Ugdymo politika, Šeimos politika

Vytautas Sinica. Apie ministro Kukuraičio kovą su skurdu ir socialine atskirtimi

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 3 d. 9:29

13     

    

Vytautas Sinica. Apie ministro Kukuraičio kovą su skurdu ir socialine atskirtimi

Prieš mėnesį Kukuraitis viešai pareiškė, kad norėtų įvesti privalomą darželio lankymą visiems Lietuvos vaikams. Tai esą padėtų kovai su skurdu ir socialine atskirtimi Lietuvoje. Nuo to laiko Socialinės apsaugos ministerija facebooke dalinasi statistika apie tai, kaip socialinė atskirtis didesnė ten, kur mažiau lankomi darželiai. Gana komiškai painiojama koreliacija ir priežastingumas… Na bet taip negrabiai bandoma ruošti dirvą šiai idėjai įgyvendinti.

Privalomas darželis yra visa savo esybe leninistinė idėja. Kuo anksčiau ir kuo labiau valstybei kištis į šeimos gyvenimą, į vaiko auklėjimą, atskirti vaiką nuo tėvų, motiną (dažniausiai ją) paleisti iš namų į darbą, nėra čia ko sėdėti. Darželyje geriausiai turi būti teisingas auklėjimas - jeigu ne šiandien, tai jau netrukus, ideologizuoti fondai, programos ir metodinės priemonės netruks ateiti.

Jeigu šeimoje sugebama pasiekti, kad vienas iš tėvų uždirba tiek, kad kitas gali namuose auginti vaikus iki pat mokyklos, tai yra nuostabu ir idealu. Gaila, kad daugumai šeimų tokios socialinės sąlygos Lietuvoje ir apskritai mūsų Vakarų ekonominėje sistemoje yra nepasiekiamos. Socializacija darželyje tikrai nėra būtina, kad vaikas neužaugtų maugliu.

Parengiamosios klasės mokykloje yra atviras klausimas, priešmokyklinis ugdymas (nuo 6 metų) Lietuvoje yra jau privalomas, tačiau privalomas ikimokyklinis ugdymas (darželis - iki 6 metų) yra toks grubus įsikišimas, kad yra kraupu matyti kataliką tai siūlant.

P.S. ypatingai atgrasu skaityti, kad siūloma darželio lankymą susieti su vaiko pinigais. Taip būtų visiškai diskredituota, po žvaigždutėm („yra papildomų sąlygų“) paskandinta pati vaiko pinigų idėja.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Paprastas klausimas       2019-10-4 11:16

kyla papaprastas klausimas - kur mes gyvename?

Life Site News       2019-10-4 9:24
stasys        2019-10-4 7:00

Paskaitykite 2019-10-3 20:13 ..įdomi nuoroda. smile

s.m.       2019-10-4 2:22

perskaičius Vytauto įžvalgas apie tokį marazmą, man dingojas, kad tokių nesąmonių autoriams reikėtų kuo skubiausiai taikyti civilinį-medicininį-psichiatrinį dyko buvimo ir laisvo laiko pertekliaus šiaurės korėjos lygio nesąmonėms kepti konfiskavimą. Su pailsėjimu bent pusmetį pušynuose esančiose įstaigose.

Paskaitykite       2019-10-3 19:13

Porf. Vytautas Nekrošius. Tokios jėgos struktūrų nepagarbos žmogui bei jo teisėms man dar neteko sutikti. VU TF įvyksiančioje konferencijoje apie civilinį turto konfiskavimą organizatoriai paprašė ir manęs pristatyti pranešimą. Po ilgų įkalbinėjimų sutikau. kai perskaičiau projektą, pagalvojau, kad labai intensyviai judame Rusiškos – Baltarusiškos „demokratijos“ link.

Dalinuosi rytojaus įžvalgomis.Kelios mintys apie turto civilinio konfiskavimo įstatymo projektą

Tiesa pasakius, tokio „stebuklo“ pavadinimu Turto civilinio konfiskavimo įstatymo projektas , kuris šiuo metu yra svarstomas Seime man savo gyvenime dar matyti neteko. Šis projektas neabejotinai yra kiečiau nei teisėjo drausminė atsakomybė už tris panaikintus sprendimus, žemės pavertimas kilnojamuoju turtu ir pan.

Projekto esmė galėtų būti apibūdinta keliais sakiniais. Jeigu nepavyksta įrodyti asmens nusikaltimo, tai galima pabandyti atimti jo nuosavybę. Tai kas, kad nusikaltimas neįrodytas, bet kadangi „tarnybos“ žino, jog jisai yra iš esmės nusikaltėlis, tai galima pabandyti lengvai konfiskuoti turtą. Aišku, aš čia stipriai viską supaprastinau, bet projekto esmė man atrodo yra panaši. Pabandysiu apžvelgti kelias su šio projektu susijusias problemas.
Toliau skaitykite: https://www.pozicija.org/porf-vytautas-nekrosius-tokios-jegos-strukturu-nepagarbos-zmogui-bei-jo-teisems-man-dar-neteko-sutikti/

ah1       2019-10-3 18:58

Daikantynė lai padidina minimalią algą - va tada bus kova su skurdu.

Vardas       2019-10-3 18:00

Tiesiog Europos Socialistiniu Respubliku Sajunga teva, mama, vaikus laiko zmogiskuoju istekliu ciniskiems socialines inzinerijos eksperimentams. Todel ESRS siekia Lietuva ir lietuvius nutautinti ir isvalstybinti, kad neliktu Lietuvos ir lietuviu, o liktu naujas zmogus europietis pagal TSRS sovietinio zmogaus analoga.

stasys       2019-10-3 17:58

Visiškai neparuoštas projektas , panašiai kaip smurto artimoje aplinkoje įstatymas . Idėja gali būti svarstoma , bet prieš tai naudinga butu patikslinti kokios priežastys keliamos tam privalomam darželio lankymui . Nemaža dalis visuomenės gali pasinaudoti ir seneliu ir samdomu auklių paslaugomis , galu gale norint kad toks įstatymas netaptu dar viena biurokratine pelke ..kai visiems pritaikomos vienodos sąlygos , prieš tai reikėtu apibrėžti konkrečiai kas gi yra tas iki mokyklinis vaiko ugdymas ir su kokiomis žiniomis tas vaikas turėtu ateitį į paruošiamąją klase ..Suprantu kad ministras Kukuraitis stengiasi suvaldyti situacija padidėjusiu darbo krūviu mokyklose logopedėms . Didėjant socialinei atskirčiai visuomenėje vaikai ateina iš labai skirtingu visuomenės socialiniu sluoksniu .. todėl nėra ko stebėtis jo noru situacija imti taisyti kur kas ankščiau nei tas vaikutis ateina mokytis .Vienok darželis nėra vienintelis būdas tai problemai spręsti .. Valstybė mieliau investuoja į darželius bet ne į šeimą ..ir tai neina kalba apie vaiko pinigus . Čia elementariai trūksta platesnio požiūrio .. kai investicijos į  jauną pilietį galiausiai atsipirks sutaupant jam suaugus .

O taip,       2019-10-3 14:13

Kukuraitis su Šakaliene yra tik vykdytojai. O kas yra užsakovas?

Sinicai       2019-10-3 13:08

Sinica, neužsimiršk. Kukuraitis iš tokio Karito (Carito) atėjęs. Čia tau ne šiaip geradaris.

Niekingas       2019-10-3 10:13

tipas, tas Kukuraitis.JIs toks pats katalikas, kaip as musulmonas.Isiziurekime i jo veida.Ka jis sako.O gi, nieko gero.Ir toks zmogus pastatytas dirbti jautriausioje vietoje.Gaila, kad prezidentas nepasielge ryztingai ir paliko ji testi savo “darbeliu”.

Taip       2019-10-3 9:58

Ministras Kukuraitis yra tipiškas liberalkrikščionis,todėl jo politinė veikla yra grįsta ideologinėmis liberaliomis nuostatomis,deja.Iš viso neoliberalo Premjero Vyriausybė yra -su mažom išimtim- liberalmarksistinio pobūdžio.Tad ,kas nutiko valdančiųjų Žaliųjų valstiečių partijai,ypač jos elitui,kad pasirinko tokią Vykdomąją valdžią,kurios veikla dažniausiai prieštarauja valdančiosios partijos rinkiminėmis nuostatomis?

kukaracha       2019-10-3 9:48

argi reikia stebetis. kukuraitis, kuris yra neva katalikas, is tikruju yra didziausias vyriausybes leftistas visais klausimais- vaiku atemimas, (ne)kova su smurtu, lygiu galimybiu kontrolieriu teisiu ispletimas kistis i seimas, darzeliai, ir t.t. plius begales savireklamos uz LT , ES ir kitu saliu fondu pinigus.  tik daugelis apsimeta, kad to nemato, nes gi ziurekite pensiajs keliais eurais didina. kukuraitis aiskiai supranta, kad per kitus rinkimus nebebus taip gerai, todel manau, kad ruosiasi sau ateiciai kazka. del kukuraicio man klausimu nekyla. man idomiau, kodel Naisiu vadas nebando jo pazaboti? jau nepajegia suvaldyti dzino, paleisto is butelio, ar paprasciausiai tam pritaria.

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.