Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 4 d. 23:33

4     

    

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Pačiam keista, kaip jau antrą kartą per trumpą laiką tenka dalintis Gritėno tekstais. Matyt, taip atsilyginu už dėmesį Valstybiniame tautos fronte. Iš tiesų, žavi jo gebėjimas išsikelti tikslą, ką nors įrodyti, ir lyg specialiai to neįrodinėti.

Beveik pusę jo naujausio teksto (ČIA) sudaro tiesiog vardijimas, kokie dalykai Lietuvos istorijoje, jo giliu įsitikinimu, nebus perrašyti. Vardija daug, net keturias pastraipas. Daug teisingų dalykų išvardija. Bet sugeba nepaminėti nieko apie Lietuvių aktyvistų frontą, Birželio sukilimą ir Laikinąją vyriausybę. Nieko. Nors lyg ir pastebėjo, bent iš teksto pradžios atrodė, kad būtent dėl šios istorijos laikotarpio – 1941 metų rezistencijos – istorijos perrašymo ir kyla pagrindinis gynusiųjų A. Jakubauską nerimas ir įžvelgiamos grėsmės.

O galėtų, jei ne Gritėnas, tai Zingeris ar Anušauskas, paimti ir paskelbti viešai ir atsakingai, kaip prisiėmę asmeninę atsakomybę formuoti Lietuvos istorijos politiką, patvirtinti, jog Lietuva niekada neneigs:

1) Lietuvių aktyvistų fronto nuopelnų ir pasiaukojimo siekiant atkurti SSRS okupuotą Lietuvos valstybę;

2) kad Birželio sukilimas yra garbingas lietuvių tautos laisvės kovos epizodas, kuriuo Lietuva didžiuojasi, kuriuo siekta atkurti nepriklausomybę, o ne nacių satelitas, ir kuriuo buvo paneigtas Lietuvos savanoriško įstojimo į SSRS mitas;

3) kad Laikinoji Vyriausybė nebuvo pronaciška, siekė savarankiško valstybingumo bei kaip įmanoma nuo okupantų ginti visus Lietuvos piliečius, įskaitant žydus, tačiau neturėjo faktinės Lietuvos teritorijos kontrolės ir negali būti laikoma kalta ar atsakinga už nacių okupuotoje Lietuvoje padarytus nusikaltimus.

Ar galėtų kas iš proaktyviai vertusiųjų Genocido centro direktorių politikų bent tiek įsipareigoti, kad šie puslapiai nebus perrašyti, priešingai, jų bus mokomi Lietuvos moksleiviai?

* * *

Tiesos.lt redakcijos prierašas. Ta pačia proga primename ir kalbą, pasakytą balandžio 1-osios mitinge prie Seimo šiam svarstant prof. Ado Jakubausko atleidimo iš Genocido centro direktoriaus pareigų klausimą, kurią P. Gritėnas savo tekste pavadino „viena iš protestų kalbų“:

Vytautas Sinica: „Mus laiko kvailiais. Jus taip pat“

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žemyna       2021-04-5 23:00

Gali. Laisvai bet ką įsipareigoti, pažadėti gali. Paruošk ausis, ir klausyk pažadus. Žadės, kaip tas skorpionas, kuris žadėjo žalčiui jo nenunuodyti, jei tik tas į kitą ežero krantą jį perkels. smile Kitame krante nuo jo nulipęs, skorpionas jam prieš nueidamas įgėlė. Apgaulingais pažadais patikėjęs žaltys su skausmu balse dar šūktelėjo: „Bet gi tu man ŽADĖJAI?!” Nueinantis skorpionas, ciniškai nusišypsojęs, į tai atsakė: „Vot takoje ja g…vno.” Ir nuėjo pasišvilpaudamas savo keliu.

Kas yra istorija ir kas ją rašo?       2021-04-5 10:12

Jau vien klausimų formuluotė rodo Sinicos absoliutų nesusigaudymą, nes istorines tiesas patvirtina ar paneigia ne politikai ar seimo nariai, ne valdininkai, biurokratai ar valdžią turintys pareigūnai, bet tik ISTORIKAI IR JŲ ISTORINIAI TYRIMAI. Seimas čia negali nei nubalsuoti, o prezidentas ar premjeras išleiti kokio dekreto ar įsakymo. Ne tai būtų tik gyvulių valdžia totalitazizmas. Tik visiškas tamsuolis gali to nesuprasti. Keista, kad NS, kuriame tiek istorikų Sinicai populiaraiai neišaiškina šios elementarios tiesos. O gal jis tiesiog negabus ir jam kaip sakoma liaudyje ,nedaeina’?

Balamutas       2021-04-5 6:00

Atsakymėlis klausymėliui. Jeigu tavo protelis nusmuko trim sprindžiais žemyn stuburo kamienu, tai tau ,sikofante, joks aiškinimas, kaip ir daktarai jau nebepadės. Mokykis, mokykis ir dar kartą mokykis, kaip sakydavo tavasis Leninas.

Klausimėlis       2021-04-5 1:09

Sinica reikalauja, kad politikai patvirtintų, kad Lietuva niekada neneigs:

„3) kad Laikinoji Vyriausybė nebuvo pronaciška, siekė savarankiško valstybingumo bei kaip įmanoma nuo okupantų ginti visus Lietuvos piliečius, įskaitant žydus, tačiau neturėjo faktinės Lietuvos teritorijos kontrolės ir negali būti laikoma kalta ar atsakinga už nacių okupuotoje Lietuvoje padarytus nusikaltimus.“

Gal Sinica turi neginčijamų istorinių argumentų, kurie tą tezę visiems laikams įrodo? Ar tik reikalauja, kad politikai tą tezę gintų be istorinių įrodymų?


Rekomenduojame

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.