Užsienio politika, Geopolitika

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 12 d. 20:50

33     

    

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vakar mačiau daug ką giriant šį Gabrieliaus Landsbergio interviu, nes jame pasakoma daug dalykų, kurie Lietuvoje akivaizdūs, bet vakariečiams iki šio karo buvo nesuprantami ir net radikalūs. Juk visi suprantame, kad geopolitiškai mes ir Vakarų Europa mąstome skirtingai. Atsižvelgiant į publiką tai tikrai teisingas interviu. Rusija tas labai retas klausimas, kuriuo su TS-LKD galima sutarti.

Tik štai bėda, TS-LKD dėl Rusijos turi ir nuolatos viešai kartoja viltis, kurios atrodo naivios, niekuo nepagrįstos. Tai viltis, kad pakeitus Kremliaus kgbistinį režimą į demokratinį, Rusija taptų sugyvenama šalimi, nebe grėsme kaimynams. Tą kartoja senasis Landsbergis, Kubilius, dabar ir Gabrielius, žodžiu, visi pirmininkai.

Taip manyti nėra jokio pagrindo ir tokia viltis gali tik blogai paveikti Vakarų elgesį Rusijos atžvilgiu. Rusijos imperializmas nepriklauso nuo režimo, tai režimų sėkmė tokioje visuomenėje priklauso nuo gebėjimo atliepti imperinę ambiciją. Joks režimas šitai tautai neprimetė būti agresore, ji pati nori tokia būti ir palaiko imperines ambicijas. Rusijos geopolitinis kodas reikalauja valdyti teritorijas tarp Baltijos ir Juodosios jūrų. Kitaip nebus.

Kur ta grėsmė? Vienas blogiausių dalykų, kas dabar galėtų nutikti Rusijoje, tai jos neišvengiamo pralaimėjimo atveju Putiną valdžioje pakeisti koks „kankinys” imperialistas Navalnas. Ne atviras KGB klano atstovas, o permainų iliuzija. Kuria Vakarų šalys, o pirmiausia Vokietija labai mielai patikėtų, paskelbtų tobula priežastimi santykių perkrovimui, dar ir kad naujajam režimui reikia padėti atsistoti ant kojų, kaip kad meluota sau ir pasauliui po SSRS griūties, nors įžvelgesni (Bžežinskis) ir tada JAV sakė, kad Rusija ne imperinė būti negali ir Vakarų žaidimo taisyklių neperims.

Vienintelė įmanoma neagresyvi ir ne imperinė Rusija gali būti tik fragmentuota, iki tautinės valstybės subyrėjusi Rusija. Vienintelė opozicija, kurią galima ir prasminga palaikyti Rusijoje šiandien atpažįstama iš baltai-mėlynos Novgorodo respublikos vėliavos. Tai vienintelis ilgalaikės taikos scenarijus Rusijai ir jos kaimynams. Nes tik silpnumas, visiškas silpnumas gali priversti Rusiją nebūti imperine. Joks demokratinis režimas iš Rusijos sąmonės imperijos ištrinti negali. Navalnas to geriausias įrodymas.

Ar Rusijos griūties scenarijus realus? Beveik ne. Tai labai mažai tikėtina. Bet nors tą pasiekti menkai realu, daug geriau sau pripažinti, kad režimo kaita nieko nepakeis geopolitiniu požiūriu, Rusija toliau bus grėsme visiems savo kaimynams ir visi kaimynai bei jų sąjungininkai privalo atitinkamai elgtis (būti pasiruošę gintis).

Gal todėl, kad tą puikiai supranta, Suomija galutinai priėmė sprendimą stoti į NATO gretas. Pati atvirai motyvuodama, kad stoja, nes Rusija drįso pasakyti, kad Suomijai negalima.

Keista kritikuoti Landsbergį už pernelyg pozityvų požiūrį į Rusiją. Bet nematau jokių veiksnių, kurie leistų tikėti jo optimizmu. Rusija nustos būti karine grėsme ir taps normaliu kaimynu tik jeigu subyrės į daug tautinių valstybių. Jokia režimo kaita čia padėti negali.

Žinoma, man lengva kalbėti. Neinu jokių pareigų, esu tik politologas. Užsienio reikalų ministras dėl einamų pareigų negali viešai kelti tikslo panaikinti kaimyninės šalies teritorinio vientisumo. Bet lygiai taip pat negali ir viešai kelti tikslo pakeisti jos režimo. O jeigu jau leidžia sau kalbėti tokius nediplomatinius dalykus, tai reikia sakyti tiesą.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kukis        2022-05-19 21:24

Vargu ar suzvokia sitas siknius ka pats rasineja…

realistas       2022-05-15 14:18

Naivus jus autoriau, Rusija nesubyrės. Ir kodėl turėtų? Rusija išsiplėte iki Ramiojo vandenyno dar 17 amžiuje, taigi panašiu metu kai europiečiai užvaldė Pietų ir Šiaures Amerikas. Šiaurės Amerikų atveju net vėliau, o Karibų salų atvejų, tai išvis eurpiečiai įleido šaknis dar 15 amžiaus pabaigoje. Taigi, kai visi europiečių kilmės asmenys išvyks iš Amerikų, ir Amerikos subyrės iki tautinių indėnų valstybių, va tik tada galima moralizuoti apie Rusiją. Be dvigubų standartų.

T0mas J.       2022-05-13 21:52

“Šiaip tai man kinietiškame restorane skaniau, negu McDonaldse”
-
O man ir ten ir ten buvo skanu, kol sėdėdamas valgiau. O paskui kažkaip neskaniai riaugėjau ir.. netraukė sugrįžti.
Dabar jau apie 8 metai kaip nebuvau abiejuose, ir nepasiilgau.
Aš nei už JAV, nei už Kiniją. Bet man ramu, kol jie konkuruoja, ir būtų prastai, jei vienas iš šių dviejų visai sužlugtų. Baisu pagalvojus, kas dėtųsi..

Maskolių svajonė       2022-05-13 20:59

Apie žlugusį dolerį girdžiu jau 50 metų
“Po pusės metų žlugs doleris ir bankrutuos Amerika” Dabar jau tikrai tikrai. Priedo prie dolerio bankroto Azovsalio gynejai pasiduos. Rytoj. Nu poryt tai tikrai.

Darijui       2022-05-13 20:53

tai tu ,kaip ir ruskiai,reikalauk atsiskaityt issvajotaisiais rubliais.Arba prekiauk ten,kur tas sudrublis kotiruojamas.Sekmes,keistuoli.

Darijus       2022-05-13 20:08

Seniai laikas laidoti tą dolerio monopolį. Kiekvienas prekeivis nori, kad už jo parduodamas prekes gauti pinigai būtų saugūs, būtų jų, kurių niekas neatims. Dabar tu parduodi savo prekes, o kažkoks amerikonas atima per atstumą iš tavęs pinigus, o prekių niekas negrąžina. Vagystė - viduryje baltos dienos. Todėl reikia savo prekybą įkainoti kitu matu, o ne doleriu, kurį patys ir valdo. Kurti Azijai pavaldžią valiutą. Žinoma, kad tas, kuris valdo mainų matą,tas gali diktuoti ir politiką. Aš manau, kad Rusija su Kinija sukurs daug teisingesnę sistemą, nei yra JAV. Negali būti tokios monopolijos, iš kurios pelnosi amerikonas. Tu parduodi kaimynui, o tą sandorį valdo ir toliau gautus pinigus valdo 3 šalis. Čia seniai reikėjo ardyti šį monopolį. Pabaigai: Šiaip tai man kinietiškame restorane skaniau, negu McDonaldse

T0mas J. -> 13:42       2022-05-13 19:45

“Stribai tik vykdė, o komandavo KGB.”
-

O pati KGB iš ko užduotis gaudavo? - Iš TSKP.  Konservatorių mylima Grybauskaitė Dalia buvo TSKP aktyvistė, komunistinius “mokslus” Maskvoje krimto, Visuomeninių mokslų akademijoje prie TSKP CK.

Hmm…       2022-05-13 19:15

Didžiausia grėsmė JAV šiandien yra valstybės skola, infliacija ir dolerio žlugimas. Negalime išgelbėti Ukrainos žudydami savo ekonomiką. Kovo mėnesį infliacija pasiekė aukščiausią lygį per 40 metų, benzinas pabrango 49%, elektra – 32%. Mes neturime būti dėdė Semas, gelbstintis pasaulį, ypač turėdami paskolos pinigų. Turint 30 trilijonų JAV dolerių skolą, neįperkama atlikti pasaulio žandaro vaidmens“, – sakė respublikonas Randas Paulas.

T0mas J.       2022-05-13 13:53

Straipsnio mintys visiškai teisingos.

Domina kodėl nutylima       2022-05-13 13:42

Vakar klausiausi ,,didžiai gerbiamo”  Ramanausko kalbos su jam būdingais įvairiausiais epitetais apie stribų vaikus… Su viskuo sutikčiau, jei jis išsamiau pasakytų pridėdamas ir KGB-istų vaikus. Kodėl apie juos tyli? Stribai tik vykdė, o komandavo KGB.

stasys        2022-05-13 12:04

cit. “1 (vienas) negyvas rusas kareivis reiškia 4(keturis) civilius ukrainiečius.”. ‘Kvepia’ ukrainiečiu tautos genocidu .  Civiliai gyventojai neturėtu tapti taikiniais rusų kareiviu . Gal ‘istorikas’ žino o kiek tame keturių skaičiuje moterų ir vaiku ?

Istorikas (patikslinimas)       2022-05-13 11:39

1 (vienas) negyvas rusas kareivis reiškia 4(keturis) civilius ukrainiečius.

Dronas       2022-05-13 11:26

>istorikas

Gerai, kad ruskis visus paleidžia turtingais ir dvasingais. Tiek to truto ir dvasingumo, kad net nežinai kur nuo šito gero ir slėptis. Ypač puikūs pavizdžiai, tai “klestinčios” dnr/lnr šiknaskylės, kur klesti skurdas, bedarbystė, nusikalstamumas ir korupcija, šalia kurios vagis ir degeneratas janukovičius, atrodo kaip nekalta vienuolė. Va čia tai suprantu, va čia tai palikimas!

Istorikas       2022-05-13 11:18

Prasiautus koronafašizmo vajui, Baideno rinkimams, kliedesiai apie demokratiją yra tiesiog juokingi. Kapitalas perka žiniasklaidą ir politikus, kurie plauna žmonėms smegenis, kurie balsuoja už ekranų gražuoliukus. Balsuoja visi, net neskiriantys PVM nuo BVP, įstatymo nuo nutarimo, NATO nuo JTO. Visa tai veda prie to, kad minios muosuoja geltonai-mėlynai, nesuprastami, kad juos paleidžia ubagais, o vakarų rėmimas reiškia tik daugiau negyvų ukrainiečių ir rusų. Na gerai, rusų negaila, tačiau prisiminkite, kad vienas negyvas rusas reiškia 4 negyvus ukrainiečius.

Dronas       2022-05-13 11:04

Kas bus kada rusija taps “demokratine”. Kabutėse nes tai tebus iškabos pakeitimas, o tuo tarpu gatvėmis vaiksčios štai tokie veikėjai. Kurių bus labai, labai ir dar karta labai daug.

>https://ufile.io/qyuc4kos

Štai, pasigrožėkit. Latvija, praėjo 30 metų.

Al.       2022-05-13 10:41

Jei Rusija taps demokratinė, tai užaugs kitos kartos, kurios ims labiau gerbti savo šalies tautas ir kaimynus. O tada - ir tarptautinę teisę. Jei mes priskiriame jiems nepakeičiamą imperinį kodą, tada turėsim ir sau priskirti amžiną aukos vaidmenį. Bet juk tai psichologiniai spastai.

stasys        2022-05-13 10:23

Pritarčiau autoriui , rusija kaip šalis toksiška savo interesais jos kaimynėms. Ir jei šalis elgiąs atmesdama logika ir visiems suprantamas moralines normas ,svajoti jog ji kada nors taps kitokia gana naivoka . Vienok niekas nesiūlo ir nenori su ją kariauti . G. Landsbergio optimizmas daugiau formalus -biudžetinis ir jis gana pavojingas . Rusijos teritorinis vientisumas yra sąlyga užsitikrinti užkardant dar baisesnes pasekmes siautėjant jos interesams . Visada yra dugnas kurio dar ivanas nepramušė savo norais ir elgesiu , tai viena esminiu rusijos užsienio politikos tesiu , kai kirvis naudojamas pamaitinti košės norinčius .  Tuo nesunku įsitykinti pavarčius tuos metodus kuriuos ji taiko siekdama savo tikslo ar tai Ukrainoje ar JT , nesvarbu , jei galioja tikslo siekimas bet kokiomis priemonėmis , tik laiko klausimas kada bepročiui taps naudinga jus nudaigoti .

Birutė        2022-05-13 9:56

subyrės Rusiją į daug tautinių valstybių...O KIEK tų tautų joje yra ir kokios- išvardinkite

Che che che       2022-05-13 9:18

Pamatę Lansbergio pavardę sujudo sukruto visi nevykėliai be fantazijos. Pas nuos visad tas pats : dėdulė bobulė tvartelis ir broileris.

Oho       2022-05-13 9:02

Sinica pasirodė tokio paties lygio kaip ir broileris tik iš skirtingų kampų.

Ekspertas       2022-05-13 8:47

Jai lengvai leidžiamės į svarstymus teritorijų perdalijimui ir režimų keitimui, reiškia mes pilnai pritariame tokiems reiškiniams. Yra vienas niunsas, kad Lietuva yra nepajėgi to daryti su kaimynais, net vakarams to nepavyko Baltarusijoje. O va rusams Ukrainoje tas greičiausiai pavyks. Suprantu, kad visokie broileriai užsienyje turi vilas ir jam ta Lietuva yra kaip prisiplėšimo šaltinis. Bet Sinica turėjo labiau galvoti, kai kalbės patrankos, politologai, tuo labiau tokie - bus niekam nereikalingi.

hotgirlsindelhi       2022-05-13 8:07
to lauk       2022-05-13 6:18

paciento iš N. Vilnios palatos pliurpalas

to NUOMONĖ        2022-05-13 6:14

dar vienas budulis

to Remigijus        2022-05-13 6:13

išsibarstyk iš savos makaulės supelijusias pjūvenas

ohoi,sofkiu kariuuunai       2022-05-13 5:38

kokie visi protingi,o jau arsus..Kur jus visi bunat,kai reik iseit i gatves..

Remigijus       2022-05-12 22:44

Valdžios vagys savo privogtiems turtams apsaugoti pasikviečia NATO.

NUOMONĖ       2022-05-12 22:24

Kai tik senelis Vycka Ožys suklijuos ląstus, jo maža*pimpis Anūkas tuoj bus nukanalizuotas.

Stiklo valytuvas       2022-05-12 22:22

Autoriai, iškaskit kokią tik į galva šaus temą, suraskit kad ir kokius svariausius argumentus - visos jūsų pastangos visiškas niekalas!
Bet, jeigu paminėsit ‘Landsbergį’, ‘Ukrainos užpuolimą’ ir pan., tai komentarai „globalizmas-ru“ virsta lavina…
.
Ar jūs autoriai, ar suknisti rašeivos, at lietuviai yra daunai(!) kad šis tinklapis niekaip nepopuliarėja…

Kis       2022-05-12 21:55

broileris sakinio nesurezga,tad kazka protingo neisgirsi,jis tik dedeules ruporas.
  O kas liecia rusija,siandiena tas sansas,kur imanoma sugriauti rusijos blogio imperija.Rusija pati subyres per savaite pagal nacionalinius pozymius,zmonija niekada ,o gal net neprisimins,kad kazkas buvo,nes kol destoma;rusija galingair panasios erezijos,o nurims kai ismoks sakyti tik “rusija”

lauk       2022-05-12 21:35

Akivaizdu ,kad broileris Lietuvai yra kelis kart blogiau ,nei pats didžiausias didžiarusiško fašizmo liaupsintojas.Nes yra užtūpęs labai dideles galimybes suteikiančias pareigas.

???       2022-05-12 21:31

kas yra kas? simbolių sugretinime ir palyginime. Pagoglinkit ” Lietuvos Respublikos prezidento herbas” ir “herb rodziny Rothschildów”

linkėjimai pavažiavusiam broileriui       2022-05-12 21:01

liaudiesmenas.livejournal.com

P.S.ankstesnius postus galima pamatyti,apačioje paspaudus “Previous 10”

..

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.