Žiniasklaida, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Sinica. Cenzūros gali nelikti?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 4 d. 21:21

19     

    

Vytautas Sinica. Cenzūros gali nelikti?

Autorius yra politologas, Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas

JAV žiniasklaida verda, o Lietuvos žiniasklaida tyli apie tai, kad turtingiausias pasaulio žmogus Elonas Muskas nusipirko socialinį tinklą Twitter už 44 milijardus dolerių. Iš pradžių tapęs didžiausiu akcininku su 9 proc. akcijų, jis atsisakė pasiūlymo tapti Twitter valdybos nariu, nes tai būtų uždraudę jam kontroliuoti daugiau nei 15 proc. akcijų. Muskas norėjo visiškos kontrolės ir ją nusipirko.

Kam? Jo paties teigimu, jo visiškai nedomina pelnas, o tik galimybė atkurti žodžio laisvę socialiniame tinkle, pastaraisiais metais garsėjusiame politiškai motyvuota cenzūra. Muskas save vadina žodžio laisvės absoliutistu, o savo viziją apibūdina taip: Twitter galėtų būti tikra miesto agora, viešoji erdvė, kurioje vyksta iš tiesų laisvos diskusijos, būtinos demokratijai veikti. Jo žodžiais, Twitter turi būti „politiškai neutralus“, „vienodai nuviliantis radikalus kairėje ir dešinėje“.

Muskas išvardijo kelis numatomus pakeitimus, tarp kurių žinučių redagavimo galimybė, didesnė jų apimtis, visiems prieinami sklaidos algoritmai ir laikini suspendavimai vietoje paskyrų blokavimo. Pastarasis veiksmas pozityvumas, bet apskritai kol kas pristatyti pakeitimai esmės nekeičia. O esmė paprasta: kad Musko deklaruojama žodžio laisvė būtų įgyvendinta, Twitter turi visiškai atsisakyti pažiūrų cenzūravimo.

JAV visuomenėje ir kairieji, ir dešinieji tikisi, kad taip ir bus. Tą puikiai liudija masiniai perėjimai į ir iš Twitter platformos. Vos per pirmąją Musko „valdymo“ dieną respublikonas Floridos gubernatorius R. DeSantis susirinko beveik 100 000 naujų sekėjų. Kalifornijoje rinkta demokratė N. Pelosi per parą prarado keliolika tūkstančių. Twitter atstovai ir analitikai iš šalies sako, kad tai ne naujos vadovybės veiksmai, o natūralus vartotojų elgesys: kairieji uždaro savo paskyras ir palieka tinklą, dešinieji paskyras kuriasi. Trumpas pasakė, kad negrįš į Twitter, nes lieka savo sukurtame tinkle „Truth“, bet respublikonai apžvalgininkai kaip Markas Levinas ar Rusijos agresijos fone liūdnai pagarsėjęs Tuckeris Carlsonas jau grįžo į Twitter.

Ypač sunkiai pokyčius išgyvena kairieji Twitter darbuotojai: jie patys pasakojosi, jog verkia dėl naujo savininko atėjimo, „išgyvena penkias gedulo stadijas“, jiems suteikiama psichologinė pagalba, o sandorio paskelbimo dieną užblokuota galimybė daryti pakeitimus sistemoje, bijant „nevaldomų“ darbuotojų sabotažo. Įdomu tai, kad Muskas dabar turės priėjimą prie informacijos apie Twitter iki šiol taikytus algoritmus ir galės paviešinti tinklo elgesį vienų ar kitų pažiūrų naudai, jeigu tokios veiklos įrodymų bus.

Lietuvoje apie visa tai tylima. Gal todėl, kad pats Twitter Lietuvoje nėra populiarus. Politikai juo naudojasi daugiausiai angliškoms žinutėms skelbti, taigi užsienio auditorijai. Tačiau permainos Twitter, jeigu jos įvyks, palies ir kitus socialinius tinklus. Facebooke cenzūros gali sumažėti tiesiog todėl, kad žmonės išgirs esant visavertę alternatyvą. Pereiti į Twitter ne tas pats, kas ligšioliniai siūlymai lysti į „pogrindį“ – įvairius siauro vartotojų rato tinklus.

ES supranta įvykio svarbą ir sutiko jį su nerimu, kaip ir JAV kairieji. Europos vidaus rinkos komisaras Thierry Bretonas suskubo įspėti Muską, kad ES šalyse Twitter turės laikytis kaip tik rengiamo Skaitmeninių paslaugų akto, numatančio pareigą pašalinti dezinformaciją ar neapykantą kurstantį turinį. ES jau kelis metus juda link didesnio socialinių tinklų reguliavimo, tapusio itin aktualiu po 2020 metų JAV rinkimų.

Vargu, ar kas nors nesutaria dėl būtinybės reguliuoti socialinius tinklus. Diskusijų nekelia tai, kad juose neturėtų būti žiaurių smurto ar žmonių žeminimo, pornografijos vaizdų, tiesioginį susidorojimą kurstančių žinučių, šmeižto ir panašiai. Tačiau konfliktai kyla dėl to, jog socialiniai tinklai sistemingai imasi cenzūruoti įvairias pasaulėžiūras ir politikus. Garsiausi atvejai susiję būtent su Twitter tinklu. Tai ir 60 milijonų sekėjų turėjusio JAV prezidento Trumpo užblokavimas neva už smurto kurstymą, nors toliau neblokuojamas Irano lyderis, kurstantis sunaikinti Izraelį. Tai ir atviras sprendimas 2020 metų JAV rinkimų metu slėpti bet kokią informaciją apie Bideno sūnaus kompiuterį su galimos jų šeimos korupcijos įrodymais, nors dabar – kai tai nebesvarbu rinkimams – šią istoriją tikra ir verta viešinimo laiko visa didžioji JAV žiniasklaida. Tai pagaliau ir masinis blokavimas visų, kas be įrodymų teigė, kad demokratai pavogė 2020 metų JAV rinkimų rezultatus. Kai 2016 metais demokratai be įrodymų skelbė, jog Trumpo pergalę lėmė Rusijos kišimasis, niekas dėl to blokuojami nebuvo. Šališkumas akivaizdus ir pats Muskas nurodo šiuos pavyzdžius.

Tačiau neatsilieka ir Facebook. Kritiška vyraujančiam naratyvui ir valdžios sprendimams informacija apie COVID-19 skiepų kampaniją ar pačios ligos plitimą ir žalą, yra žymimi kaip nepatikimi, algoritmais paslepiami nuo kitų vartotojų, juos paskelbę asmenys dažnai blokuojami. Nors tarp mokslininkų COVID-19 tema vyksta karštos diskusijos (praradusios susidomėjimą karo fone), Facebook ir kiti tinklai elgiasi taip, lyg viskas būtų aišku ir dėl pačios ligos, ir dėl geriausių politinių sprendimų. Taip niekada nebūna.

Taigi bėda yra be noras skelbti absoliučiai bet ką, o noras išnaikinti politinį šališkumą ir konkrečių pažiūrų cenzūrą. Dažniausia blokavimo priežastis – neapykantos kalba – šiandien jau reiškia visai ne neapykantą ar susidorojimo raginimus. Žmonės apkaltinami neapykantos kalba tiesiog todėl, kad oponuoja įvairių mažumų reikalavimais: vienalytės „santuokos“, „lyties keitimo“, nelegalios migracijos ir taip toliau. Neapykantos kalba įmanoma tik prieš mažumų grupes. Tikrai neapykanta ne prieš mažumas yra mažiau persekiojama ir baudžiama, negu paprasčiausiai nemalonus užgaunantis pasisakymas kurios mažumos atstovo adresu. Ši situacija prieina absurdus, vieši asmenys blokuojami, o kartais ir teisiami už Biblijos citavimus. Ši sistema veikia sukurdama net ne cenzūros, o savicenzūros mechanizmą – žmonės netrunka susiprasti, ką šnekėti rizikinga, ir patys nutildo save.

Ši sistema leftistams Vakaruose ir Lietuvoje atrodo teisinga ir vertinga. Jų akimis, taip ir turi būti. Mažumų (jokiu būdu ne visų žmonių) jausmai šiandien tapę tiek svarbūs ir vertingi, kad žmonės dėl jų užgavimo gali prarasti statusą, darbą, verslo užsakymus, būti nubausti ar bent blokuojami socialiniuose tinkluose. Pastarasis dalykas nėra smulkmena. XXI amžiuje daugybė žmonių, o jaunimo tarpe apskritai dauguma, naujienas gauna socialiniuose tinkluose. Šie yra tapę faktine viešąja erdve, XX amžiaus TV, radijo ir spaudos pakaitalu. Didžioji žiniasklaida nuolatos ima naujienas iš socialinių tinklų, politikai būtent ten skelbia savo pozicijas, o rinkėjai veliasi į diskusijas. Todėl dėl pažiūrų netekti prieigos prie socialinių tinklų reiškia būti dėl pažiūrų išmestam iš viešosios diskusijos, netekti galimybės veiksmingai naudotis žodžio laisve. Skaitytojui, kuris nesinaudoja socialiniais tinklais, tai gali skambėti kaip kažkoks hobis. Tačiau realybė tokia. Socialiniai tinklai šiandien yra realios žodžio laisvės sąlyga.

Jameso Freemano straipsnyje „Wall Street Journal“ genialiai rašoma: „Prieš daugelį metų visai kitokioje Amerikoje žiniasklaidos atstovai reiškė nerimą, kad žiniasklaidos priemonę įsigijęs turtuolis gali mėginti įtvirtinti ideologinę pasaulėžiūrą. Elono Musko ir Twitter istorijoje žiniasklaida apimta siaubo, kad Muskas TO NEDARYS. Didžioji spaudos atstovų baimė ta, kad socialinės medijos platforma gali iš tiesų leisti visiems savo vartotojams reikšti mintis.“ Paskutinis desperatiškas bandymas sustabdyti Twitter pardavimą Muskui buvo Atviros rinkos instituto – George`o Sorošo Atviros visuomenės fondo finansuojamo think-tanko – raštas JAV Federalinei ryšių komisijai, prašant blokuoti pardavimą, „kad būtų apsaugota žodžio laisvė ir atvira diskusija“. Net šios institucijos vadovui toks raštas nuskambėjo ironiškai, o jo atsakymas – institucija nei gali blokuoti pardavimą, nei mato priežasčių tai daryti.

Ironiškų pokyčių yra ir daugiau. Išties ironiška, jog kol Twitterį valdė kairieji, Obama ir daugybė jų sakė, kad blokuoti vartotojus yra kiekvienos kompanijos teisė, tai ne valstybinė cenzūra, todėl ne JAV Konstitucijos Pirmosios pataisos pažeidimas ir nepatenkintieji blokavimu gali eiti į kitus socialinius tinklus. Kokius kitus? 10 kartų mažesnius? Tinklus, kur iš naujo reikėtų kurtis tūkstantines ar milijonines auditorijas? Tada kairiesiems neatrodė, kad tokia stipresniojo teisė šalinti vartotojus visiškai iškreiptų lygios diskusijos galimybes. Šiandien tiesiogine prasme tie patys žmonės jau piktinasi, kad Twitter`is neturi alternatyvų. Bet ko jie bijo? Juk Muskas sakosi esąs už žodžio laisvę. Kairiųjų jis neblokuos.

Bet kairieji nė nemano, kad gali būti blokuojami. Tai jų negąsdina. Jiems siaubą kelia mintis, kad nebus blokuojami kitaminčiai. Kad teks susidurti su nuomonėmis, kurias jau gerą dešimtmetį pavyko represuoti kaip tariamą neapykantą. Keista, makabriška baimė. Šiandieniniuose žmonių santykiuose neapykanta žmonėms dėl jų kitokios nuomonės paplitusi nepalyginamai labiau nei neapykanta įvairioms žmonių grupėms dėl jų tapatybės.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Apsitapšnojo “garsusis” režisierius R.Tuminas       2022-05-13 19:48

Apsišiko ir apsitapšnojo “garsusis” režisierius R.Tuminas prieš visą Lietuvą, prieš vidus jį pažinojusi us. Pažiūrėkite, kaip lengvai jį išdūrė prankeriai Vovanas ir Leksusas. Kaip visišką durnelį.  Išsivertėlis Tuminas pasirodė kas esąs. Kas daugiau moka, tam ir šoka. O Tėvynė tokiems menkystoms yra paskutinėje vietoje… Būtinai susiraskite Youtubeje video - “Розыгрыш Римантаса Туминаса” - žiūrėti nuo 4:00 minutės iki 44:00 minutės, bet būtinai pažiūrėkite jį visą. Pamatysite, koks išvetstaskūris yra “garsusis” režisierius Rimantas Tuminas!… Kas daugiau moka, tam ir šoka. Nenoriu teisti, bet… Na, kaip žmogus, tai sakyčiau, - tiesiog menkysta. Tiesiog be komentarų.  Atsiprašau, jei ką įžeidžiau.

O kaip cenzūra portale tiesos.lt? Liks?       2022-05-7 12:12

Gal gerbiamas autorius galėtų rūpintis ne tik facebook’o taikoma cenzūra, bet ir tuo, kad šiame, anksčiau buvusiame laisvame tiesos.lt portale, neliktų akis badančios cenzūros. Kad į jį sugrįžtų Nida Vasiliauskaitė, kad jame atsirastų vietos ne tik Radžvilo ar Sinicos, bet ir popiežiaus Pranciškaus nuomonei, kuri šiuo metu yra cenzūruojama ir šiame portaled neskelbiama.

Algirdas Paleckis       2022-05-7 10:35

Byla yra tuščia, nes teismas taip ir nepadėjo ant stalo tai, ką konkretaus aš „prišnipinėjau“.

- kur konkretūs duomenys, failai, diskai, popieriai?... Juk tai, liaudiškai tariant, bespredelas.
- būtent todėl visas kaltinimas paremtas dviem „šaltiniais“ – pedofilo „parodymais“ ir VSD pažymomis. Tai juokingi „šaltiniai“ teisės prasme. - pasirodo, „užuotis A. Paleckiui duodavo nenustatytas užsienio žvalgybininkas“...


- ši „byla“ tampa didžiulė gėda visai Lietuvos teisėsaugai - ir visai valstybei. - landsbergių klanas bijo „Teisingumo Aušros“ – kaip vienintelės realios opozicijos. - bijo, nes sakiau tiesą apie sausio 13, apie socialinę nelygybę ir apie savižudišką iš JAV vairuojamą Lietuvos užsienio politiką.
- kalėjimas man – tai kerštas už tai, kad sakiau tiesą apie sausio 13. Kad rašiau knygą apie sausio 13-ąją. O tiesa apie sausio 13 vis tiek išaiškės. - kalėjimas – tai bandymas nuslopinti tikrąją Lietuvos opoziciją.

- tačiau persekiojimai tik pakaitins, užkurs mūsų kovą už Naują, Teisingą Lietuvą.
- išnaudosiu sudaromas kliūtis dar aštresnei kovai su Lietuvos liaudies priešais - ir už geresnę Lietuvos liaudies ateitį. - mūsų komanda darni, susitelkusi - ir pripratusi prie iššūkių. - šį iššūkį mes priimame. Laukite atsako.
- Idėjos į kalėjimą neuždarysite. Idėja išsiverš iš bet kokios kameros sienų.

Šlovė našim       2022-05-6 13:19

Kaip meluoja Lietuvoje pseudo ekonomistai, kad BVP auga smile)))) kai infliacija 16,6%, bemaž 17% ir kaip aš rašiau, kad iki rudens bus 20-30% mažiausiai. Prie 17% inflation nėra jokio realaus BVP augimo, kas reiškia tikros gamybos augimą, jo nėra. Nominalus BVP gali būti teikiamas dar, bet tik laiko klausimas, kol apsivers ir taps neigiamu. O mūsų ekonomistai prognozuoja augimą, kai jo nebus. Bus recesija. Yra formulė: nominalus BVP augimas - infliacija = realus BVP augimas, kuris ir parodo, ar ekonomika auga. Statome skaičius. BVP augimas 1,3% - 17% infliacija = - 15,7% (neigiamas) realus BVP augimas. Einame į recesiją, o ne į augimą. ☺☺☺☺☺ ir tie speudo ekonomistai tipo Mauricas, Paukštytė turbūt tyčia nesako žmonėms tikrosios padėties, kad visą Europą ištiks baisi ir gili recesija jau šį rudenį. Mus pirmiausia, nes pas mus aukščiausia infliacija. Istorijoje visada aukštą infliaciją lydi recesija. Bet čia nebus tipinė recesija, nes tokios infliacijos mušimo nepakels joks verslas, namų ūkis. Amėn.

Visiškas dugnas       2022-05-6 12:48

Artėja gegužės 14-oji, kai bus minimos 50-osios Romo Kalantos susideginimo metinės. Šiai datai pagerbti metai paskelbti Romo Kalantos metais. Deja, mano galva, Kaunas išdavė R.Kalantos atminimą, kai leido legendine miesto Laisvės alėja žygiuoti pedo*rastams, gėjams ir kitokiems LGBT veikėjams, nešiniems vaivorykštės spalvų vėliavomis. O kai pamačiau pedikų parade pirmosiose gretose žygiuojančią ir mūsų Rūtą Meilutytę, - supratau, kad tai jau visiškas dugnas.

habilitas       2022-05-6 11:32

Labai abejoju autoriaus galimybe tapti politologu, tai jau eilinis straipsnis, kuriame, švelniai tariant, nepataikoma į taktą. Apie sandorį yra pačių įvairiausių pasakojimų ir įvairiom kalbom.
Rusiškai, toks neutralus, bet daug pasakantis (tik 10 min.):
https://youtu.be/iMz4B4ra7Qk

Al.       2022-05-6 10:48

Norėčiau, kad Sinica išskleistų savo mintį apie Karlsoną - kuo jis taip liūdnai pagarsėjo ?

Liūdnai garsėjančiam Sinicai:       2022-05-6 8:09

Gal tamstai ir Popiežius yra liūdnai pagarsėjęs, ne tik Tuckeris Carlsonas? Tuckeris yra iformacinio karo didvyris, priešingai negu jūs, p. Sinica, jis yra drąsus ir sąžiningas vyras, vienas iš nedaugelio įvardijęs, kad karo Ukrainoje sukėlėja yra jo šalis - JAV, o tiksliau prezidento rinkimų klastotoja demokratų partija.

to Regimantas       2022-05-5 17:08

kadangi Kijevo kunigaikštystė jau gyvavo kelis šimtmečius ir tik po to vienas iš jos vasalų  upės Maskva” dumblynuose įkūrė užkampį “moškva, tai įrodo, kad būtent rusija ir jos trikolas atsirado iš “žopos”, kaip, beje ir liko “žopa” iki šių dienų.

T0mas J.       2022-05-5 15:39

Ilonas Maskas yra Švabo numylėtinis, pasidomėkite jo praeitimi.

youtube.com/watch?v=9w5RKue0rFo

-

Mano užuojauta visiems, kurie gyvenate ne namuose, ne savo tėvynėje, o įvairių žydų, afrikiečių ir kitokių svetimtaučių bei svetimšalių tviteriuose ir feisbukuose.

Regimantas        2022-05-5 10:58

От B.Жириновского: Россия спашивает у Украины: - А правда, что вы отдельное государство? - Правда! Ведь у нас есть и флаг, и герб, и гимн! - И язык свой? - Да! - Как по-украински рука? - Рука. - А нога? - Нога. - А жопа? - Срака. - И что, из-за сраки у вас свой флаг, герб и гимн?

kis       2022-05-5 10:51

pagyvensim,isitikinsim kas tas Maskas-tikroveje?Manau pacios esmes,o ypac ideologijos tviteris nepakeis<siuose arimuose ariama kur kas gyliau ir placiau.

Be cenzūros. Be žodžių       2022-05-5 10:03

Būtinai susiraskite Youtubeje video - “Розыгрыш Римантаса Туминаса” ir pažiūrėkite jį visą. Pamatysite, koks išvetstaskūris yra garsusis režisierius Rimantas Tuminas!… Kas daugiau moka, tam ir šoka. Nenoriu teisti, bet… Na, kaip žmogus, tai sakyčiau, - tiesiog menkysta. Atsiprašau, jei ką įžeidžiau.

kairieji - tai susireikšminę pizdukai       2022-05-5 9:56

dažniausiai tai paskendę nuodėmėse - iškrypimuose, korupcijoje, kolaborantai.
jie LABAI LABAI REIKŠMINGI
be jų pasaulis sugrius
todėl persekioja visus, kurie prieš juos - pvz: mūsų pedofilai, Garliavos baisumai

Dar pažiūrėsime       2022-05-5 8:48

kokios to Masko pažiūros. Kad nebūtų blogiau. Naivu būtų šiuo metu kalbėti labai optimistiškai. Kai tą Maską geriau paspaus, liks tik piniginiai interesai.

prie ko čia komunistai ir jų ideologija ?:(       2022-05-5 1:49

pagrindinis komunistų lozungas:ŽMOGUS - TAI SKAMBA IŠDIDŽIAI. Kas paprastai šnekant reiškia: kas bebūtum - Žmogumo (iš didžiosios raidės!) išlikti PRIVALAI. Gaila,kad ši pažangi ,ir krikščionių bažnyčios pripažinta ideologija ,dėl nusikalstamo partinių veikėjų godumo (vis tik už tai ,kad būtent jiems nepavyko išlikti “Žmonėmis” ) Lietuvą privertė degraduoti ,manau, ne mažiau nei šimtmečiu atgal:(. Tiek gerai ,kad išsamiai susipažinome su laisvąja rinka , su liberalais ir jų darbų tesėjais ,įvairiausio plauko masiuliais (neoliberalais). Kas darosi dėl pinigo su energetika - kaip ant delno . Ir ne tik…O dėl bandymų komunistams prikišti iškrypėlių /gender ideologiją—tai čia iš vis .....

Be cenzūros       2022-05-5 0:30

Būtinai susiraskite Youtubeje video - “Розыгрыш Римантаса Туминаса” ir pažiūrėkite koks išvetstaskūris yra garsusis režisierius Rimantas Tuminas!… Kas daugiau moka, tam ir šoka. Nenoriu teisti, bet… Na, kaip žmogus, tai sakyčiau, - tiesiog menkysta. Atsiprašau, jei ką įžeidžiau.

Al.       2022-05-4 22:15

Komunistus vadindami leftistais, padedam jiems nuslėpti jų marksistinę esmę - neapykantą žmonijai.

Išverstaskūrį Tuminą išdūrė!…       2022-05-4 22:01

Российские пранкеры Владимир Кузнецов (Вован) и Алексей Столяров (Лексус) разыграли худрука Театра имени Вахтангова Римаса Туминаса, предложив ему поставить спектакль о Степане Бандере, культурный деятель согласился.
Один из пранкеров представился министром культуры Украины Александром Ткаченко и предложил Туминасу поставить спектакль “Мой друг Бандера”. Видео-пранк был опубликован на канале Вована и Лексуса на Rutube. “Да, хорошо”, - сказал Туминас, уточнив, в каком театре планируется постановка.
Также он согласился на предложение “министра” вести диверсионную деятельность в Театре Вахтангова и поддержал решение о дисквалификации российских деятелей на европейском культурном пространстве. “Конечно, таких вот откровенно высказывающих надо просто не допускать, забыть, стереть из памяти, если это возможно”, - заключил Туминас.
Daugiau straipsnyje - “ Туминас согласился на предложение пранкеров поставить спектакль о Бандере”.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.