Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas

Vytautas Sinica. Kokių minčių kyla skaitant „visiškai nenormalų Aušros Maldeikienės komentarą apie tremties atmintį“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 21 d. 14:25

17     

    

Vytautas Sinica. Kokių minčių kyla skaitant „visiškai nenormalų Aušros Maldeikienės komentarą apie tremties atmintį“

Visiškai nenormalus Aušros Maldeikienės komentaras apie tremties atmintį (visą interviu skaitykite ČIA – red. past.), aišku, suka vidurius, bet kelia ir tris mintis:

1) tikriausiai norėta pasakyti, kad lėkšta yra literatūra apie tremties kančias, o ne pačios tremtinių kančios. Bet taip nepasakyta.

2) tikriausiai skandalingas, neva neatsargias formuluotes Maldeikienę nuolatos renkasi sąmoningai, pigios provokacijos tikslais. Galiu patikėti, kad nuolatos žodžių parinkti nesugebėtų mažai raštingi ar labai seni žmonės. Bet ne dėstytoja/mokytoja ekonomistė.

3) labiau už Maldeikienės žodžius dėmesio vertas kontrastas tarp didžiosios medijos ir žurnalistų elito ratelio narių reakcijų į Valdo Rakučio ir Aušros Maldeikienės, pavadinkim švelniai, kontraversiškus pasisakymus. Rakutį puolė kalti prie kryžiaus kiekvienas Laisvės TV bendradarbis. O Maldeikienę...?

Pasakykim, kas prašyte prašosi: etatiniai tautos moralizuotojai lietuvių kančių galimą menkinimą laiko daug mažesne ar net išvis ne problema, palyginti su žydų kančių galimu menkinimu.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2021-02-27 11:40

dar karta pasikartosiu,jeigu man pasibaigus teisems laikotarpi,tenka eiti pas psichologe ir gera valanda testuojama,tai zmogus eidamas i valdzia nepraeina min med.komisijos.Ne man spresti,bet itariu,kad si seima nera normali ir tokiu veikeju nera vienetai.Ka ji kalbejo del pensininku,ta ji atkaroja ir del tremtiniu,o apie Landzbergi ne mur-mur-gudras durnius toji Maldeikiene

Rasa       2021-02-24 8:39

Visada p. Maldeikienė pasižymėjo ypač savotiška minčių reiškimo forma ir tų minčių turiniu. Vienus tai traukia, kitus tiesiog purto. Žinau dar vieną tokio tipo politiką, tik Rusijoje. Tai -Žirinovskis. Žinoma, jo naratyvas kitoks…bet savo esme šios personos panašios.

Antilietuviškos pajėgos,       2021-02-22 17:33

nustokit pagaliau rašyti daugiatomius APIE PILVĄ! Jūs - tas pats šėtonas, kuris net patį Jėzų gundė dykumoje. NE PILVAI prieš 30 metų atkūrė valstybę, NE PILVAI ją ir apvalys nuo tokių demagogų kaip tu.

stasys       2021-02-22 7:54

..tas pats negatyvas burliokams išgirdus jų pusėn mestą kritika .Briuselis ne tik keičia žmogaus piniginės turinį .. Kaip menkai tos lietuviškos problemos iš tiek toli žiūrint beatrodytų susilaikymas nuo jų vertinimo yra tam tikras intelekto ir brandos asm. požymis .

susireiksminusi, tik save matanti        2021-02-21 21:12

si reksne neturi jokios kulturos, su ja geriau nieko bendro netureti.

Man atrodo -> DDD       2021-02-21 20:01

Sutinku, kad pratinaw. Bet Maldeikiene cia tik smulkme, ji nieko pati nekuria. Kazkas auksciau jaiwleidzia putotis, ir savo sunyciams liepia ant jos neloti. Bet tikrai cia be ji uz sako muzika. Ji yra tik labiau buduliams adaptuota Valatkos versija. Bet vos tik savo darba atliks, ja sekmingai nurasysw, nes ji yra seniai zinoma kaip nestabilios psichikis

Aronas       2021-02-21 18:59

panašu, kad Sinica tiesiog įsikliopino Maldeikinę. Jaunuolams neretai nutinka. Tad dabar ją sapnuoja ir reklamuoja. Nes nurodytame interviu tuščia ir jokios intrigos nėra. Ta moteriška seniai rėkiančiai pliurpia bet ką ir bet kur. Už pagyras landsbergiams ją dabar net bernardinai ant altoriaus trumpam užkėlė (dabar dar labiau suprantu, kodėl jau seniai jų nebeskaitau…).

DDD >17:49       2021-02-21 18:58

Kažin ar reiktų nekreipti dėmesio į aiškiai suaktyvėjusią ir koordinuojamą rezervistų/“prisipažinusių agentų” veiklą. Mus aiškiai pratina prie minties apie nevykusią, valstybingumo nevertą Lietuvos valstybę. Svarbu “pripratinti prie federacijos idėjos”, tada jau molotovų-ribentropų suokalbiuose paaiškės - kurios būtent federacijos.

man atrodo       2021-02-21 17:49

man atrodo, kad p. Maldeikienei yra paprasaciausiai skiriamas per didelis demesys. ji   tuo sekmingai naudojasi, truputi paprovokuoja, inesa naujos energijos savo buduliams remejams ir toliau sekmngai vegetuoja Europos Parlamente, kur nieko gali nedirbti, tik sekmingai gauti atlyginima. kaip reta atgrasi asmenybe. bet nekvaila, toki kieki remeju susirinkti reikai tureti tam tikru gabumu, yoac, kai jos remejau yra ir Zirmunu buduliai, ir rusakalbiai, ir konservatoriu simpatikai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-02-21 17:22

Dėmesio
________
Įspėjimas, duotas raštu valstybinių įstaigų tarnautojams - prezidentui, prezidentūros kanceliarijai, vyriausybės kanclerei, premjerei, finansų ministrei ir valdančiųjų partijų vadovams su tokiu turiniu

_____________________________________________________________________
“Apie katastrofą

Lietuva - sparčiausiai tuštėjanti valstybė pasaulyje taikos metu. Bemaž, pusė darbininkų išvyko svetur gyventi bei dirbti ir bijo sugrįžti todėl, kad Lietuvoje yra naudojamos mokesčių taisyklės – plėšikiškos. Tai yra akivaizdžiai matoma, paskaičiavus surinkto biudžeto dalį, tenkančią vienam gyventojui (neskaitant ES biudžeto pinigų). Lyginant su Jungtine Karalyste (JK), plėšikiškai surinktas biudžetas Lietuvoje yra perteklinis, bemaž, dviem milijardais eurų. Todėl, Lietuvoje yra galimybė bei gyvybiškai svarbi būtinybė:
1) panaikinti privalomąjį sveikatos draudimą (PSD);
2) panaikinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) būtiniausioms maisto prekėms, vaikiškiems drabužiams bei avalynei;
3) panaikinti “sodros įmokų grindis”, taikomas nuo 2018 sausio 1;
4) atsisakyti visokiausių naujų mokesčių prisigalvojimo.

Įspėjimas valstybinių įstaigų tarnautojams

Mokesčių pertvarkymui, finansų ministerija pakvietė susiburti į darbo grupę iš prezidento kanceliarijos, vyriausybės kanceliarijos bei ministerijų ir kitokių įstaigų. Jei ši darbo grupė nepaisys aukščiau išvardintų visų keturių patarimų, prezidente Gitanai Nausėda, premjere Ingrida Šimonyte, finansų ministre Gintare Skaiste, valdančiųjų partijų vadovai ir kiti bendradarbiavusieji būsite apkaltinti įžūliu bei nusikalstamu plėšikavimu ir gyventojų (iš)varymu iš Lietuvos.

Priedai, kad suvokti plėšikišką biudžeto surinkimą Lietuvoje

Numeris 1. Jungtinėje Karalystėje darbininkui:
– tenka į rankas 1432.97€ (iš mažiausios algos dydžio);
– reikia sumokėti 182.45€ mokesčių (nuo mažiausios algos dydžio).
Plėšikų užvaldytoje Lietuvoje, darbininkui:
– tenka į rankas 447.23€ iš MMA dydžio;
– tenka sumokėti 159.77€ mokesčių nuo MMA dydžio.
Jei kitaip, Lietuvoje surenkami karališko dydžio mokesčiai nuo mažiausios algos daugiau nei tris kartus mažesnės už mažiausią algą karališkoje valstybėje.
(2020 kovo skaičiai)
Numeris 2. Jungtinėje Karalystėje:
– PVM yra 20%;
– PVM = 0 būtiniausioms maisto prekėms (nedarant biznio iš maisto prekybos);
– PVM = 0 vaikiškiems drabužiams, avalynei (nedarant biznio iš tėvų, auginančių vaikus).
Numeris 3 (apibendrinimas). Tai ko nėra JK, Lietuvoje nežmogišku būdu surenkami tokie pertekliniai mokesčiai bei įmokos:
1)  2018 metais, buvo plėšikiškai surinktas PSD iš dirbančių ir net iš nedirbančiųjų – 1264013917€  (duomenų šaltinis – lietuvosfinansai.lt);
2) plėšikiškai surenkamas PVM kai gyventojai perka maistą, kai perka vaikams drabužius bei avalynę;
3) nuo 2018 sausio 1, iš mažesnio nei MMA dydžio plėšikiškai surenkamos padidintos įmokos - taip vadinamosios „sodros įmokų grindys” (lukašenkiškas dykaduonių mokestis), kai reikia mokėti įmokas nuo MMA dydžio net ir tada kai alga mažesnė nei MMA.
Kodėl daromi palyginimai su JK? Todėl, kad daugiausia Lietuvos skurstančiųjų gyventojų pasirinko išgyvenimą toje buvusioje ES karalystėje, palygindami bei svarstydami gyvenimo ir veiklos sąlygas. JK ir pas mus, maisto bei daiktų kainos panašios.”
_______________________________________________
Vasario 23, planuojamas mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės pirmasis susirinkimas.
Apie tai va čia
https://finmin.lrv.lt/lt/naujienos/finansu-ministerija-kviecia-visuomene-susitelkti-mokestiniu-lengvatu-perziurai
Chunta ketina padidinti mokesčius savarankiškai dirbantiems (silpniausiesiems), ir sumažinti mokesčius stambiam verslui, didinančiam darbuotojų algas. Akylai stebėkim chuntos veiksmus ir priešinkimės maištaukim, kad sustabdyti patyčias iš silpnesniųjų.

to tarybukui       2021-02-21 17:00

i klausima :“Kada lietuvis pasijaus, kad Lietuva - tai jo šalis, jo tėvynė?”
Tada, kai bus toli… o dabar lietuvis lietuviui - lietuvis.

Vilniaus žirmūniškiai       2021-02-21 16:52

aukštumoje - turi superinę savo atstovę,kurios geresnės jie jau niekad nebeišrinks.

tarybukai, politrukai, komuniagos tebevaldo       2021-02-21 16:31

visa valdžia jų.
——
Kada lietuvis pasijaus, kad Lietuva - tai jo šalis, jo tėvynė?
Tur būt - niekad

Ta naktinė aurora       2021-02-21 16:20

tai kaip Sokrato žmona Ksantipė: dirbti tingi, virti nemoka, virbalų rankose niekada nelaikė, tik visą laiką siunta, burnoja, blevyzgoja, moko. Ji gyvas įrodymas, kad išmintingam žmogui verčiau laiku išgerti nuodų nei kęsti Tantalo kančias šalia tokios Gorgonos - Medūzos…..

pastaba       2021-02-21 16:17

Ir mane mokino raudonų batų kalbos mokytojas “Hansas”. Išmokau skaityti ir rašyti. Skaičiuoti mokino Balaišis… ir “Taras Bulba”. Buvo laikai. Sinicai nesuprasti.
Romka

A-T       2021-02-21 16:01

tov. Sinica, tamstos rašliava apie niekniekius. Visiškai nenormalus dešimtoko lygio rašinėlis. Būtum mokiniu, gautum “du, sėsk”.
Ir, kaip dyksta tokio lygio daktarai? 

dalyvis       2021-02-21 15:37

Maldeikienės twitter’į paskaitykit, jei norit pamatyt kokios pjuvenos jos galvoje…


Rekomenduojame

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.