Kultūros, kalbos, istorijos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Sinica. Denacifikacija Lietuvoje

Tiesos.lt redakcija   2022 m. balandžio 28 d. 20:17

15     

    

Vytautas Sinica. Denacifikacija Lietuvoje

Dar kartelį apie „denacifikaciją“, tik kitu kampu. Žinia, Rusija Ukrainoje skelbia vykdanti „denacifikaciją“. Niekas normaliai nesupranta, kas tai yra, nes nėra nacių. Viskas stoja į vietas, kai paskaitai Kremliaus rupore RIA Novosti paskelbtą T. Sergeicevo tekstą. Ten paaiškinta tai, kas iš detalių tarp eilučių ir taip buvo aišku.

Būtent, kad ukrainietis nacis yra toks ukrainietis, kuriam rūpi ukrainiečių kalba ir „banderiška istorinė atmintis“, o bendrai imant – kad būtų atskira savarankiška Ukrainos valstybė. Su piliečiais rusais, bet ne su Rusija. Kitaip tariant, visi nepriklausomybės nuo Rusijos ir savarankiškos tautinės tapatybės šalininkai yra naciai. Tenka juos naikinti, vykdyti „denacifikaciją“.

Akis bado tai, kad taip suprasta „denacifikacija“, tik nepalyginamai švelnesnėmis priemonėmis, apie dešimtmetį vykdoma ir Lietuvoje. Kaip yra kietoji ir minkštoji karinė galia, taip galime įvardyti procesus Lietuvoje „švelniąja denacifikacija“.

- „Banderiška istorinė atmintis“ (Lietuvoje tai būtų „noreikiška“, šlovinanti antisovietinę rezistenciją) slopinama ir smerkiama iš aukščiausių tribūnų. Smerkiamas Birželio sukilimas ir jo dalyviai, smerkiami nacionalistai rezistentai, esą norėję tik nepriklausomybės, bet nenorėję demokratijos (N. Putinaitės minties triumfas). Vietoje to, kad būtų akcentuojama ir mokoma laisvės kovų istorija, stengiamasi, kad istorinė atmintis nebūtų telkianti ir, padėk Dieve, nebūtų nacionalistinė. Dar užgims ir Lietuvoje koks nors Azovas, svajojantis už ją numirti.

- Iki pat šių metų karo inteligentijos smerktas ir stabdytas sovietinių, okupantus šlovinančių paminklų nuėmimas, aiškinta apie būtinybę turėti skirtingas istorines atmintis, kurių nė viena nėra teisinga. Žinoma, atmintis, statanti paminklą Raudonajai Armijai, ir statanti paminklą partizanams, kiekviena savaip teisinga. Ta pati inteligentija visais sąžiningais ir korupciniais būdais kovoja prieš Vyčio monumentą Lukiškių aikštėje, kurio vos ne kaip testamento prašo visi dar gyvi antisovietiniai rezistentai, tremtinių, kariuomenės kūrėjų organizacijos.

- smerkiamas kalbinis nacionalizmas ir kovojama už autonomininkų įpėdinių – Tomaševskio LLRA iškeltą kalbinio pliuralizmo idėją. Pasuose, gatvių ir miestų pavadinimuose, teikiant viešąsias paslaugas, rinkimų informacijoje ir kur tik galima sugalvoti. Banalus faktas, kad pamatinis Lietuvos valstybės tapatumo dėmuo yra kalba ir būtina integruoti Lietuvos visuomenę į lietuvių kalbos viešąją erdvę, tarsi atsimuša. Reikia kalbinės įvairovės, ne kalbinio nacionalizmo. Ukrainoje, beje, kalba išvis nėra pamatinis valstybės tapatumo dėmuo, tuo ji itin išimtinė ir studijoms įdomi šalis, bet net ir ten kyla ukrainiečių kalbos pakilimas („grėsmė“).

- kovojama už visapusiškai atvirą Lietuvą tiek teoriniu lygiu („Globali Lietuva 2030“), tiek praktiniu lygiu („įsileiskime pabėgėlius iš Baltarusijos“). Pirmuoju atveju trinama riba tarp savo valstybės kūrimo ir tautos išsiskaidymo pasaulyje, lyg tai būtų tas pats. Individui gal ir tas pats, valstybei – diena ir naktis. Antruoju atveju trinama riba tarp gerovės ieškančio nelegalaus ekonominio migranto ir tikro karo pabėgėlio. Sienos turi būti atviros visiems, teritorinė suvereni valstybė atgyvena. Kam tie kvaileliai Ukrainos nacionalistai gina savo suverenumą ir tiek žmonių gyvybių aukoja dėl teritorijų išsaugojimo? Man tai aišku, kokiam apie karą tylinčiam Venclovai – nesu tikras.

- rašydamas pagalvojau visišką šventvagystę: pats Radžvilas gerai simbolizuoja Lietuvos švelniąją denacifikaciją. Jeigu valstybė turi būti ištautinta, be nacionalistinės istorinės atminties, be kalbinio nacionalizmo, be tautinių paminklų, atviromis sienomis, tai ir jos akademinis gyvenimas turėtų būti ištautintas nuo nepažangaus elemento. VU politikos mokslų institute Radžvilas toks ir buvo (dar pora „retrogradų“ ten liko), todėl 2018 metais buvo pašalintas. Motyvuota ne tik formaliais pretekstais (etatų mažinimas), bet ir komjaunuolių studentų skundais, kad dėstytojas euroskeptikas, kritikuoja ES, „iškreipia jos vaizdą“. Buvo makabriškas vaizdelis. Tada Radžvilas buvo baisus ir pavojingas, nes kritikavo Vakarų šalis, jų vertybinę krizę, kalbėjo apie Merkel-Putino sąjungas, lygino ES su SSRS. Jau po metų Sorošas (ironiška) pats viešai lygino ES ir SSRS, o kritikuoti ES šalių lyderių bestuburiškumą jau tapo mainstreamu, Makaraitytė su Miliūte tuoj lenktyniaus, kuri kritiškesnė Vakarų pasyvumo kritikė. Tad Radžvilas pašalintas tiesiog nes buvo pernelyg įžvalgus? Ar visgi todėl, kad kosmopolitinės inteligentijos kastai tokie nacionalistai netinkami ir Lietuvos švelnioji denacifikacija reikalauja, kad prie studentų tokie pavojingi neprieitų?

Atsakykite sau skaitydami jo tekstą DELFI.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

A_T       2022-05-3 14:10

Kaip zudikas gali tapti didvyriu?
Tik Okrainoj ir Lietuvoj.

kacapui Mariui       2022-04-30 19:43

Kacapas - ukrainietiškai ,,ožys”.

Marius       2022-04-30 14:43

Kazkaip covido akivaizdoje visi nutyli APIE BIOHEMINES LABARATORIJAS RASTAS UKRAINOJE….NIEKAS APIE TAI NERASO, APSIMETA , KAD NIEKO NEGIRDEJO….. labai idomu ka Dalia Polikarpovna ar senis Vycka Ožys pasakytu apie tas laboratorijas: juk cia jie Maidanus kure Ukrainoje….labai draugavo , lindo ten su Kubiliaus genialia ekonomokos sanprata…tas ekstazeje knygas rase, kaip reikia pinigus daryt , bet kažkodėl neparašė!…

Tik faktai       2022-04-30 10:14

Брифинг Минобороны России утро 30 апреля:

За ночь высокоточными ракетами воздущного базирования были поражены пять военных объектов Украины, включая склады боеприпасов и горючего в районах населенных пунктов Березовое, Воздвиженка (оба — в Донецкой области), Покровское (Днепропетровская область) и Барвенково (Харьковская область).
Сбиты 18 украинских летательных аппаратов, в том числе три «Байрактара».
Ночью над Горловкой в ДНР и Снежковкой в Харьковской области были сбиты два снаряда украинской реактивной системы залпового огня «Смерч».
Всего с начала проведения специальной военной операции уничтожены: 142 самолета, 112 вертолетов, 658 беспилотных летательных аппаратов, 279 зенитных ракетных комплексов, 2656 танков и других боевых бронированных машин, 307 установок реактивных систем залпового огня, 1189 орудий полевой артиллерии и минометов, а также 2492 единицы специальной военной автомобильной техники.

Faktas kaip blynas       2022-04-29 23:30

Mūsiškiai Lietuvos patriotai gerai suvokia, kad teks atsakyti karo kurstymą dar 2014 metais, kai per Maidaną Kijeve į sceną lipo Landsbergis, ir Grybauskaitė, ir Graužinienė su Kirkilu ir Auštrevičiumi, teks jiems atsakyti už Donbasą pagal pilną programą, todėl kurstomas plataus mąsto karas Europoje, kuriuo būtų galima pridengti visus elito nusikaltimus.

Zelenskio naciams - pragaras!…       2022-04-29 21:49

Buvęs Ukrainos Mariupolio miesto meras penktadienį pranešė, kad Rusijos pajėgų apsiaustame didžiuliame metalurgijos įmonės „Azovstal“ komplekse besislepiantiems žmonėms trūksta maisto, vandens ir vaistų. Per vyriausybės organizuotą vaizdo konferenciją Vadymas Boičenka padėtį „Avozstal“ pavadino baisia. Ši didžiulė gamykla yra paskutinis ukrainiečių karių bastionas karui svarbiame uostamiestyje, ten taip pat slepiasi šimtai civilių. Po sugriauta sovietinių laikų gamykla yra bunkerių, įrengtų taip, kad atlaikytų smūgius iš oro. Tačiau situacija tapo dar sudėtingesnė, rusams numetus keletą vadinamųjų „bunkerių sprogdintojų“ bombų ir nevaldomos amunicijos. „Vietiniai, kuriems pavyko išvykti iš Mariupolio, sako, kad ten – pragaras, bet išvykę iš šios tvirtovės sako, kad yra dar blogiau“, – sakė V. Boičenka. „Jie maldauja juos gelbėti, – kalbėjo meras. – Tai ne dienų, o valandų klausimas.“ V. Boičenka išreiškė vilti jog paliaubos leis žmonėms saugiai palikti „Azovstal“. Rusija anksčiau pasiūlė paliaubas, kurias ukrainiečiai atmetė, sakydami, kad Maskva anksčiau pažeidė kitus susitarimus. „Tikimės, kad priešas šiek tiek prisilietė prie žmogiškumo“, – sakė meras.

Tik faktai       2022-04-29 21:19

Сводка Минобороны, вечер 29 апреля:
Высокоточные ракеты воздушного базирования в течение дня поразили 38 военных объектов Украины.
Авиация ВКС поразила 22 военных объекта Украины.
Ракетные войска поразили три военных объекта Украины, включая пусковую установку ЗРК «Бук-М1», вертолет Ми-24 ВСУ.
Артиллерия поразила: пять пунктов управления, 13 опорных пунктов, 64 района сосредоточения живой силы и военной техники, а также семь позиций артиллерии.
Средства ПВО сбили три украинские «Точки-У» над Изюмом, Новой Дмитровкой, Сухой Каменкой, а также реактивные снаряды системы залпового огня «Смерч» в районе населенного пункта Топольское.
Всего с начала военных действий уничтожены: 142 самолета, 112 вертолетов, 640 беспилотных летательных аппаратов, 279 зенитных ракетных комплексов, 2646 танков и других боевых бронированных машин, 305 установки реактивных систем залпового огня, 1184 орудия полевой артиллерии и миномета, а также 2475 единиц специальной военной автомобильной техники.
piZZZdec!!!

> Dabar pasauliui NR.1        2022-04-29 18:40

Apie kokias čia Ukrainos karines pajėgas tamsta kliedi, kurias turėtų mesti į Mariupolį??? Visus ten požemiuose tupinčius Zelenskio banditus, nacius ir benderovcus uždaryti taip, kad net oro įkvėpti negalėtų ir tegul dvesia badu padlos!!! Už 8 metus žudytis Donbado žmones turi ukrufašistai atsakyti pagal piną programą.

Dabar pasauliui NR.1       2022-04-29 17:20

turi būti Mariupolio gybnėjų išlaisvinimas su ten kartu esančiais civiliais,nes tokio pasiaukojimo ir savęs aukojimo pasaulis seniai nematė.Kodėl Ukraina nemeta ten didelių pajėgų,nes tai jau simbolinis dalykas.Dabar reikia kalbėti tik apie tai,o ne stebėti liūdnas žmonių mirtis.Tai siaubinga.

Reikia       2022-04-29 15:19

denacifikuoti visą rusiją, kuri naikina taikią tautą

LR pilietis       2022-04-29 13:22

1. Nukabinti visur Lietuvoje Ukrainos- tautos nuėjusios su tautų šlykštyne ir prostitute Amerika podraug, vėliavas. Lietuvoje galioja trispalvė.
2. Ukraina išdavė seses Rusiją, Baltarusiją, joje Rusios neliko. Liko kraštutinė parsidavėlė, savo tautos žudikė.
3. Ukrainos neliks Europos žemėlapyje.
4. Amerikos vasalams Lietuvoje, išdavusiems Lietuvą, palikti Lietuvą, susikrauti lagaminus ir išvykti į didžiąją Babelę- tautų šlykštynę ir prostitutę. Viešpats Didžiąją Babelę degins ugnimi iš dagaus.
5. Sugrąžinti visus drastiškai išjungtus TV kanalus. Lietuvos žmonės turi žinoti, ką ruošia Dievo saugoma meilingoji Rusija, parsidavusioms Amerikai tautoms.

Tiesa akis bado       2022-04-29 13:11

Tai kas laimi tą karą? Negi, ukrufašistai???…Juokiuosi garsu!
По состоянию на 29 апреля 2022 года на территории Донецкой Народной Республики группировка войск ДНР при огневой поддержке ВС России освободила и установила полный контроль над 173 населенными пунктами, включая населенные пункты: Валерьяновка, Благовещенка, Егоровка, Евгеновка, Старомлиновка и Кирилловка (Волновахский район). Skaitykite daugiau straipsnyje - “ Силы ДНР установили контроль над 173 населенными пунктами”.

jautri žinutė.       2022-04-29 12:19

Sinicos atakuoja.

o vadovauja       2022-04-29 7:51

tam procesui lietuvoje žydai ir jų augintiniai

Nuomonė       2022-04-29 6:32

Visa tai teisinga.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.