Bažnyčios socialinis mokymas, Krikščionių pilietinis veikimas, Tikėjimo persekiojimas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Sinica. Katalikams išaušo Penktadienis

Tiesos.lt siūlo   2016 m. kovo 20 d. 21:11

27     

    

Vytautas Sinica. Katalikams išaušo Penktadienis

Tekstas publikuotas žurnalo „Artuma“ 2016 metų kovo mėnesio numeryje.

Prinstono (JAV) universiteto profesorius Robertas George’as šių metų katalikų verslo lyderių susirinkime Legatus summit pateikė taiklų palyginimą apie katalikams atėjusį išbandymų metą. Jo teigimu, katalikai ilgai džiaugėsi tuo pačiu pasaulio svetingumu, su kuriuo Jeruzalė pasitiko į ją atvykusį Kristų, tačiau tas laikas baigėsi – katalikams Vakaruose išaušo Penktadienis. Laikas, kai norint „pakelti kryžių ir eiti paskui Kristų“ daug kam tenka ar greitai teks atsisakyti patogumų, statuso, karjeros ir net laisvės.

Tiesa, Lietuvoje Penktadienio šia prasme kol kas dar nesijaučia. Kvietimas pakelti kryžių darosi vienodai realus tiek pasauliečiams, tiek dvasininkijos atstovams. Su tuo susiduria kiekvienas, norintis prisidėti stabdant civilizacijos dreifą tolyn nuo klasikinių šeimos, gyvybės, orumo, laisvės ir kitų pamatinių žmogaus gyvenimo sampratų. Pasak George’o, „katalikas saugus, kol netiki arba tyli apie tai, ko Bažnyčia moko apie santuoką, seksualinę moralę ir gyvybės sakralumą“.

Tuo tarpu JAV George’o žodžiai nesunkiai suprantami. Neseniai Hjustono teismas pateikė kaltinimus pagrindiniam tyrėjui, parengusiam Planuotos tėvystės federacijos nusikaltimus atskleidusius slaptus įrašus. Davidui Daleidenui gresia iki 20 metų kalėjimo ir 10 tūkst. dolerių bauda už vyriausybinių duomenų klastojimą ir žmogaus organų pirkimą. Teismas užsimerkė prieš akivaizdų faktą, jog už gyvybės apsaugą kovojantis aktyvistas organų pirkėju tik apsimetė. Kaltinamasis nežada trauktis ir sakosi pasiruošęs viskam, ko reikės, kad Planuotos tėvystės federacija būtų pripažinta kalta dėl savo gausių nusikaltimų: nužudytų kūdikių organų prekybos, dalinio gimimo abortų, standartinių procedūrų pakeitimo be nėščiųjų žinios ir t. t. Internete sukurta teismo sprendimą smerkianti peticija per kelias pirmąsias dienas surinko daugiau kaip 100 tūkst. parašų. Stebėtojams jau nebereikia aiškinti, kas pakėlė kryžių.

Prieš oficialią sekuliarios valstybės poziciją ar stambaus verslo interesus stoti drąsos reikia tiek pasauliečiams, tiek dvasininkams. Kanadoje Kalgario vyskupas Frederickas Henry į Albertos provincijai socialistų primestą gender lytinio švietimo programą sureagavo paskelbdamas ganytojiškąjį laišką ir jame lytinio švietimo gaires pavadino totalitarinėmis. Minėtos gairės įpareigoja mokyklas gerbti mokinių lyties tapatybę, užtikrinti sąlygas naudotis pasirinktos (priešingos įgimtai) lyties rūbinėmis ir dušais, neteikti tėvams informacijos apie jų vaikų tapatumo problemas. Kadangi translytiškumas yra pripažintas psichinės sveikatos sutrikimas, iš esmės tai reiškia mokyklų įpareigojimą skatinti ir puoselėti ligą. Už švietimo klausimus tarp Albertos vyskupų atsakingas Henry pareiškė, kad tokios švietimo gairės akivaizdžiai ignoruoja katalikų poziciją, o nuo sutrikusios lyties tapatybės kenčiantys asmenys turi būti priimami pagarbiai ir gailestingai, tačiau siūlant pagalbą, o ne privilegijas.

Už tokią poziciją sulaukęs viešo puolimo, reikalavimų „atsistatydinti“ ir išpopuliarėjusių klausimų: „Kas tu toks, kad teistum?“, vyskupas atsakė, kad žmogaus savikūros šalininkai atsiprašymų iš jo nesulauks. Cituodamas būtent Pranciškaus encikliką Laudato si’, Henry argumentavo Bažnyčios ir kiekvieno tikinčiojo teisę ir pareigą teisti nuodėmingą elgesį, vadinamojo fundamentalizmo kaip griežto tikėjimo tiesų laikymosi objektyvų pranašumą prieš reliatyvizmą, einantį į kompromisus su laikmečio moralinėmis madomis.

Svarbu nepraleisti pro akis, jog drąsa ginti tiesą atsiperka tiek žemiškomis pergalėmis, tiek sielų išganymu. Vyskupui Henry tikriausiai nieko neatsitiks, kaip nieko neatsitiko ir 2015 m. kampaniją prieš vienalytes santuokas pradėjusiems Australijos vyskupams, 2007 m. gėjų paradus leidžiančią valdžią griežtai pasmerkusiam Rygos arkivyskupui kardinolui Jāniui Pujats ar visai neseniai save diskreditavusį Seimą išbarusiam kunigui Robertui Grigui. Savo drąsiais gerais darbais jie ir daugelis kitų dvasininkų ne tik pelno malonę, tačiau įkvepia, drąsina ir telkia tikinčiuosius augančių žemiškų iššūkių akivaizdoje.

Ne veltui mes, gyvieji katalikai, visi kartu esame Kovojanti Bažnyčia. Jei katalikams atėjo Penktadienis, kryžius pakelti reikės ir pasauliečiams, ir ganytojams.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2016-03-24 11:58

Raigerdai,
Apreiškimas yra tai, kas yra visiškai nauja ir tai, kas yra sena, bet prarasta.
Ne veltui kai ką išskyriau didžiosiomis raidėmis.
Ir pirmiausia tai:
“ŠITŲ ARIJŲ POLITEIZMAS REIŠKĖ JŲ ANKSTESNIO MONOTEIZMO DEGENERAVIMĄ”. Tad štai, kitose Apreiškimo vietose ir apreiškiama, kokiu būdu tas monoteizmas degradavo. Tas degradavimo laikotarpis iki 2000-tųjų metų iki Kristaus, tęsėsi net beveik 35000 metų. Tikriausiai supranti, kad tokį laikotarpį pateikti ir išanalizuoti viename komentare ar net straipsnyje yra neįmanoma, o štai Apreiškime tai yra padaryta…

Raigerdas>VaiduiVDS       2016-03-24 10:32

Čia jokio apreiškimo nėra, bet kritika Žynių atžvilgiu teisinga. Čia yra pateikta Vedų istorijos analizė. Pateikta gana neblogai. Detaliau nagrinėti dabar neturiu laiko.

VaidasVDS       2016-03-24 9:53

Raigerdai,
nesu Vedų specialistas ir specialiai jų netyrinėjau. Tačiau Apreiškimas rašo ir apie vedas, ir ne vienoje vietoje. Pateiksiu ištrauką iš Apreiškimo:
—-
“Vedų kultas tuo metu vystėsi ir keitėsi vadovaujant mokytojų-žynių brahmanų kastai, kuri palaipsniui pradėjo perimti besiplečiančio garbinimo ritualo kontrolę. Kažkada buvusių trisdešimt trijų arijų dievybių suvienijimas buvo gerokai pažengęs į priekį, kada Salemo misionieriai įsiskverbė į Indijos šiaurę.
  ŠITŲ ARIJŲ POLITEIZMAS REIŠKĖ JŲ ANKSTESNIO MONOTEIZMO DEGENERAVIMĄ, kurį sukėlė jų susiskaldymas į gentinius vienetus, kiekviena gentis turėjo savo garbinamą dievą. Šitas anditų Mesopotamijos pirminio monoteizmo ir trejybiškumo išsigimimas vėl iš naujo patyrė sintezės stadiją pirmaisiais amžiais antrajame tūkstantmetyje prieš Kristų. Tie daugelis dievų buvo organizuoti į panteoną, vadovaujamą Djauso-tėvo, dangaus viešpaties; Indros, šėlstančio atmosferos viešpaties; ir Agni, trigalvio ugnies dievo, žemės viešpaties ir ankstesnės sampratos apie Trejybę išlikusio simbolio.
  Konkretūs henoteistiniai įvykiai grindė kelią išvystytam monoteizmui. Agni, pati seniausioji dievybė, dažnai būdavo išaukštinama kaip viso panteono tėvas-galva.
  Dievybės-tėvo principas, kartais vadinamas Pradžiapati, kartais įvardijamas kaip Brahma, išnyko teologinėje kovoje, kurią brahmanai žyniai vėliau kovojo prieš Salemo mokytojus. Brahmanas buvo suvokiamas kaip energijos-dieviškumo principas, sužadinantis visą Vedų panteoną. 
  Salemo misionieriai skelbė Melkizedeko mokymą apie vieną Dievą, dangaus Patį Aukštąjį. Šitas pavaizdavimas nebuvo toks, jog visiškai nesiderintų su iškylančia samprata apie Tėvą-Brahmą kaip visų dievų šaltinį, bet Salemo doktrina buvo neritualinė ir dėl to tiesiogiai prieštaravo brahmanų dvasininkijos dogmoms, tradicijoms, ir mokymams. Brahmanai žyniai niekada nebūtų galėję priimti Salemo mokymo apie išgelbėjimą  įtikėjimo dėka, Dievo palankumą be ritualų laikymosi ir be aukojimo ceremonijų. 
  Melkizedeko evangelijos apie pasitikėjimą Dievu ir išgelbėjimą įtikėjimo dėka atmetimas Indijai reiškė gyvybiškai svarbų posūkį. Salemo misionieriai buvo didele dalimi prisidėję prie to, kad būtų prarastas tikėjimas į visus senovės Vedų dievus, bet lyderiai, vedizmo žyniai, Melkizedeko mokymą apie vieną Dievą ir vieną paprastą įtikėjimą atsisakė priimti.
  Brahmanai, mėgindami kovoti prieš Salemo mokytojus, atrinko savo laikmečio šventus rašymus, ir šita kompiliacija, kaip vėliau buvo pertvarkyta, pasiekė dabartinius laikus kaip Rig-Vedos, viena iš seniausiųjų šventųjų knygų. Vėliau buvo antrosios, trečiosios, ir ketvirtosios Vedos, kada brahmanai bandė kristalizuoti, formalizuoti, ir nustatyti garbinimo ir aukojimo savuosius ritualus tų laikų tautoms. KADA JIE BUVO GERIAUSIO TURINIO, TADA ŠITIE UŽRAŠYMAI SAMPRATOS GROŽIU IR MATYMO TIESA PRILYGSTA BET KOKIAM KITAM PANAŠAUS POBŪDŽIO RAŠTŲ RINKINIUI. TAČIAU, KADA ŠITĄ AUKŠTESNIĄJĄ RELIGIJĄ UŽKRĖTĖ TŪKSTANČIŲ TŪKSTANČIAI PIETINĖS INDIJOS PRIETARŲ, KULTŲ, IR RITUALŲ, TADA JI VIS DIDESNIU LAIPSNIU KEITĖSI Į PAČIĄ MARGIAUSIĄ TEOLOGIJOS SISTEMĄ, KOKIĄ TIK KADA NORS BUVO SUKŪRĘS MIRTINGASIS ŽMOGUS. VEDŲ TYRINĖJIMAS ATSKLEIS KAI KURIAS PAČIAS AUKŠČIAUSIAS IR KAI KURIAS PAČIAS ŽEMIAUSIAS SAMPRATAS APIE DIEVYBĘ, KURIOS KADA NORS BUVO SUKURTOS.”  Urantijos Knyga, psl. 1028
——
Didžiosiomis išskyriau esmę. Gali sutikti, gali nesutikti, bet iš Apreiškimo žodžių neišmesi…

Raigerdas>VaiduiVDS       2016-03-24 9:17

“Pasak vaišnavų tradicijos, Vedos radosi iš paties Viešpaties. Vedų išmintis yra rūpestingai perduodama iš mokytojo mokiniui ir ši grandinė, kuria jos keliauja, vadinama parampara mokinių seka. Vedų tiesas persakančios mokinių sekos vadinamos sampradajomis. Taip iš lūpų į lūpas perduodami Vedų išmintį Vedų pranašai sieke išsaugoti sakytinę tradiciją. Visų svarbiausia, kad tinkamu būdu iš mokinių sekos gautos Vedų žinios neturi pasaulietinei literatūrai būdingų trūkumų ir interpoliacijų.
Vedas visatos kūrėjui Brahmai išdėstė patsai Aukščiausiasis Viešpats, o vėliau Brahma persakė jas vienam savo sūnų Naradai. Iš Narados lūpų jos perėjo išminčiui Vjasai, kuris maždaug prieš penkis tūkstančius metų jas užrašė, galvodamas apie šio amžiaus žmones (pasak Vedų, kitados žmonės turėję puikia atmintį, ir nebuvę jokio poreikio kurti rašytinę literatūrą). Kadaise Vedos buvo vientisas milžiniškos apimties kūrinys. Vėliau Vjasa surašė jas j keturias atskiras knygas, samihitas, kad jos būtų prieinamos visiems. Taigi dabar turime „Rigvedą“ (ankstyvąsias šventas Vedų giesmes), „Samavedą“ (melodijų Veda), „Jadžurvedą“ (ritualų Veda) ir „Atharvavedą“ (užkalbėjimų Veda). Vedų literatūrą papildo ir aiškinamosios knygos - brahmanos (traktatai, išsamiai aprašantys, kaip atlikti aukojimus) bei aranjakos (pagal griežtus įžadus gyvenantiems atsiskyrėliams asketams skirti traktatai)”.

Raigerdas>VaiduiVDS       2016-03-24 9:16

Vedų literatūrai priskiriamas ir upanišadų lobynas (filosofiniai tekstai, išskleidžiantys glaustai surašytas Vedu, idėjas), gausus sutrų skaičius (glaustai išdėstytų tiesų knygos) - „Vedanta-sutros“, „Šrauta-sutros“, „Grihja-sutros“, „Dharma-sutros“ ir „Šulba-sutros“. Paminėtinos ir vedangos (pagalbinė Vedų kanono literatūra), šikša (fonetika), čanda (metras), vjaka-rana (gramatika), nirukta (etimologija) ir džjotiša (astronomija bei astrologija), taip pat upavedos (su Vedų studijomis netiesiogiai susijusios disciplinos): Ajurveda (holistinės medicinos mokslas), „Gandharva-veda“ (muzikos ir šokio menas), „Dhanur-veda“ (karyba), „Stapatja veda“ (architektūra).Teologiniu požiūriu svarbiausios yra puranos (pvz.: „Bhagavat purana“), taip pat epinė literatūra („Mahabharata“, kurios viena dalių yra „Bhagavad - gita“, bei „Ramajana“). Ačarjų (iškilių mokytojų) raštai taip pat priskirtini Vedų literatūrai, nes jie išgvildena anksčiau užrašytų Vedų kūrinių esmę ir laikomi vediškais de facto.

Raigerdas>VaiduiVDS       2016-03-24 9:14

Mano manymu Dzeiko reikalavimas yra pagrįstas. Bet tu čia kažką tai pradėjai aiškinti apie Vedas. Ar tu ir čia esi specialistas? VaidaiVDS, krikščionybė, kaip ir judaizmas, nuo kurio ir prasidėjo krikščionybė, yra tik Vedų fragmentas. Mums yra žinoma, kad įskiepijus į vaisingą medį tu gali gauti naujus vaisius. Tas religinės filosofijos medis jau buvo užaugintas VEDOSE. “Tūkstančiai Vedų raštų posmų atitinka griežtas poezijos bei metro taisykles ir apima įvairiausias temas: nuo medicinos ar ūkininkavimo iki laiko tėkmes aukštesniosiose ir žemesniosiose planetose, nuo jogos ir meditacijos praktikos iki patarimų šeimos žmonėms ir vegetariškų patiekalų receptų, nuo išsamaus aiškinimo, kaip organizuoti valstybės valdymą, iki profesionalių patarimų, kaip statyti ir dekoruoti šventyklas bei gyvenamuosius statinius. Vedose kalbama apie dramą, istoriją, sudėtingus filosofijos dalykus ir paprastas etiketo pamokas, karinį protokolą ir apie tai, kaip groti muzikos instrumentais. Tačiau svarbiausia vaišnavų tradicijoje tai, kad Vedų literatūroje moksliškai ir labai išsamiai aprašomos rasos („santykiai su Dievu“ ar individualių santykių su Aukščiausiuoju teikiamas stiprus laimes jausmas) ir bhakti („dvasinė meilė“).

VaidasVDS       2016-03-24 8:27

Dzeikai,
pateiksiu apreiškimo apibrėžimą, koks jis nurodytas Urantijos Knygoje:
“Tiesa visada yra apreiškimas: autoapreiškimas, kada jis iškyla dėl viduje gyvenančio Derintojo darbo; epochinis apreiškimas, kada jį pateikia kokios nors kitos dangiškosios agentūros, grupės, ar asmenybės veikimas.”
——
Jei įdėmiai įsiskaitysite į šią sąvoką, gal bus šiek tiek aiškiau.
Jei žmogus sugeba suformuluoti dievišką tiesą (visiškai atitinkančią Dievo valią) - tai jau yra Apreiškimas. Tik, su tokiais apreiškimais reikia būti itin atsargiais, Knygoje daugybė perspėjimų ir pavyzdžių dėl to, vienas iš jų ir mano pateiktoje anksčiau citatoje.
O štai Epochinis Apreiškimas neturi nieko bendro su žmogaus protu. Jį apreiškia dangiškosios agentūros, grupės, ar asmenybės. Daugelis puikiai suvokia, kad Jėzaus gyvenimas buvo Apreiškimas, ir ne bet koks, o Epochinis. Bet Jėzus neleido užrašinėti savo mokymų. Jo mokymus užrašė jo pasekėjai, ir, ... pridarė klaidų. Bet, nepaisant to, paskelbė “Dievo žodžiu” ir tiesas, ir klaidas. Klaidos lėmė tai, kad Jėzaus Epochinis Apreiškimas buvo iš dalies sužlugdytas.
Manąja nuomone, gal būt ir dėl to, kad žmogus taip “myli” raštus, ir buvo pateiktas jau kitoks Epochinis Apreiškimas - Urantijos Knyga, kuris yra dangiškų agentūrų ir grupių darbas (nuorodą į Dokumentų istoriją pateikia žemiau). Tik, kadangi tai jau yra Apreiškimas iš Dangaus, todėl Jis nurodo, kad tai nėra galutinis Apreiškimas ir šiam pasauliui bus ir kitų Apreiškimų. Šis numatytas tūkstančiui metų...
——
p.s. nesupratau jūsų aliuzijų į apreiškimo sąvoką, vedos taip pat yra dalinis apreiškimas…

Dzeikas       2016-03-23 13:17

Vaidai, tada atsakykite, ar priimtina teisuoliui naudoti setono metodus ginant tiesa?
Jei teisingai jus supratau,jus Urantijos lnyga tokios saltiniu laikote.Tada kodel naudojate krikscionybes isvystyta ir isavinta leksini darini “apreiskimas”? Iki tol. ,iki evangelizacijos lietuviu kalboje jo nebuvo.Ir kai jis naudojamas zmones by defolt mano ,kad kalba vyksta lrikscionybes saltinio vagoje.Ne t.v. “Urantijos”.
Jus gi savo verbaliniu istvirkavimu musiduodate krikscionisku missionieriumi,o nuvyniavus popieriukus nuo jusu leksinio produkto matome ka? Urantija.

Raigerdas>VaiduiVDS       2016-03-23 11:29

Dabar, VaidaiVDS, sutinku su tavo teiginiu, kad “Apreiškimas, Urantijos Knyga, pateikia tai, ką Jėzus kalbėjo savo misijos metu prieš du tūkstančius metų”.

VaidasVDS       2016-03-23 10:15

Raigerdui,
Apreiškimas, Urantijos Knyga, pateikia tai, ką Jėzus kalbėjo savo misijos metu prieš du tūkstančius metų. Apreiškimas taip pat nurodo, kitoje vietoje, kad šio Apreiškimo frazeologija yra pakeista į šiuolaikinę, todėl iš tiesų daug kam (to nežinantiems) susidaro įspūdis, kad čia kažkoks šiuolaikinis feikas, tačiau kitaip bus po kokių penkių šimtų metų...
Ir tikrai nerašiau, kad tai vyksta dabar. Citatą išskyriau kabutėmis.
—-
Dzeikai
Aš tikrai nesu didis Biblijos studijuotojas ir man gana sunku atrasti Biblijoje tas tiesas, kurios aprašytos Apreiškime, būtent, dėl pakeistos frazeologijos.
Tačiau mano paminėtas atvejis atsispindi ne evangelijose (jose tai tikriausiai praleista), bet Apaštalų darbuose:
Apd 4 23-26

Dzeikas       2016-03-23 9:41

Vaidai, ir kurioje vitoje Evangelijose Jezus taip snekejo?Biblijos mintinai nepamenu, bet ilgiausia Isganytojo kalba ko gero Kalno pamoksle.
O jus pateikta labiau panasi i, atleisk Viespatie, Adolfo Hitlerio uzstales kalba is Main kampf.
Nurodykite posmo numerius kuriais remiasi jusu citata arba perpasakojimas.
O jeigu saltinis ne Evangelijos, tai man belieka skesteleti rankomis…diskutuoti fantastikos ir fantasy megeju burelio temas ne siu komentaru tikslas.

Raigerdas>VaiduiVDS       2016-03-23 9:17

O dabar paimkime realų gyvenimą ir palyginkime, kiek jūsų tas teorinis dėstymas jį atitinka šiandien. Vienas iš pamišusio žmogaus požymių yra tai, kad jis painioja laikus ir tas, kas buvo, jam vaidenasi, kad tai vyksta ir dabar. tai imu konkrečias vietas:“Pamaloninti iš tikrųjų yra tie, kurie šiuo Sūnumi pasitiki”. Dabar imame šią VaidoVDS pacituotą vietą:“Manoji karalystė remiasi meilės pagrindu, skelbiama gailestingumu, ir įkuriama nesavanaudiška tarnyste. Manasis Tėvas nesėdi danguje paniekinančiai besijuokdamas iš pagonių. Jis nėra įtūžęs jausdamas didžiulį nepasitenkinimą. Tikrai teisingas yra tas pažadas, jog šis Sūnus iš tiesų turės šiuos vadinamuosius pagonis (tikrovėje neišmanančius ir nemokytus savo sielos brolius) kaip palikimą”. Ir taip,čia yra toks krikščionis Julius Puras, kuris baigė kažkokius kursus prie bažnyčios. Bet tas žmogelis, kartais nesugeba net vieno sakinio parašyti be gramatinių klaidų. Protelis jo tamsus ir jis net nesuvokia, ką jis daro. Būtent Julius Puras atitinka šią eilutę:“tikrovėje neišmanančius ir nemokytus savo sielos brolius”. Bet jis yra krikščionis, t.y. Kristaus pasekėjas. Ir imame pagonį Raigerdą, kuris turi gerą išsilavinimą, ir jis tikrai nėra neišmanantis ir nemokytas sielos brolis. Ir tokių pagonių Lietuvoje yra gana daug, kaip ir Julių Purų. Klausimas labai paprastas: kas čia taip nevykusiai nusišnekėjo: VaidasVDS, Jėzus ar tas autorius, kuris tvirtina, kad taip kalbėjo Kristus? Jeigu įvertinti aną laikotarpį prieš 2000 metų, tai čia viskas tvarkoje, ir aš neturiu jokių priekaištų, tačiau VaidasVDS rašo, kad tai vyksta dabar 2016 metais. Taigi, jeigu jau kalbėti atvirai: VaidaiVDS, jūs iš tikro nematote, kad tie dalykai paseno ir dabartiniu metu nebeatitinka tikrovėje esančios situacijos, ar jūs šito nenorite matyti dėl aklo savo tikėjimo?

VaidasVDS       2016-03-23 7:59

Tuoj gali pasirodyti Letas ir “išvartyti” tą geležinę lazdą kaip visai “gerų darbų” simbolį.
O štai dogmatikų “stiliumi” aš galėčiau tai “išvartyti” taip: pranašui Šėtonas šiek tiek protą pamaišė, kuomet jis tai skelbė, o vėliau Šėtonas protą “pataisė” tam, kuris geležinę lazdą tik gražiu simboliu paliko. Šėtonas savo tikslą pasiekė: žmonės dėl tokių paaiškinimų dar ilgai pyksis tarpusavyje…
Be abejo, apie Šėtono įsikišimą aš tikrai nieko nežinau, tačiau kitų religijų dogmatikai, jei tik kas jiems netinka, tai kaip mat Šėtoną prikišinėja…

VaidasVDS       2016-03-23 7:37

Dievą labiausiai “pataisyti” mėgsta žmogus.
Kaip tą daro?
Na pagal prašymą iš Apreiškimo:
“Jėzus tarė: “Visi jūs turite prisiminti, kaip apie šiuos laikus kalbėjo Psalmininkas, kada jis sakė, ‘Kodėl niršta pagonys, o tautos bergždžiai kuria sąmokslus? Žemės karaliai nusistato prieš Viešpatį ir prieš jo pateptąjį, ir žmonių valdovai drauge susimoko prieš Viešpatį ir prieš jo pateptąjį, sakydami, Sutraukykime gailestingumo grandines ir nusimeskime meilės pančius.’
    “Šiandien jūs matote, kaip šitai pildosi prieš jūsų akis. Bet jūs tikrai nepamatysie, kaip pildosi Psalmininko pranašystės likusioji dalis, nes jis laikėsi klaidingų idėjų apie Žmogaus Sūnų ir jo misiją žemėje. Manoji karalystė remiasi meilės pagrindu, skelbiama gailestingumu, ir įkuriama nesavanaudiška tarnyste. Manasis Tėvas nesėdi danguje paniekinančiai besijuokdamas iš pagonių. Jis nėra įtūžęs jausdamas didžiulį nepasitenkinimą. Tikrai teisingas yra tas pažadas, jog šis Sūnus iš tiesų turės šiuos vadinamuosius pagonis (tikrovėje neišmanančius ir nemokytus savo sielos brolius) kaip palikimą. Ir šiuos pagonis aš tikrai priimsiu išskėstomis gailestingumo ir meilės rankomis. Visas šitas kupinas meilės gerumas tikrai bus parodytas vadinamiesiems pagonims, nežiūrint to nevykusio pareiškimo, kuris yra užrašytas ir kuris atvirai sako, jog šis triumfuojantis Sūnus ‘su geležine lazda juos tikrai sudaužys ir kaip molinį indą suskaldys į gabalus.’ Psalmininkas ragino jus ‘Viešpačiui tarnauti su baime’ – aš kviečiu jus įeiti į dieviškosios sūnystės išaukštintas privilegijas įtikėjimu; jis liepia jums džiaugtis drebant; aš kviečiu jus džiaugtis su įsitikinimu. Jis sako: ‘Pabučiuokite šį Sūnų, kad jis nesupyktų, ir kad jūs nežūtumėte, kada jis įnirš.’ Bet jūs tie, kurie gyvenote su manimi, gerai žinote, jog pyktis ir įniršis neturi nieko bendro su dangaus karalystės sukūrimu žmonių širdyse. Bet Psalmininkas iš tiesų pažvelgė į tikrąją šviesą, kada baigdamas šitą raginimą sakė: ‘Pamaloninti iš tikrųjų yra tie, kurie šiuo Sūnumi pasitiki.’”
—-
Dar norite?

Dzeikas       2016-03-23 4:36

Setonas labai megsta replikuoti,o ypac “pataisyti” Dieva.Ir jis skirtingai nei Apvaizda atsizvelgia i auditorija.
Sakykim Alas Kapone (pristatyti nereikia?): “Geru zodziu galima nuveikti daug, o geru zodziu ir pistoletu - daugiau”
Vaidai,gal ir jus pazerkite mums ka apie tai sako Urantijos knyga, o mes paklausysime.

VaidasVDS       2016-03-22 12:43

Tikrai nesu oficialus niekieno atstovas, kol kas atstovauju tik pats sau.
Niekada nekėliau Urantijos Knygos aukščiau už Dievą. Tai yra visiškas šmeižtas. Bet tikrai teigiu, kad Urantijos Knyga, kaip Apreiškimas yra tikrai daug svarbesnis nei Biblija, bet tikrai ne joks fetišas ar garbinimo objektas, Ji nėra galutinis Dievo žodis ir ne galutinis Apreiškimas šiam pasauliui. Urantijos Knyga yra tik Mokytojas…
Garbinti galima tik Dievą Tėvą, jokiu būdu ne Knygą (ar kitas K(k)nygas).

Apuokiukas       2016-03-22 8:54

Ne, atrodo yra ir oficialesnių Urantijos atstovų. O Vaidas yra vienas iš tų, kurie Urantiją stato į pirmą vietą, Dievą nustumdami į antrąją...

VMI       2016-03-22 8:33

VaidasVDS yra oficialus Urantijos atstovas Lietuvoje!

VaidasVDS       2016-03-22 8:02

Dzeikai,
Na jau šitose temose beveik visi žino, kad aš cituoju Apreiškimą - Urantijos Knygą, ir tik Jį. Jei cituoju ką nors kitą ar Bibliją, būtinai tai nurodau. Tikrai necituoju kokių nors žmonių kliedesių ar minčių, to nenurodydamas.
Apie Urantijos Knygos autorius - dangiškas asmenybes - galima laisvai susipažinti kol kas tik rusų kalba, susipažinus su Urantijos Dokumentų neiškraipyta Istorija - http://www.urantia.ru/mullins/ahistory.asp

G.P.       2016-03-21 22:47

Deja deja, Lietuvoje iš aukštųjų dvasininkų tik ekscelencija Jonas Kauneckas bando nešti kryžių. Visi kiti nežinau, ką neša…

Letas Palmaitis Dzeikui ir kitiems       2016-03-21 18:20

Žinoma, ne tik katalikams. Tačiau katalikybė iki XXI a. dar buvo neliečiama, kaip visų pripažinta seniausia vakarietiška krikščionybė. Deja, dabartinė situacija panaši į katalikų kapituliavimą. Ką gali kiti, jei ne tik nebėra vienybės, bet neliko nė vienos krikščioniškos šalies, visur griebiamasi “tiesos” nustatymo pagoniška balsų dauguma (vad. demokratija). Tuo tarpu ištikimieji skaldosi toliau iki “šeimų bažnyčių”, dauguma buvusių krikščionių yra materializmo stabmeldžiai arba bando grįžti į vienokią ar kitokią pagonybę. Visa tai panašu į nikėjiškos krikščionybės pabaigą. Tačiau tai nėra krikščionybės pabaiga.
Štai apokaliptinis dalykas:
http://tikvaisrael.com/biblio/church_and_jews/church_and_jewries.htm

Raigerdas       2016-03-21 14:07

Biblija yra maždaug 40 autorių kūrinys. Nors Vikipedija ne visada galima tikėti, bet apie Bibliją ten rašoma perdaug neiškraipant įvykių. Bet Vikipedijoje nėra minimi pagrindiniai šaltiniai, be kurių nebūtų susiformavusi krikščionybė. Autorius Vytautas Sinica, galimai, yra katalikas. Daugeliui katalikų yra būdingas nesugebėjimas analizuoti įvykius objektyviai. Todėl jie, panašiai, kaip ir komunistai, pagražina savo istorijas arba pripaišo tai, ko iš tikro nebuvo. O Vikipedijoje yra rašoma:“Biblija (gr. βιβλία – „knygos“) – krikščionių šventasis raštas, jų taip pat vadinamas Dievo Žodžiu arba Šventuoju Raštu, įvairių autorių raštų rinkinys, religinės dogmatikos ir pamaldų pagrindas, sudarantis žydų tikėjimo pagrindą. Dalis Biblijos (Senasis Testamentas) yra kilęs iš judėjų religijos, todėl taip pat yra žydų šventoji knyga.
Biblija iš pradžių vadinti įvairių redakcijų „knygų“ (graikiškai biblia) rinkiniai iš Palestinos ir Artimųjų Rytų regiono, sukurti maždaug 1200 metų laikotarpiu ir kanonizuoti judėjų bei krikščionių. Knygos parašytos įvairiausiomis kultūrinėmis ir istorinėmis aplinkybėmis, gana nevienodu stiliumi ir skirtingomis kalbomis. Skeptikai mano, kad kai kurios istorijos, pvz., apie Pasaulio tvaną, yra paremtos šumerų mitu, kuris minimas prieš 2 tūkstančius metų iki Biblijos parašymo. Tiesa, nėra aišku, kuria versija galėjo remtis Biblijos autoriai, kadangi egzistuoja dar bent trys šio mito versijos (šumerų, akadų ir babiloniečių) iki Biblijos…
Judėjai šventu pripažįsta tik pirmąją Biblijos dalį – Senąjį Testamentą, krikščionys ir antrąją dalį – Naująjį Testamentą...
Naujasis Testamentas – tai 27 krikščionių veikalai parašyti I a. tuo metu vartota graikų kalba, dauguma jų labai trumpi. Šią knygą sudaro 4 Evangelijos, skirtingais aspektais nušviečiančios Jėzaus gyvenimą ir mokymą, kartu su Apaštalų darbais (parašytais tuo pačių stiliumi - galbūt ir to paties autoriaus - kaip ir Luko Evangelija) - juose pasakojama apie pirmuosius 30 krikščionių Bažnyčios gyvavimo metų. Taip pat – 13 Apaštalo Pauliaus laiškų, kurie buvo parašyti įvairioms bažnyčioms ir asmenims; 8 kitų pirmųjų krikščionių vadovų laiškai; galiausiai Apreiškimas Jonui – regėjimų knyga, sukurta žydų apokaliptinės literatūros pavyzdžiu”.
Biblijos traktuotės yra įvairios, pavyzdžiui, “Komjaunimo tiesa” aiškina savo skaitytojams, kad Ieva buvo sukurta ne iš Adomo šonkaulio, o iš Adomo penio. Bet pagrindinis dalykas, kad IŠMINTIS, kuri jau buvo šlovinama dar prieš 10000 metų buvo aprašyta VEDOSE. Vedos, berods, turi apie 65 000 knygų (galiu ir suklysti), bet jų yra daug. Vakaruose gyvenęs žmogus niekada neturėjo savo filosofijos. Ir krikščionybė jam buvo kaip ir pirma filosofija. Rytų šalys turėjo jau gana seniai filosofinį požiūrį į gyvenimą.

Apuokiukas       2016-03-21 13:14

Būtent, kad Biblija nėra Dievo kūrinys. Tai yra kažkokių ,,įkvėptųjų autorių” kūrinys + dar atskiestas senoviniais mitais ir legendomis. Tai tuometinių žinių apie Dievą susisteminimas. Kai tą sužinojau, atsidūriau šoke. Bet straipsnis ne apie tai.

Dzeikas       2016-03-21 11:01

P.S.“Sventrastis” ,t.y.Biblija, ne kataliku, o Dievo.Ir duota visiems zmonems.
O jusu sventrastis - nezinau kieno.Autoriaus nepazistu.

Dzeikas       2016-03-21 10:44

Vaidai, jus neatydziai skaitete Biblija.Pats susipainiojote ir kitus supainioti norite.
Smerkiami ne “sutrike”, o sutrikimas, t.y. homoseksualizmas (“slykstu tai Dievo akivaizdoje”).Ir smerkiamas homoseksualistu pasilikimas nuodemeje.Homoseksualistas kovojantis su negalia ir pagunda krikscioniui toks pat artimas ar net brolis.

VaidasVDS       2016-03-21 9:07

pritarsiu Dzeikui. Kodėl tik katalikai?
Vis tas noras būti išskirtiniu?
Nors straipsnio pozicija gana teigiama, bet vis tik vedanti į susiskaldymą.
Daug kas neteisingai suvokia Jėzaus pasakymą: “neteiskite kitų, idant neteistų jūsų”. Šis pasakymas yra be vieno, esminio, paaiškinimo, praleisto vieno, bet labai esminio, žodžio:
“Kokia dvasia jūs teisiate kitus, tokia pačia dvasia taip pat iš tikrųjų teis ir jus.”
Tai visai nereiškia, kad žmogus neturi prieštarauti kokiai nors žmogiškai nesąmonei. Bet, jei jau prieštarauji, tai prieštaravimas turi atitikti aukščiausius dvasinius siekius. Prieštaravimas neturi būti grubus, įžeidžiantis, bet jis turi būti, visų pirma, teisingas, po to jis turi ginti tiesą, gėrį, grožį, bei to prieštaravimo tikslas turėtų būti siekti meilės ir sutarimo. Jei to nėra, tuomet, net ir pats prieštaravimas neatitinka Dievo valios…
O katalikų, kaip ir kitų religijų klaida yra ta, kad jų šventraščiuose yra tą sutrikimą smerkiantys žodžiai. Sutrikimus reikia protingai taisyti, o ne juos smerkti, nes būtent smerkimas, ir dar Dievo vardu, ir iššaukė tiek smerkiamų žmonių reakciją, tiek ir juos palaikančių, kuris išaugo jau iki visai nenormalių programų palaikymo. Blogis visada gimdo blogį...

Dzeikas       2016-03-20 22:27

Beje kodel tik katalikai?
Visiem krikscionims tas laikmetis turbut ateina.Lietuvoje jis jau atejes,“teismu” kronikas skaitote?
Bukime tvirti.Blogiausia priesakyj.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.