Emigracija, imigracija, demografija, Žiniasklaida

Vytautas Sinica. Jeigu įkvėpiau, labai džiaugiuosi

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 8 d. 10:07

2     

    

Vytautas Sinica. Jeigu įkvėpiau, labai džiaugiuosi

Indrė Makaraitytė vakar parašė apie Nacionalinio susivienijimo vasarą paskelbtus 10 punktų migrantų krizės sprendimui ir subtiliai netiesiogiai, bet gana aiškiai davė suprasti, kad konkrečiai aš savo pasisakymais įkvėpiau civilius padėti saugoti Lietuvos-Baltarusijos sieną. Jeigu įkvėpiau, labai džiaugiuosi. Visą migrantų krizės laikotarpį bendravau ne su vienu pasienį saugančiu asmeniu ir girdžiu palaikymą savo išsakomai pozicijai. Jeigu dar ir civilių pagalba pradeda organizuotis, ir jeigu ji neperžengia jai leistinų ribų, t.y. nesiima jokių prievartos priemonių pati ir tik informuoja pasieniečius apie užfiksuotas nelegalų vietas, tai aš galiu tik pasidžiaugti tokia pilietiškumo išraiška.

Visgi negaliu nesistebėti Makaraitytės elgesiu. Kai vasarą Nacionalinis susivienijimas paskelbė savo 10 žingsnių migrantų krizei spręsti, VISA didžioji mainstream`inė žiniasklaida ignoravo pranešimą apie tai, vienintelė TV3 paskambino paprašyti komentaro. Nepaisant to, įtakingieji žurnalistai Facebooke baisėjosi tais punktais, liejo nepritarimą ir laikė esant verta apie tai kalbėti (tiksliau baisėtis). Bet, gink Dieve, nelaikė esant verta to publikuoti ar pakviesti pakomentuoti laidose. Niekada. Įtakingieji žurnalistai – makaraitytės, valatkos ir žeimytės-bilienės – juk turi moralinę ir profesinę pareigą nepraleisti iki žiūrovų ir klausytojų tų idėjų ir argumentų, kuriems jie patys asmeniškai nepritaria.

Punktai buvo tikrai ir aktualūs, ir inovatyvūs, daug juose iškeltų idėjų iki tol nebuvo niekur Lietuvoje iškeltos viešumoje, bet po jų pasirodymo (nesakau, kad DĖL jų pasirodymo, to niekada nesužinosime) valdantieji politikai pradėjo kelti tas pačias naujas idėjas apie ES šalių bloko telkimą naujai ES migracijos politikai kurti, šalyje jau esančių migrantų siuntimą į saugias ir juos priimti sutinkančias trečiąsias šalis, atstūmimą nuo sienos ir kita.
Buvo ir punktas, siūlantis „Priimti įstatymų pataisas, leidžiančias civilių gyventojų savanorystę sienos apsaugos darbe, skatinti visuomenės solidarumą stabdant valstybės sienos pažeidėjų (Baltarusijos siunčiamų svetimšalių) invaziją.“ Mat šiuo metu galiojantys įstatymai nesuteikia civiliams asmenims teisės dalyvauti saugant valstybės sieną, o savanoriškas piliečių dalyvavimas valstybės sienos apsaugoje būtų formaliai traktuojamas kaip trukdymas pareigūnams. Gerai, kad piliečiai randa formą, kaip prisidėti neperžengiant įgaliojimų.

Bet viskas buvo totaliai ignoruojama, formaliai gal dėl to, kad ką čia ta neparlamentinė partija šneka, o nuoširdžiai dėl to, kad šneka „neteisinga“ partija. Dėl to tikrai keista dabar skaityti, kad mūsų punktai buvo tokie įtakingi, kad dabar jų dėka prasideda pilietinės iniciatyvos pasieniui saugoti. Geros idėjos nepražūva.

Bet ar nesipiktiname mes, Nacionalinis susivienijimas, ir aš, nacionalistas Sinica, tuo, kas vyksta pasienyje? Bent aš tai labai piktinuosi. Esu pasibaisėjęs ir pasibjaurėjęs kaip gali vykti tokie dalykai, kaip galimas toks beširdis elgesys ir žaidimas žmonių, ypač vaikų, gyvybėmis. Negaliu suvokti, kaip tai vyksta, ką turi išgyventi tą nežmogišką elgesį kasdien matantys pasieniečiai. Mat jie pasakoja, kaip nelegalūs migrantai, susiruošę į kelionę pažeidinėti tarptautinės teisės ir bandantys nelegaliai kirsti svetimos šalies sieną kažkur miškuose ir laukuose, reguliariai dangstosi vaikais, kaip kartais maldauja vandens ar antklodžių, o jų gavę patys išgeria ar apsigaubia, o vaikais rūpinasi paskutiniais. Kaip kartais vaidina, kad jiems ar net vaikams koks širdies priepuolis, o pamatę, kad tai neveikia, „pasveiksta“, atsistoja ir keikdamiesi nueina. Bet svarbiausia, kad išsiruošę daryti nusikaltimo, pasiima į jį vaikus, rizikuoja jų gyvybėmis ir sveikata dėl aukštesnio pragyvenimo išmokų Europoje. Vien pats šis faktas yra pakankama priežastis nelegalus smerkti, o ne jų gailėti.

Ir kyla klausimas, toks labai bjaurus, kaip visa ši mūsų kafkiška tikrovė. Indrė Makaraitytė, kaip ir jos įtakingosios kolegės žiniasklaidoje, buvo pirmose eilėse kovojant prieš smurtą prieš vaikus, už teisę atimti vaikus iš jų neprižiūrinčių, saugios, šiltos ir sočios jų vaikystės neužtikrinančių Lietuvos tėvų. Atsivertę 2017 metų facebook`o įrašus, o ir oficialias publikacijas, rastume jų smerkiančią panieką tiems tamsuoliams lietuviams tėvams, nesuprantantiems, kad visas auklėjimas turi būti tik pozityvus, o balsas niekada nepakeltas. Įtakingosioms žurnalistėms prieš keturis metus šventai rūpėjo geriausias vaiko interesas. Dabar atrodo, kad geriausias Azijos vaikų interesas yra būti šaltyje tėvų tampomiems po miškus, laukus ir migrantų stovyklas. Nes – neapsigaukime – nelegalai tėvai puikiai žino, kad į tai eina.

P. S. ar kas nors supranta, kodėl protestuojantys už nelegalių migrantų teises, tą daro prie Lietuvos vyriausybės, o ne prie Baltarusijos ambasados? Jiems rimtai atrodo, kad šioje situacijoje Lietuva blogietė, o Baltarusija atlieka gerojo keltininko iš skurdo į rojų vaidmenį?

Makaraitytės įrašas: https://www.facebook.com/indre.makaraityte/posts/10159470836439356

Nacionalinio susivienijimo punktai migrantų krizei spręsti: http://www.propatria.lt/.../nacionalinis-susivienijimas…

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

///       2021-11-8 23:30

Pagarba NS

AMAM       2021-11-8 11:52

Dekui uz logika,sveikai mastancio zmogaus poziuri siam tikrai kafkiskam pasauly.Geda makaraitytems,tik jos sio jausmo neturi.Motule Gamta pagailejo..

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.