Demokratija ir valdymas, Partijos

Vytautas Sinica. Kokį pavyzdį tautai parodys profesorius Landsbergis?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 28 d. 11:50

37     

    

Vytautas Sinica. Kokį pavyzdį tautai parodys profesorius Landsbergis?

Vytauto Landsbergio atsiprašymas, palydėtas J. Razmos prašymu policijai pradėti tyrimus sausio 13-osios protestuotojams, mažai ką įtikino, išskyrus ir taip nepasipiktinusius. Tikrai neįtikino pačių sausio 13-osios protestuotojų. Mąstau, susidūrimas tarp Landsbergio šalininkų ir protestuotojų tikrai bus. Ir tai tikrai bus blogai Lietuvai.

Skaitau Nidą Vasiliauskaitę ir ji rašo (grubiai perfrazuoju), kad visiems protestą palaikantiems, bet kultūringiems žmonėms verta ateiti ir protestuoti. Kodėl? Nes nekultūringieji tai tikrai ateis, dar režimas atveš provokatorių ir tikrai parodys. Kuo mažiau eis padoriųjų, savimi atskiesdami reginį, tuo blogiau viskas atrodys, o žiniasklaida su pasimėgavimu tai rodys. Reikia ateiti, sako ji. Logika teisinga – dar vienas tragiškas reginys neišvengiamas. Bet nepritariu išvadai.

Jeigu Lietuvai reikia didesnės santarvės ir mažesnio susipriešinimo, - o Lietuvai to labiausiai ir reikia – tikslas yra apskritai išvengti tokių politinių susidūrimų valstybinių švenčių metu.

Tapinas ir kiti jau rengiasi masiniam būrimuisi parodyti, kieno čia šventė. Kita pusė telkiasi nenusileisti. Vasario 16-oji mentaliai jau dabar yra kovos laukas, net jei fiziškai jokia kova neįvyks. Leiskite tam įvykti ir Signatarų namai iš tautos vienybės simbolio taps tautos susiriejimo simboliu. Koks vienintelis būdas to išvengti, atsižvelgiant į viską, ką pagrįstai rašo N. Vasiliauskaitė?

Vienintelis būdas to išvengti yra profesoriui Landsbergiui rasti išminties iškelti visuomenės santarvę aukščiau savęs ir atsisakyti kalbos iš Signatarų namų balkono. Didžiausiems šalininkams tai skambės kaip šventvagystė ir kaip protestuotojų pergalė, užleistos pozicijos, fronto linijos, o juk nuolaidžiavimas niekada neveikia.

Tačiau nėra jokių pozicijų ir fronto linijų. Jos nubrėžtos mūsų (esančių skirtingose stovyklose) liguistos fantazijos, susireikšminimo ir paniekos bendrapiliečiams. Šventė visų ir balkonas visų, tad geriausia kai niekieno.

Prof. Landsbergio esminis vaidmuo Sąjūdyje neabejotinas, bet jo sakralizavimas ir su juo niekaip išskirtinai nesusijusių valstybinių švenčių kaip Vasario 16-osios sutelkimas į jo asmenį ir taip yra tapęs nejaukiu reiškiniu, atstūmusiu daug senų sąjūdiečių ir šiaip patriotiškų žmonių.

Landsbergio žinutė Lietuvai, jog nekalbės iš Signatarų namų balkono būtent tam, kad nesuteiktų preteksto naujoms įtampoms ir valstybinės šventės paniekinimui (kaip ypač jo ir jo partijos šalininkai mato šiuos protestus), būtų pats brandžiausias sutaikinantis veiksmas. Valstybinės šventės turėtų būti ne partijų, o tautos ir valstybės. Visuotinas uždavinys šiandienos Lietuvai šiandien yra ieškoti būtų perlipti save dėl artimo, kad vėl susikalbėtume. Bet valstybinė šventė negali nebūti partijos, kai iš balkono kasmet kalba Landsbergis.

Tad nužengęs iš balkono jis nepaprastai prisidėtų prie įtampų, priešpriešos ir fronto linijų užglaistymo. Priešingai nei nesenu atsiprašymu, tokiu veiksmu daug kas patikėtų ir negalėtų to neįvertinti. Kuo netikėtų, tai savo akimis. Tada, prieš 30 metų, drąsos užteko.

Pavyzdžius rodo lyderiai. Kokį pavyzdį tautai parodys profesorius Landsbergis?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vapsva       2022-01-30 21:51

Eisiu pažiūrėti, kaip bus nušvilptas balkonėlis, kuriame kalbės antrininkas.

.Heiders       2022-01-30 21:29

Na ir kvailys tas sinica. Tipiskas vatnikas. Landsbergis buvo teisus sakydamas :kontora dirba.

stasys        2022-01-30 16:24

Na toks įspūdis susidaro jog ta ožio barzdelė čia daugumai komentaruose tiktu . Tas mekeke taip ir slysta oru ..

StasySG       2022-01-29 21:25

Kas per diktatorius yra ta ŽiniųSklaida? Viename asmenyje?
—-
cit. “o žiniasklaida su pasimėgavimu tai rodys.”

uzurpatorius       2022-01-29 19:34

Neinu prie balkono nuo tada, kai į jį užsiropštė LTSR marksizmo šulas, apdovanotas TSKP premijomis

to Jūs       2022-01-29 19:07

Kas tie “Jus”? Stonkai ir Tapinai?

Jūs        2022-01-29 18:42

Patys sakralizuojat Landsbergį, tiek daug jam skirdami dėmesio Trečdalis visų žinių šitam portale-vis apie jį. Jis dabar -ne vyriausybės narys ,ne seimūnas .Jis pilietis, kaip ir visi kiti ,kurie gali laisvoje Lietuvoje išlieti emocijas ir keiksmais ir grasinimais ir kartuvėmis ir t.t. Ir ką  jis čia pasakė- ogi nieko ,kad būtų verta tokių  rašinėlių. Mes mokam ir stipriau pasakyti.Ir tai ,jei jis nesakys kalbos iš balkono ,jau ir bus pavyzdys kažkam.Juokinga ir vaikiška. Ir nereikia mūsų gąsdinti,kas bus jeigu bus.

Dalia        2022-01-29 18:10

Landzbergis man orimena Kazacha Nazarbajeva,tas valdes 30 metu,paskires ipedini Tokajava,o valdzios taip ir neistenge atsisakyti,nes baimes akys dideles.Tas pats ir su dedule,kol tauta pati jo nepatrauks jis ir toliau skleis landzbergizma

Siūlau išeitį       2022-01-29 18:06

Paima vasario 16 dieną ir į balkonėlį vietoje ožio užsiropščia jo klonas Ožkelytė.

joo       2022-01-29 16:13

Taip ir nesupatau - kodel tapinoidams i snuki uzvozti per Vasario 16 negalima? Spauda blogai parasys? O KADA ji gerai parase? Sinica nusipezejo.

Petras       2022-01-29 11:11

Taip nustekent Lietuvą reikia ar iš nesugebėjimo ,ar piktavališkai???

Dzeikas       2022-01-29 10:57

paprastai iseiciai:
Nejuokink. Elementariai gaus per snuki nuo vietiniu lenku ir “krasnuchos” chebros.
Kaune nebent. Ir tai daugelis pazine ji pasnairuotu kaip peniai i skutimosi peiliuka ir toliau savo reikalais pedintu.

Dzeikas       2022-01-29 10:48

Kol kas patriarxas(toliau p.) parode tautai rytietisko despotizmo tradiciju peremima, kai savo mentaliai nesubrendusia atzala pagal geriausia Vidurines azijos chanu ir kitokiu padishahu bruka valdzion.
Pats savaime Anukas yra tinkamas (pagal dvasinio issivystymo lygi) na gal kokiam Hypermaksimos (na tipo Kaune Savanoriuose kuri, ar Feiferiu plente , Aleksote)  filialui vadovauti jeigu kokius pagreitintus prekybos technikumo kursus isklausytu.
Ir tai as suabejociau. Tai matosi is jo “pontu” kurie tinkami greiciau paaugliui negu vaikus auginanciam jaunam vyrui.
Ir sita pi…spuogi neturinti net aukstojo issilavinimo p. stume ant URM??? O veliau atvede i partijos vadovus kaip suteneris savo sunu pas jo globojamas prostitutes paruosti pirmajai nakciai su merga, kad gedos neapturetu???
As nezinau p. labiau durnas ar savanaudis nesuprantantis , kad juoksis ne is Nebrendylos, juoksis is Lietuvos.
Ir kas p. tada yra Lietuva? Nuosavas haremas?
Ir su to haremo eunuchais , kuriuos straipsnis vadina “Landsbergio salininkais” JOKIO sutarimo nereikia. Tai brudas velkantis valstybe i rytu despotiju mentalini ir socialini lauka(po to tarsi savaime nuciuosite fiziskai tampancios Kinijos vasalu Rusijos glebi).
Jus patys zinote ,ka su tokiais reikia daryti, kad jus vaikai augtu orus ir savigarboje.

Janina Vaitkevicius       2022-01-29 9:55

“Landsbergio žinutė Lietuvai, jog nekalbės iš Signatarų namų balkono būtent tam, kad nesuteiktų preteksto naujoms įtampoms ir valstybinės šventės paniekinimui (kaip ypač jo ir jo partijos šalininkai mato šiuos protestus), būtų pats brandžiausias sutaikinantis veiksmas.” Bei vargu, ar jis sugebės peržengti per savo didybės dirbtinus paties susikurtus laurus vardan ramybės Tėvynėje< vargu…

emilija       2022-01-29 4:59

Kieno įgeidžius, kieno politiką vykdome, neleisdami baltarusiams gabentįi kalį per mūsų šalį? Lietuviuko nuo Petrogrado?

Stasiui 13-15       2022-01-28 23:59

Paprašyk, kad Tave sanitare sesutė pervystytų.

seimo banditėlio priesaika       2022-01-28 23:41

“Aš, (vardas, pavardė),
  prisiekiu būti šuniškai ištikimas (-a) europos sąjungai ir NATO;
  prisiekiu niekinti ir ignoruoti Lietuvos Konstituciją  ir įstatymus,
parduoti jos žemę ir atimtus vaikus bet kam,kas daugiau sumokės;
  prisiekiu visomis išgalėmis likviduoti Lietuvos nepriklausomybę,
sąžiningai   vergauti Briuselio ir Vašingtono ponams,  NATO karo nusikaltėliams,uoliai vykdyti Lietuvos žmonių išnuodijimą ir genocidą
pagal jų įsakymus.

  Tepadeda man VELNIAS!”

  (Prisiekti leidžiama ir be paskutinio sakinio)

Atsiprašau       2022-01-28 22:49
klausimas ožiui       2022-01-28 22:35

tata,brangusis,ar tik tu ne per skystas versti pasaulį aukštyn papais?

Atsiprašau       2022-01-28 18:51

Sinicai nereikėtų pamiršti, kad Landzbergis tai tik Jakovlevo projektas. Gal norite spėti, kas būtų liaudies seimo pirmininkas užėjus rusams?

Atsiprašau       2022-01-28 18:49

Dėl gerbiamos? Vasiliauskaitės. Kažkada ir Landzbergis atrodė jau toks radikalas, bet iš jo niekada neišgirdau susirūpinimo lietuvių kalba, lietuvių tauta. Tik nepriklausomybė, laisvė. Dabar aišku, ką jis turėjo omenyje. Lygiai tas pats ir su Vasilaiuskaite. Ji niekada nepasisakys dėl abėcėlės, dėl negrų, dėl tautiškumo. Išgirsite tik apie galimybių pasą.

Atsiprašau       2022-01-28 18:45

Citata: “Prof. Landsbergio esminis vaidmuo Sąjūdyje neabejotinas”. Tik klausimas kokioje šviesoje. Jei autoriui atrodo, kd teigiamas, tai drįsčiau sakyti, kad autorius lyžtelėjo iš to noro būti visiem geras.

Sinica skaito Vasiliauskaitę       2022-01-28 18:34

Bet ne portale tiesos.lt, nes čia gerbiama Nida yra cenzūruojama ir nespausdinama, nerodoma, o gaila. Gal galėtų p. Sinica gražiai paprašyti p. Radžvilo ir portalo tiesos.lt vadovų, kad Vasiliauskaitės cenzūra būtų atšaukta? Juk ji yra beprasmiškas kažkokių kvailų principų ir įsižeidimų demonstravimas.

o kas galėtų paneigti, kad       2022-01-28 18:32

jis buvo ir tikras kgbistas? Apie kokius čia pavyzdžius kalbate - nesupratau….?

zita.       2022-01-28 17:43

kokios vestuvės be jaunikio?

Kis       2022-01-28 17:06

mano galva ,tai paskutinis rezidento pasispardimas,siulau atsiprasyti ir prisipazinti.Kaip ten rosheje?Mums paliks suprast ,atleisti ir paleisti i visas puses.Manau jam bus atlyginta uz viska,butu gerai kad dar zemeje,jis turetu suprasti savo niekingai nugyventus metus

Al.       2022-01-28 16:31

Vienybė turi remtis pakantumu įvairiom nuomonėm, o ne visada teisių autoritetu. Lansbergis užsiėmė vietą balkone, bet liko dar visas parteris. Galimybių reikštis apstu. Vienintelis mūsų ginklas prieš oligarchiją yra nenuspėjamumas.

Išeitis labai paprasta       2022-01-28 15:57

Negi sunku nugriauti tą balkonėlį, pagaliau uždaryti remontui? Juk tai ne Cvirka, ne Žaliojo tilto balvonai? O profesoriui visas Vilnius atviras - tegul visur cirkuliuoja, kalbas žuvims Vilnelėje sako…Būdų saviraiškai dabar aibės.

to habilitās       2022-01-28 15:14

pavapaliojai kaip avelė apie apelsinus

habilitās       2022-01-28 14:42

„Lietuvai reikia didesnės santarvės ir mažesnio susipriešinimo“
✒✒✒
Esu ne kartą atkreipęs dėmesį visų tų išminčių, kurie žino ko reikia: Lietuvai, Tautai, piliečiams ir šiaip žmonėms, kad pasidalintų mintimis kaip pasiekti tai, ko autorius manymu, – reikia. To nepadarius, gaunasi tik tuščios kalbos.
Tokios mintys, apie galimą V. Landsbergio ir N. Vasiliauskaitės šalininkų konfrontaciją po balkonėliu, kursto aistras ir tikrai nemažina susipriešinimo. Apie tuos „saldžius“ žodžius, išsakytus po mitingo, jau rašiau: kaip galima priimti rimtai žodžius žmogaus, kurį kankina senatvinė dimensija. Nė vienas to neišvengs, jei nesugebės mirti jaunas ir gražus.
Be abejo, visada atsiras tapinų ar kitokių ma-razmų, kurie keltų V. Landsbergį į tribūną ir ant neštuvų, kaip Brežnevą sovietmečiu, bet juk tam yra artimieji, kurie turėtų apsaugoti seną, 89 metų amžiaus žmogų.

žiurkėms per uodegas       2022-01-28 14:35

‘‘Maldeikienę jos advokatas įtikino užsičiaupti’‘

Jei       2022-01-28 14:26

signatarų namai,vadovaujami Valionytės, atliktų savo signatarų gerą valią gal visi gražiai sutartų,kad pasisakytų gal gerbiamas kunigas Grigas,nes vardan sutarimo ir pagarbos vieni kitiems toks sprendimas gal tenkintų visus.Tai daug priklauso nuo visų signatarų geranoriško siūlymo.Po pasisakymo apie “ne žmones ir jedinsvininkus” įtampa ir nuoskaudos žmonėse galimai nėra nuslopusios.
Siekime sutarimo,taikingumo ir pagarbos vieni kitiems.

sunicuk       2022-01-28 13:27

tavo sapaliojimai absoliučiai tušti, žmopgeli, jeigu ne gerb. Landsbergio teisingi žingsniai prieš 30 metų, tai pagal šatriją ir komunistų gerbiamą amb, būtume ssrs sudėtyje su taip vadinamu ekonominiu savarankiškumu t. y. šiuolaikinė Baltarusija, kas neaišku sinicukui ? o šitos dvikojės žmogystos, kurios švilpia per garbingas valstybines šventes yra vandens pylėjai ant putlerio gulago girnų, gal dar ir pamaloninami judo pinigėliais.

stasys        2022-01-28 13:15

Na ne viskas taip paprasta , juk reikės kažkam tartį žodį iš to balkonėlio ? o koks likimas laukia valdančiu kalbų manau visi žino jau matė sausio 13 . Tai jei pritarti Nidai , tektu savęs ir kitu klausti o kas užims garbinga vietą ? kam bus patikėtas toks žodis .. kai vilkai tampa sotus o avys lieka sveikos ? kol kas matau tik ‘kalkdros’ peštynes .

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-01-28 12:17

Kas toks (Lietuvos krašto apsaugos ministras) Arvydas Anušauskas?
Rasti dokumentai: Anušauskas ir KGB
Apie tai op tv va čia, youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=oNb8_jfdHFQ

Deja,       2022-01-28 12:14

taip nebus,bus kaip visada.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-01-28 12:13

2003 sausio 23, seime,
Vytautas Landsbergis balsavo už konstitucijos 47 straipsnio keitimą. Tai yra balsavo už bemaž didžiausios aferos įgyvendinimą pagal klaikią idėją - žemė užsieniečiams, o ne piliečiams. 
2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkui Vytautui Landsbergiui dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu. Vytautai Landsbergi, ant kelių, bjaurybe.
______________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2022 sausio 28

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.