Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Vytautas Sinica. „Kraupu, kuo virsta viešoji erdvė“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 26 d. 11:05

18     

    

Vytautas Sinica. „Kraupu, kuo virsta viešoji erdvė“

Savaitgalį praleidau gamtoje, tuo tarpu socialdemokratas Arkadijus Vinokuras, pasitaręs su reguliariai anglų kalba Lietuvą blogiausiomis spalvomis aprašančiu VU dėstytoju Fabio Belafatti, parašė man atsakymą dėl vaiko teisių apsaugos tarnybos. Pasižiūrėjęs komentarus po tekstu matau, kad skaitytojų tokia propaganda neįtikino ir atsakinėti tekstu nėra reikalo.

Vis dėlto keli demagogijos pavyzdžiai reikalauja komentaro:

1) autorius ‘paneigia’ mano tezes apsimesdamas, kad jų nesupranta, ir demonstratyviai atsisakydamas kalbėti apie tai, kokią dalį visų tėvų sudaro smurtautojai. Pateikinėja skaičius, kiek smurto prieš vaikų atvejų yra tarp nusikaltimų artimoje aplinkoje, bet tai jau žavi manipuliacija, nutylinti, kad absoliučioje daugumoje šeimų to nėra.

2) autorius kuria įspūdį, kad aš siūlau apskritai atsisakyti vaikų apsaugos, kai tuo tarpu mano tekste labai aiškiai siūloma atsisakyti po Šakalienės ir Majausko reformos sukurtos naujos, biurokratine ir galių prasme itin išaugusios nacionalinės vaiko teisių apsaugos (ir įvaikinimo) tarnybos, grįžti prie ankstesnio modelio ir tobulinti jį? Skirtumas esminis.

3) operuojama pasenusia informacija, kalbama apie vaiko paėmimus pagal grėsmės lygius, kurių jau yra atsisakyta, 2019 metų pabaigoje SADM priimant naują tvarką, kuri gerokai išplėtė pataisyto įstatymo numatytus atvejus vaiko paėmimui. Klausimas: autorius nežino ar ignoruoja, nes neparanku?

Vis dėlto labiau už manipuliatyvius argumentus šiurpina grubus ir atviras bandymas diskredituoti mane kaip žmogų ir, regis, sunaikinti profesinėje veikloje:

1) pilna užuominų į Hitlerį, bolševikus, kitų emocijoms dirginti skirtų asociacijų, turinčių pavaizduoti mane diktatoriumi;

2) pabrėžtinai kartojamas mano studijų VU faktas, tiesiai klausiant, kaip toks ‘radikalas’ išvis gali būti VU doktorantas, ir tarp eilučių siūlant tai ‘sutvarkyti’. Jeigu tai nėra chrestomatinis pavyzdys sovietinio susidorojimo su ideologiškai neteisingais ‘nepažangiais’ žmonėmis, nežinau, kas dar tokiu pavyzdžiu galėtų būti;

3) visi skaitytojai, pritariantys mano straipsnyje išdėstytam požiūriui, tiesiai išvadinti kvailiais. Vinokuras pats rašo, kad jo teksto tikslas yra atskleisti, kaip demagogai manipuliuoja tais kvailiais. Labiau pavyko pateikti ne analizę, o pavyzdį. Tik vėlgi – komentarai rodo, kad įsivaizduotų kvailių skaitytojų rasti nepavyko.

Apskritai kraupu, kuo virsta viešoji erdvė, kurioje vis dažniau dėl nepatinkančių oponentų pozicijų bandoma užčiaupti oponentus, diskredituoti jų veiklą, paniekinti skaitytojus. Vienas Vinokuras protingas. 2016 metais Hillary Clinton pavadino konservatyvius amerikiečius ‘deplorables’ (apgailėtinais, apverktinais). Žinome, kaip jai pasisekė.

Visuomenių žeminimo pavyzdys pasirodo užkrečiantis.

* * *

Savo straipsnį „Dešiniųjų demagogų siaubas – vaikų teisės“ Arkadijus Vinokuras pradeda tiesmukai:

„Kiekvienoje visuomenėje bujoja tam tikras kiekis žmonių, kurių nuo kvailumo neišgydysi. Tokie paprasčiau nesugeba jo atpažinti, nors ir visą dieną žiūrėtų į savo atspindį veidrodyje. Jiems neįrodysi, kad žemė apvali, kad ES nėra „gėjų gaminimo ferma“, o 5G nieko bendro neturi su koronaviruso pandemija. ...“

Visą straipsnį skaitykite ČIA.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vaje, vaje       2020-06-9 17:29

Vinokuras - demagogas, bet ir tamsta tik busimas daktarelis kaip ir vienapusiskos nedaug ismanancios doktorantes… kaip ir pats jankiskas docentelis. uzjauciu.
ir uz ka moka eurus? dirbti eikit! galvoti eikit! gelbekit skestancia Lietuvele.
kaimas nudvese… o jie sau gurksnoja aluti Vilniaus ir Kauno kavinese.

ah1       2020-05-27 14:49

viešoji erdvė niekuo nevirsta, viešoji erdvė verčiama tuo kuo verčiama ir viešoji erdvė verčiama konkrečių asmenų tuo kuo konkretūs asmenys nori.

ah1       2020-05-27 14:26

Šakalienės reforma turėtų būti visuotinai pasmerkta, pripažinta ir panaikinta kaip grėsmė lietuvių nacionaliniam saugumui- keliamas paibaisėjimas Šakaliennės reforma naudingas Lietuvos nedraugamas,kgbistams, pedofilams, prekiautojais žmonėmis - vaikais.

> 2020-05-27 8:49       2020-05-27 10:43

juliau Milaiti, prisiekinėjai, kad balsuosi už V. Radžvilo partiją. Pagautas, kritikuojant V. Sinicą, kraipei savo kagebistinę subinę kaip įmanydamas, teisinaisi, kad padedi nesubrendeliams politikams!
O dabar juodas antisemitizmas V. Radžvilo partijos adresu!!!!

Kis       2020-05-27 8:49

idomu kiek like pas si tipeli savy smegenu?Tai zmogus -niekselis,kurio verte lygi nuliui paciam,o aplinka jis gerokaipasmarvina,nes tikrai yra Lietuvoje tokiu ,kurie tiki tokiu “veikeju"Jis man asmeniskai atgrasus,paprastas zydelis isvarytas is zydu visuomenes-nuskriaustasis?

storulis       2020-05-27 8:13

Puiku, kad turime tokių išmintingų jaunų politikų kaip Vytautas. Vino-kuras yra aiškus tipas - jis niekam neįdomus, bet turbūt naudojamas kaip kuras neapykantai kurstyti. Majauskas ir šakalienė turi būti pripažinti didžiausiais smurtautojais prieš vaikus, nes jų prastumtas įstatymas daug vaikų padarė nelaimingais. O pats majauskinis, palikdamas savo vaikus už durų, yra smurtautojas ir prieš savo vaikus.

Laba diena       2020-05-26 20:39

Vinokuras, tai žmogus-atsakymas, kodėl taip buvo, kaip buvo.

stasys        2020-05-26 18:21

Ir koks neteisus atrodytu Arkadijaus V. str. surasti silpnas vienas ginčuose Jis moka . V.Sinica jau ne gatvės paauglys mušeika laidantis radikalias kalbas į kaire ir dešine . Anas jo paminėtas V.Sinicos str. tikrai silpnai buvo paruoštas tokiems atsikirtimams ., o taip kaip reali partija už pečiu reiktu peržiūrėti ir ta berniokiška jo impulsyvumą . Aš suprantu kad kartais elementariai trūksta laiko pasiruošti,  o tuos str., kepant po kelis į savaite fiziškai labai sunku minti subrandinti ant popieriaus .. bet juk to norėta buvo , to tikėtasi ? didesnis dėmesys viešumoje įpareigoja atidžiau persvarstyti apie ką rašyti ir kuo argumentuoti . Aišku to pačio A.Vinokuro argumentai , juokas pro ašaras ..  na bet kalbėkime atvirai jo, sutvertos Lietuvoje žydiškos dambos lietuvybei užtvenkti, ilgus metus laikosi ir kol kas jas sugriauti iš vidaus mums ne kaip sekasi .. Gal čia vertėtu papildomai nukreipti dėmesį ir energija ? 

Ačiū, bet       2020-05-26 17:43

Ačiū, bet vinokūro straipsnio tęsinio tikrai neskaitysiu, nedomina grin))

Vinokuras       2020-05-26 15:59

iš to gyvena, jo veikla yra gerai apmokama. Svarbiausia įvesti kuo daugiau destrukcijos Lietuvoje

rename       2020-05-26 15:56

vinokurwas

nieko baisaus       2020-05-26 15:08

Matyt ir vėl prisisprogęs rašė Arkaša. Kai kurie žmonės ir perkopę 40 metų nesupranta, kad išgėrus geriau nieko nerašinėti ir niekam neskambinėti.

Al.       2020-05-26 13:36

Vinokuras, kaip ir Tomas Venclova, buvo disidentas, sėkmingai išvažiavęs (ar išsiųstas?) į Vakarus. Parvežti vakarinės saulės?

Reziumė       2020-05-26 12:56

grėsminga ir gūdu darosi Lietuvoje, kai įsigali agresyvi retorika, nuožmus užmojis triuškinti, žeminti, trypti oponentą visomis įmanomomis priemonėmis. Deja, tai pasakytina ir apie kairiuosius ir apie dešiniuosius propagandistus. Galima sakyti, kad Lietuvon sugrįžo Lenino, Trockio, Dzeržinskio, Angariečio, Kamenevo Zinovjevo Bordonaitės Grigaliūno-Glovackio laikai. Tiesa, šiuokart Vytauto pozicijai dėl vaikų teisių išties galima pritarti. Ji racionali ir Vinokūras čia puola tuščiai. Tačiau tiesą sakant ir Vytautas S. nėra baltas pūkuotas ir nekaltas. Ir kai nori ne blogiau už Vinokūrą sugeba manipuliuoti žmonėmis, istorija, įvykiais, morale. Ypač kai griebiasi demagogijos apie 1941-sius ar mėtosi teiginais apie kai kuriuos liūdnai pagarsėjusius per nacių okupaciją tautiečius baltindamas jų darbus ir asmenybes. Nuo tos abipusės kraštutinių demagogų neapykantos trošku Lietuvoj darosi normaliam piliečiui. Jis jau bijo ir prasižioti, bijo būti viešai užpultas ir suspardytas žodžiais. Tai negerai. Pozicijas reiktų formuoti atsakingiau. Moraliau. Su politoponentais ieškoti konsensuso. Ypač dėl istorijos. Vinokūras jau vargu ar bepasikeis, bet Vytautas dar jaunas…

> 12:33       2020-05-26 12:37

Sumalei viską į vieną mišrainę kaip tikras vinokuras.

Ką gi,       2020-05-26 12:33

žmogui lengviau pažinti pasaulį, kuris nudažytas tik dviem spalvomis - juoda ir balta. Tuo mažiausia, bet agresyviausia visuomenės dalis naudojosi, naudojasi ir naudosis. Gali būti pats didžiausias menkysta,kuris tik valgo, miega, tuštinasi ir tratinasi, bet kai tu pavadini oponentą kremlinu, vatniku, stalino saulės nešėju ar bent jau runkeliu, pasijunti vos ne Viešpačiu Dievu. Kam suprasti, kad ir tarp stribų buvo tokių, kurie gelbėjo žmones nuo trėmimų, kad buvo ir “partizanų” užnuodytomis keršto, pavydo, o dažnai ir svetimo normaliems žmonėms žudymo instinkto smegenimis? Kam suprasti, kad žmogus, norintis gero visiems, nėra tavo priešas? Verti paniekos tie, kurie šiandien bet kokia proga primeta tautiečiams tariamą palankumą Maskvai, priešingoms nei jų ideologijoms. Kaip tame nemirtingame anekdote apie žvirblį, kurio moralas <“Ne kiekvienas priešas. kuris tave į mėšlą įmurkdo, ir ne kiekvienas draugas, kuris tave iš mėšlo ištraukia”. O pati šlykščiausia agresyvųjų charakterio pusė devizas: “Jeigu sėdi šiltoje vietoje - nečirkšk”.

Gal, kas pakomentuotų straipsnį       2020-05-26 12:02
trumpai       2020-05-26 11:12

vikokuras- ta pavarde viska pasako. Tai liberstu prostitutas, maitinamas is Soroso seryklos.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.