Emigracija, imigracija, demografija

Vytautas Sinica. Dviguba apgavystė – nelegalai pasiliks?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 19 d. 11:14

13     

    

Vytautas Sinica. Dviguba apgavystė – nelegalai pasiliks?

Pro akis vos nepraslydo itin skandalingos naujienos - Lietuvos valdžia planuoja leisti prieglobsčio negavusiems, taigi oficialiai jokiems ne pabėgėliams, o nelegaliems migrantams pasilikti Lietuvoje ir po jų prieglobsčio prašymo atmetimo:

„Valdžia jau planuoja Lietuvoje esantiems migrantams po metų nuo registracijos leisti dirbti ir laisvai judėti Lietuvoje, o po dvejų metų šie žmonės galėtų kreiptis dėl laikino leidimo gyventi Lietuvoje. O tai – legalus būdas judėti po Europos Sąjungą. Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius sako, kad tokie pakeitimai siūlomi atsižvelgus į realybę: jeigu nėra galimybių žmonių išsiųsti, negalima jų amžinai laikyti uždarytų apgyvendinimo centruose.“

Tai yra niekšinga ir dviguba visų Lietuvos piliečių apgavystė, o taip pat ir teisės viršenybės principo trypimas (jis, tiesa, Lietuvoje dabar nuolat trypiamas, tad turėjome įprasti).

Apgavystė dviguba, nes priežastys tai vadinti apgavyste taip pat dvi.

Pirma, valdantieji, tas pats Vidaus reikalų viceministras ir pati ministrė, taip pat Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, dabar neprisiekčiau, bet ir pati premjerė, ne kartą ir ne du vasarą laidose ir interviu užtikrintai kartojo, jog nė vienas neteisėtas migrantas Lietuvoje nepasiliks. Tai jau tada skambės keistai, nes ir besidominti visuomenės dalis puikiai žino, ir valdžios atstovai privalėjo žinoti, kad nelegalų kilmės šalys (o ypač Irakas) pasus išmetusių emigrantų namo nepriima ir nėra kaip jų priversti tą daryti. Visoje Vakarų Europoje, seniai priėmusioje migrantų ordas, deportuoti namo pavyksta tik iki trečdalio nelegalų. Tas buvo žinoma vasarą ir tas niekaip nepasikeitė rudenį. Išeina, jog valdžia tiesiog melavo žmonėms tam, kad šie būtų ramesni, mėgindama nukelti nepasitenkinimą dėl tokios beviltiškos kapituliacijos geresniems laikams.

Valdžios melas migrantų temoje jau tapo tiek įprastas, kad gal per daug ir nestebina. Tik pora pavyzdžių. Birželį Vidaus reikalų ministrė kuo aiškiausiai žadėjo, jog nelegalai nebus apgyvendinami arti gyvenviečių. Jau netrukus Dieveniškėse juos mėginta apgyvendinti miestelio širdyje - 25 metrai nuo veikiančios mokyklos, kurių neskiria net tvora. Pasipriešinę gyventojai vadinti veikiančiais prieš valstybę, mėginta juos vaizduoti kontrabandininkais. Liepos viduryje valdžia melavo, kad stabdo migrantų įleidimą ir atvirų sienų politiką, tačiau iš tiesų priėmė pataisų paketą, kuris migrantų priėmimo visiškai nestabdė, tik leido juos priimti ir sulaikyti pusei metų, o ne paleisti ganytis po Lietuvą ir Europą. Tada beveik ištisą mėnesį tęsėsi atvirų sienų politika, kol ji galiausiai nutraukta tik ES migracijos komisarei asmeniškai leidus. Melas yra norma šioje vyriausybėje.

Tačiau svarbiau antra. Ką daryti? Valdžia prieš nelegalių migrantų savivalę kapituliuoja visiškai be reikalo. Lygiai kaip be reikalo kapituliuojama prieš, deja, propagandą šiuo klausimu varančią Vakarų žiniasklaidą. Iš tiesų deportuoti nelegalus namo yra labai sudėtinga ir kartais neįmanoma. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad jie privalo likti Lietuvoje, kaip leidžia suprasti viceministras Abramavičius. Nelegalūs migrantai gali ir turėtų būti siunčiami į tas trečiojo pasaulio šalis, kuriose yra saugu, nevyksta persekiojimai ir karas, ir kurios sutinka (žinoma, už išmoka) tuos nelegalius migrantus priimti. Iki šiol nėra nė menkiausios informacijos apie tai, kad valdžia būtų mėginusi eiti šiuo keliu ir dėl tokios „ekstradicijos“ derėtis.

Suprantama, tai tikrai novatoriškas kelias. Mažai šalių yra jį taikiusios, nors, pavyzdžiui, Italija tikrai taikė ir XXI a. pradžioje ir prieš keletą metų. Darosi aišku, kad jį taikys ir Danija. Laiko klausimas, kada XXI a. eigoje tokia politika taps migracijos politikos norma, nes dabartinė tarptautinė teisė paprasčiausiai palieka per daug spragų manipuliacijoms prieglobsčio prašymais ir programuoja nepakeliamas masinės nelegalios migracijos bangas. Norime būti protingos ir problemą sprendžiančios politikos pradininkai ar vėl vilktis uodegoje?

Nacionalinis susivienijimas dar rugpjūčio antrą dieną savo siūlymuose migrantų krizei spręsti teikė šį pasiūlymą. Iš parlamentinių politikų tada jį kiek netikėtai išgirdo, regis, tik Dovilė Šakalienė. Valdantieji apsimeta esą kurti. Būtų ir juokinga, ir gaila, jeigu Lietuva tokios politikos imtųsi po dešimties ar dvidešimties metų, kai tą neišvengiamai imsis daryti Vakarų ir Šiaurės Europos šalys. Tiesą sakant, būtų niekinga.

Problema yra čia ir dabar. Dabar ją ir reikia spręsti.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-11-20 16:25

cit.‘Dieve,stasy,koks tu ligonis.’ amam ta suprasdama jokiu būdų nepasiduos stasio vilionėms diskutuoti ..
- Koli jau dieva mini jam patinka kai žegnojasi ir ne ligoniai .smile

amam       2021-11-20 12:57

Dieve,stasy,koks tu ligonis..Nesileist idioto itraukiamam i idiotiska diskusija..ten jis nenugalimas

stasys        2021-11-20 9:55

Gal nereikia taip putotis kaip ta ‘amam’ ? Na kas kaltas kad pas mus politikai -pirmokai valdžioje ? be abejo stasys juos rinkes. Vienok ‘vaikus’ reikia mokyti išminties ir rodyti jų daromas klaidas ..o ne apsipylus pūtomis špygas kaišioti po nosimi jiems . Aišku kad tiems kuriems pavyko pereiti siena su Lietuva gali save laikyti papuole į ES , dabar tai tik mūsų problema kaip juos paleisime adaptuotis gyventi ES ? patiems ar vystyk taikysime specialias programas prisiimdami atsakomybe už jų busimą elgesį čia . V.Sinica galėtu pagirti ta A.Abramavičiu kuris su derama atsakomybe pripažino jog migrantai-turistai jau Lietuvos problema ..ir yra linkes prisiimti už juos atsakomybę- politinę , matyt. Išvelgi žmoguje gera labai sudėtinga kai visi taip koliojasi ir mes neturėtume būti tie ‘amsėtojai-dvarneškos’ lojantis tik pasitaikius pirmai progai .

amam       2021-11-20 6:30

..panaikint visas ismokas ir ne vieno brangucio nei matysim,nei girdesim.Teisiu gynejus siust po velniu.Tartis su Visegrado salimis,vienytis pries ES agresija.Atsikratyt libkoncervu zutbut,antraip galas..

Aisopas       2021-11-19 23:21

Nendrė ir alyvmedis.Nendrė susiginčijo su alyvmedžiu, kuris tvirtesnis. Alyvmedis prikaišiojo nendrei, kad ji silpnutė, vėjų perpučiama. Nendrė tylėjo. Netrukus papūtė smarkus vėjas - nendrė, vėjo lankstoma lingavo, bet nepalūžo, o alyvmedis, vėjui besipriešindamas, buvo išverstas iš šaknų.

fungicidas       2021-11-19 21:33

Anksčiau vietiniai elitai norėjo tapti Romos imperijos piliečiais, dar ir barbarai per visokias tikras ir menamas sienas brovėsi, vieni nuo tų kurie juos vijosi, kiti ten kur daugiau pinigų, o iki dabar Išliko tik tie kurie tvirčiausiai savo žemės laikėsi ir dėl elitų vertybių galvų sau nekvaršino, kitus elitai į vergovę pridavė. Va tokios visasąjunginės vertybes. Nieko naujo.

Vaclovas       2021-11-19 18:07

Kai dėl Ąžuolo ir baravyko, yra taip - jei ES užsimojo viešpatauti, tai Viešpats ne baravykas, ką išpuikėliai turėtų žinoti, jei galutinai liuciferiais netapo.

ah.ą       2021-11-19 17:26

nieko naujo. Klasika.Kuri šalis pagauna, patikrina pagautojo dokumentus ta ir atsako už pagautąjį.  Nenorit praoblemų? Užsimerki, lai eina kur eina, na paprasčiausiai negaudykit… Ale tai dokli…

Vaclovas ing 15:26       2021-11-19 17:12

Padėtų pasidomėti ir Musių valdovo reiškiniu. Negi ne tai vyksta?

Vaclovas ing 15:26       2021-11-19 16:58

“Imkit mane ir skaitykit, ir tatai skaitydami permanykite”. Mažvydo eilėmis paraginsiu susipažinti su jums dar nežinoma Krylovo pasakėčia: Dub i trost’ (Ąžuolas ir nendrė). Ten ji baigiasi taip: Вдруг мчится с северных сторон
И с градом, и с дождем шумящий аквилон.
Дуб держится,— к земле Тростиночка припала,
Бушует ветр, удвоил силы он,
Взревел и вырвал с корнем вон
Того, кто небесам главой своей касался
И в области теней пятою упирался.

Šaltinis: http://krylov.lit-info.ru/krylov/basni/dub-i-trost.htm

Užgavau vokietybės gynėją-duonelį? Tai žinokite, ne visiems vokiečiams patinka brovimasis į Dangų.

 

Daune Vaclovai,       2021-11-19 15:26

Krylovo pasakėčia yra apie ąžuolą ir baravyką. Mali čia šudą, nesuprasdamas nei esmės, nei prasmės.

Vaclovas       2021-11-19 13:56

Vokiečiai dūmoja: gentiečiais buvome, “romėnais” buvome, “induistais” buvome, kuo čia dar užsiėmus? - a, Babelio bokštą užbaigsim, o Visagaliui špygą parodysim.

Vaclovas       2021-11-19 13:33

Romėnai sėkmingai taikydavo išsipirkimo mokestį, bet galiausiai abu dariniai žlugo. Visų nesulaikysi, išpuikimo mokestis tampa nepakeliamas, - prisimenant Krylovo pasakėčią apie ąžuolą ir nendrę. Ir šio babilono ateitis aiški.

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.