Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Žiniasklaida

Vytautas Sinica. Išnaikinkime cenzūrą: nuo LRT iki feisbuko

Tiesos.lt siūlo   2020 m. birželio 11 d. 21:35

33     

    

Vytautas Sinica. Išnaikinkime cenzūrą: nuo LRT iki feisbuko

Pro Patria

Matant augančią ir precedento neturinčią nacionalinio transliuotojo (LRT) ir socialinių medijų įtaką viešajai erdvei, visuomenės informavimui ir demokratijai šalyje, būtinai naikinti visų formų pasaulėžiūrinę cenzūrą šiose itin įtakingose ir galia piktnaudžiaujančiose žiniasklaidos platformose.

XXI amžiuje, nykstant partijų masiškumui ir partinei ištikimybei, bet augant įvaizdžių svarbai politikoje, demokratija tampa vis labiau priklausoma nuo medijų tarpininkavimo tarp piliečių ir valdžios. Atitinkamai auga žiniasklaidos įtaka ir galimybės lemti, o svarbiausia, iškreipti informaciją, siekiant formuoti žiniasklaidą valdančioms suinteresuotoms grupėms naudingas ir palankias piliečių nuostatas įvairiais gyvenimo klausimais.

Stiprėjant šioms tendencijoms daugelyje šalių faktiškai susiformavo ir įsitvirtino privačių subjektų neoficialiai vykdoma ideologinė ir politinė cenzūra, neretai savo mastais ir efektyvumu pranokstanti nedemokratinėse šalyse veikiančią valstybinę cenzūrą. Oficiali cenzūra yra visiems matoma ir jai priešinamasi, ji sutinkama sveiku skepsiu. Vidinė redakcijų cenzūra yra nematoma neįsigilinant ir todėl itin efektyvi. Ji leidžia patikėti žodžio laisve šalyje. Ypač didelės tampa nacionalinių transliuotojų ir socialinių medijų galimybės daryti įtaką šalių visuomeniniam ir politiniam gyvenimui.

Nacionalinių transliuotojų patikimumas ir darbo kokybė įvairiose šalyse pastaraisiais metais tapo diskusijų objektu. Lietuva šiuo atžvilgiu nėra išimtis. Šalies žiniasklaidoje stiprėja ir darosi vis akivaizdesnės liberalios demokratijos pagrindus griaunančios privačių asmenų ir jų grupių LRT įtvirtintos cenzūros apraiškos. Šią neteisėtą cenzūrą seniai pastebėjo visuomenė, ją atvirai kritikuoja minties ir žodžio laisvę ginančios pilietinės organizacijos, ji analizuota įvairiuose straipsniuose, dar 2018 metais įvyko Tautos forumo prie LRT būstinės surengti protestai, kurių metu reikalauta sugrąžinti nacionalinį transliuotoją piliečiams.

LRT veikloje išryškėjo dvi tendencijos, keliančios pavojų demokratijai ir net nacionaliniam saugumui. Pirma, šališka politinių naujienų ir laidų pašnekovų atranka bei pateikimas, siekiant įvairiais politiniais klausimais formuoti žiūrovų nuostatas, kurios atitiktų laidas vedančių žurnalistų ir jų paslaugų užsakovų interesus ir pažiūras. Antra, nacionalinio transliuotojo administracija savo rankose sutelkė milžinišką finansinę ir informacinę galią, leidžiančią ne tik ignoruoti visuomenės ir valstybės poreikius, bet ir primesti jiems savo požiūrį ir prioritetus, o politikais bei teismais manipuliuoti neformaliai prekiaujant eteriu, įvaizdžiu ir dėmesiu.

Siekiant išvengti pirmosios tendencijos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 4 straipsnyje aiškiai numatyta LRT pareiga atspindėti skirtingas visuomenės nuostatas ir temas, neleisti programose įsivyrauti vienašališkoms politinėms pažiūroms. Tokia nuostata reguliuoja tik LRT veiklą, tuo tarpu komercines žiniasklaidos priemones saisto vien žurnalistų etikos kodeksas ir žiūrovų bei skaitytojų pasitikėjimas. Tačiau būtent LRT veikloje ši įstatymo nuostata yra nuosekliai ir sistemingai ignoruojama.

Saugantis antrosios tendencijos Seime pradėtas LRT finansų valdymo (ne programų turinio) tyrimas. Tačiau su dvasiomis bendraujančių Konstitucinio Teismo narių jis buvo absurdiškai pripažintas antikonstituciniu, nes tariamai pažeidžia žodžio laisvės principą. Ypač iš pastarojo sprendimo akivaizdu, kad LRT šiandien Lietuvoje yra tapęs savarankišku, nuo visuomenės ir valstybės nepriklausomu galios centru ir įtakingu viešosios erdvės žaidėju, gebančiu sėkmingai išsaugoti ir didinti savo įtaką, manipuliuojant kitomis institucijomis.

Sprendžiant pasaulėžiūrinės cenzūros LRT eteryje problemą, būtina iš esmės keisti LRT tarybos sudarymo principus ir užtikrinti realią visuomeninę, ne politinę, LRT veiklos kontrolę. Sprendžiant LRT kaip lobistinės įtakos grupės problemą, būtina reformuoti LRT finansavimą, renkantis tarp dviejų principinių alternatyvų: 1) šiuo metu LRT skiriamas biudžeto lėšas dalinti visoms šalyje veikiančioms televizijoms konkurso tvarka; 2) įvesti abonentinį mokestį, kurį mokėdami LRT išlaikytų jos veikla patenkinti ir norintys ją žiūrėti šalies piliečiai. Kitaip nei kariuomenė, priešgaisrinė apsauga ar į kitos valstybės teikiamos būtinos viešosios paslaugos, nacionalinio transliuotojo veikla – kokia yra dabar – ne tik nėra būtina, bet, tikėtina, apskritai žalinga valstybei ir visuomenei.

Socialinių tinklų cenzūros problema iš viešų diskusijų plotmės persikėlė į politinį lygmenį JAV – svarbiausios Lietuvos partnerės NATO ir pagrindinio mūsų šalies saugumo garanto – Senate. Čia pradėtas atvirai ir principingai svarstyti sistemingos dešiniųjų demokratinių pažiūrų cenzūros socialiniuose tinkluose klausimas. Jį pradėta spręsti ir praktiškai,  prezidentui Donaldui Trumpui ėmusis teisinių priemonių prieš cenzūrą vykdančius socialinius tinklus, o respublikonų senatoriams rengiant ir atitinkamą įstatymo projektą.

Daugybė tyrimų rodo, kad socialiniai tinklai vis didesnei visuomenių daliai tampa pagrindine informacijos sklaidos ir apsikeitimo nuomonėmis įvairiais, taip pat ir politiniais, klausimais vieta. Tikėtasi, kad ši funkcija leis susilpninti žiniasklaidos savininkų turimą informacijos monopolį, tačiau išryškėjo, jog, priešingai, socialinių tinklų savininkai ne mažiau agresyviai siekia cenzūruoti savo vartotojų pažiūras. Jų nurodymu Facebook ir kitose platformose trinami nepatinkantys įrašai, blokuojamos jų autorių paskyros, siaurinama jų atsitiktinė sklaida, draudžiama tokių įrašų reklama, tokie įrašai žymimi „nepatikimumo“ etiketėmis. Visa tai yra gėdingos ir savavališkos privačios cenzūros ir iškreipto viešosios nuomonės formavimo apraiškos. Socialinių tinklų partneriais pasiskelbiančios žiniasklaidos priemonės skelbia ideologiškai ir politiškai šališkus vartotojų įrašų vertinimus. Tai daryti demokratijos sąlygomis jos turi teisę, tačiau tokie vertinimai neturi tapti dar vienu cenzūros įrankiu ir priemone formuoti politiškai korektišką „vienintelę teisingą“ nuomonę atspindintį  socialinių tinklų rodomą turinį.

Gerbiant privačiai naudojamų socialinių tinklų autonomiją, reikia pripažinti, kad didieji masinio vartotojų rato socialiniai tinklai savo visuomenine reikšme ir visuotina sklaida jau yra tapę integralia viešojo diskurso dalimi, todėl turėtų paisyti aukštesnio visuomeninio intereso ir nevykdyti mąstymo, sąžinės ir žodžio laisves varžančios cenzūros.

Būtina įstatymu įtvirtinti, kad didžiosios socialinės medijos tėra platformos, leidžiančios savo vartotojams skelbti pasirinktą turinį, nėra už jį atsakingos ir neturi teisės kištis į šio turinio atranką. Už šios nuostatos pažeidimus privalo būti numatyta teisinė atsakomybė. Nacionalinis susivienijimas reikalauja, kad įstatymų leidėjai priimtų šias nuostatas įtvirtinančias įstatymų pataisas, o jeigu politinės valios tam neatsiras, įsipareigoja pats inicijuoti visas minėtas priemones, kad cenzūra Lietuvos tradicinėje ir socialinėje žiniasklaidoje būtų panaikinta.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Cha cha        2020-06-12 15:02

jei tas NS turėtų valią, tai cenzūros nebebūtų ?

>13:11       2020-06-12 13:17

Ačiū už “zoologinės sociologijos”  žinios. Iš lingvistinės pusės būtų solidžiau, jei pateiktumėte vertimus ir į kitas kalbas - anglų, prancūzų, vokiečių.

>>>12:43       2020-06-12 13:11

dalyvavimas kriminalinio režimo organizuojamuose balsavimuose yra kriminalinio režimo pripažinimas teisėtu.
toks “palaikymo” būdas dar vadinamas kolaboravimu.
pusgalvių nerėmimas, dar nereiškia sprendimu neremti nieko apskritai.
kai bus ką verta remti, remsiu.
bet kol kas horizonte tokių nesimato.
zylės yra tokie smulkūs paukšteliai kurie rusiškai vadinami sinicomis.
cypsi, cypsi bet nuo to niekam nei šilta nei šalta.

>12:17       2020-06-12 12:43

Pasirinkimas neremti nieko yra vienas iš “status quo” palaikymo būdų.  P.S. Ką lietuviškai reiškia “pridurkui” ir ką turėtų reikšti dažnai Jūsų naudojamas žodis “zylė”?

NS lyderių ydos- mūsų visų bendra nelaimė?       2020-06-12 12:23

NS ,gaila, bet faktiškai neturi antisistemines jėgas telkiančių lyderių.Tik intelektualius , bet skaldančius ir dar ,deja, nesavikritiškus vedlius- gerus pamokslininkus.Puikus pamokslininkas V.R. su gyvu Ozolu kalbos bei sąjungos nerado- kas tą gali paneigti?
Jis nuolat ieško priešų, o ne sąjungininkų tarp kitų antisistemininkų,taip išduodamas Sąjūdžio vienybės principą.Šie pasipūtę teisuoliai neturi jokių galimybių pavieniui, dar ir meluodami apie galimus sąjungininkus, peršokti net 3 procentų ribos spalį.Tokia ,deja, ši baisi šalies demokratų gretų tikrovė, kuri naudinga korumpuotai Lietuvą smaugiančiai santvarkai.

pridurkui 11:35       2020-06-12 12:17

o pasirinkimas neremti jokių pusgalvių ir pavėpėlių, tau per sudėtinga suvokti vienu smegenų vingiu?

>11:04       2020-06-12 11:35

Užsipuolimai prieš kažką daug pasako apie tai, kas remiamas arba bent jau tai, kad remiamas ne užsipultasis. Stasio, Juozapo, Algirdo ONS’o puldinėjimai irgi nėra atsitiktiniai

puldinėjimasui       2020-06-12 11:04

puldinėja smulkūs bobikai-barškaliukai
rimti žmonės neskalija, o padaro taip, kad kitiems beliktų užsičiaupti

>10:50       2020-06-12 11:00

Apie antrą turą - reikia pasidomėti, ką Puteikis labiau puldinėjo (dabar neturiu jokios informacijos). Štai Juozaitis aiškiai daugiau puldinėjo Nausėdą ir Skvernelį.

savicenzūrastui       2020-06-12 10:59

slėpkis su tuo savo pašvinkusiu pūsleikiu

>10:50       2020-06-12 10:55

Ar šis ilgas tekstas paneigia žinias apie Naisiuose paskelbtą koaliciją tarp LVŽS, LSDDP ir CP?

Sinicai reikia dorovinės savicenzūros?       2020-06-12 10:50

Manot Sinica atsiprašė Puteikio iš ,,lubų’’ viešai laiškais paskleidęs ,,žinias’’ apie neva slaptą CP priešrinkiminį susitarimą su valstiečiais bei neva Šimonytės rėmimą? Deja, ne…Sinica yra nesavikritškas ir dvilypis politikas, griaunantis mažųjų vienybę rinkimams ir samokslų teorijų apie bendražygius kūrėjas…
Naglis Puteikis rašė:
,,Vytautas Sinica teigia absoliučią netiesą, neva aš antrame ture parėmiau Šimonytę. Kodėl jis skleidžia šią dezinformaciją, tikrai niekaip negaliu suvokti.
Nevyko jokios derybos tarp LŽVS, LSDDP ir CP nei trise, nei porose. LŽVS tiesiog pragmatiškai suskaičiavo, žiūrėdami į 2016 m. vienmandačių rezultatus, kad tose apygardose nei tada, nei potencialiai dabar nė vienas valstietis neišėjo į antrą turą. Ir neišeitų dabar. Visose kitose apygardose, net ten, kur Centro partijos kandidatai 2016 sutrukdė LŽVS kandidatui išeiti į antrą turą, bet CP kandidatas nelaimėjo, visur kelia savo kandidatus. Tą patį daro su likusiomis Kirkilo vadovaujamos partijos apygardomis. Kitaip tariant vyksta kaip su veido kaukėmis pandemijos piko metu - stipresnės valstybės atima iš silpnesnių.
P. S. Gerbiamas Vytautai Sinica, prašau ištaisyti klaidingą informaciją, neva aš rėmiau Šimonytę antrame prezidento rinkimų ture. “

Kis       2020-06-12 10:07

as girdziu ir suprantu,kad musu ilgaamziai sitaip suizulejo,kad istorijon jie tikrai bus irasyti.Kai save ivardijes (o ko jis neivardijes sis ozelis?)patriarchu ir kisa savo neviskai sveikas mintis tampa ne tik nejauku,kai sitokie kupriukai siaucia ir nera kam pasakyti;stop tu esi neteisus,dar kartas ir atsakai pagal galiojancius LT istatymus.Negana tai kas vyksta(nevardinsiu iki gyvo kaulo igrisusiu vardijamu,kur vogta milijardais ir kaip nuo zasies vabduo?Kur mes gyvename?Apie koki geresni gyvenima kalbi Nausedukai,kai sedi uzraukes sikna,apsistates rinkiminiais vaikiais kurie kelia abejoniu savo gebejimais.Vasiliauskas sedi jau virs 10 metu,o kieksedes tavo chebrantai?Man koktu net cia rasineti,juk per tiek metu net komuniagos neatnese zalos zmogui?Kas netiki galiu.kalbeti faktais,nes vien tik musu islaikoma LRT jau grynas cirkas,sedi debilka ,ziuri i Landzbergio akis ir daro taip kaip jis mirksi?Kur musu dauguma,“valdantieji”,pameginote ir i krumus,o kam KGB isslaptinote ir -tyluma?Laiksim vieno raguocio mirties ir tik tada pajudesime i prieki?

>9:18       2020-06-12 9:28

Žmonės sako, kad Januičio-Kuolelio LRT komunistinė cenzūra bei dabartinė “privačiai leftistinė cenzūra” nesiskiria ne tik melo kiekiu, bet ir savo geopolitine anti-amerikietiška, anti-NATO orientacija. Tai lyg ir niekas nesugriauta, stasy, džiaukitės.

stasys        2020-06-12 9:18

stasiui 2020-06-12 9:13 > tikiu kad griovėte ne tam kad sugriauti , o tam kad vietoj senos sistemos atgimtu demokratinė laisva Lietuva . Va va ..  tai juk ne “gatvės balaganas” ?

stasiui       2020-06-12 9:13

“Sugriauti sena tvarka LRT-ė nėra sudėtinga”.

Iškart prisiminiau - “tik negriaukim TSRS ir LTSR pagrindų”, “tik negriaukim ir neliustruokim TSKP”, “tik nekiškim nagų prie KGB ir neviešinkim”, “tik nereikia permainų”.

>8:39, >8:50       2020-06-12 9:06

Kažkada sovietinėje AT Sąjūdis turėjo bene 4 deputatus, bet jų pateikiami Sąjūdyje paruošti projektai (žinoma, aukščiausio įmanomo intelektinio lygio, kad neįmanoma būdavo juridiškai prikibti) būdavo priimami - komuniagos nedrįsdavo viešai balsuoti prieš, kai projektai būdavo įregistruojami balsavimui, o alternatyvos pernelyg aiškios. Taigi kalba apie 51% ar 90% mandatų yra nerimta.

stasys        2020-06-12 9:01

Tik nereikia sisioti į vazoną su kaktusu kuris stovi ant V.Sinicos palangės . Žmogus jaunas politikoje daug ir visko nesupranta. Jam labai norisi pasipuikuoti televizijoje , o va imtu padirbėtu meteliu porą, “stasiumi”  žiūrėk ir pasipildytu išminties krepšelis dvejonėmis . Sugriauti sena tvarka LRT-ė nėra sudėtinga , daug svarbiau sugriovus pasiūlyti labiau vertingesni idėjų tekstą kuris padidintu žiūrovu skaičių . Visais laikais į ta visuomenine televizija veržėsi „balalaikininkai“  ir tik dėka visuomenės budrumo likdavo už durų . Na mielieji pasakysiu atvirai „žvirblių gužynės“ per televizija dar ne demokratija !!.. o žiūrėti į apipešiota kokį Sąjūdžio „ilgakaklį“ tikrai ne tas vaizdas kuris turėtu pritraukti žiūrovą .

paprastumui 2       2020-06-12 8:50

išvaikyti laxudrų elertį reikia nekvestionuojamos daugumos seime, tiek kad prostitucinio dvasių “teismo” kiaulėms nebūtų galimybių sprendimo nukanalizuoti.
akivaizdu, jog NS negaus daugumos balsų rinkimuose, 99 proc. tikimybė, jog apskritai net neperlips 5 proc kartelės.

tarkim vienmandatėse gaus 2-3 mandatėlius - kas toliau?
prisijungs prie skwernelio kolūkiečių?
na ir?
kolchozninkai ką nuveikė dėl elertį?
pašiaušė bangelių kūdros paviršiuje, paimitavo veiklų ir tuo viskas baigėsi.
kodėl jie turėtų elgtis kitaip kitoje kadencijoje?
todėl nereikia čia purkštauti ir pūsti žandus.
jūs galite keikti tuos kurie uždavinėja logiškus klausimus, galite paneiginėti blaivų protą, bet realybė nuo to nesikeičia.

>Al.       2020-06-12 8:47

Bendras veikimas jau prasidėjo pačioje prezidento rinkimų pabaigoje, Puteikiui parėmus Skvernelį. Vėliau valstiečiai parėmė Janutienę, dabar valstiečių koalicija su Centro partija ir Kirkilo partija jau garsiai įvardinta. Juozaitis irgi bendravo su CP (gal valstiečiai irgi įtrauks) bei Žemaitaičiu (gal priims prie “trijų muškietininkų” - Žemaitaičio, Paulausko ir Zuoko). Dagys irgi siūlėsi Žemaitaičiui, Kamblevičiui ir Pranckiečiui - gal ten įvyks koks vienijimasis. Puidokas “įsivienijo” į Uspaskio partiją. Taigi vienijimasis vyksta, jei Jums tas vienijimasis toks svarbus ir pageidautinas.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-06-12 8:45

L durnos svajonės citata:
“1) šiuo metu LRT skiriamas biudžeto lėšas dalinti visoms šalyje veikiančioms televizijoms konkurso tvarka; 2) įvesti abonentinį mokestį, kurį mokėdami LRT išlaikytų jos veikla patenkinti ir norintys ją žiūrėti šalies piliečiai.”
(Vytautas Sinica)
_______________________________________________________________________

Svajonių Lrt, tvarkai (pa)daryti Lietuvoje
*
Lrt taryba - be partinių seimo komunistuojančių gaujų 4 narių.
Lrt taryba - be prezidentūros komunistuojančių grybauskinių 4 narių.
Lrt - laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
Lrt - Tautą telkianti priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
Lrt - Tautos priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.
*
Kada renkamės prie komunistuojančių gaujų okupuotos Lrt, kad išjungti burokevičininkų grybauskinių (bei panašių) komunistinę propagandą ir pradėti naudoti ją pagal paskirtį Tautos ir Lietuvos labui?
*
Reikia vado žodžio.

paprastumui       2020-06-12 8:39

“tam pritariantys rinkimuose palaiko idėją.”
ok, kiek palaiko?
nes 90 proc. yra visiškai px.
konkretus klausimas - per 30 metų kiek kartų “pasiekė” rinkimų cirke?
kokia tikimybė, kad 1,5 proc balselių eurosojuzo parlamento “rinkimuose” gavę radžvilistai rudenį gaus daugumą seime?
iš to kyla kitas klausimas - kodėl dabar turi “pasisekti”?
kad tiesiog norisi?
daug kas nori teleloto išlošti melejoną.
bet neišlošia.
lietuviai nesugeba kurti, nesugeba mąstyti ir linkę tikėtis kažkokių mistinių, jokia logika nepagrįstų sėkmių.
tai lūzerių “filosofija”
galima sušluoti tas proto šiukšles po kilimu ir vaizduoti jog viskas labai faina,
bet gyvenimas tokius fainuolius negailestingai stato į vietą.

Paprasta       2020-06-12 8:26

Viskas paprasta - jei cenzūros panaikinimas LRT tampa programiniu dalyku, tam pritariantys rinkimuose palaiko idėją. Nepritariantys (besižavintys dabartine LRT “stasiai”, o ir juozapai) nepalaiko ir nebalsuoja.

uii       2020-06-12 7:42

staska ,”čiaupas” pirmiausia esi pats.

stasys        2020-06-12 7:36

Iš dalies pritarčiau V.Sinicai , tik žmogus nesupranta kad dubliuoti galima viską , netgi ta jo menama viešosios nuomonės sklaidą socialiniuose tinkluose . Ar maža Lietuvoje „troliu- bevardžiu“ kapsinčiu savo „nuomone“ kaip tas sovietiniu laiku vandens čiaupas ?  atsakyti nebūtiną . LRT vienintelis Lietuvos valstybės žiniasklaidos bastionas į kurio nuomone negali pasikėsinti privatus interesai (eurai) , o Jus va siūlote ja suvisuomeninti iki gatvės lygo ir paversti ta televizija balaganu ‘prostitutėms zitoms.‘ ? Gal iš tikro Vytautą paveikė karštis kad galvelėje tvyro toks karštis .. čia man belieka tik spėlioti . Balaganą  kuriant Jums dar reikėtu pasimokyti istorijos iš anos , praeitos Lietuvos, kas nutinka pataikaujant masėms . A.Smetona ne veltui ėmė ir pažabojo sulaikymo kameromis visus va tokius kurie aukščiau stato idėja bendro viešo intereso . Tik įstatymas reglamentuoja kaip turėtu dirbti valstybinis transliuotojas , o kiekviena kartą ji taisant mes rizikuojame padaryti jį neveiksnu ir be jokio turinio .. Geriau ‘žvirblis‘ rankoje nei „gulbelė“ padangėje .. Jus kaip jaunas vyras matyt dar to nesuprantate ..

tiek       2020-06-12 5:44

laikas gerus norus grįst ir visuomenės balsą įtikinančiais darbais. Kodėl aferistai moka vienytis (trys muškietininkai) ,o Radžvilos ,Juozaičiai jų samoningumo lygio na niekaip netraukia? Stambaus kapitalo ,t.y. pramonininkų konfederacijos gimdytojas vėl su “soc.dėmais ” lenda į valdžią ,grasina Lietuvai tolesniu “stabilumu"pradedant karu korupcijai:)))  Gal biškutį onoras, valdžios ir visiems žinomų jos teikiamų gėrybių ASMENINIS troškimas tiem naujiesiems talentams “neleidžia” sėkmingai tolubulėt jau geras trisdešimtmetis smile)).Labai traukia pencinykės Maldeikienės “traukinio” variantas?:(.

Al.       2020-06-12 1:34

Viskas teisinga. Bet jau laikas tokiems rašiniams turėti ir antrą dalį - Kaip mes tai padarysime? Tam, kad pavyktų, tą tikslą turi paremti dauguma aktyvių žmonių. O tam reikalingas bendras veikimas. Taigi, sąjungininkų ratą, nori nenori, tenka išplėsti.

lydėkai paliepus       2020-06-11 23:03

Nacionalinio Susivienijimo Partijos suvažiavimo nutarimus į gyvenimą!

Viskas lyg ir dėsninga       2020-06-11 22:50

O ar galėjo būti kitaip, kai maždaug dviem trečdaliams visuomenės vienodai rodo. O rodo taip todėl, kad jau nuo antrųjų  Nepriklausomybės metų, o gal net nuo garsiosios Juozaičio kalbos 1990-ųjų kovo vienuoliktąją  daugiau nei du dešimtmečius profesionalių “okulistų”, galinčių “pakoreaguoti” tautos regėjimą, gretos metai iš metų menko.

hedonist       2020-06-11 22:38

Geraijau gerai, įkalbėjote -
einu pamojuosiu Optimizmo vėliava ir režimo propagandos hidra nustips jeigu ne iki Kalėdų, tai iki Velykų tikrai.

Juozapėli, kur talentus barstai?       2020-06-11 22:15

„Na, dabar tai bus“
pamėgink bent kartą pritaikyti savo „fontanams“.
Na, ir žiūrim, ką turim? - Hedonistinį pasimėgavimą.

tikrai sureaguos       2020-06-11 21:55

Generalinė:
- Kas ten cypauja už lango?
Muilo Liūtė:
-Nu, atrodo ten kažkokios zylės čirpia, tarsi kažko reikalautų.
Generalinė:
- Pupmtpirckaite, nueik, patrupink toms zylėms batono. Tegul užsikemša.
Ir nusiųsk filmavimo grupę, tegul padaro keletą kadrų.
Įdėsim prie orų prognozės.

na, dabar tai bus       2020-06-11 21:45

Deklaracijomis ir rezoliucijomis sulaužysim cenzūrastams stuburą!
Muiliūtė su makaronyte jau tikriausiai nubėgo pakuotis daiktus.
Ne juokas, koks galingas Pareiškimas. Uch!
Monikutės vietoje, jau rašyčiau atsistatydinimo pareiškimą.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.