Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Nevyriausybinės organizacijos, Žiniasklaida, Šeimos politika

Vytautas Sinica. Kodėl vaikų atiminėjimas yra Šakalienės įstatymas ir kodėl tai neaišku Miliūtei?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 26 d. 2:42

8     

    

Vytautas Sinica. Kodėl vaikų atiminėjimas yra Šakalienės įstatymas ir kodėl tai neaišku Miliūtei?

Lietuviškosios propagandos primadona Rita Miliūtė ne pirmoji ir ne pirmą kartą kelia neva gudrų klausimą: kodėl priešininkai vaikų atiminėjimo įteisinimą vadina „Šakalienės įstatymu“, kai tuo tarpu už jį balsavo visas Seimas. Esu 100 proc tikras, kad Miliūtė, kaip ir kiti klausiantys žurnalistai, tą daro demagogiškais tikslais, nes patys buvo tiesioginiai dalyviai proceso, atvedusio prie to įstatymo priėmimo. Bet juk ne visi žino. Tad tikrai, kodėl tai Šakalienės įstatymas?

Už jį 2017 metų pradžioje iš tiesų balsavo visas Seimas (išskyrus susilaikiusią Maldeikienę). Tai nenuplaunama šio Seimo gėda, tiesa. Tačiau kai atsakingi visi, neatsakingas niekas. Nepaprastai patogu Šakalienės ir paties įstatymo gynėjams. Bet atsakomybė aiškiai nėra vienoda, nes iniciatorius ir agitatorius yra akivaizdus.

Seimas už vaikų atiminėjimą balsavo Miliūtės ir eilės kitų viešosios erdvės propagandinių figūrų spaudžiamas. Žinoma, Seimo narys, kad ir kaip spaudžiamas, turi laisvą valią pasielgti teisingai. Nepasielgė. Bet jeigu mums rūpi ne vien pakeiksnoti Seimą, bet ir išsiaiškinti kaip priėjom iki šitos tragiškos situacijos, būtina žiūrėti kaip spaudimas buvo sukurtas. Įstatymas buvo, yra ir bus būtent Šakalienės ir niekieno kito todėl, kad:

1) ji ir niekas kitas prieš tai n metų kaip nevyriausybininkė lobino tokio įstatymo priėmimą, rašė straipsnius, vedė laidas, skirstė EEA grants programos Šiaurės šalių paramos dalybas antišeimiškoms organizacijoms.

2) tapusi Seimo nare ji organizavo konferencijas ir kitus formatus, kuriuose buvo populiarinama būsimoji reforma ir ją palaikančios idėjos;

3) ji kartu su Majausku inicijavo vaikų atiminėjimo projektą ir visomis formaliomis ir neformaliomis priemonėmis ‘stūmė’ jo priėmimą tiek frakcijoje, tiek komitetuose;

4) ji ciniškai eksploatavo motinos ir jos sugyventinio nužudyto Matuko mirtį politiniams tikslams, meluodama, kad esami įstatymai leido vaiko mušimą ir neleido jo paimti motinos ir patėvio esant tokiam smurtui;

5) ji atviru tekstu diktavo įtakingiausiems žurnalistams ir nuomonės formuotojams ką kalbinti, o ko nekalbinti vaiko teisių apsaugos tema, taip pat kaip kalbėti, o kaip nekalbėti šia tema. Galima kiek nori aiškinti, kad jos diktavimas žurnalistams neturėjo įtakos, bet būtent Šakalienės laiškų gaires atitiko beveik visų instrukcijas gavusių žurnalistų elgesys vaiko teisių reformos akivaizdoje.

6) ji su pritariančiomis NVO ir nuomonių formuotojais sukūrė oponentų viešo gėdinimo ir atviro šmeižto kampaniją socialiniuose tinkluose ir kitose erdvėse. Tokios kampanijos viršūnė buvo tūkstančius pasidalinimų surinkęs melagingas vienos garsios menininkės postas (nesakau, kad Šakalienės diktuotas), kuriame antišakalieniškas pataisas pateikę 5 Seimo nariai paskelbti norinčiais vėl įteisinti vaikų mušimą. Labai konkretūs žmonės buvo viešai ir nepelnytai skelbiami vaikų mušimo ir (kadangi Matuko kontekstas) žudymo šalininkais.

Tarp 58 dabartinių pataisų autorių, kurie Miliūtės ir panašių dabar pajuokiami, kad juk pernai balsavo už Šakalienės projektą, turbūt nerasite nei vieno, kuris nepasakys, kad pernai pasidavė nesveikam medijų ir celebričių (būtent, ne visuomenės, kaip kartais bandoma išversti) spaudimui. Klaida, tikrai didelė, buvo padaryta. Visada jiems tą prikaišiojau, niekada nesakiau, kaip kai kurie politikai, kad tas galutinis projektas buvo geras. Niekada nebuvo. Bet nors visi už jį balsavo, tik vienas žmogus dešimtmetį darė viską, kad paruoštų tam balsavimui kelią. Todėl taip, tai visada bus Šakalienės įstatymas.

Rita Miliūtė to kažkodėl negali suprasti ir klausia Seimo narių, kodėl šie taip jį vadina. Pati Rita Miliūtė aktyviai prisidėjo prie to įstatymo priėmimo dirbdama propagandos fronte. Čia ji darė daugiau nei būtina. Tą vainikavo epizodas, kai per „Teisę žinoti“ telefonu kalbinant prieš Šakalienės projektą pasisakantį Rimantą Dagį ekrane žiūrovams buvo rodoma sumušto, mėlynėmis nusėto kūdikio nuotrauka. Čia jau Gėbelso vertas asociacijų programavimas. Sunku rasti neetiškesnę žurnalistiką.

Žinia, Rita Miliūtė iki šiol nemažai žmonių giriama už tai, kad sugeba būti sunkus ir kritiškas pašnekovas meluojantiems politikams. Tai būtų verta pagyrimo stiprybė, jeigu kada nors būtų taikoma nešališkai – ne vien priešingų pažiūrų, bet ir pačiai Miliūtei priimtinų pozicijų atstovams. Tačiau taip nėra. Kaip Miliūtė veda laidas su sau patinkančiais pašnekovais, kaip tik galima pamatyti nesenoje LRT laidoje „Dienos tema“ su ta pačia Dovile Šakaliene. Joje Miliūtė nelabai taiko savo kritišką politikų spaudimą prie sienos (išgirtąjį hard talk). Pridėtoje nuorodoje galite patys pasiskaičiuoti Miliūtės kritiškus klausimus, pertraukimus, ironijas pašnekovės adresu, oponentų argumentų pateikimą ir visas kitas hard talk vedėjo nekuriems kitiems politikams ir ne tik jiems taikomas laidos vedimo priemones, už kurias tiek Miliūtė, tiek Jakilaitis yra tokie išgirti. O pažiūrėję laidą galėsite patys nuspręsti, kodėl Miliūtė vis klausinėja to, ką ir pati puikiai žino – kad Šakalienė inicijavo vaikų atiminėjimo įstatymą ir per medijas padarė viską, kad Seimas už jį subalsuotų.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

aldona       2018-12-11 22:12

štai ir pasiekėm tokį metą mūsų brangioje Tėvynėje, kad reikia gintis nuo šakalienių ir milūčių... Žurnalistė

> du Sinicos veidai       2018-11-28 18:20

Nezinau, kaip yra su Sinica, nors straipsnius jis raso gerus, bet kad VF tyli, tai man jau irgi smarkiai uzkliuvo.Is Radzvilo tikejausi daugiau.O N.Puteikis, M.Puidokas, Dagys (siuo atveju) saunuoliai.Na o Miliute yra miliute.Ji turbut nestebina nieko.Sakaliene vaidina tokia jau nuskriausta, taip visu “bijo”, kad net apsaugos reikia.Jeigu bijai, brauk i Norvegija.

Algimantas Valenčius       2018-11-26 23:10

Neklaidinkite tautos. Visame pasaulyje įvairiose valstybėse vyko protestai prieš grobiamus, atimamus vaikus iš emigrantų Norvegijoje. Norvegijos spausda atskleidė, kad tai yra verslas, kuriame dalyvauja Norvegai, Švedai ir Anglai. Kas baisiausia, kad tokia pat sistema įdiegta Lietuvoje, kuri pažeidžia žmogaus teises. Mokesčių mokėtojų pinigai skiriami vaikų atiminėjimo aparatui išlaikyti, laikiniems globėjams, o ne padėti šeimoms. Norvegas paėmęs globoti atimtą vaiką jau per metus pataiso savo finansinę padėtį. Lietuvių demonstracijos dėl jų vaikų grobimo vyko ir Norvegijoje. Dabar, lietuviai, protestuokite prie Seimo kiek tik reikės, nes kitas taikinys bus jūsų vaikai. Politikai išvarė iš Lietuvos milijoną lietuvių, o dabar imasi jųsų vaikų. Baisiausia, kad Lietuvos valstybė negina savo vaikų pagrobtų užsienyje taip švaistydama genofondą, nevykdo Konstitucijos, nepareikalauja grąžinti jų Tėvynėn.

Valstietis Žales       2018-11-26 20:55

Nu i kas če niageraj? Mes gi žaliūjū partija.
Nu tai ir y vajkus požiūris kaip y žaliavą. Vykdome žalevū exportą y skandinaviję. BVP auga, gyvianimas giarėje. Juk labai norėjote. Balsavote kad pegerintumia. Nu taj i giarinamia. I da gerinsimia.

Bijunelis zalias       2018-11-26 20:07

Sakaliene vaiku istatyma ruose keleta metu,o kad si istatyma iteisinti buvo prastumta i Seima per zaliuosius.Atsiradusi Seime prastuminejo istatyma ir pabego nuo valstieciu pas socdemus,nors Sakalienes ideologija -liberalu.Bet svarbiausia cia buvo prastumti istatyma-atlikti pavesta darba,pateisinti kazkieno lukescius-naudotis Lietuvos vaikais kaip zaliava.

teisybė tokia       2018-11-26 12:29
Du Sinicos veidai...       2018-11-26 12:23

LRT radijas, tvarkomas buvusios delfi.lt ,,orakulės” , tuoj po mitingo paskelbė :,,Susirinko penki šimtai…(o faktiškai buvo 2-3 tūkstančiai)...”
Delfi žurnaliūgos -neeiliniai melagiai, nes mitingą aprašė taip, kad galėjai suprasti, jog tai mergų mylėtojo Majausko mitingas , o ir mitingo tema,( prieš nuotraukų ciklą (,pateikta pagal tą mergininką ...O kad Puteikis, Dagys, lenkų seimūnas ir Puidokas ten buvo pagerbti ir kalbėjo, delfo melagiams-nei motais, net nepaminėjo , nes pamelavo, jog ten svarbiausias ir vienintelis iš Seimo buvo Majauskas..

.,,Prilipino”  prie pilietinio mitingo nevykėlį Šakalienės draugelį Mykoliuką ir pavaizdavo jį svarbiausiu mitinge, o jo cirkininkų grupelės (pseudopiketo juokdarių) pramanus pateikė kaip lygiaverčius solidaus mitingo reikalams…Adekvačiai ir sąžiningai mitingą atspindėjo alkas.lt

  Eilinį kartą  susimovė VF profesūra ,praleidusi AUKSINĘ  progą tarti žodį ir politinę konstruktyvią aiškią kryptį suteikti siauroje tematikoje užsidariems mitingo kalbėtojams…O maksimum ,galėjo net būti mitingo organizatorių tarpe…Pilietiškų žmonių akivaizdoje teigiu, kad V. Radžvilo (neturinčio jokių vadybinių gebėjimo ir drąsos ,bent jau lemiamu , ,,degančiu” momentu įkvėpti ir burti plebėjus…)vadovavimas VF yra žemiau kritikos lygio…Kiti ten tyli, matyt, prislėgti didžiojo mokytojo ir švietėjo šešėlio…Jei prabils ne unisonu su žmonių ir kryptingo veikimo baimės slegiamu profesoriumi, matyt, bus Sinicos rankomis neviešai ir akiplėšiškai (el. laiškuose saviems ir tiesos.lt anoniminiuose komentaruose) apdergti taip ,kaip pastarasis , be jokios sąžinės graužaties, pasielgė mano atžvilgiu..
Geras diskutuotojas ir puikus viešas publicistas (bet , deja,  prastus poelgius sau užkulisiuose leidžiantis…)  V.Sinica ,ir kiti Propatria.lt veiklieji jaunuoliai, pasekė jų mokytojo V. Radžvilo pavyzdžiu ir nėrė į krūmus, mitingo klausimu…Tą patį jie daro ir prez. rinkimų klausimu- tūno bunkeryje pagal profesoriaus ,,įkvepiantį ” pavyzdį ir svajoja, kaip nesirodant plebėjams ir nebendraujant su Lietuvos plebėjais, jiems EP mandatai nukris ,kaip kepti karveliai,  iš dangaus savaime…
Mitingo organizatoriai ir kalbėtojai nekėlė jokių strateginių platesnių tikslų ir įžvalgų, tad buvo eita ,kaip Garliavos atveju, vienos siauros temos keliu, nekeliant jokių klausimų, siųlymų  ar abejonių dėl sisteminių šios pūvančios santvarkos problemų...Iškalba,sumanumu ,telkiant mitinge sąjungininkus ir gerbėjus,  ir protesto temos išplėtimu iš kalbėtojų ,mano nuomone, išsiskyrė tik N. Puteikis…Ar A.Juozaitis bandė kontaktuoti su organizatoriais -dievai žino, bet jis netyli ir bent organizuoja juridiškai paveikią peticiją ta tema.
O VF ir propatrios šulai vėl plieks gerus tekstus po Lietuvosd mūšio už šeimą, kurį jie pratūnojo bunkeryje…

miliūtei neaišku       2018-11-26 12:20

todėl, kad neturi analitinio, kritinio ir objektyvaus mąstymo.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.