Geopolitika

Vytautas Sinica. Blogiausia savaitės naujiena: klausimų daugiau negu atsakymų

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 13 d. 22:35

28     

    

Vytautas Sinica. Blogiausia savaitės naujiena: klausimų daugiau negu atsakymų

Blogiausia savaitės naujiena – ES šalių vadovai pritarė Nord Stream 2 projektui, tiksliau vadintinam Merkel-Putino (dujų) paktu. Lietuvos atstovai taip pat balsavo už. Kadangi tai buvo Vokietijai reikalingas projektas ir kadangi Vokietija rinko už jį balsus, galime prisiminti visiškai neseniai nuskambėjusį džiaugsmą, kad Vokietija investuoja į Lietuvos karinę infrastruktūrą „net“ 110 milijonų. Niekada nesužinosite, ar tai nesusiję kaip ir nesužinosime, ar tai susiję su Linkevičiaus svajone būti ES komisaru, o prezidentės – būti kuo nors dar daugiau. Ne mažiau įdomu, kodėl visi tyli (Bačiulio teisingas klausimas) ir kaip Merkel savo paktui gavo Lenkijos ir kitų Višegrado šalių balsus. Much energetinė nepriklausomybė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2019-02-16 12:26

Apie tuos amerikietiškus skalūnus tiek prikurta istorijų ir filmu kad sunku dar ka nors pasakyti be tu įspūdingu video kai iš virtuvės krano teka ugnis . Vienas protingas žmogus sakė sunku paaiškinti žmogui tai ką jis mato jei prieš tai jau žino ka pamatys . Visos tos spekuliacijos kai didieji interesai pešasi o maži žvalgosi į šalis paaiškina iš ko kylą tokios pasakos kaip skalūnu nerentabilumas , pridengtas dolerio spausdinimo mašinos . Ir tai kalba tie kurie nevarto viešos informacijos apie augančias tos skalūninės revoliucijos investicijas. Juk nauji kvepiantis ka tik iš spausdinimo mašinos žaliu prigrusti lagaminai ..siūlo ta Ostapo Benderio Vasiuku svajone prie kurios paprastu juodu darbu niekaip nepriartėti . Jei nekartoti senu pasakų, tektų vartyti vieša informacija su pateiktais skaičiais ir savęs nuolat klausti ar aš noriu jais tikėti ?  kaip sakiau jei iš anksto žinai atsakymą nereikia iš to informacinio pyrago rankioti sau razinas .. Ta informacija paprasčiausiai skirta ne tau ..ne tavo intelektui .. Rusai pasiekė sako piką ir toliau kilti nėra kur , įdėtos investicijos turi atsipirkti .. Todėl tie bandymai apeiti senus magistralinius vamzdynus ir bus ta priežastis kuria pasinaudos Amerika sukuriant Rusijos energetikos eksportui alternatyva . Kas nesuprato patikslinsiu nieko kurti investuojant į tinklus nereikia viskas yra ir veikia ..gręži ir parduoti į bet kurią pasaulio šalį.

Ekspertas       2019-02-16 0:38

Pigios Rusiškos dujos Vokietijoje reiškia Vokietijos gebėjimą konkuruoti. Visi kritikuotojai nieko negali pasiūlyti geriau. Vokiečiai gal nėra gudrūs politikoje, bet skaičiuoti moka (dabar skirtingai nuo lietuvių). Čia elementari logika. Lygiai tokia pati logika, kad Rusija per tai gali realizuoti savo politiką. Kiti geopolitiniai konkurentai turi brangesnes dujas ir propagandą - Rusijos demonizavimą. Bet kokios suskystintos dujos yra brangesnės, kadangi tiek suskystinant, tiek išskystinant reikalingi milžiniški energijos kiekiai t.y. naudojamos tos pačios dujos. JAV skalūnų dujų išgavimas yra ir taip nuostolingas, bet kol JAV veikia dolerio emisijos klaviatūra - tas pačias dujas JAV gali naudoti kaip politikos instrumentą. Politika duoda ne kažką - o pelną. JAV kompanijos Ukrainai pardavinėjo Dombaso anglį už padidinta kainą (demokratizavo), lygiai taip pat kaip nukariautų šalių naftą pardavinėja kaip savo. Dar svarbu, kokia valiuta tos dujos ar nafta pardavinėjamos - nes tai automatiškai palaiko tos valiutos emisijos klaviatūrą. Saudo arabija (nafta) ir Kataras (dujos) pardavinėja už doleriaus, automatiškai JAV stoguoja tuos režimus ir demokratija ten negresia.
Taip kad, bet kokie “vertybiniai” klyksmai yra kažkieno materialinės naudos išdava, tik gaila kad Lietuva loja už numestus jai pigius kaulus.

to Bulgaras       2019-02-15 21:26

Cheminį ginklą Baltijos jūroje paskandino Pasaulinio gėrio sąjungininkai - tai visuotinai žinoma.

Paaiškinu prašantiems paaiškinti       2019-02-15 11:58

1. Apie kurių tarpininkų “šantažą” kalbate? Ukrainos, kurios teritorijas rusija okupavo ir prieš kurią kariauja penkti metai, o Briuselis su visa komunistine chebra valdžioje nuo Lisabonbos iki Vilniaus apsimeta, kad nieko nevyksta?
2. Šitas dujotiekis - tiesioginis rusijos karinės agresijos ir revanšistinių apetitų finansavimas. Kaip Reiganas tramdė Vakarų Europos Europos “sąjungininkus” nefinansuoti ssrs ir netiesti dujotiekių, taip ir Trampas siekia įkrėsti proto Vakarų Europos prorusiškiems kolaborantams. Krenta rusiški dujų ir naftos pardavimai - ir “naktrojetsa mednym tazom” visa šita rusofašsitinė “nedoimperija”.
3. Turint omeny šūdų stalaktitus rusiškų daugiabučių laiptinėse ir buitinės dujas, sprogimais griaunančias daugiaaukščius, rusiški šikniarankiai gali visą Baltijos jūrą išnuodyti.

visi galai veda į Austriją       2019-02-15 11:45

“Nord stream-2” per “Opal” dujotiekį aprūpins Austrijos dujų “hub’ą”, t.y didžiulės dujų saugyklos aprūpins vartotojus vienoje pelningiausių dujų rinkų iš saugyklų esančių politinės Europos geografiniame viduryje. Pagal ES 3-ią energetikos paketą, “hub’o” veikloje negalės dalyvauti nei “Gazprom”, nei jo partneriai Vokietijoje, tačiau niekas netrukdo “hub’o” valdyme dalyvauti per ofšorus užsimaskavusiems Putino klikos vedliams.
Tik įdomu, kaip vienas likęs “Gazpromas” ties “Nord stream-2”? Paskolą lengvatinėms sąlygoms tai jis gaus iš kurio nors valstybinio Rusijos banko. Bet kas apsiims su rangos darbais, kai Trampas iš už Atlanto grūmoja sankcijomis? smile
Trampui įvedus sankcijas, nei vienas Baltijos jūros uostas, išskyrus Karaliaučių, nesutiks priimti jokio “Nord stream-2” tiesime dalyvaujančio laivo, kad pačiam nepakliūti po Trampo sankcijų vėzdu. Nebent tas laivas pakliūtų į štormą ir prieglobą uoste rastų tik iš humanitarinių paskatų.

Bulgaras       2019-02-15 9:50

Mums labai rūpi Baltijos jūroje išsiliesiantys ruskių paskandinti chemikalai. Daugiau jokių, taip sakant, interesų neturime.

netyli bulgarai       2019-02-15 1:20

Vieninteliai balsavę “prieš”, nes bulgarams analogiškoje padėtyje ES neleido pasirašyti sutarties su “Gazprom” dėl “Pietų srauto”. Išeina, kad kas galima vokiečiams, to negalima bulgarams. Vis išlenda tokios nesąmonės ES.
Tai ne mano susigalvota, bet kai kurie rimti ekonomistai, tame tarpe - ir pačios Rusijos, labai abejoja ar Vokietijos pramonei reikia tiek dujų. Jie spėja, kad vokiečiai siekia dujų prekybos monopolio ES.

kas čia per...       2019-02-15 0:37

Apie kokį čia tranzitą per Lietuvą tauškiate? smile

stasys        2019-02-14 22:29

2019-02-14 17:39 Sunku ta ižanga pavadinti “rašo”  gal labiau čia tiktu tas “bamba sau po nosimi” ?. tema juk tokio dydžio kad joje apsiriboti tik tais keliais faktais kaip ir mažoka ,..autorius rašo ” ..kad Vokietija investuoja į Lietuvos karinę infrastruktūrą „net“ 110 milijonų ” prieš tai rašydamas Jis turėjo saves paklausti o kiek Lietuva, per paskutinius du metus, ‘investavo’ į Vokietijos karine pramone ?. Gal dėl to taip pyksta A.Juozaitis ant D.Grybauskaitės,.. ne tas amerikietiškas vektorius .

Niekų       2019-02-14 19:56

rašliava.

Oi, atsiprašome,       2019-02-14 19:31

o mes galvojome, kad apie eitynes.

to stasiui ir nebesuprantu.       2019-02-14 18:39

V.Sinica rašo apie dujotiekį,ne apie eitynes ar rinkimų įstatymą.

>nebesuprantu       2019-02-14 18:35

Pro Patrijos berniukai pasistengė, kad A. Juozaitis ir Jo komanda būtų pašalinti iš eitynių. Eitynėse dalyvaus visokie sektantai -  judėjimo Kryptis ir Pro Patrijos, gėjai, troliai ir t.t. Jie neš palaikymo šūkius už Šimonytę.
Plačiau galima pasiskaityti Pro patrijoje.

StasysG--- į (2019-02-14 14:27)       2019-02-14 18:13

Kad tą padaryti, reikia pataisyti (tik) Seimo rinkimų įstatymą, kad jis atitiktų Konstitucijos 55 str, 1 dalies reikalavimus dėl LYGIOS rinkimų teisės.

——cit.(Todėl į seimą reikia rinkti     2019-02-14 14:27 -asmenybes,naikinti sąrašus,o seimo narių netgi didinti,o ne mažinti.Tada būsim apginti).

marabu.       2019-02-14 17:17

99 nuošimčiam brangiems Lietuvos buratinams ši naujiena nėra žinoma,arba nesuka dėl to galvos.

>Paaiškinu       2019-02-14 17:15

Dujotiekis pažeis chemikalus? Tada blogai. Sinica apie tai kalba?
O dujotiekio negali būti, nes jį tiesia tie, kurie nuskandino chemikalus, ar dėl kažko kito?

to Todėl       2019-02-14 16:01

Nori turėt 141 partiją, kurios niekam nebūtų atsakingos, ane? Tokio chaoso pačiam prireikė, tiesa? O ką rinks tie kaimiečiai tiesiogiai? Vietinius banditus, vietinius kunigaikštukus ir tai manai, kad Lietuvai būtų geriau turėti valdžioje grynąją mafiją, ane?

Todėl į seimą reikia rinkti       2019-02-14 15:27

asmenybes,naikinti sąrašus,o seimo narių netgi didinti,o ne mažinti.Tada būsim apginti.

Nebesuprantu       2019-02-14 14:13

Tai eitynės su fakelais Vasario 16 bus už Ingridą ar Juozaitį? Jei kas čia raukiate, prašom paaiškinti mums? Mes pasimetę.

stasys        2019-02-14 12:31

Skirtingos kartos o mastimas liko toks pat vienodas . Obuolys nuo obels netoli rieda , bėda kad ir naujas derlius taip ir neišmoko mastyti visos valstybės mastu . Seni prietarai kaip tie vaiduokliai , lanko ne tik senus bet ir jaunus . Vytautai isivaizduok Lietuvos nauda jei tavo prognozės politikams išsipildytu ? kiek Lietuva, kaip valstybė,  gautu postumio ten kur jos šiandiena ES paprasčiausiai niekas neklauso , negirdi ?? Nors aš ir dažnai peikiu Petkevičiu bet pas ji buvo ir geru minčiu kas link Lietuvos problemu .Ne valdžia kalta o visuomenė kuriai truksta postumio interesuose matyti plačiau . youtube.com/watch?v=j1nW-rqttrI

Paaiškinu,       2019-02-14 11:08

kad žinotum, kas nuskandino Baltijoje cheminį ginklą, kuris neužilgo suveiks ir pražudys Baltijos jūros valstybes, kas padarė šitą nusikaltimą ateities kartoms?

to tarp kitko       2019-02-14 11:05

O pačio simbolis Žečpospolita - Lietuvių pragaras, ane?

Paaiškinkite       2019-02-14 9:55

Dėl ko keliamas šaršalas. Ar dėl:

1. Kad bus užteršta Baltijos jūra. Kažkaip šitas argumentas jau nebeišlenda.
2. Ar, kad Rusija ir Vokietija renkasi kelią, kur patirtų mažiau šantažo ir tarpininkų? Kaip mes galime reikalauti, kad kžkas paliktų ar naujai tiestų vamzdžius per mūsų teritoriją, jei mes esame priešiški tiekėjui. Suprantu, kad mums iškrenta koziriai iš rankų, bet dėl to šokdinti visą Europą yra mažiausiai nekuklu. Anksčiau rusai tiesė vamdžius per “savo” teroitoriją, dabar apeina jūra. Taip pat suprantu, kad Vokeičiai perka dujas iš didžiausio JAV priešo ir konkuruoja su JAV dujomis. Tai tik įrodo, kas yra ES, kurią Sinica vis bando gelbėti. O mes esame tik šuniukai lodami nurodyta kryptimi. Geriau pasirūpinkite Ivaškevičiais, tai didesnė grėsmė. O vamdžiai ėjo ir eis, nes tai pinigai ir įtaka. Užpuolimo atveju Vokietija mus gins lygiai taip pat, kaip nori atsisakyti to vamzdžio. Tad nueik Синица ir nsusispjauk Merkel į veidą.

abc.       2019-02-14 9:07

visai nebloga naujiena.tik eilinį kartą patvirtino Petkevičiaus įžvalgumą.

StasysG       2019-02-14 7:22

GĖDA Grybauskaitės Lietuvai: viešai keikia rusišką valdžią, bet ir dieną naktį rodo mums rusiškus telefilmus, ir balsuoja už naują rusų vamzdį po Baltijos jūra į Vokietiją...

ah1       2019-02-14 1:12

blogiausia naujiena kad grėsmė Lietuvai - Kinija, nors nėra jokių įrodymų. Apie tai internete vaizdo šrašas : ” VSD kelia grėsmę Lietuvai, provokuodama Kiniją 2019 02 13 Zigmas Vaišvila”. Jei anksčiau biudžetininkai kaltais laikė tik atskirus asmenis be įrodymų, tai dabar jau ištisą valstybę Kiniją.

tarp kitko       2019-02-14 0:01

Vamzdžiai Vokietijoje išlipa ne prie Greifsvaldo, o Lubmine, kuriame stovi Rytų Vokietijos laikų apšiurusi atominė elektrinė ir naujesnė tepalus gaminanti naftos perdirbimo įmonė. Netoliese - garsioji Penemiundė, Hitlerio raketinės programos poligonas. Krūva simbolių.

klausimas daugiau vokiečiams       2019-02-13 23:16

Kam jiems tiek dujų? Nuo tos vietos pradėjus nagrinėti klausimą, daug įdomybių atsiranda. Nes panašu, kad vokiečiams dujos reikalingos ne kiek pramonei, kiek prekybai.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.