Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Vytautas Sinica. Apie „dviejų mitingų susidūrimą“, arba Dar viena dezinformacijos porcija

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 26 d. 13:01

11     

    

Vytautas Sinica. Apie „dviejų mitingų susidūrimą“, arba Dar viena dezinformacijos porcija

Dar truputį apie dezinformaciją. Subtilią, žinoma. Štai šį mitingą prieš Šakalienės įstatymą ir septynių Šakalienės šalininkų buvimą aikštės pakraštyje Paulius Gritėnas savo straipsnyje pavadino apibūtino taip: „Prie Seimo susidūrė dviejų skirtingų mitingų dalyviai“. Na taip, daugiatūkstantinė minia ir septyni demagogai su plakatais, kad Seime užregistruotos pataisos esą siekia įteisinti vaikų mušimą (ko jos nesiekia, bet kad suprastum, reikia perskaityti visas pataisas). Tikrai dviejų mitingų susidūrimas ir proporcingas situacijos nušvietimas.

Tai labai simptomiška. Kai pasižiūri į viešąją erdvę, nuolatos kartojasi tas pats. Ypač televizijų eteryje vienodai plačiai nušviečiami, vienodai (arba daugiau) eterio gauna mažumų teisių kovotojų organizacijų akcijėlės iš dešimties žmonių. Jų akcijos taip pat nušviečiamos neabejotinai palankiau, reportažuose apie jas kažkodėl nereikia pusę laiko skirti kritikų ekspertinei nuomonei. Sprendžiant pagal TV reportažus, leftistų akcijų kritikai neegzistuoja, joms nepritarti gali nebent tamsi minia.

Tai būna svarbūs įvykiai. Tūkstantinis žygis Labanore prieš miškų kirtimą? Gal po paros laiko ir bus reportažas. Žmogaus teisių centras surenka 20 žmonių prie Centrinio pašto kovoti prieš oponentų peticiją dėl gėjų eitynių? Reportažas tą pačią dieną. Ir taip visą laiką. Ir dabar televizijos, įskaitant visuomeninę, sau leidžia pristatyti įvykusį mitingą kaip dviejų apylygiai paplitusių nuomonių susidūrimą, žinių reportaže, ko gero, ne mažiau duoda kalbėti šauniajai septyniukei, o ne tūkstančiams. Nes jeigu mes teisūs, jeigu Miliūtė su mumis, tai kas prieš mus?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

oho!        2018-11-28 7:09

Gritėnas… smile

mazgys       2018-11-28 2:23

Pritariu komentatoriui Jules, kad neturtas ir socialinė problematika yra kaip tik tos ypač pažeidžiamos Lietuvos visuomenės vietos, į kurias ir nusitaikę įvairios nusikalstamos struktūros, siekiančios už pinigus Lietuvoje daryti ir įsigyti tai, ką draudžia įstatymai. Turiu omenyje - draudžia įstatymai tiek Lietuvoje, tiek ir kitur; be to, kitose valstybėse to padaryti neįmanoma dėl visuomeninių nuostatų ir griežtų bausmių.
O Lietuvoje žmonės, ieškodami pragyvenimo šaltinio, susigundo galimybe įsigyti iš pirmo žvilgsnio lengvai duodamų pinigų - ir taip prasideda nelaimių virtinės
Tokia blogybė yra būdinga ne tik Lietuvai, bet ir visiems visuomeniniams dariniams, kuriuose yra socialinės disproporcijos.

Nieko nebus       2018-11-27 13:17

Jeigu nebus įstatymu keičiama tvarka, renkant Radijo ir TV vadovą. Ir tai turėtų būti rinkimai, kaip ir prezidento.  Va taip! Tuo pačiu turi būti įvedama sauga, dėl konstitucijoje įtvirtintu nuostatų vykdymo ir, jei pažeidžiama, teisino įstatymo nušalinti, kad teismai turėtų įstatymo pagrindą negrąžinti atgal.

Leonas       2018-11-27 10:28

P. Albina, jei atkreipėt dėmesį, tos pačios “mergaitės su plakatais” šūkavo ir “antimitinge” prie LRT, tuo metu kai keli šimtai žmonių Dievo vardu prašė tiesos ir teisingumo…

Jules       2018-11-27 9:39

LRT dezi smogikės siautėja laisvai. Konspiratoriai rado silpną lietuvių vietą dėl skurdo, minimalkės, beteisiškumo ir mobingo darbe, ir tos pačios dezi propagandos - vaikus. Per vaikus konspiratoriai ir “Übermensch’ai” nusprendė pribaigti Lietuvių tautą. Kažkada banksteriai vadavo pasaulio proletariatą 1917 metais, pradėdami nuo bolševikų rūmų perversmo Petrapilyje, o dabar bankyrai vaduoja vaikus tuo pačiu principu, turėdami privilegijuotą pinigų spausdinimo mašinką. Gal žinote, kur ta mašinka ir kas jos turėtojai, kokios kilmės?

Al.       2018-11-27 0:24

Na, čia tas pat, kas piktintis, jog priešas į mus šaudo. Kai priešas mus užpuola, tai tenka jam šaudyt. Tiesiog išdrįskim pamatyt, kad šalis užgrobta. Tų pačių kolaborantų ir jų vaikų.Įsismelkė į visas partijas, spaudą, teismus, mokyklas, verslą ir net bažnyčias.Velnią gėdyk negėdinęs - kaip nuo žąsies vanduo. Reikia sidabrinės kulkos.

Liurbiui Gritėnui       2018-11-26 23:41

per daug dėmesio tenka. Tame 15min reportaže pasirodė tokiu nutukusiu sn…(veidu), kad vos ekrane tilpo, operatorė turėjo net truputį atsitraukusi filmuoti, kad tilptų...

Ačiū Sinicai       2018-11-26 23:34

už talentingai ir aiškiai perteiktas daugelio mūsų mintis. Reikėtų gal jas parodyti pasiskaityti ir Peredniui iš Rakausko-Musnicko ruporo, kad kilstelėtų nusmukusią savo moralę ir kvalifikaciją, nes jis labai mėgsta vaidinti tokį objektyvų priekvailį, imituoti-moderuoti plepalus apie propagandą, postringauti kaip atskirti propagandą, ar yra lietuviškoj žiniasklaidoj propagandos ir panašiai.

Rimantui       2018-11-26 19:17

Dabar LRT veidai kiti, bet šaknys tai tos pačios tapo. Kaspervizijos vadovai buvo iš tos pačios mokyklos, kaip ir dabartinės LRT. Tiesa, LRT, susikūrus Sąjūdžiui, buvo nuklydusi kurį laiką nuo vienos partijos linijos, bet didelėmis tos mokyklos auklėtinių (vadovų?) pastangomis vėl tapo valdžios ruporu.

Rimantas       2018-11-26 14:16

Prisimenate tokią “Kaspeviziją” po sausio 13 - tosios? Tai va, LTV, o ir visa LRT man beveik nesiskiria nuo tos Kaspevizijos. Veidai, tiesa, kiti, bet melas ir propaganda tokie patys. Ir žmonių niekinimas toks pat.

albina       2018-11-26 13:11

Ačiū,gerbiamas Žmogau!Nieko keisto,ragai ne per dieną užauga.Buvo toks laikas,kai vyriausybės formavime dalyvavo tiesiogine prasme pirtelėje ar pan.žurnalistė Milūtė su Lopata pašonėje.Tai faktas.Kaip po to nesusireikšminsi?Jiems nesvarbu,kad visuomenė jų nemėgsta,jiems dzin,kad jų nežiūri,juk pinigai LRT plaukia nesustabdomai,kontrolės jokios.Taip ir užaugo monstrai.Kas galėtų paneigti,kad ir mergelės su plakatu ne už dyka stovėjo?


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Kokių minčių kyla skaitant „visiškai nenormalų Aušros Maldeikienės komentarą apie tremties atmintį“

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Dienos aktualija: tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Nacionalinis susivienijimas ragina Vyriausybę grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos būstinę

Maldos akcija už šeimą: Nelaisvė prasideda dvasine okupacija. Kaip įgyti imunitetą ideologijai? Kard. Sigitą Tamkevičių kalbina Audrius Globys

Verta prisiminti. Česlovas Iškauskas. Pokario kovos: Lietuvos katalikų laiškas Popiežiui

Rasti ir atpažinti 11-os partizanų ir jų rėmėjų palaikai

Kvietimas: Nacionalinis susivienijimas. Neleiskime ištrinti Vasario 16-osios iš Tautos atminties!

Raimondas Navickas. Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos? arba Demagogijos anatomija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.