Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Vytautas Sinica. Ir teisėta, ir solidu

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 6 d. 10:58

12     

    

Vytautas Sinica. Ir teisėta, ir solidu

Džiaugiuosi matydamas, kad vakar į savo teisėtą garbingą vietą grįžo už Lietuvos laisvę nacių kalinto ir sovietų nužudyto Jono Noreikos atminimo lenta. Pro Patria sambūrio vardu labai dėkoju visiems viešai ir neviešai prisidėjusiems, kad tai įvyktų. Žiūrint tik teisingumo turbūt nieko nereikėtų išskirti, bet vis dėlto norisi išskirti meistrus, sutikusius kabinti lentą nepaisant galimo pritempinėjimo, kad veiksmai esą neteisėti. Tie vyrai sakė, kad jeigu bus skirtos baudos, tegu ir nepagrįstos, jiems bus didžiulė garbė jas susimokėti. Man savo ruožtu didžiulė garbė pažinti tokius žmones.

Vienintelis dalykas liūdina – tai žiniasklaidos karksėjimas, neva lenta pakabinta nelegaliai, be leidimų. Tai netiesa. Ypač nesmagu, kad ta netiesa buvo įvykio vietoje sakoma lentą šventinusiam vyskupui Jonui Kauneckui. Laimei, rezistentų taip lengvai nesuklaidinsi.

Naujajai lentai nėra Šimašiaus leidimo, bet jo leidimas ir nėra reikalingas, kad ir kiek jis vaizduotųsi kitaip. Pats meras visiškai teisus, kad iš neteisės teisė negimsta. Nežinia, kodėl jis tą prisiminė tik dabar, o ne tada, kai savavališkai, vienasmeniškai, telefonine teise pats įsakė lentą nuimti (plačiau apie tai teisininko komentaras ČIA). Kadangi lenta kabėjo ir buvo vėl kabinama ant paveldinio pastato, nepriklausančio savivaldybei, ją kabinti leisti turi pirmiausiai Kultūros paveldo departamentas. Jo leidimas gautas.

Antras subjektas – pastato savininkas, visais lygiais (bibliotekos ir akademijos) pasakęs, kad nenori veltis į situaciją ir net nenori gauti formalios užklausos. Status quo meras pakeitė be jokio atsiklausimo ir dabar versti atsakomybę bibliotekai būtų nei šis, nei tas. Mes tą norą gerbėme, formaliai ir neklausėme, pasitenkinome neutralitetu. Iš esmės sprendimo teisė tuo būdu palikta vienam KPD. Nežinau, kiek toks sprendimas formaliai ką tenkina, bet faktiškai padaryta tai, ko Mokslų akademija ir norėjo.

Bibliotekos direktorius jau pasakė, kad tolesnius veiksmus dėl lentos (kaip reaguoti) derins ne su Šimašium, o su KPD, kuris išdavė leidimą. Dar svarbiau tai, ko jis nepasakė. O nepasakė, kad prieštarauja lentos pakabinimui. Tikiu, kad sprendimą ras protingą.

Jau pasipylė grasinimai – tiek iš Arkadijaus Vinokuro, tiek iš Vaido Baumilos, tiek Vilniaus miesto tarybos nario Vaidoto Ilgiaus, tiek turbūt ir kiti, man dar nematyti, – kad lenta bus nukabinta: jei ne valdžios, tai savavališkai.

Tikėkimės, vandalizmas nesitęs. Visą šią naktį iki pat dabar lentą saugojo jaunimo organizacijos „Kryptis“ savanoriai. Visiškai rimtai manau, kad fizinė apsauga lentai reikalinga. Ačiū jiems. Jeigu yra daugiau patriotinių organizacijų ar tiesiog žmonių, nesvarbu, jaunų ar senų, kurie turi galimybę dieną ar naktį (ypač naktį) ateiti į tokią talką ir lentą pasaugoti, bent šią savaitę, iš tiesų verta ir teisinga būtų tai padaryti. Nepasididžiuokite, parašykite facebooke į Pro Patria ir suderinsime, kuo galite padėti.

P.S. Pirmąkart per savo kuklią veiklos istoriją negirdžiu bent kiek gausesnio niurnėjimo, kad lenta negraži, kad reikėjo kitaip. Manau, solidesnės lentos nėra visame Vilniuje, ir tai akivaizdu nepriklausomai nuo skirtingų estetinių skonių.

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Naujoji atminimo plokštė labai graži       2019-09-7 21:48

Ypač įspūdį stiprina įkomponuoti skirtingų epochų ginklai, kaip lietuvių laisvės kovų simbolis per amžius

Baumila,       2019-09-7 21:42

tai tas, kuris labai kvykė kad “ne tuos išrinkom”? Jei tai tiesa, kas žemiau rašoma apie jo gimdytoją, tai reikėtų išdeportuoti jį pas Putiną

To Atmintis       2019-09-7 11:42

Susikerta miškinių ir stribų palikuonių pažiūros. Visgi, apie 300 štukų rugsėjo 5 d. protesto demonstracijoje yra aiškiai per skysta, ir tuo reikia džiaugtis…

Dar reikėtų įsteigti       2019-09-7 9:41

atminimo medalį “Už vaikėziškumą pogrindyje”, ir juo apdovanoti “generolą” po mirties. Gal ir daugiau tokių neatsakingų savižudžių buvo?

Zurofas skuba pakrikštyti naujos lentos       2019-09-6 23:33

Gal ir FSB tardytojų vėl sulauksime Lietuvoje, kaip Kusaitės atveju?
Rusų žydšaudžių, kurių niekada netrūko(prisiminkite pogromus) “nuopelnai” bus priskirti latviams, bet galiausiai kalčiausiais liks lietuviai. smile


“Охотник за нацистами” готов сотрудничать с Россией в их поиске
17:53 04.09.2019 (обновлено: 18:28 04.09.2019)

Глава иерусалимского отделения Центра Симона Визенталя Эфраим Зурофф

ТЕЛЬ-АВИВ, 4 сен — РИА Новости. “Охотник за нацистами”, глава иерусалимского отделения центра Симона Визенталя Эфраим Зурофф выразил готовность в случае обращения российской стороны сотрудничать в поиске нацистских преступников.
Управление ФСБ по Новгородской области в августе обнародовало список карателей, которые в годы Великой Отечественной войны уничтожали мирное население в деревне Жестяная Горка и селе Черное. По архивным данным, в окрестностях этих селений захоронены около четырех тысяч мирных граждан, которые были убиты в 1941-1943 годах. Предоставленный РИА Новости УФСБ список карателей — это четыре пожелтевших от времени страницы с рукописным текстом. Из данных списка следует, что все они — уроженцы или жители Латвийской ССР.
“Да, конечно”, — сказал Зурофф РИА Новости, отвечая на вопрос, готов ли он сотрудничать с Российской Федерацией в случае обращения к нему российских властей.
“Если они захотят помощи, я буду более чем рад (помочь. — Прим. ред.), но я не могу помочь, не имея информации”, — добавил он.
Зурофф также отметил, что никто не знает, сколько еще в мире остается нацистских преступников. “Есть страны, которые не ищут этих людей. В некоторых странах могли бы быть эти люди, но никто их не ищет”, — сказал он.
Поискам военных преступников — немцев, литовцев, украинцев, хорватов, которые скрываются от правосудия по всему миру — от Аргентины до Исландии, Зурофф посвятил больше половины своих почти 70 лет и не собирается останавливаться.

https://ria.ru/20190904/1558311058.html (atidarant šią nuorodą patariu naudoti VPN ar proxy!)

nesupratau       2019-09-6 19:24

O Baubyla čia prie ko? Pasiilgo savo draugo, ir galbūt kažko daugiau, Egzotinio Debilo? smile

Atmintis       2019-09-6 16:35

Nieko nuostabaus, kad V. Baumila taip elgiasi. Jo tėvas buvo KGB majoras, ypatingų bylų tardytojas. Akmuo nuo akmens..

stasys        2019-09-6 16:19

.. perlipant per s.m- galva norisi pridurti , kol įvairaus plauko pijokai bando pagauti patriotines nuotaikas .. reikėtu laukti ne nukabinimo o ‘papildymo’ to kas kaba.. kitu papildomu tekstu . smile Nenustebkime jei kokį ryta po lenta rasime a.vinokurą ir v.baumila pliekiačius šaškėmis .. ir riebiai keikiantis .  Tai kas neuždrausti Vilniuje tapo galima ..dėka pono Šimašiaus aš ‘moralinis stiklelis’ .

s.m.       2019-09-6 14:46

visiškai teisingai, - iš neteisės nekyla teisė, o šimašinių enkavedistinių paryčiais istorinės atminties ir kultūros vertybių lupinėjimo pasekmių likvidavimas, grąžinant buvusį status quo, yra ABSOLIUČIAI TEISĖTAS. Amen.

>pirmam       2019-09-6 14:43

nurimk, raudonarmieti. Tavo politruku apšaukiamas (kuomi kvep, tuom kitą tep)Juozapas, patikėk, gerai tavo ir kitų sąsių-jašų rašliavones mato…
Dieną X tau bus maloniai priminta.

senelių atmintis       2019-09-6 12:30

Vytautai, gerai kad Tavo seneliai negyveno vienkiemyje šalia miško, kad jų nelankė dieną stribai, o naktį -,,miškiniai”(tuomet partizanai taip buvo vadinami). Jiems mirtis dvelkė iš abiejų pusių...

o kur dingo politrukas juozapas?       2019-09-6 12:02

miela būdavo skaityti politruko juozapo sapaliones - kad visi yra durniai ir tik jis vienas žino ką ir kaip daryti smile


Rekomenduojame

Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus tarybos pareiškimas dėl 2020 metų valstybės biudžeto

Vytautas Sinica. Naujam pasauliui naujas žodynas: nuo patriotizmo iki Vyčio

Andrius Švarplys. N. Venckienė atgabenama į Lietuvą. Yra tik dvi išeitys: bloga ir blogesnė. Geros nėra

Apie Neringos Venckienės ekstradiciją JAV žiniasklaidoje

Ar tikrai? Valdas Vižinis. „Neringa grįžta į kiek kitokią Lietuvą...“

Rimantas Jokimaitis. Štandartenfiurerio ir jo laikų istorijos, arba Pasakojimas apie Lietuvos žydų žudiką

Atminties šviesa neišvydusiems saulės šviesos

Ramūnas Aušrotas. Aukščiausiojo Teismo išaiškinimas bus labai svarbus

Alvydas Jokubaitis. Ar religija yra ideologija?

Tėvai reikalauja teisės neleisti vaikų į pamokas apie LGBT santykius

Algimantas Rusteika. Kas darys sistemines reformas?

Zigmas Tamakauskas. Neužpustyti laiko dulkių prisiminimai

Irena Vasinauskaitė. Dienos, kai praeitis susitinka dabartį...

Geroji Naujiena: Gyvybės Viešpats, draugas mūsų geriausias

Lina Sedra. SOS: VILKAI! Patvirtinta REKORDINĖ medžioklės kvota – vilkų apsaugos ar vilkų genocido planas? Taikinyje – 40 proc. populiacijos

Be komentarų. TV reklamuoja higieninius paketus vyrų mėnesinėms

Dalius Stancikas. Ginčas per Vėlines

Visų Šventųjų ir Vėlinių išvakarėse buvo pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę

Pal. Jurgis Matulaitis. Šventumo siekimas

Geroji Visų Šventųjų naujiena: Palaiminti…

„Vaiko teisių“ smurtą patyrusi Kručinskų šeima Kauno apygardos teisme išgirdo tai, ką ir taip žinojo: motinos veiksmuose nebūta nusikaltimo

Andrius Švarplys. Padarius iš vaiko verslą ir „grynąjį pelną“, nesunku visuomenei primesti komercinį vaikų globos modelį

Žinių radijas. Ar tikrai bankai puotauja maro metu?

Vytautas Radžvilas. Nomenklatūrinis klonas? Neverta

Algimantas Rusteika. Soroso pinigai, ketvirtoji valdžia ir NVO

Ramūnas Aušrotas. Jungtinėje Karalystėje siaurinama asmenų įsitikinimų ir sąžinės laisvė

Nuo bačkos. Britų švietimo ekspertė: paskaitas auditorijose pakeis mobilieji telefonai

Vytautas Sinica. Apie supainiotus interesus

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: Konstitucija yra priimta ne tam, kad valstybė būtų valdoma daugumos sprendimais, daugumos stereotipais

Vincentas Vobolevičius. Kiek atlyginimų kainuoja naujas butas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.