Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Tiesos.lt siūlo   2020 m. spalio 9 d. 0:14

31     

    

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Pro Patria

Artėjant rinkimams galutinai išryškėjo ir tai, kaip bus stabdomas mano atstovaujamas Nacionalinis susivienijimas (NS). Nespekuliuoju, kad sistema susitelkė prieš vieną partiją, bet tiek, kiek apskritai yra stengiamasi, jog NS nepatektų į Seimą, tai daroma ypač niekingu ir manipuliatyviu būdu. Žmones bandoma įtikinti, kad balsas už mus yra išmestas balsas, nes esą niekas nesiruošia už mus balsuoti. Vieni, kaip Rasa Ališauskienė, šį melą skleidžia sąmoningai, kiti pasigavę ir nuoširdžiai patikėję tų pirmųjų propaganda.

Kodėl būtent tokia taktika? Nes vienų partijų šalininkai yra gana abejingi, o mūsų šalininkai tvirtai apsisprendę ir juos įtikinti, kad „tas Sinica visgi šneka nesąmones“, nelabai išeina. Taigi neefektyvu įtikinėti nebalsuoti, nes esame blogi. Tačiau pasirodo perspektyvu įtikinėti nebalsuoti, nes „taip išmesite balsą“.

Gerai žinoma, kad lietuviai labai bijo, kad jų balsas nueis veltui, tad šiam gąsdinimui yra jautrūs. Niekas nenorime išmesti balso. Tačiau kada jis iš tiesų išmetamas?

Visą rinkimų laikotarpį „Baltijos tyrimai“ nuosekliai skelbė mums absurdiškus 0,2–0,6 proc. reitingus, tuo įtikinėdami, kokie beviltiški mūsų šansai. Jeigu būtų skelbę 2–3 procentus, būčiau rimtai pergyvenęs, kad šansai prasti, nes tokie reitingai galėtų būti įmanomi. Tačiau 0,2 procento yra nepilni 2500 žmonių, taigi patys partijos nariai, taigi tiesiog absurdiškas skaičius. Pernai „Baltijos tyrimai“ prieš pat EP rinkimus skelbė Radžvilo komitetui lygiai tą patį. Tačiau jis paneigė prognozes ir surinko 3,3 procento. Surinko po mėnesio kampanijos, turėdamas bent keturis kartus mažiau žmonių, bent perpus mažiau pinigų, laiko, jokio debatų eterio. Pagaliau – ir be šių žodžių autoriaus.

„Baltijos tyrimai“ pernai nieko nepasimokė ir šiemet vėl varo tą pačią propagandą. Ji vėl nepasiteisins. Tačiau būtent dėl to, kad žmonės tokiais gąsdinimais patiki, jų gali užtekti, kad pranašystė išsipildytų. Juk tokie reitingai ir „ekspertų“ valentinavičių vieši aiškinimai, jog neturime jokių šansų, yra skirti būtent tam, kad dalis žmonių patikėję apsispręstų nebebalsuoti, ir būtent jų balsų – tų poros tūkstančių nesiryžtančiųjų – pritrūktų iki 5 procentų.

Tačiau jeigu svarstote už mus balsuoti ir girdite iš TV, portalų ir kitur žinią, kad taip išmesite balsą, turėtumėte ne paklausyti, o susimąstyti ir net kaip reikiant įsižeisti. Susimąstyti, nes jeigu iš tiesų nebūtų daug planuojančių už mus balsuoti, niekam ir nereikėtų vargintis aiškinant, kad tai išmestas balsas. Įsižeisti, nes tai itin piliečius žeminanti žinutė. Jos esmė: jūsų balsas nieko nelemia ir nieko nekeičia. Galite jį arba išmesti, balsuodamas savo galva, arba neišmesti, jeigu balsuosite, kaip jau dabar balsuoja kuri nors didelė grupė. Eikite su banda arba liksite kvailio vietoje. Pagrindinė žinutė kalbose apie išmestą balsą yra tokia: jūsų balsas nieko nelemia, nebent balsuosite kaip įprasta. Tačiau laisvo pasirinkimo esmė ir yra galėti sukurti pokytį balsuojant ne taip, kaip buvo įprasta.

Tačiau dar daugiau, niekas rimtai nesusimąsto, ką reiškia išmestas ir neišmestas balsas. Išmestas balsas tai toks balsas, kuris nieko nelemia rinkimų rezultatuose. Tačiau būtent balsas už politikus ar partijas, kurios ir taip pateks į Seimą, yra visiškai išmestas. Mūsų atveju dažnai renkamasi tarp visiškai artimo pažiūromis NS arba kompromisinio varianto, pavyzdžiui, krikdemiškų TS-LKD kandidatų. Tačiau čia balsuoti už TS-LKD kandidatus kaip tik ir reiškia išmesti balsą. TS-LKD kandidatai, esantys jų sąrašo viršuje, ir taip be jokios abejonės ir be jūsų balso pateks į Seimą. Nėra jokios reikšmės, kelintu tiksliai numeriu jie tą padarys. Todėl balsas už juos yra iš tiesų išmestas jūsų balsas, nes nieko nepakeičia. Tobula klasta yra kviesti balsuoti taip, kad jūsų balsas tik patvirtintų ir taip nulemtą rezultatą.

Tuo tarpu balsuodami už NS, jūs galite – nors tai ne garantuota – nulemti realų pokytį, visiškai naujos partijos, kuria pasitikite (nes svarstote) patekimą į parlamentą. Ir būtent dėl to, jog patekimas yra realus, bet nėra garantuotas, jūsų balsas čia yra prasmingas ir neišmestas. Jis gali būti lemiamas. Praėjusiais metais surinkę 42 000 balsų, šiemet turime surinkti apie 65 000 ir ta linkme nuosekliai dirbome, esame daug geriau žinomi, girdimi ir pastebėti, sukūrėme eilę skyrių, vien patys nariai suaukojo partijai per 40 tūkstančių eurų nario mokesčio. Tai rodo didelį tikėjimą bendru reikalu, kurio neturi kitos neparlamentinės partijos. Neturiu abejonių, kad po praėjusių metų mūsų gautų balsų skaičius išaugs. Niekas negali pasakyti, ar to užteks 5 procentams peržengti.

Todėl šis balsavimas, jeigu svarstote palaikyti NS, yra pilietinės ir žmogiškos drąsos reikalas. Kaip mes drįstame politinio korektiškumo ir cenzūros atmosferoje kalbėti tai, ką kalbame ir ką (kaip žinome) tyliai galvoja daugybė žmonių Lietuvoje, taip ir jūs galite išdrįsti surizikuoti. Ir ta rizika net nėra didelė. Nes balsuojant už didžiąsias partijas, kurios seniai keičiasi vietomis pakaitomis valdydamos Lietuvą, tikrai niekas esmingo pasikeisti negali. O balsuojant už mus, yra didelis šansas, jog pokyčiai ne tik įvyks, bet ir konkrečiai jūsų balsas bus lemiamas. Valatkos ir valentinavičiai labai norėtų, kad jums pritrūktų drąsos.

Baigiant reikia pasakyti svarbiausią praktinį patarimą. Būtent dėl to, jog yra masiškai skleidžiama žinia, jog balsuodami už mus prarasite balsą, yra labai svarbu – jeigu mus palaikote – parašyti apie tai viešai. Pasidalinkite savo balsavimu socialiniuose tinkluose, parašykite, kodėl taip pasirinkote, parašykite, kaip jaučiatės, parašykite, ką reitingavote. Leiskite jus matantiems žmonėms pajusti, kad ir jie ne vieni, kad aplink juos yra daug žmonių, kurie ryžosi šiam pasirinkimui ir balsuoja už Nacionalinį susivienijimą. Pasekite Jurgos Lago, Vido Rachlevičiaus, Žydrūno Savicko, Roberto Grigo, Arvydo Janulaičio ir kitų iškilių žmonių pavyzdžiu. Psichologiškai tai labai svarbu. Net jeigu jums atrodo, kad jūsų socialinio tinklo įrašų beveik niekas nemato, nesikuklinkite, ir tam vienam artimam žmogui tai gali būti padrąsinimas. Ir to vieno artimo žmogaus gali pritrūkti iki įrodymo, kad esame pasiruošę kažką pakeisti savo valstybėje ir būti joje šeimininkais.

propatria.lt

Trumpai apie autorių: Vytautas Sinica yra politologas, VU doktorantas, Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas.

Politinė reklama, platinama neatlygintinai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Paaiškinkite        2020-10-12 14:21

- NS 2-me ture dalyvaus?

Jus teisus,       2020-10-11 11:03

I r Jusu susivienijime saunus zmones,o va susivienijimo su kitais judejimais ir partijomis truksta,dziugino susitarimas su smulk verslininkais,bet to labai maza,Jei butu nugaletos vadovu ambicijos,pasiputimas,megsta ,nemegsta,butu galingjega sukurta ir ji nugaletu rinkimuosi,o dabas bus oavieniai ,teisingi,verksmingi balsai.
Be to,prof Radzvilas rusciu veidu netinka tokio judejimo vizitinei kortelei,jis garbingas akademikas,aptakiom ri tom kalbom,taciau jo ivaizdis atsiaurus,nekvieciantis nei kalbeti,nei pasikalbeti,atrodo,kad jo izvalgos aukstai, kitoj erdvej.
Sekmes

Al. Elmai       2020-10-9 22:27

Matyt, buvo sunku. Man net su NS sunku susibendravardiklint. Dabar jau vėlu apie tai. Duokim jiems progą. Ir pabandykim parodyt, kad net šiose nepalankiose sąlygose, galima pasipriešinti uzurpatoriams.

Elma       2020-10-9 19:38

Ar sunku buvo rasti bendrą vardiklį, rodantį, nuo ko reikia pradėti? Žmonės būtų jus palaikę, kaip Sąjūdžio laikais.Dabar darotės sunkiai pastebimi skambių pavadinimų gausyėje. Einant su bendru vardikliu (bendru šūkiu), suprantamu žmonėms, gal daugiau neaiškių žmogelių būtų patekę, bet daugiau ir Jūsų.

Al.       2020-10-9 18:48

Juk nesitikėjom, kad po 30 metų grimzdimo į pelkę - iki tiek, kad daugelis praradę viltį, paliko šalį - staiga atsiras tobula, būtent mums pritaikyta partija ? Su naujais, jaunais ir patyrusiais ? Todėl dabar, nepasant visko, balsuokim visi už tuos, kurie mums geriausi. Nepaisydami visokių gudrių išskaičiavimų. Ir paskatinkim visus savo draugus.

jau nubalsavau       2020-10-9 18:45

uz Nacionalini Susivienijima. Man imponuoja tai, kad jusu programoje iskaiciau zadamus esminius pokycius, kad pas jus susitelje sviesiausi protai is akademines visuomenes. Sekmes jums!

rinkimų iliuzija       2020-10-9 18:32

Šitie,atsiprašant,“rinkimai“ yra visiškai tuščias nieko nelemiantis debiliškas farsas, nė kiek ne blogesnis nei tarybiniais laikais-bet kokiu atveju visada „laimi“ tik tolerastų ir vagių blokas, jokiai realiai opozicijai juose dalyvauti tiesiog NELEIDŽIAMA. Mūsų valdžiagyvių niekas nerenka-juos visus iki vieno iš anksto PASKIRIA jų ponai už Atlanto nuo pat 1990 metų. Rinktis paprasčiausiai nėra iš ko.
 Visos “partijos” tėra elementarios konkuruojančios banditų gaujos,tesiskiriančios tik pavadinimais,jų tikslai visiškai vienodi-negrų ir afganų kolonizuota Lietuva be lietuvių.

Jules       2020-10-9 17:25

Mes neturime kito pasirinkimo - tik balsuoti ir raginti gimines ir draugus balsuoti už NS. Dabartiniai kandidatų debatai ir ginčai(rinkiminės varžybo) buvo pačios prasčiausios per visą Antrosios Lietuvos respublikos laikotarpį.

Mus ir Prašalietį       2020-10-9 17:18

apsėdo mitomanija - XX amžiaus mitologija vietoj istorijos, kurios niekas nesirengia ir rašyt. Prašalietis irgi nerašo - tik mitomanijos procedūromis čia užsiiminėja. Tiesa, o kodėl debatuose nedalyvauja Konservatorių ir Kolchoznikų partijų vadovai, ir kodėl jie kelia nepartinius kandidatus į LR Seimą? Juk taip rodoma grynoji nepagarba rinkėjams, ką manote?

Prašalietis       2020-10-9 17:04

Juokinga skaityti, kai taip vadinamas “politologas” svajojantis prisėsti ant Seimo taburetkės, tikėtina, kad Seimo taburetkė daugiau mažiau padėtų pasidaryti ir “politinių mokslų daktaru”, temoka savo ir NS “politinę ir kitokią vertę kelti” ryškindamas “balsų davimo mitologijas”, pasakodamas apie nematomos kitų naujų “politinių darinių” kompanijų fone “naujos NS politinės partijos puolimą vykdomą” visų sisteminių partijų. Ir toks jaunasis “|intelektualinis” blevyzgotojas pasakodamas nesiskiriančias nuo savo “patriotinių vado” Radžvilo “patriotines, tautiškai-filosofines” kvailystes apie nieką, nori atsisėsti ant Seimo taburetkės.. Valinsko klounai Serime jau sėdėjo, betrūko ant Seimo taburetkių neišsivaikščiojusiems lansberginio durnių laivo keleiviams susilaukti Radžvilo “intelektualinių” klounų, kuriuos visi prieš Seimo rinkimus labai “puola ir visaip juos menkina” ar Juozaičio “akademinių” blevyzgotojų.... Pagyvenęs brazauskinio-lansberginio durnių laivo “provakarietiškoje demokratijoje” ir nepragėręs proto eilinis žmogelis žino “ką jam davė,duoda ir duos” pseudodemokratiniuose “rinkimuose” jo “atiduotas” rinkiminis balsas dar nuo pirmo prezidento ir pirmo Seimo rinkimų.... .... “Atidavusio” savo balsą už Stasį Lozuraitį ir tuometinius liberalus, kurie buvo parašinėję klasikinio kapitalizmo kūrimo rinkiminę programėlę ir į Seimą nepakliuvo….

Dzeikas       2020-10-9 16:01

“Ismesto balso” filosofija imanoma tik feodalineje visuomeneje, kur zmonems ikalta makaulen , kad jeigu balsavai uz laimetoja turi kazkokiu benefitu. T. y. pas zmones tokios “ponoiatijos”. Ir problemos ivardinimas tik patvirtina sia teze.
Tuo tarpu koks Jonas is Kalabybiskio paklaustu saves: Ir ka as apturesiu, jeigu laimes partija uz kuria balsavau?
Jus galite Jonui populiariai paaiskinti, kad asmeniskai jis, Jonas, tures baronkos skyle nesvarbu kokia tai partija bus, NS, litvo-komunistai, sajudiniai, ar “Tiesos kelias”, ar dar kokia tualetinio popieriaus kokybes gerintoju partija. Gal , jeigu neapgaus, gyvenyme atsiras laimejusios partijos programos elementu.
Tik vargu ar Jonas zodziais gal ir sutikes su jumis, sirdyj netars sau: “nie, na negali buti…gavo mano balsa tai neatsilygint butu kaip ir ne pagal poniatijas…”

Todėl...       2020-10-9 15:50

Manau,kad susijungus būtų daugiau bėdos,nei naudos,ir vėl rypautume,kam jungėsi.Dagys yra varlė-keliauninkė,Juozaitis kalbasi su savim,Puteikio lyga marga kaip genys,kiti dariniai irgi ne kažką,tai ką reikėjo daryti?Pasitikrinsim,kiek vertybių yra mūsuose,nes šneka viena,o paaiškėja,kad geras ir viktariukas,ir bebrai,o kai kam vis laisvės trūksta.

Kodėl       2020-10-9 15:04

Tiek daug protingų žmonių išsisklaidė mažosiose partijose. Kodėl nesugebėjote sudaryti puikų junginį. Ir vėl ketverius metus kankinsimės su tais, kurie baigia nustekenti šalį, su tais, kurių ,,dėka’’ paliko tėvynę beveik milijonas žmonių. Gaila, labai gaila, kad taip išėjo.

Teisingai       2020-10-9 14:58

Nacionalinis susivienijimas, yra kaip ir proto susivienijimo partija, labai šaunus dalykas, kada vienytusi protas, tai auksčiausias pasiekimas, gerai kad siekiama, bet didžiausias paradoksas, protas vienijasi labai sunkiai, ir tai protui sunkiai suvokiama, matyt yra todėl , kad Visata begalinė, todėl protas taip pat begalinis, ir nesivienyja.

už nr. 7       2020-10-9 14:39

Balsuosim už NS, jokie aferistai nesutrugdys grin

Jules       2020-10-9 14:07

Šiuo metu rimta partija yra tik NS, o kiti mažiukai - tai didžiųjų partijų pasamdyti demagogai naivuolių, iliuzionistų balsų išskaidymui, kad jie amžinai būtų ten, kur dabar yra. Neverta balsuoti už didžiųjų partijų dirbtinai skleidžiamus a la Juozaitis ir pan. dūmus. Didžiosios partijos tarnauja Padebesių kunigaikščiui - dabar forsuojamai Pasauline vyriausybei po Covid pavidalu. “La belle endormie” de Covid mums rengia pasaulinę diktatūrą, dėl runkelių pridengtą begaliniu rūpesčiu mažučiukais runkeliukais. Viskas dėl tų mažučiukų, bedaliukų ir kitų varguolių bei nemąstančių zubrylų, kaip 1917 metais dėl proletariato, dėl varguolių buvo paskelbtas ir įvestas Raudonasis teroras, o kokio pavadinimo bus ateinanti diktatūra, pagalvokite patys. Juk vėl balsuosite už padebesių partijas, tiesa?

bjž       2020-10-9 13:26

Tik už NS Nr 7.O kalbos ,kad taip balsuojančių dingsta balsai mažaraščiams. Reiškia visi galvojantys kitaip negu konservatoriai yra dinge.O kas iš to,kad balsuosi už nugalėtojus?Po rinkimų ,vėl tvirtins,kad už išrinktus nebalsavo.Valstiečiai gal ir nieko,bet prie ko čia SS.Nuo to valstiečiai pradeda negerai kvepėti.O NS dar šviežia,gyvibinga ir gal būt tokia ,kokios reikia Lietuvai.Už viltį,kuri tesiasi jau 30 metų.

konda       2020-10-9 13:13

yra dar viena partija - ne tokia pasikėlusi ir arčiau žmonių - CP-tautininkai: už ją balsuojant, balsas neprapuls…

Žodžio laisvė...       2020-10-9 12:38

Pernai mano balsas atiduotas už jus nukeliavo į niekur.Tas pats atsitiko ir per
Prezidento rinkimus.Reikėjo dabar vienytis su kitomis naujomis ir atsinaujinusiomis
partijomis,tuomet visi balsai sumuojasi ir atsiranda daugiau šansų bet kelias vietas
gauti Seime.Bet jei esate labai susireikšminę ir užrietę nosis,nepanorę jungtis,
šaukštai po pietų - bus nulis vietų  Seime.Nenorėčiau ,kad taip atsitiktų jums,bet…

O kas tie       2020-10-9 11:58

kolchoznikai, jei ne AMB ir Šatrijos chėbrytė?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-10-9 11:52

Jau 7 seimai yra apsišaukėliai (antikonstituciniai).
Vadovaujantis visagale konstitucija, reikia žinoti, kad:
– seimas – antikonstitucinė (neteisėta) neišjungtų komunistų (kgb’istų,
stribvaikių, …) sueiga, kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija (kai sąrašinių negali būti seime), o daugiau apie tai naudojant nuorodą – ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo;
– prezidentas užsiima neteisėta nusikalstama antikonstitucine veikla su neteisėtu (stribvaikių, …) seimu;
– premjeras neteisėtas, nusikaltėlio prezidento pasiūlytas bei
neteisėto seimo patvirtintas;
– ir tt.
Tai žinant, sprendžiasi bemaž visos problemos Lietuvoje tik prieš tai Tautai reik susigrąžinti gaujų pasisavintą Lietuvos r bei tv (Lrt).
_________________________________________________________________
Sukilimas

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-10-9 11:52

Žinia:
dar vienas balsas už NS seimo rinkimų spektaklyje.
____________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų.
2020 spalio 9

Pirmas,       2020-10-9 11:31

svarbiausias pasirinkimas - NS.Antras - valstieciai.Trecia, ir svarbiausia.Melskime Dievo, kad konservatoriai, komunistaiir liberiai nesudaryto valdancios daugumos.

Karl Radek iš Prahos       2020-10-9 10:47

Tik jau nepergyvenkit-laimėsim mes ir Baryga, tiksliau, drg. COVID’as. Tuoj skelbsime diktatūrą. Raudonąjį mūsų terorą pamenat? Galim pakartoti, jei to zubryloms nori ir pageidauja?

Tiketi       2020-10-9 8:57

Valentavič, vlatkomis gali tik nebesugebantys galvoti savo galvomis. O nors vienas ar keli NS atstovai seime būtų šviesos spindulys seime.

Valstie2iai paai6kino,kad       2020-10-9 8:48

balsuojant u= partij1,kuri nesurenka 5 procent7,balsai nei6metami,bet priskai2iuojami laim4jusioms partijoms procentaliai padalinami.

Pasitikslinimas       2020-10-9 7:40

Jeigu NS yra prieš vaikų atiminėjimą, prieš dvigubą pilietybę, prieš Stambulo konvenciją, prieš migracijos paktą-tada balsuosiu ir kitus raginu balsuoti tik už nacionalinį susivienijimą.Partija kuri saugo šeimą ir neleidžia plūsti į Lietuvą musulmonams nusipelno pagarbos ir palaikymo.

Nesutinku >Tik       2020-10-9 7:09

Kaip norisi važiuoti priekinėje sėdynėje. Vaikų atiminėjimas, dviguba pilietybė, Stambulo konvencija, migracijos paktas, tikrai, tik už valstiečius, juk jie skiriasi nuo ožio ir kumelės tik požiūriu į alkoholį.

Tik        2020-10-9 5:23

Už valstiečius,nes jie vieninteliai gali įveikti konservatorių mafija

Karl Radek       2020-10-9 4:41

Rinkimai mūsų-vergystė jūsų. Tuoj mūsų kolchoznikai duos jums garo po rinkimų su Covid’u-skelbs diktatūrą runkeliams ir mokslo pirmūnams.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-10-9 2:21

Tai agituojate už ANTIKONSTITUCININKUS, kitaip tariant hibridinius stribus, ir žadate: “esame pasiruošę kažką pakeisti savo valstybėje ir būti joje šeimininkais.”
***
Pakeiskite ne kažką, o save, nebūkite ANTIKONSTITUCININKAI, kaip kitos 17 partinių gaujų. GĖDA.
https://www.ekspertai.eu/astunti-antikonstituciniai-2020-10-11-seimo-rinkimai/
Galite spaudinėti neigiamai, tačiau nuo to rinkimai nepasidaro legitimūs. Tokių godžių niekšų kur besurasi?

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.