogai!?!?!?!?!?!?!

Prašalietis       2021-11-29 20:57

Labai šauniai šiandieninį “laisvą ir demokratinį” gyvenimą parodo bene prieš 50 metų sukurtas vaikučiams filmukas apie gėrį ir blogį, pavadinimu “Čipolinas”... Na o šiandieniniame laisvame nuo sveiko proto lansberginiame durnių laive vykstantys dalykai Sinicai gali būti “marazmais”, o “vakarietiškkai pasicivilizavusiam” Raskevičiui su Armonaite… ” kas šiknaskylių parodą iškabina galerijoje” yra į dienos šviesą besiveržiantis vakarietiškas ir progresyvus šiknaskylių menas….

Va,       2021-11-29 20:47

ir niemcai suprato, kad rusai puola, ne vien tik gerbiamas Langsbergis.

negi neaišku       2021-11-29 18:23

Daroma viskas , sinchronizuotai, kad po tokių marazmų- tinka viskas ir rasizmas, ir lygiausios teisės , ir kovos su klimato kaitomis ir pandemijomis, kad būtų galima pasiteisnti įvedant komendanto valandas ir atšaukiant rinkimus keliems amžiams į priekį.

AMAM       2021-11-29 15:11

Del visokiu klaikalu kritine mase dideja.Kazkokia forma vistiek sprogs.Nesinoretu krauju.Kolkas realiausia referendumo kelias.Raginciau visus pasirasyti.Dejones ir piktinimaisi,kreipimaisi ir rezoliucijos juokingi ir beprasmiai.

Žemynai       2021-11-29 13:22

Visiškai pritariu Jūsų klausimui. Ir man jis kyla.

Mažumos diktatas?       2021-11-29 12:22

O kaip pasielgs valdžia, kai visuomenės DAUGUMĄ žeidžia tokie jos absurdiški sprendimai?

Žemyna       2021-11-29 12:15

Klausimas: kokio ligonio rankose pasaulis atsidūrė?

O kaipgis?       2021-11-29 12:12

Liberoidiniai košmarai tik prasideda. Laisvūnai grąžina totalitarizmą. Mokosi iš Trockio, Jagodos ir Kaganovičiaus su Naftaly Frenkel’iu.

Rekomenduojame

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.