Vilnius

Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 9 d. 19:01

12     

    

Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje

Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje, kur labai greitai, tad nesusipažinus (arba stebuklingai susipažinus) pritarta 280 milijonų eurų vertės Nacionalinio stadiono koncesijos sutarčiai. Klausimą pirmiausiai svarstė savivaldybės Ekonomikos komitetas, kuriam pirmininkauja liūdnai pagarsėjęs Gediminas Jaunius. Komitetas balsavo ir atmetė koncesijos sutarties projektą balsavimu 4:2, bet tada Jaunius pasinaudojo magiška pirmininko teise pakviesti balsuoti iš naujo ir antru bandymu rezultatas buvo 3:3. Spėkit, kas tada lemia sprendimą? Pirmininko Jauniaus balsas. Taip afera praėjo komitetą. Tarybos balsavimą praėjo dar lengviau, 32 (iš 50 buvusių) balsavo už patys nežino ką ir vienas brangiausių Vilniaus plėtros projektų legalizuotas.

Šioje vietoje norisi pasidalinti keliais, mano galva, labai taikliais Aleksandro Nemunaičio klausimais (minimaliai paredaguoti):

1) jeigu paties stadiono statybas (apie 56 mln eurų vertės) apmoka Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kam mums visa šita koncesija ir krūva kitų sporto ir kultūros objektų toje vietoje?

2) ar tikrai savivaldybè gali sau leisti mokėti 97 mln + PVM už tuos papildomus objektus ir kaštų naudos analize pagrįstas jų reikalingumas ir vertė?

3️) kai net savivaldybės kontrolierius savo rašte rašo, kad yra rizika projektui brangti, neturėtų įpareigoti sprendimą priimančios savivaldybės numatyti priemones, kaip bus bandoma to išvengti?

4) ar normalu avansu planuoti branginti ir taip brangų projektą, didinant vietų skaičių nuo 15 iki 18 tūkstančių? Kaštai/nauda

5) kas ir kokiais skaičiavimais gali garantuoti, kad šalia Akropolio pastačius stadioną, kelias futbolo aikštes, krepšinio sales, lengvosios atletikos ir bokso arenas ta miesto dalis bus pravažiuojama? Jeigu tokie skaičiavimai buvo, kokie nesuinteresuoti ekspertai juos vertino?

6) ar priimtina, kad koncesininkas pats neinvestuos į infrastruktūrą, priešingai, miestas turės skirti bent 35 mln. eurų jai užtikrinti?

7) ar priimtina, kad miestas kiekvienais metais privalės bent 15-20 dienų šį stadioną nuomoti įvairioms šventėms ir koncertams, už ką mokės po 6 mln. eurų?

8️) ar normalu, kad šiuo metu savivaldybė skolinasi už 0.4-0.5% ilgalaikiams įsipareigojimams, bet statant Nacionalinį stadioną skolinsis už 6.5% metinių palūkanų? Gal tai objektyvios palūkanos, tačiau - vėlgi - kokia būtinybė verčia savivaldybę imtis šios investicijos?

Apskritai sekite Aleksandras Nemunaitis, jeigu jums įdomūs Vilniaus savivaldos reikalai, labai mažai žmonių, kurie taip nuosekliai sektų, kas daroma savivaldybės taryboje ir taip paprastai suprantamai ir kartais šmaikščiai pateikinėtų tai visuomenei.

P.S. Ir atsitiktinis įdomus faktas (fun fact), kuris šios beprotiškos Vilniaus valdžios skubos suprasti nei kiek nepadeda ir jokių išvadų daryti neleidžia, bet vis tiek yra įdomus: Švietimo ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės koncesijos sutartis sudaroma su investiciniu fondu Baltcap, kuriam priklauso įmonė Knowledge investment. Ta pati įmonė 2020 metais buvo tiriama VMI (už nieką nenubausta). Anksčiau ta pati įmonė vadinosi Krajama ir jos savininke 2017-2018 metais buvo Austėja Landsbergienė. Ta pati įmonė, ją valdant Landsbergienei, 2018 metais nusipirko sklypą Kalnėnuose ir ten pastatė mokyklą, kurią išnuomojo tos pačios Landsbergienės Karalienės Mortos mokyklų tinklui. Tada tą pačią dieną pasirašyta ir mokyklos pastato Kalnėnuose statybų sutartis, ir būsimos mokyklos nuomos Landsbergienės mokyklų tinklui (įmonei Kibirkštis) sutartis, ir Krajamos akcijų pardavimo Baltcap investiciniam fondui sutartis. Tokia trumpa istorija. Šiandien Baltcap - būsimo Nacionalinio stadiono statytojas. Mažas pasaulis, - turbūt vienintelė išvada, kurią galima daryti.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.Klausimui       2021-10-11 17:11

Kam kautis dėl visiems akivaizdžių dalykų? Aš ir dėl gravitacijos nieko nesakau. Ir tai ne kova dėl gramatikos, o reikalavimas gerbti savo tautą ir kalbą. Ypač tiems, kas kalba jos vardu ir net savo organizacijos pavadinime tai nurodo.

Klausimas Al. 20:24       2021-10-11 8:55

Al., karštai kaunatės dėl gramatikos, BET tylite dėl priverstinio balsavimo, t.y. balsuojama tiek kartų, kol bus pasiektas reikiamas rezultatas. Tai kas svarbiau: linksnis ar demokratija? Vaizdo įrašo vieta istorijos vadovėliuose apie šiuos laikus, kurie vadinasi “liberalų laisvė”.

Žemyna       2021-10-10 20:25

O jei taip paskaičiavus visus pono mero užmojus, kiek staiga visko priplanuota ir užsakyta, pradedant N mln. medžių ir krūmų pirkimu ir pasodinimu, o viso kitko tai net neįmanoma įsiminti. Ir visa tai vilniečių sąskaita. Keliems dešimtmečiams hipotekai įkeistą sostinę paliks išeidamas ponas Š.? 
Ir kas čia taip jį prispyrė tiek visko apžioti, tiek leidimų viskam duoti?
Kažkoks a la ,,Raz pošla takaja pjanka, režj poslednij ogurec”

Kis       2021-10-10 20:22

Kol gen prokuretura tyli,FNTT do lampocki,kol valdys Jauniaisu simasiukais,voge ,vagia ir vogs.Laikas pareikalauti atsakaitu ir rimtu viesuju pirkimu.

žodžiu       2021-10-10 17:45

viskas vienose “patikimose” rankose

Vilniaus aidai       2021-10-10 11:37

Kaziuk,pagrok man valsu tavi labai prasau.kai situ valsu groji,sirdelei man linksmiau.

VILNIETIS       2021-10-10 11:31

GAL ČIA VAGIŲ ŠAIKA DIRBA. O DURNIŲ LAVAS PLAUKIA.

kazys       2021-10-10 10:45

Tuoj pirmieji pabudo stasiai-amsiai, pakilo ginti savo šv. Gabrieliaus šeimos.smile))

LTSR nusipelnes mokitojas       2021-10-10 8:04

Mes tykri letuvei milim Aleksandras Nemunaitis ir Vitautas Sinica ir ne milim tvartelio dedule Lanzbergis.

amam       2021-10-10 7:28

O kur gi pareiskimas i niekur…

stasys       2021-10-9 21:30

Žinia paskleista , dabar reikia detaliu . Beje keista kad A.Nemunaičiui buvo leista viešinti sutartį ir jos detalęs . Gal toje sutartyje nenumatytos konfidencialumo sąlygos ? Kaip ten yra V.Sinica ?

Al.       2021-10-9 20:24

,,Apskritai sekite Aleksandras Nemunaitis” - kas čia per gramatika, Sinica ? Ir kas čia per paaiškinimai ,,Ir atsitiktinis įdomus faktas (fun fact)”? - be vertimo mes būtum nesupratę ?
Bet už turinį ačiū.


Rekomenduojame

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Pareiškimas dėl Mokslo ir studijų ideologizavimo aukštosiose mokyklose

Rasa Čepaitienė. „Universitetuose įsitvirtina ideologinė cenzūra ir kitaminčių persekiojimai“

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Skvernelio partija – nei kairė, nei tautinė

Vaistininkai griebiasi už galvos – neturintys galimybių paso išvis nebegalės nusipirkti vaistų

Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Ramūnas Aušrotas. Kai norima prismaugti iki galo

Eglė Gatelytė. Ekspertai apie „bandomąjį projektą“ Vokietijos mieste: tai tik pradžia, būkit pasiruošę

Česlovas Iškauskas. Briuselis auklėja Lietuvą

STI: Parengtas skundas į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso

Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.