Ugdymo politika, Šeimos politika

Vytautas Sinica. Apie ministro Kukuraičio kovą su skurdu ir socialine atskirtimi

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 3 d. 10:29

13     

    

Vytautas Sinica. Apie ministro Kukuraičio kovą su skurdu ir socialine atskirtimi

Prieš mėnesį Kukuraitis viešai pareiškė, kad norėtų įvesti privalomą darželio lankymą visiems Lietuvos vaikams. Tai esą padėtų kovai su skurdu ir socialine atskirtimi Lietuvoje. Nuo to laiko Socialinės apsaugos ministerija facebooke dalinasi statistika apie tai, kaip socialinė atskirtis didesnė ten, kur mažiau lankomi darželiai. Gana komiškai painiojama koreliacija ir priežastingumas… Na bet taip negrabiai bandoma ruošti dirvą šiai idėjai įgyvendinti.

Privalomas darželis yra visa savo esybe leninistinė idėja. Kuo anksčiau ir kuo labiau valstybei kištis į šeimos gyvenimą, į vaiko auklėjimą, atskirti vaiką nuo tėvų, motiną (dažniausiai ją) paleisti iš namų į darbą, nėra čia ko sėdėti. Darželyje geriausiai turi būti teisingas auklėjimas - jeigu ne šiandien, tai jau netrukus, ideologizuoti fondai, programos ir metodinės priemonės netruks ateiti.

Jeigu šeimoje sugebama pasiekti, kad vienas iš tėvų uždirba tiek, kad kitas gali namuose auginti vaikus iki pat mokyklos, tai yra nuostabu ir idealu. Gaila, kad daugumai šeimų tokios socialinės sąlygos Lietuvoje ir apskritai mūsų Vakarų ekonominėje sistemoje yra nepasiekiamos. Socializacija darželyje tikrai nėra būtina, kad vaikas neužaugtų maugliu.

Parengiamosios klasės mokykloje yra atviras klausimas, priešmokyklinis ugdymas (nuo 6 metų) Lietuvoje yra jau privalomas, tačiau privalomas ikimokyklinis ugdymas (darželis - iki 6 metų) yra toks grubus įsikišimas, kad yra kraupu matyti kataliką tai siūlant.

P.S. ypatingai atgrasu skaityti, kad siūloma darželio lankymą susieti su vaiko pinigais. Taip būtų visiškai diskredituota, po žvaigždutėm („yra papildomų sąlygų“) paskandinta pati vaiko pinigų idėja.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Paprastas klausimas       2019-10-4 12:16

kyla papaprastas klausimas - kur mes gyvename?

Life Site News       2019-10-4 10:24
stasys        2019-10-4 8:00

Paskaitykite 2019-10-3 20:13 ..įdomi nuoroda. smile

s.m.       2019-10-4 3:22

perskaičius Vytauto įžvalgas apie tokį marazmą, man dingojas, kad tokių nesąmonių autoriams reikėtų kuo skubiausiai taikyti civilinį-medicininį-psichiatrinį dyko buvimo ir laisvo laiko pertekliaus šiaurės korėjos lygio nesąmonėms kepti konfiskavimą. Su pailsėjimu bent pusmetį pušynuose esančiose įstaigose.

Paskaitykite       2019-10-3 20:13

Porf. Vytautas Nekrošius. Tokios jėgos struktūrų nepagarbos žmogui bei jo teisėms man dar neteko sutikti. VU TF įvyksiančioje konferencijoje apie civilinį turto konfiskavimą organizatoriai paprašė ir manęs pristatyti pranešimą. Po ilgų įkalbinėjimų sutikau. kai perskaičiau projektą, pagalvojau, kad labai intensyviai judame Rusiškos – Baltarusiškos „demokratijos“ link.

Dalinuosi rytojaus įžvalgomis.Kelios mintys apie turto civilinio konfiskavimo įstatymo projektą

Tiesa pasakius, tokio „stebuklo“ pavadinimu Turto civilinio konfiskavimo įstatymo projektas , kuris šiuo metu yra svarstomas Seime man savo gyvenime dar matyti neteko. Šis projektas neabejotinai yra kiečiau nei teisėjo drausminė atsakomybė už tris panaikintus sprendimus, žemės pavertimas kilnojamuoju turtu ir pan.

Projekto esmė galėtų būti apibūdinta keliais sakiniais. Jeigu nepavyksta įrodyti asmens nusikaltimo, tai galima pabandyti atimti jo nuosavybę. Tai kas, kad nusikaltimas neįrodytas, bet kadangi „tarnybos“ žino, jog jisai yra iš esmės nusikaltėlis, tai galima pabandyti lengvai konfiskuoti turtą. Aišku, aš čia stipriai viską supaprastinau, bet projekto esmė man atrodo yra panaši. Pabandysiu apžvelgti kelias su šio projektu susijusias problemas.
Toliau skaitykite: https://www.pozicija.org/porf-vytautas-nekrosius-tokios-jegos-strukturu-nepagarbos-zmogui-bei-jo-teisems-man-dar-neteko-sutikti/

ah1       2019-10-3 19:58

Daikantynė lai padidina minimalią algą - va tada bus kova su skurdu.

Vardas       2019-10-3 19:00

Tiesiog Europos Socialistiniu Respubliku Sajunga teva, mama, vaikus laiko zmogiskuoju istekliu ciniskiems socialines inzinerijos eksperimentams. Todel ESRS siekia Lietuva ir lietuvius nutautinti ir isvalstybinti, kad neliktu Lietuvos ir lietuviu, o liktu naujas zmogus europietis pagal TSRS sovietinio zmogaus analoga.

stasys       2019-10-3 18:58

Visiškai neparuoštas projektas , panašiai kaip smurto artimoje aplinkoje įstatymas . Idėja gali būti svarstoma , bet prieš tai naudinga butu patikslinti kokios priežastys keliamos tam privalomam darželio lankymui . Nemaža dalis visuomenės gali pasinaudoti ir seneliu ir samdomu auklių paslaugomis , galu gale norint kad toks įstatymas netaptu dar viena biurokratine pelke ..kai visiems pritaikomos vienodos sąlygos , prieš tai reikėtu apibrėžti konkrečiai kas gi yra tas iki mokyklinis vaiko ugdymas ir su kokiomis žiniomis tas vaikas turėtu ateitį į paruošiamąją klase ..Suprantu kad ministras Kukuraitis stengiasi suvaldyti situacija padidėjusiu darbo krūviu mokyklose logopedėms . Didėjant socialinei atskirčiai visuomenėje vaikai ateina iš labai skirtingu visuomenės socialiniu sluoksniu .. todėl nėra ko stebėtis jo noru situacija imti taisyti kur kas ankščiau nei tas vaikutis ateina mokytis .Vienok darželis nėra vienintelis būdas tai problemai spręsti .. Valstybė mieliau investuoja į darželius bet ne į šeimą ..ir tai neina kalba apie vaiko pinigus . Čia elementariai trūksta platesnio požiūrio .. kai investicijos į  jauną pilietį galiausiai atsipirks sutaupant jam suaugus .

O taip,       2019-10-3 15:13

Kukuraitis su Šakaliene yra tik vykdytojai. O kas yra užsakovas?

Sinicai       2019-10-3 14:08

Sinica, neužsimiršk. Kukuraitis iš tokio Karito (Carito) atėjęs. Čia tau ne šiaip geradaris.

Niekingas       2019-10-3 11:13

tipas, tas Kukuraitis.JIs toks pats katalikas, kaip as musulmonas.Isiziurekime i jo veida.Ka jis sako.O gi, nieko gero.Ir toks zmogus pastatytas dirbti jautriausioje vietoje.Gaila, kad prezidentas nepasielge ryztingai ir paliko ji testi savo “darbeliu”.

Taip       2019-10-3 10:58

Ministras Kukuraitis yra tipiškas liberalkrikščionis,todėl jo politinė veikla yra grįsta ideologinėmis liberaliomis nuostatomis,deja.Iš viso neoliberalo Premjero Vyriausybė yra -su mažom išimtim- liberalmarksistinio pobūdžio.Tad ,kas nutiko valdančiųjų Žaliųjų valstiečių partijai,ypač jos elitui,kad pasirinko tokią Vykdomąją valdžią,kurios veikla dažniausiai prieštarauja valdančiosios partijos rinkiminėmis nuostatomis?

kukaracha       2019-10-3 10:48

argi reikia stebetis. kukuraitis, kuris yra neva katalikas, is tikruju yra didziausias vyriausybes leftistas visais klausimais- vaiku atemimas, (ne)kova su smurtu, lygiu galimybiu kontrolieriu teisiu ispletimas kistis i seimas, darzeliai, ir t.t. plius begales savireklamos uz LT , ES ir kitu saliu fondu pinigus.  tik daugelis apsimeta, kad to nemato, nes gi ziurekite pensiajs keliais eurais didina. kukuraitis aiskiai supranta, kad per kitus rinkimus nebebus taip gerai, todel manau, kad ruosiasi sau ateiciai kazka. del kukuraicio man klausimu nekyla. man idomiau, kodel Naisiu vadas nebando jo pazaboti? jau nepajegia suvaldyti dzino, paleisto is butelio, ar paprasciausiai tam pritaria.


Rekomenduojame

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Nuo bačkos. Bernardas Gailius. Patriotizmas trukdo valstybei augti

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.